Roep dit niet te hard! want hij is er serieus toe in staat.quote:Op zaterdag 28 februari 2004 23:37 schreef Abbadon het volgende:
Co zou eigenlijk alle clubs moeten gaan coachen...
tegelijkertijd...
het was ook geen grapje...quote:Op zaterdag 28 februari 2004 23:38 schreef -Hans- het volgende:
Roep dit niet te hard! want hij is er serieus toe in staat.![]()
Co is de man, die gaat het helemaal maken...
oohh okay!quote:Op zaterdag 28 februari 2004 23:39 schreef Abbadon het volgende:
[..]
het was ook geen grapje...
quote:Op den duur brengt Co je niets
Co Adriaanse, van 21 juli 1947 te Amsterdam, kent tot nu toe een bijzondere carrière als voetbaltrainer. Na een stormachtig debuut bij PEC Zwolle en FC Den Haag - Co promoveerde met beide clubs -, werkte hij vijf jaar in de betrekkelijke luwte als hoofd opleidingen van Ajax. Toen Ajax hem niet aanstelde als hoofdtrainer, vertrok hij naar Willem II, waarmee hij zelfs de Champions League haalde. Co keerde terug naar Ajax, als hoofdtrainer, maar werd ontslagen. Volgens Co zelf omdat twee mensen hem de tijd niet gaven te oogsten, officieel gewoon wegens tegenvallende prestaties en een zwakke mediapresentatie.
Co trok zich gedesillusioneerd terug en werd slechts zelden genoemd als coach bij clubs met een vacature. Bij FC Twente wilde de spelersraad Co niet hebben, omdat hij te hard zou zijn. AZ-voorzitter Dirk Scheringa durfde het in oktober 2002 wel aan om Co de leiding te geven over zijn dikbetaalde selectie, die vooral bestond uit een verzameling egoïsten met grootheidswaan en de nodige smetjes. Co, meester van de tucht, nam de uitdaging aan en bracht AZ naar de tiende plaats. Wel liet hij optekenen dat AZ, indien hij het hele seizoen als coach had gefungeerd, waarschijnlijk wel Europees voetbal had behaald. Financiële problemen binnen de club werden overwonnen en zo kon Co alsnog aanblijven om AZ te gaan coachen.
De eerste seizoenshelft verliep fantastisch voor AZ. Men stond kortstondig bovenaan, versloeg PSV in Eindhoven - weliswaar op de counter, maar daardoor niet minder knap - en speelde attractief voetbal. Co had van de moeilijke groep van AZ een eenheid gemaakt, die het systeem van Co prima kon uitvoeren. De spitsen zetten vroeg druk, de verdedigers schoven vaak mee in en het middenveld was plichtsgetrouw. Er werd zelfs een lobby gestart om mensen als Opdam en van Galen in Oranje te krijgen. Co was weer daar waar hij wilde zijn: in het middelpunt van de belangstelling. Je kon geen krant openslaan en de televisie niet aanzetten of Co zat er om zijn mening te verkondigen.
Co werkte toe naar wat zijn finest hour moest worden: de uitwedstrijd bij Ajax. Al tijden riep Co dat dit wat hem betreft de enige wedstrijd was die hij liever zou overslaan, maar in zijn hart meende hij dat niet. De eerste hernieuwde kennismaking met de Amsterdammers had al plaats gevonden in het vorige seizoen, toen Ajax in de Alkmaarderhout een simpele zege boekte. Amsterdamse supporters plaagden Co toen een beetje met een liedje over Richard Witschge, een verwijzing naar de problemen tussen de speler en de coach. In de persconferentie voorafgaand aan deze topper in de Arena stelde Co dat hij eigenlijk het Ajax-systeem speelde, dat Koeman wel erg veel mazzel had gehad en dat hij hetzelfde had kunnen bereiken. De avond eindigde uiteindelijk toch in mineur. Het eerste half uur was AZ fantastisch, maar daarna vond Ajax de manier om AZ te ontrafelen en won uiteindelijk verdiend met 3-2, hoe zuur het ook was voor de Alkmaarders dat de winnende goal via een dubieuze strafschop kwam. Co had dus niet af kunnen rekenen met zijn obsessie.
Dit bleek een breekpunt voor AZ. Thuis tegen Roda JC werd men afgeslacht en legde de ploeg uit Kerkrade de zwakheden in Co's systeem bloot. Wie dit Co voorlegde, deed echter aan "scorebordjournalistiek". Een dikke zege op het zwakke Volendam verbloemde de achteruitgang nog even en AZ ging als nummer drie de winterstop in. In die winterstop werd de ploeg op het oog nog versterkt met Denny Landzaat, maar de resultaten waren niet hoopgevend. Slechts één punt uit de eerste drie duels, gevolgd door een zege op Volendam, die geen naam mag hebben. De eclatante zege in de Kuip is ook niet echt maatgevend voor de vrije val die AZ binnen korte tijd onherroepelijk gaat maken.
Elftallen die worden getraind door Co zijn duidelijk te typeren. Ze zijn vaardig in de combinatie, vormen een hecht collectief en zijn conditioneel zeer sterk. De ploegen spelen ook pressievoetbal, dat begint bij de spitsen. Frivoliteiten worden zo veel mogelijk uitgebannen, meestal laat Co maar ruimte voor één frivole speler. Bij AZ is dat van Galen. Dit houdt niet in dat het combinatievoetbal van Co's teams niet fraai kan zijn. De nadelen zijn echter ook duidelijk. Na verloop van tijd wordt de manier waarop het team speelt bekend bij de tegenstanders, die zich er makkelijker tegen gaan wapenen. Mentaal kunnen spelers het ook maar maximaal drie seizoenen volhouden. Co's systeem eist namelijk opperste concentratie en je kan en mag er nooit in verslappen. Verder zullen zijn elftallen altijd tegen nederlagen oplopen door hun naïviteit. Wie herinnert zich niet de dikke thuisnederlagen van Ajax tegen Celtic, NAC en PSV, toen Co zijn middenveld met twee man liet verzuipen en vier pure aanvallers opstelde? Bijkomend probleem is dat gemiddelde voetballers op gegeven moment in de eigen hype gaan geloven en vergeten dat die hype ontstond door hun rol als deel van het team en niet door henzelf. Spelers willen ineens transfers afdwingen en offeren zich minder snel op voor het elftal. Vervolgens verandert het elftal weer in de middelmatige, wisselvallige ploeg van weleer.
Co verandert dan ook, van een man met ludieke uitspraken in een irritante betweter, die alleen maar kan winnen. Een zege dankt zijn team aan zijn tactiek, een nederlaag is het gevolg van een foute uitvoering van diezelfde tactiek door de spelers. Op die momenten komt de reden naar boven waarom Co geen echte toptrainer is. Co coacht zijn team dan naar nederlagen, bijvoorbeeld door basisspelers bij wijze van straf te passeren en daarmee zijn ploeg te duperen. Ook zijn wisselbeleid is op zijn minst aan twijfel onderhevig. Co zal nooit afwijken van zijn systeem, ook niet als hij daardoor spelers op vreemde posities moet zetten. Zo zette hij ooit bij Ajax vleugelspits van der Meyde als rechtsback neer. Tactische wissels gaan bij hem ook vaker fout dan goed.
De herkenbaarheid van zijn visie houdt in dat, wanneer de spelers het onder de knie hebben, Co altijd succes zal hebben. Omdat ze echter maar één kunstje beheersen is het gevolg ook dat, wanneer de tegenstanders het middel ter bestrijding gevonden hebben, Co's succes altijd kortstondig zal zijn. In Tilburg is men inmiddels weer terug bij af, Ajax heeft succes omdat Koeman rigoureus afweek van de lijn van Co en bij AZ zal men na en ook tijdens Co weer terugvallen. Het aanstellen van Co is dus altijd een keuze voor de korte termijn, op den duur brengt hij je namelijk niets.
quote:Vandereycken gruwt van Adriaanse
ENSCHEDE - AZ-trainer Adriaanse trekt volle zalen met zijn opzienbarende uitspraken. Zaterdag na de prachtige wedstrijd FC Twente-AZ (4-1) werd het René Vandereycken te veel. ‘Ik huiver van zijn gedrag’, aldus de oefenmeester van Twente.
Co Adriaanse is zonder enige twijfel de kleurrijkste voetbaltrainer van Nederland. Zijn one-man-shows na afloop van wedstrijden zijn vermakelijk en zorgen altijd voor gespreksstof. Adriaanse heeft overal een mening over en heeft het jargon dit seizoen al ‘verrijkt’ met termen als ‘woonerfvoetbal’, ‘scorebordjournalistiek’, en ‘snelwegvoetbal’.
Zaterdag verloor zijn ploeg AZ met ruime cijfers van Twente, maar Adriaanse vond dat zijn ploeg fan-tas-tisch had gespeeld en dat de nederlaag louter te danken was aan het dramatische verdedigen van zijn ploeg. ‘De niet voetbalbaldeskundigen zouden nu op de uitslag kunnen wijzen, maar dat is scorebordjournalistiek’, aldus Adriaanse, die de zege van Twente overigens wel verdiend noemde.
Vandereycken hoorde de lofzang van zijn collega met verbazing en gekromde tenen aan, kuchte een paar keer opvallend in de microfoon en merkte toen cynisch op dat ‘Twente uitstekende wegwerkzaamheden had uitgevoerd op het woonerf en de snelweg’. ‘Of ik vind dat hij de prestatie van mijn ploeg tekort doet? Dat oordeel laat ik aan de echte kenners over...’
Later, toen de officiële persconferentie was afgelopen, ging de Belg nog een stapje verder. ‘Ik heb nog nooit zoveel onzin in zo’n korte tijd gehoord’, schamperde hij. ‘Ik huiver ervan dat hij zijn verdedigers in in het openbaar zo afmaakt. Dat is niet mijn manier van werken. Je wint met z’n allen en je verliest met z’n allen’, aldus René Vandereycken.
quote:Een zege dankt zijn team aan zijn tactiek, een nederlaag is het gevolg van een foute uitvoering van diezelfde tactiek door de spelers.
Ik dus ook, en ik ben wel zo'n voetbalkenner. Ik vond hem zo irritant, vooral met dat ding op z'n kop tijdens de open dag van Ajaxquote:Op zaterdag 28 februari 2004 23:15 schreef Lemmeb het volgende:
Ik ben niet zo'n voetbalkenner. Maar toen Co bij Ajax zat vond ik het maar een rare arrogante kwiebus.
Nu heb ik hem onlangs een paar keer op TV gezien en vond hem eigenlijk ineens heel erg tof.
Shota moest 10 rondjes van de perskamer naar het spelershome omdat ie een interview vergat.quote:Op dinsdag 13 april 2004 19:37 schreef tong80 het volgende:
Ik maakte een ludieke opmerking.
Maar Richard en Aron hadden hun tijd gehad. Over the hill.
Ik zie Witschge al voor me met de WC-Borstel.quote:Op dinsdag 13 april 2004 19:43 schreef methodmich het volgende:
1 van de 3 is niet waar trouwens.
Maar dan kan ik nog wel lachen als ik dat beeld voor me zie.quote:Op dinsdag 13 april 2004 19:52 schreef methodmich het volgende:
Je pikt gelijk de foute eruit.
En een dag de bus van Enkhuizen naar Hoorn besturen want er mag niet gelachen worden in de bus.quote:Op dinsdag 13 april 2004 19:55 schreef methodmich het volgende:
Oh, dat is zeker toegestaan.
Maar dan moet je wel 10 moppen vertellen, want je lacht door de bespreking van Co heen.
Beetje?quote:Op dinsdag 13 april 2004 22:23 schreef uSeFuLiDiOt het volgende:
Beetje frusti wel over het vroegtijdige einde van zijn Ajax-tijd overigens, da's jammer.
zo moet je die verwende over het paard getilde voetballers aanpakken... tis met name jammer voor ajax zelf dat ze co niet meer krediet en backup gaven destijds..quote:Op dinsdag 13 april 2004 19:39 schreef methodmich het volgende:
[..]
Shota moest 10 rondjes van de perskamer naar het spelershome omdat ie een interview vergat.
Lobont moest 3 uur de telefoon opnemen op de administratie omdat hij zijn mobiel vergat uit te doen.
Witschge moest de WC schoonmaken omdat ie zei dat Co in de stront kon zakken.
Dat is natuurlijk onzin. Het is toch geen militaire academie. Je denkt toch niet dat Lobont meer z'n best is gaan doen nadat hij op de administratie telefoontjes heeft aangenomen?quote:Op zaterdag 24 april 2004 22:56 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
zo moet je die verwende over het paard getilde voetballers aanpakken
ik denk dat het wel kan als verwende ventjes af en toe op zn plaats zet.. ze hebben een van God gegeven talent, dat geeft ze nog niet het recht zich als zodanig te gedragen... Ze moeten ook beseffen dat ze zich pas echt kunnen ontplooien (ook in moeilijke omstandigehden) als ze zich welbewust zijn van hun bevoorrechte positie en zodanig discipline en toegewijdheid ontwikkelen.quote:Op zaterdag 24 april 2004 22:58 schreef zjroentje het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk onzin. Het is toch geen militaire academie. Je denkt toch niet dat Lobont meer z'n best is gaan doen nadat hij op de administratie telefoontjes heeft aangenomen?
Ik denk persoonlijk niet dat je dat soort dingen kunt ontwikkelen. Je hebt het of je hebt het niet.quote:Op zaterdag 24 april 2004 23:03 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
en zodanig discipline en toegewijdheid ontwikkelen.
Wel een uiterst steriele ploeg vol volgzame angsthaven die zonder Co dan helemaal nergens zijn. Zodra Co met gearriveerde toppers met een eigen wil moet werken, is het over met zijn toverformule.quote:Op zaterdag 24 april 2004 23:12 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
ik denk dat je voetballers moet behandelen als legionnair, harde training en discipline, alleen zo kun je het uitertste eruit halen!! Helaas beseffen de meeste traines dat nog niet! Co is het voorbeeld hoe het moet. Als Co carte blanche krijgt kan hij van elke spelersgroep een kampioensploeg maken!
een stuk slimmer dan met de oude versleten garde die keer op keer heeft gefaald en teert op vergane glorie nog een keer een EK te proberen. Co zou ons met jonge honden en gemotiveerde spelers een heel wat beter EK bezorgen dan het echeq dat er nu weer dreigt aan te komen.quote:Op zondag 25 april 2004 16:20 schreef methodmich het volgende:
Ja, dat is heel slim natuurlijk...
Waarop baseer jij dat? Op dat ene seizoen AJAX waarin hij het niet helemaal heeft kunnen waarmaken, maar waarna Koeman de vruchten heeft kunnen plukken van zijn werk?quote:Op zondag 25 april 2004 15:49 schreef methodmich het volgende:
[..]
Wel een uiterst steriele ploeg vol volgzame angsthaven die zonder Co dan helemaal nergens zijn. Zodra Co met gearriveerde toppers met een eigen wil moet werken, is het over met zijn toverformule.
Zolang Co zich vrolijk laat uitschakelen door Lausanne Sports en FC Kopenhagen, is dat een utopie...quote:Op maandag 26 april 2004 20:46 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Als Co een eerlijke kans had gekregen bij ajax had hij de CL gewonnen.
Als Co een jaartje meer de tijd had gehad om een aantal verwende, sfeerverziekende patatvoetballers eruit te werken had Co kunnen oogsten.quote:Op dinsdag 27 april 2004 19:09 schreef methodmich het volgende:
[..]
Zolang Co zich vrolijk laat uitschakelen door Lausanne Sports en FC Kopenhagen, is dat een utopie...
Pure onzin. Toen Co ontslagen werd heeft Koeman namelijk niemand uit de ploeg gegooid, maar alleen teruggehaald en andere rollen gegeven. Niks verwende patatvoetballers dus. Co´s visie was gewoon niet goed.quote:Op vrijdag 30 april 2004 12:29 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
Als Co een jaartje meer de tijd had gehad om een aantal verwende, sfeerverziekende patatvoetballers eruit te werken had Co kunnen oogsten.
En wat dacht je van Gronkjaer en Laudrupquote:Op dinsdag 2 maart 2004 20:19 schreef methodmich het volgende:
Nou, Lobont, Arveladze, Winter en Witschge hebben ook zo gelachen met hem. En Sjakie.
Co heeft zich onmogelijk gemaakt bij Ajax met z'n omgang met bepaalde spelers. Door aan het begin van z''n eerste seizoen teveel ervaren spelers op een schandalige manier de deur te wijzen en verder te gaan op een veels te jonge ploeg. Dit resulteerde in een jaar waarin Ajax domweg kwaliteit tekort kwam en met evenveel punten als onder het jaar Wouters/Westerhoff op een 3e plaats eindigde. Ik meen mij te herrineren dat in dat jaar als totaalscore tegen ploegen als Vitesse, PSV en Feyenoord slechts 1 schamel puntje werd behaald.....quote:Op zaterdag 1 mei 2004 13:34 schreef Harry_Sack het volgende:
Adriaanse is een wereldvent, hart op de tong en streng doch rechtvaardig. Ik kan nog steeds niet begrijpen waarom Ajax hem zo makkelijk dumpte, zeker nu je ziet hoe hij AZ omhooggetrokken heeft.
De meningen daarover zijn verdeeld, een trainer is een trainer en heeft altijd het laatste woord, dat moet ook. Net zo goed als dat je maar een kapitein op een schip kan hebben. Achteraf lullen dat een fout een fout is, dat kan iedereen, dat maakt je niet bepaald tot een goed criticus.quote:Op zaterdag 1 mei 2004 14:26 schreef StarGazer het volgende:
[..]
Co heeft zich onmogelijk gemaakt bij Ajax met z'n omgang met bepaalde spelers. Door aan het begin van z''n eerste seizoen teveel ervaren spelers op een schandalige manier de deur te wijzen en verder te gaan op een veels te jonge ploeg. Dit resulteerde in een jaar waarin Ajax domweg kwaliteit tekort kwam en met evenveel punten als onder het jaar Wouters/Westerhoff op een 3e plaats eindigde. Ik meen mij te herrineren dat in dat jaar als totaalscore tegen ploegen als Vitesse, PSV en Feyenoord slechts 1 schamel puntje werd behaald.....
En wie herrinert zich allemaal niet de blamage van Co tegen Celtic thuis? Met alleen Cruz en Vd Vaart op het middenveld waarin we compleet werden overlopen?
Celtic, Witschge, Winter , Laudrup, Sjakie Wolffs, Lausanne Sports, Kopenhagen....allemaal dieptepunten onder Co-Fiasco.
Wél blij ben ik met z'n aankopen Galasek, Bergdolmo, Zlatan, Mido & Trabelsi.
Co's genialiteit gaat de gewone sterveling te boven!quote:Op maandag 3 mei 2004 22:39 schreef ThomasBerge het volgende:
Dat verhaal over die training waarin '56' centraal stond, is typisch Co. Geweldig die opdrachten, die een combinatie vormen van verstand, samenwerking en doelstellingTop trainer is het
Hij bedoelde natuurlijk gewoon een Arabische club, want hij sprak over heeeeeel veel geld.quote:Op maandag 3 mei 2004 22:36 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Co was net op rtl5ik helaas het grootste stuk gemist, maar ik hoorde hem wel zeggen dat ie een aanbieding heeft van een grote club in het buitenland
Ik speel liefst met risiCOquote:Op dinsdag 4 mei 2004 07:20 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
Co's genialiteit gaat de gewone sterveling te boven!
[afbeelding]
Weet het wel zeker.quote:Op maandag 20 september 2004 13:05 schreef gras het volgende:
Leuke uitspraak van Co gister over zogenaamde zaterdagavondvoetballers. Schuilt denk ik wel kleine kern van waarheid in.
Dat is natuurlijk in het geheel niet waar. En zijn tactisch inzicht is ook niet dusdanig sterk dat je van een briljante man kan spreken. Vaak pakken zijn wissels slecht uit.quote:Op woensdag 27 oktober 2004 19:51 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Co is gewoon de meest briljante persoon die er bestaat in voetballand. Hij heeft een enorm tactisch inzicht en weet als geen ander met spelers omgaan. Geef Co de vrije hand en je bent gegarandeerd van succes.
Jezus.quote:Op zondag 31 oktober 2004 17:38 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Hiddink is bij lange na niet zo goed als Adriaanse, kijk je geen voetbal ofzo.
Dat schijnt zelfs een voorwaarde te zijn voor succes met Co. Bij Ajax heeft ie goed werk afgeleverd in de jeugdopleiding en bij Willem II werkte hij ook niet met 'echte' dure - potentieel over het paarde getilde - toppers. Die echte toppers hebben al dan niet terecht een eigen mening waarmee Co blijkbaar niet zo goed kan omgaan. Tenminste dat bleek die ene keer dat hij een topclub getraind heeft, maar iets zegt mij dat het recept Co ook in de toekomst bij een topclub niet zal werken.quote:Op zondag 31 oktober 2004 18:08 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[KNIP]
Iedereen loopt altijd te zeuren dat het voetbal niet om aan te zien is en dan het commentaar van de trainers dat het in het huidige voetbal nu eenmaal niet anders kan... Co bewijst al jaar in, jaar uit het tegendeel. Prachtig sprankelend voetbal, klinkende resultaten zonder dat er voor vele miljoenen aan spelers gekocht hoeft te worden.
Dat is onzin. Aron Winter en Richard Witschge waren echt niet lui. Of neem Brian Laudrup. En Barry van Galen wilde juist gaan muiten dit seizoen.quote:Op maandag 1 november 2004 17:17 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Je kan niet ontkennen dat Co dingen doet die geen enkele andere trainer voor elkaar krijgt. Namelijk met een middelmatig club aan te top meedoen met sprankelend voetbal. En die volgevreten vedettes liggen liever op hun luie krent aan het strand dan dat ze een metertje extra lopen, het is gewoon bangheid om eens wat te moeten doen voor de centen.
Iedereen die met Co heeft gewerkt en voor het doel wilde werken is lovend over hem. En ook spelers die niet bepaald als de gemakkelijkste bekend staan , zoals Barry van Galen zijn weer helemaal opgebloeid onder Co.
quote:Op donderdag 4 november 2004 21:36 schreef tong80 het volgende:
Methodmich hoe heette die geweldige spits uit Zuid-Oost-Zambia van Auxerre ook alweer ?
Geen idee. Ken wel de Zimbabwaan Benjani Mwaruwari.quote:Op donderdag 4 november 2004 21:36 schreef tong80 het volgende:
Methodmich hoe heette die geweldige spits uit Zuid-Oost-Zambia van Auxerre ook alweer ?
quote:Op donderdag 4 november 2004 22:05 schreef Haspel33 het volgende:
Laatste waarschuwing.
Ajax, leg deze meester van het aanvallende voetbal a.s.a.p. vast, voordat ie heel Europa wakker schudt met zijn sensationele AZ-voetbal, naar Madrid, Engeland of D'land vertrekt, en daar furore maakt.
quote:[. En die discipline is dodelijk voor mondige spelers. Kadaverdiscipline.
*eens isquote:Op vrijdag 5 november 2004 18:38 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Co is de God onder de voetbalcoaches!
[afbeelding]
Wees blij dat ze er nu zijn terwijl Coeman Ajax naar de kloten helptquote:Op vrijdag 5 november 2004 19:11 schreef methodmich het volgende:
Het wordt steeds belachelijker hier... Waar waren al deze "fans" toen Co Ajax naar de kloten hielp?
Ja hoor jongen... Droom maar lekker verder. Ongelooflijk zeg.quote:Op vrijdag 5 november 2004 19:15 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Co was met ajax juist op de goede weg. Een weg waar Koeman daarna nog een tijd op heeft kunnen teren. Met Co aan het roer bij ajax was de champions league al binnen geweest.
Ik heb altijd in deze geniale man geloofd.quote:Op vrijdag 5 november 2004 19:11 schreef methodmich het volgende:
Het wordt steeds belachelijker hier... Waar waren al deze "fans" toen Co Ajax naar de kloten hielp?
Hoho, mislukkingen uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomstquote:Op vrijdag 5 november 2004 19:11 schreef methodmich het volgende:
Het wordt steeds belachelijker hier... Waar waren al deze "fans" toen Co Ajax naar de kloten hielp?
Klopt, maar tong zal dat weerleggenquote:Op vrijdag 5 november 2004 19:27 schreef methodmich het volgende:
In retrospectief is Foppe de Haan dan zelfs een bonusheld.
Met dank aan Huysegems en een "shocking lack of inspiration" van Auxerre, dat dan wel.quote:Op vrijdag 5 november 2004 19:29 schreef popolon het volgende:
[..]
Klopt, maar tong zal dat weerleggen
En neen, niks nep aan, gewoon bewondering hoe je een Franse topclub van de mat speelt
Dat bewijst weer zijn grootsheid.quote:Op vrijdag 5 november 2004 19:30 schreef methodmich het volgende:
Allen gingen zonder Co door het ijs.
Nee, dat ie het optimale rendement uit z'n spelers haalt.quote:Op vrijdag 5 november 2004 19:34 schreef methodmich het volgende:
Nee hoor, want dat bewijst dat Co geen spelers beter maakt.
Ja dat kan je na drie maanden Ajax concluderen.quote:Op vrijdag 5 november 2004 19:40 schreef methodmich het volgende:
Bij subtoppertjes ja, bij Ajax duidelijk niet.
Ga je Co-feiten eens checken, als zelfverklaard Co-kenner voor het leven.quote:Op vrijdag 5 november 2004 19:42 schreef tong80 het volgende:
[..]
Ja dat kan je na drie maanden Ajax concluderen.
combi tussen spelers en coach denk ikquote:Op vrijdag 5 november 2004 19:43 schreef methodmich het volgende:
Koeman heeft wel degelijk spelers beter gemaakt, alleen dit seizoen gaan ze nog even niet vooruit. De vraag is of dat aan de coach ligt of dat die spelers minder goed zijn dan gedacht werd. In sommige gevallen vrees ik het laatste.
hier een leuk tukje over Co:quote:Op vrijdag 5 november 2004 19:30 schreef methodmich het volgende:
Ja, promotie met Den Haag. Kon Rinus Israël ook. En waar zijn die Willem II jongens nu dan? Hoe verging het ze toen ze weer zelf moesten denken ipv machinaal Co-voetbal te spelen? Joonas Kolkka? Adil Ramzi? Reinder Hendriks? Jatto Ceesay? Henry van der Vegt?
Allen gingen zonder Co door het ijs.
quote:De Nederlandse clubs weten namelijk wat voor coach ze met Adriaanse in huis halen, een bewonderaar van Van Gaal met autoritaire trekken. Vraag het de al snel ontslagen koffiedame bij Willem II of de spelers, die dit seizoen na een verloren oefenwedstrijd voor straf 26 kilometer naar Tilburg moesten lopen. Ze deden het ook nog en iedereen sprak er schande van. Toch is Adriaanse even rechtlijnig als consequent. ,,Ik moet om vijf uur met de spelersbus mee naar Tilburg, anders moet ik mezelf een boete geven'', zei Adriaanse. Hij verliet de Arena om kwart over vijf.
en wat was daar slecht aan?quote:Op vrijdag 5 november 2004 19:11 schreef methodmich het volgende:
Het wordt steeds belachelijker hier... Waar waren al deze "fans" toen Co Ajax naar de kloten hielp?
quote:Op vrijdag 5 november 2004 21:23 schreef RjD2 het volgende:
En dan wel zo gebrainwashd dat ze sterren van de hemel spelen
en dat is een negatieve opmerking van jou?
ga toch weg, jij vindt gewoon een obsessie in het altijd anders vinden dan de rest
nerd
Galásek en Hyypiä zijn de enige twee ja.quote:Op vrijdag 5 november 2004 22:13 schreef Suijk het volgende:
MM, vergeet dan ook Galasek, Hyypia, Landzaat en Bombarda niet. Die zijn toch nog wel redelijk terecht gekomen.
Dus voor jou moet een coach persee een speler goed maken en maakt het helemaal niet uit dat hij van niet geweldige spelers een top team maakt? Sommige spelers worden soms niet beter dan bagger maar ja je spreekt je zelf ook tegen. In deze post zeg je nog dat Ramzi goed is onder Co maar in een andere zeg je het tegenovergesteldequote:Op zaterdag 6 november 2004 19:13 schreef methodmich het volgende:
Jou neem ik al sinds je De Ridder-verhaal niet echt serieus meer en ook jij leest dus helemaal niet goed wat ik schrijf. En die AZ-spelers zeggen nu dat Co ze beter maakt, maar als ze straks zonder Co zijn, blijkt dat wel mee te vallen. Want ook jij kunt dus geen lijstje neerzetten met spelers die door Co beter zijn geworden en na Co goed bleven, op Galásek en Ramzi na.
En je bent dus blijkbaar ook geen echte Ajax-fan, anders wist je wel hoe Co destijds mensen in en rond de club heeft beschadigd. Genoeg om hem in ieder geval kritisch blijven te benaderen en al helemaal niet om hier te gaan roepen dat hij terug moet naar Ajax.
En over Co's verhalen en opstelling in de pers hoor ik je logischerwijs ook niet.
Whehe. Eerst verzinnen dat De Ridder in de jeugd altijd rechtshalf was, dan ook nog een quote van Foppe totaal omdraaien om je gelijk te halen dat ie geen rechtsbuiten is terwijl Foppe juist van wel zegt, en dan hier nog met droge ogen komen beweren dat je anderen niet serieus neemt? Jij creert je eigen fantasiewereld van onwaarheden.quote:Op zaterdag 6 november 2004 19:13 schreef methodmich het volgende:
Jou neem ik al sinds je De Ridder-verhaal niet echt serieus meer en ook jij leest dus helemaal niet goed wat ik schrijf.
Ik vind dat je er een vreemde manier van redeneren erop nahoudt wat dit aangaat. Want het pleit toch juist voor Co dat een hele hoop spelers wegzakken na het wegvallen van hem. Waar men zich onder Co in het hecht collectief kan optrekken qua niveau, valt men bij het aangewezen zijn op individuele klasse logischerwijs terug. Juist dat is een bewijs dat het teamcollectief de individuele klasse kan doen stijgen. AZ is daar wederom living proof van. Net zoals een gebrek aan cohesie en positiespel het niveau van spelers dramatisch kan doen lijken vallen. Zoals bij Ajax nu, waar zogenaamd ineens nietmand er meer iets van bakt en kwaliteit heeft. Gek toch dat geen enkele speler die met hem te maken had of trainer die na hem kwam klaagt over gebrainwashte spelers (Wotte was erg tevreden over datgene wat hem in de schoot werd geworpen) maar ene MM van Fok dit blijft volhouden.quote:En die AZ-spelers zeggen nu dat Co ze beter maakt, maar als ze straks zonder Co zijn, blijkt dat wel mee te vallen. Want ook jij kunt dus geen lijstje neerzetten met spelers die door Co beter zijn geworden en na Co goed bleven, op Galásek en Ramzi na.
Mensen beschadigt zoals zichzelf overschattende overbodige R. Witschge's en vergane glorie zoals Winter bedoel je? Er stond gewoon meer kwaliteit en talent klaar voor deze krachten. Persoonlijk vind ik juist dat jij geen Ajax-fan bent als je nu nog achter de heilloze missie van Koeman staat, met een naieve hoop dat het nog goedkomt tussen hem en Ajax. Al diegene die pleiten voor aanblijven van deze uitgeknepen citroen zijn medeverantwoordleijk voor de ondergang van Ajax, of de instandhouding van de malaise.quote:En je bent dus blijkbaar ook geen echte Ajax-fan, anders wist je wel hoe Co destijds mensen in en rond de club heeft beschadigd. Genoeg om hem in ieder geval kritisch blijven te benaderen en al helemaal niet om hier te gaan roepen dat hij terug moet naar Ajax.
Hij is prettig bluffend-arrogant. Prettiger dan Louis. Ik heb geen enkele moeite daarmee als ie dat kan staven met resultaat. Co is destijds bij Ajax door de '5e collonne' kapotgemaakt, en kwam toen op allerlei terrein steun tekort vanuit alle geledingen binnen Ajax die meenden het beter te weten. Conservatieve mislukte figuren die achter zijn rug om bezig waren met het onmogelijk maken van zijn plannen. Cruyff hoort daar ook bij, die ook nooit een compliment uit zijn strot kreeg over van Gaals Ajax van de jaren 90. Nog zo eentje die een ander het succes niet gunt. In Co's strijd tegen de vedettes en allerlei leken had ie i.p.v. gehoond zwaar ondersteund moeten worden van bovenaf. Waarom hebben die vedettes ook na Adriaanse er niks van gebakken? Zag ie het dan toch goed.quote:En over Co's verhalen en opstelling in de pers hoor ik je logischerwijs ook niet.
Jij leest dus niet goed. Ik heb altijd gezegd dat De Ridder een 10 was en dat was hij in de jeugd ook. Van de week ook nog in VI. "Vitesse volgt De Ridder, van origine een nummer 10, maar bij Ajax gebruikt als multifunctionele aanvaller." Dat heb ik dus altijd beweerd. De Ridder speelde in de jeugd altijd als 10, soms als 6 en is pas in het tweede incidenteel als 7 gebruikt. Maar ja, jij leest wat je wilt lezen.quote:Op zaterdag 6 november 2004 20:23 schreef Haspel33 het volgende:
[..]
Whehe. Eerst verzinnen dat De Ridder in de jeugd altijd rechtshalf was, dan ook nog een quote van Foppe totaal omdraaien om je gelijk te halen dat ie geen rechtsbuiten is terwijl Foppe juist van wel zegt, en dan hier nog met droge ogen komen beweren dat je anderen niet serieus neemt? Jij creert je eigen fantasiewereld van onwaarheden.
[..]
Hoe zou het komen dat niemand over Co klaagt? Juist, hij werkt alleen met monddode spelers of maakt ze monddood. En ja, Reinder Hendriks zal achteraf niet zeggen dat Co slecht voor hem was, maar voor zijn loopbaan heeft hij verder ook weinig aan Co gehad. En je moet toch maar eens bij Ajax-spelers gaan vragen wat ze van Co vonden... De meesten konden hem na een tijd wel schieten, juist omdat ze nooit eens in vrijheid iets mochten ondernemen.quote:Ik vind dat je er een vreemde manier van redeneren erop nahoudt wat dit aangaat. Want het pleit toch juist voor Co dat een hele hoop spelers wegzakken na het wegvallen van hem. Waar men zich onder Co in het hecht collectief kan optrekken qua niveau, valt men bij het aangewezen zijn op individuele klasse logischerwijs terug. Juist dat is een bewijs dat het teamcollectief de individuele klasse kan doen stijgen. AZ is daar wederom living proof van. Net zoals een gebrek aan cohesie en positiespel het niveau van spelers dramatisch kan doen lijken vallen. Zoals bij Ajax nu, waar zogenaamd ineens nietmand er meer iets van bakt en kwaliteit heeft. Gek toch dat geen enkele speler die met hem te maken had of trainer die na hem kwam klaagt over gebrainwashte spelers (Wotte was erg tevreden over datgene wat hem in de schoot werd geworpen) maar ene MM van Fok dit blijft volhouden.
[..]
Witschge, die een seizoen later in de Champions League meerdere malen tot de besten van het veld hoorde ja. Winter was misschien geen basisspeler meer, maar moet je hem dan schofferen? Brian Laudrup, ook gesloopt door Co. Medewerkers zoals Sjakie Wolffs, al jaren een boegbeeld van Ajax. Mocht er niet meer bij zijn van Co. Ajax-iconen zoals Van Basten (paard en ruiter) en Rijkaard (beunhaas).quote:Mensen beschadigt zoals zichzelf overschattende overbodige R. Witschge's en vergane glorie zoals Winter bedoel je? Er stond gewoon meer kwaliteit en talent klaar voor deze krachten. Persoonlijk vind ik juist dat jij geen Ajax-fan bent als je nu nog achter de heilloze missie van Koeman staat, met een naieve hoop dat het nog goedkomt tussen hem en Ajax. Al diegene die pleiten voor aanblijven van deze uitgeknepen citroen zijn medeverantwoordleijk voor de ondergang van Ajax, of de instandhouding van de malaise.
[..]
Ik haal Celtic als voorbeeld aan. Het trieste voorbeeld van de halsstarrigheid van Co. Twee weken na dit drama won hij in Glasgow met een realistisch systeem. Vervolgens won hij ook zo in De Kuip. Maar in plaats van gewoon eens aan winnen te denken, moest Co zijn visie weer heilig verklaren en liep Ajax tegen kansloze en naïeve thuisnederlagen tegen NAC en PSV op. Co liet Ajax de EC uitvliegen tegen Lausanne Sports en FC Kopenhagen, omdat hij weigert concessies te doen.quote:Hij is prettig bluffend-arrogant. Prettiger dan Louis. Ik heb geen enkele moeite daarmee als ie dat kan staven met resultaat. Co is destijds bij Ajax door de '5e collonne' kapotgemaakt, en kwam toen op allerlei terrein steun tekort vanuit alle geledingen binnen Ajax die meenden het beter te weten. Conservatieve mislukte figuren die achter zijn rug om bezig waren met het onmogelijk maken van zijn plannen. Cruyff hoort daar ook bij, die ook nooit een compliment uit zijn strot kreeg over van Gaals Ajax van de jaren 90. Nog zo eentje die een ander het succes niet gunt. In Co's strijd tegen de vedettes en allerlei leken had ie i.p.v. gehoond zwaar ondersteund moeten worden van bovenaf. Waarom hebben die vedettes ook na Adriaanse er niks van gebakken? Zag ie het dan toch goed.
Het enige wat jij voortdurend doet is Celtic aanhalen, en zijn persoptreden van toendertijd hekelen. Maar ook Co heeft als trainer daarvan veel geleerd zoals elke talentvolle voetballer ook groeit van een crisis. Hij is nog steeds een eigenwijze betweter, maar wel een symphatieke. En i.t.t. de verketterde Louis maakt ie niet de fout er een zwarte lijst erop na te houden van allerlei voetbal-media waar ie zich niet laat zien, hij gaat juist de confrontatie aan.
niet stoken tong...quote:Op zondag 7 november 2004 15:21 schreef tong80 het volgende:
Co heeft vandaag zijn grootsheid weer bewezen.
quote:Op zondag 7 november 2004 16:50 schreef methodmich het volgende:
Van tong kan ik het wel hebben, want die meent er niks van.
quote:Op zondag 7 november 2004 19:45 schreef tong80 het volgende:
geweldige persconferentie.
Spelen met de pers. Zo krijg je weinig moeilijke vragen.quote:Op maandag 8 november 2004 18:53 schreef methodmich het volgende:
En dan zijn er nog mensen die zeggen dat Co nog met beide benen op de grond staat. Kom op zeg, die persconferentie.... Maar ja, je mag het niet zeggen he.
quote:Op maandag 8 november 2004 18:53 schreef methodmich het volgende:
En dan zijn er nog mensen die zeggen dat Co nog met beide benen op de grond staat. Kom op zeg, die persconferentie.... Maar ja, je mag het niet zeggen he.
Ik ben een Adriaanse-adept, maar ik moet je gelijk geven.quote:Op maandag 8 november 2004 18:53 schreef methodmich het volgende:
En dan zijn er nog mensen die zeggen dat Co nog met beide benen op de grond staat. Kom op zeg, die persconferentie.... Maar ja, je mag het niet zeggen he.
Sja, en jij gelooft wat je wil geloven. Nogmaals, maak eens een rondje langs de Ajax jeugdtrainers en vraag op welke positie dR speelde. Of vraag het hemzelf op de training van het tweede of eerste. Altijd op 7 en 10 gespeeld, en niet puur als 10 en incidenteel als 7. Dat is dus niet pas in het tweede begonnen.quote:Op zondag 7 november 2004 11:43 schreef methodmich het volgende:
Jij leest dus niet goed. Ik heb altijd gezegd dat De Ridder een 10 was en dat was hij in de jeugd ook. Van de week ook nog in VI. "Vitesse volgt De Ridder, van origine een nummer 10, maar bij Ajax gebruikt als multifunctionele aanvaller." Dat heb ik dus altijd beweerd. De Ridder speelde in de jeugd altijd als 10, soms als 6 en is pas in het tweede incidenteel als 7 gebruikt. Maar ja, jij leest wat je wilt lezen.
Vreemd dat alleen een enkele looser die buiten de boot viel omdat hij niet pastte in Co's voetbalvisie op hem afgeeft, en die in schril contrast staat met al diegene die met hem weglopen. Maar weet je wat, als hij zo stuitend bezig was zal daar vast genoeg interviewmateriaal van te bezichtigen zijn (ik heb het als intensieve voetbalmagazine lezer niet opgemerkt), dus geef mij eens het grote lijstje Ajax-spelers en daarbij de quotes die hem afserveren. Dan ben je zo klaar. Daarentegen kun je al rondlezend in de 'archieven' wel behoorlijk wat spelersopinie's traceren die onder veel trainers gewerkt hebben, en hem dan steevast uitkiezen als de topper.quote:Hoe zou het komen dat niemand over Co klaagt? Juist, hij werkt alleen met monddode spelers of maakt ze monddood. En ja, Reinder Hendriks zal achteraf niet zeggen dat Co slecht voor hem was, maar voor zijn loopbaan heeft hij verder ook weinig aan Co gehad. En je moet toch maar eens bij Ajax-spelers gaan vragen wat ze van Co vonden... De meesten konden hem na een tijd wel schieten, juist omdat ze nooit eens in vrijheid iets mochten ondernemen.
3 maal niet (helemaal) passend in Co's visie. Ze konden nog genoeg van waarde zijn op de training en in de begelediing, maar vonden zichzelf zo goed dat ze maar begonnen te zagen. Dus dat de ego's van deze ooits-goeie spelers opspelen is eerder henzelf aan te rekekenen. 'Ruiter/paard' was niet zozeer een aanval op van Basten maar meer een algemene stelling dat een goeie speler niet perse goeie trainer is. Wouters en Koeman zijn alvast twee goeie voorbeelden.quote:Witschge, die een seizoen later in de Champions League meerdere malen tot de besten van het veld hoorde ja. Winter was misschien geen basisspeler meer, maar moet je hem dan schofferen? Brian Laudrup, ook gesloopt door Co. Medewerkers zoals Sjakie Wolffs, al jaren een boegbeeld van Ajax. Mocht er niet meer bij zijn van Co. Ajax-iconen zoals Van Basten (paard en ruiter) en Rijkaard (beunhaas).
Misschien zag hij het juist wel goed omdat consessie's doen ook lang niet altijd leidt tot succes, en dit ook ditmaal niet tot betere resulateen geleid had. Want wat je eigenlijk zegt is : als ie voor een ander systeem had gekozen die wedstrijden, waren we verder gekomen. Speculatie die voor hetzelfde geldt niet waar is. Als je de fouten maakt in je eigen systeem neem je ze in ieder geval weer mee naar een volgende match. Daat leert een ploeg in opbouw alleen maar van.quote:Ik haal Celtic als voorbeeld aan. Het trieste voorbeeld van de halsstarrigheid van Co. Twee weken na dit drama won hij in Glasgow met een realistisch systeem. Vervolgens won hij ook zo in De Kuip. Maar in plaats van gewoon eens aan winnen te denken, moest Co zijn visie weer heilig verklaren en liep Ajax tegen kansloze en naïeve thuisnederlagen tegen NAC en PSV op. Co liet Ajax de EC uitvliegen tegen Lausanne Sports en FC Kopenhagen, omdat hij weigert concessies te doen.
Oeioei klopt, zeer schokkende schofferende uitspraak. Arme Rodriguez, een trainer die hem de waarheid zegt over hoe hij die dag speelde. Hopelijk houdt ie er geen geestelijke schade aan over van deze laster en smaad.quote:"Fortes Rodriquez was vandaag niet goed tegen N'Kufo". Lekkere coach ben je dan. Maar die spelers durven niets te doen.
Ja maar jouw tegengewicht is vooral jaloezie, frustratie en helaas een gebrek aan steekhoudende argumenten. Elke trainer maakt fouten (en dus ook Adriaanse), alleen blaas je ze in dit geval op tot overdreven proportie's en verdoezel je de achterbakse spelletjes die er werkelijk gespeeld zijn in die tijd achter zijn rug. Ik heb nooit achter het ontslag gestaan trouwens, dus waai niet mee met een wind, en ben alleen maar heel blij dat ie met AZ zijn gelijk haalt. Zoals elke voetballiefhebber blij moet zijn met Co en AZ voordat het daar leeggekocht is en hij vertrokken is.quote:Maar ja, je moet het wel willen zien en dat wil jij toch niet, vrees ik. Dat is het ergste niet eens. Het vreemde vind ik mensen die nu ineens alles geweldig vinden wat Co doet, maar die je nooit hoorde als hij faalde. Beetje kortzichtig de heersende orde volgen en dat vind ik jammer. Dat tegenwicht wil ik dan ook geven en daarbij chargeer ik heus wel wat, maar dat is blijkbaar nodig.
ik ben volledig objectief, maar mijn objectieve mening is dat Co een voetbalGod is, geniaal in woorden en daden. Er is geen groter persoon in het voetbal als Co. Er is nooit op deze wereld een betere voetbaltrainer geweest.quote:Op maandag 8 november 2004 21:06 schreef Suijk het volgende:
Zo legt de negatieveling het uit. De Co-adept legt het uit als zelfkennis en zelfkritiek.
Objectiviteit bestaat niet.
Jij hebt dus nooit echt naar voetbal gekeken, denk ik dan?quote:Op maandag 8 november 2004 21:14 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
ik ben volledig objectief, maar mijn objectieve mening is dat Co een voetbalGod is, geniaal in woorden en daden. Er is geen groter persoon in het voetbal als Co. Er is nooit op deze wereld een betere voetbaltrainer geweest.
Niet alleen in het voetbal ,maar ook fylosofisch is Co een held, zijn woorden doen denken denken aan mensen als Voltaire ,Gottfried Leibnis ,Goethe, Friedrich Nietsche en Plato, geniaal in eenvoud.
De naam van Co Adriaanse kan prima in het rijtje van grote filosofen.
Inderdaad zijn teams speelden ook effectief en aanvallend voetbal.quote:Op maandag 8 november 2004 21:07 schreef Nyluzzz het volgende:
Zelfkennis misschien wel, zelfkritiek daar heeft onze Co nog nooit van gehoord.
Hij begint Louis van Gaal-achtige trekjes te vertonen.
Wat geweldig, wat een tactisch vernuft. Dat doen ze verdomme op elke trainingsveld van de amateurs....quote:Op woensdag 17 november 2004 21:26 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Bij Co had het afgekeurde doelpunt van Andorra voor 2 geteld
Wel goede zeg, Co is de studio als analyst!!![]()
![]()
Het is dan ook een wazig persoon.quote:Op donderdag 18 november 2004 07:03 schreef Edenoniphobic het volgende:
. Co mistte terecht
De uefa cup lijkt me een geschikte prijs idd! Maar het kampioenschap lijkt me ook prachtig! Eindelijk de hegemonie van ajax en psv eens doorbroken, en psv wat het iig niet word danquote:Op vrijdag 26 november 2004 17:14 schreef Linz het volgende:
amstel cup is niks waard, hoop dat ze gauw eruit vliegen, dan hebben ze meer kans in de competitie en uefa cup.
dat zou wel super zijn. Nog mooier zou het zijn als dat gebeurt met 1 punt voorsprong door een eigen goal van V Bommel in de laatste minuut van de speeltijd.... ...... natte droomquote:Op vrijdag 26 november 2004 17:35 schreef kamagurka het volgende:
[..]
De uefa cup lijkt me een geschikte prijs idd! Maar het kampioenschap lijkt me ook prachtig! Eindelijk de hegemonie van ajax en psv eens doorbroken, en psv wat het iig niet word dan
Yeah rightquote:Op zaterdag 27 november 2004 15:26 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
EenCo
topic.
PSV gaat ver komen in de CL, en dat gaat punten kosten in de HCE. Bovendien verwacht ik toch wel stiekem een tussentijdse transfer van vBommel, omdat Real behoorlijk in paniek is. AZ wordt dus kampioen, pakt de UEFA-cup en ook de AmstelCup. En wordt dan volledig leeggekocht van de zomer om een jaar later in het nieuwe stadion zonder Co, inmiddels trainer van Real, als modale subtopper te fungeren.
Overigens wordt het pas echt leuk voor AZ in de UEFA-cup als de CL-afzwaaiers erbijkomen, daar zitten ideale sparringsapartners bij om te bewijzen dat AZ ook grote jongens aankan. Komende 2 wedstrijden zijn wederom cruciaal. Winst bij Groningen-in-vorm en van de Rangers zou definitief de bevestiging zijn van topklasse. Iedereen verwacht al wekenlang een terugslag, maar ik vermoed dat die niet komt.
bron www.vi.nlquote:AZ wint bij Groningen ondanks slippertje
28/11/2004 16:32
FC Groningen hoopte op een record, want na vier zeges op rij zou een vijfde overwinning een unicum zijn in de historie van de noorderlingen. Maar tegen AZ moest de ploeg van coach Ron Jans toch echt het hoofd buigen: 1-2.
In de openingsfase leek opnieuw een Groningse stunt in de maak, een week na de overwinning bij Feyenoord. AZ moest de goed gestarte thuisploeg in die eerste minuten het spel laten maken. Na een kwartier was het gedaan met de Groningse overmacht. Ietwat gelukkig belandde een vrije trap van Kenneth Perez in de buurt van Barry van Galen. En de international kopte de 1-0 dankzij een curieuze curve achter doelman Bas Roorda.
De Alkmaarse 1-0 was de prelude voor een nieuwe vooetbalshow van de ploeg van coach Co Adriaanse. De kansen stapelden zich op, met grote mogelijkheden voor Michael Buskermolen, Stein Huysegems en Perez. Het enige wat AZ kon worden verweten, is dat de nummer twee van de Holland Casino Eredivisie de zege voor rust nog niet veilig had gesteld.
Dat brak AZ na rust bijna op. Geheel onverwacht kwam FC Groningen op 1-1 na een fout van Buskermolen. De middenvelder liet de bal onder zijn voet door glippen, waarna Glenn Salmon gretig profiteerde.
Het slippertje van Buskermolen bracht de Alkmaarse zege in gevaar. Maar dankzij een treffer van Barry Opdam in de zeventigste minuut, kreeg AZ alsnog zijn verdiende loon. Opdam sloeg met een frommelgoal toe na een hoekschop
Alleen het laatste half uur van de eerste helft hebben ze je verwend, toen speelden ze erg goed voetbal. AZ kan erg snel en goed combineren en is zeer scherp in de counter!quote:Op maandag 29 november 2004 08:39 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
bron www.vi.nl
Co en zijn ploeg hebben ons weer verwend! Inmiddels 5 punten los van ajax en 6 van feyenoord.
Dat is misschien zo, maar het schinbaar moeiteloze voetbal wat AZ laat zien tegen het (terecht) gedreven voetbal van Groningen weerspiegelde het krachtsverschil veel meer.quote:Op maandag 29 november 2004 11:16 schreef Noca het volgende:
[..]
Alleen het laatste half uur van de eerste helft hebben ze je verwend, toen speelden ze erg goed voetbal. AZ kan erg snel en goed combineren en is zeer scherp in de counter!
Het was wel duidelijk dat AZ meer kwaliteit bezit, maar Groningen was het eerste kwartier en bijna de hele tweede helft zeker niet de mindere van AZ.
ze staan al 2equote:Op maandag 29 november 2004 11:20 schreef pfaf het volgende:
Co heeft het desalniettemin erg goed voor elkaar.
En nu maar hopen dat AZ PSV voorbij gaat en 2e wordt dit seizoen.
Weet ik, maar achter de verkeerde club.quote:Op maandag 29 november 2004 13:32 schreef pascalheister het volgende:
[..]
ze staan al 2e
Hoezo? Van mij mag hij nog wel even blijven hiero.quote:Op woensdag 8 december 2004 18:59 schreef methodmich het volgende:
Eens. Hoe sneller hij weg is hier, hoe beter.
Sja het geeft wel erg goede resultaten, dus dat kan je hem moeilijk kwalijk nemen. PSV speelt nou ook niet geweldig voetbal, maar staat mooi wel bovenaan.quote:Op zaterdag 18 december 2004 11:58 schreef methodmich het volgende:
Nou, ik erger me dood aan die quasi-ludieke uitspraken van de man. Het wordt steeds gekker met hem. En hij speelt eigenlijk gewoon best wel countervoetbal, als ze éénmaal met 1-0 voorstaan.
Hoe gekker hoe beter.quote:Op zaterdag 18 december 2004 11:58 schreef methodmich het volgende:
Het wordt steeds gekker met hem.
ik schat in dat ze toch nog wel een dipje krijgen... maar de statistieken liegen niet: 90% kans op de eindoverwinning als je de herbstmeister bent... zou wel een superstunt van Co zijn.quote:Op zaterdag 18 december 2004 21:29 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
De enige echte.
Op naar de titel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |