quote:Lijkt me echt geweldig kerel.Ik ben echt stik jaloers op je dat meen ik. Als mn middelbare opleiding is afgerond dan ga ik linea-recta een plekkie daar zoeken of anders in de buurt van mn neef (usa) heel anders maar toch om lekker te studeren.
Op dinsdag 19 augustus 2003 04:17 schreef Libris het volgende:
Ik woon zelf voor een jaar in Singapore en dat heeft de emigratiedrang in me wel wakker gemaakt. Ik zou hier zeker niet mijn hele leven willen wonen, als ik zie hoe hard en veel mensen hier moeten werken om een beetje inkomsten te hebben. Daarnaast zitten er hier teveel mensen (4 keer de bevolkingsdichtheid van Nederland met 5.974 inwoners per km2). Ik heb het geluk dat ik een huis midden in het centrum heb, maar wel met een hoop ruimte voor mezelf (oa. een balkon van zo'n 50 m2).Ik moet er op dit moment niet aan denken om terug te gaan naar Nederland (ja, eventjes op de koffie zou wel leuk zijn). De mentaliteit die er in Nederland hangt, "Nederland gaat naar de klote door al die buitenlanders", "Klotepolitie", en de rest van het gezeik. Ok, hier is het wat overdreven naar de andere kant. Bijvoorbeeld vorig weekend National Day, liedjes op televisie met de boodschap "different races, one people" zijn misschien ook wel een beetje overdreven, maar je hoort hier weinig tot geen geklaag.
De positieve punten zijn zeker het klimaat, het hele jaar door tussen de 25 en 35 graden, het eten, de verscheidenheid is echt enorm en alles is ontzettend goedkoop, het leven in een miljoenenstad, waar je echt alles om je heen hebt. Ten slotte heb je ook de mogelijkheid om naar de buurlanden te gaan (Maleisie, Indonesie). Vorige week nog een hapje in Maleisie gaan eten. Meteen een andere wereld, veel rustiger.
Lijkt me zo lekker
quote:Inboedel die je eventueel nieuw wilt aanschaffen en.... thats it i guess.
Op dinsdag 19 augustus 2003 19:50 schreef CiQNiZ het volgende:
En van de mensen die zijn gaan emigreren, zijn jullie daar nou heel veel geld mee kwijt geraakt? Ik bedoel, ik begrijp dat je niet zomaar gaat emigreren, dat kost je wel wat, maar over wat voor bedragen praten we nou precies?
quote:Ik ben maar een semi-emigrant, ik kom namelijk weer terug, maar mij levert het alleen maar geld op. Ten eerste omdat mijn woning betaald wordt en ik mijn (huur)woning in Nederland opgezegd heb. Ik heb niets meer meegenomen dan mijn vliegtuigbagage (42 kilo, dus 60 euro moeten bijbetalen). Daarnaast is het leven hier goedkoper en ontvang ik mijn Nederlandse loon. Tussen de 2 en 5 gulden voor een maaltijd is erg normaal.
Op woensdag 20 augustus 2003 02:36 schreef KNAK het volgende:[..]
Inboedel die je eventueel nieuw wilt aanschaffen en.... thats it i guess.
Vrij weinig als je gefinancierd wordt;ons hele oude huis werd in een container gestopt en verscheept...kost wel een aardig centje
Als je eenmaal aangekomen bent in het land van bestemming dan valt het nog wel redelijk mee m.i.
quote:Waarom lijkt je Singapore zo fantastisch? Als tip, ga niet direct na je middelbaar onderwijs, zorg dat je hier een stage kan doen.
Op woensdag 20 augustus 2003 01:13 schreef Darkinforcer het volgende:[..]
Lijkt me echt geweldig kerel.Ik ben echt stik jaloers op je dat meen ik. Als mn middelbare opleiding is afgerond dan ga ik linea-recta een plekkie daar zoeken of anders in de buurt van mn neef (usa) heel anders maar toch om lekker te studeren.
Lijkt me zo lekker
quote:Vertel mij niets over goedkoop eten enzo, ik zit in India & hier is 5 gulden nog veel voor eten
Op woensdag 20 augustus 2003 03:14 schreef Libris het volgende:[..]
Ik ben maar een semi-emigrant, ik kom namelijk weer terug, maar mij levert het alleen maar geld op. Ten eerste omdat mijn woning betaald wordt en ik mijn (huur)woning in Nederland opgezegd heb. Ik heb niets meer meegenomen dan mijn vliegtuigbagage (42 kilo, dus 60 euro moeten bijbetalen). Daarnaast is het leven hier goedkoper en ontvang ik mijn Nederlandse loon. Tussen de 2 en 5 gulden voor een maaltijd is erg normaal.
quote:Ja, ik weet geeneens of de Nederlandse staat mijn huidige adres heeft... Moet je je eigenlijk aanmelden bij de ambassade?
Op woensdag 20 augustus 2003 06:08 schreef KNAK het volgende:[..]
Vertel mij niets over goedkoop eten enzo, ik zit in India & hier is 5 gulden nog veel voor eten
![]()
En dat alles wat je opnoemt hier,geen huis in NL enzo,datzelfde is ook hier het geval..altijd leuk elk jaar als je op vakantie gaat naar Nederland, dan ben je officieel dakloos
btw. Waar zit je in India?
quote:Geen idee of je dat moet doen... ik zal het wel eens vragen of dat verplicht is,.. lijkt me toch ergens niet...
Op woensdag 20 augustus 2003 06:13 schreef Libris het volgende:[..]
Ja, ik weet geeneens of de Nederlandse staat mijn huidige adres heeft... Moet je je eigenlijk aanmelden bij de ambassade?
btw. Waar zit je in India?
quote:Dat ligt er helemaal aan wat je mee wilt nemen. Wij namen bijvoorbeeld nauwelijks meubels mee, en verscheepten voor 1200 Euro 2 kubieke meter aan persoonlijke spullen. Hier hebben we van al ons spaargeld (20.000+ euro) nieuwe meubeltjes, auto, etc gekocht. En natuurlijk verdien ik hier nu ook geld. Ja, het kan best een investering worden, maar ook met heel weinig geld kun je al een eind komen hoor.
Op dinsdag 19 augustus 2003 19:50 schreef CiQNiZ het volgende:
En van de mensen die zijn gaan emigreren, zijn jullie daar nou heel veel geld mee kwijt geraakt? Ik bedoel, ik begrijp dat je niet zomaar gaat emigreren, dat kost je wel wat, maar over wat voor bedragen praten we nou precies?
quote:De VS kent het fenomeen "Diversity Lottery", maar ik weet niet of Nieuw Zeeland dat kent. Daarvoor zul je bij de Nieuwzeelandse immigratiedienst terecht moeten voor informatie.
Geldt dit alleen voor Amerika, of ook voor bijvoorbeeld dus Nieuw Zeeland, is dit bij iemand bekend?
quote:Je beseft wel dat jij je dan aan zult moeten passen hè? Dus Spaans leren en dat vooral ook met je kinderen spreken, want ja... je woont nu eenmaal daar!
Op maandag 18 augustus 2003 19:40 schreef bingo het volgende:
Zo ja, waarheen en waarom?Ik wil naar Zuid Amerika omdat ik denk dat Nederland steeds meer zal verloederen. En dat het over een tiental jaren bijna onleefbaar is voor normale nederlanders. En ik zuid Amerika kan je goedgoop rentenieren terwijl het er heerlijk vertoeven is.
Ja, ik denk ook heel vaak aan emigreren (voor tijdelijk of altijd) en ook naar diezelfde regio. Ik heb er echter wel iets minder naïef beeld van dan jij.... Het is daar inderdaad goedkoper en heerlijk vertoeven, maar [newsflash] ergens leven is iets anders dan een beetje vakantie vieren [/newsflash].
Met een klagerige natuur zul je in Zuid-Amerika ook niet ineens het grote geluk vinden...
quote:I rest my case....
Op maandag 18 augustus 2003 19:45 schreef bingo het volgende:
ik ben in isla margarita geweest. Het leven is daar superrelaxt en goedkoop. Coke kost je ongeveer een euro of 4.
quote:Saladito, ik ben erg benieuwd hoe jij het het aangepakt: zomaar op de bonnefooi vertrokken? Daar eerst een baan gezocht? Al contacten daar?
Op woensdag 20 augustus 2003 23:23 schreef saladito het volgende:
Negen jaar terug vertrokken uit Nederland naar een Zuid Amerikaans land.
Wordt wel lastig zo (Midden-Australie misschien).
quote:België?
Op donderdag 21 augustus 2003 01:06 schreef Crashcat het volgende:
Wordt wel lastig zo(Midden-Australie misschien).
quote:Ik doe het wel voor een beetje van allebei
Op donderdag 21 augustus 2003 01:21 schreef saladito het volgende:
De mijne is Een ons geluk is meer dan een kilo verstand.
Ik probeer nu inderdaad ook een korterlopend project te regelen daar. Valt niet mee, helaas... Waar zit je precies? Of wil je dat niet vertellen?
quote:Zo te horen is nederland is jouw liever kwijt dan rijk!
Op maandag 18 augustus 2003 19:40 schreef bingo het volgende:
Zo ja, waarheen en waarom?Ik wil naar Zuid Amerika omdat ik denk dat Nederland steeds meer zal verloederen. En dat het over een tiental jaren bijna onleefbaar is voor normale nederlanders. En ik zuid Amerika kan je goedgoop rentenieren terwijl het er heerlijk vertoeven is.
quote:Dit is (gelukkig) niet het forum waar we over taalfouten vallen.
Op donderdag 21 augustus 2003 18:20 schreef saladito het volgende:
Op donderdag21 augustus 2003 12.55 schreef Kimmie:
Zo te horen is nederland is jouw liever kwijt dan rijk
---------------------------------------------------------------------------------
Zeg Hik,sta jij ook zo verstelt dat sommige mensen van die stomme opmerkingen plaatsen?
Taalkundig ook een knakker.
Ik heb overigens nog steeds geen emigratieplannen. Hooguit dit dorp uit emigreren, maar meer nog niet!
Maar ik denk dat ik mijn vrienden toch ga missen als ik een warmer oord verkies.
quote:Dat is toch helemaal geen probleem? Mijn zus heeft 7 maanden in Argentinie gewoond, en had het spaans zo onder de knie! Ze had maar 1 jaar spaans gehad op de universiteit dus alleen de kennis van een "beginner" zegmaar. Omdat dus niemand daar Engels sprak (althans niet in de binnenlanden waar zij zat) moest ze wel spaans spreken. Toen ze thuis kwam sprak ze het bijna vloeiend, althans voor iemand die geen spaans spreekt lijkt dat al snel zo natuurlijk
Op donderdag 21 augustus 2003 00:46 schreef Hik het volgende:
Je beseft wel dat jij je dan aan zult moeten passen hè? Dus Spaans leren en dat vooral ook met je kinderen spreken, want ja... je woont nu eenmaal daar!
quote:Absoluut. Mensen denken bijvoorbeeld ook de Verenigde Staten echt te kennen doordat ze het "toeristenrondje" in het zuidwesten van de States gedaan hebben (San Fransisco, Disneyland, Seaworld, een paar natuurparken, de Grand Canyon en Las Vegas zegmaar) en "bowling for Columbine" gezien hebben.
Ja, ik denk ook heel vaak aan emigreren (voor tijdelijk of altijd) en ook naar diezelfde regio. Ik heb er echter wel iets minder naïef beeld van dan jij.... Het is daar inderdaad goedkoper en heerlijk vertoeven, maar [newsflash] ergens leven is iets anders dan een beetje vakantie vieren [/newsflash].
Na anderhalf jaar kan ik je vertellen dat je op zo'n manier een land niet leert kennen. Als "vlug-vlug-over-3-weken-weer-thuis" toerist zie je niet om de toeristische attracties heen, en er staat zo'n vreselijk vaste retourdatum op je ticket. Alleen al dat besef in je achterhoofd doet je op een heel andere manier naar een land kijken. Pas als je echt jezelf ergens gaat vestigen, met het volk in aanraking komt, de maatschappij over je heen krijgt, je echt de fijne kneepjes van een taal moet leren begin je pas te beseffen wat immigratie eigenlijk inhoudt. Ik geef dan wel Amerika als voorbeeld omdat ik daar woon, maar dat geldt dus voor alle landen.
Ik zeg wel eens "immigratie kun je niet in een boek lezen". Je kunt je vreselijk goed voorbereiden, maar pas als je het DOET weet je ook echt wat het is, en belangrijker: of je het nog eens zou doen.
Ik raad mensen dan ook aan dat als ze de kans krijgen 6 maanden of een jaar naar het buitenland te kunnen voor studie of werk dit MET BEIDE HANDEN AAN TE GRIJPEN!!! Het is de ideale manier om uit te vinden of je ergens anders zou willen wonen. Laat zo'n kans NOOOOOIT uit je handen glippen. Een geliefde die evt. niet meekan is er na een jaar nog wel als zij/hij echt van je houdt.
quote:Ben je daar echt bang voor? Ik woon al anderhalf jaar op de San Andreas breuk (althans, dichtbij....) en heb tot nu toe alleen een 4.8 bevinkje meegemaakt die de lamp wat deed schudden en iets van de tafel deed vallen.....
Op donderdag 21 augustus 2003 01:06 schreef Crashcat het volgende:
Ik wil ook we emigreren, maar dan waar er geen typhoons, orkanen, tornado's en aardbevingen zijn.Wordt wel lastig zo
(Midden-Australie misschien).
De kans dat je omkomt door deel te nemen aan het verkeer is vele malen groter.
quote:Ga eens in op hetgeen je 'stom' vind, ipv te zeuren over taal.
Op donderdag 21 augustus 2003 18:20 schreef saladito het volgende:
Op donderdag21 augustus 2003 12.55 schreef Kimmie:
Zo te horen is nederland is jouw liever kwijt dan rijk
---------------------------------------------------------------------------------
Zeg Hik,sta jij ook zo verstelt dat sommige mensen van die stomme opmerkingen plaatsen?
Taalkundig ook een knakker.
quote:Nee, voor de meeste mensen is dat geen probleem inderdaad. Maar ik doelde op de openingspost die een beetje standaard-Nederland-verloederd-bla-bla was. Ik dacht de TS er even fijntjes op te wijzen dat híj bij emigratie de buitenlander is die dáár zal moeten integreren. En gezien de toon van zijn post heb ik daar een beetje mijn twijfels over...
Op donderdag 21 augustus 2003 21:50 schreef maartena het volgende:
Dat is toch helemaal geen probleem? Mijn zus heeft 7 maanden in Argentinie gewoond, en had het spaans zo onder de knie!
We zijn wel van plan om uiteindelijk weer terug te keren naar Nederland (of wie weet wel eerder) dus echt emigreren is het niet!
quote:Voor zover ik weet is het niet verplicht je bij de Nederlandse ambassade te melden, maar het kan wel handig zijn. In sommige gevallen heb je bijvoorbeeld in Nederland bewijs nodig dat je niet in Nederland woont, en dat kun je dan bij de ambassade krijgen. Als je in een politiek explosief gebied woont word je bovendien van bijvoorbeeld extra veiligheidsmaatregelen op de hoogte gehouden. Mocht je op afstand je stem willen laten gelden, dan word je van de registratieprocedure op de hoogte gebracht wanneer er verkiezingen aankomen. En mocht je erop zitten te wachten, dan word je ook nog uitgenodigd voor de jaarlijkse Koninginnedagborrel, of mag je een handje komen schudden als de Koningin in hoogsteigenpersoon langs komt
Op woensdag 20 augustus 2003 12:58 schreef KNAK het volgende:
Geen idee of je dat moet doen... ik zal het wel eens vragen of dat verplicht is,.. lijkt me toch ergens niet...
quote:
Op maandag 18 augustus 2003 22:11 schreef maartena het volgende:
- Het respect voor de medemens (ook de ge-immigreerde medemens) is veel groter dan in Nederland. Uiteraard zijn er na 11 September wat vervelende situaties ontstaan tussen "blanke" Amerikanen en moslim immigranten, maar daar is nu nauwelijks meer iets van te merken. Men geloofd hier meer in samenwerking en respect voor elkaar dan in het lukraak rondzaaien van opmerkingen als "alle buitenlanders moeten eruit", wat ik helaas van steeds meer Nederlanders hoor....
De onderstaande cartoon is wel niet zo relevant, maar misschien kan het geen kwaad om hen er mee te confronteren:
Daarbij denk ik dat ik in een ander land beter op mijn plek ben, in Nederland heb ik mij nooit echt thuisgevoeld mijn drang naar het buitenland is ontzettend groot. Welk land mijn eindbestemming moet gaan worden weet ik nog niet. Waarschijnlijk in de richting van Noord- of Zuid-Amerika of Australie (maar Australie is geloof ik heel moeilijk binnenkomen). Voor mijn familie zou ik btw het liefst in Europa blijven (mocht er wat met ze gebeuren), maar ja ik moet het uiteindelijk voor mezelf doen en niet voor mijn familie.
Stomme vraag misschien, maar mogen huisdieren ook mee-emigreren?
quote:Tuurlijk, maar de regels zijn sterk van het land afhankelijk. Juist Australië staat bijvoorbeeld bekend om de hele strenge quarantainewetgeving (6 maanden, als ik me niet vergis), terwijl je andere landen met een paar vaccinaties zo binnen kunt hobbelen. Die vaccinaties moeten vaak wel een bepaalde termijn vantevoren gegeven worden. En was Saudi Arabië niet heel moeilijk wat huisdieren betreft? Een kwestie van een iets vastomlijnder plan maken en dan bij de desbetreffende ambassade informeren dus.
Op zondag 24 augustus 2003 23:00 schreef Ms_Furious het volgende:Stomme vraag misschien, maar mogen huisdieren ook mee-emigreren?
quote:wie gaat er nou in Saudi-Arabië wonen?? midden tussen al die......
Op maandag 25 augustus 2003 00:15 schreef Gaoxing het volgende:[..]
En was Saudi Arabië niet heel moeilijk wat huisdieren betreft? Een kwestie van een iets vastomlijnder plan maken en dan bij de desbetreffende ambassade informeren dus.
quote:Je post of je post niet. Dit is niks.
Op maandag 25 augustus 2003 09:30 schreef andre17 het volgende:[..]
wie gaat er nou in Saudi-Arabië wonen?? midden tussen al die......
quote:Ja. Een winkel heeft gewoon meer personeel in dienst om op zondag (en alle avonden) open te kunnen zijn.
Op zondag 24 augustus 2003 15:52 schreef DeGroeneRidder het volgende:
Maartena, i.v.m. het feit dat de winkels op zondag open zijn: men heeft er toch de vijfdaagse werkweek hoop ik?
Ik krijg in dit land echt het idee dat iedereen leeft voor zijn carriere en niet voor de lol. Het gejakker op de weg om op tijd 's morgens op je werk te zijn, de chagrijnige sfeer in dit land en vooral het gezeur om alles. Nu weer met het nieuwe beleid, ga dan *^$#&$ protesteren, laat je stem horen. Nee dan krijg je op feestjes te horen dat het ziekenfonds kloten is etc etc. En natuurlijk het gezeur over buitenlanders....hou toch op man!
Nee, ik kwam zaterdag terug van mijn vakantie in Hurghada en ik "voelde" het gejakker en gestress weer op de terugweg naar huis. Groot lichtje hier, toetertje daar, omdat je 120 rijdt (vreemd als je bijna klokje rond wakker bent, ik slaap nooit in het vliegtuig, rot airco ) En dan is het 3.00 's nachts. Waar hebben we het over? Waarom al dat gejaag, gestress, geklaag. Geniet van het leven, denk ik dan.
Dus ik ben nu weer diep aan het nadenken. Het is niet een beslissing wat je op een dagje maakt, je laat natuurlijk wel veel achter. Ik heb een goede baan, vrienden (denk ik ), die laat je natuurlijk wel achter. Aan de andere kant: je leeft voor zover we weten maar 1x, dan kun je maar beter zorgen dat je echt geleefd hebt, niet alleen gewerkt omdat het moet
Ik ben van plan om pas over 2 jaar te gaan, eindbestemming nog niet 100% zeker Ik wil hier eerst de boel netjes afsluiten, dat ik met een tevreden gevoel dit hoofdstuk afsluit. Ik denk dat ik mijn dive instructor ga halen en zo de wereld rond ga reizen, lijkt me fantastisch. Maar eerst eens proberen als vakantiebaantje, want misschien is het helemaal niet wat ik hoop.
Dream about your life, or live your dream. Ik kies voor het laatste.
Ja, ik wil ook voor langere tijd weg en ik denk aan Afrika (kwam ik nog niet tegen in dit topic). Waarom? Omdat er meer ruimte is, prachtige natuur en omdat je er buiten kunt leven. Bovendien bevalt de cultuur me wel. Ik heb het dan overigens over het zuidelijk deel van Afrika: Namibië, Botswana, Zuid-Afrika.
Ik ben nu een paar weken terug van mijn reis daarheen en ik vind Nederland ten eerste errug druk (ik stond dit weekend twee keer 's anchts in de file!), en ten tweede merk ik nu weer hoezeer we hier alleen maar bezig zijn met meer, groter, mooier, beter. Ik wil gewoon rustig leven, natuurlijk ook gewoon werken, maar ik hoef geen enorm huis als het maar ergens buiten staat. Omdat het zo warm is, leef je veelal buiten en heb je al die dingen ook niet nodig zoals hier als het weken achter elkaar regent of berekoud is.
Ik wil zonsondergangen zien, olifanten in mijn tuintje, en niet eeuwig bezig zijn met die rat race van hier.
Maar goed, meteen emigreren is wel erg veel van het goede en dus ga ik er eerst voor een half jaar/jaar naar toe. Ik hoop in april te vertrekken!
Maar ik ben nu nog 19 maar zou het liefst nu al gaan alleen het probleem is hoe, met wie, of gewoon helemaal alleen?
Het lijkt me zoooo tof gewoon een nieuw leven beginnen nieuwe mensen
nieuwe baan alles is nieuw zelfs even naar de supermarkt gaan .
Heeft iemand misschien wat informatie voor me .
Het betekent: jezelf nog meer aanpassen dan je hier in NL al doet. Er komt zoveel meer bij kijken dan alleen een andere taal leren. En rken maar dat je moet INLEVEREN - nog meer dan wat dit kabinet van ons verwacht. Maar nee, dat geeft allemaal niet, lang leve het buitenland.
'Het buitenland' lijkt misschien beter dan NL, maar als je er een tijdje woont kom je erachter dat ieder land/cultuur zijn plus- en minpunten heeft.
Ik heb mijn jeugd in diverse landen doorgebracht en ben BLIJ dat ik nu in Nederland kan studeren en Stufi en OV krijg - om maar een voorbeeld te geven. In veel landen bestaat zoiets niet eens.
Dat eeuwige gezeur van Nederlanders doet me niets, want Australiërs zijn nog een tikkeltje erger. Als je denkt dat NLers carriere-bewust en haastig zijn, ben je vast nog nooit in de USA geweest. Het mediterrane klimaat met hete zomers waarin je voor 80% onproduktief wordt ben je na 3 jaar ook zat. Ziekenfonds of tandartsverzekering? Dat kennen ze in de meeste landen niet. En oh ja, asielzoekers en arbeidsmigranten hebben ze ergens anders ook, alleen komen die misschien niet uit Marokko en Turkije.
Ik sluit niet uit dat ik ooit zelf (weer) ga emigreren, maar niet omdat ik denk dat het ergens anders beter is. Het gras van de buren lijkt altijd groener...
quote:Belangrijkste wat je moet weten is, ja kan nooit meer "terug". Als je terug gaat na jaren in het buitenland, dan merk je dat je weer in een vreemd land komt, want NL veranderd, ontwikkeld zich anders dan jij.
Op maandag 6 oktober 2003 19:51 schreef Wakey het volgende:
No offence, maar ik heb het idee dat men hier niet helemaal doorheeft wat emigreren betekent (afgezien van de mensen die het daadwerkelijk gedaan hebben).
Heb dit zelf meegemaakt, Kwam terug in NL na paar jaar buitenland, en kwam in een geflipt kippehok terug, waar iedereen het heeft over de geest van Pim, Mabel en hekel aan migranten enorm is toegenomen.
maarja in europa kun je het best in scandinavie wonen denk ik, dichtbij, mooi en leeg.
quote:Voor Noorwegen:
Op donderdag 28 augustus 2003 11:54 schreef damian25 het volgende:
Ik denk er ook al een hele tijd over om weg te gaan uit Nederland, al is het maar voor een jaar of een half jaar. Mijn keus is hierbij gevallen op Zweden, Noorwegen, Finland of Denemarken. Mijn enige probleem is dat het heel moeilijk zoeken is naar de juiste vacatures van hieruit. Is er iemand die hier een goede site of een goed adres voor heeft?
En op www.noorwegen.org en www.norsk.nl genoeg info te vinden over het immigratieprocess in Noorwegen.
Succes!
Aan de ene kant trekken me Zweden en Zwitserland heel erg. Naar een ander land emigreren in Europa heeft natuurlijk wel zijn voordelen ivm met vrienden/familie. Maar het is ook wel leuk om wat verder weg het geluk op te zoeken. Dan zit ik vrijwel meteen aan de VS en Canada te denken. Ik heb al veel gezien van de VS en Canada en heb zo wel de regio's in mijn hoofd waar ik het naar mijn zin zal hebben. Australie en Nieuw Zeeland spreken me ook wel aan, maar daar ben ik nog niet geweest, dus daar moet ik eerst maar eens heen om rond te kijken.
EDIT:: En als ze klaar is met d'r studies, misschien terug naar Nederland, tenzij ik vast werk vind (wat moeilijk is voor een industrieël elektrisch monteur in zo'n land).
quote:ik kreeg 4 weken geleden toch een iets andere indruk, ik dacht dat het in oostenrijk momenteel beter gesteld is op de arbeidsmarkt dan in Nederland.
Op dinsdag 7 oktober 2003 15:40 schreef The_NiteAngyl het volgende:
Ben van plan om met m'n vriendin in Oostenrijk samen te wonen. Ergenst ten westen van Graz ofzo. In Murau, St. Egidi denk ik.EDIT:: En als ze klaar is met d'r studies, misschien terug naar Nederland, tenzij ik vast werk vind (wat moeilijk is voor een industrieël elektrisch monteur in zo'n land).
Misschien dat wij (ik en m'n vriendin) ook naar Oostenrijk gaan, eerst wil ik mijn Duits (en dan vooral het steierische) onder de knie krijgen. We hebben al een paar leuke huisjes gezien, nu nog een leuke baan (mijn vriendin is oostenrijkse dus voor haar mag het geen probleem zijn)
wij zouden het dan ook in de omgeving van Graz zoeken. we gaan zowiezo met de kerst weer 2 weken.
er zijn echter nog 2 opties: Australië of Nieuw Zeeland....
quote:De enige industrieën die Oostenrijk rijk is, zijn houtindustrieën. Ik ben opgeleid voor werk in chemische industrie (is enigzins anders, nevermind). Dus zou ik werk moeten zoeken in Zuid-Duitsland, Italië of ergenst anders. Zij, m'n vriendin, studeert gewoon verder in de universiteit in Wenen-- daar blijft ze nog wel vijf jaar.
Op dinsdag 7 oktober 2003 16:39 schreef Gumtree het volgende:[..]
ik kreeg 4 weken geleden toch een iets andere indruk, ik dacht dat het in oostenrijk momenteel beter gesteld is op de arbeidsmarkt dan in Nederland.
Misschien dat wij (ik en m'n vriendin) ook naar Oostenrijk gaan, eerst wil ik mijn Duits (en dan vooral het steierische) onder de knie krijgen. We hebben al een paar leuke huisjes gezien, nu nog een leuke baan (mijn vriendin is oostenrijkse dus voor haar mag het geen probleem zijn)
wij zouden het dan ook in de omgeving van Graz zoeken. we gaan zowiezo met de kerst weer 2 weken.er zijn echter nog 2 opties: Australië of Nieuw Zeeland....
Enne... misschien zie ik je wel met de kerst (zou wat wezen...); dan ga ik voor anderhalve maand naar Oostenrijk
quote:Dat zouden wel de laatste landen zijn waar ik zou willen wonen! Ken je al Arabisch??
Op dinsdag 7 oktober 2003 21:12 schreef Mutant01 het volgende:
Ik ben van plan om te emigreren, maar eerst studie afmaken en wat geld verdienen. Uiteindelijk hoop ik in een van de maghreb landen te komen. (Marokko, Tunesie etc), mentaliteit is uber, relaxte klimaat en mooie/goede mogelijkheden om een bedrijf te starten. De markt is daar verre van verzadigd, economische groei is goed daar: 6% en hoger (wat minder depressieve mensen betekent)
quote:Nee, maar een beetje Frans. Spreken ze daar ook. Maar waarom zou je daar niet willen wonen? Erg rijke en mooie cultuur, heerlijk voedsel, heerlijke mensen.
Op dinsdag 7 oktober 2003 21:25 schreef Dezz het volgende:[..]
Dat zouden wel de laatste landen zijn waar ik zou willen wonen! Ken je al Arabisch??
quote:Ben er deze zomer geweest en ik vond het een beetje een arme troep eigenlijk. Er waren wel stukken waar hele mooie huizen staan maar toch...
Op dinsdag 7 oktober 2003 21:35 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Nee, maar een beetje Frans. Spreken ze daar ook. Maar waarom zou je daar niet willen wonen? Erg rijke en mooie cultuur, heerlijk voedsel, heerlijke mensen.
quote:Waar ben je precies geweest als ik vragen mag?
Op dinsdag 7 oktober 2003 21:40 schreef Dezz het volgende:[..]
Ben er deze zomer geweest en ik vond het een beetje een arme troep eigenlijk. Er waren wel stukken waar hele mooie huizen staan maar toch...
quote:Tanger, ik heb misschien wel te weinig gezien van het land, maar toch trekt het land me niet. Ik zit liever in een Westers land
Op dinsdag 7 oktober 2003 21:42 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Waar ben je precies geweest als ik vragen mag?
[Dit bericht is gewijzigd door Kozzmic op 08-10-2003 00:04]
quote:Je kunt er goed verdienen
Op maandag 25 augustus 2003 09:30 schreef andre17 het volgende:[..]
wie gaat er nou in Saudi-Arabië wonen?? midden tussen al die......
Viva L'Europe.
Zelf heb ik gewoond in:
Nederland (duh)
China
Belgie
UK
Taiwan
Als ik dan lees dat mensen uit NL wegwillen vanwege werkdruk, ratrace etc dan moet ik toch wel even lachen. NL is juist een relaxed land met korte werkdagen waar vooral koffie wordt gedronken.
Materialisme? Nederland draait veel minder om geld dan bijvoorbeeld China of Taiwan.
De kwaliteit van leven is in NL ook zeer hoog. Bijna iedereen heeft een goede woning, er is volop groen in de steden, zeeen van vrije tijd, korte werkdagen, veel vakantie, hoge salarissen, sociale zekerheid is bijna vanzelfsprekend, etc.
Toch kan ik iedereen aanraden om eens te emigreren. Elk land heeft weer nieuwe verrassingen, dingen die leuk zijn en dingen die minder leuk zijn. Deze ervaringen maken je leven een stuk interessanter.
Ik heb ook bij mezelf gemerkt dat ik goede dingen beter ben gaan waarderen omdat je ze niet meer voor vanzelfsprekend aanneemt.
quote:In tegendeel, als je het goed regelt levert het juist bergen geld op!
Op dinsdag 19 augustus 2003 19:50 schreef CiQNiZ het volgende:
En van de mensen die zijn gaan emigreren, zijn jullie daar nou heel veel geld mee kwijt geraakt?
Nooit, nooit in mijn leven meer last van regen en wind
Als ik zou emigreren... ik zou zo gauw niet weten waar, maar waarschijnlijk geen westers land en zowel, dan Frankrijk.
quote:Ik ben het helemaal met deze posting eens
Op woensdag 8 oktober 2003 17:03 schreef Aernout het volgende:
Okee, emigreren is een goed idee! Alleen een aantal van de redenen die ik hier voorbij zie komen...Zelf heb ik gewoond in:
Nederland (duh)
China
Belgie
UK
TaiwanAls ik dan lees dat mensen uit NL wegwillen vanwege werkdruk, ratrace etc dan moet ik toch wel even lachen. NL is juist een relaxed land met korte werkdagen waar vooral koffie wordt gedronken.
Materialisme? Nederland draait veel minder om geld dan bijvoorbeeld China of Taiwan.
De kwaliteit van leven is in NL ook zeer hoog. Bijna iedereen heeft een goede woning, er is volop groen in de steden, zeeen van vrije tijd, korte werkdagen, veel vakantie, hoge salarissen, sociale zekerheid is bijna vanzelfsprekend, etc.Toch kan ik iedereen aanraden om eens te emigreren. Elk land heeft weer nieuwe verrassingen, dingen die leuk zijn en dingen die minder leuk zijn. Deze ervaringen maken je leven een stuk interessanter.
Ik heb ook bij mezelf gemerkt dat ik goede dingen beter ben gaan waarderen omdat je ze niet meer voor vanzelfsprekend aanneemt.
Ik ben zelf om de liefde ge-emigreerd (Amerikaanse vrouw die na 4 jaar Nederland weer naar huis wilde) en heb het tot nu toe vrij positief ervaren. Zelf vindt ik de mentaliteit in Nederland (hoe mensen omgaan met elkaar) tot een dieptepunt gezakt, en voel ik me hier in de VS eigenlijk meer thuis dan in mijn eigen land.
Ik mis Nederland dan ook niet. Ik mis wel mijn familie enzo, maar ach..... 1 dag reizen en je bent er weer.
Mijn zus heeft o.a. in Argentinie (7 maanden), Indonesie (4 maanden), en Jordanie (6 maanden) gewoond, en ik weet van haar ervaringen dat het absoluut een geweldige ervaring is om eens een tijdje in een compleet ander land te wonen. En uiteraard deel ik die mening met haar, ik zit intussen 18 maanden in de VS.
Ik blijf erbij: Mocht je de kans krijgen...... grijp em met beide handen aan! Als het niet bevalt kun je weer terug, maar zo'n kans krijg je meestal niet vaak......
quote:Ik heb hier voor mijzelf al een hele topic voor gemaakt, maar mijn punt, en dat van de reacties ook, was dat het beste voor mij is om te emigreren naar Oostenrijk. Mijn vriendin woont en studeert daar, en zit nog zeker vijf jaar aan d'r studies vast.
Op donderdag 9 oktober 2003 00:34 schreef maartena het volgende:
Ik blijf erbij: Mocht je de kans krijgen...... grijp em met beide handen aan! Als het niet bevalt kun je weer terug, maar zo'n kans krijg je meestal niet vaak......
Op vakantie is bijna elk land leuk, want dan werk je niet of ga je niet naar school. Maar ik heb in die landen familie wonen, ooms en tantes, neefjes en nichtjes, mijn opa. Ik wil echt heel graag daar zijn om meer tijd met hun door te brengen.
Verder is het klimaat daar erg mooi, lekker warm, mooie natuur, en ik kan zo wel door gaan. Ik wou dat het al zomervakantie was, dan kon ik er weer heen!!
Oja, alles is zo goedkoop op de Filippijnen! De euro is daar echt heel veel waard. Maar dan is het dan ook mooi als je euro's binnen krijgt wanneer je daar zit, anders heb je er nog nix aan. Want een accountant verdient maar 200 euro, en dat is voor hun veel geld.
Waarheen: Australië
Waarom: Ik ben het beu om voor anderen op te draaien. Dat is waar het in Nederland min of meer op terecht komt. WAO'ers. Bijstand. Niemand neemt meer verantwoordelijkheid. Belastingen rijzen de pan uit. Criminelen krijgen vrij spel. Politici hebben lak aan het volk. Nederland is verworden tot een zachte heelmeester, en de stinkende wonden zijn pas begonnen met ontstaan. Dat zal nog heel erg worden. Europa komt eraan om nog meer wetten op te leggen. Bureaucratie.
Oh en dit klinkt misschien heel vreemd uit de mond van een misschien toekomstige emigrant, maar ik ben de immigranten hier beu. Ik wil niet door mijn stad lopen en alleen maar zwarten of Arabieren tegenkomen. Dat vind ik walgelijk.
Dat is misschien nou ook juist het verschil met ons immigratiebeleid en dat van landen als Canada, de VS, en Australië. Hier lijkt het wel alsof je er in komt als je maar zo laag mogelijk geschoold bent, zonder ambitie. Daar zoeken ze tenminste mensen die iets van hun leven willen maken, mensen die willen werken om iets moois van hun leven te maken.
Ik zoek een land waar je zelf verantwoordelijkheid draagt, waar je niet 70% van je inkomen kwijt bent om voor dat deel van de bevolking te zorgen wat te lui is om zelf iets te doen. Een land waar de overheid niet overal zijn neus in steekt. Een land waar je tenminste nog een mooie woning kunt krijgen voor omgerekend 100000 euro.
Weet je, ik zit hier nu een aantal maanden in Zweden voor mijn werk, en het is hier zo veel relaxter. Mensen gunnen elkaar iets. Er is geen aggressieve sfeer op straat of bij het uitgaan. Het verkeer is rustig. Ik ben hier laatst bij een makelaar geweest. Weet je wat een woning hier kost? Voor 60k euro heb je iets moois. Met een tuin, grond er omheen. Kom daar maar eens mee aan in Nederland.
Maar ja, vind je het gek. In Nederland wonen 17 miljoen mensen. In Australië 19,9 miljoen. Nederland past 185x in Australië. Hier gedraagt men zich als ratten in een overvolle kooi.
En het weer in Darwin is prachtig. Zelfs in Sydney!
ergens anders dan Nederland
quote:Jij bent vast nog nooit in een Amerikaanse stad geweest
Op maandag 27 oktober 2003 20:41 schreef StefanP het volgende:Ik wil niet door mijn stad lopen en alleen maar zwarten of Arabieren tegenkomen. Dat vind ik walgelijk.
Dat is misschien nou ook juist het verschil met ons immigratiebeleid en dat van landen als Canada, de VS, en Australië.
Verder vind ik het een beetje bekrompen om over de WAO te gaan zeuren. Je weet immers niet wat jou nog te wachten staat, niemand kiest ervoor om invalide te worden of weet ik veel wat.
Landen zoals de VS en Australie zijn prima om in te wonen zolang je gezond bent, maar als jou iets overkomt waardoor je niet meer kunt werken dan heb je een groot probleem. Daarnaast is het ziektekostenstelsel ook niet zo uitgebreid als in NL waardoor je met torenhoge rekeningen wordt opgescheept.
Het is niet zo dat ik helemaal pro-NL ben, maar ik heb inmiddels wel ervaren dat het 'voor wat, hoort wat' principe absoluut klopt. Je moet hier veel premies/belasting betalen maar daar krijg je ook wat voor terug.
Het probleem is dat Nederlanders zo verwend zijn dat ze het allemaal niet meer waarderen. Ze zien/horen leuke dingen over andere landen en denken meteen dat het daar beter is. De hel breekt los als het kabinet besluit het ziekenfondspakket in te krimpen: er ooit bij stil gestaan dat zoiets in het buitenland vaak helemaal niet bestaat? En zeker niet voor 40 euro per maand.
Veel argumenten die ik in dit topic lees slaan echt helemaal nergens op en kunnen alleen worden gegeven door mensen die nog nooit langer dan 2wkn in het buitenland op vakantie zijn geweest.
Emigreren omdat Nederlanders teveel klagen en te jachtig leven, omdat het klimaat niet goed is en omdat het leven zo duur is... hahaha. Ik wens iedereen veel geluk in zijn/haar nieuwe land .
quote:
Op woensdag 29 oktober 2003 00:00 schreef Conflict het volgende:
ik, naar Belgie, 10 minuten rijden, lekker dicht bij huus
quote:Wel hoor, ik heb zelfs 2 jaar in de VS gewoond. En ik had het over Australië...
Op dinsdag 28 oktober 2003 23:59 schreef Wakey het volgende:Jij bent vast nog nooit in een Amerikaanse stad geweest
Daar ligt het percentage donkere mensen nog een stuk hoger dan hier.
Bovendien is het zo dat als ik hier in Amsterdam loop, dat ik al die mensen zie en dan weet je gewoon dat de kans heel groot is dat ze nul komma niks bijdragen aan de maatschappij. Dat irriteert me mateloos, terwijl als je diezelfde mensen in de VS tegenkomt dan weet je dat ze vrijwel zeker werken voor hun geld. Staat ook meer over in mijn vorige post, waarom het nou toch komt dat mensen hier op hun gat gaan liggen en een uitkering trekken terwijl ze in de VS echt iets van hun leven willen maken.
quote:We hebben hier in Nederland meer dan 100000 WAOers. Je dacht toch niet dat die allemaal invalide waren, of echt ziek? Een heel klein deel ervan ja. De rest is 'zogenaamd' ziek, omdat ze via de WAO vrijwel hun gehele laatsverdiende loon krijgen in plaats van een bijstands uitkering. En toch niet hoeven werken! En een deel heeft er willens en wetens gebruik van gemaakt als vroegtijdige afvloei regeling, eerder met pensioen dus. BEWUST misbuik maken van regelingen die -inderdaad zoals je zei- in principe heel erg goed zijn.
Op dinsdag 28 oktober 2003 23:59 schreef Wakey het volgende:
Verder vind ik het een beetje bekrompen om over de WAO te gaan zeuren. Je weet immers niet wat jou nog te wachten staat, niemand kiest ervoor om invalide te worden of weet ik veel wat.
Alleen jammer dat er zulk misbruik van gemaakt wordt. Als je ziet in welke mate dat gebeurt, dan schaam ik me dus om in zo'n land met profiteurs te wonen.
quote:Aan de andere kant: als je werkt dan heb je vaak via je werkgever zo'n verzekering. En je kunt je zo goed of slecht verzekeren als je zelf wilt, in plaats van uit 1 of 2 pakketten te moeten kiezen zoals hier.
Op dinsdag 28 oktober 2003 23:59 schreef Wakey het volgende:
Landen zoals de VS en Australie zijn prima om in te wonen zolang je gezond bent, maar als jou iets overkomt waardoor je niet meer kunt werken dan heb je een groot probleem. Daarnaast is het ziektekostenstelsel ook niet zo uitgebreid als in NL waardoor je met torenhoge rekeningen wordt opgescheept.
Niet al het gras is bij de buren groener, maar een slechtere ziektekosten verzekering neem ik op de koop toe.
quote:Je krijgt er hier bijna niets van terug. Van het bruto nationaal inkomen gaat zo'n 70% hier op aan belastingen: inkomstenbelasting, loonbelasting, BTW, vennootschapsbelasting, motorrijtuigenbelasting, BPM, onroerend-goedbelasting, hondenbelasting, woonforenzenbelasting, toeristenbelasting, grondwaterbelasting, assurantiebelasting, dividendbelasting, kansspelbelasting, vermogensbelasting, overdrachtsbelasting, kapitaalbelasting, beursbelasting, bouwgrondbelasting, baatbelasting, drank- en horecabelasting, personele belasting, grondbelasting, benzineaccijns, dieselaccijns, frisdrankaccijns, tabaksaccijns, alcoholaccijns, bieraccijns, wijnaccijns, olie-accijns, suikeraccijns, invoerrechten, rioolrechten, reinigingsrechten, waarborgrechten, registratierechten, successierechten, schenkingsrechten, voorraadheffing, heffing mestoverschotten, omslagheffing, bouwleges, kentekenbewijsleges, AOW-premies, WAO-premies, WW-premies, Ziektewetpremies, ziekenfondspremies, AWW-premies, AAW-premies en het kijk- en luistergeld.
Op dinsdag 28 oktober 2003 23:59 schreef Wakey het volgende:
Het is niet zo dat ik helemaal pro-NL ben, maar ik heb inmiddels wel ervaren dat het 'voor wat, hoort wat' principe absoluut klopt. Je moet hier veel premies/belasting betalen maar daar krijg je ook wat voor terug.
70%!!! Je dacht toch niet dat dat echt nodig was? Kijk nou naar de VS! Ik durf te wedden dat de helft van bovenstaande onzin belastingen daar niet eens bestaat, en de ander helft is 50% lager.
Nee, in Nederland is het allemaal te ver doorgeschoten. Politici geven zo graag 5 miljard per jaar aan de EU, 6 miljard aan ontwikkelingshulp. Voor een nietig landje als Nederland is dat belachelijk. Daar wens ik niet aan mee te betalen.
Dus: buitenland.
quote:Ze zijn inderdaad verwend maar erger nog, het zijn profiteurs en lamballen. Zie boven voor het verhaal waarom. Eigen verantwoordelijkheid neemt niemand meer, waarom zou je.
Op dinsdag 28 oktober 2003 23:59 schreef Wakey het volgende:
Het probleem is dat Nederlanders zo verwend zijn dat ze het allemaal niet meer waarderen. Ze zien/horen leuke dingen over andere landen en denken meteen dat het daar beter is. De hel breekt los als het kabinet besluit het ziekenfondspakket in te krimpen: er ooit bij stil gestaan dat zoiets in het buitenland vaak helemaal niet bestaat? En zeker niet voor 40 euro per maand.
quote:Ik heb 10 jaar op de Nederlandse Antillen gewoond, 2 in de VS en ben regelmatig maanden aaneengesloten in het buitenland voor mijn werk. Momenteel 4 maanden in Zweden.
Op dinsdag 28 oktober 2003 23:59 schreef Wakey het volgende:
Veel argumenten die ik in dit topic lees slaan echt helemaal nergens op en kunnen alleen worden gegeven door mensen die nog nooit langer dan 2wkn in het buitenland op vakantie zijn geweest.
Ik weet dus redelijk goed waar ik het over heb.
quote:Ik zie in je profiel dat je studente bent, hoeveel ervaring heb jij dus met de kosten van levensonderhoud? Als je eenmaal zelf een woning zoekt dan merk je het wel. Of je even 210000 euro op wilt hoesten, anders kun je lekker 5 jaar op de lijst gaan staan voor een sociale huurwoning. Als je 40% van je loon direct aan de staat mag afdragen, en de andere 30% via accijnzen, heffingen en de lijst met belastingen hierboven.
Op dinsdag 28 oktober 2003 23:59 schreef Wakey het volgende:
Emigreren omdat Nederlanders teveel klagen en te jachtig leven, omdat het klimaat niet goed is en omdat het leven zo duur is... hahaha. Ik wens iedereen veel geluk in zijn/haar nieuwe land
Iets meer bescheidenheid zou je goed sieren, want van de problematiek van het echte leven heb je waarschijnlijk nog geen kaas gegeten, onder de beschermende vleugels van je ouders.
Je zult er nog wel achter komen hoe duur het in Nederland allemaal is, en hoe slecht er heel veel geregeld is. Misschien wil je dan zelf ook wel emigreren!
Ik heb door het werk van mijn vader 15 jaar in het buitenland gewoond, in Engeland, Australië, Verenigde Staten, Noorwegen, Spanje en Duitsland. Ik kan je vertellen dat IEDER land zijn voor en nadelen heeft: emigreren omdat je hier 'iets' niet leuk vindt heeft dus totaal geen nut.
In zowel Australië als Nederland heb ik fulltime gewerkt en op mezelf gewoond en ik kan je zeggen dat ik daar niet meer geld overhield dan hier. Het Medicare (ziekenfonds) systeem is inderdaad goedkoper, maar je moet ook bijna alles zelf betalen, uiteindelijk maakt het dus niets uit.
Bovendien, als je naar Australie emigreert heb je de eerste 10 jaar geen recht op WAO etc. dus als er in die tijd iets met je gebeurt heb je een probleem.
Die landen lijken allemaal leuk en geweldig, maar als je iets verder kijkt dan je neus lang is dan zul je een paar venijnige addertjes onder het gras aantreffen.
quote:Het ligt er een beetje aan waar je komt. De staat California is voor 35% Mexicaans, voor 10% Aziatisch, en 5% komt ergens anders vandaan. 50% is dus "Amerikaans" en daar reken ik de "African-Americans" ook even bij, want die wonen immers ook al 10 generaties in de VS.
Op dinsdag 28 oktober 2003 23:59 schreef Wakey het volgende:
Jij bent vast nog nooit in een Amerikaanse stad geweestDaar ligt het percentage donkere mensen nog een stuk hoger dan hier.
Je kunt er zo'n beetje van uitgaan dat in California de helft blank is, en de helft niet blank.
En de staat California is de 5e economie van de wereld, dus dat bewijst maar weer eens dat huidskleur niets uitmaakt.....
quote:Nee. Het grote verschil tussen Nederland en de Verenigde Staten is dat als je in Nederland geen flikker doet aan ziektekosten je nog altijd terug kunt vallen op "Vadertje Staat". Ook wat betrefd WAO, en werkeloosheidsuitkering. In de VS ligt die verantwoordelijlheid niet bij de staat, maar bij jezelf. Je kunt jezelf prima verzekeren tegen werkloosheid en arbeidsongeschiktheid, maar lang niet iedereen doet dat.
Verder vind ik het een beetje bekrompen om over de WAO te gaan zeuren. Je weet immers niet wat jou nog te wachten staat, niemand kiest ervoor om invalide te worden of weet ik veel wat.Landen zoals de VS en Australie zijn prima om in te wonen zolang je gezond bent, maar als jou iets overkomt waardoor je niet meer kunt werken dan heb je een groot probleem. Daarnaast is het ziektekostenstelsel ook niet zo uitgebreid als in NL waardoor je met torenhoge rekeningen wordt opgescheept.
Nederland: De staat zorgt voor je.
VS (en ander landen): Je bent zelf verantwoordelijk.
Dat vertaal ik niet in "Als er iets gebeurd heb je een groot probleem", maar in "Als je niets zelf regeld heb je een groot probleem".
quote:Dat bedoel ik dus. In Nederland denkt iedereen dat Vadertje Staat voor ze blijft zorgen, terwijl in het buitenland je toch echt voor jezelf op moet komen. Er is geen miljarden-aan-belastinggeld-kostend-vangnet. Maar ik betaal dan ook weer minder belasting
Het probleem is dat Nederlanders zo verwend zijn dat ze het allemaal niet meer waarderen. Ze zien/horen leuke dingen over andere landen en denken meteen dat het daar beter is. De hel breekt los als het kabinet besluit het ziekenfondspakket in te krimpen: er ooit bij stil gestaan dat zoiets in het buitenland vaak helemaal niet bestaat? En zeker niet voor 40 euro per maand.
Financien zijn trouwens meestal niet de reden waarom iemand emigreerd. Nederlanders hebben het vrij goed in de wereld en we staan in de top tien van meest welvarende landen. Wil je emigreren omdat je er financieel mischien beter op vooruit gaat dan kun je bedrogen uitkomen natuurlijk. Als je er geen cent op achteruit durft te gaan dan is emigreren denk ik niets voor je.
Mensen emigreren ook voor andere zaken. In mijn geval was het liefde, maar ook zaken als cultuur, het weer, de maatschappij, en de mensen van een bepaald land kunnen je doen overwegen om naar het buitenland te vertrekken.
In heel veel gevallen zul je er financieel niet beter op worden. Maar is dat nou echt het belangrijkste in het leven? Ik ben er ook in koopkracht op achteruit gegaan, maar heb wel een gelukkige vrouw, en ben prachtige ervaringen rijker!
quote:Helaas geldt dat ook voor de meeste mensen die in elk topic waar "Bush" in voorkomt ook maar meteen "
Veel argumenten die ik in dit topic lees slaan echt helemaal nergens op en kunnen alleen worden gegeven door mensen die nog nooit langer dan 2wkn in het buitenland op vakantie zijn geweest.
quote:Precies, maar het geld dat je bespaart op belasting zul je weer moeten uitgeven aan verzekeringen om dezelfde standaard als hier te behouden.
Op woensdag 29 oktober 2003 20:13 schreef maartena het volgende:Nederland: De staat zorgt voor je.
VS (en ander landen): Je bent zelf verantwoordelijk.Maar ik betaal dan ook weer minder belasting
Veel mensen in dit topic verafschuwen de hoge beslastingen en premies die ze hier moeten betalen, maar dat heb je in andere landen ook. Het is misschien niet verplicht, maar wel erg dom om je er niet tegen te verzekeren (tenzij je heel veel spaargeld hebt), zeker als je er (nog) niet lang woont.
Emigreren vanwege de liefde of werk kan ik goed begrijpen, maar zoals ik al zei: sommige argumenten hier zijn echt bullshit, gewoon om het feit dat ieder land zijn voor- en nadelen heeft.
quote:het weer in Darwin is idd prachtig, Als het niet regent tenminste. Van alle plaatsen in Australië noem jij nu een van de vochtigste op. Gemiddeld valt hier 8 maanden per jaar regen... en dan hebben we het niet over een Nederlands buitje.
Op maandag 27 oktober 2003 20:41 schreef StefanP het volgende:
* StefanP meldt zichWaarheen: Australië
[.....]
En het weer in Darwin is prachtig. Zelfs in Sydney!
ergens anders dan Nederland
Sydney is prachtig om te wonen, en heeft toch een iets normaler klimaat dan Darwin.
Wakey: je hebt me niet beledigd hoor, ik reageer alleen vaak wel heftig. Het is zo dat ik vaak reacties lees van mensen die er eigenlijk niets van weten. In PTA dus van mensen zonder rijbewijs, in topics over de prijs van woningen door studenten of mensen die thuiswonen, enz. Niks persoonlijks tegen jou hoor, en ik zeg ook niet dat je niet weet waar je het over hebt omdat je blijkbaar dus wel veel in het buitenland hebt gewoond, maar daarom val ik soms harder uit dan ik eigenlijk bedoel
quote:[offtopic] Uhm, ik woon thuis omdat de prijzen zo hoog zijn voor een starter? Dus ik schijn er niets van af te weten lees ik net
, in topics over de prijs van woningen door studenten of mensen die thuiswonen,
Zoals ik al heb aangegeven op pagina 6 van dit topic
Ik ga dus onder andere weg om de mensen hier. Zoals StefanP ook al prachtig verwoordt heeft. De sfeer is hier k*t. Klaagcultuur #1 van de wereld denk ik, terwijl we het zo slecht niet hebben. Iedereen wil slapend rijk worden lijkt het wel. En nu er teveel slapers komen, gaat de zorgstaat over de kop. Nog niet meerekenend de vergrijzing, waaronder ook mensen zitten die veel/hard gewerkt hebben voor hun pensioen en die dat nu zien verdwijnen als sneeuw voor de zon.
Maar nu nog niet, ik wil eerst alle details en addertjes weten voordat ik enkele reis in het vliegtuig stap. Dus ik ben niet onbezonnen bezig
quote:Belgie is inderdaad een prachtig land.
Op vrijdag 31 oktober 2003 12:20 schreef Frederic het volgende:
Ik zou later hier wel willen wonen:En het gekke is, daarvoor hoef ik niet eens te "emigreren"!!
![]()
quote:De ardennen dus.....
Op vrijdag 31 oktober 2003 12:20 schreef Frederic het volgende:
Ik zou later hier wel willen wonen:En het gekke is, daarvoor hoef ik niet eens te "emigreren"!!
![]()
quote:Ik heb ook plannen, alleen geen Zuid Amerika, dacht meer aan Scandinavie/NZ/Australie ..ben er nog niet uit. Ga wel weg, want Nederland gaat heel hard achteruit.
Op maandag 18 augustus 2003 19:40 schreef bingo het volgende:
Zo ja, waarheen en waarom?Ik wil naar Zuid Amerika omdat ik denk dat Nederland steeds meer zal verloederen. En dat het over een tiental jaren bijna onleefbaar is voor normale nederlanders. En ik zuid Amerika kan je goedgoop rentenieren terwijl het er heerlijk vertoeven is.
[Dit bericht is gewijzigd door italia op 07-11-2003 17:06]
quote:Hmmm.... ik geloof dat jij nog nooit voor langere tijd in deze steden geweest bent
Op vrijdag 7 november 2003 17:01 schreef italia het volgende:NL wordt gewoon te druk (vooral in de steden)
....
Noord-Midden-Amerika; VS (New York of Los Angeles)
Qua files is Los Angeles 10 keer slechter dan dat beetje langzaamrijden waar men in Nederland zo'n heissa over maakt
quote:Duitsland, als ik mijn flat hier verpats kan ik daar voor hetzelfde geld een vrijstaand huis met tuin kopen.
Op maandag 18 augustus 2003 19:40 schreef bingo het volgende:
Zo ja, waarheen en waarom?Ik wil naar Zuid Amerika omdat ik denk dat Nederland steeds meer zal verloederen. En dat het over een tiental jaren bijna onleefbaar is voor normale nederlanders. En ik zuid Amerika kan je goedgoop rentenieren terwijl het er heerlijk vertoeven is.
quote:Okay; dat klopt; Had de VS wat dat betreft beter ff kunnen weglaten (namens Noord-midden-Amerika laat ik het maar vervangen door het altijd dromerige Costa Rica....
Op vrijdag 7 november 2003 21:23 schreef maartena het volgende:[..]
Hmmm.... ik geloof dat jij nog nooit voor langere tijd in deze steden geweest bent
![]()
Qua files is Los Angeles 10 keer slechter dan dat beetje langzaamrijden waar men in Nederland zo'n heissa over maakt
Nadeel is wel de hokjesgeest (het gestigmatiseer), de klaagcultuur, en het feit dat niemand het vuile werk wil doen, of uberhaupt wil werken. Ik denk ook dat als het hier echt te vol zou worden, dat mensen elkaar dan vanzelf te lijf gaan: dat blijkt ook uit onderzoeken waarbij honderden ratten in een kooitje worden gedaan. Die vreten elkaar gewoon op.
Emigreren is een zwaktebod vind ik. We laten alles wat onze voorouders het hart en ziel hebben opgebouwd toch niet van ons afpakken?!
quote:Je bedoelt die voorouders die -in de meeste gevallen- naar Nederland zijn geêmigreerd ?
Op zaterdag 8 november 2003 21:34 schreef MrRight het volgende:
(..)
Emigreren is een zwaktebod vind ik. We laten alles wat onze voorouders het hart en ziel hebben opgebouwd toch niet van ons afpakken?!
quote:Dat 1e punt over dat stigmatiseren vind ik ook wel erg op zijn plaats. In Nederland heb je vaak zo'n groepscultuur; zo van: ieder zijn eigen kringetje; daardoor kun je je gauw een buitenstaander gaan voelen.
Op zaterdag 8 november 2003 21:34 schreef MrRight het volgende:
Nederland is idd niet slecht, je moet alleen gewoon goed zoeken voor een goeie buurt.Nadeel is wel de hokjesgeest (het gestigmatiseer), de klaagcultuur, en het feit dat niemand het vuile werk wil doen, of uberhaupt wil werken. Ik denk ook dat als het hier echt te vol zou worden, dat mensen elkaar dan vanzelf te lijf gaan: dat blijkt ook uit onderzoeken waarbij honderden ratten in een kooitje worden gedaan. Die vreten elkaar gewoon op.
Emigreren is een zwaktebod vind ik. We laten alles wat onze voorouders het hart en ziel hebben opgebouwd toch niet van ons afpakken?!
Natuurlijk hebben we het niet slecht hier in Nederland; dat moeten we inderdaad niet uit het oog verliezen. Helemaal niet als je naar die voormalig Oostbloklanden kijkt; uitkeringen zijn daar bijvoorbeeld nog steeds erg schaars. Daarom is het goed om veel situaties hier in NL zoveel mogelijk te relativeren; zoals verkeersdrukte, regen, mentaliteit, huidige werkloosheid etc.
En toch moeten we ook weer gaan uitkijken dat het in Nederland de verkeerde kant uitgaat op sociaal-maatschappelijk vlak. Want de huidige situatie is idd niet echt gunstig; maar mindere periodes kun je ook weer niet altijd vermijden (na de zogeheten zeven vette jaren komen er weer wat mindere jaren; naja ook weer zo cliche he ). In Nederland moeten we niet alles zo uit handen gaan geven en zondig alles er aan willen doen om één te willen worden met Europa; want daar zullen we dan ook flink voor moeten bloeden.
quote:Intressant, Ik 50% van mijn tijd ene en 50% andere kant van de grens.
Op donderdag 20 november 2003 13:15 schreef Children_of_Bodom het volgende:
Woon sinds kort in Duitsland (nét over de grens, maar het is hier al wel super-duits) en het bevalt me prima! Ik hoef niet meer zo nodig terug naar Nederland.
quote:Veel mensen doen dat omdat de huizen blijkbaar een stuk goedkoper zijn, en het een stuk makkelijker is een huis te kopen in D sinds de invoering van de Euro enzo..... Was dat ook jouw reden?
Op donderdag 20 november 2003 13:15 schreef Children_of_Bodom het volgende:
Woon sinds kort in Duitsland (nét over de grens, maar het is hier al wel super-duits) en het bevalt me prima! Ik hoef niet meer zo nodig terug naar Nederland.
quote:eerder omdat de laatste 5-10 jaar de huizenprijzen in NL luchtbel achtig in de hoogte gaan.
Op vrijdag 21 november 2003 18:51 schreef maartena het volgende:[..]
Veel mensen doen dat omdat de huizen blijkbaar een stuk goedkoper zijn, en het een stuk makkelijker is een huis te kopen in D sinds de invoering van de Euro enzo..... Was dat ook jouw reden?
quote:Heb nog even geduld, over een paar jaar koop je die huizen voor minder dan de helft.
Op vrijdag 21 november 2003 19:56 schreef Pietverdriet het volgende:[..]
eerder omdat de laatste 5-10 jaar de huizenprijzen in NL luchtbel achtig in de hoogte gaan.
Hier in Taiwan hebben de meeste mensen een voorkeur voor huren, omdat huizen elk jaar weer goedkoper zijn. Dat gaat nu al jaren zo. Nederland staat een vergelijkbaar scenario te wachten.
quote:Je klaagt zelf ook
Op donderdag 30 oktober 2003 12:28 schreef Pheno het volgende:[..]
[offtopic] Uhm, ik woon thuis omdat de prijzen zo hoog zijn voor een starter? Dus ik schijn er niets van af te weten lees ik net
[/offtopic]
Zoals ik al heb aangegeven op pagina 6 van dit topic
Ik ga dus onder andere weg om de mensen hier. Zoals StefanP ook al prachtig verwoordt heeft. De sfeer is hier k*t. Klaagcultuur #1 van de wereld denk ik, terwijl we het zo slecht niet hebben. Iedereen wil slapend rijk worden lijkt het wel.
http://www.norsk.nl/weblog14.htm
[Dit bericht is gewijzigd door giovan op 22-11-2003 04:29]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |