Afdeling werk misschien?quote:Op zondag 23 mei 2004 11:53 schreef ElisaB het volgende:
Leuk topic, maar wat doet het in WGR?
Hij zit voor zn werk in Irak.quote:Op zondag 23 mei 2004 11:53 schreef ElisaB het volgende:
Leuk topic, maar wat doet het in WGR?
quote:Op zondag 23 mei 2004 12:00 schreef frederik het volgende:
Afdeling werk misschien?
Je zou het onder politiek kunnen hangen, of news, maar kiezen voor werk is ook een begrijpelijke (keek eerst ook wel op hoor)
We hebben o.a. scholen opgebouwd, dijken langs de Eufraat verstevigd met behulp van zandzakken omdat ie anders buiten z'n oever zou treden, bruggen gebouwd. Er zit een SIMIC organisatie die allerlei projecten mbt de wederopbouw runnen. Verder proberen we hier de provincie stabiel te houden dmv (sociale) patrouilles, vehicle check points, we pakken drugs en wapenhandelaren aan...we trainen het ICDC leger en de lokale politie etc.quote:Op zondag 23 mei 2004 09:58 schreef Pietverdriet het volgende:
Heb begrepen dat de NL militairen daar allerhande zaken voor de opbouw van het land doen, wat doen jullie zoal?
Door de meestal negatieve houding van de Amerikanen tegenover de lokale bevolking komen ze toch wel als bezetters over, die foto's die laatst gepubliceerd werden zijn natuurlijk ook geen helping hand in het kweken van goodwill bij de bevolking.quote:Op zondag 23 mei 2004 11:54 schreef niksan het volgende:
Hoe denken de Iraakse burgers nou werkelijk over Amerika, zien ze ze als bezetters of bevrijders??
Zijn de Nederlandse troepen in hun ogen hetzelfde als de Amerikanen??
Nee, helaas niks meer qua artiesten die langs komen maar verder is het wel redelijk goed geregeld. We hebben een grote ontspanningsruimte met een soort van bar die 's avonds geopend is. (geen alcohol) Verder hebben we er een tafeltennis staan, tafelvoetbal, je kunt er darten..tv kijken maar alleen rtl 4, rtl 5, discovery.quote:Op zondag 23 mei 2004 13:54 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
Hebben ze verder nog veel voor jullie geregeld qua vermaak? Ik bedoel in het begin hoorde je veel over allerlei artiesten die langs kwamen zoals Freek de Jonge en Adam Curry, maar nu hoor je hier niks meer over.
Hier is het betrekkelijk rustig, maar collega's in o.a. As Samawah en Ar Rumaytah hebben vaak minder geluk.quote:Is het vaak bunkeralarm, of valt het wel mee?
Dat varieert, in principe ben je gewoon 24 uur per dag beschikbaar maar regelmatig heb je een uurtje of 8/10 voor jezelf.quote:Hoeveel vrije tijd heb je?
Ik denk dat je niet echt een goede mening over ons werk hier kunt baseren op een bezoekje van een aantal dagen...het is toch een momentopname wat je te zien krijgt. Overigens kan ik me herinneren dat er onlangs een politicus kwam met de opmerking dat hij camp Smitty vond overkomen als een vakantieparadijs... totdat ie enige tijd later 4 uur in een hete bunker moest vertoevenquote:Denk je dat de politici die langs geweest zijn een goed beeld hebben van het werk dat jullie doen?
In ieder geval komt er een nieuwe luchtmobiele club ons aflossen dat weet ik zeker, maar voor de rest is voor mij nog een vraagteken. Het kan iig niet zo zijn dat we hier 6 maanden moeten zitten omdat we hier straks 4 maanden zonder verlof hebben gezeten....daar zijn gewoon regels aan verbonden.quote:Wie gaan jullie aflossen als de missie verlengd wordt (waar het wel naar uitziet) Of is er ook de kans dat jullie toch 6 maanden moeten blijven ipv 4?
Ik ervaar de sfeer hier als goed ondanks de klap die we laatst te verwerken kregen ivm de dood van de Sgt1 Steensma die ook hier op het kamp zat. De mensen hier hebben naar mijn mening elkaar goed opgevangen en we hebben de draad weer zo goed mogelijk opgepakt. Onze CC is een paar dagen geleden wel op repad gegaan.quote:Hoe is de sfeer in het kamp?
We hebben er bewust voor gekozen geen locals op het kamp te laten werken. We doen alles zelf hier.quote:Werken er veel locals (Irakezen) op het kamp en hoe is het contact met hen?
rond een uurtje of 10 morgenavond denk ik.quote:Op zondag 23 mei 2004 16:51 schreef mrcool het volgende:
Yo Hal, wanneer ben je online op MSN?
Kan ik kort over zijn, geen.quote:Op zondag 23 mei 2004 18:10 schreef teknomist het volgende:
Hoe zit het met de prostitutie in Irak
ja uiteraard, iedere maand krijg je een extra uitzendtoelage op je reguliere loon.quote:Op zondag 23 mei 2004 20:01 schreef SHERMAN het volgende:
Krijg je nou ook nog iets van een extra bonus ofzo omdat je bent uitgezonden?
Nee....niet dat ik weet iig. De landmacht heeft zelf een prima verbindingsdienst dus waarom zouden die van de marine meenemen op oefening, klinkt een beetje onlogisch. Daarbij ga je waarschijnlijk met totaal andere verbindingsmiddelen werken die wat meer op het marinewerk gericht zijn.quote:Op zondag 23 mei 2004 22:57 schreef TheTh1ng het volgende:
Ik heb vorige maand gesolliciteerd bij de marine - verbindingsdienst, en de voorlichter had mij toen verteld dat er ook regelmatig mensen van de verbindingen van de marine samen met de landmacht op oefening gaan, en kans maken om uitgezonden te worden met de landmacht, is dit zo? zitten er op dit moment mensen van de marine in irak?
Nog ff dus, het is daar 2 uur later toch?quote:Op zondag 23 mei 2004 23:18 schreef HAL9000S het volgende:
Mijn werkplek is 24 uur per dag bemand, vanavond moet ik doorwerken tot 04:00 uur Iraakse tijd.
Zal blij zijn als jullie weer veilig thuis zijn allemaalquote:Op zondag 23 mei 2004 23:26 schreef HAL9000S het volgende:
25 juli kus ik de Nederlandse bodem weer
Bedoel je de ARC186, die ken ik wel namelijk, die wordt nog (zeer sporadisch) gebruikt. (grond-lucht verbindingen.quote:Op maandag 24 mei 2004 10:51 schreef Idril-2 het volgende:
Lang geleden heb ik bij Signaal gewerkt, er werd toen een nieuw type vhf radio ontwikkeld (8600). Zijn die ooit aangeschaft door de KL? Dat zit ik me al heel lang af te vragen...
Nee, hij bedoelt deze:quote:Op maandag 24 mei 2004 15:48 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
Bedoel je de ARC186, die ken ik wel namelijk, die wordt nog (zeer sporadisch) gebruikt. (grond-lucht verbindingen.
[afbeelding]
veel meer gebruikt en meer geavanceerd is de ARC164 UHF radio met have quick II ..
[afbeelding]
Precies! Wat een leuke link, die meneer Elferink ken ik nog van toen. Bedankt voor het meedenken! Dat waren nog eens tijdenquote:Op maandag 24 mei 2004 19:51 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee, zij bedoelt deze:
RT 8600
In Huizen werden de hoogfrequent modules van de ontvanger en de laag- zender en hoogvermogen zender ontwikkeld.
http://www.vovklict.nl/In(...)ven/1999/ind_vbd.htm
Mag je het wel of is het je officieel verboden?quote:Op maandag 24 mei 2004 20:01 schreef HAL9000S het volgende:
Nee, ik heb geen lokale maaltijd genuttigd aangezien ik niet aan de schijterij wil rakenHet water uit de Eufraat is nou niet bepaald schoon, dus ik zou niet weten wat de mensen hier eten, sorry....
Oh, ja, enne, Ik maar denken dat je dat lekkere ding in je avatar bentquote:Op maandag 24 mei 2004 20:06 schreef Idril-2 het volgende:
[..]
Precies! Wat een leuke link, die meneer Elferink ken ik nog van toen. Bedankt voor het meedenken! Dat waren nog eens tijden
Het schijnt wel te mogenquote:Op maandag 24 mei 2004 20:09 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Mag je het wel of is het je officieel verboden?
das jammer, ik vind dat je als je toch in zo'n land bent juist wel wat van de cultuur moet proeven! Vast stukken beter dan die ranzige veldkeuken. En die mensen worden er toch ook niet zoek van ! Trouwens als je op vakantie gat eet je ook lokaal eten, dus gewoon doen!quote:Op maandag 24 mei 2004 20:16 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
Het schijnt wel te mogenmaar ik waag me dr iig niet aan...
Voorzieningen zijn naar mijn mening goed genoeg voor operationele omstandigheden. We hebben hier goede douches en plees alleen jammer dat je ze met 160 man moet delen. Verder is er genoeg vermaak als tafelvoetbal, tafeltennis etc. Ik mis eigenlijk niks hier...ja mischien het aankomende EK, we hebben alleen rtl 4 en 5quote:Op maandag 24 mei 2004 20:18 schreef SHERMAN het volgende:
Hoe zijn de voorzieningen daar?
Is er zo beetje alles wat je eigenlijk nodig hebt? Of mis je ook dingen zoals euh.....nederlandse tv zenders
Die mensen zijn wel wat meer ranzigheid in hun eten gewend...nee, ik durf het echt niet aanquote:Op maandag 24 mei 2004 20:18 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
das jammer, ik vind dat je als je toch in zo'n land bent juist wel wat van de cultuur moet proeven! Vast stukken beter dan die ranzige veldkeuken. En die mensen worden er toch ook niet zoek van ! Trouwens als je op vakantie gat eet je ook lokaal eten, dus gewoon doen!
Mag je eigenlijk gewoon foto's maken van dat kamp? En het materieel dat er staat? Komt zo ineens in me opquote:Op maandag 24 mei 2004 20:21 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
Voorzieningen zijn naar mijn mening goed genoeg voor operationele omstandigheden. We hebben hier goede douches en plees alleen jammer dat je ze met 160 man moet delen. Verder is er genoeg vermaak als tafelvoetbal, tafeltennis etc. Ik mis eigenlijk niks hier...ja mischien het aankomende EK, we hebben alleen rtl 4 en 5![]()
Ja, dat mag wel alleen op internet plaatsen gaat hem niet worden natuurlijkquote:Op maandag 24 mei 2004 20:27 schreef SHERMAN het volgende:
[..]
Mag je eigenlijk gewoon foto's maken van dat kamp? En het materieel dat er staat? Komt zo ineens in me op
ja maar dat kan je ook op vakantie oplopen. Toen ik na 5 maanden terugkwam uit oost afrika van vakantie had de helft van het reisgezelschap ook TBC.. (ik gelukkig niet) maar kun je toch niet voorkomen.quote:Op maandag 24 mei 2004 21:18 schreef HAL9000S het volgende:
Ik ben juist heel erg van het lokale eten, als ik normaal gesproken in het buitenland zit doe ik niet anders, alleen hier heb ik die drang niet..zowiezo omdat ik hier voor m'n werk ben en niet voor ontspanning. Als je buiten de poort bent moet je toch continu op je hoede zijn en dan komt ff lekker eten ergens gewoon niet bij je op...bij mij niet iig.....
Ze hebben trouwens laatst de SFIR 2 lichting medisch gecheckt en er zijn er nogal een aantal die negatief gereageerd hebben op de mantoux prik..waarschijnlijk ook overgehouden aan contact met lokals.
Er zitten zo'n 160 man bij ons op het kamp waarvan ik iedereen minimaal van gezicht ken...je gaat toch behoorlijk intensief om met elkaar gedurende 4 maanden dus er heerst zo'n sfeertje van "iedereen kent iedereen" zeg maar.quote:Op maandag 24 mei 2004 21:31 schreef MouseOver het volgende:
Hoeveel mensen zitten er eigenlijk in jullie kamp? Of is dat ook geheim?
Ken je de meeste mensen bij naam of zie je zelf vaak nog lui die je niet eens van gezicht kent?
koop het maar niet van een Al-Sadr strijder..quote:Op maandag 24 mei 2004 21:32 schreef HAL9000S het volgende:
oke, de volgende keer dat ik de poort uitga zal ik op zoek gaan naar een Iraaks broodje shoarma
hahaha neeh dat snap ik best welquote:Op maandag 24 mei 2004 21:19 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
Ja, dat mag wel alleen op internet plaatsen gaat hem niet worden natuurlijk
Daaromquote:Op maandag 24 mei 2004 21:43 schreef HAL9000S het volgende:
nee, want dan loop ik het risico de mortier die de volgende dag ons kamp op vliegt te financieren
Neuh, je mag gewoon overal foto's van maken..de enige uitzondering op die regel is mijn werkplek, daarvan mag niks op foto of video vastgelegd worden ivm geheime informatie, crypto etc.quote:Op maandag 24 mei 2004 21:42 schreef SHERMAN het volgende:
[..]
hahaha neeh dat snap ik best wel(ik bedoelde ook niet of je wat foto's kon plaatsen hoor
)
Ik vroeg het me gewoon af of je over al foto's van kan en mag maken het is toch wel een risico als dat uit lekt lijkt me
sorry voor het off-topic gaan Was het maar waarquote:Op maandag 24 mei 2004 20:15 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Oh, ja, enne, Ik maar denken dat je dat lekkere ding in je avatar bent![]()
Ehm....een patrouille van ons is laatst beschoten, ik zat een dag eerder op die patrouille, dus wel geluk gehad. Auto was over de kop geslagen tijdens het terugtrekken met als gevolg dat 3 man gewond raakten waarvan 1 een aantal dagen verlamt geraakt was. Het gaat inmiddels beter met die jongen. Voor de rest hebben een aantal van onze collega's een echt gruwelijk mooie ontspanningsruimte gemaakt met een zwembad een terras, een bar erbij inclusief muziekquote:Op zaterdag 29 mei 2004 13:25 schreef TheTh1ng het volgende:
Nog wat beleefd de afgelopen dagen dat er in dit topic niets gezegt is? Al wat iraaks voedsel geprobeerd?
Wij hebben bar weinig te maken met de Amerikanen, wij vallen hier onder de Engelsen namelijk. Onze manier van omgaan met de locals verschilt wezelijk ten opzichte van de Amerikanen, zij kunnen dat namelijk totaal niet. Hun houding is in mijn optiek arrogant, grof en respectloos, het is al vaker geroepen maar het Amerikaanse leger is vooral geschikt om te veroveren maar de taak die ze zichzelf nu aanmeten zijn ze naar mijn mening totaal niet geschikt voor. Ze zijn gewoon te lomp. Wij zien hier het belang in van het sociale aspect mbt de locals en hebben goede contacten met de bevolking, de hogere functionarissen, hoge geestelijken en de belangrijke oliesheiks iets waarvan je het belang hier absoluut niet kunt onderschatten...vooral de laatste 2 hebben gruwelijk veel macht hier.quote:Op maandag 31 mei 2004 23:04 schreef Vagere_Hein het volgende:
Leuk initiatief, Hal. Er zijn wel een aantal dingen die ik me af heb gevraagd:
Hebben jullie veel te maken met Amerikanen en hoe verschilt de wijze waarop ze met de bevolking omgaan concreet met die van jullie?
Als je geen infanterist bent hoef je niet op patrouilles, dit is volledig mijn eigen initiatief.quote:Moet iedereen op patrouille of is dit een keuze? (aangezien jij je meer met de communicatie bezighoudt en je aangaf dat je ook op patrouilles gaat)
Zeer weinig, de meeste berichten die in Nederland aankomen worden aangenomen van een Japans persbureau dat in As Samawah zit, de enige beelden die je op tv ziet zijn beelden van Camp Smitty en soms zelfs nog beelden van de korps mariniers.quote:Hoeveel Nederlandse media komt er eigenlijk doorgaans op bezoek in jullie provincie? (voor zover je er zicht op hebt) Het valt mij nl. op dat ik alleen maar dingen over Irak hoor in de pers wanneer er weer een incident is geweest. Ik heb bijvoorbeeld nog maar één korte documentaire gezien op nederland 2 over het opbouwende werk dat jullie daar verzetten.
Working on it, ik ben bezig een mooie selectie te makenquote:Op maandag 31 mei 2004 23:06 schreef teknomist het volgende:
Wanneer komen de foto's, HAL?
ja, dagelijks.quote:Op maandag 31 mei 2004 23:07 schreef supercreep het volgende:
Ga je wel eens een dagje naar het strand?
Dat verschilt nogal.... in Baghdad schijn je er het meeste geld voor te betalen, dat is ook de reden dat tijdens onze brandstofkonvooien er altijd tankwagens tussenuit peren richtig Baghdadquote:Op dinsdag 1 juni 2004 02:47 schreef MrHoogeveen het volgende:
wat kost benzine in Irak
We hebben hier lokale tolks in dienst, dat is nogal essentieel als je zaken wilt doen met de Irakezen hierquote:Op dinsdag 1 juni 2004 05:50 schreef Singa het volgende:
Hoe zit het eigelijk met de communicatie met Irakezen, kunnen ze over het algemeen een beetje Engels of is het voornamelijk handen- en voetenwerk?
Interessant topic.quote:Op dinsdag 1 juni 2004 06:48 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
Dat verschilt nogal.... in Baghdad schijn je er het meeste geld voor te betalen, dat is ook de reden dat tijdens onze brandstofkonvooien er altijd tankwagens tussenuit peren richtig Baghdad![]()
nee, het water is ongeveer 2 keer zo zout als zeewater en er zit ook een pomp in.quote:Op woensdag 9 juni 2004 14:17 schreef MouseOver het volgende:
Heb je geen levensgroot risico op infecties en bacteriële besmettingen met dat "zwembad"?
standalone PC via de satteliet dus qua veiligheid zit het wel goed hoorquote:Op donderdag 10 juni 2004 02:42 schreef Tropos het volgende:
Interessant topic.
ZIt je nu vanaf een stand-alone pc te fok!ken? Ik ben niet zo heel erg goed thuis in internet-beveiliging, maar ik kan me voorstellen dat het toch wel een veiligheidsrisico is als er op deze pc ook echt gewerkt wordt, of als ie aan het netwerk hangt?
Overigens is inmiddels zo goed als zeker dat de missie verlengd zal worden, maar dat zullen jullie vast ook wel al gehoord hebben.
De febs zijn idd behoorlijk krap voor 3 man...maar de airco blijft gewoon aan staan 's nachts anders is het echt niet te houden, laatst was het 51 graden in de schaduw. Het geluid van de airco went toch wel op een gegeven moment.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 09:48 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
ziet er goed uit, alleen die prefab containers zijn wel krap, lijkt me ook geen pretje met zo;n blazende airco boven je hoofd, ik neem aan dat je die wel uit doet alséén van jullie gaat slapen.. tyopisch zo'n item waar je ruzie over kan krijgen trouwens (ik weet het, heb zelf namelijk een persoonlijke hekel aan airco's en kan absoluut niet slapen met een airco aan.) ik heb ze wel een ruimer gezien trouwens met ook nog schotten ertussen voor privacy.
Zo'n zwembad is perfect natuurlijk, is ook wel eens vaker gedaan op uitzendingen weet ik, maar dat mag ook wel aangezien je toch het grootste deel van je tijd op dat kamp moet verblijven en je wat ontspanning/afleiding moet hebben.
even een vraagjequote:Op vrijdag 11 juni 2004 17:26 schreef HAL9000S het volgende:
Eigenlijk wel ja, maar wij schijnen net buiten het dekkingsgebied van de astra satteliet te vallen dus is het eigenolijk maar geluk dat we rtl4 en 5 wel kunnen ontvangen.
Ja we hebben idd BVN-tv maar daar word je nou niet bepaald vrolijk vanquote:Op vrijdag 11 juni 2004 17:29 schreef JMS00 het volgende:
En BVN-tv? die namelijk ook op vrijwel alle tv-satellieten dacht ik.(in afrika is het zeker te ontvangen)
En de wereldomroep zendt alle wedstrijden van Nederland uit hoorde ik, heb je misschien toch nog mazzel!
was het maar zo simpel...ten eerste zijn het totaal verschillende satelieten en ten tweede zijn alle sattelieten hier in gebruik, je kunt ze niet zomaar wegpakken en gebruiken voor whatever.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 17:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
even een vraagje
beschikt het NL leger over sattelieten dus communicatie en weet ik nog meer wat voor toepassingen.
want dan zou er toch een mou aan te passen moeten zijn
hahahah! jij snapt het BHFHquote:Op zondag 13 juni 2004 14:00 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Het zou me logisch lijken als er gewoon meisjes van plezier worden overgevlogen, of aangesteld voor dit soort gelegenheden, maar ik denk dat dat niet gebeurt.
3 van de 160 personen zijn vrouw op de base dus zo'n 2%quote:Op zondag 13 juni 2004 12:18 schreef N_I_ het volgende:
Paar vraagjes:
Wat is het 'percentage vrouwen op jullie camp?
Officieel niet maar zoiets kun of ga je natuurlijk niet tegenhouden.quote:Mag je tijdens een uitzending met je collega's een seksuele relatie onderhouden?
Veel porno kijken en de douche vaak bezoeken...alhoewel er ook collega's zijn die het 4 maanden lang bewust (proberen) op te sparen om hun vriendin een plezier te doen bij thuiskomst. Ik hoorde laatst trouwens dat er wel een hoerenhuis in As Samawah is maar ik persoonlijk heb niet echt behoefte aan een Irakees hoertjequote:Als er geen prostitutie in Irak is en je met z'n drieën in zo'n 'feb' leeft kom je dan wel aan je trekken?
Over het algemeen daar durf ik geen uitspraak over te doen maar ik kan je vertellen dat ik persoonlijk positief over ze denk. Als je met ze omgaat merk je in mijn optiek gewoon dat het helemaal geen verkeerde mensen zijn en vaak reageren ze ook met 'Hollandi good' en dat soort dingen en kun je (met handen en voetenwerk) wel een leuk praatje met ze maken.quote:Hoe denken Nederlanders over het algemeen over de locals?
download=1,629.7 KByte/secquote:Op zondag 13 juni 2004 11:53 schreef joandutch het volgende:
welke snelheden haal je met zo'n satverbinding.. (www.speedtest.nl) ben benieuwd !!!!
Je prefebgenoot is de persoon waarmee je in zo'n huisje zit?quote:Op woensdag 9 juni 2004 20:43 schreef HAL9000S het volgende:
Nee, ik ken hem al een jaar of 2. In Nederland zit ik ook bij hem in het leger en hij is mijn prefebgenoot.
Ach zo weinig? Dit is meer een algemene vraag maar hoe is het eigenlijk gesteld met de 'chica's' bij de landmacht? Zitten er veel vrouwen in het leger en zijn het mooie meisjes? En bij welke functie's vind je de meeste vrouwen? Laat me raden.quote:Op zondag 13 juni 2004 15:31 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
3 van de 160 personen zijn vrouw op de base dus zo'n 2%
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Democracy is like a trolleybus. You get in, and once you have reached your destination you get out
христианский солдат
whoooooooopppppppppppppppppp das lekekr fast.......quote:Op zondag 13 juni 2004 15:34 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
download=1,629.7 KByte/sec
upload=914.3 KByte/sec
quote:Op zondag 13 juni 2004 15:34 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
download=1,629.7 KByte/sec
upload=914.3 KByte/sec
quote:Op zondag 13 juni 2004 20:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
en als ik mag vragen hoeveel sattelieten heeft het NL leger dan wel niet want het zijn toch erg kostbare dingen
vooralsnog huren wij saellietkanalen van o.a. enelse militaire sattelieten. In de nabije toekomst krijgt Nederland eigen militaire sattelieten.quote:Op zondag 13 juni 2004 20:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
en als ik mag vragen hoeveel sattelieten heeft het NL leger dan wel niet want het zijn toch erg kostbare dingen
correctquote:Op zondag 13 juni 2004 15:41 schreef UnderWorld_ het volgende:
[..]
Je prefebgenoot is de persoon waarmee je in zo'n huisje zit?
quote:Op zondag 13 juni 2004 16:19 schreef N_I_ het volgende:
[..]
Ach zo weinig? Dit is meer een algemene vraag maar hoe is het eigenlijk gesteld met de 'chica's' bij de landmacht? Zitten er veel vrouwen in het leger en zijn het mooie meisjes? En bij welke functie's vind je de meeste vrouwen? Laat me raden.Er zitten redelijk at vrouwen in het leger ja, maar helaas zelden zijn het mooie meisjesSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.het is nou eenmaal zo dat alle mooie meisjes naar de luchtmacht gaan omdat het daar een stuk soepeler is dan bij de landmacht.
De meeste vrouwens vind je idd bij de Bevo, Gnk, Administratie etc en als het aan mij lag mochten ze ook alleen maar bij dat soort eenheden. De TD overigens niet.Cop killer
Kill all the cops tonight
Kill them, cop killer
Kill all the cops in sight
Was het maar zo'n feest..quote:Op zondag 13 juni 2004 16:29 schreef teknomist het volgende:
[..]
![]()
Kon je niet je eigen HD meenemen om flink muziek te downen?![]()
juist jaquote:Op zondag 13 juni 2004 21:11 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
vooralsnog huren wij saellietkanalen van o.a. enelse militaire sattelieten. In de nabije toekomst krijgt Nederland eigen militaire sattelieten.
op werk haalde ik 30 mb down en 10 mb upquote:Op zondag 13 juni 2004 16:24 schreef joandutch het volgende:
[..]
whoooooooopppppppppppppppppp das lekekr fast.......![]()
Lees dan eerst effe dit topic door!quote:Op dinsdag 15 juni 2004 01:11 schreef Hephaistos. het volgende:
Mischien is ie al eerder gesteld, in dat geval sorry![]()
dank je welquote:Op dinsdag 15 juni 2004 01:16 schreef yogidrink het volgende:
Heb geen vraag o.i.d.
iig leuke foto's hoop dat er binnenkort misschien nog meer komen.
Succes!
Tja, sand...quote:Op vrijdag 11 juni 2004 15:05 schreef HAL9000S het volgende:
just sand here![]()
thanxquote:Op woensdag 16 juni 2004 17:23 schreef Eightball het volgende:
[..]
Tja, sand...
Succes d'r mee HAL.
Laatste loodjes.
ja maar om daar duur drinkwater voor te gebruiken nu kunnen ze gewoon een lokale bron gebruiken en op tijd het water verversenquote:Op donderdag 17 juni 2004 14:51 schreef Youssef het volgende:
Wordt dat zwembad niet naar verloop van tijd vies? En waarom spreekt men over een vochtige grond en dat soort onzin als er toch een container in de grond gestopt wordt? Als men uitging van een bron en daarvan een zwembad had willen maken had je gewoon een put moeten graven
Tuurlijk heb je onderling ook weleens conflicten, je zit natuurlijk onder ongewone omstandigheden toch 4 maanden lang 24 uur per dag met elkaar op de lip, en daarbij veranderen mensen heel erg als ze 4 maanden van huis zijn...je merkt echt dat sommigen zich helemaal terugtrekken en anderen juist heel erg vervelend of druk gaan doen, je leert mensen echt kennen.quote:Op zondag 20 juni 2004 22:47 schreef DeFlip het volgende:
Krijgen jullie onderling ook conflicten en hoe is de sfeer daar in jullie 'troepje'.
ik vond de reportage van de Bisschop die op bezoek gaat bij de Sheik en het cadeautjes uitdelen (uit de 4 tonner) , met als dieptepunt hebt hobbelpaard dat Punt aan de sheik gaf, niet erg goed overkomen..... Ik vond de hele sfeer van de reportage negatief en en knullig (vooral uit onwetendheid en vooringenomenheid van de filmploeg) . Als ik van bureau voorlichting was had ik er stevig in geknipt en een andere toon van de reportage geëist.quote:Op maandag 21 juni 2004 00:30 schreef HAL9000S het volgende:
Vandaag trouwens met de TakCP wezen close air assaulten met apaches![]()
Wat bedoel je BHFH wat voor zaken zag je die eigenlijk gecensureerd hadden moeten worden? Kleine Base trouwens he!
Dit kan ik echt waarderen, topwerk van je, zowel wat er te zien is op de foto als de foto's die je gemaakt en gepost hebt. Dit is idd iets wat je bij de Amerikanen niet zult terugvinden. In Volkskrant Magazine stond een tijd terug ook al zo'n mooie foto reportage waar de goede band tussen onze manschappen en de locale bevolking is te zien.quote:Op donderdag 17 juni 2004 11:53 schreef HAL9000S het volgende:
Nog wat leuke berichten van Al Khidr op www.nldetirak.nl
Voetballen tegen de Irakezen
[...]
gezellig klein clubje,,,, ziet er goed uit..quote:Op maandag 21 juni 2004 01:41 schreef HAL9000S het volgende:
Thanx voor de link, ik ga hem morgen ofzo een rustig bekijkenWat waren je verdere indrukken van ons kamp?
Ja, ben in maart afgekeurdquote:Op maandag 21 juni 2004 01:47 schreef HAL9000S het volgende:
Ben je van plan het leger in te gaan Jeroenus?
Liep die knakker nou 's middags met een flesje Bud bier tussen de troepen te banjeren?quote:Op maandag 21 juni 2004 01:34 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
http://www.katholieknederland.nl/kruispunt/uitzending/index.html
Ik zat te zappen tussen voetbal en Nederland 1. Vind het ook wel altijd raar dat men met een vrachtwagen wat uit gaat delen, mensen kunnen niets krijgen terwijl anderen misschien wel 2 of 3 dingen meenemen. Dat hobbelpaard sloeg inderdaad nergens op, het moest een of ander mooi gebaar voor stellen, maar die Irakees begreep er natuurlijk geen zak van, en de tolk begreep volgens mij niet dat ie erbij moest zijnquote:Op maandag 21 juni 2004 01:25 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
ik vond de reportage van de Bisschop die op bezoek gaat bij de Sheik en het cadeautjes uitdelen (uit de 4 tonner) , met als dieptepunt hebt hobbelpaard dat Punt aan de sheik gaf, niet erg goed overkomen..... Ik vond de hele sfeer van de reportage negatief en en knullig (vooral uit onwetendheid en vooringenomenheid van de filmploeg) . Als ik van bureau voorlichting was had ik er stevig in geknipt en een andere toon van de reportage geëist.
Sterker, ik vind het zeer verkeerd dat juist die (als zeer conservatief bekend staande) Bisschop Punt überhaupt daarheen is gekomen. Dat geeft ook bij de Irakezen geen goede indruk denk ik, zeker omdat hij zich duidelijk absoluut geen raad wist hoe met die mensen om te gaan.
[afbeelding]
quote:Explosie in As-Samawah
Uitgegeven: 21 juni 2004 07:25
BAGDAD - In het centrum van de Zuid-Iraakse stad As-Samawah, waar Nederlandse militairen zijn gelegerd, heeft zich maandagochtend vroeg een explosie voorgedaan. Daarna waren schoten te horen, meldde het Japanse persbureau Kyodo maandag.
Getuigen meldden dat de explosie plaatsvond bij het regeringsgebouw van de provincie Muthana, waar As-Samawah de hoofdstad van is. Het is niet bekend of er slachtoffers zijn gevallen. In de stad heeft zich een aantal politieauto's verzameld en boven de stad zijn helikopters gezien.
Behalve Nederlanders zijn in het gebied ook 550 militairen gestationeerd van het Japanse Zelfverdedigingsleger (SDF). Dat houdt zich vooral bezig met drinkwatervoorziening, medische hulp en herstel van wegen.
(NU.nl)
Dat heb ik gezienquote:Op maandag 21 juni 2004 07:06 schreef Youssef het volgende:
[..]
Ik weet niet wat het vorige week was voor reportage, maar toen was het wel grappig. Een of andere Irakees (die al die tijd als tolk fungeerde) die porno CD'tjes kreeg van Nederlandse militairen
Nee nijks van gehoord eerlijk gezegd.quote:Op maandag 21 juni 2004 08:51 schreef Eightball het volgende:
Môgge Hal.
Hier nog wat van gemerkt?
[..]
Van dat gore megaexpliciete spul waar ze in zuid europa ook mee weglopen? Of 15 jaar oude plakkerige westerse boekjes enzoquote:Op maandag 21 juni 2004 12:44 schreef HAL9000S het volgende:
Irakezen proberen trouwens ook porno en flessen whiskey aan ons te sluiten, maar helaas geen alcohol voor ons....
Waarom is dat kamp van jullie eigenlijk drooggelegd? Een beetje ontspanning is toch normaalquote:Op maandag 21 juni 2004 12:44 schreef HAL9000S het volgende:
Irakezen proberen trouwens ook porno en flessen whiskey aan ons te sluiten, maar helaas geen alcohol voor ons....
Alcohol en wapens lijkt me niet echt slim.quote:Op maandag 21 juni 2004 14:56 schreef teknomist het volgende:
[..]
Waarom is dat kamp van jullie eigenlijk drooggelegd? Een beetje ontspanning is toch normaal.
Ik zou het niet weten maar ik verwacht niks anders eerlijk gezegdquote:Op maandag 21 juni 2004 12:49 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Van dat gore megaexpliciete spul waar ze in zuid europa ook mee weglopen? Of 15 jaar oude plakkerige westerse boekjes enzo
Het was een reportage over Camp Smitty tijdens Zweden-Nederland. Groot scherm, iedereen oranje, messhall oranje. Leuk om te zien. Iedereen enorm uit z'n dak toen we wonnen.quote:Op maandag 28 juni 2004 12:37 schreef HAL9000S het volgende:
Wij op RTL-nieuws gisterenWist ik niks van...vandaag gaan we weer tegen een ander team spelen, mischien dat we wat minder hard ingemaakt gaan worden, de Iraki's zijn echt fucking snel...
Omdat ze over het algemeen lichter zijn gebouwd. Ze zijn ook gewend aan het goed presteren bij een hoge temperatuur. Zijn jullie eigenlijk getrained bij temperaturen van 40+ Celcius?quote:Op dinsdag 29 juni 2004 11:59 schreef HAL9000S het volgende:
hahaha, nee hoor....die gasten zijn gewoon fucking snel op een of andere manier...
Je moet je eigen conditie een beetje op peil zien te houden door minstens 3 keer in de week 40min tot een uur te rennen of fietsen..temperatuur hier is tegenwoordig tussen de 50 en 60 graden. Gisteren zijn de eerste mensen aangekomen die ons gaan aflossen waarvan er een aantal gelijk platgegaan zijn door de hitte.quote:Op dinsdag 29 juni 2004 12:02 schreef N_I_ het volgende:
[..]
Omdat ze over het algemeen lichter zijn gebouwd. Ze zijn ook gewend aan het goed presteren bij een hoge temperatuur. Zijn jullie eigenlijk getrained bij temperaturen van 40+ Celcius?
Omg Het is daar 50 (tot 60) Graden, hier is het 20 (tot 25) graden. Een verschil van maar liefst 30 (!!!) graden.quote:Op dinsdag 29 juni 2004 12:25 schreef HAL9000S het volgende:
Ja probably, gelukkig is dat slechts een luxeprobleem
Is het 's nachts daar ook echt koud? Omdat er geen wolken zijn straalt de aarde de warmte snel terug. Klopt dit?quote:Op dinsdag 29 juni 2004 12:35 schreef HAL9000S het volgende:
Idd, daarom moeten de mensen die ons komen aflossen eerst 2 weken acclimatiseren anders is het niet te doen. Wij kwamen hier in maart en hebben de toenemende hitte gelukkig geleidelijk aan kunnen ervaren.
ja, heb ik een keer gezien.quote:Op dinsdag 29 juni 2004 12:39 schreef mrcool het volgende:
Zie je daar vaak poepende herders?
Iraqi style!quote:Op dinsdag 29 juni 2004 12:43 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
ja, heb ik een keer gezien.
Ik zat 's nachts een keer door een nachtkijker te turen waarop mijn oog op een passerende herder met bijbehorende schapen viel. Er is daar 's nachts natuurlijk vrij weinig te zien dus ik volgde hem continu. Op een gegeven moment gaat die gewoon door z'n hurken heen, zitten schijten..(dat kan omdat ze hier allemaal linnen jurken dragen) waarna hij weer opstaat en zonder z'n reet af te vegen weer verder loopt.![]()
Zeker.quote:Op dinsdag 29 juni 2004 12:47 schreef HAL9000S het volgende:
Ja, dat ze het sneaky 2 dagen eerder gedaan hebben...op zich wel slim want ze hadden de bommen waarschijnlijk al klaarliggen voor de 30ste.
LMAO!!quote:Op dinsdag 29 juni 2004 12:43 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
ja, heb ik een keer gezien.
Ik zat 's nachts een keer door een nachtkijker te turen waarop mijn oog op een passerende herder met bijbehorende schapen viel. Er is daar 's nachts natuurlijk vrij weinig te zien dus ik volgde hem continu. Op een gegeven moment gaat die gewoon door z'n hurken heen, zitten schijten..(dat kan omdat ze hier allemaal linnen jurken dragen) waarna hij weer opstaat en zonder z'n reet af te vegen weer verder loopt.![]()
Ola, IL...quote:Op zondag 23 mei 2004 23:26 schreef HAL9000S het volgende:
25 juli kus ik de Nederlandse bodem weer
Bijna thuis dus !quote:Op woensdag 30 juni 2004 06:49 schreef HAL9000S het volgende:
Lijkt me een zeeeeer goed idee RipperNog 22 dagen en ik ben outta here
Ach, houd toch eens je smoel!quote:Op zondag 1 augustus 2004 13:53 schreef HAL9000S het volgende:
Dubbel.
Waarom nou zo mrcool???quote:Op zondag 1 augustus 2004 13:53 schreef mrcool het volgende:
[..]
Ach, houd toch eens je smoel!
Muhahaha!quote:Op zondag 1 augustus 2004 14:00 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
Waarom nou zo mrcool???
Posten die handel!quote:Op zondag 1 augustus 2004 14:02 schreef HAL9000S het volgende:
Jawel ik heb nog meer foto's en ik heb 90% van de foto's zelf genomen.
Is goed, samenvatting komt nog...binnenkort een keer, foto's heb ik nog genoeg liggen dus zal er morgen ofzo een paar posten.quote:Op vrijdag 13 augustus 2004 17:16 schreef sp3c het volgende:
welcome back hal9000s
geef is een samenvatting/conclusie van hoe je/jullie het daar gehad hebben als je tijd hebt?
edit: en meer foto's
thanxquote:Op vrijdag 13 augustus 2004 17:33 schreef sp3c het volgende:
maar welcome back iig
Nee gewoon een standaard scherfvest met 2 keflar rug en borst platen, net zoals de Nederlanders.quote:Op dinsdag 17 augustus 2004 03:04 schreef ROG het volgende:
Lopen de Amerikanen in Irak nu trouwens met een soort uitgebreide body-armor over hun schouders/bovenarmen?
hoe denk je bijvoorbeeld over zoiets (van een anonieme bron ... )quote:Volgens andere bronnen werden de mannen, al dekking zoekend, door Iraakse omstanders beschoten, beschimpt, bespuugd, geslagen en met stenen bekogeld. Kinderen keken lachend toe.
Uiteindelijk stuitten de Nederlanders op een pantservoertuig dat hen in veiligheid bracht. „Toen Johan in de auto lag, dacht-ie ’nu komt het allemaal goed’”, weet zijn moeder. Daarna ging het licht uit. De gewonde militairen zijn direct overgebracht naar een veldhospitaal in Camp Smitty. Johan is inmiddels buiten levensgevaar.
Hm, op het nieuws de laatste dagen rond Al-Sadr en z'n moskee leek het alsof er 'korte mouwen' aan de vesten zaten, van naar het leek ook dat kevlar..quote:Op dinsdag 17 augustus 2004 15:48 schreef HAL9000S het volgende:
[..]
Nee gewoon een standaard scherfvest met 2 keflar rug en borst platen, net zoals de Nederlanders.
Je hebt gelijk idd...ik heb dit soort uitrustingstukken persoonlijk nooit gezien de tijd dat ik in Irak zat.quote:Op woensdag 18 augustus 2004 01:05 schreef ROG het volgende:
[..]
Hm, op het nieuws de laatste dagen rond Al-Sadr en z'n moskee leek het alsof er 'korte mouwen' aan de vesten zaten, van naar het leek ook dat kevlar..
edit, gevonden: [afbeelding]
http://www.csmonitor.com/2004/0428/p06s01-woiq.html
Nee, in het Nederlandse leger moet je minimaal 18 jaar zijn om uitgezonden te worden.quote:Op woensdag 18 augustus 2004 15:40 schreef Passione het volgende:
Vanaf welke leeftijd worden Nederlandse militairen naar Irak gestuurd? Lopen er bv ook 17 jarigen rond?
Toen we gingen was de situatie naar mijn mening toch wel redelijk rooskleurig te noemen. Er hadden zich al een tijdje geen incidenten voorgedaan en we hadden echt het idee dat SFIR 4 uit hun neus gingen vreten.quote:Op dinsdag 17 augustus 2004 17:59 schreef sp3c het volgende:
hoe was de situatie eigenlijk toen jullie vertrokken?
nog steeds relatief rooskleurig of ging het bergafwaarts?
Lijkt me toch lichtelijk overdreven idd...al helemaal als je bedenkt dat het midden in de nacht was en dat er 1000-den kogels door de lucht vlogen. Wel waren er tijdens SFIR3 al klachten over hoe slecht het gedrag van de bevolking in Rumaytah was ten opzichte van de bevolking in Khidr en Samawah.quote:hoe denk je bijvoorbeeld over zoiets (van een anonieme bron ... )
dat van die lachende kinderen kan zowieso gelijk al in de fabeltjeskrant want ik denk niet dat je veel te lachen hebt als er in het donker duizenden kogels worden afgevuurd en er raketten in de rondte vliegen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |