Nee hoor, ze is Minister van Vreemdelingenbeleid en Integratie in het kabinet-Balkenende IIquote:Op vrijdag 2 juli 2004 11:51 schreef SCH het volgende:
Minister van polarisatie
Ze is inderdaad een kicke wijf. D'r zouden wat meer mensen van haar kaliber in de politiek moeten zitten.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 11:45 schreef MikeyMo het volgende:
Ik vind Rita Verdonk een topwijf en er zouden eens meer politici zoals haar moeten zijn.
quote:Ik vind Rita Verdonk een topwijf en er zouden eens meer politici zoals haar moeten zijn.
Het heeft niets met hardheid te maken. Ze de eerste minister van vreemdelingenzaken die daadwerkelijk het beleid uitvoert en voor het beleid durft te staan. Dat is in politiek Nederland nogal een verademing.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:00 schreef SCH het volgende:
Ach, ze doet het leuk bij mensen die van de nieuwe hardheid houden - ze springt in het gat dat Fortuyn heeft achtergelaten.
oh wacht eh... het gaat over een politicusquote:Op vrijdag 2 juli 2004 11:58 schreef Vhiper het volgende:
Persoonlijk ken ik haar niet en ik geef dus ook geen oordeel over haar. Met haar beleid ben ik het uiteraard niet eens, maar dat is een andere discussie, waar dit topic niet voor bedoelt is.
Wat moet een fantopic eigenlijk in POL? Lijkt me niets met politiek te maken te hebben
dat weten we pas als het daadwerkelijk gebeurt.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:07 schreef du_ke het volgende:
Ze is een echte hardliner.
Zou ze ook wakker liggen als er mensen door haar beleid sterven?
omdat daar aanwijsbare redenen voor zijn Mikey, jij wil liever afwachten tot het is gebeurd?quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:12 schreef MikeyMo het volgende:
en zelfs al in de toekomst kijken: ze stuurt mensen de dood in
Toch is het opvallend. Er zijn landen die Verdonk veilig noemt (Somalië, Afghanistan etc), die het ministerie van Buitenlandse zaken zeer gevaarlijk noemt en zelfs een negatief reisadvies voor Nederlandse burgers geeft. Er gelden voor Nederlanders blijkbaar andere normen van 'veiligheid' dan voor buitenlanders… Twee maten zogezegd.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:12 schreef MikeyMo het volgende:
Overigens wordt er vaak gemeten met 2 maten:
als er een ludieke aanslag gepleegd wordt op een minister van dit kaliber dan mag je schijnbaar niet kijken naar incidenten in het verleden. Dus bij de ketchupaanslag en doosbedreigingen mag je niet vrezen voor haar leven want dat van Pim was het werk van een man en die zit in het gevang.
als we het over haar beleid gaan hebben mag men wel ongestoord refereren naar het verre verleden (WO2) en zelfs al in de toekomst kijken: ze stuurt mensen de dood in
ik vind het ongepast om iemand moorden in de schoenen te schuiven voordat ze al gebeurt zijn.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:23 schreef SCH het volgende:
[..]
omdat daar aanwijsbare redenen voor zijn Mikey, jij wil liever afwachten tot het is gebeurd?
Ze doet er veel aan om die kans zo groot mogelijk te makenquote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:09 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
dat weten we pas als het daadwerkelijk gebeurt.
als je een nederlander op vakantie laat gaan naar irak heb je kans dat hij binnen enkele weken de hoofdrol speelt in een filmpje op Ogrish.com.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:23 schreef Teerwater het volgende:
Er gelden voor Nederlanders blijkbaar andere normen van 'veiligheid' dan voor buitenlanders? Twee maten zogezegd.
Ik weet het niet hoor... Ik denk niet dat diezelfde fundamentalistische moslims dol zijn om moslims die ooit gevlucht zijn. Deze zijn een stuk seculiere en worden vaak gezien als verraders.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:27 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
als je een nederlander op vakantie laat gaan naar irak heb je kans dat hij binnen enkele weken de hoofdrol speelt in een filmpje op Ogrish.com.
als je een irakees terugstuurt naar Irak kan hij mooi helpen met het opbouwen van zijn land
ik vind het ongepast om voorkennis te negeren - maar ik vind het wel typisch dat je juist over haar een fantopic opent, beetje merkwaardig toch. vind je haar beleid nou echt zo belangrijk of is het vooral leuk om een lange neus te maken?quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:24 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ik vind het ongepast om iemand moorden in de schoenen te schuiven voordat ze al gebeurt zijn.
Dus? Het prive leven en haar persoon heeft niets met politiek te maken. Ik ken haar persoonlijk niet, alleen het beleid dat ze uitdraagt en ik beoordeel een persoon niet op basis van het beleid, aangezien dat niet alleen door die persoon wordt gemaakt. Beetje onzinnig topic dus.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:05 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
oh wacht eh... het gaat over een politicus
Ik sta achter haar beleid en ik vind het onterecht dat zij zo'n mikpunt van kritiek is, evenals mikpunt van ludieke aanslagen en doodsbedreigingen.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:29 schreef SCH het volgende:
[..]
ik vind het ongepast om voorkennis te negeren - maar ik vind het wel typisch dat je juist over haar een fantopic opent, beetje merkwaardig toch. vind je haar beleid nou echt zo belangrijk of is het vooral leuk om een lange neus te maken?
daar ben ik het dan niet mee eensquote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:39 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Dus? Het prive leven en haar persoon heeft niets met politiek te maken. Ik ken haar persoonlijk niet, alleen het beleid dat ze uitdraagt en ik beoordeel een persoon niet op basis van het beleid, aangezien dat niet alleen door die persoon wordt gemaakt. Beetje onzinnig topic dus.
Dan zal het volgende bericht je wrs teleurstellen:quote:Op vrijdag 2 juli 2004 11:45 schreef MikeyMo het volgende:
Rita: verguisd door velen omdat ze gewoon het beleid uitvoert zoals dat democratisch is beslist. Rita, die niet voor elk zielig geval wat de publiciteit zoekt een uitzondering maakt. Rita die gewoon eens laat zien waar ze voor staat en zich gewoon aan de regels houdt zoals we die met zijn allen in principe hebben bepaald.
Je mentaliteit "regels zijn regels" en "de meerderheid is voor" klinkt leuk voor de legaliteit, maar voor mij is de moraliteit belangrijker aangaande deze zaken, en voor een inhoudelijke discussie zelfs onmisbaar.quote:Verdonk wil schifting asielzoekers versoepelen
DEN HAAG - Minister Verdonk (Vreemdelingenzaken) gaat kijken of ze de kwaliteit van de zogeheten 48-uursprocedure kan verbeteren. Ze heeft al besloten dat alleenstaande minderjarige asielzoekers (ama's) beneden de 12 jaar niet in deze snelle eerste schifting terechtkomen.
De bewindsvrouw zei dat donderdag in de Tweede Kamer. Verdonk reageerde daarmee op felle kritiek van verscheidene mensenrechten-, vluchtelingen- en andere organisaties en de oppositie in de Kamer. Die hebben geen vertrouwen in de zorgvuldigheid van de procedure, waarin binnen 48 werkuren wordt bekeken of iemand kans maakt op asiel. De minister houdt vast aan de procedure, maar wil deze wel ,,soepeler'' maken.
Aan de kritiek vanuit de Kamer op de rol die medische aspecten spelen in de asielprocedure, kwam ze niet tegemoet. Verdonk blijft erbij dat medische problemen geen reden kunnen zijn voor asiel. Wel kunnen bijvoorbeeld trauma's het relaas van de asielzoeker ondersteunen. De oppositie had graag meer gewicht toegekend aan de medische aspecten in de procedure.
Ook hield Verdonk vast aan het landenbeleid voor Sudan. Van GroenLinks tot en met VVD vroeg de Kamer om een terughoudend terugkeerbeleid voor asielzoekers uit dat land, vanwege de situatie daar. PvdA, SP en GroenLinks willen zelfs helemaal geen asielzoekers meer terugsturen. Verdonk wees erop dat niet het hele land onveilig is, en dat een zogeheten categoriale bescherming niet nodig is. Sudanezen keren zelfs vrijwillig terug met een vertrekpremie, zei ze.
Bron: LC
Voor jou ja, voor mij dus nietquote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:55 schreef Sidekick het volgende:
Je mentaliteit "regels zijn regels" en "de meerderheid is voor" klinkt leuk voor de legaliteit, maar voor mij is de moraliteit belangrijker aangaande deze zaken, en voor een inhoudelijke discussie zelfs onmisbaar.
Blijf je dit hele topic in nietszeggende one-liners praten? Ik snap wel dat het bij deze minister hoort maar misschien kun je wat argumenten aandragenquote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:59 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Voor jou ja, voor mij dus niet
quote:Op vrijdag 2 juli 2004 13:02 schreef SCH het volgende:
Ik snap wel dat het bij deze minister hoort
Echt een vrouw met verstand van zaken als je 1 van de grootste brandhaarden op deze wereld (Afghanistan) veilig noemt. Als ze nu eens tijdje zonder bescherming in alle landen die zij veilig wil verklaren gaat wonen, dan is het Verdonk beleid waarschijnlijk zo opgelost.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:23 schreef Teerwater het volgende:
[..]
Er zijn landen die Verdonk veilig noemt (Somalië, Afghanistan etc).......
waarom zou je de vrouw die het toonbeeld is van geintegreerd hier weg willen hebben?quote:Op vrijdag 2 juli 2004 14:03 schreef Monus het volgende:
[..]
Echt een vrouw met verstand van zaken als je 1 van de grootste brandhaarden op deze wereld (Afghanistan) veilig noemt. Als ze nu eens tijdje zonder bescherming in alle landen die zij veilig wil verklaren gaat wonen, dan is het Verdonk beleid waarschijnlijk zo opgelost.
hmmm Somalië... Betekend dit dat Hirsi Ali nu veilig terug kan maar Mogadishu.
quote:Op vrijdag 2 juli 2004 14:30 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
waarom zou je de vrouw die het toonbeeld is van geintegreerd hier weg willen hebben?
waarom niet?quote:Op vrijdag 2 juli 2004 14:30 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
waarom zou je de vrouw die het toonbeeld is van geintegreerd hier weg willen hebben?
omdat ze een pracht toonbeeld is, velen kunnen een voorbeeld aan haar nemen; de manier waarop ze in no-time nederlands heeft geleerd, de manier waarop ze zich zo goed heeft begeven op de arbeidsmarkt...quote:Op vrijdag 2 juli 2004 15:16 schreef SCH het volgende:
[..]
waarom niet?
ja, en geldt dat niet voor asielzoekers - er zijn er bij die nog beter nederlands praten en die een fantastische baan zouden hebben als ze niet in de procedure verstrikt zouden zitten. het is echt een kulargument, daar gaat het nou juist om - je moet niet alle vraagstukken rond integratie door elkaar halen. integratie is bij het gros van de asielzoekers nou juist niet het probleem.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 15:17 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
omdat ze een pracht toonbeeld is, velen kunnen een voorbeeld aan haar nemen; de manier waarop ze in no-time nederlands heeft geleerd, de manier waarop ze zich zo goed heeft begeven op de arbeidsmarkt...
wel heel vaak als ze eenmaal een (tijdelijke) verblijfsvergunning hebben gehadquote:Op vrijdag 2 juli 2004 15:19 schreef SCH het volgende:
integratie is bij het gros van de asielzoekers nou juist niet het probleem.
nee absoluut niet, dat heb je echt misquote:Op vrijdag 2 juli 2004 15:24 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
wel heel vaak als ze eenmaal een (tijdelijke) verblijfsvergunning hebben gehad
oh er zijn dus geen inburgeringsproblemen...quote:Op vrijdag 2 juli 2004 15:36 schreef SCH het volgende:
[..]
nee absoluut niet, dat heb je echt mis
Kom op, waar heb je het over.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 15:37 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
oh er zijn dus geen inburgeringsproblemen...
nah ja, wat jij wilt he
sure, iedereen die in de asielprocedure zit lult vlekkeloos Nederlands...quote:Op vrijdag 2 juli 2004 15:38 schreef SCH het volgende:
[..]
Kom op, waar heb je het over.
Die inburgeringsproblemen gaan voor bijna 100 procent over migranten.
Who cares? Als buitenlanders zich misdragen smijt je ze het land uit. Dat geldt ook voor mensen die volgens de wet niet het recht hebben om hier te blijven. Simpel.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 15:44 schreef SCH het volgende:
Flauw Mikey. Het is juist 1 van de redenen dat ik Verdonk zo verschrikkelijk slecht vind.
En ik ben er verbaasd over dat jij het verschil tussen migranten en asielzoekers blijkbaar niet echt weet.
* SCH stuurt ExTec op taalcursusquote:Op vrijdag 2 juli 2004 16:31 schreef ExTec het volgende:
* SCH meld zich
Ze is inderdaad een goede kandidaat voor "Verdonk I".quote:Op vrijdag 2 juli 2004 15:10 schreef PJORourke het volgende:
De nieuwe Margaret Thatcher![]()
* ExTec maakt een diepe buig, voor SCH die weer bewijst de betere speller te zijnquote:Op vrijdag 2 juli 2004 16:33 schreef SCH het volgende:
[..]
* ExTec stuurt ExTec op taalcursus
Jij dacht dat alleen niet geintegreerde asielzoekers terug werden gestuurd?quote:Op vrijdag 2 juli 2004 14:30 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
waarom zou je de vrouw die het toonbeeld is van geintegreerd hier weg willen hebben?
Waar heb je het nou over? Migranten met de Nederlandse nationaliteit, buitenlanders met buitenlandse nationaliteit? (Tweede en derde generatie) allochtonen?quote:Op vrijdag 2 juli 2004 15:52 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Who cares? Als buitenlanders zich misdragen smijt je ze het land uit. Dat geldt ook voor mensen die volgens de wet niet het recht hebben om hier te blijven. Simpel.
Buitenlanders met buitenlandse nationaliteit, afgewezen asielzoekers. Wat mij betreft geldt het ook voor Nederlanders die zich aan de Turkse Riviera misdragen.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 18:11 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Waar heb je het nou over? Migranten met de Nederlandse nationaliteit, buitenlanders met buitenlandse nationaliteit? (Tweede en derde generatie) allochtonen?
Kom, wees eens duidelijk.
In het geval van Irak kan dat weeer net een tikkie anders liggen, je hebt binnen de Islam meerdere stromingen, net zo als bij Christelijke protestanten, Saddam hing/hangt een stroming aan die in Irak een minderheidsgroep vormde, echter kreeg deze groep vele voorrechten boven de stroming die het meest voorkwam. Het zou mij niets verbazen dat je, als je er wat van zei, toch echt even een ander land op moest gaan zoeken voor je eigen veiligheid. Deze mensen kunnen nu perfect terug om hun land te helpen opbouwen.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:29 schreef Teerwater het volgende:
[..]
Ik weet het niet hoor... Ik denk niet dat diezelfde fundamentalistische moslims dol zijn om moslims die ooit gevlucht zijn. Deze zijn een stuk seculiere en worden vaak gezien als verraders.
quote:2-07-2004
Rita Verdonk even 'premier'
De dikke dossiers gaan even dicht, de stropdassen mogen af. Het Binnenhof maakt zich op voor de Grote Vakantie. Volgende week vergaderen de ministers voor het laatst.
Premier Jan Peter Balkenende neemt ruim drie weken tijd voor vrouw en dochter. Hij blijft dicht bij huis, maar geeft de leiding van het land dan wel uit handen. Zijn vaste stand-in Gerrit Zalm begint, maar de minister van Vreemdelingenzaken Rita Verdonk neemt het al snel van hem over.
Zij zwaait een week de scepter.
*krijgt hiervan een spontane aanval van duidelijkheid*quote:Op vrijdag 2 juli 2004 18:11 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Waar heb je het nou over? Migranten met de Nederlandse nationaliteit, buitenlanders met buitenlandse nationaliteit? (Tweede en derde generatie) allochtonen?
Kom, wees eens duidelijk.
Er worden alleen asielzoekers teruggestuurd als het land van herkomst of de regio veilig is. De hele EU heeft wat dat betreft hetzelfde beleid:quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:23 schreef SCH het volgende:
[..]
omdat daar aanwijsbare redenen voor zijn Mikey, jij wil liever afwachten tot het is gebeurd?
edit: bron = NRCquote:EU-akkoord terugsturen asielzoekers
LUXEMBOURG, 30 APRIL. De Europese ministers van Justitie hebben gisteren overeenstemming bereikt over een gemeenschappelijke, Europese lijst van `veilige landen' waar asielzoekers naartoe kunnen worden teruggestuurd.
Ze kunnen daar besluitvorming over hun asielaanvraag afwachten. Binnen twee jaar bepalen niet meer de afzonderlijke lidstaten binnen de Europese Unie welke landen daarvoor `veilig' zijn, maar de Europese Unie.
Asielzoekers krijgen daardoor naar verwachting minder gelegenheid om bij hun aanvraag te `shoppen' tussen Europese landen. Een eerste gemeenschappelijke lijst wordt het komende half jaar verwacht tijdens het voorzitterschap van Nederland.
Besluitvorming over die gemeenschappelijke landenlijst wordt gezien als een belangrijke stap voor harmonisatie van het Europese asielbeleid. Volgens Europees Commissaris António Vitorino (Justitie en Binnenlands Beleid) geldt het gisteren bereikte akkoord als een doorbraak voor een gemeenschappelijke benadering die geldt voor alle 25 lidstaten van de Europese Unie. De Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Otto Schily, noemde het een ,,belangrijke stap'' om het shoppen van asielzoekers te voorkomen.
De afspraak over zo'n gemeenschappelijke landenlijst maakt deel uit van een reeks maatregelen in Europees verband waarbinnen de lidstaten zich verplichten om een minimumpakket aan garanties op te nemen voor asielaanvragers. Daartoe behoren onder meer het recht op rechtsbijstand en het recht op bijstand door tolken als een asielprocedure wordt aangevraagd.
De toekomstige lijst van veilige landen behelst niet alleen veilige landen van herkomst, maar ook veilige derde landen (in de regio) of veilige zones in de landen van herkomst. Het akkoord kwam onverwacht en op het laatste moment. Met name België, Ierland en Groot-Brittannië lagen lang dwars. In het Verdrag van Amsterdam (1997) was als uiterste datum opgenomen dat de lidstaten voor 1 mei 2004 overeenstemming moesten hebben bereikt.
Volgens de Nederlandse minister van Justitie, Piet Hein Donner (CDA), zullen met name nieuwe lidstaten hun asielopvang ,,naar een hoger niveau moeten tillen''. Voor het Nederlandse asielbeleid zal het akkoord weinig uitmaken. Het enige nieuwe is de conformering aan de Europese landenlijst. Nu bepaalt Nederland zelf welk land of regio veilig genoeg is om asielzoekers naar terug te sturen.
De lidstaten van de EU hebben nog twee jaar de tijd om op nationaal niveau een `veilige landenlijst' te handhaven. Maar volgens Donner is afgesproken dat lidstaten nog maar beperkte mogelijkheden hebben om hun wetgeving dienaangaande te veranderen en is de lijst van `veilige landen' die lidstaten individueel mogen aanwijzen in de praktijk bevroren. Individuele asielzoekers houden volgens Donner altijd nog het recht om te procederen als zij vrezen dat ze worden terug gestuurd naar een land of regio waar zij toch het risico lopen van vervolging, marteling of anderszins schending van mensenrechten.
Definitieve goedkeuring van de bereikte afspraken is nog afhankelijk van parlementaire goedkeuring van een aantal lidstaten, waaronder Nederland. Een meerderheid in de Tweede Kamer is, voorafgaand aan de ontmoeting van de Europese ministers van Justitie al akkoord gegaan. De Eerste Kamer maakte een voorbehoud.
bron?quote:Op vrijdag 2 juli 2004 18:54 schreef sizzler het volgende:
[..]
Er worden alleen asielzoekers teruggestuurd als het land van herkomst of de regio veilig is. De hele EU heeft wat dat betreft hetzelfde beleid:
[..]
Waarom kan dit nietquote:Op vrijdag 2 juli 2004 18:53 schreef Acient het volgende:
[..]
Nederlanders die zich hieraan schulig maken kunnen we helaas niet de grens over gooien
Waar wou je die dan heen sturen, ik heb de Noordzee al voorgesteld maar dat leek me dan weer net de inhumaanquote:Op vrijdag 2 juli 2004 19:23 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Waarom kan dit niet
Tja, als het jou lukt om bijvoorbeeld criminele 3e generatie allochtonen weg te sturen naar het/een land waar hun opa en oma vandaan komen, dan moet het je ook lukken om autochtone Nederlanders in een ander land te dumpen. De kans dat dat land deze lui op zal nemen, is net zo klein als de kans dat een land criminele autochtonen op zal nemen.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 19:29 schreef Acient het volgende:
[..]
Waar wou je die dan heen sturen, ik heb de Noordzee al voorgesteld maar dat leek me dan weer net de inhumaan
Was het maar waar Sizzler. De interpretatie van het begrip veiligheid wordt soms wel erg ruim genomen en er zijn tal van gebieden en regio's die aantoonbaar niet veilig zijn, of in het bijzonder niet voor de mensen waar het hier om gaat. Ik weet dat sommigen in het sprookje geloven dat het om gelukszoekers gaat maar er zitten toch echt veel politieke vluchtelingen tussen die voor hun leven moeten vrezen. Niet volgens het petieterige lettertje van de Nederlandse wet wellicht, wel volgens de keiharde werkelijkheid van het dagelijks leven in hun thuisland.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 18:54 schreef sizzler het volgende:
[..]
Er worden alleen asielzoekers teruggestuurd als het land van herkomst of de regio veilig is. De hele EU heeft wat dat betreft hetzelfde beleid:
In dat geval doet kennelijk de IND en/of advocaten en/of buitenlandse zaken hun werk niet goed. Dan dien je in de eerste plaats daar over te discussiëren en niet over het beleid ansich. Ik zeg trouwens niet hiermee dat je perse ongelijk hebt. Iemand die werkelijk gegronde vrees heeft voor z'n leven heeft gewoon recht op een verblijfsvergunning, tenzij er andere dingen aan de hand zijn.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 21:01 schreef SCH het volgende:
[..]
Was het maar waar Sizzler. De interpretatie van het begrip veiligheid wordt soms wel erg ruim genomen en er zijn tal van gebieden en regio's die aantoonbaar niet veilig zijn, of in het bijzonder niet voor de mensen waar het hier om gaat. Ik weet dat sommigen in het sprookje geloven dat het om gelukszoekers gaat maar er zitten toch echt veel politieke vluchtelingen tussen die voor hun leven moeten vrezen. Niet volgens het petieterige lettertje van de Nederlandse wet wellicht, wel volgens de keiharde werkelijkheid van het dagelijks leven in hun thuisland.
rita wordt de eerste vrouwelijk premier van Nederland bijd e volgende verkiezingen, ik zegt het jequote:Op vrijdag 2 juli 2004 18:44 schreef sizzler het volgende:
[..]
![]()
ok, maar heb je voorbeelden van mensen die hier zijn weggestuurd of geexecuteerd in landen van herkomst? Want als ik nu het IND moet geloven die daar onderzoek naar gedaan hebben of jij, die vanuit gevoeloverwegingen geen enkele asielzoeker ooit zal terugsturen als het aan jou lag, dan kies ik voor het IND.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 21:01 schreef SCH het volgende:
[..]
Was het maar waar Sizzler. De interpretatie van het begrip veiligheid wordt soms wel erg ruim genomen en er zijn tal van gebieden en regio's die aantoonbaar niet veilig zijn, of in het bijzonder niet voor de mensen waar het hier om gaat. Ik weet dat sommigen in het sprookje geloven dat het om gelukszoekers gaat maar er zitten toch echt veel politieke vluchtelingen tussen die voor hun leven moeten vrezen. Niet volgens het petieterige lettertje van de Nederlandse wet wellicht, wel volgens de keiharde werkelijkheid van het dagelijks leven in hun thuisland.
Oh, da's best denkbaar hoor.quote:ok, maar heb je voorbeelden van mensen die hier zijn weggestuurd of geexecuteerd in landen van herkomst?
Gaat ze terug naar de PvdA dan?quote:Op zaterdag 3 juli 2004 08:35 schreef MikeyMo het volgende:
rita wordt de eerste vrouwelijk premier van Nederland bijd e volgende verkiezingen, ik zegt het je
Fortuyn had hele andere standpunten. Hij was bijvoorbeeld voor een generaal pardon.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 12:00 schreef SCH het volgende:
Ach, ze doet het leuk bij mensen die van de nieuwe hardheid houden - ze springt in het gat dat Fortuyn heeft achtergelaten.
Veel allochtonen hebben een dubbele nationaliteit. Ook de 3e generatie.quote:Op vrijdag 2 juli 2004 19:47 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Tja, als het jou lukt om bijvoorbeeld criminele 3e generatie allochtonen weg te sturen naar het/een land waar hun opa en oma vandaan komen, dan moet het je ook lukken om autochtone Nederlanders in een ander land te dumpen. De kans dat dat land deze lui op zal nemen, is net zo klein als de kans dat een land criminele autochtonen op zal nemen.
Tweede generatie klopt, derde generatie weet ik niet of dit technisch wel mogelijk is. Maar laten we het even hebben over de allochtonen met alleen de Nederlandse nationaliteit.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 13:01 schreef Manji het volgende:
[..]
Veel allochtonen hebben een dubbele nationaliteit. Ook de 3e generatie.
Alle Marokkanen hebben - alhoewel in strijd met internationaal recht - nog de Marokkaanse nationaliteit. Veel Turken trouwens ook, maar inmiddels kan dat niet meer.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 13:37 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Tweede generatie klopt, derde generatie weet ik niet of dit technisch wel mogelijk is. Maar laten we het even hebben over de allochtonen met alleen de Nederlandse nationaliteit.
Nou z'n tolerantie is best selectief hoor.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 11:58 schreef ExTec het volgende:
Daar kiest SCH in z'n aangemeten ubertolerantie ook voor.
Ze heeft volgens mij nooit bij de PvdA gezeten, wel bij de PPR of de PSP of zoiets.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 12:25 schreef SCH het volgende:
[..]
Gaat ze terug naar de PvdA dan?
Ze stemde tot voor kort PvdA, ze was ooit lid van de PSP.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 15:36 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Ze heeft volgens mij nooit bij de PvdA gezeten, wel bij de PPR of de PSP of zoiets.
Is ze op tijd bij zinne gekomen. Op naar het premierschap.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 15:50 schreef SCH het volgende:
Ze stemde tot voor kort PvdA, ze was ooit lid van de PSP.
Om welke internationale wetgeving gaat het hier?quote:Op zaterdag 3 juli 2004 14:05 schreef Tarak het volgende:
[..]
Alle Marokkanen hebben - alhoewel in strijd met internationaal recht - nog de Marokkaanse nationaliteit.
Volgens de Marokkaanse wetgeving mag een Marokkaanse staatsburger geen afstand doen van zijn Marokkaanse nationaliteit, ook niet bij 'langdurig verblijf' in het buitenland, en dat is in strijd met het internationale recht.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 17:07 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Om welke internationale wetgeving gaat het hier?
Lijkt me verder onzin trouwens. Misschien dat alle Marokkanen die in Marokko zijn geboren officieel nog steeds hun Marokkaanse nationaliteit hebben (naast hun Nederlandse), maar dat alle 2e en 3e generatie Marokkanen ook de Marokkaanse nationaliteit hebben lijkt me erg sterk.
Nee joh! Erg gevat en bijzonder grappig!quote:Op zaterdag 3 juli 2004 17:27 schreef Teerwater het volgende:
Ziek.
Schatje, ik vind het niet kunnen. Haal die smakeloze foto weg. Het is een belachelijke vergelijking die je maakt. Door dit soort emotionele en populistische vergelijkingen met WOII kun je nooit een normaal debat voeren.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 17:21 schreef schatje het volgende:
-quote verwijderd-
Dat weet ik en dat is niet wat ik vraag. Ik vroeg om WELKE internationale wetten het hier gaat? Zou je deze even kunnen aanhalen?quote:Op zaterdag 3 juli 2004 17:30 schreef Manji het volgende:
[..]
Volgens de Marokkaanse wetgeving mag een Marokkaanse staatsburger geen afstand doen van zijn Marokkaanse nationaliteit, ook niet bij 'langdurig verblijf' in het buitenland, en dat is in strijd met het internationale recht.
Dit zijn immers nooit Marokkaanse staatsburgers geweest.quote:maar dat alle 2e en 3e generatie Marokkanen ook de Marokkaanse nationaliteit hebben lijkt me erg sterk
De WOII was toch ook heel erg? Waarom zouden we dat moeten vergeten en dat niet in herinnering mogen brengen, even los van deze foto?quote:Op zaterdag 3 juli 2004 17:39 schreef Tarak het volgende:
Door dit soort emotionele en populistische vergelijkingen met WOII kun je nooit een normaal debat voeren.
Jewel elk kind van een Marokkaanse vader is automatisch een Marokkaans staatsburger. Verdiep je eens in de materie zou ik zeggen.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 17:58 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Dat weet ik en dat is niet wat ik vraag. Ik vroeg om WELKE internationale wetten het hier gaat? Zou je deze even kunnen aanhalen?
En voor het gemak lees je maar even over dit stukje heen:
[..]
Dit zijn immers nooit Marokkaanse staatsburgers geweest.
Misbruik maken van de WOII - zoals hier gebeurde - om mensen die een ander beleid voorstaan te vergelijken met fascisten slaan elke discussie dood. Zo is WOII tijdenlang misbruikt door politici (bijv. De Graaf, Melkert) om elke discussie over integratie- en vreemdelingenbeleid in de kiem te smoren.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 18:00 schreef SCH het volgende:
[..]
De WOII was toch ook heel erg? Waarom zouden we dat moeten vergeten en dat niet in herinnering mogen brengen, even los van deze foto?
Waarom slaat het de discussie dood. Als iemand nou oprecht vindt dat je het beleid van Verdonk kan vergelijken met sommige situaties uit de WOII (en die zijn er zeker, bijvoorbeeld mensen die die oorlog hebben meegemaakt) en hij trekt een parallel. Ik leer daar juist van en denk: oh jee, inderdaad, die kant moeten we niet uit.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 18:14 schreef Tarak het volgende:
[..]
Misbruik maken van de WOII - zoals hier gebeurde - om mensen die een ander beleid voorstaan te vergelijken met fascisten slaan elke discussie dood. Zo is WOII tijdenlang misbruikt door politici (bijv. De Graaf, Melkert) om elke discussie over integratie- en vreemdelingenbeleid in de kiem te smoren.
Het is smakeloos en anti-intellectueel.
Het belangrijkste verschil is dat er geen sprake was van een rechtstaat en geen sprake van democratie. Het beleid van Verdonk is democratisch tot stand gekomen. Wat betreft de asielzoekers die teruggestuurd worden, iedereen kan in beroep (zo'n beetje iedereen doet dat ook) waarna een onafhankelijk rechter een besluit neemt.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 18:19 schreef SCH het volgende:
[..]
Waarom slaat het de discussie dood. Als iemand nou oprecht vindt dat je het beleid van Verdonk kan vergelijken met sommige situaties uit de WOII (en die zijn er zeker, bijvoorbeeld mensen die die oorlog hebben meegemaakt) en hij trekt een parallel. Ik leer daar juist van en denk: oh jee, inderdaad, die kant moeten we niet uit.
Absoluut, helemaal eensch.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 18:30 schreef Tarak het volgende:
Juist omdat WOII zo beladen is, moet je dus drie keer zoveel oppassen met de vergelijkingen die je erover maakt en je altijd afvragen of het echt een gerechtvaardige vergelijking is.
Precies, de WOII wordt er vaak genoeg bijgehaald als het om bijvoorbeeld om Abou Jahjah gaat of om extreem rechts te bagatelliseren door met het vingertje naar links te wijzen.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 18:35 schreef SCH het volgende:
[..]
Absoluut, helemaal eensch.
Maar het moet ook niet andersom zijn, en dat lijkt er nu wel eens op, dat iemand die de WOII er bijhaalt al meteen gediskwalificeerd wordt als discussiepartner. Je kunt iets er ook bijhalen zonder dat de vergelijking 100 procent opgaat toch?
En, maken ze Verdonk zwart?quote:Op zaterdag 3 juli 2004 22:14 schreef SCH het volgende:
Voor fans en anderen: in de VN van deze week staat een zeer lezenswaardig artikel over Verdonk - ze wordt enkele weken gevolgd en daar valt ook het ketchupincident in.
is Abu links? Dat had ik nou nog gezocht achter mr. intolerantie himself.quote:Op zaterdag 3 juli 2004 18:46 schreef schatje het volgende:
[..]
Precies, de WOII wordt er vaak genoeg bijgehaald als het om bijvoorbeeld om Abou Jahjah gaat of om extreem rechts te bagatelliseren door met het vingertje naar links te wijzen.
Nee, hoezo???? Het is gewoon een interessant verhaal waarin ze met haar op stap gaan.quote:Op zondag 4 juli 2004 00:51 schreef PJORourke het volgende:
[..]
En, maken ze Verdonk zwart?
Wellicht borduurt het wat voort op dit verhaal?quote:Op zondag 4 juli 2004 13:21 schreef SCH het volgende:
[..]
Nee, hoezo???? Het is gewoon een interessant verhaal waarin ze met haar op stap gaan.
quote:Harde realiste met humane inborst
Rond Rita Verdonk hangen grote emoties. Niet vanwege haar persoonlijkheid, want ze is een nuchter en stoïcijns type. Het is haar ferme beleid dat heftige reacties oproept. Als bij geen ander binnen de regering-Balkenende II manifesteert zich bij de minister van Vreemdelingenzaken en Integratie de botsing tussen de oude en de nieuwe politiek. Verdonk polariseert dwars door de oude ideologische tegenstelling heen. Onder haar bewind staat het traditionele imago van Nederland als een tolerant land op het spel. Terwijl ze binnen de Tweede Kamer relatief weinig weerstand ondervindt voor haar plannen over asielzoekers en allochtonen, wordt ze in het publieke debat uitsluitend beoordeeld in extreme termen. De vraag is: ben je voor of tegen Verdonk? Daar zit weinig tussen. Als Verdonk-tegenstanders in hun woede er niet meer uitkomen, grijpen ze naar het nationale morele ijkpunt, de Tweede Wereldoorlog, om hun onbehagen kracht bij te zetten: Verdonk deporteert asielzoekers en behandelt moslims als Duitse joden in de jaren dertig, wat haar impliciet tot een nazi-leider maakt.
Deze retoriek leidde andermaal tot een conflict, ditmaal met Verdonks partijgenoot Hans Dijkstal. In een interview met het Algemeen Dagblad vorige week trok hij een parallel met het bruine verleden. Het idee om vignetten in te voeren die de mate van integratie van allochtonen aangeven, vindt Dijkstal eng: «Het begint allemaal verdacht veel op de jodenster te lijken. Daar gaan we dus niet aan meewerken.»
Verdonk reageerde als door een wesp gestoken. Ze voelde zich diep gekwetst en wees met haar vinger naar de oud-minister: «Ik ben bezig met het oplossen van het vast gelopen asielbeleid van mijn voorgangers. Het is geen dankbaar werk om mensen valse hoop af te nemen.» Na enige diplomatieke bemiddeling werd de zaak gesust. Maar de toon was gezet.
Een andere, vergelijkbare affaire is nog niet opgelost. Recentelijk kwam Verdonk in aanvaring met de voorzitter van Vreemdelingenorganisatie Nederland, Jan Pronk, nadat hij had gezegd dat haar uitzettingsbeleid van 26.000 uitgeprocedeerde asielzoekers neerkwam op deportatie. Verdonk eiste van Pronk revisie. Pronk riposteerde dat dit woord een normale gebezigde term is binnen rapporten van Buitenlandse Zaken. Verdonk meent dat Pronk donders goed beseft in welke context en met welk effect hij zijn bewoordingen koos. Volgens medewerkers van de overkoepelende vluchtelingenorganisatie wordt volgende week gezocht «naar een nieuwe opening tot contact». Een positief resultaat wordt echter niet verwacht, want achter de semantische discussie gaapt een diepe kloof. Pronk geeft zijn functie niet op en Verdonk wenst op haar beurt niet met deze voorzitter zaken te doen tijdens het periodieke overleg zolang hij niet buigt. In deze ijzige sfeer begint straks de uitzettingsoperatie.
Niet alle tegenstanders gebruiken hermetische termen, die buiten de historische context inhoudelijk hun kracht al lang verloren hebben. Verdonk wordt van alles verweten: ze zou hard zijn, harteloos, genadeloos, kil, technocratisch, een eendagsvlinder in de politiek, een miskleun met een hoofdpijnportefeuille, een ijzeren dame zonder gevoel à la Margaret Thatcher, een oppercipier die van ons land een gevangenis maakt, een wolf in wolfsvacht.
Voorstanders bejubelen haar als helder, koersvast, doelgericht, moedig, krachtig, betrouwbaar, gezellig, loyaal, een vrouw die haar rug recht houdt, een talentvolle politica die met verve haar beleid verdedigt. Uit een enquête onder Haagse hoofdrolspelers (bewindslieden, ambtenaren, politieke adviseurs, kamerleden) in Elsevier van vorige week bleek zelfs dat ze wordt beschouwd als een absolute runner-up, iemand die grote kans maakt om bij nieuwe verkiezingen minister-president te worden (op een vijfde plaats) en als politicus met de meest vernieuwende stijl (op een derde plaats). Vanuit de wandelgangen op het Binnenhof wordt de nieuwkomer in de politiek op een onpopulaire post opvallend positief beoordeeld. «Ergens voor staan» is kennelijk een belangrijke kwalificatie.
Toen Rita Verdonk, gescout door Gerrit Zalm, na de verkiezingen van vorig jaar haar entree maakte, kende niemand haar. Ze had nog nooit iets in de politiek gedaan en was nog maar net lid geworden van de VVD. Haar achtergrond voor deze zware post was wel veelzeggend. Ze had carrière gemaakt binnen het gevangeniswezen en in de gelederen van de staatsveiligheidsdienst. Om haar politieke kleur beter te kunnen duiden, boden de ingrediënten van een studie sociologie in het rode Nijmegen van de jaren zeventig, waar ze meedeed met manifestaties en bezettingen en kort flirtte met de PSP (posters plakken op ruiten) enige richting. Het had iets spannends: een VVD’er met een verleden in linkse kringen en bij de Binnenlandse Veiligheidsdienst. Misschien was zij wel een combinatie van hard realisme en een humane inborst? Was zij misschien iemand die de maatschappij professioneel kent vanuit wetsovertredingen en straffen, maar daardoor juist beseft dat individuele mensen, op zoek naar een stabiel en beter leven, steun verdienen?
Het profiel van de 48-jarige Rita Verdonk is na dertien maanden ministerschap glashelder geworden. Zij toont zich hard, eerlijk en niet bang. De minister laat niet met zich sollen. Als iemand op haar beleidsterrein komt, pist ze als een hondje haar grenzen af. Het liefst heeft ze de regie zelf in handen, zodat ze niet voor verrassingen komt te staan. Een keer in een uitzending van Nova kreeg ze vier weinig tolerante citaten voorgelegd waarvan zij moest raden wat de bron was. Ze tuinde er vierkant in: ze waren niet afkomstig van agressieve imams maar uit de bijbel. De rest van de uitzending zat ze met een strak gezicht te mokken.
Natuurlijk, zegt ze met haar geloken ogen voor de camera, heb ik een moeilijke taak, want het gaat de hele dag om mensenzaken. De dossiervreter laat zien dat ze niet te beroerd is om persoonlijk van enkele uit geprocedeerde asielzoekers afscheid te komen nemen. Kloek geeft ze de pechvogels een hand en wenst ze veel succes. Tegen twee Armeense kinderen van vier en zes, geboren en getogen in Nederland, zei ze tijdens zo’n ontmoeting ter bemoediging: «Het is beter voor jullie om naar het land van je ouders terug te keren, en dat je geen Armeens spreekt, kun je ook als een leuke uitdaging zien. Ik ken heel wat Nederlandse kinderen die met hun ouders naar het buitenland gaan, ambassadeurs en mensen van Shell en zo. Voor hen is dat ook een geweldige verrijking van hun bestaan, neem daar een voorbeeld aan.»
Maar hoe eerlijk is haar perceptie van de realiteit, wanneer je tegen kinderen zegt dat het beter voor ze is om terug te gaan terwijl het beter is voor háár beleid en ze hun kansen op een stabiel bestaan vergelijkt met die van expats?
Of de liberale minister realiteitszin bezit, zal de komende maanden blijken. Tot nu toe heeft ze alleen in hoog tempo haar koers uitgezet. Als kroon op al haar werk hoopt ze haar ambt te kunnen omdopen in minister voor Vreemdelingengunsten. Maar eerst moeten de implementatie en de uitvoering nog beginnen. Tienduizenden mensen moeten met behulp van een hele uitzetmachine Nederland verlaten. Eerder al lieten tientallen gemeentes ondubbelzinnig weten niet te zullen meewerken. Met een beetje fantasie is te bedenken welke taferelen zich straks in de uitzetcentra afspelen. Maar wat als de Centrale Regie Terugkeer, de Regionale Integrale Terugkeer Teams en de Mobiele Bijstandteams «het terugkeertraject» niet voor elkaar krijgen?
En dan zijn er natuurlijk nog de ambitieuze plannen van de verplichte inburgeringscursus voor allochtonen. Naar schatting vijfhonderdduizend mensen moeten op cursus en een examen afleggen. Dat vergt een krankzinnige organisatie, tot in vluchtelingenkampen en Turkse dorpen toe. Ook voor oudkomers — een denigrerende titel, want die mensen zijn al lang hier — is «iedere vrijblijvendheid voorbij». Met een koptelefoon op achter de pc moeten ze in het Nederlands leren hoe Nederland werkt. Psychologisch gezien is het moeilijk voorstelbaar dat dit voor hen een gunstig effect sorteert.
Volgende week buigt de Kamer zich over haar Contourennota inburgering. Rita Verdonk zal haar rug kaarsrecht houden. Ze zwicht niet voor emotie.
Leuk stuk Sjun. Leuke bijdrage en leuk commentaar van je.quote:Op zondag 4 juli 2004 23:16 schreef sjun het volgende:
-verhaal-
Als er geen link met de tweede wereld oorlog wordt gemaakt, verzint Sjun die wel? Alles is blijkbaar toegestaan om Verdonk in de slachtoffer positie te krijgen. Eichmann was de architect van de Jodenvervolging. Er wordt helemaal door de auteur geen Eichmann-link gelegd. Dat komt allemaal uit jouw brein. Omdaar de de auteur van te beschuldigen… Niet netjes.quote:Op zondag 4 juli 2004 23:16 schreef sjun het volgende:
[..]
Wellicht borduurt het wat voort op dit verhaal?
[..]
Bron: Margreet Fogteloo in: Harde realiste met humane inborst, De Groene Amsterdammer, 19 juni 2004.
Een voorspelbaar stemmingmakend verhaaltje (let ook vooral even op de door mij cursief gemaakte tekst om de suggestieviteit van de journaliste in kwestie wat nader te belichten) om Rita Verdonk met een air van intellectualisme neer te zetten als een soort Adolf Eichmann, als iemand die het leven niet helemaal goed door heeft. Ik heb in de Groene wel eens betere journalistiek gezien dan dit semi-intellectuele brouwsel. Het zal me weinig verbazen als de Volkskrant en de VN dit stokje met graagte overnemen voor een soortgelijk ideologisch verhaaltje voor het slapen gaan. Mogelijk kan iemand het verhaal uit de VN plaatsen waarin naar ik hoop mijn vooroordeel wat weerlegd wordt.
Neutraler misschien wel, maar neutraal is het stuk zeer zeker niet.quote:Op maandag 5 juli 2004 00:29 schreef Teerwater het volgende:
Ja het is een duidelijk opinie stuk tegen Verdonk. Wat is daar mis mee in een opinie blad? Juist door je selectieve cursivering wordt het stuk suggestiever. Haal je andere stukken naar voren is het verhaal al weer een stuk neutraler.
Als men het woordje WOII al hoort, springt men meteen uit z'n vel, maar is het juist niet goed om te waarschuwen voor parallellen die die kant uit gaan, juist omdat we willen voorkomen dat het ooit zo erg wordt?quote:Op zaterdag 3 juli 2004 18:19 schreef SCH het volgende:
[..]
Waarom slaat het de discussie dood. Als iemand nou oprecht vindt dat je het beleid van Verdonk kan vergelijken met sommige situaties uit de WOII (en die zijn er zeker, bijvoorbeeld mensen die die oorlog hebben meegemaakt) en hij trekt een parallel. Ik leer daar juist van en denk: oh jee, inderdaad, die kant moeten we niet uit.
Ik ben het met je eens dat men Verdonk niet als Nazi moet bestempelen, zeker persoonlijk niet! maar dat is heel wat anders als vergelijken van een tendens in het huidige beleid. Ik zeg ook niet dat het huidige beleid ook maar in de buurt komt van wat de nazi's deden, gelukkig niet, zeg. Maar je kan wel subtiele tendensen en uitspraken vinden die paralellen vertonen.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:05 schreef MikeyMo het volgende:
probleem is dat de 2e wereldoorlog vergelijking er te pas en te onpas bij wordt gehaald. Zo wordt ze al Frau Verdonk genoemd, heeft Pronk het al heerlijk over "deporteren". Een montage van Pim deed 3 jaar geleden de ronde waarop Pim stond afgebeeld in nazi kostuum en daarvoor werden WO2 vergelijkingen alleen gebruikt tegen Janmaat en consorten.
als je goed kijkt zie je een tendens: van extreem rechts te vergelijken met Hitlers wandaden wordt het steeds sneller toegepast. Van de LPF zo naar de VVD. Als volgende week Wouter Bos zich streng uitspreekt over het te voeren asielbeleid zul je zien dat hij ook in no-time in een mooi ss-kostuum wordt afgebeeld bij wijze van spreken. Daarom sla je met zulke vergelijkingen een discussie dood.
Als je vroeger niet gewenst was werd je op transport gezet op weg naar een vernietigingskamp. Nu wordt je op het vliegtuig gezet en krijg je geld mee om je bestaan in het land van herkomst te kunnen financieren. Misschien ben ik blind, maar ik zie dat toch echt niet als een nazi-regime-taktiek en vindt daarom zulke vergelijkingen goedkoop en misplaatst.
Kortom: de vergelijking wordt te snel en misplaatst gebruikt en zal uiteindelijk de verkeerde redenering teweeg brengen: oh, als dit de nazi-praktijken waren, dan waren die waarschijnlijk zo slecht nog niet...
quote:Op maandag 5 juli 2004 10:05 schreef MikeyMo het volgende:
probleem is dat ... zo slecht nog niet...
En welk paralel is er tussen WOII en Verdonk? Het is inspelen op het sentiment en het claimen van het morele gelijk. Immers, de nazis waren beesten en duivels en alles wat daar maar in de buurt komt is 'kwaad'. Het asielbeleid vergelijken met nazi-praktijken slaat helemaal nergens op en is m.i. een enorm zwaktebod.quote:Op maandag 5 juli 2004 09:52 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Als men het woordje WOII al hoort, springt men meteen uit z'n vel, maar is het juist niet goed om te waarschuwen voor parallellen die die kant uit gaan, juist omdat we willen voorkomen dat het ooit zo erg wordt?
Juist het doodslaan van elke discussie die kant op, opent de weg naar zoiets vreselijks. We moeten waakzaam blijven.
Tuurlijk, voort wat hoort wat: als jij tijd en geld bespaart omdat je ook wel weet dat je aanvraag geen zin heeft dan mag dat best beloond worden. Zo kunnen asielzoekers die wel recht hebben weer sneller hun procedure doorlopen. Als je daarentegen met je loze aanvraag hier jaren gaat zitten procederen dan moet dat niet na afloop nog eens beloond wordenquote:Op maandag 5 juli 2004 10:14 schreef Vhiper het volgende:
Nu wordt je op een vliegtuig gezet met geld toe, ja, maar alleen als je vrijwillig meewerkt en al je protest (Lees juridische procedures, waar je recht op hebt) staakt. Doe je dat niet, wordt je zonder pardon op een vliegtuig gegooid, zonder een cent,
En dit hoor ik nou wel vaker, vaak van dezelfde personen maar het wordt nooit ondersteund door een bron. Als er mensen daadwerkelijk vermoord worden in hun thuisland na uitzetting uit Nederland dan was er ongetwijfeld een journalist geweest die dit onderzocht heeft en gepbliceerd heeft. Uiteraard met als gevolg dat er dan politieke koppen gaan rollen.quote:waarbij ook al is aangetoond dat vluchtelingen worden uitgezet naar gebieden die gewoon absoluut nog niet veilig zijn...
Zie je? Weer een die meteen uit z'n vel springt en elke discussie ontloopt...spijtigquote:Op maandag 5 juli 2004 10:15 schreef nikk het volgende:
[..]
En welk paralel is er tussen WOII en Verdonk? Het is inspelen op het sentiment en het claimen van het morele gelijk. Immers, de nazis waren beesten en duivels en alles wat daar maar in de buurt komt is 'kwaad'. Het asielbeleid vergelijken met nazi-praktijken slaat helemaal nergens op en is m.i. een enorm zwaktebod.
http://www.autonoomcentrum.nl/overdegrens/6/quote:Op maandag 5 juli 2004 10:19 schreef MikeyMo het volgende:
En dit hoor ik nou wel vaker, vaak van dezelfde personen maar het wordt nooit ondersteund door een bron. Als er mensen daadwerkelijk vermoord worden in hun thuisland na uitzetting uit Nederland dan was er ongetwijfeld een journalist geweest die dit onderzocht heeft en gepbliceerd heeft. Uiteraard met als gevolg dat er dan politieke koppen gaan rollen.
Maar... ik heb nog geen artikel gezien...
Welk subtiel paraleltje? We gaan het ministerie van Verkeer en Waterstaat toch ook niet beschuldigen van nazi-praktijken omdat ze wegen aanleggen? Het enige wat Verdonk doet is het asielbeleid uitvoeren. Een beleid dat niet meer dan normaal is. Immers, asielzoekers die geen recht hebben op verblijf dienen het land uitgezet te worden. Simpel.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:14 schreef Vhiper het volgende:
Dan zie ik toch wel een subtiel parallelletje waar we voor moeten oppassen.
ik zal het op zijn tijd een doorlezen al lijkt het er in eerste instantie op dat dit net zo eenzijdig is als Michael Moore die een docu over Bush maakt....quote:Op maandag 5 juli 2004 10:23 schreef Vhiper het volgende:
[..]
http://www.autonoomcentrum.nl/overdegrens/6/
Alsjeblieft, een website vol artikeltjes. Anders nog iets?![]()
Ongetwijfeld, het geeft de visie van de schrijver weer. Zo gaat dat altijd in journalistiek. Het is echter wel op feiten gebaseerd. Lees die feiten en trek je eigen conclusies, zou ik zeggen. Het is duidelijk genoeg.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:26 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ik zal het op zijn tijd een doorlezen al lijkt het er in eerste instantie op dat dit net zo eenzijdig is als Michael Moore die een docu over Bush maakt....
En ik ben van mening dat die vergelijking met WOII niet thuis hoort in deze discussie.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:21 schreef Vhiper het volgende:
Zie je? Weer een die meteen uit z'n vel springt en elke discussie ontloopt...spijtig
Mocht je toch op een rustige manier willen discusseren hierover, in mijn vorige post staat al een paralel.
En in hoeverre is dit te vergelijken met het nazi-regime? Op die manier kunnen we alles wel vergelijken met WOII.quote:Roep nou niet meteen, dat is toch niet hetzelfde!! Nee, dat is het inderdaad niet. De nazi's zonden mensen met opzet hun dood tegemoed, dat doet Verdonk niet, dat beweer ik ook niet, maar het is wel zo dat vluchtelingen naar onveilige gebieden worden teruggestuurd, waarbij ze dus wel de dood tegemoed kunnen zien.
ik weet de content nog niet maar als de feiten zo schokkend zijn dan zal het toch wel tot kamervragen leiden op zijn minst?quote:Op maandag 5 juli 2004 10:29 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Ongetwijfeld, het geeft de visie van de schrijver weer. Zo gaat dat altijd in journalistiek. Het is echter wel op feiten gebaseerd. Lees die feiten en trek je eigen conclusies, zou ik zeggen. Het is duidelijk genoeg.
Als het ministerie van Verkeer en Waterstaat voor de aanleg van een nieuwe snelweg de hele binnenstad van Rotterdam zou platgooien, zou dat vergelijk ook gemaakt worden. Het gaat dus niet om het beleid, maar om de voorwaarden waaronder het gebeurt. Dat asielzoekers die geen recht hebben op verblijf, moeten worden uitgezet, is prima, ben ik het volkomen mee eens en moeten we sneller doen dan nu het geval, maar het moet wel veilig zijn in het land waar ze naar toe worden gestuurd en dat is dus niet altijd het geval.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:23 schreef nikk het volgende:
Welk subtiel paraleltje? We gaan het ministerie van Verkeer en Waterstaat toch ook niet beschuldigen van nazi-praktijken omdat ze wegen aanleggen? Het enige wat Verdonk doet is het asielbeleid uitvoeren. Een beleid dat niet meer dan normaal is. Immers, asielzoekers die geen recht hebben op verblijf dienen het land uitgezet te worden. Simpel.
Dat is niet verwonderlijk, aangezien de overheid het migratievraagstuk decennia heeft laten verslonzen. Een beetje puinruimen mocht dus van haar wel worden verwacht. Ik denk alleen dat wanneer je naar de relatieve cijfers gaat kijken, dat Verdonk niet meer zo barmhartig overkomt als jij haar nu laat lijken.quote:BTW is Verdonk de meest royale minister tot nu toe. Zij heeft (verrweg) de meeste verblijfsvergunningen afgegeven aan mensen die eigenlijk terug zouden moeten.
Die zijn er ook meermalen geweest en zullen ook wel blijven komen (Van o.a. Groenlinks, SP en LPF), maarja, zolang de coalitie elkaar de hand boven het hoofd blijft houden, helpen kamervragen ook helemaal niets.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:38 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ik weet de content nog niet maar als de feiten zo schokkend zijn dan zal het toch wel tot kamervragen leiden op zijn minst?
Nee, het is een opiniestuk in een opinieblad.quote:Op maandag 5 juli 2004 08:58 schreef nikk het volgende:
[..]
Neutraler misschien wel, maar neutraal is het stuk zeer zeker niet.
Die zijn er ook meermalen geweest en zullen ook wel blijven komen (Van o.a. Groenlinks, PvdA, SP en LPF), maarja, zolang de coalitie elkaar de hand boven het hoofd blijft houden, helpen kamervragen ook helemaal niets.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:38 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ik weet de content nog niet maar als de feiten zo schokkend zijn dan zal het toch wel tot kamervragen leiden op zijn minst?
Ik snap je punt. Laten we zo snel mogelijk alle mensen uit mogelijk onveilige gebieden binnenhalen om er zeker van te zijn dat Nederland geen blaam te treffen valt.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:42 schreef Teerwater het volgende:
Je kunt heel voorzichtig wel een parallel trekken met de periode voor 1940. In de jaren 30 vluchtte veel Joden van Duitsland naar Nederland. Vele werden bij de Nederlandse grens conform de regeltjes weer teruggestuurd naar Nazi-Duitsland.
Misschien dat dit een faire vergelijking is? Immers, de Nederlandse regering had echt geen slechte bedoelingen. Toch is het een beetje ongelukkig uitgepakt.
Binnenhalen is hetzelfde als niet terug sturen?quote:Op maandag 5 juli 2004 10:47 schreef Manji het volgende:
[..]
Ik snap je punt. Laten we zo snel mogelijk alle mensen uit mogelijk onveilige gebieden binnenhalen om er zeker van te zijn dat Nederland geen blaam te treffen valt.
Als we toch bezig zijn laten we het dan meteen goed doen.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:49 schreef Teerwater het volgende:
[..]
Binnenhalen is hetzelfde als niet terug sturen?
Je kan overdrijven...quote:Op maandag 5 juli 2004 10:51 schreef Manji het volgende:
[..]
Als we toch bezig zijn laten we het dan meteen goed doen.
En in hoeverre is Verdonk zo radicaal bezig? Wat doet Verdonk dat zo verschrikkelijk 'slecht' is dat meteen de nazis in het verhaal betrokken moeten worden? Het enige(!) dat ze doet is het asielbeleid uitvoeren. Mensen die volgens het systeem en volgens verschillende rechtsinstanties te horen hebben gekregen dat ze geen valide reden en recht hebben op een verblijfsvergunning. Mag je dan als overheid dan tenminste optreden om die mensen ook daadwerkelijk weg te sturen?quote:Op maandag 5 juli 2004 10:39 schreef Vhiper het volgende:
Als het ministerie van Verkeer en Waterstaat voor de aanleg van een nieuwe snelweg de hele binnenstad van Rotterdam zou platgooien, zou dat vergelijk ook gemaakt worden. Het gaat dus niet om het beleid, maar om de voorwaarden waaronder het gebeurt.
Het zou best kunnen voorkomen, daar zal ik heel eerlijk in zijn. Maar het blijft een als, als, als verhaal. Honderd procent zekerheid bestaat niet tenzij we enkel asielzoekers krijgen uit Denemarken (en zelfs dan bestaat de kans dat...). Maar je kan niet op basis van een lichte onzekerheid verblijfsvergunningen uitdelen.quote:Dat asielzoekers die geen recht hebben op verblijf, moeten worden uitgezet, is prima, ben ik het volkomen mee eens en moeten we sneller doen dan nu het geval, maar het moet wel veilig zijn in het land waar ze naar toe worden gestuurd en dat is dus niet altijd het geval.
Het mag niet zo zijn dat we asielzoekers mogelijk hun dood tegemoed sturen.
Wat zijn die relatieve cijfers als ik vragen mag? Wat mij in ieder geval duidelijk is geworden is dat Verdonk niet schijnheilig naar dit vraagstuk kijkt. Niet mensen (meerdere malen) zijn afgewezen vergeten en negeren maar daadwerkelijk terugsturen. En de schreinende gevallen ook niet vergeten en negeren maar daadwerkelijk een verblijfsvergunning geven. Nee, Verdonk is m.i. een stuk barmhartiger dan haar voorgangers.quote:Dat is niet verwonderlijk, aangezien de overheid het migratievraagstuk decennia heeft laten verslonzen. Een beetje puinruimen mocht dus van haar wel worden verwacht. Ik denk alleen dat wanneer je naar de relatieve cijfers gaat kijken, dat Verdonk niet meer zo barmhartig overkomt als jij haar nu laat lijken.
My point exactly.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:54 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Je kan overdrijven...![]()
Precies, waarom zou je mijn woorden ook niet verdraaien als je dat discussietechnisch beter uitkomt?quote:Op maandag 5 juli 2004 10:51 schreef Manji het volgende:
[..]
Als we toch bezig zijn laten we het dan meteen goed doen.
Precies, het is ook een uitermate suggestief stuk.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:44 schreef Teerwater het volgende:
[..]
Nee, het is een opiniestuk in een opinieblad.
ja dat vind ik van WO2 vergelijkingenquote:Op maandag 5 juli 2004 10:54 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Je kan overdrijven...![]()
Toch weer die puinhopen.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:39 schreef Vhiper het volgende:
puinruimen
Heb ook nooit ontkent dat dat een overdijving is, dat is het zeker. Het parallel is er echter wel en dat is er niet bij het zogenaamd binnenhalen van vluchtelingen. We halen ze niet binnen, we bieden ze geen hulp uit eigen initiatief. Ze komen naar ons, kloppen op onze deur, zijn in levensgevaar en vragen onze hulp. Dat mag je dan gewoon niet weigeren.quote:Op maandag 5 juli 2004 10:58 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ja dat vind ik van WO2 vergelijkingen
Uiteraard niet. We zijn hier toch zeker geen nazi's?!quote:Op maandag 5 juli 2004 10:56 schreef Teerwater het volgende:
[..]
Precies, waarom zou je mijn woorden ook niet verdraaien als je dat discussietechnisch beter uitkomt?
In dezelfde categorie: Manji, als je zeker weet dat iemand vermoord/onderdrukt wordt of je hebt een heel sterk vermoeden, wil jij die dan even goed terug sturen? Als we toch bezig zijn laten we het dan meteen goed doen.
Dat doen we toch ook niet?quote:Op maandag 5 juli 2004 11:02 schreef Vhiper het volgende:
Dat mag je dan gewoon niet weigeren.
Het is inderdaad een uitermate suggestief stuk!quote:Op maandag 5 juli 2004 10:56 schreef nikk het volgende:
[..]
Precies, het is ook een uitermate suggestief stuk.
Het is gewoon net waar je de accenten op legt...quote:Harde realiste met humane inborst
Rond Rita Verdonk hangen grote emoties. Niet vanwege haar persoonlijkheid, want ze is een nuchter en stoïcijns type. Het is haar ferme beleid dat heftige reacties oproept. Als bij geen ander binnen de regering-Balkenende II manifesteert zich bij de minister van Vreemdelingenzaken en Integratie de botsing tussen de oude en de nieuwe politiek. Verdonk polariseert dwars door de oude ideologische tegenstelling heen. Onder haar bewind staat het traditionele imago van Nederland als een tolerant land op het spel. Terwijl ze binnen de Tweede Kamer relatief weinig weerstand ondervindt voor haar plannen over asielzoekers en allochtonen, wordt ze in het publieke debat uitsluitend beoordeeld in extreme termen. De vraag is: ben je voor of tegen Verdonk? Daar zit weinig tussen. Als Verdonk-tegenstanders in hun woede er niet meer uitkomen, grijpen ze naar het nationale morele ijkpunt, de Tweede Wereldoorlog, om hun onbehagen kracht bij te zetten: Verdonk deporteert asielzoekers en behandelt moslims als Duitse joden in de jaren dertig, wat haar impliciet tot een nazi-leider maakt.
(...)
Verdonk reageerde als door een wesp gestoken. Ze voelde zich diep gekwetst en wees met haar vinger naar de oud-minister: «Ik ben bezig met het oplossen van het vast gelopen asielbeleid van mijn voorgangers. Het is geen dankbaar werk om mensen valse hoop af te nemen.» Na enige diplomatieke bemiddeling werd de zaak gesust. Maar de toon was gezet.
(...)
Niet alle tegenstanders gebruiken hermetische termen, die buiten de historische context inhoudelijk hun kracht al lang verloren hebben. Verdonk wordt van alles verweten: ze zou hard zijn, harteloos, genadeloos, kil, technocratisch, een eendagsvlinder in de politiek, een miskleun met een hoofdpijnportefeuille, een ijzeren dame zonder gevoel à la Margaret Thatcher, een oppercipier die van ons land een gevangenis maakt, een wolf in wolfsvacht.
Voorstanders bejubelen haar als helder, koersvast, doelgericht, moedig, krachtig, betrouwbaar, gezellig, loyaal, een vrouw die haar rug recht houdt, een talentvolle politica die met verve haar beleid verdedigt. Uit een enquête onder Haagse hoofdrolspelers (bewindslieden, ambtenaren, politieke adviseurs, kamerleden) in Elsevier van vorige week bleek zelfs dat ze wordt beschouwd als een absolute runner-up, iemand die grote kans maakt om bij nieuwe verkiezingen minister-president te worden (op een vijfde plaats) en als politicus met de meest vernieuwende stijl (op een derde plaats). Vanuit de wandelgangen op het Binnenhof wordt de nieuwkomer in de politiek op een onpopulaire post opvallend positief beoordeeld. «Ergens voor staan» is kennelijk een belangrijke kwalificatie.
Toen Rita Verdonk, gescout door Gerrit Zalm, na de verkiezingen van vorig jaar haar entree maakte, kende niemand haar. Ze had nog nooit iets in de politiek gedaan en was nog maar net lid geworden van de VVD. Haar achtergrond voor deze zware post was wel veelzeggend. Ze had carrière gemaakt binnen het gevangeniswezen en in de gelederen van de staatsveiligheidsdienst. Om haar politieke kleur beter te kunnen duiden, boden de ingrediënten van een studie sociologie in het rode Nijmegen van de jaren zeventig, waar ze meedeed met manifestaties en bezettingen en kort flirtte met de PSP (posters plakken op ruiten) enige richting. Het had iets spannends: een VVD’er met een verleden in linkse kringen en bij de Binnenlandse Veiligheidsdienst. Misschien was zij wel een combinatie van hard realisme en een humane inborst? Was zij misschien iemand die de maatschappij professioneel kent vanuit wetsovertredingen en straffen, maar daardoor juist beseft dat individuele mensen, op zoek naar een stabiel en beter leven, steun verdienen?
Het profiel van de 48-jarige Rita Verdonk is na dertien maanden ministerschap glashelder geworden. Zij toont zich hard, eerlijk en niet bang. De minister laat niet met zich sollen. Als iemand op haar beleidsterrein komt, pist ze als een hondje haar grenzen af. Het liefst heeft ze de regie zelf in handen, zodat ze niet voor verrassingen komt te staan. Een keer in een uitzending van Nova kreeg ze vier weinig tolerante citaten voorgelegd waarvan zij moest raden wat de bron was. Ze tuinde er vierkant in: ze waren niet afkomstig van agressieve imams maar uit de bijbel. De rest van de uitzending zat ze met een strak gezicht te mokken.
Natuurlijk, zegt ze met haar geloken ogen voor de camera, heb ik een moeilijke taak, want het gaat de hele dag om mensenzaken. De dossiervreter laat zien dat ze niet te beroerd is om persoonlijk van enkele uit geprocedeerde asielzoekers afscheid te komen nemen. Kloek geeft ze de pechvogels een hand en wenst ze veel succes. Tegen twee Armeense kinderen van vier en zes, geboren en getogen in Nederland, zei ze tijdens zo’n ontmoeting ter bemoediging: «Het is beter voor jullie om naar het land van je ouders terug te keren, en dat je geen Armeens spreekt, kun je ook als een leuke uitdaging zien. Ik ken heel wat Nederlandse kinderen die met hun ouders naar het buitenland gaan, ambassadeurs en mensen van Shell en zo. Voor hen is dat ook een geweldige verrijking van hun bestaan, neem daar een voorbeeld aan.»
(...)
En dan zijn er natuurlijk nog de ambitieuze plannen van de verplichte inburgeringscursus voor allochtonen. Naar schatting vijfhonderdduizend mensen moeten op cursus en een examen afleggen. Dat vergt een krankzinnige organisatie, tot in vluchtelingenkampen en Turkse dorpen toe. Ook voor oudkomers — een denigrerende titel, want die mensen zijn al lang hier — is «iedere vrijblijvendheid voorbij». Met een koptelefoon op achter de pc moeten ze in het Nederlands leren hoe Nederland werkt. Psychologisch gezien is het moeilijk voorstelbaar dat dit voor hen een gunstig effect sorteert.
Volgende week buigt de Kamer zich over haar Contourennota inburgering. Rita Verdonk zal haar rug kaarsrecht houden. Ze zwicht niet voor emotie.
Nee, de Nazi's hebben ook nooit allochtonen uitgezet. Foute WOII vergelijking dus.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:03 schreef Manji het volgende:
[..]
Uiteraard niet. We zijn hier toch zeker geen nazi's?!
Als we asielzoekers terugsturen naar onveilige landen doen we dat dus wel.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:04 schreef nikk het volgende:
[..]
Dat doen we toch ook niet?
A. We hadden het over asielzoekers dacht ik.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:12 schreef Teerwater het volgende:
[..]
Nee, de Nazi's hebben ook nooit allochtonen uitgezet. Foute WOII vergelijking dus.
En dat doen we dus niet.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:13 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Als we asielzoekers terugsturen naar onveilige landen doen we dat dus wel.
http://www.autonoomcentrum.nl/overdegrens/6/quote:Op maandag 5 juli 2004 11:21 schreef nikk het volgende:
[..]
En dat doen we dus niet.
quote:Op maandag 5 juli 2004 11:25 schreef MikeyMo het volgende:
zullen we maar nokken met de 2e wereldoorlog vergelijking
Tja, wat is onveilig? We kunnen ook nu mensen terugsturen naar Ghana waar over 2 jaar een burgeroorlog uitbreekt.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:28 schreef Vhiper het volgende:
[..]
http://www.autonoomcentrum.nl/overdegrens/6/
En dat doen we dus wel.
Refereren naar de eerste wereldoorlog zou ik voor Verdonk graag doen, maar helaas heeft ze meer overeenkomsten met de tweede wereldoorlog.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:25 schreef MikeyMo het volgende:
zullen we maar nokken met de 2e wereldoorlog vergelijking
Ik vind het raar dat men zoveel refereert naar die 2e wereldoorlog. Het zou eens verfrissend zijn als men naar de 1e ging refereren aldus Rita
Ik heb het niet over mogelijke toekomstige conflicten. We sturen mensen terug naar landen waar ze momenteel, bij aankomst op het vliegveld, het risico van het vuurpeleton lopen...Lijkt me onveilig genoeg.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:31 schreef nikk het volgende:
[..]
Tja, wat is onveilig? We kunnen ook nu mensen terugsturen naar Ghana waar over 2 jaar een burgeroorlog uitbreekt.
Neu, blijkbaar is het nodig.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:25 schreef MikeyMo het volgende:
zullen we maar nokken met de 2e wereldoorlog vergelijking
omdat men het kennelijk geen andere argumenten heeftquote:Op maandag 5 juli 2004 11:39 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Neu, blijkbaar is het nodig.
Blijft een enorm zwaktebod.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:39 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Neu, blijkbaar is het nodig.
Zelfs als dat zou gebeuren blijf ik er bij dat je dit onmogelijk van te voren kunt weten. Honderd procent zekerheid bestaat namelijk niet.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:36 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Ik heb het niet over mogelijke toekomstige conflicten. We sturen mensen terug naar landen waar ze momenteel, bij aankomst op het vliegveld, het risico van het vuurpeleton lopen...Lijkt me onveilig genoeg.
Ik ga er geen discussie over maken of het gebeurt, het gebeurt, dat is al lang en breed aangetoont, sla dat linkje wat ik eerder al poste er maar eens op na en als dat niet voldoende is, google ff op "uitzettingen" ofzo.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:50 schreef nikk het volgende:
[..]
Zelfs als dat zou gebeuren blijf ik er bij dat je dit onmogelijk van te voren kunt weten. Honderd procent zekerheid bestaat namelijk niet.
Oh, argumenten genoeg om het beleid van Verdonk af te kraken hoor en niet alleen op het gebied van asielzoekersquote:Op maandag 5 juli 2004 11:41 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
omdat men het kennelijk geen andere argumenten heeft
en dan toch voornamelijk komen aanzetten met "paralellen met wo2"?quote:Op maandag 5 juli 2004 11:55 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Oh, argumenten genoeg om het beleid van Verdonk af te kraken hoor en niet alleen op het gebied van asielzoekers![]()
Linkse stemmingsmakerij. Net zoals de suggestie dat vuurpeletons staan te wachten op het vliegveld om terugkerende asielzoekers meteen kennis te laten maken met de kogel.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:56 schreef MikeyMo het volgende:
en dan toch voornamelijk komen aanzetten met "paralellen met wo2"?
Wat heb jij zo tegen die vergelijking eigenlijk??? Ik heb je er nog niet inhoudelijk op zien ingaan - ik begrijp alleen maar dat het niet mag, waarom niet eigenlijk?quote:Op maandag 5 juli 2004 11:56 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
en dan toch voornamelijk komen aanzetten met "paralellen met wo2"?
En ik blijf erbij dat je niet bij lichte twijfel al verblijfsvergunningen uit kan delen. Dan kan niemand worden teruggestuurd en zal binnen no-time uit de hele wereld asielzoekers binnenstromen.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:53 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Ik ga er geen discussie over maken of het gebeurt, het gebeurt, dat is al lang en breed aangetoont, sla dat linkje wat ik eerder al poste er maar eens op na en als dat niet voldoende is, google ff op "uitzettingen" ofzo.
Je kan prima van te voren weten of het voor iemand veilig is of niet en als er maar de geringste gefundeerde twijfel is, stuur je zo'n persoon niet terug. Simpel. Doe je dat wel, neem je dus bewust het risico dat je iemand de dood in jaagt.
Dat kan al helemaal niet meer door het nieuwe beleid en daar gaat de discussie ook niet over. De discussie gaat over de mensen die nu teruggestuurd worden. De aanzuigende werking is een argument dat niet langer valide is.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:59 schreef nikk het volgende:
Dan kan niemand worden teruggestuurd en zal binnen no-time uit de hele wereld asielzoekers binnenstromen.
En terecht, uitgeprocedeerde asielzoekers horen hier niet.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:00 schreef SCH het volgende:
De discussie gaat over de mensen die nu teruggestuurd worden.
Daar ben ik niet mee begonnen, ik stap gewoon in in een lopende discussiequote:Op maandag 5 juli 2004 11:56 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
en dan toch voornamelijk komen aanzetten met "paralellen met wo2"?
Oh? Waarom niet? Als we elke asielzoeker waarbij een lichte twijfel bestaat over zijn of haar veiligheid een verblijfsvergunning geven komt het in de praktijk erop neer dat we niemand meer terug kunnen sturen. Verwacht jij dan dat die zuigende werking niet zal plaatsvinden?quote:Op maandag 5 juli 2004 12:00 schreef SCH het volgende:
[..]
Dat kan al helemaal niet meer door het nieuwe beleid en daar gaat de discussie ook niet over. De discussie gaat over de mensen die nu teruggestuurd worden. De aanzuigende werking is een argument dat niet langer valide is.
Verblijfsvergunningen zijn nog altijd tijdelijk...Terugsturen kan dus altijd nog.quote:Op maandag 5 juli 2004 11:59 schreef nikk het volgende:
[..]
En ik blijf erbij dat je niet bij lichte twijfel al verblijfsvergunningen uit kan delen. Dan kan niemand worden teruggestuurd en zal binnen no-time uit de hele wereld asielzoekers binnenstromen.
Destijds ging het op vluchtelingen uit het buurland. Verdonk stuurt geen buren weg, zij stuurt mensen van de andere kant van de wereld weg, die hier na lang wikken en wegen op kosten van de Nederlandse samenleving niet zijn toegelaten vanwege tevoren opgestelde toelatingscriteria. Het blijft een interessante vraag waarom deze mensen helemaal naar Nederland gekomen zijn als er geen enkele economische gedachte in het spel was. Ze hadden immers al gedurende de overtocht naar Nederland dichterbij emplooi kunnen vinden. Misschien een interessante vraag voor een Nova-rapportage?quote:Op maandag 5 juli 2004 11:36 schreef schatje het volgende:
Dat men de WOII aanhaalt komt doordat Nederland toen het Joodse volk massaal terugstuurde aan de grens met Duitsland en daarmee regelrecht in de armen van Hitler. Daar is later ook een schuldgevoel uit onstaan. Maar of het nu terecht is of niet, voor sommige mensen komt wat Verdonk doet ongeveer op hetzelfde neer. Het wekt dezelfde emoties op. Er zijn wel degelijk gevallen bekend waar mensen regelrecht de dood in worden gejaagd.
Ben je wel op de hoogte van het nieuwe beleid? Nee natuurlijk komt die aanzuigende werking er niet omdat de nieuwe regels heel erg streng zijn. Het heeft geen zin meer om hier naar toe te komen. Het aantal asielzoekers dat Nederland binnenkomt is verschrikkelijk klein. Het gaat hier over een groep die nog onder de oude regels viel.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:03 schreef nikk het volgende:
[..]
Oh? Waarom niet? Als we elke asielzoeker waarbij een lichte twijfel bestaat over zijn of haar veiligheid een verblijfsvergunning geven komt het in de praktijk erop neer dat we niemand meer terug kunnen sturen. Verwacht jij dan dat die zuigende werking niet zal plaatsvinden?
nee hoor, er bestaat zoiets als een permanente verblijfsvergunning... die is ook flink vaak uitgedeelt door de jaren heen...quote:Op maandag 5 juli 2004 12:03 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Verblijfsvergunningen zijn nog altijd tijdelijk...Terugsturen kan dus altijd nog.
Ach, je zou maar als ambtenaar meisjes hebben moeten terugsturen naar Belgie...quote:Op maandag 5 juli 2004 12:02 schreef MikeyMo het volgende:
Ik heb trouwens die pagina gelezen (wel ge-snel-leest btw) maar afgezien van wat gerommel met documenten die al dan wel of niet illegaal verkregen zouden zijn, een incident waarbij een vliegtuig is gekaapt staat er niet zo veel en een paar mislukte uitzettingen. Ik heb niets gelezen over mensen die bij aankomst zijn geexecuteerd. Enkel stemmingmakerij die we hier ook terugzien: "tussen de mensen die uitgezet zou worden zat ook een mooi meisje. Zij zal zeker bij terugkomst in eigen land verkracht worden"
ach dat risico loopt ze hier ook
Hier verbaas ik me dus ook over. Waarom niet vluchten naar een veilig land op hetzelfde continent, maar de halve wereld overvliegen?quote:Op maandag 5 juli 2004 12:06 schreef sjun het volgende:
Het blijft een interessante vraag waarom deze mensen helemaal naar Nederland gekomen zijn als er geen enkele economische gedachte in het spel was. Ze hadden immers al gedurende de overtocht naar Nederland dichterbij emplooi kunnen vinden. Misschien een interessante vraag voor een Nova-rapportage?
ja en terecht.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:08 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
nee hoor, er bestaat zoiets als een permanente verblijfsvergunning... die is ook flink vaak uitgedeelt door de jaren heen...
Hoho, we hebben het over het gehele asielbeleid, niet alleen over de 'vergeten' asielzoekers.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:07 schreef SCH het volgende:
[..]
Ben je wel op de hoogte van het nieuwe beleid? Nee natuurlijk komt die aanzuigende werking er niet omdat de nieuwe regels heel erg streng zijn. Het heeft geen zin meer om hier naar toe te komen. Het aantal asielzoekers dat Nederland binnenkomt is verschrikkelijk klein. Het gaat hier over een groep die nog onder de oude regels viel.
Ik heb het idee dat er zo ontzettend veel onwetendheid bestaat op dit gebied, iedereen wordt voor het gemak op dezelfde hoop gegooid.
Verdonk heeft niet zoveel met dat asielbeleid te maken, ze voert slechts uit wat haar voorgangers hebben bedacht.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:12 schreef nikk het volgende:
[..]
Hoho, we hebben het over het gehele asielbeleid, niet alleen over de 'vergeten' asielzoekers.
ach er zijn hier genoeg inwoners afkomstig uit voormalig joegoslavie. Daar is het nu betrekkelijk rustiog dus in principe zouden ze terugkunnen. Maar ja, ze hebben "terecht" een permanente verblijfsvergunning gekregenquote:Op maandag 5 juli 2004 12:11 schreef SCH het volgende:
[..]
ja en terecht.
Dat zeg ik nou ook de hele tijd... alhoewel je als minister altijd verantwoordelijk bent voor het uitgevoerde beleid.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:12 schreef SCH het volgende:
[..]
Verdonk heeft niet zoveel met dat asielbeleid te maken, ze voert slechts uit wat haar voorgangers hebben bedacht.
En wat is daar voor jou precies zo erg aan? Dat die mensen zekerheid hebben gekregen en aan hun toekomst konden werken? Wel eens nagedacht over de vraag hoeveel mensen er uiteindelijk terug gaan of willen???quote:Op maandag 5 juli 2004 12:13 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ach er zijn hier genoeg inwoners afkomstig uit voormalig joegoslavie. Daar is het nu betrekkelijk rustiog dus in principe zouden ze terugkunnen. Maar ja, ze hebben "terecht" een permanente verblijfsvergunning gekregen
Die wordt alleen verstrekt na 5 jaar legaal verblijf. Om die te krijgen moet je dus al 5 jaar een tijdelijke verblijfsvergunning hebben gehad en heeft de overheid 5 jaar de tijd gehad om jou er weer uit te gooien.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:08 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
nee hoor, er bestaat zoiets als een permanente verblijfsvergunning... die is ook flink vaak uitgedeelt door de jaren heen...
ze kunnen natuurlijk ook hun vaderland, wat na alle onrusten in puin lag weer gaan opbouwen... ik noem maar watquote:Op maandag 5 juli 2004 12:23 schreef SCH het volgende:
[..]
En wat is daar voor jou precies zo erg aan? Dat die mensen zekerheid hebben gekregen en aan hun toekomst konden werken? Wel eens nagedacht over de vraag hoeveel mensen er uiteindelijk terug gaan of willen???
Teveel gevraagd joh, beter teren op de voorzieningen hier.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:30 schreef MikeyMo het volgende:
ze kunnen natuurlijk ook hun vaderland, wat na alle onrusten in puin lag weer gaan opbouwen... ik noem maar wat
Je dacht toch niet dat die vluchtelingen een directe vlucht hiernaartoe hebben genomen? Die hebben vaak diverse landen aangedaan, waarbij vaak de vluchtelingenkampen al overvol zitten en waarbij ze op de een of andere manier kans hebben gezien naar Nederland te komen. Ik spreek hier uiteraard over echte vluchtelingen, wiens leven echt in gevaar verkeert. Economische migranten die op basis van "vluchteling zijn" hier binnen proberen te komen, moeten we keihard aanpakken.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:11 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Hier verbaas ik me dus ook over. Waarom niet vluchten naar een veilig land op hetzelfde continent, maar de halve wereld overvliegen?
ja - en dat doen ze ook heel vaak.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:30 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ze kunnen natuurlijk ook hun vaderland, wat na alle onrusten in puin lag weer gaan opbouwen... ik noem maar wat
Ja he? Want al die vluchtelingen zijn toch gewoon lui, he? en ze kunnen zo een uitkering aanvragen, toch? Gewoon ff langs de sociale dienst, krijgen ze het formuliertje ook nog in hun eigen taal, toch?quote:Op maandag 5 juli 2004 12:30 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Teveel gevraagd joh, beter teren op de voorzieningen hier.
Fijn dat je dat zegt, maar hoe doe je dat? Honderd procent zekerheid heb je namelijk niet.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:30 schreef Vhiper het volgende:
Economische migranten die op basis van "vluchteling zijn" hier binnen proberen te komen, moeten we keihard aanpakken.
Nee joh, waarom zouden ze. Het is toch veel makkelijker om niet na te denken en gewoon lekker te kankeren op buitenlanders, terwijl je het zelf zo verrekte goed hebt.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:35 schreef Vhiper het volgende:
Is het nou een keer afgelopen met die belachelijke vooroordelen???
En jij durft het over vooroordelen te hebben...quote:Op maandag 5 juli 2004 12:36 schreef SCH het volgende:
[..]
Nee joh, waarom zouden ze. Het is toch veel makkelijker om niet na te denken en gewoon lekker te kankeren op buitenlanders, terwijl je het zelf zo verrekte goed hebt.
Vooroordelen? Het is algemeen bekend dat het gros van de allochtonen een uitkering heeft en dus een zware belasting vormt voor de verzorgingsstaat. Dat zijn geen vooroordelen, dat is de realiteit.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:35 schreef Vhiper het volgende:
Ja he? Want al die vluchtelingen zijn toch gewoon lui, he? en ze kunnen zo een uitkering aanvragen, toch? Gewoon ff langs de sociale dienst, krijgen ze het formuliertje ook nog in hun eigen taal, toch?
Is het nou een keer afgelopen met die belachelijke vooroordelen???
als men andere landen doorkruist alvorens men hier komt hoort men afgewezen te worden. Helemaal als het Europa betreft: als Frankrijk je asielaanvraag afwijst kun je er donder op zeggen dat dat hier ook gebeurt of zeker gaat gebeuren naarmate we steeds meer een europa worden.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:30 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Je dacht toch niet dat die vluchtelingen een directe vlucht hiernaartoe hebben genomen? Die hebben vaak diverse landen aangedaan, waarbij vaak de vluchtelingenkampen al overvol zitten en waarbij ze op de een of andere manier kans hebben gezien naar Nederland te komen. Ik spreek hier uiteraard over echte vluchtelingen, wiens leven echt in gevaar verkeert. Economische migranten die op basis van "vluchteling zijn" hier binnen proberen te komen, moeten we keihard aanpakken.
Waarom deel jij je welvaart niet met wat mensen uit Nigeria, SCH? Je kunt er vast wel een paar in huis halen, en misschien heb je geluk en zijn ze zelfs homo.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:36 schreef SCH het volgende:
terwijl je het zelf zo verrekte goed hebt.
Nou niet het gros van de mensen die hier als asielzoeker zijn gekomen.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:41 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Vooroordelen? Het is algemeen bekend dat het gros van de allochtonen een uitkering heeft en dus een zware belasting vormt voor de verzorgingsstaat. Dat zijn geen vooroordelen, dat is de realiteit.
Assielzoekers behoren niet tot de categorie allochtonen? Als jij cijfers hebt die aantonen dat de gemiddelde assielzoeker een baan heeft en niet teert op een uitkering, dan zie ik dat graag tegemoet.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:44 schreef SCH het volgende:
Nou niet het gros van de mensen die hier als asielzoeker zijn gekomen.
Alsof dat moeilijk is. http://oud.refdag.nl/vp/010824vp08.htmlquote:Op maandag 5 juli 2004 12:47 schreef SCH het volgende:
Kom jij eerst maar eens met cijfers dat het gros van de allochtonen een uitkering heeft
Hoe je dat doet? Door de volgende maatregelen eens in te voeren:quote:Op maandag 5 juli 2004 12:36 schreef nikk het volgende:
[..]
Fijn dat je dat zegt, maar hoe doe je dat? Honderd procent zekerheid heb je namelijk niet.
vooroordelen? Als iemand als Prem met de moeilijke achternaam, die toch overtuigd linkse ideeen heeft zich er al over opwindt dat men bij inburgeringscursussen les krijgt hoe men een uitkering moet aanvragen en allerlei subsidie kan aanvragen, maar geen uitleg hoe je in Nederland solliciteert e.d. dan is er toch wel wat waar van de o zo belachelijke vooroordelenquote:Op maandag 5 juli 2004 12:35 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Ja he? Want al die vluchtelingen zijn toch gewoon lui, he? en ze kunnen zo een uitkering aanvragen, toch? Gewoon ff langs de sociale dienst, krijgen ze het formuliertje ook nog in hun eigen taal, toch?
Is het nou een keer afgelopen met die belachelijke vooroordelen???
Ik draai niets, van de eerste generatie is het 2/3 die in een dergelijke situatie verkeert. Gelukkig is het bij de 2e generatie een stuk minder, desalniettemin nog steeds veel te hoog.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:54 schreef SCH het volgende:Je weet het leuk te draaien, het gaat dus om een kwart van de allochtonen als je je eigen bronnen tenminste leest.
Weet niet van welk obscuur siteje jij je info hebt, maar het CBS komt maar aan de 22,8%quote:Op maandag 5 juli 2004 12:50 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Alsof dat moeilijk is. http://oud.refdag.nl/vp/010824vp08.html
En ook:
"Gros allochtonen heeft uitkering
DEN HAAG - Allochtonen in Nederland leven massaal van een uitkering. Tweederde van alle Turkse en Marokkaanse mannen van boven de 40 jaar zit thuis en krijgt bijstand, een wao-uitkering of loopt in de ww."
Je beseft trouwens dat asielzoekers onder de vreemdelingenwet bijstand kunnen krijgen? Vanaf het moment van binnenkomst legt men dus al druk op de NL voorzieningen.
Dat is het totaalcijfer, niet uitgesplitst naar leeftijd. Leer eens lezen.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:58 schreef Vhiper het volgende:
Weet niet van welk obscuur siteje jij je info hebt, maar het CBS komt maar aan de 22,8%
Je had het over "allochtonen" - en dan lieg je dat je barst als je het over het gros hebt. Jammer dat je zulke leugens nodig meent te hebben.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:58 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Ik draai niets, van de eerste generatie is het 2/3 die in een dergelijke situatie verkeert. Gelukkig is het bij de 2e generatie een stuk minder, desalniettemin nog steeds veel te hoog.
Toch vraag ik me echt af wat dit soort jongens bezielt. Waar komen die haat en woede toch vandaan?quote:Op maandag 5 juli 2004 12:58 schreef du_ke het volgende:
Alle allochtonen zijn het zelfde en allemaal eng en ze komen hier om op de kosten van Sovereign en mikeymo de rest van hun leven op hun luie reet te zitten.
He bah was ik dat net weer even vergeten.
Oh ja en je moet er dan wel even bij zeggen dat die eerste generatie hier heen gehaald is om het zware, gevaarlijk en smerige werk te doen. Waar wij als blanke Nederlanders te beroerd voor zijn!quote:Op maandag 5 juli 2004 12:58 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Ik draai niets, van de eerste generatie is het 2/3 die in een dergelijke situatie verkeert. Gelukkig is het bij de 2e generatie een stuk minder, desalniettemin nog steeds veel te hoog.
Ik kan best goed opschieten met mijn allochtone (Turkse) buurman die in de gemeenteraad zit. Evenzo heb ik enorm respect voor Afshin Elian en zijn mening. You were saying?quote:Op maandag 5 juli 2004 12:58 schreef du_ke het volgende:
Alle allochtonen zijn het zelfde en allemaal eng en ze komen hier om op de kosten van Sovereign en mikeymo de rest van hun leven op hun luie reet te zitten.
haat en woede????quote:Op maandag 5 juli 2004 13:01 schreef SCH het volgende:
[..]
Toch vraag ik me echt af wat dit soort jongens bezielt. Waar komen die haat en woede toch vandaan?
Hun vriendinnetje zal wel door een marokkaantje afgepakt zijn ofzoquote:Op maandag 5 juli 2004 13:01 schreef SCH het volgende:
[..]
Toch vraag ik me echt af wat dit soort jongens bezielt. Waar komen die haat en woede toch vandaan?
1e generatie marokkanen en turken zijn aldus geen allochtonen volgens jou? Wat erg he, de waarheid..quote:Op maandag 5 juli 2004 12:59 schreef SCH het volgende:
Je had het over "allochtonen" - en dan lieg je dat je barst als je het over het gros hebt. Jammer dat je zulke leugens nodig meent te hebben.
Het links gepeupel krijgt op dit moment een orgasme, niet op letten.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:02 schreef MikeyMo het volgende:
haat en woede????
En dat erwijl jij met je stijve lul in de hand achter je PC zitquote:Op maandag 5 juli 2004 13:03 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Het links gepeupel krijgt op dit moment een orgasme, niet op letten.![]()
Ja, of zit je hier maar een beetje voor de lol tegen allochtonen te bashen?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:02 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
haat en woede????
Oh ja jij hebt bijzonder veel respect voor onze gekleurde medelanders. Was ik even vergetenquote:Op maandag 5 juli 2004 13:02 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
haat en woede????
quote:Op maandag 5 juli 2004 13:03 schreef Sovereign het volgende:
[..]
1e generatie marokkanen en turken zijn aldus geen allochtonen volgens jou? Wat erg he, de waarheid..![]()
ik kan het anders behoorlijk goed vinden met veel mensen en die zijn echt niet allemaal stuk voor stuk blank en blond hoor...quote:Op maandag 5 juli 2004 12:58 schreef du_ke het volgende:
Alle allochtonen zijn het zelfde en allemaal eng en ze komen hier om op de kosten van Sovereign en mikeymo de rest van hun leven op hun luie reet te zitten.
He bah was ik dat net weer even vergeten.
Je mag dat gerust denken als je je er beter bij voelt.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:04 schreef du_ke het volgende:
En dat erwijl jij met je stijve lul in de hand achter je PC zit.
laat daar dan eens wat van doorklinken in je postsquote:Op maandag 5 juli 2004 13:05 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ik kan het anders behoorlijk goed vinden met veel mensen en die zijn echt niet allemaal stuk voor stuk blank en blond hoor...
Jij doet het ook dus dat moet inderdaad kunnenquote:Op maandag 5 juli 2004 13:05 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Je mag dat gerust denken als je je er beter bij voelt.![]()
bashen, ervaar je dit zo?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:04 schreef SCH het volgende:
[..]
Ja, of zit je hier maar een beetje voor de lol tegen allochtonen te bashen?
Precies, maar ik heb zo'n idee dat het leuker is om mensen met een andere mening af te schilderen als allochtonenhaters, dan dat men de realiteit onder ogen moet zien.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:05 schreef MikeyMo het volgende:
ik kan het anders behoorlijk goed vinden met veel mensen en die zijn echt niet allemaal stuk voor stuk blank en blond hoor...
Ja, zo ervaar ik dat? Verbaast je dat dan? Je zit altijd te hakken op allochtonen en asielzoekers, ze doen niks goed en zijn alleen maar vervelend en lastig. Dat is toch bashen???quote:Op maandag 5 juli 2004 13:07 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
bashen, ervaar je dit zo?
van een simpel fantopic naar WO2-vergelijkingen naar "alle allochtonen zijn slecht" opmerkingen
het kan gek lopen op fok.
Je wilt dat Mike post dat hij er laatst nog een gezoend heeft of zo?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:06 schreef SCH het volgende:
laat daar dan eens wat van doorklinken in je posts
Yep en zo werkt hetquote:Op maandag 5 juli 2004 13:08 schreef tvlxd het volgende:
Ah, men heeft een excuusallochtoon als kennis, "dus ik doe geen generaliserende en kortzichtige uitspraken".
ik ben gewoon nuchter en realistisch. Moet er bij zeggen dat de allochtonen die ik ken vlekkeloos Nederlands praten en in vrijwel alle gevallen ook een baan hebben.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:06 schreef SCH het volgende:
[..]
laat daar dan eens wat van doorklinken in je posts
Ja, dus? Het totaalcijfer geeft wel een iets beter beeld van de situatie. Jij trekt de conclusie dat het gros, dus vrijwel alle allochtonen in de bijstand zitten en baseert dat op statistieken die alleen gaan over mensen ouder dan 40. De keihard werkende jeugd, die anders jouw plaatje zou verstoren, laat je dus maar lekker buiten beschouwing. Zo kan ik ook van alles en nog wat verdraaienquote:Op maandag 5 juli 2004 12:59 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Dat is het totaalcijfer, niet uitgesplitst naar leeftijd. Leer eens lezen.
Ik heb er meerderequote:Op maandag 5 juli 2004 13:08 schreef tvlxd het volgende:
Ah, men heeft een excuusallochtoon als kennis, "dus ik doe geen generaliserende en kortzichtige uitspraken".
Debiel argument, je moet dus ofwel volledig positief zijn over allochtonen of volledig negatief. Typisch voor links, men ziet vaak alles in zwart/wit.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:08 schreef tvlxd het volgende:
Ah, men heeft een excuusallochtoon als kennis, "dus ik doe geen generaliserende en kortzichtige uitspraken".
tja, that's life SCH. Voor hetzelfde geld zat jij nu Nikeballen te naaien in een zweterige fabriekshalquote:Op maandag 5 juli 2004 13:09 schreef SCH het volgende:
En dat recht wordt dan ontleend aan het feit dat het wiegje toevallig hier stond en niet in Soedan of Bosnie.
Het lijkt er meer op dat jij negatief bent over de bijna de gehele groep. Lekker generaliseren wat weer typisch rechts isquote:Op maandag 5 juli 2004 13:11 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Debiel argument, je moet dus ofwel volledig positief zijn over allochtonen of volledig negatief. Typisch voor links, men ziet vaak alles in zwart/wit.
Het is niet eens een argument en hoe jij je conclusie eruit haalt, is mij een raadsel. Ik ben overigens rechts.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:11 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Debiel argument, je moet dus ofwel volledig positief zijn over allochtonen of volledig negatief. Typisch voor links, men ziet vaak alles in zwart/wit.
Ik zal alleen hier op in gaan omdat de kern van de discussie is geweest tot nu toe.quote:Op maandag 5 juli 2004 12:54 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Hoe je dat doet? Door de volgende maatregelen eens in te voeren:
- Asiel dient het doel een vluchteling een tijdelijke vluchthaven te bieden, een verblijfsvergunning asiel dient dan ook ten alle tijden tijdelijk te blijven.
- De vluchteling dient, zodra het thuisland, zonder enige gefundeerde twijfel, veilig is, direct terug te keren. Op deze manier kunnen andere vluchtelingen die dan in nood verkeren ook worden opgevangen.
Laat ik het dan alsnog corrigeren: het gros van de 1e generatie allochtonen zit in de bijstand en werkt niet. Dat klinkt ook echt zoveel beter.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:10 schreef Vhiper het volgende:
Ja, dus? Het totaalcijfer geeft wel een iets beter beeld van de situatie. Jij trekt de conclusie dat het gros, dus vrijwel alle allochtonen in de bijstand zitten en baseert dat op statistieken die alleen gaan over mensen ouder dan 40. De keihard werkende jeugd, die anders jouw plaatje zou verstoren, laat je dus maar lekker buiten beschouwing. Zo kan ik ook van alles en nog wat verdraaien
en daarom heb ik minder rechten in het leven?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:11 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
tja, that's life SCH. Voor hetzelfde geld zat jij nu Nikeballen te naaien in een zweterige fabriekshal
voornamelijk omdat ze een politicus is die bedreigd wordt en zich gewoon staande houdt en niet wijkt voor terreur. Een politicus met een ruggengraat.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:07 schreef du_ke het volgende:
Tja je maakt alleen een fantopic omdat je het leuk vind dat Verdonk zoveel mogelijk allochtonen de grens overschopt.
Yep, en sommige mensen knuffelen asielzoekers en allochtonen niet dus het zijn nazis.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:08 schreef tvlxd het volgende:
Ah, men heeft een excuusallochtoon als kennis, "dus ik doe geen generaliserende en kortzichtige uitspraken".
Aha, je bent voor bedreigingen, je houdt van actiefilms zeker?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:15 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
voornamelijk omdat ze een politicus is die bedreigd wordt en zich gewoon staande houdt en niet wijkt voor terreur. Een politicus met een ruggengraat.
als je daar aan het ballennaaien was heb je inderdaad niet het recht om je hier in dit land te vestigen. Misschien over een paar eeuwen als er helemaal geen grenzen meer zijn en we one big happy family zijn maar tot die tijd zijn er grenzen en allerlei landen met elk weer hun eigen wettenquote:Op maandag 5 juli 2004 13:15 schreef SCH het volgende:
[..]
en daarom heb ik minder rechten in het leven?![]()
En daar is een goede reden voor!quote:Op maandag 5 juli 2004 13:15 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Laat ik het dan alsnog corrigeren: het gros van de 1e generatie allochtonen zit in de bijstand en werkt niet. Dat klinkt ook echt zoveel beter.
lees jij wel?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:16 schreef SCH het volgende:
[..]
Aha, je bent voor bedreigingen, je houdt van actiefilms zeker?
Overigens zal het vaker WAO zijn dan bijstand.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:17 schreef du_ke het volgende:
[..]
En daar is een goede reden voor!
Ze hebben vaak 20 tot 30 jaar keihard moeten werken onder vrij slechte omstandigheden. Dat wordt me iets te vaak vergeten.
Spijtig maar that's life zoals MM al zei. Je kan als Nederland zijnde niet de hele wereld redden.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:15 schreef SCH het volgende:
[..]
en daarom heb ik minder rechten in het leven?![]()
Voor het vaststellen van de veiligheid hebben we van die mooie internationale organisaties die dat prima kunnen bepalen en daarover advies kunnen verlenen aan de Nederlandse overheid. Het simpele feit dat met mijn voorstellen nooit een permanente verblijfsvergunning zal worden verstrekt aan een asielzoeker en de mogelijkheid tot werken beperkingen heeft, zal economische migranten afschrikken.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:14 schreef nikk het volgende:
[..]
Ik zal alleen hier op in gaan omdat de kern van de discussie is geweest tot nu toe.
Hoe kan je in vredesnaam zonder enige twijfel vaststellen dat het ergens veilig is? Hoe kun je bepalen of een asielzoeker zonder enige twijfel liegt? Dat kun je nooit, maar dan ook nooit met zekerheid bepalen. En ik vind dat je dan niet bij lichte twijfel al meteen verblijfsvergunningen moet uitdelen.
En als ik dan toch hier kom, ben ik een vieze vuile profiteur he, die zo snel mogelijk wegmoet of achter slot en grendel. Want het is toch werkelijk van de zotte dat ik op zoek ga naar een betere toekomst. Het zou wel eens ten koste van MikeyMo kunnen gaan.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:17 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
als je daar aan het ballennaaien was heb je inderdaad niet het recht om je hier in dit land te vestigen. Misschien over een paar eeuwen als er helemaal geen grenzen meer zijn en we one big happy family zijn maar tot die tijd zijn er grenzen en allerlei landen met elk weer hun eigen wetten
Maar je kan wel je best doen echte vluchtelingen zoveel mogelijk te helpen.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:20 schreef nikk het volgende:
[..]
Spijtig maar that's life zoals MM al zei. Je kan als Nederland zijnde niet de hele wereld redden.
Volgende week weer een leuke aflevering van de populaire "Ver van mijn bed show".quote:Op maandag 5 juli 2004 13:17 schreef du_ke het volgende:
[..]
En daar is een goede reden voor!
Ze hebben vaak 20 tot 30 jaar keihard moeten werken onder vrij slechte omstandigheden. Dat wordt me iets te vaak vergeten.
Ik ben blij dat je aangeeft dat het niet veel om het oog had.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:14 schreef tvlxd het volgende:
Het is niet eens een argument
De suggestie wordt door jou gewekt dat iemand die kritiek heeft op allochtonen, dit de gehele allochtone bevolking omvat; 'goede' allochtonen waarmee wordt omgegaan worden bestempeld als "excuusallochtoontjes". Je zegt in essentie dat men niet eerlijk is, men moet in werkelijkheid niets van allochtonen hebben.quote:en hoe jij je conclusie eruit haalt, is mij een raadsel.
Moet ik daar blij mee zijn? Ik ben noch rechts noch links in zijn algemeenheid, dat zal toch echt verschillen per vraagstuk.quote:Ik ben overigens rechts.
helaas, zoals je een reactie boven je kunt lezen moeten balnaaiende mensen uit india oid hier ook maar opgevangen worden omdat we het hier beter hebben.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:21 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Maar je kan wel je best doen echte vluchtelingen zoveel mogelijk te helpen.
Welke organisaties moet je geloven en welke niet. Volgens Amnesty International moeten we zelfs Amerikanen een verblijfsvergunning verstrekken. De afweging of een gebied veilig is of niet word nu heus niet bepaald door het opgooien van een munstuk. In hoeverre stuurt Nederland nu mensen terug naar gebieden die daadwerkelijk worden gezien als onveilig?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:20 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Voor het vaststellen van de veiligheid hebben we van die mooie internationale organisaties die dat prima kunnen bepalen en daarover advies kunnen verlenen aan de Nederlandse overheid. Het simpele feit dat met mijn voorstellen nooit een permanente verblijfsvergunning zal worden verstrekt aan een asielzoeker en de mogelijkheid tot werken beperkingen heeft, zal economische migranten afschrikken.
Het was slechts constatering,quote:Op maandag 5 juli 2004 13:22 schreef Sovereign het volgende:
Ik ben blij dat je aangeeft dat het niet veel om het oog had.
quote:Op maandag 5 juli 2004 13:25 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
helaas, zoals je een reactie boven je kunt lezen moeten balnaaiende mensen uit india oid hier ook maar opgevangen worden omdat we het hier beter hebben.
Je hoeft er niet blij mee te zijn, maar het maakt dus duidelijk dat het neits met 'links' te maken heeft.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:22 schreef Sovereign het volgende:
Moet ik daar blij mee zijn? Ik ben noch rechts nog links in zijn algemeenheid, dat zal toch echt verschillen per vraagstuk.
ach van mij mag je op zoek naar een betere toekomst, hier vindt je die alleen niet want hier vangen we uiteindelijk alleen echte vluchtelingen op...quote:Op maandag 5 juli 2004 13:21 schreef SCH het volgende:
[..]
En als ik dan toch hier kom, ben ik een vieze vuile profiteur he, die zo snel mogelijk wegmoet of achter slot en grendel. Want het is toch werkelijk van de zotte dat ik op zoek ga naar een betere toekomst. Het zou wel eens ten koste van MikeyMo kunnen gaan.
Ik heb geen haat en woede hoor... snap niet hoe je daar bij komt...quote:Op maandag 5 juli 2004 13:28 schreef SCH het volgende:
[..]Jij verdraait het weer en nog zeg je geen woede en haat in je te hebben. Wat is dat toch joh???
![]()
Leuke poging om twee discussies met elkaar te mengen, maar arbeidsmigratie is een heel ander punt dan vluchtelingenmigratie.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:25 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
helaas, zoals je een reactie boven je kunt lezen moeten balnaaiende mensen uit india oid hier ook maar opgevangen worden omdat we het hier beter hebben.
Dat zegt dat helemaal niet. Wat het wel zegt is dat een persoon zowel linkse als rechtse standpunten erop na kan houden.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:28 schreef tvlxd het volgende:
Je hoeft er niet blij mee te zijn, maar het maakt dus duidelijk dat het neits met 'links' te maken heeft.
Daar kom je nog wel achter dan. Als je zo'n schurfthekel hebt aan andere mensen en hen geen betere toekomst gunt, ik begrijp dat gewoon niet. Volgens mij heb je het zelf hartstikke goed, net als ik.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:29 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Ik heb geen haat en woede hoor... snap niet hoe je daar bij komt...
Middels het herhalen van suggestieve beelden probeert men een kunstmatig image van zijn discussiepartner te scheppen, om daar dan vervolgens flink tegenaan te schoppen.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:29 schreef MikeyMo het volgende:
Ik heb geen haat en woede hoor... snap niet hoe je daar bij komt...
Ik kan vast wel regelen dat een paar Nigerianen bij jou komen inwonen. Doen?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:30 schreef SCH het volgende:
Daar kom je nog wel achter dan. Als je zo'n schurfthekel hebt aan andere mensen en hen geen betere toekomst gunt, ik begrijp dat gewoon niet. Volgens mij heb je het zelf hartstikke goed, net als ik.
Stel dat Nederland de hoogste levensstandaard heeft van de hele wereld. Moeten we dan iedereen die graag hier wil komen wonen zomaar toelaten?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:30 schreef SCH het volgende:
[..]
Daar kom je nog wel achter dan. Als je zo'n schurfthekel hebt aan andere mensen en hen geen betere toekomst gunt, ik begrijp dat gewoon niet. Volgens mij heb je het zelf hartstikke goed, net als ik.
ik haat ze niet, maar boeien ze me? nee dat ook niet echt.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:30 schreef SCH het volgende:
[..]
Daar kom je nog wel achter dan. Als je zo'n schurfthekel hebt aan andere mensen en hen geen betere toekomst gunt, ik begrijp dat gewoon niet. Volgens mij heb je het zelf hartstikke goed, net als ik.
Lieve gia, wie heeft het over iedereen? Waarom moet een Soamlisch jongetje van 11 dat uitstekend Nederlands spreekt en zijn ouders heeft verloren en hier vriendjes en vriendinnetjes heeft, perse terug???quote:Op maandag 5 juli 2004 13:33 schreef Gia het volgende:
[..]
Stel dat Nederland de hoogste levensstandaard heeft van de hele wereld. Moeten we dan iedereen die graag hier wil komen wonen zomaar toelaten?
Dat past toch niet. Daar is ons landje veel te klein voor.
Daarom zijn er wetten wie wel en wie niet hier mag komen wonen.
Precies mijn punt.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:33 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ik haat ze niet, maar boeien ze me? nee dat ook niet echt.
Shit happens, life ain't fair: get used to it.
he potverdorie, wat asociaal zeg. Wij hebben het zo goed en door middel van die wetten kan ik dat anderen niet gunnen. Morgen afschaffen die wetten. Iedereen moet hier kunnen komen om een betere toekomst te opbouwen dan dat ze in hun eigen land kunnen.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:33 schreef Gia het volgende:
[..]
Stel dat Nederland de hoogste levensstandaard heeft van de hele wereld. Moeten we dan iedereen die graag hier wil komen wonen zomaar toelaten?
Dat past toch niet. Daar is ons landje veel te klein voor.
Daarom zijn er wetten wie wel en wie niet hier mag komen wonen.
Niet iedereen maar vluchtelingen zeker wel. En als we de hoogste levensstandaard van de wereld zouden hebben dan zouden we een mooi een groot deel van ons budget aan ontwikkelingssamenwerking uit kunnen geven om te voorkomen dat het nodig is voor mensen om hierheen te vluchtenquote:Op maandag 5 juli 2004 13:33 schreef Gia het volgende:
[..]
Stel dat Nederland de hoogste levensstandaard heeft van de hele wereld. Moeten we dan iedereen die graag hier wil komen wonen zomaar toelaten?
Dat past toch niet. Daar is ons landje veel te klein voor.
Daarom zijn er wetten wie wel en wie niet hier mag komen wonen.
Ik zie jou niet vertrekken naar landen waar men het slecht heeft om daar hulp te bieden. Stop dus maar met dit hypocriete gedrag, huilie.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:34 schreef SCH het volgende:
Precies mijn punt.
maar ja, dus geen haat en woede... eerder onverschilligheid. Maar ja, als ik me zo drukz ou maken over mijn medemensen 12 uur vliegen verderop dan zou ik wel ontwikkelingswerker worden ipv op een forum anoniem te gaan zitten preken dat we heel veel om elkaar moeten geven en anderen die dat niet willen uitschelden voor asociaal.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:34 schreef SCH het volgende:
[..]
Precies mijn punt.
Nederland runnen kost ook helemaal niets, nietwaar?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:35 schreef du_ke het volgende:
dan zouden we een mooi een groot deel van ons budget
Dus? Je kotst omdat het leven niet eerlijk is? Blame god, not us...quote:Op maandag 5 juli 2004 13:34 schreef SCH het volgende:
[..]
Precies mijn punt.
oh goed hoor, dat is ook zo'n tactiekje. laat mijn geweten nou maar aan mij over. Ik vind het jammer dat je zo onverschillig bent. Hoe komt dat?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:37 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
maar ja, dus geen haat en woede... eerder onverschilligheid. Maar ja, als ik me zo drukz ou maken over mijn medemensen 12 uur vliegen verderop dan zou ik wel ontwikkelingswerker worden ipv op een forum anoniem te gaan zitten preken dat we heel veel om elkaar moeten geven en anderen die dat niet willen uitschelden voor asociaal.
Op het moment dat we de hoogste levensstandaard in de wereld hebben kunnen we naast het runnen van Nederland nog best wat meer doenquote:Op maandag 5 juli 2004 13:38 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Nederland runnen kost ook helemaal niets, nietwaar?
Volgens mij zit de onverschilligheid vooral bij jou. Flink blaten hoe slecht mensen het wel niet hebben en hoe anderen hier niets om geven, maar er zelf geen flikker aan doen.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:38 schreef SCH het volgende:
Ik vind het jammer dat je zo onverschillig bent.
Ontkracht? Wanneer?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:38 schreef SCH het volgende:
Wat voor problemen heb jij dan met asielzoekers Mikey. Ik begrijp het echt niet. Waarom moeten deze 26.000 mensen precies weg. Het argument dat er dan veel meer komen, is al ontkracht. Wat dan wel?????????????
Wanneer is dat? In het jaar 2200?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:40 schreef du_ke het volgende:
Op het moment dat we de hoogste levensstandaard in de wereld hebben
Hoe is hij hier gekomen? Met wie?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:34 schreef SCH het volgende:
[..]
Lieve gia, wie heeft het over iedereen? Waarom moet een Soamlisch jongetje van 11 dat uitstekend Nederlands spreekt en zijn ouders heeft verloren en hier vriendjes en vriendinnetjes heeft, perse terug???
Ik gaf een reactie op een post van Giaquote:Op maandag 5 juli 2004 13:41 schreef Sovereign het volgende:
[..]
Wanneer is dat? In het jaar 2200?![]()
Tja, je kunt onverschillig zijn en weinig doen, of je het heel erg aantrekken en nog steeds geen ene flikker betekenen voor mensen aan de andere kant van de wereld.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:38 schreef SCH het volgende:
[..]
oh goed hoor, dat is ook zo'n tactiekje. laat mijn geweten nou maar aan mij over. Ik vind het jammer dat je zo onverschillig bent. Hoe komt dat?
Er komen nog nauwelijks asielzoekers in door de nieuwe wetgeving.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:41 schreef nikk het volgende:
[..]
Ontkracht? Wanneer?
Of moet ik hieruit opmaken dat je voor het terugsturen van zoveel mogelijk 'nieuwe' asielzoekers bent?
Met zijn oma. En zo zijn er tallozen. Maar je wist nog niet voldoende????quote:Op maandag 5 juli 2004 13:42 schreef Gia het volgende:
[..]
Hoe is hij hier gekomen? Met wie?
Dat kan inderdaadquote:Op maandag 5 juli 2004 13:43 schreef nikk het volgende:
[..]
Tja, je kunt onverschillig zijn en weinig doen, of je het heel erg aantrekken en nog steeds geen ene flikker betekenen voor mensen aan de andere kant van de wereld.
Waar trek je de grens. Bij wat het zieligst is? Een jochie zonder ouders, ocharme. Een vrouw die man en kinderen verloren heeft, ocharme. Ze hebben allemaal wel een heel zielig verhaal. We kunnen nu eenmaal niet ieder zielig mens uit de wereld in Nederland laten wonen.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:44 schreef SCH het volgende:
[..]
Met zijn oma. En zo zijn er tallozen. Maar je wist nog niet voldoende????
Ik dacht dat je moeder was joh.
Ach, stort af toe wel 's wat. Net zoals de het-morele-gelijk-hebben-denkende zooi, alhoewel de meesten naar alle waarschijnlijkheid zelfs dat niet eens doen.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:45 schreef SCH het volgende:
[..]
Dat kan inderdaad
Je kan ook wel iets doen
Nee, niet iedereen, maar minder dan zesentwintigduizend moet makkelijk kunnen.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:49 schreef Gia het volgende:
Waar trek je de grens. Bij wat het zieligst is? Een jochie zonder ouders, ocharme. Een vrouw die man en kinderen verloren heeft, ocharme. Ze hebben allemaal wel een heel zielig verhaal. We kunnen nu eenmaal niet ieder zielig mens uit de wereld in Nederland laten wonen.
Waar trek je de grens. Bij wat het zieligst is?quote:En ik heb al vaker in discussies als deze gesteld dat er best uitzonderingen mogen zijn. Een asielzoeker die hier al zolang woont dat zijn kinderen niet eens de eigen taal kennen en dus in feite niet zonder meer hun leven kunnen vervolgen in het eigen land zoals in dat land normaal is, mag van mij hier blijven.
ga dan ook niet oordelen over anderen. Uiteindelijk doen we praktisch evenveel voor onze minder bedeelde medemens, ik ga er alleen niet omheen draaien en ik verwacht ook niet van anderen dat ze dat wel doen...quote:Op maandag 5 juli 2004 13:38 schreef SCH het volgende:
[..]
oh goed hoor, dat is ook zo'n tactiekje. laat mijn geweten nou maar aan mij over. Ik vind het jammer dat je zo onverschillig bent. Hoe komt dat?
Nee, bij bepaalde criteria. Hoe lang zijn ze hier, hoeveel jaar zijn de kinderen al hier naar school gegaan en kunnen die nog wel hun leven oppakken in het eigen land.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:50 schreef tvlxd het volgende:
[..]
Nee, niet iedereen, maar minder dan zesentwintigduizend moet makkelijk kunnen.
[..]
Waar trek je de grens. Bij wat het zieligst is?
Wat! Uitzetten? Of laten blijven?quote:Op maandag 5 juli 2004 13:57 schreef SCH het volgende:
Waarom niet alle 26.000 Gia?
Laten blijven. Mensen die onder de oude regeling vallen, vaak jaren in de procedure hebben gezeten en nu alsnog weg moeten. De nieuwe asielregels zijn heel snel, er komen nauwelijks nog mensen bij dus het heeft geen precedentwerking.quote:Op maandag 5 juli 2004 14:00 schreef Gia het volgende:
[..]
Wat! Uitzetten? Of laten blijven?
Ik heb bij iedere post met ketchup gegooid hoor. Dag flamende koosquote:Op maandag 5 juli 2004 14:04 schreef Koos Voos het volgende:
En de grootste fan van Rita is natuurlijk SCH.. tel zijn aantal posts maar in dit topic....
Jij zal dan wel een groot voorstander zijn van Turkije in de EU!quote:Op maandag 5 juli 2004 14:04 schreef Koos Voos het volgende:
En de grootste fan van Rita is natuurlijk SCH.. tel zijn aantal posts maar in dit topic....
Ik vind mensen die gewend zijn aan het leven in het eigen land of nog jong genoeg zijn om daar aan te wennen, en hier uitgeprocedeerd zijn, gewoon terug kunnen. Niks zieligs aan.quote:Op maandag 5 juli 2004 14:02 schreef SCH het volgende:
[..]
Laten blijven. Mensen die onder de oude regeling vallen, vaak jaren in de procedure hebben gezeten en nu alsnog weg moeten. De nieuwe asielregels zijn heel snel, er komen nauwelijks nog mensen bij dus het heeft geen precedentwerking.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |