abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 1 juni 2001 @ 13:33:09 #1
1078 Machiel
Ookwel Machielovic
pi_947960
Fantastische band!

Vroeger vond ik t echt 10x niets maar sinds ik in een band zit en we ik kan het niet alleen spelen ben ik ze steeds meer gaan waarderen.

Nu ben ik helemaal weg van het nummer we beginnen pas lekker meeblèren "ALLES komt terecht!"

Wat vinden 'we' van de dijk?

It's my life.. It's now or never! I aint gonna live forever...
  vrijdag 1 juni 2001 @ 13:53:12 #2
11803 Vivi
Computer off. Life on.
pi_948200
Vroeger vond ik ze echt helemaal top!! Kreeg echt zo'n lekker zomergevoel bij "als ze er niet is" , lekker in de tuin en stereo op 10!!! Die muziek is echt symbool voor een bepaalde periode in mijn leven, de laatste paar jaar luister ik ze niet meer zo vaak, maar als ik het weer hoor vind ik het altijd weer tof, ook door herinneringen natuurlijk Ik heb ze ook een aantal keren live mogen aanschouwen in Tivoli en die concerten waren echt feestjes!! echt een sfeertje!! En ik had lekker sjans met Huub, haha ..vind ik ook gave vent en echt een dichter.
Ik adem in en kalmeer. Ik adem uit en glimlach.
pi_948261
Mooie band, ik ga ze aankomende woensdag bekijken.

pi_960673
Twee weken geleden voor het eerst gezien, was echt supergaaf concert. Wat een energie hadden ze en met name Huub.
Het was een hete avond.......(omdat de luchttoevoer kapot was en er alleen maar warme lucht uitstroomde...)

De nieuwe single is zeker wel goed.

  maandag 4 juni 2001 @ 22:56:08 #5
10835 KneD
 Martian Messenger
pi_970855
De dijk is geweldig.
ONnederlands Groots.

trouwens citroentje, hoe heet dat nummer ook al weer waar jij je signature uit hebt gequote?

Not to touch the earth, not to see the sun, nothing left to do but run, run, run.....let's run
pi_972766
Nou, Fools Garden heeft het nummer Lemontree van mij gejat dus....
pi_972775
Ik ga ze zondag 17 juni tijdens Dutch Day eens even live bekijken en zal dan vertellen wat ik van ze vind
  dinsdag 5 juni 2001 @ 15:11:22 #8
10835 KneD
 Martian Messenger
pi_974122
quote:
Op dinsdag 05 juni 2001 11:19 schreef Citroentje het volgende:
Nou, Fools Garden heeft het nummer Lemontree van mij gejat dus....
hahahaha....bedankt!!!!!
Not to touch the earth, not to see the sun, nothing left to do but run, run, run.....let's run
pi_985224
Net terug van een concertje De Dijk..

Die lui kunnen spelen.. Ongelofelijk.. Ze zetten een zeer strak concertje neer en spelen gewoon het dak eraf.. Maar: ze spelen imho ongeinspireerd (behalve bij de nieuwe nummers) en draaien in feite gewoon een strak scriptje af.

Begrijp me niet verkeerd. De Dijk is niet slecht, zeker niet.. Gezien het feit dat ze 20 jaar meedraaien. Voor de 3 tientjes die ik heb uitgegeven zeker aan te raden! (En heel lekker meebleren!)

  donderdag 7 juni 2001 @ 00:13:38 #10
3878 Vork
Manisch creatief
pi_985231
de dijk.. leuk om eens n keer te horen. is zeker geen slechte muziek (voor Nederlandse begrippen).. maar ik zou het niet vaak opzetten zelf.
pi_985283
De Dijk heeft veel lekkere nummers gemaakt maar ik heb het idee dat het nu een beetje een truukje is geworden. Hun oudere werk is veel geinspireerder vind ik.
Unox, the worst operating system.
pi_1037095
Als life band vind ik ze echt geweldig, de dagen voor Pinksteren werd er op tv veel teruggeblikt op Pinkpop edities van voorgaande jaren en ik zapte bij toeval net langs Ned. 3 op het moment dat ze een concert van de Dijk van een aantal jaren geleden, uit gingen zenden, ik was er destijds zelf bij en had meteen de "festivalsfeer" weer te pakken.

Ik zal thuis niet snel iets van ze draaien maar als "Bloedend Hart" op de radio wordt gedraaid gaat ie wel een paar tandjes harder, want dat blijft een juweeltje.

pi_3299405
Was het nog niet algemeen bekend dat Tristitia_Ante een groot van is van De Dijk?

Poetische en muzikaal is het een geweldige band. En natuurlijk het gevoel van De Dijk.

Huub van der Lubbe is wel eens 'enigmatisch' genoemd. Dit lijkt mij inderdaad een goede woordkeus.

En de band, zullen we die dan gewoon geweldig noemen?!

WDV

pi_5610305
Vanavond zit Huub van der Lubbe bij Zomergasten op Nederland 3 om 21:15.
quote:
Hij is de frontman van de in 1981 opgerichte Nederlandstalige pop/rock/soulgroep De Dijk, die op dit moment een sabatical beleeft en ook nog eens twintig jaar bestaat. Meer dan twee miljoen mensen hebben De Dijk live gezien, het is dan ook de Nederlandse live band bij uitstek. Van der Lubbe reist op het moment het land door met de formatie Concordia waarin hij de rol van dichter en zanger op zich neemt. In zijn aflevering van Zomergasten natuurlijk veel aandacht voor Nederlandse muziek. Zo toont hij o.a. een piepjonge Ramses Shaffy zingend op het strand. Maar er is natuurlijk meer, Marcello Mastroianni vertelt over zijn wonderlijke samenwerking met Fellini en we zien een onmogelijke liefde verbeeld in Drie zusters van Tjechov. Huub van der Lubbe is in 1956 op Goede vrijdag geboren in Amsterdam. Al op zijn vijftiende speelt hij samen met zijn broer in een popbandje. Hij wordt afgewezen bij de toneelschool en gaat dan maar Nederlands studeren. Hij is actief op tal van culturele vlakken zoals muziek, dichtkunst en hij acteert, o.a. in Brandende liefde, De aanslag en recenter in de tv-serie Wij Alexander en de korte horrorfilm R.I.P. Samen met zijn broer speelde hij in zijn eerste band Tenderfoot, na het uiteenvallen van hun tweede, Nederlandstalige band Stampei is De Dijk na twintig jaar nog steeds niet uitgespeeld. Na een jubileumconcert in de Heineken Music Hal is het wachten op nieuw materiaal van De Dijk.
pi_6981198
Klein schopje....ben niet zo'n De Dijk-kenner, maaruh, wat zijn nou dè nummers die je moet kennen voor dat je naar een concert van hun gaat?

pi_6981486
quote:
Op maandag 25 november 2002 00:28 schreef Klingon het volgende:
Klein schopje....ben niet zo'n De Dijk-kenner, maaruh, wat zijn nou dè nummers die je moet kennen voor dat je naar een concert van hun gaat?


Bloedend Hart, Dansen op een vulkaan, Binnen zonder kloppen, Ik kan het niet alleen, Nergens goed voor

En in de hoop dat ze het ooit nog gaan spelen:
Geldgebrek en Rock & Roll, Julinummer blz. 4, Zoveel ik kan en vooral Nooit meer Tarzan

"If you are depressed you shouldn't be in C major!" - Rick Beato
pi_7327488
sgop!

'k ben vanavond weer naar De Dijk gegaan in Paradiso. Man oh man, wat zijn ze toch goed. Een vol Paradiso en De Dijk; Schitterend!!!!

Zijn er nog meer Fokkers gegaan?

pi_7331914
Niemand?
pi_7331922
Ik ga morgen

* nu al zin heeft *

pi_7331975
quote:
Op zaterdag 14 december 2002 02:05 schreef Citroentje het volgende:
sgop!

'k ben vanavond weer naar De Dijk gegaan in Paradiso. Man oh man, wat zijn ze toch goed. Een vol Paradiso en De Dijk; Schitterend!!!!

Zijn er nog meer Fokkers gegaan?


* shmoopy ging vroeger iig 1x per jaar kijken in Paradiso.
Dat moet ik toch weer eens gaan doen.

Vooral live altijd goed.
Ik kan het blijven draaien zonder er genoeg van te krijgen.
Meneer van der Lubbe maakt pure poezie.

Als het pannen van daken waait
Als het gras naar je voeten graait
Als de wind langs je wangen aait, hier ben ik
pi_7331981
quote:
Op zaterdag 14 december 2002 14:50 schreef calvobbes het volgende:
Ik ga morgen

* nu al zin heeft *


Je hebt zeker geen kaartje over, hé?
Als het pannen van daken waait
Als het gras naar je voeten graait
Als de wind langs je wangen aait, hier ben ik
pi_7332008
quote:
Op zaterdag 14 december 2002 14:56 schreef shmoopy het volgende:

Je hebt zeker geen kaartje over, hé?


Nee.... Had dat eerder gezegd Shmoopybeeb....
pi_7332228
ik ga pas 11 april
eingenzinnig..............huh?!?!?!
  zaterdag 14 december 2002 @ 15:23:26 #24
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_7332256
Ze waren net met een liedje op Radio 1 over de ozonlaag en aanverwante dingen

Das niet De Dijk die ik ken ... kan zijn dat ik de diepere gedachte erachter over het hoofd zie maar toch.

Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_7363813
Idd erg goed! Wel veel, voor mij, onbekende nummers, maar de wel bekende nummers maakten het weer helemaal goed!!!
pi_7364893
Ja, de dijk.
Vroeger had ik niet echt een hekel aan de dijk, maar ik vond het niet echt fantastisch.
Totdat ik(bijna gedwonen) meemoest naar een concert van hun.
En jawel, na dat concert heb ik gezegd "volgende keer weer" en na mij ook een zooi vrienden, mijn vriendin, mijn broertje, en vele anderen.
Altijd wel een klein feestje, geweldige sfeer altijd.
"Everybody talking to their pockets
Everybody wants a box of chocolates"
~Leonard Cohen
  woensdag 4 juni 2003 @ 22:02:38 #27
45237 Vuur
We are not alone
pi_10891300
Ik hoorde vandaag dat ze (weer) een sabatical year gaan houden.
heet het als je herhaaldelijk sabaticals doet, niet gewoon pensioen of VUT of rentenieren
- Relax - It's just a phase - You'll grow out of it -
pi_10892769
quote:
Op woensdag 4 juni 2003 22:02 schreef Vuur het volgende:
Ik hoorde vandaag dat ze (weer) een sabatical year gaan houden.
heet het als je herhaaldelijk sabaticals doet, niet gewoon pensioen of VUT of rentenieren
Ik hoorde inderdaad dat ze er een jaartje tussenuit gaan.
Kan geen kwaad hoor, ze zijn de laatste keer ook ijzersterk teruggekomen, en een jaartje even iets anders doen kan heel inspirernd zijn...
It's in the air tonight
pi_24534125
*kick*

Wie gaat er 23 januari naar Ahoy?? Ik kan niet wachten.. !!
pi_24534648
quote:
Op woensdag 12 januari 2005 17:25 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
*kick*

Wie gaat er 23 januari naar Ahoy?? Ik kan niet wachten.. !!
Tis dat ik tentamens heb in die week ... anders was ik zeker heengegaan
een droom is een eiland van iets in een ruimte van niets
  maandag 24 januari 2005 @ 03:13:26 #31
44591 Stanley_Climbfall
out of your league
pi_24717633
Wat mooi.. wat mooi..

Ik zal wel naief zijn.. maar ze begonnen aan de andere kant van Ahoy met de eerste twee nummers.. en verrasten mij daarmee.. mooi effect had dat.. Beginnen met 'Niemand in de stad' brengt de sfeer er sowieso meteen in. Huub was weer helemaal los, wat een geweldenaar.

'Ga in mijn schoenen staan' was daarna goed voor vuurwerk.. toen was het operatie ombouw om aan de andere kant terecht te komen. Dat losten ze op doordat Huub, eerst alleen begeleid door een akoestische gitaar en later ook een accordeon, 'Als ze er niet is', deed. Kippenvel over het gehele lichaam, dames en heren. Overdrijven is hip, inflatie van dit soort termen, tuurlijk.. maar wat mooi zeg. Vakmensen, geen poeha. Lekkere, rauwe, stevige muziek.

Bedankt.
  maandag 24 januari 2005 @ 03:17:20 #32
53708 ondeugend
Lost in Sound
pi_24717651
Ik heb De Dijk al een paar keer live mogen aanschouwen. Stuk voor stuk goede muzikanten (ik heb een zwak voor Pim Kops) met Huub als geweldige voorman. Ze leggen allemaal hun hart en ziel er in maar vooral Huub weet dat heel goed te vertalen naar het publiek.
And everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon.
And Prince is still here!
  maandag 24 januari 2005 @ 03:27:44 #33
44591 Stanley_Climbfall
out of your league
pi_24717701
Dat zeg je wel heel mooi. Frank Boeijen, wiens muziek ik ook erg goed vind, is als entertainer dus een dooie lul. Dat is niet erg, maar je ziet bij Huub dat hij ook dat facet heel goed beheerst en dat maakt het alleen maar mooier. Die bewegingen die hij allemaal maakt zijn natuurlijk ook uniek. Wat een stijl heeft die man zeg. Het klopt gewoon allemaal in combinatie met de muziek.
pi_24717718
Vond ze eerst troep..maar had er een heel verkeerd beeld bij..(volumia achtig) :S

Vindt ze nu erg goed. Prachtige muziek..schitterend gebracht en met zeer sterke teksten.

mooiste nr: Bloedend Hart.
underground forever baby
  maandag 24 januari 2005 @ 03:34:43 #35
44591 Stanley_Climbfall
out of your league
pi_24717732
Welkom bij de familie .

Ook opvallend vanavond: Sjonnie de bouwvakker zit met z'n biertje naast Eduard met de hete aardappel. Zie je ook niet overal.
pi_24717750
Ik moet ze ook maar eens live gaan aanschouwen. En even mijn album collectie uitbreiden.
underground forever baby
  maandag 24 januari 2005 @ 03:40:13 #37
44591 Stanley_Climbfall
out of your league
pi_24717755
Oh, ik dacht dat je vanavond geweest was, man (?). Dit was wel Het Concert hoor. Maar goed.. succes ermee.
pi_24717797
quote:
Op maandag 24 januari 2005 03:40 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
Oh, ik dacht dat je vanavond geweest was, man (?). Dit was wel Het Concert hoor. Maar goed.. succes ermee.
Neen helaas niet..Hoewel..als ik ze live ga zien dan liever in een klein zaaltje..Ik heb een hekel aan hallen.

Ik heb meteen maar weer wat muziek van hen in mijn speellijst geworpen.

En ja sorry..., man.
underground forever baby
  maandag 24 januari 2005 @ 04:02:09 #39
44591 Stanley_Climbfall
out of your league
pi_24717829
haha.. is niet 'sorry' hoor.. zo erg is het ook weer niet..

Je voorkeur voor een kleinere zaal vind ik stoer. Houd de site in de gaten zou ik zeggen. (www.dedijk.nl)
pi_24717838
quote:
Op maandag 24 januari 2005 04:02 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
haha.. is niet 'sorry' hoor.. zo erg is het ook weer niet..

Je voorkeur voor een kleinere zaal vind ik stoer. Houd de site in de gaten zou ik zeggen. (www.dedijk.nl)
Prima! Ik zal er wel snel bij moeten zijn..maar lijkt me wel een mooie concertervaring als ik het er zo op nalees.
underground forever baby
  maandag 24 januari 2005 @ 04:12:53 #41
35464 Don_Tom
Leave the gun.Take the cannoli
pi_24717856
Heb ze nu 2x live gezien op curacao, vind het sowiso een goede band maar live is het echt fantastisch!
Trouwauto nodig?
Nordschleife 2006: 250 laps, 2007: 62,5 laps
BMW M3 Nurburgring project
pi_24719430
Hehe, heb net nog drie kaartjes gevonden. Met controlestrook.
Alleen jammer dat ze uit 2002 komen.
"Everybody talking to their pockets
Everybody wants a box of chocolates"
~Leonard Cohen
  zondag 6 februari 2005 @ 11:46:40 #43
44591 Stanley_Climbfall
out of your league
pi_24950369
Er staan nieuwe data op de concertagenda op de site. Geen idee wanneer ze beginnen met voorverkoop.
  zondag 6 februari 2005 @ 12:12:40 #44
11502 nipeng
The last ride is free
pi_24950777
De Dijk in de Ahoy? Dat lijkt me nou echt niets. De Dijk moet je zien in een kleine zweterige zaal, dan is het erg leuk. Goede live band.
  zondag 6 februari 2005 @ 13:48:10 #45
43642 Bayswater
What'sYourFunctionInLife?
pi_24952358
Vroeger was de Dijk extreem goed (eind jaren 80, begin 90), daarna is het hard bergafwaarts gegaan. Maatschappijkritische nummers en werken op het podium maakten plaats voor standaard liefdeliedjes en spelen op routine.
Life lies a slow suicide
Orthodox dreams and symbolic myths
From feudal serf to spender
This wonderful world of purchase
  vrijdag 18 maart 2005 @ 19:08:40 #46
44591 Stanley_Climbfall
out of your league
pi_25571108
Gaan er nog mensen naar een optreden in het voorjaar?
  zaterdag 19 maart 2005 @ 02:52:15 #47
43642 Bayswater
What'sYourFunctionInLife?
pi_25580776
Nee
Life lies a slow suicide
Orthodox dreams and symbolic myths
From feudal serf to spender
This wonderful world of purchase
  zaterdag 19 maart 2005 @ 02:58:42 #48
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_25580838
Blijft een echte band.

Grappig, kijk eens naar de datum van de openingspost.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  zaterdag 19 maart 2005 @ 02:59:54 #49
43642 Bayswater
What'sYourFunctionInLife?
pi_25580845
Ik was die-hard fan, maar ben geheel afgehaakt momenteel.
Life lies a slow suicide
Orthodox dreams and symbolic myths
From feudal serf to spender
This wonderful world of purchase
  zaterdag 19 maart 2005 @ 03:02:30 #50
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_25580862
quote:
Op zaterdag 19 maart 2005 02:59 schreef Bayswater het volgende:
Ik was die-hard fan, maar ben geheel afgehaakt momenteel.
Dat mag, doet Huub ook af en toe
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')