Dat zie je fout. Zodra ik zeg dat ik de Islam een klote-geloof vind en dat ik vind dat het integratie-beleid te soft is, wordt ik juist door linkse mensen voor rechts uitgemaakt.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:51 schreef gelly het volgende:
Wat een rechts huilie topic, over de slachtofferrol gesproken.
Ik deel je mening trouwens niet, en ik vind 'rechts' ook niet slecht. Maar je noemt wel de typerende punten waar ik me zo aan erger, en die eigenlijk niks met 'rechts' te maken hebben maar met islamofobie en een anti-marokkanen stemming.
Mensen die deze punten aangrijpen om zichzelf rechts te noemen moeten eens bij zichzelf nagaan hoe rechts ze eigenlijk zijn.
Ik zou je niet rechts noemen hoor, eerder bekrompen.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:54 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Dat zie je fout. Zodra ik zeg dat ik de Islam een klote-geloof vind en dat ik vind dat het integratie-beleid te soft is, wordt ik juist door linkse mensen voor rechts uitgemaakt.
Bekrompen? Je kent me niet eens.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:56 schreef gelly het volgende:
[..]
Ik zou je niet rechts noemen hoor, eerder bekrompen.
Ehmm, ik kan bomen knuffelen zoveel ik wil, door mijn mening over allochtonen krijg ik altijd en overal een stickertje 'rechts' op mn voorhoofd geplakt, het liefst met het lieve woordje 'extreem' ervoor.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:51 schreef gelly het volgende:
Mensen die deze punten aangrijpen om zichzelf rechts te noemen moeten eens bij zichzelf nagaan hoe rechts ze eigenlijk zijn.
Is uitgekotst worden iets anders dan het vormen van een eigen mening?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:59 schreef RuudGullit het volgende:
Je snapt m'n punt niet. Iedereen moet meer z'n eigen mening kunnen vormen, zonder daardoor uitgekotst te worden.
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:56 schreef tvlxd het volgende:
typisch de rechtse slachtofferrol.
Ik heb geen knuffel-allochtoontjes, het spijt me. Maar wat hunnie doen, moeten ze zelf weten, ik zie wel dat dit een erg dramatisch topic is vol met demagogische slachtofferretoriek.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:00 schreef RuudGullit het volgende:
[..]. Jullie knuffel-allochtoontjes doen dat nooit he?
.
Dat kan toch ook gewoon ? Jij wilt dat iedereen het ook met die mening eens zou moeten zijn. Wat mij betreft heeft rechts de politieke correctheid van links overgenomen. Ageren tegen islamofobie en het relativeren van problemen met allochtonen lijkt wel vloeken in de rechtse kerk tegenwoordig. Als je niet meegaat in de stroom van "allochtonen zijn kut en brengen alleen maar problemen" ben je als snel een linkse lul met oogkleppen die "de problemen niet wil zien".quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:59 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Bekrompen? Je kent me niet eens..
Je snapt m'n punt niet. Iedereen moet meer z'n eigen mening kunnen vormen, zonder daardoor uitgekotst te worden.
Normaal gesproken zou dit links zijn. Helaas is de maatschappij zo verkloot dat het heel moeilijk is voor veel mensen om nog maar alles te pikken.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:02 schreef Drugshond het volgende:
De juiste stroming is die stroming.. die mensen kan motiveren en de (meeste) neuzen in dezelfde richting kan laten wijzen. Waarvan we later de meeste vruchten kunnen plukken.
Of die stroming links of rechts is... maakt mij persoonlijk geen bal uit.
Zolang er maar ergens over te praten valt.....zonder te stigmatiseren.
Wat is daar links aanquote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:05 schreef TC03 het volgende:
Kinderen worden wel links geïndroctineerd. Kijk eens naar het Jeugdjournaal bijvoorbeeld...
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:05 schreef TC03 het volgende:
Kinderen worden wel links geïndroctineerd. Kijk eens naar het Jeugdjournaal bijvoorbeeld...
Er is een tijd van relativeren, en een tijd van realisme. Dat het realisme nu de overhand begint te krijgen heeft niets te maken met links of rechts, maar met het besef dat door relativeren de problemen kennelijk niet minder worden, maar allleen maar verergeren.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:02 schreef gelly het volgende:
[..]
Dat kan toch ook gewoon ? Jij wilt dat iedereen het ook met die mening eens zou moeten zijn. Wat mij betreft heeft rechts de politieke correctheid van links overgenomen. Ageren tegen islamofobie en het relativeren van problemen met allochtonen lijkt wel vloeken in de rechtse kerk tegenwoordig. Als je niet meegaat in de stroom van "allochtonen zijn kut en brengen alleen maar problemen" ben je als snel een linkse lul met oogkleppen die "de problemen niet wil zien".
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:06 schreef gelly het volgende:
[..]
Wat is daar links aan
Jan en Nel houden een actie. Zielige Abdul moet terug naar Iran. Maar hij woont hier al 5 jaar. Blablabla.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:06 schreef gelly het volgende:
[..]
Wat is daar links aan
En dat is links of past het gewoon in de leefwereld van kinderen ? Dat jij vindt dat Abdul op moet rotten maakt het item nog niet links lijkt mij.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:08 schreef TC03 het volgende:
[..]
Jan en Nel houden een actie. Zielige Abdul moet terug naar Iran. Maar hij woont hier al 5 jaar. Blablabla.
Zo kun je het ook bekijken, maar toch word je als rechts bestempeld als je roept dat het eens een keer afgelopen moet zijn met criminele Marokaanse jeugd.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:07 schreef HassieBassie het volgende:
[..]
Er is een tijd van relativeren, en een tijd van realisme. Dat het realisme nu de overhand begint te krijgen heeft niets te maken met links of rechts, maar met het besef dat door relativeren de problemen kennelijk niet minder worden, maar allleen maar verergeren.
Nee maar zo wordt ze al wel ingepraat dat die stomme Verdonkquote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:09 schreef gelly het volgende:
[..]
En dat is links of past het gewoon in de leefwereld van kinderen ? Dat jij vindt dat Abdul op moet rotten maakt het item nog niet links lijkt mij.
Nee, het jeugdjournaal brengt het zo dat het fout is om Adbul uit te zetten. Hetzelfde dus als ze zouden zeggen dat het goed is dat ie weg moet, alleen dan omgekeerd.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:09 schreef gelly het volgende:
[..]
En dat is links of past het gewoon in de leefwereld van kinderen ? Dat jij vindt dat Abdul op moet rotten maakt het item nog niet links lijkt mij.
Ja, en in Finding Nemo zit ook veel Skull&Bones-symboliek.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:05 schreef TC03 het volgende:
En in de Donald Duck (:+) gaan die stomme kwakers van die Jonge Boutlopers ook alleen maar de natuur beschermen. Alsof het heilig is ofzo.
En als je dat ook vindt ben je links?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:10 schreef RuudGullit het volgende:
Nee, het jeugdjournaal brengt het zo dat het fout is om Adbul uit te zetten.
Belachelijk idd. De media brengt het zo dat zei fout zit door eens een keer wat harder op te treden. Zoals Barend en v. Dorp haar een tijdje geleden aanpakten.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:09 schreef TC03 het volgende:
[..]
Nee maar zo wordt ze al wel ingepraat dat die stomme Verdonkfout is. Terwijl dat niet per definitie zo is.
Gezellig.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:11 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Ja, en in Finding Nemo zit ook veel Skull&Bones-symboliek.
Niet persé, maar dit is niet het enige voorbeeld.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:11 schreef nostra het volgende:
[..]
En als je dat ook vindt ben je links?
Nee maar die gedachte hangt vaak meer naar de linkse dan de rechtse kant he.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:11 schreef nostra het volgende:
[..]
En als je dat ook vindt ben je links?
Het zal je misschien verbazen, maar voor kinderen is het ook "stom" dat hun vriendje Abdul weg moet uit de klas en terug moet naar Iran. Het jeugdjournaal doet slechts verslag, jij hangt er jouw waardeoordeel van "links" aan.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:10 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Nee, het jeugdjournaal brengt het zo dat het fout is om Adbul uit te zetten. Hetzelfde dus als ze zouden zeggen dat het goed is dat ie weg moet, alleen dan omgekeerd.
Leer eens Nederlands, je lijkt wel een kutallochtoon.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:12 schreef RuudGullit het volgende:
Belachelijk idd. De media brengt het zo dat zei fout zit door eens een keer wat harder op te treden. Zoals Barend en v. Dorp haar een tijdje geleden aanpakten..
.
.
Nee, je moet die kinderen juist beide kanten van het verhaal laten zien.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:13 schreef gelly het volgende:
[..]
Het zal je misschien verbazen, maar voor kinderen is het ook "stom" dat hun vriendje Abdul weg moet uit de klas en terug moet naar Iran. Het jeugdjournaal doet slechts verslag, jij hangt er jouw waardeoordeel van "links" aan.
Vertel mij watquote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:09 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Zo kun je het ook bekijken, maar toch word je als rechts bestempeld als je roept dat het eens een keer afgelopen moet zijn met criminele Marokaanse jeugd.
Welke andere kant zou je moeten laten zien dan ?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:14 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Nee, je moet die kinderen juist beide kanten van het verhaal laten zien.
De reden waarom Adbul weg moet.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:16 schreef gelly het volgende:
[..]
Welke andere kant zou je moeten laten zien dan ?
Je denkt dat links voorstander is van criminele marokkaanse jeugd ?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:09 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Zo kun je het ook bekijken, maar toch word je als rechts bestempeld als je roept dat het eens een keer afgelopen moet zijn met criminele Marokaanse jeugd.
Dat de ouders van die kinderen uitzuigers zijn die ons zorgstelsel onnodig belasten zonder iets toe te voegen aan de samenleving.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:16 schreef gelly het volgende:
[..]
Welke andere kant zou je moeten laten zien dan ?
Dat wordt gewoon gemeldt hoor.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:17 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
De reden waarom Adbul weg moet.
Ah, ok. Je hebt helemaal gelijk natuurlijk. Asielzoekers zijn uitzuigers en moeten allemaal oprotten. Dat moeten we kinderen gaan vertellen.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:18 schreef HassieBassie het volgende:
[..]
Dat de ouders van die kinderen uitzuigers zijn die ons zorgstelsel onnodig belasten zonder iets toe te voegen aan de samenleving.
Of mag ik dat niet zeggen?
Tuurlijk niet, maar die noemen het beestje niet bij de naam door het over Marokkanen te hebben. Waarom zou je feiten (onder Marokanen in Nederland bestaat helaas veel armoede en criminaliteit) niet gewoon zeggen?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:17 schreef gelly het volgende:
[..]
Je denkt dat links voorstander is van criminele marokkaanse jeugd ?
Even over dat Nederlands lerenquote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:18 schreef gelly het volgende:
[..]
Dat wordt gewoon gemeldt hoor.
Dat wordt ook door links zo benoemd hoor, ze hameren alleen niet steeds op het woordje marokkaan zoals de 'rechtse' medemens dat doet.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:19 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Tuurlijk niet, maar die noemen het beestje niet bij de naam door het over Marokkanen te hebben. Waarom zou je feiten (onder Marokanen in Nederland bestaat helaas veel armoede en criminaliteit) niet gewoon zeggen?
Ook zo'n vreemd beeld dat iedereen over je heeft als je kritiek op 1 allochtoon hebt : je vind meteen alle allochtonen crimineel.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:19 schreef gelly het volgende:
[..]
Ah, ok. Je hebt helemaal gelijk natuurlijk. Asielzoekers zijn uitzuigers en moeten allemaal oprotten. Dat moeten we kinderen gaan vertellen.
Oh, sorry. Kun je dit op een andere manier lezen ?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:21 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Ook zo'n vreemd beeld dat iedereen over je heeft als je kritiek op 1 allochtoon hebt : je vind meteen alle allochtonen crimineel.
Ik heb helemaal niks tegen Marokkanen, maar toch denken veel mensen in dit topic bijkbaar van wel.
quote:Dat de ouders van die kinderen uitzuigers zijn die ons zorgstelsel onnodig belasten zonder iets toe te voegen aan de samenleving.
Ja, sarcastisch. En het kan toch zo zijn dat de ouders van Abdul aan die beschrijving voldoen?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:22 schreef gelly het volgende:
[..]
Oh, sorry. Kun je dit op een andere manier lezen ?
[..]
En even over generaliseren gesprokenquote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:19 schreef gelly het volgende:
[..]
Ah, ok. Je hebt helemaal gelijk natuurlijk. Asielzoekers zijn uitzuigers en moeten allemaal oprotten. Dat moeten we kinderen gaan vertellen.
Als de ouders van Abdul Marokkaan zijn, over het algemeen niet.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:22 schreef RuudGullit het volgende:
Ja, sarcastisch. En het kan toch zo zijn dat de ouders van Abdul aan die beschrijving voldoen?
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:23 schreef nostra het volgende:
[..]
Als de ouders van Abdul Marokkaan zijn, over het algemeen niet.
Als het goed is ben jij op de hoogte van het feit dat er nog nooit 1 Marokkaan het land is uitgezetquote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:23 schreef nostra het volgende:
[..]
Als de ouders van Abdul Marokkaan zijn, over het algemeen niet.
Over het algemeen zal die generatie Marokkanen geen asielzoeker zijn, en al zeker niet "geen enkele bijdrage aan ons Zorgstelsel" geleverd hebben.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:25 schreef RuudGullit het volgende:. Dus Marokkanen kunnen geen uitzuigers zijn?
Maar waarom zouden Abduls ouders dan uitgezet worden? Omdat Verdonk dat leuk vindt?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:26 schreef nostra het volgende:
[..]
Over het algemeen zal die generatie Marokkanen geen asielzoeker zijn, en al zeker niet "geen enkele bijdrage aan ons Zorgstelsel" geleverd hebben.
Abdul is sowieso geen Marokkaan. Waarschijnlijk een Iranier, of een Afghaan.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:28 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Maar waarom zouden Abduls ouders dan uitgezet worden? Omdat Verdonk dat leuk vindt?
Precies, en het niet gaan brengen alsof het 'fout' is aan die kinderen. Je zou ze juist moeten leren waaróm hij Nederland uit moet. En daar is idd niks links of rechts aan, dus zo horen TV-programma's te werken.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:31 schreef HassieBassie het volgende:
[..]
Abdul is sowieso geen Marokkaan. Waarschijnlijk een Iranier, of een Afghaan.
Maar al was het een Belg, hij moet weg omdat Nederland heeft besloten dat hij weg moet. Dat kan je zielig vinden, en dat is misschien ook wel zielig, maar je moet ergens een grens stellen.
Omdat Abdul geen Marokkaan is.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:28 schreef RuudGullit het volgende:
Maar waarom zouden Abduls ouders dan uitgezet worden? Omdat Verdonk dat leuk vindt?
Mijn hemel, kom uit die slachtofferrol.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:45 schreef RuudGullit het volgende:
Een kinderprogramma op de tv met arme Mohammed die het land uit moet, maar nooit een tv-programma over stoute Mohammed, want straks zouden die kinderen wel eens gaan kunnen denken dat alle Mohammed's slecht en gemeen zijn!.
Waarom ziet iedereen dit als een aanval op links? Ook weer typisch een kenmerk van jullie. Hoezo slachtofferrol?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:33 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Mijn hemel, kom uit die slachtofferrol.
Als jij al die berichten over criminele Marokkanen niet ziet, dan zou ik je adviseren eens wat meer de tv aan te zetten.
Gelukkig zijn er ook genoeg rechtse mensen die niet zielig zijn, of van alles aangrijpen om maar zielig te lijken. Echt waar, er zijn rechtse mensen die geen slachtofferrol nodig hebben, en terecht.
Je probeert "links" te schofferen over het aangedane leed, maar in feite maak je alleen jezelf belachelijk.
O, het is niet fout hoor. Het bestaat domweg niet.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:38 schreef Tyrhraustur het volgende:
Gullit je denkt veelte zwart/wit in dit geval links/rechts, ik neem aan dat je ergernis dieper gaat dan de oppervlakkige verdeling van links rechts. En dat jouw werkelijke walging komt van het verdom hoekje wat is gecreëerd voor volks nationalisme hoe het wordt dood gezwegen en als iets puur fouts wordt bestempeld.
Nou, je haalt je eigen opvoeding erbij, je school, het jeugdjournaal, Lebbis en Janssen (een heel evenwichtig stuk over de oorlog in Irak, zoals tvlxd al stelde trouwens), en weet ik veel wat voor dingen meer.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:35 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Hoezo slachtofferrol?.
Zijn we Theo van Gogh of Paul Cliteur vergeten....quote:In elk land is een buitenparlementaire linkse of rechtse macht, in Nederland is dat links, vooral de journalisten.
Kom jij anders even met argumenten.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:40 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Nou, je haalt je eigen opvoeding erbij, je school, het jeugdjournaal, Lebbis en Janssen (een heel evenwichtig stuk over de oorlog in Irak, zoals tvlxd al stelde trouwens), en weet ik veel wat voor dingen meer.
Waarom zo verongelijkt? Waarom doen alsof rechts minderwaardig is? Kom gewoon met argumenten, dat moet redelijk te doen zijn.
Wat gebeurde er ook alweer met Paul Cliteur... Goed voorbeeld!quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:44 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Zijn we Theo van Gogh of Paul Cliteur vergeten....
Misschien moet je gewoon eens naar het grote mensen journaal kijken, want het jeugdjournaal is geen objectief nieuwsprogramma. Het is een nieuwsvoorziening voor kinderen, met voor kinderen interessante onderwerpen als "mijn klasgenootje moet weg", "mijn konijn heeft bronchitis en heeft een peperdure operatie nodig", etc.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:35 schreef RuudGullit het volgende:
Als je dit niet snapt, zal ik het nogmaals uitleggen :
FOUT : Het jeugdjournaal moet NIET alleen maar zeggen dat het zo zielig is dat Abdul het land uit moet.
GOED : Het jeugdjournaal moet uitleggen waarom Abdul het land uit moet.
Snap je het nu?.
Deze hebben toch iets minder macht dan een NOS imho.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:44 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Zijn we Theo van Gogh of Paul Cliteur vergeten....
Ik praat geen onzin. Als iemand Kopspijkers gaat aanhalen hoe rechts wordt gedemoniseerd door links, dan is dat om te huilen.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:45 schreef HassieBassie het volgende:
[..]
Kom jij anders even met argumenten.
De stopte ermee geheel uit eigen wil.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:46 schreef HassieBassie het volgende:
[..]
Wat gebeurde er ook alweer met Paul Cliteur... Goed voorbeeld!
Het jeugdjournaal MOET wel objectief zijn, ze worden betaald van gemeenschapsgeld, dat is het punt.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:46 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Misschien moet je gewoon eens naar het grote mensen journaal kijken, want het jeugdjournaal is geen objectief nieuwsprogramma. Het is een nieuwsvoorziening voor kinderen, met voor kinderen interessante onderwerpen als "mijn klasgenootje moet weg", "mijn konijn heeft bronchitis en heeft een peperdure operatie nodig", etc.
Dat is niet links, dat is helemaal geen politiek spelletje.
Trouwens wordt ook gewoon gemeld dat Achmed terug moet vanwege de regels. Logisch, daar staat de hele reportage op gefundeerd.
Nee, het jeugdjournaal wordt betaald van gemeenschapsgeld omdat het als nieuwsvoorziening voor kinderen moet fungeren.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:53 schreef EkstrA het volgende:
[..]
Het jeugdjournaal MOET wel objectief zijn, ze worden betaald van gemeenschapsgeld, dat is het punt.
Je bent objectief of niet.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:01 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Nee, het jeugdjournaal wordt betaald van gemeenschapsgeld omdat het als nieuwsvoorziening voor kinderen moet fungeren.
Het hele publieke bestel is gericht op diversiteit. Een socialistische VARA, een liberale AVRO, een christelijke EO, etc. Die worden allemaal gefinancierd met het doel een eigen (subjectieve) invulling te geven om groepen mensen aan te spreken.
Het NOS, dat is het instituut wat objectief moet zijn, en er zijn wel enkele voorbeelden te noemen waarin ze discutabel bezig zijn. Dat is niet de 15 seconden dat een giro-nummer van een fonds voor slachtoffers van een aardbeving in Marokko in beeld is, maar bijvoorbeeld een Maartje van Weegen over de verkiezingsuitslag van Leefbaar Rotterdam. Zo zijn er enkele voorbeelden, maar die enorme demonisatie is er niet. Dát is die slachtofferrol, namelijk alles overdreven maken, overal dingen zien vanuit een eigen subjectieve visie. Dan is het logisch dat die kleine kern van waarheid niet bij anderen doordringt.
Yea right dat zou dus inhouden dat alles wat maar ook een klein beetje susbisdie krijgt meten objectief moet worden.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:53 schreef EkstrA het volgende:
[..]
Het jeugdjournaal MOET wel objectief zijn, ze worden betaald van gemeenschapsgeld, dat is het punt.
Een BEETJE subsidie? Zij bestaan 100% van gemeenschapsgeld, net zoals ambtenaren, mag ik dan eisen dat ze objectief zijn!!?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:04 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Yea right dat zou dus inhouden dat alles wat maar ook een klein beetje susbisdie krijgt meten objectief moet worden.
Het is idd moeilijk om veel problemen in ons land nog te ontkennen.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:19 schreef pyl het volgende:
Om op de vraag van de TS terug te komen - en ik leg het zo eenvoudig mogelijk uit: links zijn is een stuk moeilijker dan rechts zijn. Vandaar.
Toen de ruiten van Bos werden ingegooid, toen had hij het over kwajongens. Iets wat zonder andere informatie over de daders zeer aannemelijk is.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:27 schreef RuudGullit het volgende:
Woutertje Bos kan dat wel, die noemt die 'Hirshi Ali-rappers" kwajongens. Knap hoor..
Elk onderwerpquote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:53 schreef Drugshond het volgende:
Ik heb geen probleem met linkse mensen, maar ze moeten eens ophouden met elk onderwerp onbespreekbaar te maken.
Nee, alleen over de islam en het migratiebeleid. Hoewel ik zelf centrum-links ben, vind ik het wel goed van [sommige] rechtse mensen dat ze tenminste hun bek over deze zaken durven open te trekken.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 19:12 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Elk onderwerp??
Dus links zwijgt en zwijgt en zwijgt ...over alles ?
Zie je wel: je snapt het niet. Precies wat ik al dacht.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:27 schreef RuudGullit het volgende:
Het is idd moeilijk om veel problemen in ons land nog te ontkennen..
Juist wel. Het is veel moeilijker om kritiek te leveren op de islam, dan om problemen met de islam te ontkennen.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 19:24 schreef pyl het volgende:
[..]
Zie je wel: je snapt het niet. Precies wat ik al dacht.
Maar ja. Het zijn dan ook zijn eigen ruiten.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:51 schreef Sidekick het volgende:
Toen de ruiten van Bos werden ingegooid, toen had hij het over kwajongens. Iets wat zonder andere informatie over de daders zeer aannemelijk is.
Maar de Hirsi Ali-rappers noemde hij niet zo.
TEL de 'rechts is zielig want links is gemeen/slecht/dom/hypocriet/naïef-topics eens (tel de jouwe effe mee) en kom dan nog eens huilen over dat wat jou betreft iedereen recht heeft op een eigen mening zonder uitgekotst te wordenquote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:59 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Bekrompen? Je kent me niet eens..
Je snapt m'n punt niet. Iedereen moet meer z'n eigen mening kunnen vormen, zonder daardoor uitgekotst te worden.
My god... heb je nog een paar extreem domme platitudes? 'geitenwollen sok' bijvoorbeeld? 'struisvogels met de kop in het zand'? 'ik ben realistisch'?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:00 schreef RuudGullit het volgende:
[..]. Jullie knuffel-allochtoontjes doen dat nooit he?
.
Hard, maar o zo waar.quote:Op zondag 11 juli 2004 00:01 schreef Verbal het volgende:
je domme gezeik
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:59 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Bekrompen? Je kent me niet eens..
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:00 schreef RuudGullit het volgende:
[..]. Jullie knuffel-allochtoontjes doen dat nooit he?
.
Wat is waar?quote:Op zondag 11 juli 2004 00:11 schreef pyl het volgende:
[..]
Hard, maar o zo waar.
ruudgullit en dom gezeik.quote:Op zondag 11 juli 2004 00:19 schreef tvlxd het volgende:
[..]
Wat is waar?
wat een sukkelige kutcolumn zeg...quote:
Je bewijst met deze opmerking wel meteen weer het gelijk van de columnist waarvoor dankquote:Op zondag 11 juli 2004 09:12 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
wat een sukkelige kutcolumn zeg...
*gaat de column nog een keer doorlezen misschien dat ik nu enige vorm van kwaliteit kan ontdekken*quote:Op zondag 11 juli 2004 13:07 schreef SCH het volgende:
[..]
Je bewijst met deze opmerking wel meteen weer het gelijk van de columnist waarvoor dank
Ik ben er ook trots op Nederlander te zijn hoor. En ik word over het algemeen niet als extreemrechts gekenmerkt.quote:Op zondag 11 juli 2004 13:05 schreef Acient het volgende:
Kunnen we nu eens ophouden met dat hokjes denken, ik ben het zat. Tenzij iemand mij een goede defenitie van links en van rechts kan geven ben ik er van overtuigt dat het loze termen betrefd die slechts dienen om iemand met een andere mening dan jijzelf mee af te branden. Als in dit land zegt dat je trots bent om Nederlander te zijn dan word je door sommmige al als extreemrechts bestempelt, wat is dat, geef mij eens een defenitie.
Hmm, slecht voorbeeld inderdaad, ik weet zo snel ook even geen nieuwe (tja, zondag, wat wil je anders...) maar als je een beetje door mijn post heen leest die ik hier zo de afgelopen paar weken heb rondgestrooid dan snap je wel waarom ik af en toe als extreem rechts word bestempeld.quote:Op zondag 11 juli 2004 13:14 schreef SCH het volgende:
[..]
Ik ben er ook trots op Nederlander te zijn hoor. En ik word over het algemeen niet als extreemrechts gekenmerkt.
Je snapt het zelf ook wel, begrijp ik uit die zin?quote:Op zondag 11 juli 2004 13:18 schreef Acient het volgende:
dan snap je wel waarom ik af en toe als extreem rechts word bestempeld.
Ik snap wel waarom maar over het algemeen is dat alleen als het gaat over migratie, als het bevooorbeeld over drugs, onderwijs en ziekenzorg gaat heb ik weer een mening die totaal niet strookt met extreemrechts. Daarom heb ik ook zo'n bloedhekel aan die hokjes geest. Als ik een mening heb over een bepaalt onderwerp zou ik ook wel gelijk over het andere onderwerpen hetzelfde denken als al die andere extreemrechtsen.quote:Op zondag 11 juli 2004 13:25 schreef SCH het volgende:
[..]
Je snapt het zelf ook wel, begrijp ik uit die zin?
Rechts is net zo idealistisch als links en links en rechts hebben beide hun pragmatische kanten, dus wat jij zegt klopt niet helemaal.quote:Op zondag 11 juli 2004 13:54 schreef --Davidoff-- het volgende:
Links is idealistisch, en idealisme is een nobel streven
IK kan me doodergerren aan dat soort kortzichtigheid.quote:Op zondag 11 juli 2004 13:47 schreef SCH het volgende:
Ach, ik word net zo vaak voor extreem-links uitgemaakt en dat leg ik net zo snel weer naast me neer. Ik weet zelf wel beter.
Bravo, precies zo zou je het moeten stellen.quote:Op zondag 11 juli 2004 07:02 schreef BaajGuardian het volgende:
ik ben nog links nog rechts.
hou toch eens op met dat hokjes gedoe.
en ga wat nuttigs doen.
je kunt ook gewoon normaal tegen elkaar doen met zn allen , ermee te beginnen allochtonen niet allochtonen maar medemens te noemen en hun te betrekken in de samenleving.
roepen dat iets mislukt is is onzin , mensen zijn mensen niet een label.
en ja ze hebben ook gevoel , vreemd he?
of ben ik nu ook zogenaamd links.
zal ik het anders zeggen , het enige wat ik ben , is onbevooroordeeld naar het invidu.
en aangezien massa niet bestaat , maar een psychologische illusie is , is iedereen invidu.
en daar heb je het.
wat is het toch een moeite om samen te leven.
:|
Ik zou jou helemaal niet extreem-links noemen, SCH.quote:Op zondag 11 juli 2004 13:47 schreef SCH het volgende:
Ach, ik word net zo vaak voor extreem-links uitgemaakt en dat leg ik net zo snel weer naast me neer. Ik weet zelf wel beter.
Dat vind ik ook, maar er wordt te gauw met het woord rascist of rechtse extremist gegooid.quote:Ik vind wel dat je mensen mag aanspreken op dubieuze opmerkingen die bijvoorbeeld racistisch getint zijn maar of zo'n iemand daarmee een racist is, is een wat snelle conclusie.
SCH, jij snapt me!quote:Op zondag 11 juli 2004 01:39 schreef SCH het volgende:
Volgens mij bedoelt de OP links waar rechts moet staan en andersom. Zeker als het om Fok gaat.
Je wordt hier voor gek verklaard als je Rita Verdonk geen moordwijf vindt en als je zegt dat je vindt dat de multiculture samenleving niet mislukt is. Om over een begrip als solidariteit nog maar niet te spreken.
Ik vind mezelf trouwens niet beter omdat ik 'links' ben - als ik dat al ben. Het zijn anderen die dat er altijd van maken.
Klopt, zie alleen al een gemiddeld jaarverslag van de AIVD. Bestaat bijna geheel uit rechtse en islamitische groeperingen die in de gaten worden gehouden. Maar is er ooit een islamiet of rechts persoon geweest in Nederland die een politicus heeft vermoord? Is er ooit een islamiet of rechts persoon geweest die hier in Nederland bomaanslagen heeft gepleegd? Is er ooit een islamiet of rechts persoon geweest die legale demonstraties van politieke tegenstanders met geweld hebben lopen te verstoren. Zijn er ooit een islamieten of rechtse personen geweest die met honderden tegelijk boerderijen hebben bestormd om alles kort en klein te slaan?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:45 schreef RuudGullit het volgende:
Ik erger me altijd aan het feit dat kinderen vanaf de peuterschool 'geleerd' wordt dat links zogenaamd goed is, en rechts zogenaamd associaal, gemeen en slecht.
Alsof LIbertarianism, of klassiek Liberalisme geen idealistische filosofie is.quote:Op zondag 11 juli 2004 13:54 schreef --Davidoff-- het volgende:
Links is idealistisch, en idealisme is een nobel streven
We hebben het niet over klassiek liberalisme, we hebben het hier over liberalisme a la de vvdquote:Op zondag 11 juli 2004 14:12 schreef Pietverdriet het volgende:
Alsof LIbertarianism, of klassiek Liberalisme geen idealistische filosofie is.
Bull, we hebben het over waarom links als correct gezien wordt. En alsof de VVD geen idealen heeft.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:15 schreef --Davidoff-- het volgende:
[..]
We hebben het niet over klassiek liberalisme, we hebben het hier over liberalisme a la de vvd
Nee, zijn allemaal zakkenvullersquote:Op zondag 11 juli 2004 14:18 schreef Pietverdriet het volgende:
Bull, we hebben het over waarom links als correct gezien wordt. En alsof de VVD geen idealen heeft.
zakkenvullen kan ook een ideaal zijnquote:Op zondag 11 juli 2004 14:19 schreef --Davidoff-- het volgende:
[..]
Nee, zijn allemaal zakkenvullers![]()
tuuurlijk,quote:Op zondag 11 juli 2004 14:19 schreef --Davidoff-- het volgende:
[..]
Nee, zijn allemaal zakkenvullers![]()
Volgens mij willen zij juist dat het profiteren van de staat meer aan banden wordt gelegd. Het zijn dus eerder anti-zakkenvullers.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:19 schreef --Davidoff-- het volgende:
[..]
Nee, zijn allemaal zakkenvullers
Ach ik zou het niet zien als een bekrompen wereld beeld, eerder een cynisch wereld beeldquote:Op zondag 11 juli 2004 14:22 schreef Pietverdriet het volgende:
tuuurlijk,
Veel plezier nog in je bekrompen wereldje.
Links staat voor tolerant en begrip voor de medemens en dat kan niet, begrijp dat dan, zoiets moet natuurlijk aangepakt wordenquote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:19 schreef gelly het volgende:
[..]
Ah, ok. Je hebt helemaal gelijk natuurlijk. Asielzoekers zijn uitzuigers en moeten allemaal oprotten. Dat moeten we kinderen gaan vertellen.
En precies in je "self richousness" ligt jouw beperking en bekrompenheidquote:Op zondag 11 juli 2004 14:24 schreef --Davidoff-- het volgende:
[..]
Ach ik zou het niet zien als een bekrompen wereld beeld, eerder een cynisch wereld beeld
Links Tolerant?quote:Op zondag 11 juli 2004 14:26 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Links staat voor tolerant en begrip voor de medemens en dat kan niet, begrijp dat dan, zoiets moet natuurlijk aangepakt worden![]()
Nou ja, het is natuurlijk erg erg links als je kinderen laat zien hoe erg het is dat buitenlandse kinderen die vrijwel hun hele leven hier hebben gewoond het land uit moetenquote:Op zondag 11 juli 2004 14:28 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Links Tolerant?
LOL
Links is inderdaad heel tolerantquote:Op zondag 11 juli 2004 14:26 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Links staat voor tolerant en begrip voor de medemens en dat kan niet, begrijp dat dan, zoiets moet natuurlijk aangepakt worden![]()
Wat heeft dat met Links te maken?quote:Op zondag 11 juli 2004 14:30 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Nou ja, het is natuurlijk erg erg links als je kinderen laat zien hoe erg het is dat buitenlandse kinderen die vrijwel hun hele leven hier hebben gewoond het land uit moeten
Propaganda! knuffelaars!![]()
Ja, dat vraag ik me dus ook af.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:32 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Wat heeft dat met Links te maken?
Als je dan ook erbij vertelt dat die mensen hier al (evt.) jaren illigaal wonen en al veel eerder hadden kunnen vertrekken en gewoon in eigen land kinderen hadden kunnen krijgen.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:30 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Nou ja, het is natuurlijk erg erg links als je kinderen laat zien hoe erg het is dat buitenlandse kinderen die vrijwel hun hele leven hier hebben gewoond het land uit moeten
Propaganda! knuffelaars!![]()
Ja, want ze wonen hier allemaal voor de lol.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:33 schreef Acient het volgende:
[..]
Als je dan ook erbij vertelt dat die mensen hier al (evt.) jaren illigaal wonen en al veel eerder hadden kunnen vertrekken en gewoon in eigen land kinderen hadden kunnen krijgen.
Tegen de tijd dat je me betrapt op die uitspraak moet je even een seintje geven.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:35 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Ja, want ze wonen hier allemaal voor de lol.
het gaat om werk dat je verzet voor een land....quote:Op zondag 11 juli 2004 14:33 schreef Acient het volgende:
[..]
Als je dan ook erbij vertelt dat die mensen hier al (evt.) jaren illigaal wonen en al veel eerder hadden kunnen vertrekken en gewoon in eigen land kinderen hadden kunnen krijgen.
Die mensen kunnen ook in hun eigen land goed werk verrichten, misschien zelfs beter dan hier. Wat is er tegen om mee te helpen aan de vooruitgang van je eigen land.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:37 schreef Grumpey het volgende:
[..]
het gaat om werk dat je verzet voor een land....
als deze mensen harder werken dan die malloot die stopt met zun studie omdat ie teveel blowt en omdat dat stoer is....dan liever de 2e het land uit....as simple as that...dan maakt huidskleur en afkomst natuurlijk geen zak uit![]()
Sjaquote:Op zondag 11 juli 2004 14:37 schreef Grumpey het volgende:
[..]
het gaat om werk dat je verzet voor een land....
als deze mensen harder werken dan die malloot die stopt met zun studie omdat ie teveel blowt en omdat dat stoer is....dan liever de 2e het land uit....as simple as that...dan maakt huidskleur en afkomst natuurlijk geen zak uit
Wie ben jij om dat voor anderen te bepalen, gros van de vietnamesen bv zijn echte vluchtelingen. En voorlopig zitten er meer Nederlanders in het buitenland als buitelanders in Nederland.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:40 schreef Acient het volgende:
[..]
Die mensen kunnen ook in hun eigen land goed werk verrichten, misschien zelfs beter dan hier. Wat is er tegen om mee te helpen aan de vooruitgang van je eigen land.
nu breng je het op zo'n manier dat het zelfs beter is voor hun. Volgens mij probeer je je eigen geweten goed te praten...quote:Op zondag 11 juli 2004 14:40 schreef Acient het volgende:
[..]
Die mensen kunnen ook in hun eigen land goed werk verrichten, misschien zelfs beter dan hier. Wat is er tegen om mee te helpen aan de vooruitgang van je eigen land.
Ja, ik heb wat tegen economische vluchtelingen, ja ik ben voorstander van de vrije markt economie (tot op zekere hoogte dan), ja de partijen waarna jij net refereerde hebben vaak een enigzins socialistische inslag, nee dat noemt men geen rascime (tenzij je toevallig aanhanger bent van de rassenleer bestaan er geen menselijke rassen en dus ook geen rascisme).quote:Op zondag 11 juli 2004 14:38 schreef Pietverdriet het volgende:
Mensen die wat tegen economische vluchtelingen hebben zijn over het algemeen geen voorstanders van een vrije markt economie. En als je kijkt naar "extreem rechtse" partijen, zijn dat eerder Socialisten met een flinke slok racisme. Ook de mensen die problemen hebben met het feit dat een fabriek graag in Hongarije wil produceren zijn eerder vakbonden als ondernemers. Dat heet dat ze liever werkgelegenheid hier hebben als in Hongarije.
Ik heb het nu over economische vluchtelingen, niet over al die andere. Die mogen van mij best blijven totdat hun land veilig is.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:42 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Wie ben jij om dat voor anderen te bepalen, gros van de vietnamesen bv zijn echte vluchtelingen. En voorlopig zitten er meer Nederlanders in het buitenland als buitelanders in Nederland.
daar ben ik het dus helemaal mee eensquote:Op zondag 11 juli 2004 14:40 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Sja
Ik zie ook liever een een vietnamees die loempia´s staat te verkopen op de markt dan een "eigen volks" type die al zijn leven lang 3 % belasting betaald.
Nee, ik geef een argument, dat heeft geenzins met mijn geweten te maken.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:45 schreef Grumpey het volgende:
[..]
nu breng je het op zo'n manier dat het zelfs beter is voor hun. Volgens mij probeer je je eigen geweten goed te praten...
Wat is er in vredesnaam op tegen om te helpen je land van herkomst op te bouwen?quote:Die mensen werken hard (niet allemaal, maar ikheb het nu over die mensen die het WEL doen), leven hier al vele jaren, kunnen goed nederlands, hebben kinderen met al hun vrienden hier, DIE MENSEN WILLEN NIET WEG.....zo....dus dat ook niet brengen alsof het 'beter' voor ze is, asjeblieft zeg...
De Nederlanders die niet hard werken hebben inderdaad een schop onder de kont nodig. Voor mijn part dwing je die mensen om asperges te steken (om maar wat te noemen).quote:en ik blijf erbij, stuur alle luie en profiterende mensen weg, maar mensen die veel moeite doen en hard werken hebben we juist nodig (temeer omdat veel 'nederlanders' dit ook al niet meer kunnen)![]()
Ach en als ze hier dan al 15 of 20 jaar wonen dan moeten ze ineens weg, terwijl ze hier wat opgebouwt hebben?quote:Op zondag 11 juli 2004 14:47 schreef Acient het volgende:
[..]
Ik heb het nu over economische vluchtelingen, niet over al die andere. Die mogen van mij best blijven totdat hun land veilig is.
En er zijn ook héél veel mensen geemigreerd. Dat zou je dan ook met terugwerkende kracht willen terugdraaien?quote:Op zondag 11 juli 2004 14:52 schreef Acient het volgende:
Zelfs niet als het beter is voor die mensen.
Misschien is het nu niet beter voor ze, maar wij hebben Nederland ook weer kunnen opbouwen na WOII waarom zou het niet mogelijk zijn om dat met andere landen ook te doen. Alles is mogelijk als je maar wilt.
Hoezo? ze mogen 'van hem' best blijvenquote:Op zondag 11 juli 2004 14:55 schreef Pietverdriet het volgende:
Zielig mannetje ben jij.
*is vrouwelijk maar dat terzijde*quote:Op zondag 11 juli 2004 14:55 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ach en als ze hier dan al 15 of 20 jaar wonen dan moeten ze ineens weg, terwijl ze hier wat opgebouwt hebben?
LOL
Zielig mannetje ben jij.
bij 1. Laat de mensen zelf beslissen. Als ik niet in nederland wil werken, laat me dan. Is het recht van vrijheid wat iedereen zo enorm belangrijk vind, zolang het maar voor hunzelf is. Andere mensen hebben daar ook recht op, wie ben jij om voor hun te kiezen?quote:1. Wat is er in vredesnaam op tegen om te helpen je land van herkomst op te bouwen?
2. Als ze hier een nieuw leven kunnen opbouwen moet dat daar ook kunnen
Als ik zou kunnenquote:Op zondag 11 juli 2004 14:57 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
En er zijn ook héél veel mensen geemigreerd. Dat zou je dan ook met terugwerkende kracht willen terugdraaien?
Ik heb dat niet persoonlijk zo verzonnen, in het verdrag van de rechten van de mens staat dat een vluchteling onderdak moet worden geboden totdat deze weer veilig in eigen land kan zijn. Het enige wat ik doe is mijn interpetatie van dit verdrag weergeven. Dan nog de vrijheid van de een begint waar die van een ander ophoud.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:58 schreef Grumpey het volgende:
[..]
bij 1. Laat de mensen zelf beslissen. Als ik niet in nederland wil werken, laat me dan. Is het recht van vrijheid wat iedereen zo enorm belangrijk vind, zolang het maar voor hunzelf is. Andere mensen hebben daar ook recht op, wie ben jij om voor hun te kiezen?
Enig idee hoeveel miljoenen er naar de gebieden stromen waar het gros van deze mensen wonen?quote:bij 2. Tenzij dat land niet op een economisch gunstige positie ligt, enorm veel geld krijgt (zoals nederland na WO II), goede infrastructuur heeft, of bereidwillige inwoners....
gaat niet zo makkelijk als je denkt, dus waarom dan mensen verplichten in deze zooi te wonen?
Ik ben de eerste om toe te geven dat ik het niet echt arm heb gehad. Daar hebben mijn ouders en grootouders ook hard voor gewerkt. In hun eigen land.quote:wat egoistisch dat jij wel in luxe en weelde mag opgroeien, maar iemand anders niet (En dan heb ik het over mensen die wel hard werken en het beste voor hebben voordat ik dat als replies krijg)
Je neemt zo'n column met beste bedoelingen en vooroordelen toch niet serieus?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:55 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Juist. Waar blijft de column : "Aan Links FOK!" ?
Ik vind de column nogal zwart-wit. Om dan te spreken van'het gelijk van de columnist lijkt me slechts een daad van provocatie. Op naar een stormlooptopic?quote:Op zondag 11 juli 2004 13:07 schreef SCH het volgende:
[..]
Je bewijst met deze opmerking wel meteen weer het gelijk van de columnist waarvoor dank
Je overdrijft wat. Er worden immers ook nog kinderen van ondernemers geboren.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:45 schreef RuudGullit het volgende:
Ik erger me altijd aan het feit dat kinderen vanaf de peuterschool 'geleerd' wordt dat links zogenaamd goed is, en rechts zogenaamd associaal, gemeen en slecht.
Het lijkt me logisch dat het eenvoudiger is een negatieve attitude aan te leren dan deze tegen te gaan. Juist daarom vind ik het prima dat er een programma komt obver de arme mohammed. De wat slimmere kinderen weten heus wel dat er niet enkel zielige Mohammeds bestaan maar dat er ook ondernemende Mohammeds , populaire Mohammeds en criminele Mohammeds bestaan. Het zou niet best zijn als de TV de mensen op het bestaan van criminele Mohammeds zou moeten wijzen.quote:Een kinderprogramma op de tv met arme Mohammed die het land uit moet, maar nooit een tv-programma over stoute Mohammed, want straks zouden die kinderen wel eens gaan kunnen denken dat alle Mohammed's slecht en gemeen zijn!.
Hoewel ik de strekking van je betoog volg komt me dit wel bijzonder huilie over. Kopspijkers is gewoon een VARA!-programma van een omroep die aan de PvdA gelieerd is. Bij die club kun je nu eenmaal socialistische politieke statements verwachten. Je kunt je gaan ergeren aan het programma, je kunt ook een andere zender opzetten of de politieke statements van de cabaretiers wat minder serieus nemen. Als je scherp oplet tijdens de discussies verneem je zo vanzelf wie slechts wat vergekauwde statements nablaat of wie daadwerkelijk doordacht aan een discussie deelneemt en komt met een verhelderende kijk op zaken. Die verhelderende kijk kan overigens van zowel de linker als de rechterkant van de politieke gemeenschap komen.quote:Niet alleen kinder-programma's, maar ook in programma's voor volwassenen zoals Kopspijkers die rechtse politici week op week aanpakken gaat dit gewoon verder.
Af en toe een keer Wouter Bos en Femke Halsema een klein beetje voor gek zetten om het niet teveel op te laten vallen, maar minister Verdonk, Nawijn en een tijd geleden Pim Fortuijn worden altijd het hardst gepakt.
Het lijkt me een goed idee als er criteria bestaan waarlangs subsidiegelden verstrekt worden. In mijn ogen is het LBR met deze stellingname dan ook kandidaat voor een bezuiniging want dit verhaal over Michiel Smit heeft naar mijn idee meer met politieke stellingname dan met een genuanceerde kijk op zaken te maken. Ik dacht niet dat politieke stellingname ter linker of ter rechterzijde een criterium voor overheidssubsidie was.quote:En als je al niet beinvloed wordt door de televisie, wordt je wel gewaarschuwd door sites als die van Landelijk Bureau ter bestrijding van Rassendiscriminatie. Maar zodra iemand een anti-AEL site maakt over de gevaren van dit soort partijen, mag iedereen hem uitschelden voor enge rascist of nazi.
Zowel de standpunten van Smit als van Jahjah mogen wat mij betreft zeer kritisch worden belicht. Kritisch belichten is nog iets anders dan uitschelden.quote:Of je leest een collumn over Michiel Smit, die in het openbaar voor van alles uitgemaakt mag worden; maar zodra je wat over Jahjah zegt heb je opeens een hekel aan Moslims en discrimineer je. "Ow, gooi Smit maar even met ketchup onder, hij is toch maar een rechtse politicus".
Je hebt het over socialistische cabaretiers. Kennelijk verkoopt het nu eenmaal het best om met je satire aan te sluiten bij een politiek correcte mening. Daarmee wordt voorkomen dat je iets nieuws uit moet vinden of tegen de stroom op moet roeien. Het getuigt juist van commercieel inzicht de mensen te verkopen wat ze graag willen horen als je niet goed genoeg bent om tegen de stroom in te roeien. Lebbis en Jansen zijn dus net als Youp van Hek, gewoon commercieel bezig naar hun mogelijkheden. Het is tenslotte hun brood en geen politiek of wetenschappelijk discours dat zji verkopen.quote:Of je gaat naar een cabaret-voorstelling, waar door Lebbis en Janssen nog even verkapt gezegd wordt hoe goed links wel niet is.
Je kunt ervoor kiezen een deel van de medias wat minder serieus te nemen. Er zijn ook wel media die een wat ander geluid laten horen. Als je diepgang wilt zul je gewoon wat dieper moeten graven en wat meer je best moeten doen.quote:Wat ik wil zeggen is gewoon dat je mensen meer hun eigen mening moet laten vormen, en dat rechts vaak als negatief en fout wordt gezien. Dit komt omdat de media e.d. dit beeld creeren.
Ik vind dat de columnist de zaak op scherp mag zetten zonder daarbij discriminerend te worden. Tegelijkertijd kan die columnist dan weerwoord verwachten. Zowel het woord van de columnist als het weerwoord van elders kunnen daarna kritisch worden belicht. Waarom zou je jezelf afhankelijk van wat voor media dan ook maken bij een eigen belichting van de woorden die door de columnist en die door zijn belichters zijn gebruikt?quote:Een collumnist moet ook gewoon is een keer kunnen zeggen dat ie de Islam een achterlijke cultuur vind, of zich doorergert aan het percentage allochtonen in Rotterdam zonder dat iedereen meteen met een vinger naar hem wijst en er weer een hele rel in de media ontstaat.
Kom, kom, je overdrijft. Er zijn goede linkse en goede rechtse mensen. Er zijn domme linkse en domme rechtse mensen. Er zijn linkse blaters en er zijn rechtse blaters. Er zijn linkse nagenoeg onafhankelijke geesten en er zijn rechtse nagenoeg onafhankelijke geesten.quote:We leven toch in een democratie? Waarom word je dan als slecht mens gezien als je niet links bent?
Dat is ook niet nodig, maar ik vind het ook niet nodig om op TV mensen zielige Mohammeds te laten zienquote:Op zondag 11 juli 2004 16:36 schreef Bela het volgende:
Het lijkt me logisch dat het eenvoudiger is een negatieve attitude aan te leren dan deze tegen te gaan. Juist daarom vind ik het prima dat er een programma komt obver de arme mohammed. De wat slimmere kinderen weten heus wel dat er niet enkel zielige Mohammeds bestaan maar dat er ook ondernemende Mohammeds , populaire Mohammeds en criminele Mohammeds bestaan. Het zou niet best zijn als de TV de mensen op het bestaan van criminele Mohammeds zou moeten wijzen.
In je profiel staat man.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:58 schreef Acient het volgende:
[..]
*is vrouwelijk maar dat terzijde*
Je stelt het wat hard, maar ik kan hier niets anders dan een volmondig "ja" op antwoorden. Als ze hier wat kunnen opbouwen wie zegt dan dat ze dat daar niet kunnen?
Je kunt nog beter links of rechts zijn dan met regelmaat dit soort arrogante posts plaatsen. Dan zet je jezelf pas buitenspel.quote:Op zondag 11 juli 2004 16:45 schreef Pietverdriet het volgende:
Maar je antwoord verder, god wat ben jij dom en bekrompen.
wel zielige pieten?quote:Op zondag 11 juli 2004 16:42 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Dat is ook niet nodig, maar ik vind het ook niet nodig om op TV mensen zielige Mohammeds te laten zien
Niet om het zielig zijn nee.quote:Op zondag 11 juli 2004 16:47 schreef SCH het volgende:
[..]
wel zielige pieten?
Je bent inderdaad rechts omdat je duidelijk onderscheidt maakt en niet consequent bent en rationeel denkt. Is het Christelijk geloof dan ook klote? Je hebt ook extreem Christelijk die net zo klote is. Daarnaast zijn er veel moslims die de Islam goed uitoefenen. Wat wij nu vaak op televisie krijgen te zien is moslim extremisme, waar vervolgens nu iedereen denkt dat de religie zo in elkaar zit, zo kortzichtig.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:54 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Dat zie je fout. Zodra ik zeg dat ik de Islam een klote-geloof vind en dat ik vind dat het integratie-beleid te soft is, wordt ik juist door linkse mensen voor rechts uitgemaakt.
dank voor het perfect omschrijven van mijn gedachtenquote:Op zondag 11 juli 2004 17:31 schreef Stratos het volgende:
[..]
Je bent inderdaad rechts omdat je duidelijk onderscheidt maakt en niet consequent bent en rationeel denkt. Is het Christelijk geloof dan ook klote? Je hebt ook extreem Christelijk die net zo klote is. Daarnaast zijn er veel moslims die de Islam goed uitoefenen. Wat wij nu vaak op televisie krijgen te zien is moslim extremisme, waar vervolgens nu iedereen denkt dat de religie zo in elkaar zit, zo kortzichtig.
De integratie is nu niet meer soft, zelfs bij de integratie examen falen veel autochtonen. Straks is het zo dat de allochtoon Nederland en Nederlands beter kent dan de gemiddelde autochtoon. Wie heeft vorige jaar de naitonale dictee gewonnen, ja precies, een Surinamer.
Dat de gemiddelde Nederlander, Nederland en Amsterdam niet kan wijzen op de kaart en niet eens meer weet wie Piet Hein is, is werkelijk om voor te schamen.
Sja, als je consequent gaat testen voor het nederlanderschap en zou je Nederlanders ook gaan testen, dan is het probleem met het zogenaamde vol zijn van Nederland snel opgelost.quote:Op zondag 11 juli 2004 17:31 schreef Stratos het volgende:
[..]
Je bent inderdaad rechts omdat je duidelijk onderscheidt maakt en niet consequent bent en rationeel denkt. Is het Christelijk geloof dan ook klote? Je hebt ook extreem Christelijk die net zo klote is. Daarnaast zijn er veel moslims die de Islam goed uitoefenen. Wat wij nu vaak op televisie krijgen te zien is moslim extremisme, waar vervolgens nu iedereen denkt dat de religie zo in elkaar zit, zo kortzichtig.
De integratie is nu niet meer soft, zelfs bij de integratie examen falen veel autochtonen. Straks is het zo dat de allochtoon Nederland en Nederlands beter kent dan de gemiddelde autochtoon. Wie heeft vorige jaar de naitonale dictee gewonnen, ja precies, een Surinamer.
Dat de gemiddelde Nederlander, Nederland en Amsterdam niet kan wijzen op de kaart en niet eens meer weet wie Piet Hein is, is werkelijk om voor te schamen.
Daarmee is de hypocrisie van Verdonks plannen ook meteen aangetoond. Iedereen moet Nederlands kennen behalve de autochtone analfabeten.quote:Op zondag 11 juli 2004 17:57 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Sja, als je consequent gaat testen voor het nederlanderschap en zou je Nederlanders ook gaan testen, dan is het probleem met het zogenaamde vol zijn van Nederland snel opgelost.
Inderdaad.quote:Op zondag 11 juli 2004 17:57 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Sja, als je consequent gaat testen voor het nederlanderschap en zou je Nederlanders ook gaan testen, dan is het probleem met het zogenaamde vol zijn van Nederland snel opgelost.
De kretologie over de uitverkoop van de beschaving kwam anders weinig rationeel over, toch is juist daar het etiketje 'links' het best passend.quote:Op zondag 11 juli 2004 17:31 schreef Stratos het volgende:
[..]
Je bent inderdaad rechts omdat je duidelijk onderscheidt maakt en niet consequent bent en rationeel denkt.
Mensen mogen dat eveneens vinden. Overigens zijn er meer geloven te onderscheiden, variërend in het geloof van de maakbaarheid van de samenleving, het geloof van de staat als almachtig orgaan bij coördinatie en planning, het geloof in de onzichtbare hand of het heil van de markt, het geloof in fulminerende leiders die uitblinken in simplismen, het geloof in draaikonterige politici,.. er wordt wat afgeloofd in onze maatschappij.quote:Is het Christelijk geloof dan ook klote? Je hebt ook extreem Christelijk die net zo klote is.
Goed volgens de westerse visie op aanspreekbaarheid of goed volgens de teksten uit de koran die ook nog eens divers kunnen worden uitgelegd?quote:Daarnaast zijn er veel moslims die de Islam goed uitoefenen.
De NMO zendt toch ook echt wel wat anders uit.quote:Wat wij nu vaak op televisie krijgen te zien is moslim extremisme, waar vervolgens nu iedereen denkt dat de religie zo in elkaar zit, zo kortzichtig.
Een echte die er zijn leven lang gewoond heeft of eentje die levenslang in Nederland onderwijs volgde? Zowiezo geeft dit gegeven al brandstof voor de pleidooien gericht op actieve integratie...quote:De integratie is nu niet meer soft, zelfs bij de integratie examen falen veel autochtonen. Straks is het zo dat de allochtoon Nederland en Nederlands beter kent dan de gemiddelde autochtoon. Wie heeft vorige jaar de naitonale dictee gewonnen, ja precies, een Surinamer.
Heb je een bron voor deze ongetwijfeld wetenschappelijk bewijsbare feiten dat de gemiddelde Nederlander Nederland en Amsterdam niet kan aanwijzen op de kaart? De bewering komt mij zeer onwaarschjinlijk voor.quote:Dat de gemiddelde Nederlander, Nederland en Amsterdam niet kan wijzen op de kaart en niet eens meer weet wie Piet Hein is, is werkelijk om voor te schamen.
Dat ontkennen ze toch ook helemaal niet, maar er is meer in dit land dan criminele marokkanen, er zijn er ook die hier een een gewoon bestaan op bouwen...quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:19 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Tuurlijk niet, maar die noemen het beestje niet bij de naam door het over Marokkanen te hebben. Waarom zou je feiten (onder Marokanen in Nederland bestaat helaas veel armoede en criminaliteit) niet gewoon zeggen?
Mooi politiek correct wat je zegt. Ik ben wat minder politiek correct wat dat betreft. Ik denk dat de basale voorkeuren links-rechts toch ook verankering kennen in iemands psyche. Het is weliswaar niet zo dat ik niet zou kunnen omgaan met iemand die rechts stemt, maar of ik daar ooit goede vrienden mee zou kunnen zijn, valt zwaar te bezien. Ik hou nu eenmaal niet van egoïstische rancuneuze mensen.quote:Op zondag 11 juli 2004 18:16 schreef Legolas_Greenleaf het volgende:
Ik heb, als toch wel 'links' persoon, absoluut geen hekel aan 'rechtse' personen. Integendeel. Hoewel ze misschien een andere mening hebben, kan ik toch met ze opschieten. Het is maar een mening.
Meningen zijn persoonlijk, persoonsgebonden dus. Als ik het niet eens ben met die mening, dan wil ik daar over discussieren om mijn standpunt duidelijk te maken. Als ze mijn standpunt ook willen erkennen, niets mis mee, in mijn ogen.
Iemand kan links zijn op een punt, centrum op een ander punt en rechts op een 3e punt. Wat hij dan stemt is zijn keuze. Hij beslist de waardes alwaar hij het meeste waarde aan hecht. Is dat het 'rechtse' punt, so be it. Daar kan ik niets aan veranderen, meestal.
Dat is dan weer té.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:31 schreef Acient het volgende:
[..]
Links is inderdaad heel tolerant
Daar ben ik van overtuigt als ik dit artikel lees
Notitie, het ging hier nota bene over een demostratie tegen pedofilie
Oh, dus jij kan geen onderscheid maken tussen die 2?quote:Op zondag 11 juli 2004 18:12 schreef outtayourleague het volgende:
[..]
Dat ontkennen ze toch ook helemaal niet, maar er is meer in dit land dan criminele marokkanen, er zijn er ook die hier een een gewoon bestaan op bouwen...
Als criminele Marokkanen je speerpunt zijn ben je in mijn opinie wat populistisch bezig
Even een kleine verduidelijking. Als het maar over 1 of 2 onderwerpen gaat is dit zo. Als het echt met 10 onderwerpen is, waarbij ik het met hem/haar oneens ben, vermoed ik dat het geen goede vriendschap kán worden.quote:Op zondag 11 juli 2004 18:19 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Mooi politiek correct wat je zegt. Ik ben wat minder politiek correct wat dat betreft. Ik denk dat de basale voorkeuren links-rechts toch ook verankering kennen in iemands psyche. Het is weliswaar niet zo dat ik niet zou kunnen omgaan met iemand die rechts stemt, maar of ik daar ooit goede vrienden mee zou kunnen zijn, valt zwaar te bezien. Ik hou nu eenmaal niet van egoïstische rancuneuze mensen.
Ik bedoel maar, zou jij goede vrienden kunnen zijn met meneer Smit??? En met Bill Clinton of John Kerry zou ik zo een biertje mee willen drinken hoor. Om maar even wat different pluimage aan te halen.quote:Op zondag 11 juli 2004 18:21 schreef Legolas_Greenleaf het volgende:
[..]
Even een kleine verduidelijking. Als het maar over 1 of 2 onderwerpen gaat is dit zo. Als het echt met 10 onderwerpen is, waarbij ik het met hem/haar oneens ben, vermoed ik dat het geen goede vriendschap kán worden.
Iedereen heeft het recht van demonstreren maar ik kan me wel iets voorstellen bij een tegengeluid.quote:Op zondag 11 juli 2004 18:20 schreef Legolas_Greenleaf het volgende:
[..]
Dat is dan weer té.
Pedofilie is iets dat gewoon, in mijn ogen dan, niet goed te praten is.![]()
Laat die demonstratie dan lekker doorgaan joh.![]()
Dit maakt me dus niet 'rechts' omdat ik het oneens ben met 'linkse' mensen, hooguit andersdenkend. En dat mensen andersdenkend zijn is maar goed ook, binnen de grenzen van het redelijke.
Smit, nee, dat denk ik niet.quote:Op zondag 11 juli 2004 18:24 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik bedoel maar, zou jij goede vrienden kunnen zijn met meneer Smit??? En met Bill Clinton of John Kerry zou ik zo een biertje mee willen drinken hoor. Om maar even wat different pluimage aan te halen..
quote:Op zondag 11 juli 2004 18:20 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Oh, dus jij kan geen onderscheid maken tussen die 2?
Nee, okee, maar op zich zit er dus wel wat in, in de kritiek van TS dat links zichzelf ziet als het betere in de mens vertegenwoordigend. Volgens mij is dat ook zo en heeft vooral ook met de verankering van de basale voorkeur in de psyche te maken. Ik zou mezelf voor de gek houden als ik daar niet voor uitkom. Dat dit echter schering en inslag is in onze media is éclatante nonsense (zie ook topic WFL over gemanipuleerde werkelijkheidsbeleving) en idd het aannemen van de slachtofferrol.quote:Op zondag 11 juli 2004 18:27 schreef Legolas_Greenleaf het volgende:
[..]
Smit, nee, dat denk ik niet.Zit toch ws een té groot verschil tussen.
Er zit ook een mate van iets in, zodra iemand 'te rechts'* stemt, neemt de kans dat ik 'goede vrienden' met hem/haar kan worden explosief af.
*Ter mijn interpretatie/observatie, that is.
Maar om dan ronduit die mensen in het hokje 'rechts' te schuiven gaat mij toch iets te ver.quote:Op zondag 11 juli 2004 18:26 schreef SCH het volgende:
[..]
Iedereen heeft het recht van demonstreren maar ik kan me wel iets voorstellen bij een tegengeluid.
NR is een marginaal extreem groepje dat nu probeert via populistische onderwerpen te scoren. Martijn en pedofilie zijn helemaal geen actuele en relevante issues momenteel maar het klinkt blijkbaar goed je daar tegen te verzetten.
Ik zit wat dit onderwerp betreft veel meer op de lijn van dominee Hans Visser.
Go ahead.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:55 schreef RuudGullit het volgende:
[..]
Juist. Waar blijft de column : "Aan Links FOK!" ?
Nou, als je weet dat Michiel Smit achter de organisatie zit.quote:Op zondag 11 juli 2004 18:50 schreef Legolas_Greenleaf het volgende:
[..]
Maar om dan ronduit die mensen in het hokje 'rechts' te schuiven gaat mij toch iets te ver.
De Amerikaanse democraat is altijd nog flink wat rechtser dan de Nederlandse CDA-er en VVD-er. Klakkeloos Amerikaanse tegenstellingen projecteren in het Nederlnadse politieke spectrum getuigt daarom van een weinig objectieve poging tot beïnvloeding van de discussie. Ontstijgen aan narcisme, egoïsme, xenofobie, naijver, rancune en vooral hiërarchisch denken vind je daar waar individuen de mogelijkheden gelaten worden een eigen visie te ontwikkelen en deze te uiten. Strakke partijkaders naar linkse snit zoals bijvoorbeeld de SP hanteert passen geenszins in die visie.quote:Op zondag 11 juli 2004 18:10 schreef Ryan3 het volgende:
Pfff, als ik écht heel eerlijk ben? Dan denk ik ook dat veel opvattingen die als "links" omschreven worden het betere in de mens vertegenwoordigen. Het ontstijgen aan narcisme, egoïsme, xenofobie, naijver, rancune, hiërarchisch denken, over lijken gaan en noem maar op, is eigenlijk iets dat een ieder gedurende zijn bestaan op dit tranendal dient te leren imho. Ik mag ook altijd graag verwijzen naar de Amerikaanse acteur Humphrey Bogart die als antwoord op de vraag waar hij op stemde zei: "I'm a democrat, because I'm a human being". Ik geef dus eerlijk toe dat ík (en dus niet het onderwijs en de media) links idd vind deugen en rechts niet...
Hoeveel ik die persoon ook veracht, ik veracht pedofielen nog meer.quote:Op zondag 11 juli 2004 21:52 schreef SCH het volgende:
[..]
Nou, als je weet dat Michiel Smit achter de organisatie zit.
Om maar even een flimpersonage te citeren:quote:Op zondag 11 juli 2004 22:23 schreef Novacaine het volgende:
Dit is geen discussie over links of rechts, dit gaat erom hoe je over de instroom en uitzetting van allochtonen denkt.
Ik vind het bijvoorbeeld dat het te streng is. Politieke vluchtelingen worden te snel teruggestuurd en lopen zo een verhoogd gevaar, en economische vluchtelingen die hier al 5+ jaar zitten, zouden hier gewoon moeten blijven. Hadden wij, de Nederlanders, maar niet zo laks moeten zijn met hun uitzetting (ja, ja, ik weet het, daar moeten ze zelf voor zorgen, maar je moet toch inzien dat de meesten daar geen trek in hebben).
Maakt mij dat links? Velen zullen denken van wel, maar op de meeste andere standpunten ben ik het helemaal niet eens met links (ik stem D66 *hoongelach*). Links onderschat de werkloosheid onder laaggeschoolde mensen en denken dat dat op te lossen is met een betere opleiding, terwijl het eisenpakket van de gewone arbeider gewoon omlaag moet. Dat is dan weer een rechts standpunt. En zo zijn er talloze voorbeelden. Het is moeilijk jezelf in een hokje te stoppen.
Feit is niet dat links, maar het netjes behandelen van asielzoekers en een beetje compassie op zijn tijd als correct worden ervaren.
Zolang een pedofiel zijn aard niet praktiseert zie ik niet aan waaraan hij die verachting verdiend heeft. In dergelijke zaken komt het naar mij idee aan op de nuance en niet op de heksenjacht die Michiel Smit ervan maakte om politiek te kunnen scoren.quote:Op zondag 11 juli 2004 22:26 schreef Legolas_Greenleaf het volgende:
[..]
Hoeveel ik die persoon ook veracht, ik veracht pedofielen nog meer.
Helaas doen die mensen dat wel.quote:Op zondag 11 juli 2004 22:59 schreef sjun het volgende:
[..]
Zolang een pedofiel zijn aard niet praktiseert zie ik niet aan waaraan hij die verachting verdiend heeft. In dergelijke zaken komt het naar mij idee aan op de nuance en niet op de heksenjacht die Michiel Smit ervan maakte om politiek te kunnen scoren.
Frank van Rhee schreef hierover al eens wat uitgebreider en ook Hans Visser liet zich over de noodzakelijke nuancering bij deze materie in het belang van kinderen in onze samenleving duidelijk uit.
Dat is wat anders dan ene Michiel Smit die mogelijk (doch niet noodzakelijk waarschijnlijk) met de beste bedoelingen aan het stickertjes plakken is en daarmee naar mijn idee meer kwaad doet dan goed omdat hij het lopende gesprek en de kansen op beklijvende heroriëntatie die zoden aan de dijk zet daarmee drastisch verstoort.
Je hoeft echter niet links georiënteerd te zijn om er een wat meer genuanceerde mening op na te houden en deze te verkondigen. Wèl is het nodig om tot een gewogen oordeel te kunnen komen inzake de materie die zich aan je presenteert in de vorm van argumenten en sentimenten.
Het was gewoon een typisch voorbeeld van lekker makkelijk en populistisch scoren. Punt.quote:Op zondag 11 juli 2004 23:06 schreef Legolas_Greenleaf het volgende:
[..]
Helaas doen die mensen dat wel.
Al denk ik dat idd die demonstratie redelijk goedkoop scoren was.Of het hem en de pedofielen zal helpen, only time will tell. Al denk ik dat het een beetje knuppel-hoenderhok is.
Het ging mij ook niet zo zeer om het feit dat er tegen pedofilie wwerd gedemonstreerd, al is dat inderdaad goedkoop scoren, maar het feit dat er scihjnbaar groepen in deze samenleving zijn die het nodig vinden om elk geluid wat "rechts"Nederland van zich laat horen meteen (desnoods met geweld) de kop in slaan.quote:Op maandag 12 juli 2004 00:39 schreef Verbal het volgende:
[..]
Het was gewoon een typisch voorbeeld van lekker makkelijk en populistisch scoren. Punt.
V.
Het is een kwalijke zaak het begrip 'menselijkheid' slechts bekrompen af te kaderen aan de hand van een links-rechts polemiek. Het is mij niet bekend dat de sympathieën die jij links toeschrijft, ook als zodanig algemeen worden onderwezen. Het kan zo zijn dat jij in de praktijk jouw indrukken her en der bevestigd ziet, maar dat levert nog geen bewijs dat dit linkse gedachtegoed stelselmatig op alle scholen wordt onderwezen. De louter retorische tegenstelling links (goed) versus rechts (kwaad) wordt in de volksmond nogal eens gauw verward met medemenselijkheid - maar is feitelijk slechts gebaseerd op een (christelijke) deugdenleer van zogenaamde oneigenzuchtige naastenliefde. Deze vorm van (sociale) medemenselijkheid kan vanuit zijn collectieve slachtofferrol niets anders dan moraliseren, en afgeven op alles wat niet aan haar altruïstische (post-christelijke) ideaal beantwoordt.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:45 schreef RuudGullit het volgende:
Ik erger me altijd aan het feit dat kinderen vanaf de peuterschool 'geleerd' wordt dat links zogenaamd goed is, en rechts zogenaamd associaal, gemeen en slecht.
Alhoewel ik denk te begrijpen wat je bedoelt te zeggen, vind ik dit een wat ongelukkig voorbeeld. Het is ontegenzeggelijk zo dat er een bepaalde ideologische en cultuurafhankelijke lijn in de berichtigeving en presentatie van bepaalde tv-programma's wordt gevolgd. Maar dat is deels nog een naijleffect van de vroegere zuilenstructuur, die je ook bij de verschillende politieke hoofdstromen nog duidelijk aantreft.quote:
Een kinderprogramma op de tv met arme Mohammed die het land uit moet, maar nooit een tv-programma over stoute Mohammed, want straks zouden die kinderen wel eens gaan kunnen denken dat alle Mohammed's slecht en gemeen zijn!.
Het linkse proletariaat heeft nu eenmaal zo zijn intellectuele beperkingen! De schaamlappolitiek waar jij naar verwijst is een bekend gegeven, het is de ondemokratische strategie waarmee je anderen het recht ontneemt hun aanklacht tegen onrecht in te dienen!quote:En als je al niet beinvloed wordt door de televisie, wordt je wel gewaarschuwd door sites als die van Landelijk Bureau ter bestrijding van Rassendiscriminatie. Maar zodra iemand een anti-AEL site maakt over de gevaren van dit soort partijen, mag iedereen hem uitschelden voor enge rascist of nazi.
M.a.w. het domgeestige privilege van een tot op het bot gemanipuleerde links-progressieve geloofsmassa.quote:Of je leest een collumn over Michiel Smit, die in het openbaar voor van alles uitgemaakt mag worden; maar zodra je wat over Jahjah zegt heb je opeens een hekel aan Moslims en discrimineer je. "Ow, gooi Smit maar even met ketchup onder, hij is toch maar een rechtse politicus".
Het geeft ook aan hoe machteloos het linkse denken zonder al deze poespas zou zijn; als het niet met alle middelen die het ter beschikking heeft het geloof aan een humanistische heilstaat in stand zou houden, zou dit socialistisch muurbloempje al lang zijn verwelkt. Uiteindelijk drijft dit soort van politiek georiënteerd en cabaretesk volksvermaak, ververlakking en vervlakking alleen maar met zichzelf de spot, echter beseft men dit nog niet - en dat is er dan weer de humor van.quote:Of je gaat naar een cabaret-voorstelling, waar door Lebbis en Janssen nog even verkapt gezegd wordt hoe goed links wel niet is.
Zoiets kan alleen maar in een land waar vrijheid van meningsuiting in hoger aanzien staat, dan dwang van geloof.quote:Wat ik wil zeggen is gewoon dat je mensen meer hun eigen mening moet laten vormen, en dat rechts vaak als negatief en fout wordt gezien. Dit komt omdat de media e.d. dit beeld creeren. Een collumnist moet ook gewoon is een keer kunnen zeggen dat ie de Islam een achterlijke cultuur vind, of zich doorergert aan het percentage allochtonen in Rotterdam zonder dat iedereen meteen met een vinger naar hem wijst en er weer een hele rel in de media ontstaat.
De vraag stellen is hem ook al beantwoorden - omdat we juist in een demokratie leven, waar het jaarmaktlawaai van meerderheid de stem van minderheid overschreeuwt.quote:We leven toch in een democratie? Waarom word je dan als slecht mens gezien als je niet links bent?
De Van Oldenbarnevelt Denktank is toch zo'n groepje jongeren van NieuwRechts die hun eigen perceptie van de werkelijkheid anderen toeschrijft?quote:Op maandag 12 juli 2004 12:04 schreef DarkSoulNR het volgende:
Mooi stuk van de Van Oldenbarnevelt Denktank:
Ik kan me goed vinden in je verklaringen. Om even ontopic en bondig te zijn.quote:Op maandag 12 juli 2004 11:52 schreef lucida het volgende:
[..]
Het is een kwalijke zaak het begrip 'menselijkheid' slechts bekrompen af te kaderen aan de hand van een links-rechts polemiek. Het is mij niet bekend dat de sympathieën die jij links toeschrijft, ook als zodanig algemeen worden onderwezen. Het kan zo zijn dat jij in de praktijk jouw indrukken her en der bevestigd ziet, maar dat levert nog geen bewijs dat dit linkse gedachtegoed stelselmatig op alle scholen wordt onderwezen. De louter retorische tegenstelling links (goed) versus rechts (kwaad) wordt in de volksmond nogal eens gauw verward met medemenselijkheid - maar is feitelijk slechts gebaseerd op een (christelijke) deugdenleer van zogenaamde oneigenzuchtige naastenliefde. Deze vorm van (sociale) medemenselijkheid kan vanuit zijn collectieve slachtofferrol niets anders dan moraliseren, en afgeven op alles wat niet aan haar altruïstische (post-christelijke) ideaal beantwoordt.
[..]
Alhoewel ik denk te begrijpen wat je bedoelt te zeggen, vind ik dit een wat ongelukkig voorbeeld. Het is ontegenzeggelijk zo dat er een bepaalde ideologische en cultuurafhankelijke lijn in de berichtigeving en presentatie van bepaalde tv-programma's wordt gevolgd. Maar dat is deels nog een naijleffect van de vroegere zuilenstructuur, die je ook bij de verschillende politieke hoofdstromen nog duidelijk aantreft.
[..]
Het linkse proletariaat heeft nu eenmaal zo zijn intellectuele beperkingen! De schaamlappolitiek waar jij naar verwijst is een bekend gegeven, het is de ondemokratische strategie waarmee je anderen het recht ontneemt hun aanklacht tegen onrecht in te dienen!
[..]
M.a.w. het domgeestige privilege van een tot op het bot gemanipuleerde links-progressieve geloofsmassa.
[..]
Het geeft ook aan hoe machteloos het linkse denken zonder al deze poespas zou zijn; als het niet met alle middelen die het ter beschikking heeft het geloof aan een humanistische heilstaat in stand zou houden, zou dit socialistisch muurbloempje al lang zijn verwelkt. Uiteindelijk drijft dit soort van politiek georiënteerd en cabaretesk volksvermaak, ververlakking en vervlakking alleen maar met zichzelf de spot, echter beseft men dit nog niet - en dat is er dan weer de humor van.
[..]
Zoiets kan alleen maar in een land waar vrijheid van meningsuiting in hoger aanzien staat, dan dwang van geloof.
[..]
De vraag stellen is hem ook al beantwoorden - omdat we juist in een demokratie leven, waar het jaarmaktlawaai van meerderheid de stem van minderheid overschreeuwt.
Dus vakbonden die een staking uitroepen, zoals die van het spoor nogal eens doen, zijn rechts?quote:Op maandag 12 juli 2004 12:11 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Ik kan me goed vinden in je verklaringen. Om even ontopic en bondig te zijn.
Links=correct, omdat het schijnbaar uitgaat van dialogen voeren, samen zijn, samen beslissen etc, alles samen, met als hoofdlijn, elkar niet teveel op de tenen trappen. Als dat bij een onderwerp wel zal moeten vermijd dan het onderwerp is het credo.
Rechts=asociaal, omdat men zegt wat men denkt, opkomt voor eigen belangen en rechten en dit nog wel eens kan botsten met andersdenkenden. Men gaat de discussei niet uit de weg.
Ik zelf kies vaker voor het laatste, maar lang niet altijd.
Van Van Oldenbarnevelt Denktank worden de columns inderdaad altijd op de Nieuw Rechts site geplaatst. Ze hebben ook een eigen site: www.vanoldenbarnevelt.nl.quote:Op maandag 12 juli 2004 12:06 schreef Monidique het volgende:
[..]
De Van Oldenbarnevelt Denktank is toch zo'n groepje jongeren van NieuwRechts die hun eigen perceptie van de werkelijkheid anderen toeschrijft?
Ik vind die hele links-rechts discussie nogal nietszeggend, maar ik wil er wel wat dingen over kwijt: in Kopspijkers zijn wel degelijk ook linkse politici voor gek gezet (Rosenmöller, Bos, Van Nieuwenhoven, Marijnissen), maar aangezien we momenteel een regering van CDA-VVD-D66 (en eerder LPF) hebben, zijn die mensen gewoon meer in het nieuws en levert dat meer stof op voor parodieën. Vind ik eigenlijk vrij logisch.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:45 schreef RuudGullit het volgende:
... Niet alleen kinder-programma's, maar ook in programma's voor volwassenen zoals Kopspijkers die rechtse politici week op week aanpakken gaat dit gewoon verder. Af en toe een keer Wouter Bos en Femke Halsema een klein beetje voor gek zetten om het niet teveel op te laten vallen, maar minister Verdonk, Nawijn en een tijd geleden Pim Fortuijn worden altijd het hardst gepakt.
... Wat ik wil zeggen is gewoon dat je mensen meer hun eigen mening moet laten vormen, en dat rechts vaak als negatief en fout wordt gezien. Dit komt omdat de media e.d. dit beeld creeren. Een collumnist moet ook gewoon is een keer kunnen zeggen dat ie de Islam een achterlijke cultuur vind, of zich doorergert aan het percentage allochtonen in Rotterdam zonder dat iedereen meteen met een vinger naar hem wijst en er weer een hele rel in de media ontstaat. We leven toch in een democratie? Waarom word je dan als slecht mens gezien als je niet links bent?
Dat maakt Nieuw Rechts radicaal rechts en zeker niet extreem rechts. Zo heeft de NVU een hekel aan joden, homo's ed. terwijl NR dat helemaal niet heeft.quote:In dat opzicht zit iemand als Smit ook in een soort spagaat.
quote:Op maandag 12 juli 2004 13:20 schreef dVTB het volgende:
[..]
Ik vind die hele links-rechts discussie nogal nietszeggend, maar ik wil er wel wat dingen over kwijt: in Kopspijkers zijn wel degelijk ook linkse politici voor gek gezet (Rosenmöller, Bos, Van Nieuwenhoven, Marijnissen), maar aangezien we momenteel een regering van CDA-VVD-D66 (en eerder LPF) hebben, zijn die mensen gewoon meer in het nieuws en levert dat meer stof op voor parodieën. Vind ik eigenlijk vrij logisch.
Je kunt het ook nooit honderd procent eens zijn met een partij.quote:'Linkse' politici zijn overigens lang niet altijd zo 'correct' als jij ze neerzet. Bij de SP hebben ze bijvoorbeeld best pittige opvattingen over een onderwerp als spreiding van allochtonen. Daar staat weer tegenover dat 'rechts' het op sommige van jouw punten laat afweten. Je haalt Michiel Smit als voorbeeld aan en met de 'dingen die gezegd worden' doel je ongetwijfeld op de grievende boekteksten van moslimextremisten over homoseksualiteit. Ik constateer dat een 'rechtse' partij als de VVD een dergelijk boek niet wil verbieden. Nieuw Rechts zou dat wellicht wel weer willen, maar als je wat verder in die extreem-rechtse hoek komt, zie je ook weer veel homohaters. In dat opzicht zit iemand als Smit ook in een soort spagaat.
Pragmatisch egoisme bedoel je?quote:Op maandag 12 juli 2004 12:05 schreef Pietverdriet het volgende:
Samenvattend: Links heeft de illusie van een hoger goed nodig omdat het anders niet aankan tegen het pragmatisch realisme van rechts.
Hallelujah, dat misde ik nog, het naamkaartje smijtenquote:Op maandag 12 juli 2004 13:53 schreef SCH het volgende:
[..]
Pragmatisch egoisme bedoel je?
OK, ik ben het met je opmerking eens. Ik zal mijn tekst wat aanpassen.quote:Op maandag 12 juli 2004 13:33 schreef DarkSoulNR het volgende:
[..]
Dat maakt Nieuw Rechts radicaal rechts en zeker niet extreem rechts. Zo heeft de NVU een hekel aan joden, homo's ed. terwijl NR dat helemaal niet heeft.
Vroeger werd het klassiek liberalisme juist als links aangemerkt.quote:Op maandag 12 juli 2004 13:52 schreef Pietverdriet het volgende:
De aanduiding links en recht schieten hopeloos tekort.
Libertijnisme of klassiek liberalisme, is absoluut zeer rechts, maar iets totaal anders als wat men in de volksmond extreem rechts noemt. Extreem Rechts is eerder Nationalistisch socialisme met een dosis xenofobie. Lijkt meer op stalinisme dan ze zelf zouden willen weten.
Maareh, idd nogal zinloos dat links-rechts gedoe.quote:But the worst thing about the rise of the socialist movement was that it was able to outflank the classical liberals “on the Left”: that is, as the party of hope, of radicalism, of revolution in the Western World. For, just as the defenders of the ancien régime took their place on the right side of the hall during the French Revolution, so the liberals and radicals sat on the left; from then on until the rise of socialism, the libertarian classical liberals were “the Left,” even the “extreme Left,” on the ideological spectrum. As late as 1848, such militant laissez-faire French liberals as Frederic Bastiat sat on the left in the national assembly. The classical liberals had begun as the radical, revolutionary party in the West, as the party of hope and of change on behalf of liberty, peace, and progress. To allow themselves to be outflanked, to allow the socialists to pose as the “party of the Left,” was a bad strategic error, allowing the liberals to be put falsely into a confused middle-of-the-road position with socialism and conservatism as the polar opposites. Since libertarianism is nothing if not a party of change and of progress toward liberty, abandonment of that role meant the abandonment of much of their reason for existence—either in reality or in the minds of the public.
But none of this could have happened if the classical liberals had not allowed themselves to decay from within. They could have pointed out—as some of them indeed did—that socialism was a confused, self-contradictory, quasi-conservative movement, absolute monarchy and feudalism with a modern face, and that they themselves were still the only true radicals, undaunted people who insisted on nothing less than complete victory for the libertarian ideal.
In mijn idee heb je uitgaande van de Franse Revolutie en de weerlegging van het ancien regime (dat aristrocratisch/oligarchisch was) 4 hoofdstromen. 1. conservatief-liberaal. 2. progressief-liberaal. 3. evolutionair socialistisch. 4. utopistisch socialistisch. De reactionairen heb je dan ook nog, in principe zijn die uit (tov de Franse revolutie) op herstel van het ancien regime. Als men met klassiek liberaal idd progressief-liberaal bedoelt dan is deze politieke filosofie nog steeds "links" te noemen. Dit merk je ook goed op Fok!. Men is tegenwoordig onderhevig aan een conservatief reveil. Vanuit een bepaalde morele opvatting tracht men de verworvenheden van de verlichting te beknotten. De progressief-liberaal is dit ten enenmale een gruwel.quote:Op maandag 12 juli 2004 13:57 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Vroeger werd het klassiek liberalisme juist als links aangemerkt.
Van een lezer op meervrijheid (die het weer van mises.org had), de volgende tekst van M. Rothbard:
[..]
Maareh, idd nogal zinloos dat links-rechts gedoe.
Mee eens.quote:Op zondag 11 juli 2004 18:10 schreef Ryan3 het volgende:
Pfff, als ik écht heel eerlijk ben? Dan denk ik ook dat veel opvattingen die als "links" omschreven worden het betere in de mens vertegenwoordigen. Het ontstijgen aan narcisme, egoïsme, xenofobie, naijver, rancune, hiërarchisch denken, over lijken gaan en noem maar op, is eigenlijk iets dat een ieder gedurende zijn bestaan op dit tranendal dient te leren imho. Ik mag ook altijd graag verwijzen naar de Amerikaanse acteur Humphrey Bogart die als antwoord op de vraag waar hij op stemde zei: "I'm a democrat, because I'm a human being". Ik geef dus eerlijk toe dat ík (en dus niet het onderwijs en de media) links idd vind deugen en rechts niet...
Ten minste ergens over eens dan.quote:Op maandag 12 juli 2004 15:54 schreef Matamoros het volgende:
[..]
Mee eens.
Als ik echt eerlijk ben vind ik linkse mensen zonder uitzonderingen kneuzen. Zielige mannetjes die te ziek, zwak en misselijk zijn om voor zichzelf te zorgen. Snik boehoe het leven is zo hard en die daar is zo zielig. Extreem naief ook vaak, en als ze dan niet naief van aard zijn dan zijn ze gespeeld naief. Om maar niet toe te geven dat hun gezellige theorie in de praktijk gewoon totaal niet klopt. De Greta Duisebergs die met droge ogen verkondigen dat 'Arafat hates killing people because he is a general', of de Belgsiche PvdA, die op het feit van de bruine ogen van Jahjah wel uit ging van zijn goede bedoelingen en als extreem-linkse partij een lijstverbintenis aanging met een radicale rechts-nationalistische extremist: alleen in de linkse werkelijkheidsbeleving!
Uiteraard uit dit zich ook in de dagelijkse omgang. Al op de middelbare school kon ik mij ergeren aan de zachte eitjes. Een vriendschap tussen een overtuigd rechts en overtuigd links persoon is dan ook vaak onmogelijk, omdat de basisideeen over het leven gewoon te ver uit elkaar liggen. Als je jong bent is dat niet zo belangrijk, maar hoe ouder je wordt hoe vaker dat soort tegenstellingen gaan botsen.
Tot uiteraard de seniliteit toeslaat en we weer gezellig samen kunnen kwijlen boven een bord dammen.
Een mooi voorbeeld hoe de jaren 70 linkse morele superioriteit is omgeslagen in de rechtse realistische superioriteit. Beide even arrogant en ongefundeerd. Kansloos dus.quote:Op maandag 12 juli 2004 12:05 schreef Pietverdriet het volgende:
Samenvattend: Links heeft de illusie van een hoger goed nodig omdat het anders niet aankan tegen het pragmatisch realisme van rechts.
Jaja, daar moet jij natuurlijk niets van hebben en zulke gevoelens zijn je volledig vreemd. Vandaar ook je Icon van meneer Anan, en dat je post met je moderator account.quote:Op maandag 12 juli 2004 17:03 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Een mooi voorbeeld hoe de jaren 70 linkse morele superioriteit is omgeslagen in de rechtse realistische superioriteit. Beide even arrogant en ongefundeerd. Kansloos dus.
Annan zie ik niet als een voorbeeld van iemand met zelfbenoemde linkse morele superioriteit. Hij is wel zeer politiek correct, maar goed, daar gaat het niet om.quote:Op maandag 12 juli 2004 17:14 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Jaja, daar moet jij natuurlijk niets van hebben en zulke gevoelens zijn je volledig vreemd. Vandaar ook je Icon van meneer Anan, en dat je post met je moderator account.
Je bent nog vergeten te melden dat wanneer ze wel voor zichzelf kunnen zorgen het 'salonsocialisten' zijn - helemaal iets om van te walgen.quote:Op maandag 12 juli 2004 15:54 schreef Matamoros het volgende:
Als ik echt eerlijk ben vind ik linkse mensen zonder uitzonderingen kneuzen. Zielige mannetjes die te ziek, zwak en misselijk zijn om voor zichzelf te zorgen.
Je snapt het écht niet he?quote:Op maandag 12 juli 2004 17:19 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Annan zie ik niet als een voorbeeld van iemand met zelfbenoemde linkse morele superioriteit. Hij is wel zeer politiek correct, maar goed, daar gaat het niet om.
Annan geeft de functie van Secretaris Generaal van de VN weer aanzien. Alle lof voor die man. Een van zijn voorgangers, Kurt Waldheim (overigens een vertegenwoordiger van 'rechts') had dat aanzien behoorlijk doen dalen.quote:Op maandag 12 juli 2004 17:19 schreef Sidekick het volgende:
Annan zie ik niet als een voorbeeld van iemand met zelfbenoemde linkse morele superioriteit. Hij is wel zeer politiek correct, maar goed, daar gaat het niet om.
Nou, kennelijk beticht je mij van morele superioriteit vanwege mijn avatar van Annan. Inderdaad, dat snap ik niet. Logisch.quote:Op maandag 12 juli 2004 17:21 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je snapt het écht niet he?
Nee ik beticht je ervan dat je zelfingenomen bent en jezelf moreel superieur acht terwijl je dat nu juist aangeeft als je kritiek op mij, je jezelf moreel siert met Annan, en dat je daarbij op je strepen van je moderatorschap wilt staan.quote:Op maandag 12 juli 2004 17:25 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Nou, kennelijk beticht je mij van morele superioriteit vanwege mijn avatar van Annan. Inderdaad, dat snap ik niet. Logisch.
quote:Op maandag 12 juli 2004 17:35 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee ik beticht je ervan dat je zelfingenomen bent en jezelf moreel superieur acht terwijl je dat nu juist aangeeft als je kritiek op mij, je jezelf moreel siert met Annan, en dat je daarbij op je strepen van je moderatorschap wilt staan.
Mijn moderatorschap heeft hier niets mee te maken. Ik post gewoon als gewone user. Mijn avatar is een soort lofuiting voor de uitstraling van Annan die ik zeer bewonder, hoewel hij politiek gezien niet helemaal mijn smaak is. Ik pretendeer met die avatar helemaal niets in een discussie.quote:Op maandag 12 juli 2004 17:35 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee ik beticht je ervan dat je zelfingenomen bent en jezelf moreel superieur acht terwijl je dat nu juist aangeeft als je kritiek op mij, je jezelf moreel siert met Annan, en dat je daarbij op je strepen van je moderatorschap wilt staan.
Snap je zelf wel dat je complete onzin uitkraamt?quote:Op maandag 12 juli 2004 15:54 schreef Matamoros het volgende:
Als ik echt eerlijk ben vind ik linkse mensen zonder uitzonderingen kneuzen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |