Goedkoop argument. Ik zei ook vergrijzing beter spreiden. Die kunstmatige vergrijzing van de 'juistnietouders' is peanuts vergeleken met de komende vergrijzing.quote:Op woensdag 25 februari 2004 14:04 schreef Misanthroopia het volgende:
Op die manier creeer je een nieuwe vergrijzingsgolf, wanneer de (juist-niet)ouders namelijk bejaard zijn, zijn er niet genoeg draagkrachtige werkenden om hen sociaal te ondervangen op hun oude dag.
ja leuk maar hoe wou je dat doen? kinderbijslag afschaffen ok, maar dan houden de middelen toch wel op lijkt mequote:Op woensdag 25 februari 2004 13:42 schreef pberends het volgende:
Stelling: vergrijzing opvangen door minder kinderen
Daar kun je heel creatief mee zijn. Een zielig voorbeeld: Postbus51 campagne hoe irritant opvoeden en kinderen zijn. Kinderbijslag afschaffen is een begin, of boetes uitdelen aan de ouders die dan nog kinderen nemen. Of de pil weer en de condoom in het ziekenfonds. Met een beetje creativiteit kan je heel ver komen hoor.quote:Op woensdag 25 februari 2004 14:09 schreef Schepseltje het volgende:
[..]
ja leuk maar hoe wou je dat doen? kinderbijslag afschaffen ok, maar dan houden de middelen toch wel op lijkt me
de autochtone bevolking groeit op dit moment al niet meer, de enige groep die nog groeit zijn de allochtonen, daar doe je weinig aan
?quote:Op woensdag 25 februari 2004 14:13 schreef Duritz het volgende:
Volgens mij was het ook niet echt de bedoeling van pberends om hier serieus over te discussiėren hoor.
Over vergrijzing nadenken niet lange termijnquote:Op woensdag 25 februari 2004 14:22 schreef Duritz het volgende:
Uhm, tja, niet echt op de lange termijn gericht hč.
Want nu heb je zeg maar 4 generaties, 0-20, 20-40, 40-60 en 60-80. De middelste twee zijn rendabel. In 2025 heb je weer twee generaties nodig die betalen, wie zijn dat, of in 2045.
Nogal billig plan dus. Voorts ben ik van mening dat ouderen eerst hun bezit moeten opeten voor ze in aanmerking komen voor staatshulp.
Het probleem is niet zo zeer een paar vergrijzinkjes, dat is nog op te brengen. Het gaat er om dat de komende ubervergrijzing op te brengen is. De rest is in vergelijking peanuts. Vind vergrijzingen trouwens niet erg, betekent dat Nederland minder vol wordtquote:Op woensdag 25 februari 2004 14:27 schreef Duritz het volgende:
Maar, zoals iemand hierboven al opmerkt, krijg je dan een constante vergrijzing. Zeg maar een bevolking dat constant vanaf nu / zo loopt, ipv | | danwel /
Ergo, het is een belachelijk en niet goed doordacht voorstel.
Fascisme hoeft helemaal niks te maken hebben met rascisme. Rascisme in de vorm van Nazisme kan er uit voortvloeien, maar hoeft niet.quote:Op woensdag 25 februari 2004 15:11 schreef freud het volgende:
Neuh, er is niets fascistisch aan, het maakt namelijk geen onderscheid op basis van ras etc.
Maar natuurlijk moet er tegen misstanden opgetreden worden. Een betere politite/justitie-macht werkt m.i. eerlijker en beter zonder dat je het onvervreembare recht op leven hoeft af te nemen van alle burgers om het later eventueel terug te geven.quote:Op woensdag 25 februari 2004 15:11 schreef freud het volgende:
Het gaat er om dat mensen niet zomaar door kunnen fokken. Als bijvoorbeeld je kind uit huis geplaatst wordt omdat je het slaat en mishandeld, dan mag je gewoon weer kinderen nemen. Cimineel, werkeloos en verslaafd? Kinderen geen probleem. In de grote stedden is op de scholen in achterstandswijken een keiharde achteruitgang te zien. Om dit soort zaken in te bannen moet je hard optreden.
Je draait het nu dus om, iedereen heeft het recht om kinderen te krijgen en enkelen wordt het verboden? Op welke grond wil je mensen verbieden kinderen te krijgen?quote:Op woensdag 25 februari 2004 15:11 schreef freud het volgende:
Daarom zie ik het in de trend van een algehele regelgeving. Niemand mag uitgesloten worden, geen onderscheid. Of je nou een moslima van 18 of een universitair geschoolde pool, het maakt niet uit. Het voorkomen dat kinderen een slechte opvoeding/leven krijgen lijkt me geen slechte zaak.
Heb ik niet gelezen. Maar ik begrijp van je dat in dat boek (of die film?) een dergelijke maatschappij beschreven wordt?quote:Duritz schreef:Ik moest eigenlijk ook denken aan de Joy Division. Maar dat terzijde.
Het concept is inderdaad al vaker in literatuur en films naar voren gekomen. Ik plagieer gewoonquote:Op woensdag 25 februari 2004 15:13 schreef Duritz het volgende:
Ik moest eigenlijk ook denken aan de Joy Division. Maar dat terzijde.
En welke variabelen zouden dat moeten waarborgen dan?quote:Wat dat betreft doel ik niet op het feit dat er alleen maar 'perfecte' kinderen mogen komen, maar ik doel op een vangnetregeling om extra zekerheden in te bouwen dat kinderen een eerlijke kans krijgen en een goeie jeugd.
"Lebensborn-programma"quote:Op woensdag 25 februari 2004 15:39 schreef Duritz het volgende:
Vrouwen die er als ras-ariėr uitzagen mochten met de beste SS'ers van bil gaan om zo puur mogelijke kinderen te krijgen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |