Jammer dat er zo geschoven moet worden.quote:Het kabinet trekt 18 miljard euro uit voor onderhoud en vernieuwing van verouderde bruggen, wegen, sluizen en andere infrastructuur. Een groot deel van dat bedrag wordt weggehaald bij geplande projecten waarvoor al geld was gereserveerd. Die projecten gaan dus op de lange baan.
Een van de in het oog springende projecten waar veel geld naartoe gaat, is de Haringvlietbrug, die de Hoeksche Waard verbindt met Goeree-Overflakkee. Die brug, waar dagelijks 66.000 mensen overheen rijden, is in slechte staat en moet grotendeels worden vernieuwd.
Droge voeten
Ook gaat er een flink bedrag (2,3 miljard euro) naar het gemaal in IJmuiden, dat sterk verouderd is. Vernieuwing is belangrijk, want dat gemaal houdt volgens het kabinet "de voeten droog" van vier miljoen mensen.
In totaal gaat het om 175 wegen, sluizen, bruggen, viaducten en tunnels die worden vernieuwd of onderhouden. De meeste ervan zijn aangelegd in de jaren 50, 60 en 70 en op veel plekken hebben bijvoorbeeld het staal en het beton hun beste tijd gehad.
Dit zijn een aantal projecten waar geld voor is uitgetrokken:
"We staan voor de grootste vernieuwingsopgave ooit, het is tijd voor een nieuwe wederopbouw van onze infrastructuur", zegt minister Karremans van Infrastructuur. Volgens hem is het zaak om ervoor te zorgen dat Nederland beschermd blijft tegen water en tegelijk "bereikbaar en economisch sterk". Bij de selectie is vooral gekeken naar behoud van bestaande infrastructuur en veiligheid.
Het kabinet trekt ook geld uit voor verbeteringen van het spoor. Een aantal viaducten waar de Hogesnelheidslijn overheen gaat tussen Leiden en Hoofddorp wordt aangepakt, zodat treinen daar harder kunnen rijden: 300 kilometer per uur in plaats van de 120 km/uur nu.
Verder blijft het geld voor de Nedersaksenlijn behouden, gaat er meer geld naar spooruitbreiding in Meppel en is er ook een groot bedrag voor de "uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem" om het spoor veiliger te maken.
Het kabinet geeft voorrang aan opknappen, maar trekt ook de portemonnee voor het bereikbaar maken van nieuwe woningbouwgebieden. Extra geld komt er voor vier grote nieuwe projecten in Alkmaar, Apeldoorn, Helmond en Hengelo/Enschede.
Maar zoals gezegd gaan er ook projecten op de lange baan om het bovenstaande te bekostigen. "Dat doet natuurlijk pijn", erkent het kabinet in een brief aan de Tweede Kamer. "Maar dit is de enige manier om de grote instandhoudingsopgave uit te voeren."
Er wordt onder meer geld weggehaald bij de RandstadRail tussen Den Haag, Rotterdam en Zoetermeer en bij het metronetwerk van Rotterdam. Dat geld was bedoeld om de capaciteit uit te breiden.
Verder gaat de verbreding van de sluis bij Kornwerderzand in Friesland toch niet door. Ook dat levert honderden miljoenen op. De bruggen daar, aan het eind van de Afsluitdijk, worden nog wel vervangen.
Bron: https://nos.nl/artikel/26(...)ntal-grote-projecten
Die zijn al de grens overquote:Op vrijdag 16 oktober 2026 19:40 schreef Filosoofert het volgende:
Hmm konden we nog maar ergens 10 miljard vandaan toveren
Nou nee, Dit is gewoon hetzelfde beleid als onder Rutte.quote:Op vrijdag 16 oktober 2026 19:51 schreef halfway het volgende:
Het ging zo goed onder Rutte toch? Toch??
Mwa, dit is wel zaken aanpakken die men 20 jaar geleden had moeten aanpakken. Dat is wel nieuwquote:Op vrijdag 16 oktober 2026 20:08 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nou nee, Dit is gewoon hetzelfde beleid als onder Rutte.
Afbraak, bezuinigen, of geld van de ene pot in de andere pot gooien. En dan gewoon doorgaan met belasting verhogen.
Een pakketje schroot met een dun laagje chroom.quote:Op vrijdag 16 oktober 2026 20:24 schreef Jahr00n het volgende:
Waar hebben we al die gas inkomsten dan in hemelsnaam aan uit gegeven?
Werkelijk alles in dit land voldoet niet.
We zouden een nieuwe belastingschijf kunnen invoeren voor de hoogste inkomens, de hypotheekrenteaftrek af kunnen schaffen en kunnen bezuinigen op het COA.quote:Op vrijdag 16 oktober 2026 19:40 schreef Filosoofert het volgende:
Hmm konden we nog maar ergens 10 miljard vandaan toveren
Het is ook kut, want er is 80 miljard nodig en er wordt maar 18 miljard gebruikt.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 09:41 schreef Perox het volgende:
Kabinet doet eindelijk iets aan onderhoud verouderde bruggen. Goede zaak.
Fok! nog een beetje jammeren over Nederland is stom en asielzoekers natuurlijk.
Goed nieuws mag immers niet, want alles moet kut zijn.
COA moet je niet op bezuinigen, dat moet je gewoon saneren.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 09:38 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
We zouden een nieuwe belastingschijf kunnen invoeren voor de hoogste inkomens, de hypotheekrenteaftrek af kunnen schaffen en kunnen bezuinigen op het COA.
Verder uiteraard goed nieuws. Hierom heb ik mijn belastingteruggave teruggestort.
Dat in 1 klap doen is onverstandig, liever de kaasschaafmethode gebruiken tot er niets meer van over is.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 11:25 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
COA moet je niet op bezuinigen, dat moet je gewoon saneren.
Wel op de hoogste stand.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 11:28 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Dat in 1 klap doen is onverstandig, liever de kaasschaafmethode gebruiken tot er niets meer van over is.
Gewoon VVD style toepassen, alles over het hekje van de gemeentes kieperen.quote:
Waarom zouden mensen die al veel belasting meer moeten gaan betalen, het is veel logischer om mensen die weinig belasting betalen meer te laten betalen.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 09:38 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
We zouden een nieuwe belastingschijf kunnen invoeren voor de hoogste inkomens, de hypotheekrenteaftrek af kunnen schaffen en kunnen bezuinigen op het COA.
Verder uiteraard goed nieuws. Hierom heb ik mijn belastingteruggave teruggestort.
Nee, dat is het niet. Mensen die al meer belasting betalen zitten er warmpjes bij en klagen steen en been terwijl ze niets tekort komen, terwijl de mensen die al weinig belasting betalen aan de pomp al moeite hebben om hun KIA Picanto vol te kunnen gooien. Niet zo enorm egoïstisch doen aub.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 12:56 schreef raptorix het volgende:
[..]
Waarom zouden mensen die al veel belasting meer moeten gaan betalen, het is veel logischer om mensen die weinig belasting betalen meer te laten betalen.
Je gaat er voor gemak van uit dat als je meer verdient dat je dat is komen aanwaaien, weinig verdienen is doorgaans een (slechte) keuze en gebrek aan investering in je zelf.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 12:58 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Nee, dat is het niet. Mensen die al meer belasting betalen zitten er warmpjes bij en klagen steen en been terwijl ze niets tekort komen, terwijl de mensen die al weinig belasting betalen aan de pomp al moeite hebben om hun KIA Picanto vol te kunnen gooien. Niet zo enorm egoïstisch doen aub.
Oke, en nu?quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 13:06 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je gaat er voor gemak van uit dat als je meer verdient dat je dat is komen aanwaaien, weinig verdienen is doorgaans een (slechte) keuze en gebrek aan investering in je zelf.
Geen idee, jij kwam met het plan om mensen met hoge inkomens zwaarder te belasten, ik leg alleen maar uit dat juist mensen die nu veel verdienen al veel meer belasting betalen dan arme mensen.quote:
Die zijn er. Kijk maar bij het coa, ind en de toeslagenquote:Op vrijdag 16 oktober 2026 19:40 schreef Filosoofert het volgende:
Hmm konden we nog maar ergens 10 miljard vandaan toveren
En die mogen van mij dus nog wel wat meer belasting betalen, aangezien ze het niet zullen merken met hun vrijstaande huis in Rhenen en hun 5 premiumwagens. Je bent een beetje egoistisch heb ik het idee.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 13:16 schreef raptorix het volgende:
[..]
Geen idee, jij kwam met het plan om mensen met hoge inkomens zwaarder te belasten, ik leg alleen maar uit dat juist mensen die nu veel verdienen al veel meer belasting betalen dan arme mensen.
Jij vergeet dat er veel rijke mannen zijn die de onfortuinlijke arbeiders uitbuiten waardoor die onfortuinlijke arbeiders maar weinig belasting kunnen betalen.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 13:06 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je gaat er voor gemak van uit dat als je meer verdient dat je dat is komen aanwaaien, weinig verdienen is doorgaans een (slechte) keuze en gebrek aan investering in je zelf.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |