Gelijk Napster maar weer eens misbruikt. Wat heeft Elvis toch een paar aardige nummers gemaakt.
Wat is jouw favoriete nummer?
1. Cryin' in the chapel
2. Suspicious minds
3. Always on my mind
4. Can't help falling in love with you
5. Heartbreak hotel
6. Love me tender
7. Jailhouse rock
8. Blue suede shoes
9. My happiness
10. In the ghetto
Kan zijn dat ik 1 of 2 songs vergeten ben die hier eigenlijk wel in horen te staan...
quote:Leuk hoor, was je me net voor!!!
Op 20 januari 2001 01:00 schreef Kozzmic het volgende:
maar ff een Elvis-top-10 uit m'n blote hoofd...1. Cryin' in the chapel
2. Suspicious minds
3. Always on my mind
4. Can't help falling in love with you
5. Heartbreak hotel
6. Love me tender
7. Jailhouse rock
8. Blue suede shoes
9. My happiness
10. In the ghettoKan zijn dat ik 1 of 2 songs vergeten ben die hier eigenlijk wel in horen te staan...
Maar zeker weten op nummer 1: Crying in the chapel!!!
Nou dan zet ik er nog maar: *edit; want deze stond er dus ook al bij!!! Sorry!!!
[Dit bericht is gewijzigd door Calypso op 20-01-2001 01:14]
Eigenlijk alles van Elvis, Elvis is te gek!
- All shook up
- In the Ghetto
- Jailhouse Rock
- Return to Sender
Mijn favo's zijn:
-The guitar man
-My Boy
-Viva Las Vegas
komt ook omdat er leuke herinneringen aan deze platen vastzitten
She's wearing a ring, that I bought on sale
That makes her the property of this US male.
Geweldig toch, die achterlijke bezitteringheid!
[edit]Oh la la. wat een typo's![/edit]
[Dit bericht is gewijzigd door Barb op 20-01-2001 16:02]
Een snelle zoektocht op Fok! wijst uit dat er op dit forum nog nauwelijks gesproken is over één van grootste en meest legendarische artiesten van de 20ste eeuw. Voor mij toch een verbijsterende constatering. Dit topic is het enige dat serieus over de muziek van Elvis gaat en hier zelfs maar een handjevol reacties. Ik schaam me ook te zien dat ik hier zelf niet eerder gereageerd heb, maar dat moet zijn omdat ik het topic over het hoofd heb gezien.
Natuurlijk: ik begrijp ook wel dat Elvis voor de meesten hier van (ver) voor hun tijd is. Velen zullen niet eens geboren zijn geweest toen hij stierf. Maar is dat een reden om niet van bepaalde muziek te kunnen houden? Ik lees in dit muziekforum zo vaak het voor-mijn-tijd-argument (niet zelden met -smiley) om aan te geven waarom iemand niet van bepaalde muziek houdt en eerlijk gezegd vind ik dat zo'n onzin! Goeie muziek houdt niet op goeie muziek te zijn omdat er tijd verstrijkt of omdat een artiest dood gaat.
Natuurlijk is muziek, en dan vooral die muziek die in de charts belandt, aan verandering onderhevig, maar dat wil nog niet zeggen dat wat daarvoor gemaakt is ineens slecht geworden is. Bij de grote artiesten zul je altijd kunnen horen waarom juist diegene of die band zo geweldig was/is.
Ook voor mij is Elvis van voor mijn tijd (ja, ik ben een ouwe lul, maar zo oud nog niet ) Ik kan me eigenlijk alleen nog goed herinneren dat hij dood ging (ik was toen 10) en in de jaren daarvoor kan ik me niet herinneren dat hij grote hits had. Toch kende ik Elvis wel. Een neefje van mij was toen al fan van Elvis en daardoor was ik wel al met de muziek in aanraking gekomen. En na zijn dood werden uiteraard allerlei nummers weer opnieuw uitgebracht en ik kan me herinneren dat ik voor Sinterklaas dat jaar een cassettebandje kreeg met Greatest Hits. Hartstikke leuk!
Ja, ik kan de muziek van Elvis wel waarderen. Vooral de oude rock n roll, maar toch ook wel behoorlijk wat van zijn latere werk. Hij was imho sowieso één van de allerbeste zangers die ik ooit heb gehoord. Geweldige stem en manier van zingen.
Dat Elvis zelf niet veel songs schreef en niet bekend staat als groots songwriter is denk ik ook één van de redenen dat er misschien wat laatdunkend over hem wordt gesproken. Ook zijn persoonlijkheid en het feit dat er maar weinig interessante uitspraken uit zijn mond opgetekend zijn, zullen er aan bijgedragen hebben dat hij tegenwoordig soms meer als karikatuur of als een soort legende-die-nooit-bestaan-heeft wordt gezien. Jammer, want de muziek blijft goed. Het is voor mij bijvoorbeeld niet JXL die van A little less conversation een lekker nummer heeft gemaakt. Dat was het al. Hij heeft er alleen voor gezorgd dat het voor de jeugd van nu wat makkelijker te verhapstukken is.
Tenslotte nog even mijn lijstje favoriete nummers. Maar zoals bij al dit soort lijstjes is dit voor mij het lijstje van de dag. Morgen kan ik weer hele andere nummers noemen.
- (hipshakin') King Creole
- Such a night
- Suspicious minds
- All shook up
- Big hunk o love
- Bossa nova baby
- I just can't help believin'
- His latest flame
- Shake rattle & roll (ja, de Elvis-versie)
- Burning love
[edit] teipvaud [/edit]
[Dit bericht is gewijzigd door Jane op 13-08-2002 15:33]
Maar verder weet ik ook niet zoveel van Elvis. Natuurlijk, 'Jailhouse Rock', 'In the Ghetto', 'Viva Las Vegas' en (uiteraard) 'A Little Less Conversation' zijn wel bekende nummers, maar echt veel meer ken ik ook niet van hem terwijl ik over het algemeen toch zeker wel geinteresseerd ben in 'oude' muziek. Mijn ouders en overige familie waren niet zulke Elvis-liefhebbers, vandaar dat ik ook nooit echt met zijn muziek in aanraking ben gekomen.
De man heeft ook enorm veel platen uitgebracht, waar ook waarschijnlijk veel 'mindere' nummers tussenzitten (er wordt immers altijd een beetje denigrerend over zijn latere carriere gesproken), dat maakt het voor een beginner nogal lastig om zijn beste werk er uit te vissen. Het zou mooi zijn als er eens een goede Elvis-verzamelaar met een compleet carriereoverzicht voor 'beginnners' (vergelijkbaar met bijv. '1' van de Beatles) verscheen, die zou ik dan waarschijnlijk wel aanschaffen.
quote:Zou inderdaad een goed idee zijn. Er zijn ik-weet-niet-hoeveel verzamelaars verschenen, maar wat is nu de 'ultieme' collectie?
Op dinsdag 13 augustus 2002 15:14 schreef Zander het volgende:
Het zou mooi zijn als er eens een goede Elvis-verzamelaar met een compleet carriereoverzicht voor 'beginnners' (vergelijkbaar met bijv. '1' van de Beatles) verscheen, die zou ik dan waarschijnlijk wel aanschaffen.
quote:Kijk eens naar Tel-Sell midden in de nacht
Op dinsdag 13 augustus 2002 15:14 schreef Zander het volgende:
Het zou mooi zijn als er eens een goede Elvis-verzamelaar met een compleet carriereoverzicht voor 'beginnners' (vergelijkbaar met bijv. '1' van de Beatles) verscheen, die zou ik dan waarschijnlijk wel aanschaffen.
Ik vind zelf Always on my mind erg goed, net als Suspicious Minds. Maar ik noem mezelf geen Elvis-fan.
quote:Schaf anders gewoon "The Essential Masters" boxen aan. Vooral die van de '50 -en '60'er jaren. Dat zijn bij elkaar tien ceedees (vijftien als je de '70 box ook koopt), daar kom je al een heel eind mee hoor.
Op dinsdag 13 augustus 2002 15:14 schreef Zander het volgende:
Het zou mooi zijn als er eens een goede Elvis-verzamelaar met een compleet carriereoverzicht voor 'beginnners' (vergelijkbaar met bijv. '1' van de Beatles) verscheen, die zou ik dan waarschijnlijk wel aanschaffen.
quote:Guitar Man!!!
Op dinsdag 13 augustus 2002 17:16 schreef Nuoro het volgende:
'Guitar Man' en 'All Shook Up' zijn trouwens mega-cool, ook nu nog.
Ik heb trouwens net even naar het door Barb aangehaalde nummer (US Male) geluisterd en dat had ik inderdaad nog nooit gehoord. Apart nummer... country eigenlijk en Elvis zelf klinkt ook meer als Johnny Cash dan als zichzelf... Beetje 'A boy named Sue' ('t begin dan).
Ik moet trouwens (misschien tot mijn schaamte) toegeven dat ik de laatste paar dagen 'An American Trilogy' meerdere malen opgezet heb en er nog van genoten heb ook.
Verschrikkelijk Amerikaans nummer natuurlijk, maar zoooo mooi gezongen door Elvis.
Voor degenen die het niet kennen: Je kent het wél!
Glory, glory hallelujah
Glory, glory hallelujah
Glory, glory hallelujah
His truth is marching on
Love me tender
Falling in love with you (van de leuke film Blue Hawaii)
[Dit bericht is gewijzigd door Muurbloempje op 13-08-2002 19:08]
quote:Ja die bedoel ik
Op dinsdag 13 augustus 2002 18:27 schreef Tsjernobelg het volgende:
Mussi Denn (nostalische reden)
quote:Die werd na zijn dood ook weer opnieuw uitgebracht en ik heb dat clipje uit de film toen dus ook tot in den treure gezien in Toppop. Ik dacht uit de film G.I. Blues, Elvis in een poppenkast die een pop toezingt.
Op dinsdag 13 augustus 2002 18:28 schreef Muurbloempje het volgende:
Wooden heart (hij zingt het ook op zijn duits in een film, much ich denn ofzo...)
quote:Klopt, dan speelt hij voor de kinderen en dat ziet zijn filmvriendinnetje dan
Op dinsdag 13 augustus 2002 18:34 schreef Jane het volgende:[..]
Die werd na zijn dood ook weer opnieuw uitgebracht en ik heb dat clipje uit de film toen dus ook tot in den treure gezien in Toppop. Ik dacht uit de film G.I. Blues, Elvis in een poppenkast die een pop toezingt.
Can't help falling in love...
Wise men say, only fools rush in
But I can't help, Falling in love with you
Shall I stay?
Would it be a sin?
If i can't help, Falling in love with you.
Like a river flows, surely to the sea
Darling so it goes, somethings are meant to be
Take my hand, take my whole life too
For I can't help, Falling in love with you
Like a river flows, surely to the sea
Darling so it goes, somethings are meant to be
Take my hand, take my whole life too
For I can't help falling in love, with you
For I can't help falling in love, with you
*Muurbloempje dit echt zooooooo mooi vind *
* SanderF1 heeft een paar optredens van Elvis als DivX "Elvis Great Video 1970" moet je maar eens op zoeken in KaZaa...
En om nog even op Wooden Heart terug te komen... Ik realiseerde me net dat ik die Duitse passage in het nummer ook nooit verstaan heb. Dus voor mij en alle anderen die last hebben van hetzelfde euvel heb ik het ff opgezocht.
Wooden Heart
Can't you see I love you
Please don't break my heart in two
That's not hard to do
'Cause I don't have a wooden heart
And if you say goodbye
Then I know that I would cry
Maybe I would die
'Cause I don't have a wooden heart
There's no strings upon this love of mine
It was always you from the start
Treat me nice
Treat me good
Treat me like you really should
'Cause I'm not made of wood
And I don't have a wooden heart
Muss i denn, muss i denn
Zum Stadtele hinaus
Stadtele hinaus
Und du, mein schat, bleibst hier?
There's no strings upon this love of mine
It was always you from the start
Sei mir gut
Sei mir gut
Sei mir wie du wirklich sollst
Wie du wirklich sollst
'Cause I don't have a wooden heart
Vind dat lied Wooden Heart ook erg mooi net als Can't help falling in love.
*Muurbloempje maar eens cdtje kopen van Elvis the Pelvis*
Ik hoor liever de originele uitvoeringen. Die zijn vaak veel beter. Elvis was naar mijn mening (!) gewoon een soort Ricky Martin, kon alleen een goede show geven, voor de rest kon ie niet veel.
*Jerry Reed - Guitar Man draai* (Vind Elvis' Guiter Man de enige leuke cover)
* De_Schaduw raadt de volgende cd's met Elvis originelen aan:
King's Record Collection Vol.1 en
King's Record Collection Vol.2
A.S. vrijdag is het dus precies 25 jaar geleden dat hij overleed en ik heb de Varagids ff uitgespit en de volgende programma's gevonden.
Vrijdag 16 augustus a.s.:
13.55 SBS 6 - Blue Hawaii (Elvis film uit 1961)
16.15 TCM - It happened at the World's Fair (Elvis film uit 1963)
18.00 TCM - Studio insiders (Kurt Russel on Elvis - portret)
18.10 TCM - Jailhouse Rock (Elvis film uit 1957)
19.32 Ned 3 - Single luck (over I remember Elvis Presley van Danny Mirror )
20.00 TCM - Close up (Joe Esposito on Elvis - documentaire)
20.30 TCM - Viva las Vegas (Elvis film uit 1964)
20.30 V8 - Jailhouse Rock (alweer )
22.00 TCM - Elvis: That's the way it is (documentaire?)
22.00 Discovery - Elvis Presley's Graceland (Reportage)
22.25 V8 - This is Elvis (Documentaire uit 1981)
22.27 Ned 2 - Helmut Lotti zingt Elvis *ril* (sla die maar over )
23.35 TCM - Close up (herhaling van vanmiddag)
23.55 TCM - Girl Happy (Elvis film 1965)
00.10 BBC 1 - Elvis: Aloha from Hawaii (concertregistratie uit 1973 - is dacht ik wel een aanrader!)
01.30 TCM - Harum Scarum (Elvis film 1965)
02.55 TCM - Kissin' Cousins (Elvis film 1964)
04.25 TCM - Speedway (Elvis film 1968)
* Jane voelt zich ineens wel een hele grote Elvis-promotor... En dat voor een Beatles-fan!
Nou ja, Elvis was ook een inspiratie voor The Beatles.
quote:Ik ben vrouw, misschien ligt het daaraan
Op dinsdag 13 augustus 2002 21:55 schreef metalbazzz het volgende:
kan niet kiezen
iig ben ik meer liefhebber van de rockende nummers en minder van de ballads
*Muurbloempje ook van rock houdt hoor, geeft alleen theorie aan *
En Blue Suede Shoes ook geweldig btw
quote:Pssst, het is ook al ruim anderhalf jaar geleden gepost.
Op woensdag 14 augustus 2002 00:51 schreef EminemRulezz het volgende:
Uhmmmm napster misbruikt, volgens mij is napster al 2 jaar dood ofzo
- Devil in disguise
- Guitar man
- Suspisious minds
ik vergeet er maar weet ff niet welke......
quote:Jailhouse rock en In the ghetto moeten er maar eens uit. Daarvoor in de plaats Viva Las Vegas en All Shook Up. Heb nog even getwijfeld over A Little Less Conversation, dat zal waarschijnlijk de volgende binnenkomer (voor Blue Suede Shoes) worden.
Op zaterdag 20 januari 2001 01:00 schreef Kozzmic het volgende:
maar ff een Elvis-top-10 uit m'n blote hoofd...1. Cryin' in the chapel
2. Suspicious minds
3. Always on my mind
4. Can't help falling in love with you
5. Heartbreak hotel
6. Love me tender
7. Jailhouse rock
8. Blue suede shoes
9. My happiness
10. In the ghettoKan zijn dat ik 1 of 2 songs vergeten ben die hier eigenlijk wel in horen te staan...
quote:Op de een of ander manier, ik ook. Terwijl ik niet zo van Elvis houdt.
Op dinsdag 13 augustus 2002 15:14 schreef Zander het volgende:
Het zou mooi zijn als er eens een goede Elvis-verzamelaar met een compleet carriereoverzicht voor 'beginnners' (vergelijkbaar met bijv. '1' van de Beatles) verscheen, die zou ik dan waarschijnlijk wel aanschaffen.
Goed nieuws, er zit een dergelijke verzamelaar aan te komen. Hoe kan het marktetingtechnisch ook anders na zijn 25e niet-sterfdag.......
I just can't help believin'
When she's lying close beside me
And my heart beats with the rhythm of her size
This time the girl is gonna stay
This time the girl is gonna stay
For more than just a day
Oh, I just can't help believin'
When she slips her hand in my hand
And it feels so small and helpless
As my fingers fold around it like a glove
I just can't help believin'
When she's whispering her magic
And her tears are shining honey sweet with love
This time the girl is gonna stay
This time the girl is gonna stay
For more than just a day
For more than just a day
Ik heb nog wel ergens een videoband liggen met een oude documentaire over Elvis en Elvis in Las Vegas en Elves in de studio (die waarin hij helemaal in het zwart speelt). Was als klein meisje best wel fan namelijk
quote:Bedoel je dat studio-optreden uit (ik dacht) 1968 waar hij dat zwarte leren pak aan heeft?
Op woensdag 14 augustus 2002 18:39 schreef Isabeau het volgende:
Elvis in de studio (die waarin hij helemaal in het zwart speelt).
quote:Ja die! Ziet ie er ook erg lekker uit
Op woensdag 14 augustus 2002 19:20 schreef Jane het volgende:Bedoel je dat studio-optreden uit (ik dacht) 1968 waar hij dat zwarte leren pak aan heeft?
![]()
Daar speelde hij volgens mij vooral de oude rock 'n roll nummers.
Dat is echt heel goed!
Ik vond de meeste Elvis films niet zo veel voorstellen trouwens, maar zo'n live registratie is wel leuk om te zien
quote:Lekker overdreven laatste zin weer, Boudewijn!
Elvis A. PresleyDe King is niet kapot te krijgen en met die koning bedoel ik Elvis A. Presley (1935-1977). Op 16 augustus is (of was, het hangt er maar vanaf wanneer dit stukje gelezen wordt) de King dus een kwarteeuw dood. Een verhousde versie van A little less conversation staat nu in de hitparade, maar dat had niet gehoeven. Het origineel is mooi genoeg. Het komt uit de film Live a Little, Love a Little uit 1968 en er bestaan twee versies van: de filmversie een die op de soundtrack-elpee terechtkwam. Dat het liedje niet eerder erg bekend werd, komt omdat de film melig en vooral slecht is, en omdat Elvis filmliedjes al tijdens zijn leven vaak een verborgen bestaan leidden en (eerlijk is eerlijk) niet zelden héél erg slecht waren. Maar: A little less conversation heb ik altijd prachtig gevonden.
Ik kocht mij kapot aan Elvis. Na zijn dood is het gekoop alleen maar erger geworden. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig doodsjubileum verscheen een box met vier cds waarop honderd onbekende tracks, outtakes en privé-opnamen staan. Op de box las ik dat deze honderd songs voor de eerste keer worden uitgebracht, maar dat is niet helemaal waar. Toch kende ik verreweg de meeste versies van bekende of minder bekende liedjes niet. Op de eerste cd staat take 5 van I beg of you, dat de meeste Elvisfans zullen kennen van die elpee met die geniale naam uit 1959: 50,000,000 Elvis fans cant be wrong. De vijfde poging om dit liedje op te nemen deed Elvis op 13 januari 1957 en ondanks het feit dat deze opname werd afgewezen, klinkt zij 45 jaar later toch erg mooi. Wat zeg ik? I beg of you op deze nieuwe Elvisbox is onvoorstelbaar prachtig! Dat komt omdat de King er zo prachtig met zijn stem op ronddanst. Het absoluut elementaire gebruik van de staande bas en het simpele slagwerk maken van de 113 seconden dat het liedje duurt de prachtigste seconden die ik de laatste jaren heb beleefd. En zo iets kan alleen de King veroorzaken. Werkelijk de grootste rockzanger die ooit geleefd heeft.
Een vriend die in Amsterdam de beste popmemorablia-winkel die ik ken bezit, weet van mijn Elvis-passie. Hij toonde mij onlangs de elpeehoes met de soundtrack van Elvis film Kissin Cousins (1964). Een afschrikwekkende film met vreselijke muziek die ik in 1964 niet ben gaan zien omdat ik toen even wat anders had te doen. Ik hoef die hoes niet, zei ik. Kijk nu even goed, drong hij aan. Ik keek goed. De hoes bleek gesigneerd door de King. Ik heb de hoes gekocht en er uren naar zitten kijken. Dichter kan ik niet bij Elvis komen. Mensen die zeggen dat Elvis niks is, haat ik voorgoed.Uit VARA TV Magazine, 17 augustus 2002
quote:
Op donderdag 15 augustus 2002 10:46 schreef Jane het volgende:Lekker overdreven laatste zin weer, Boudewijn!
Baby I Don't Care
You don't like crazy music.
You don't like rockin' bands.
You just wanna go to a movie show,
And sit there holdin' hands.
You're so square.
Baby, I don't care.
You don't like hotrod racin'
Or drivin' late at night.
You just wanna park where it's nice and dark.
You just wanna hold me tight.
You're so square.
Baby, I don't care.
You don't know any dance steps that are new,
But no one else could love me like you do, do, do, do.
I don't know why my heart flips.
I only know it does.
I wonder why I love you, baby.
I guess it's just because
You're so square.
Baby, I don't care.
Voor al diegenen (en alle andere popnerds hier ) een paar 'Wist-U-Datjes':
Did you know that Elvis was born on January 8, 1935 in Tupelo, Mississippi and passed away on
August 16, 1977 in Memphis, Tennessee?
Did you know that Elvis weighed 5 lbs at birth and grew to be 6 feet tall?
Did you know that at the peak of his career Elvis weighed 165 lbs and at the time of his passing he weighed about 260 lbs?
Did you know that Elvis's shoe size was 11D and his shirt size was
neck 15 1/2-16?
Did you know that Elvis's Motto was TCB which means "Taking Care of Business In A Flash"?
Did you know that Elvis's first cars were a 1951 Lincoln Continental which was wrecked by a band member named Bill Black. A 1940 Cadillac sedan which burned. A 1955 Cadillac Fleetwood four-door known as the infamous pink Cadillac, although before Elvis painted it, it was blue?
Did you know that Elvis belonged to the First Assembly Church of God in Memphis?
Did you know that Elvis's favorite toothpaste was Colgate and his favorite after-shave was Brut ?
Did you know that Elvis's favorite foods were Peanut butter & banana sandwiches, mashed potatoes, burned bacon, grape jelly, cheeseburgers, pork chops, sauerkraut and his favorite drinks were Pepsi Cola and Mountain Valley Water?
Do you know that when Elvis was in his twenties he told Country Song Roundup Magazine that he could eat eight deluxe cheeseburgers, two bacon-lettuce-and-tomato sandwiches and three milkshakes in a single sitting?
Did you know that Elvis's favorite hobbies were Go-carting, karate, numerology, reading, gospel singing, touch football?
Did you know Elvis's favorites board games were Yahtzee (the score pads he and Priscilla used are on display at Elvis's Memphis restaurant) and Monopoly?
Did you know that Elvis's favorite collectibles were Official badges. He had police badges from almost every city he sang in and a federal narcotics badge from President Richard M. Nixon?
Did you know that Elvis's second favorite collectibles were Guns. There were nearly 40 weapons of various kinds in the Presley arsenal, including M-16s and other rifles, automatic pistols, derringers and a Thompson submachine gun?
Did you know that Elvis's last girlfriend was Ginger Alden?
Did you know that when Elvis's parents married his Mother Gladys was 21 and his father Vernon was 17?
Did you know that in 1937 Elvis's Father Vernon was convicted of forgery and sentenced to three years in prison?
Did you know that in 1945 at the age of ten Elvis sang on the radio for the first time?
Did you know that Elvis attended L.C. Humes High School in Memphis where he majored in shop, history and english?
Did you know that on July 30th, 1954 Elvis made his debute as a professional entertainer at Overton Park in Memphis?
Did you know that Elvis did not quit his job at Crown Electric until November of 1954?
Did you know that Elvis & Colonel Tom Parker signed their first contract in August 1955?
Did you know that Colonel Tom Parker of Huntington, West Virginia was not who he claimed to be? His real identity is Andreas Van Kuijk from Breda, Holland. This information did not come to light until the early 80's, years after Elvis death.
Did you know that Elvis appeared three times on the Ed Sullivan show and that for his third appearance in January of 1957 Ed Sullivan insisted that Elvis only be filmed from the waist up?
Did you know that Elvis's leading lady (Judy Tyler) in Jailhouse Rock was killed in an auto accident shortly after the principal filming was complete and that her death made it difficult for Elvis to watch Jailhouse Rock? Elvis did not attend the movies preview in Hollywood nor did he attend the premier in Memphis in the fall of 1957.
Did you know that a 1956 special single-issue magazine called "Elvis and Jimmy" shows how closely Elvis Presley and James Dean were linked in the popular imagination?
Did you know that on March 24th, 1958, Elvis was inducted into the U.S. Army at Fort Chaffee, Arkansas and that he was later transfered to Fort Hood, Texas for Basic Training?
Did you know that Elvis's movie "G.I. Blues" was banned in Mexico after fans caused a riot in a Mexico City Theater, ripping out seats and breaking several windows? In addition to banning "G.I. Blues" the Mexican government banned all future Elvis Presley movies.
Did you know that Elvis suffered from an infection during the filming of "Flaming Star"? He had boils on his backside.
Did you know that Elvis was afraid of deep water?
Did you now that Elvis's movie "Viva Las Vegas" was banned on the tiny Mediterranean Island of Gozo for being too explicit?
Did you know that Elvis once stated that Shelly Fabares (singer of Johnny Angel, 1962) was his favorite co-star?
Did you know that Elvis's recording of "My Way" was released in June 1977, two months prior to his death?
Did you know that Elvis's mother had a brief appearance in his movie "Loving You"?
Did you know that in 1971, while Elvis was performing in Las Vegas an anonymous caller got through to his hotel room and warned him that there would be an assassination attempt during that evenings performance? Later that same day Elvis received an International Hotel menu, his picture on the front had been defaced and a handgun had been drawn near his heart. A message included with the menu read, "Guess who and where"? The FBI was called in and Elvis was told he didn't have to perform. Elvis stuck a Derringer in his boot and a .45 in his belt and did the show anyway.
Did you know that Elvis was arrested in 1956 for fighting with a pair of gas attendants in Memphis? Elvis was cleared of all charges.
Did you know that Elvis's last girlfriend's (Ginger Alden) mother unsuccessfully sued the Presley Estate for nearly $40,000, claiming that Elvis had promised to pay off her mortgage?
Did you know that following Elvis's death his father Vernon Presley signed up with an agent and demanded $25,000 for interviews about his famous son? There were no takers. He later sold his son's airplanes.
Did you know that at the time of his death, Elvis had $1,055,173.69 in his checking account?
Did you know that Elvis was buried in a white suit, blue shirt, silver tie and 11-carat diamond ring?
Did you know that according to Patricia Jobe Pierce's highly recommended and exhaustive book "The Ultimate Elvis", Presley's funeral cost $23,789.73?
Did you know that Colonel Parker shocked fans by showing up at Elvis's funeral not in a suit and tie, but in a pullover shirt and baseball cap? When reporters asked the Colonel what he was going to do now that Presley was dead, he replied that he was going to "Keep on managing him", a prophectic remark considering the tens of millions of dollars Elvis would be generating following his death.
Did you know that initially, a spokesperson for the Baptist Memorial Hospital, where Presley's autopsy was performed, stated that Elvis had "The arteries of an 80 year old man" and that his body was "just worn out"? Many in the media were suspicious. A young Geraldo Rivera launched an investigation and was able to get doctors to admit that Presley had died from drugs. Two years later, ABC would air the segment "The Elvis Cover-Up" on their news show 20/20.
Did you know that one of the strangest incidents following Presley's death occurred when a drunk driver intentionally drove his car into crowds of mourners outside Graceland's gates? The incident occurred on August 18th, two days after Presley's death, and claimed the lives of Alice Hovatar and Juanita Johnson, and injured other fans.
Did you know that another bizarre incident occurred when two men, armed to the teeth with M1 carbines, grenades and in bullet proof vest were arrested trying to break into Presley's crypt, allegedly to steal his casket and ransom it? In a stranger twist the two got off when they convinced the jury that they were only breaking into the crypt because they felt it was empty, and that Presley's death was a hoax. Two months later, Presley's body and his mother's were moved the Graceland, where they remain to this day.
Did you know that "DisGraceland" was the name given to an overcrowded house in Hollywood, which was in the punk rock heyday when Presley died? The house occupied by a number of punk upstarts, including the Go Go's & X
Did you know that RCA records sold over 8 million Elvis records the week following Presley's death? Presley's records, along with many new releases of previously unheard music, would continue to sell for years after Presley's death.
Did you know that two and a half years after Presley's death, a die-hard Elvis fan attempted to kill Dr. George Nichopoulos (Elvis's Personal Physician)
Ddi you know that the drugs found in the King's body after his death were as follows: Morphine, Phenobarbital, Codeine, Quaalude, Valium, Butababital and Valmid? To use Red West quote "Elvis was a walking drugstore."
Did you know that Ultimate Elvis fan Joni Mabe saved one of Presley's townail clippings, and even a wart that was removed from the King, that she keeps in a vial. "They are my most prized possessions." she says. Mabe, who said that people have called and offering her everything from the King's fillings to dabs of his blood.
Hmmm, beetje goor die laatste...
En nog eentje die er niet bij staat:
Wist je dat Elvis een tweelingbroertje had, Jesse Garon, die direct na hun geboorte gestorven is?
quote:Kan iemand dat misschien even omrekenen?
Op vrijdag 16 augustus 2002 10:49 schreef Jane het volgende:
Did you know that Elvis weighed 5 lbs at birth and grew to be 6 feet tall?Did you know that at the peak of his career Elvis weighed 165 lbs and at the time of his passing he weighed about 260 lbs?
Overigens, vandaag is Madonna's verjaardag!
quote:
Did you know that Elvis's shoe size was 11D
quote:... en dat in ons kleine Nederland, wat een eer. Nou ja, Colonel Parker kwam oorspronkelijk ook uit Holland.
Elvis-beeldje in Deurne huilt weerHet Elvis-beeldje van Elvis-fan en imitator Toon Nieuwenhuisen uit Deurne huilde vanochtend weer. Er verscheen vocht onder de ogen van het beeldje. Het was één natte boel, want ook op de foto's in de woonkamer zat vocht.
Vijf jaar geleden haalde Toon Nieuwenhuisen het wereldnieuws met zijn huilende Elvis-beeld. Zijn slaapkamer werd een waar bedevaartsoord. Afgelopen jaar huilde Elvis vijf keer en haalde zo het Guiness book of records.
[Dit bericht is gewijzigd door Zander op 16-08-2002 13:16]
quote:
Op vrijdag 16 augustus 2002 13:08 schreef Zander het volgende:
Wereldschokkend nieuws!
En nog iets schokkends:
Ik zit nu naar een stukje Blue Hawaii te kijken (SBS6) en Angela Lansbury (jeweetwel, Jessica Fletcher in Murder She Wrote) was in 1961 al oud genoeg om Elvis' moeder te spelen!
quote:Danny Mirror ook...
Op vrijdag 16 augustus 2002 13:08 schreef Zander het volgende:
Wereldschokkend nieuws!
[..]... en dat in ons kleine Nederland, wat een eer. Nou ja, Colonel Parker kwam oorspronkelijk ook uit Holland.
quote:Elvis sliep trouwens tot z'n 15e in bed bij z'n echte moeder!
Op vrijdag 16 augustus 2002 14:27 schreef Jane het volgende:[..]
Zo, 't is wat zeg!
En nog iets schokkends:
Ik zit nu naar een stukje Blue Hawaii te kijken (SBS6) en Angela Lansbury (jeweetwel, Jessica Fletcher in Murder She Wrote) was in 1961 al oud genoeg om Elvis' moeder te spelen!
Dat schrijft die (?) Goldstein tenminste...
quote:Eerlijk gezegd zal het me jeuken, al zou het leuk zijn als je het ook nog zou onderbouwen.
Op vrijdag 16 augustus 2002 17:13 schreef nietzman het volgende:
Persoonlijk vind ik Elvis de meest overschatte nepartiest van de vorige eeuw, een uitspraak waarmee ik waarschijnlijk een relatief groot aantal te ver uitgestoken teentjes ga trappen....
quote:Is meer een mening eigenlijk...
Op vrijdag 16 augustus 2002 17:15 schreef Zander het volgende:[..]
Eerlijk gezegd zal het me jeuken, al zou het leuk zijn als je het ook nog zou onderbouwen.
op de een of andere manier heb ik de neiging om elvis te vergelijken met de beatles, en andere muziek uit de jaren 60 en 70 (ik vind ook dat er in de jaren 80 voornamelijk schijtmuziek is gemaakt) ik vind Elvis een te zware of droge stem hebben die me het bloed onder de nagels vandaan haalt, en heb het eerlijk gezegd niet zo op de vage heupdansjes (sjees! ik lijkt wel een der veranwoordelijke ouders uit the sixties!
)
Verder vind ik de nummers gewoon 'niet klinken' maar een mening is een slechte onderbouwing... onderbouwen waarom een bepaalde muzieksoort niet deugt, lijkt me redelijk onmogelijk, ti's gewoon een gevoel
quote:Je bedoelt Albert Goldman.
Op vrijdag 16 augustus 2002 14:31 schreef Nuoro het volgende:[..]
Elvis sliep trouwens tot z'n 15e in bed bij z'n echte moeder!
![]()
Dat schrijft die (?) Goldstein tenminste...
quote:Valt mee hoor. Ik heb Boudewijn Büch nog niet op Fok! kunnen ontdekken.
Op vrijdag 16 augustus 2002 17:13 schreef nietzman het volgende:
een uitspraak waarmee ik waarschijnlijk op een relatief groot aantal te ver uitgestoken teentjes ga trappen....
ik dacht al dat ik de enige was:P
quote:
Op dinsdag 13 augustus 2002 17:13 schreef Nuoro het volgende:Schaf anders gewoon "The Essential Masters" boxen aan. Vooral die van de '50 -en '60'er jaren. Dat zijn bij elkaar tien ceedees (vijftien als je de '70 box ook koopt), daar kom je al een heel eind mee hoor.
quote:same here!
Op zondag 01 september 2002 12:46 schreef annabegins het volgende:
Suspicious Minds, without a doubt
[Dit bericht is gewijzigd door mrcool op 24-01-2003 12:33]
Ow nee, die is van Freddie Mercury en mede een tribuut aan Elvis...
quote:en it was a night !!! top
Op zondag 1 september 2002 12:46 schreef annabegins het volgende:
Suspicious Minds, without a doubt
heb ik ook herinneringen aan...
- Suspicious Minds
- Little Less Conversation (originele niet die zogenaamde crappie remix)
- Jailhouse Rock
een van mijn meeste gehate muziek stijlen/stemmen whatever.
Er is geen enkel liedje wat ik ook maar kan waarderen.
The Essential 70's Masters
Studio Highlights 1970 - 71 cd
- Lady Madonna ( 1/2 lachend zingend)
- My Way (studio Master version)
- Talk About The Good Times ( 2nd studio take)
The Elvis Presley Show cd
- Something (studio Master version)
- You Gave Me A Mountain (studio Master version)
That's the Way it is - 30th Anniversary Edition -
Las Vegas, Aug 12 1970 CD-2:
-That's all right mama ( openingsnummer concert)
-Mystery Train/Tiger Man (alternative live version)
Live takes August 10, 12, 13 and
rehearsals July 15, 24, 29 and Aug. 4, 7 CD 3:
- The Next Step Is Love (live)
- Stranger In The Crowd( live)
Elvis Presley Platinum A Life in Music
CD 3:
- See See Rider (live alternative jam version)
- The Wonder Of You (live alternative version)
CD 4:
- For the Good Times (alternative studio version)
- Burning Love (alternative studio jam version)
An Afternoon In The Garden June 10th 1972 Saturday midday
- Hounddog ( slow starting version)
- I Can't Stop Loving You
En deze ook:quote:Op zaterdag 20 januari 2001 11:46 schreef Arcee het volgende:
Ben geen fan, maar deze kan ik wel waarderen:
- All shook up
- In the Ghetto
- Jailhouse Rock
- Return to Sender
Elvis Costelloquote:Op donderdag 19 april 2007 21:17 schreef cafca het volgende:
Waiting for the End of the World
I Want You
(The Angels Wanna Wear My) Red Shoes
Alison
(what's so funny 'bout) Peace, love and understanding?
Brilliant Mistake
Good Year for the Roses
(moeilijk, inderdaad)
Ik zou eens zoeken naar "From Elvis in Memphis", een meesterlijk album uit 1969. Momenteel is ie op CD verkrijgbaar met enkele bonustracks (losse nummers van diezelfde sessie.) Uit de sessie komen de bekendere nummers; In the Ghetto, Don't Cry Daddy & Kentucky Rain én de comeback-hit Suspicious Minds.quote:Op zondag 1 september 2002 00:51 schreef Hagenees het volgende:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |