Ik heb perenmoes gemaakt, hoorde net het tweede potje "ploppen"quote:
Ik vind het zo mooi dat ze dit wel 'toelaat' dat jij dit voor haar doet. Heeft zij zichzelf niet haar hele leven overschreeuwt of zo? Want het moet voor haar toch ook heel fijn zijn dat jij nu wel bij en met haar einde bent.quote:Op zondag 18 oktober 2026 19:46 schreef Lucky_Strike het volgende:
ZuurkoolDe zelfgemaakte staat hier dinsdag weer op het menu.
Verder zijn we wer een paar stappen verder. We zijn vandaag bij het tweede bezoek van de huisarts over de euthanasie geweest. Ze heeft nogmaals zeer duidelijk aangegeven dat ze wil sterven. We hebben gezamenlijk een verklaring voor de SCEN-arts opgesteld die ze heeft getekend.
We hebben meer details gekregen over de gang van zaken. Waarschijnlijk dinsdag de SCEN-arts, woensdag bezoek huisarts met definitieve datum. Vrijdag aanleggen infuus, uitvoeren euthanasie, bezoek lijkschouwer en uitvaartbegeleider. Ze is teleurgesteld dat ze nog zo lang moet wachten.
Het is inmiddels niet enorm emotioneel meer. Dat hebben we achter de rug en dat komt vast weer terug. Met haar heb ik het nu vooral over de bloemen en wat we op de kaart moeten zetten.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.In een piepklein (nieuw) Spaans barretje in Haarlem,waar je cava drinkt uit grote kelken en kleine hapjes (pica's) eet aan de bar.
Via SD kom je toch best op leuke plekjes. En Julio Iglesias stond op repeat
Het enige nadeel met zo'n SD is dat je maar beperkt mag kiezen.
Ja of voor meer centen dingen bijbestellen maar dan hoef je het niet met een SD te doen
[ Bericht 15% gewijzigd door Blues op 18-10-2026 20:56:53 ]
Ja! Ook al gebinged.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:00 schreef Kaatje1 het volgende:
@:blues ook een mooie serie om te bingen is “off the record”. Deens. Bij de eerste aflevering dacht ik “moah” toch doorgezet en heel pakkend.
Ik ging straks naar de slaapkamer om iets anders aan te trekken. Binnen een minuut stond Dushi naast me. Wanneer ik naar de wc ga heb ik ook bezoek
https://www.theguardian.c(...)ade-before-diagnosisquote:“For too long we have only been able to treat inflammatory bowel disease once the damage is done, and for many people that is too late,” said Dr Arno Bourgonje at the University Medical Centre Groningen in the Netherlands and the Icahn School of Medicine at Mount Sinai in New York.
“What we have shown is that the disease begins years before symptoms appear, and the immune system leaves warning signs long before diagnosis,” Bourgonje added. “This is not yet a test that can tell someone they will become ill, but it is an important step towards catching the disease earlier and, one day, preventing it.”
Wel met Kaminofen in de woonkamer? Elke avond aan het stoken geweest dit weekend. Had het gisteravond 24°C ofzo.quote:Op maandag 19 oktober 2026 09:23 schreef fietsie het volgende:
Er was dus een week Duitsland vakantie.
Hobbit huisje in de bossen.
Als in: naar toilet met de deur open, knie achter cifon van fonteintje manouvreren, toiletdeur dicht, hoofd stoten tegen haakje voor de handdoek. Zo klein.
Langs het voeteind van het bed schuifelen met je armen wijd langs de muur omdat er niet voldoende ruimte was.
Of de douche in op je kant.
Maar vervolgens een woonkamer waarin 12 man feest konden vieren.
Nee een open haard; vlakbij bij een zagerij makkelijk wat goed droog hout op kunnen halen gelukkig.quote:Op maandag 19 oktober 2026 11:18 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Wel met Kaminofen in de woonkamer? Elke avond aan het stoken geweest dit weekend. Had het gisteravond 24°C ofzo.
Merk de isolatie wel, warmte blijft beter hangen als vorig jaar.
Verstaat jouw Deense chef, Zweeds? Het lijkt alsof ze elkaar altijd verstaan en kunnen communiceren.quote:Op maandag 19 oktober 2026 09:52 schreef Barreltje het volgende:
East of Eden![]()
ik ga "Graverne" aan m'n lijst toevoegen![]()
wij kijken nu een zweedse serie ( Before we die). in het begin vond ik het wat klungelig, maar nu blijkt het complot toch ingewikelder
Leuk gehad?quote:Op maandag 19 oktober 2026 09:23 schreef fietsie het volgende:
Er was dus een week Duitsland vakantie.
Hobbit huisje in de bossen.
Als in: naar toilet met de deur open, knie achter cifon van fonteintje manouvreren, toiletdeur dicht, hoofd stoten tegen haakje voor de handdoek. Zo klein.
Langs het voeteind van het bed schuifelen met je armen wijd langs de muur omdat er niet voldoende ruimte was.
Of de douche in op je kant.
Maar vervolgens een woonkamer waarin 12 man feest konden vieren.
ahh.. mijn chef is niet deensquote:Op maandag 19 oktober 2026 11:19 schreef Blues het volgende:
[..]
Verstaat jouw Deense chef, Zweeds? Het lijkt alsof ze elkaar altijd verstaan en kunnen communiceren.
Noors lijkt ook op Deens geloof ik.
Dit was inderdaad wel midden in het gebied van de ellende in 2021 ja...quote:Op maandag 19 oktober 2026 11:20 schreef Blues het volgende:
[..]
Leuk gehad?
En geen aardverschuivingen?
Da’s wel krapjes. Nou ben jij natuurlijk wel wat langer dan 1.70 maar zo te lezen zou het ook voor ukkies niet passen.quote:Op maandag 19 oktober 2026 09:23 schreef fietsie het volgende:
Er was dus een week Duitsland vakantie.
Hobbit huisje in de bossen.
Als in: naar toilet met de deur open, knie achter cifon van fonteintje manouvreren, toiletdeur dicht, hoofd stoten tegen haakje voor de handdoek. Zo klein.
Langs het voeteind van het bed schuifelen met je armen wijd langs de muur omdat er niet voldoende ruimte was.
Of de douche in op je kant.
Maar vervolgens een woonkamer waarin 12 man feest konden vieren.
Ah ja ik snap 'm.quote:Op maandag 19 oktober 2026 11:24 schreef Barreltje het volgende:
ahh.. mijn chef is niet deensmaar van de schapen eilanden.. weer een andere taal.
Maar goed, deend, noors en zweeds , het is een beetje zoals nederlands, duits en belgisch.. ( of frans, spaans en italiaans) je kan elkaar best begrijpen, als je weet welke woorden anders zijn, maar de talen zijn NIET hetzelfde..
( Ik kreeg ooit een "live" belgische vertaling, want er was geen nederlandse vertaalster, ik heb toen toch maar aangevraagd of ik mee moht luisteren met de engelse vertaling, want het was knap verwarrend)
Wat een geluid hequote:Op maandag 19 oktober 2026 11:25 schreef fietsie het volgende:
Dit was inderdaad wel midden in het gebied van de ellende in 2021 ja...
Alleen park lag heel veel hoger dan waar het toen is misgegaan, anders waren de huisjes wel vervangen door iets met een slimmere inrichting denk ik
Een van de leukste dingen was denk ik wel de burlende en knokkende gewei-dieren in het bosch
Kind kon er ook niet op zitten zonder deze procedure nee.quote:Op maandag 19 oktober 2026 11:28 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Da’s wel krapjes. Nou ben jij natuurlijk wel wat langer dan 1.70 maar zo te lezen zou het ook voor ukkies niet passen.
Kennissen woonden in een oud arbeidershuis waar op een loos plekje een wc was geplaatst. Zelfs ik, 1.60, kon daar niet zitten met de deur dicht.
Iets zegt me dat jullie er niet nog een keer naar toe gaanquote:Op maandag 19 oktober 2026 11:31 schreef fietsie het volgende:
[..]
Kind kon er ook niet op zitten zonder deze procedure nee.
En de badkamerdeur was dus gereduceerd tot 4/5 door een omkisting om de CV ketel heen die gewoon naar binnen stak vanaf de muur, tot binnen het deurkozijn.
Niet naar dat type huisje nee; er zijn in die hoek meer opties alleen we boekten zo last minute dat dit de enige optie was die ons paste (huisdiervrij)quote:Op maandag 19 oktober 2026 11:36 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Iets zegt me dat jullie er niet nog een keer naar toe gaan
Deprimerend en confronterend en herkenbaar hier en daar. 😢quote:Op maandag 19 oktober 2026 11:18 schreef Blues het volgende:
Gisteren de mooie docu 'Tussen broers' gekeken.
Goedemorregeh! Nieuwe week! Beginnen met kappert spelen!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ach fiets…later zijn dat mooie verhalen.
Jullie / jij bent wel kritisch altijd op bedden: waren die naar behoren?
En nog gefietst?
[ Bericht 0% gewijzigd door AnneX op 19-10-2026 12:25:59 ]
Bedden waren prima, als je er in kwamquote:Op maandag 19 oktober 2026 12:16 schreef AnneX het volgende:
[..]
Ach fiets…later zijn dat mooie verhalen.
Jullie / jij bent wel kritisch altijd op bedden: waren die naar behoren?
En nog gefietst?
quote:Op maandag 19 oktober 2026 12:16 schreef AnneX het volgende:
Deprimerend en confronterend en herkenbaar hier en daar. 😢Deze René heeft een goed geheugen, is intelligent op een bijzondere manier, zit op 'het spectrum' en heeft duidelijk heel andere prioriteiten in het leven dan de meesten van onsSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
En die jeugd van hen, van hun vader en van die vader weer... het was gewoon eng zoveel oveenkomsten.
Met een goeie conditie weer naar huisquote:Op maandag 19 oktober 2026 12:55 schreef fietsie het volgende:
[..]
Bedden waren prima, als je er in kwam
Fietsen daar? Zelfs met een e-bike niet te doen. Van parkeerplaats naar huisje liep t tussen de 10 en 17% omhoog.
In eerste instantie via de trailer werd ik treurig. En MnX was daarom gestopt.quote:Op maandag 19 oktober 2026 13:03 schreef Blues het volgende:
[..]
Deze René heeft een goed geheugen, is intelligent op een bijzondere manier, zit op 'het spectrum' en heeft duidelijk heel andere prioriteiten in het leven dan de meesten van ons
En die jeugd van hen, van hun vader en van die vader weer... het was gewoon eng zoveel oveenkomsten.
Goed idee. Beter voorbereid op evt. zaken.quote:Op maandag 19 oktober 2026 17:25 schreef Kaatje1 het volgende:
Ik ben me aan het verdiepen in huisdieren verzekering. Maar wat een gedoe is dat. Neig steeds meer naar een aparte spaarrekening waar ik iedere maand wat op zet. Controle en jaarlijkse vaccinaties dekt dat de komende jaren wel.
Bij ING kan je daar gewoon losse rekeningen voor openen bij je betaalrekening. Kei handig.quote:Op maandag 19 oktober 2026 17:25 schreef Kaatje1 het volgende:
Ik ben me aan het verdiepen in huisdieren verzekering. Maar wat een gedoe is dat. Neig steeds meer naar een aparte spaarrekening waar ik iedere maand wat op zet. Controle en jaarlijkse vaccinaties dekt dat de komende jaren wel.
Vorig jaar volledig betaalt maar er niet gewoond dus kreeg flink terug. Dit jaar krijg ik nog steeds terug - ik betaal voor 29.000kWh gas per jaar. Gedurende het jaar wordt de brandwaarde bepaalt maar dit zal ergens tussen de 2,8dam3 en 3,1dam3 zijn.quote:Op maandag 19 oktober 2026 17:22 schreef AnneX het volgende:
Ook lag de energierekening op de mat, dan wel onder de deur.
Minder terug dan vorig jaar.
OK. Er zat nu een hele winter bij met stookkosten oa.
De vorige was van febr - eind sept.
Later deze week eens bestuderen in alle rust.
Valt het bij jullie een beetje mee?
Dat heb ik al, ga dat dus doen. De 1500 van januari-mei van Elin hakte er best wel inquote:Op maandag 19 oktober 2026 17:57 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Bij ING kan je daar gewoon losse rekeningen voor openen bij je betaalrekening. Kei handig.
Dat idee heb ik ook, dat je beter een aparte spaarrekening er voor kan openenquote:Op maandag 19 oktober 2026 17:25 schreef Kaatje1 het volgende:
Ik ben me aan het verdiepen in huisdieren verzekering. Maar wat een gedoe is dat. Neig steeds meer naar een aparte spaarrekening waar ik iedere maand wat op zet. Controle en jaarlijkse vaccinaties dekt dat de komende jaren wel.
Ik las het vanochtend, echt afschuwelijk. Maar je komt ook af en toe wel verhalen tegen waar je het ijskoud van krijgt. Foute mensen zitten overal, maar wanneer je zo denkt en voelt, waarom ga je dan in vredesnaam bij het coa werkenquote:Op maandag 19 oktober 2026 18:44 schreef Blues het volgende:
Racisme en intimidatie door managers op asielschip Silja, medewerkers voelen zich onveilig | EenVandaag https://share.google/qkyrRXFsEmj9HPAK9
![]()
Wat een incompetente managers
Ik kan Bad Sisters op Apple TV enorm aanraden.quote:Op maandag 19 oktober 2026 11:28 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Heb het laatste seizoen Slow Horses (viel tegen, schoot niet op) uit, ga Apple TV Abo opzeggen, Netflix heb ik al opgezegd, net als Audible.
Op het moment kijk ik Babylon Berlin bij de ARD Mediathek.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |