Het is gewoon een vervolg op de hele "ratelband is vermist" sage.quote:Op woensdag 21 oktober 2026 22:30 schreef ChipsZak. het volgende:
[..]
Doe normaal. Het is een officieuze regel dat linkdumpen niet hoort en iemand moeite doet voor de OP. Dit geldt net zo goed voor NWS waar daar altijd een groot punt van wordt gemaakt, ook door de mods. Het is dus meer dan logisch dat dit net zo gaat in SHO. Iedereen die dit doet wordt erop aangesproken, en terecht.
quote:Persverklaring Minou Ratelband – reactie op berichtgeving over Emile Ratelband
PERSVERKLARING NAMENS MINOU RATELBAND
“Een verklaring van een derde stelt mij niet gerust. Ik wil mijn vader zelf spreken.”
Naar aanleiding van de berichten dat mijn vader, Emile Ratelband, via Carlo Liefting een teken van leven zou hebben gegeven, wil ik reageren.
Ik heb mijn vader nog altijd niet zelf kunnen spreken. Een verklaring van iemand anders neemt mijn zorgen niet weg. Mijn vader zou mij zelf bellen. Ik wil rechtstreeks contact met hem, zodat ik zelf kan vaststellen dat hij veilig is en uit eigen vrije wil spreekt.
Ik betwist dat Carlo namens mijn vader spreekt. Ik vraag redacties om zijn huidige status als advocaat én zijn bevoegdheid om mijn vader te vertegenwoordigen te controleren. Neem zijn verklaring niet zonder eigen onderzoek over als bevestiging dat alles goed gaat. Hebben journalisten mijn vader zelf gesproken, of uitsluitend iemand die zegt namens hem te spreken?
Daarnaast heb ik berichten ontvangen dat oude vrienden via WhatsApp om geld zijn gevraagd: in één geval ¤8.000 en in een ander geval ¤3.000. Volgens de informatie die ik heb gekregen, zijn deze bedragen niet terugbetaald. Ik kan niet vaststellen wie deze berichten daadwerkelijk heeft verstuurd. Juist dat maakt mij bezorgd. Dit past niet bij de vader die ik ken: als hij geld zou lenen, zou hij het terugbetalen.
Ik ben bang dat hij ziek is, onder druk staat of slachtoffer is van oplichting. Zolang rechtstreeks contact ontbreekt, blijven voor mij ernstige vragen onbeantwoord.
Mijn oproep aan de pers is eenvoudig: doe zelfstandig onderzoek, controleer wie namens mijn vader spreekt en pas wederhoor toe bij mij voordat wordt gemeld dat onze zorgen zijn weggenomen.
Als mijn vader zelf, vrij en rechtstreeks, aangeeft dat hij geen contact wil, zal ik dat moeten respecteren. Maar die boodschap wil ik van hém horen.
Ik blijf zoeken naar duidelijkheid. Ik hoop met heel mijn hart dat hij veilig is en dat ik hem weer kan omhelzen.
Inderdaad. Ze zal haar vader goed kennen en niet voor niets zorgen hebben.quote:Op donderdag 22 oktober 2026 09:53 schreef girlnextdoor. het volgende:
[..]
Geheel begrijpelijke reactie.
Idd, het is natuurlijk ook raar om een voormalig advocaat te bellen en die te vertellen dat je geen contact meer met je kinderen wilt terwijl je ook je oudste dochter had kunnen bellen om haar hetzelfde te vertellen.quote:Op donderdag 22 oktober 2026 09:53 schreef girlnextdoor. het volgende:
[..]
Geheel begrijpelijke reactie.
Zeker als er sprake is van geleend geld.quote:Op donderdag 22 oktober 2026 10:00 schreef vencodark het volgende:
[..]
Inderdaad. Ze zal haar vader goed kennen en niet voor niets zorgen hebben.
Er zal ook vast een geschiedenis aan gebeurtenissen achter zitten voordat hij vertrok.quote:Op donderdag 22 oktober 2026 10:05 schreef Leandra het volgende:
[..]
Zeker als er sprake is van geleend geld.
Als hij werkelijk vrienden benaderd zou hebben om geld te lenen betekent dat ook dat hij het zelf niet meer heeft.
Maar gezien zijn dochter heel zeker is dat hij geleend geld terug zou betalen denkt of weet zij kennelijk dat hij dat nog wel heeft, ergo: de kans dat die verzoeken om geld werkelijk door hem gestuurd zijn is vrij klein.
Komt goed. We houden je op de hoogte in SHO.quote:Op donderdag 22 oktober 2026 10:06 schreef vencodark het volgende:
[..]
Er zal ook vast een geschiedenis aan gebeurtenissen achter zitten voordat hij vertrok.
Ik vind het een zak van een vent maar ben wel benieuwd wat er allemaal gaande is.![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.The love you take is equal to the love you make.
Als dit het hele bericht is zou ik mij ook afvragen of het echt is.quote:Op donderdag 22 oktober 2026 23:58 schreef Leandra het volgende:
Het klinkt idd wat dubieus:
Beluister hier: is spraakbericht écht van Emile Ratelband, of is het AI? | Vandaag Inside https://share.google/jx1gLcIERxS2Znd82
Als je eigen kinderen al twijfelen of het echt is…quote:Op donderdag 22 oktober 2026 23:58 schreef Leandra het volgende:
Het klinkt idd wat dubieus:
Beluister hier: is spraakbericht écht van Emile Ratelband, of is het AI? | Vandaag Inside https://share.google/jx1gLcIERxS2Znd82
Dit is duidelijk AI en dat maakt de zaak er niet beter op.quote:Op donderdag 22 oktober 2026 23:58 schreef Leandra het volgende:
Het klinkt idd wat dubieus:
Beluister hier: is spraakbericht écht van Emile Ratelband, of is het AI? | Vandaag Inside https://share.google/jx1gLcIERxS2Znd82
Hij is dus niet alleen vermist. Ergens weet iemand er meer van.quote:Op vrijdag 23 oktober 2026 11:07 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Dit is duidelijk AI en dat maakt de zaak er niet beter op.
Het feit dat hij de zaken voor zijn verhuurde panden niet meer regelt is ook een teken aan de wand, het verloren kort geding en daar vervolgens niets mee doen ook.quote:Op vrijdag 23 oktober 2026 11:07 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Dit is duidelijk AI en dat maakt de zaak er niet beter op.
Ook ik heb een naar onderbuikgevoel.quote:Op vrijdag 23 oktober 2026 11:28 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het feit dat hij de zaken voor zijn verhuurde panden niet meer regelt is ook een teken aan de wand, het verloren kort geding en daar vervolgens niets mee doen ook.
Als er beslag op de panden wordt/is gelegd en ze verkocht worden, in verhuurde staat, dus voor weinig, helemaal als het bij een executieverkoop is, terwijl hij dood of anderszins niet in staat is zijn zaakjes te regelen, dan kan dat een enorm effect op zijn nalatenschap hebben.
De kinderen hebben er dus ook belang bij dat er zo snel mogelijk duidelijkheid komt, of moeten hem als vermist opgeven.
En dat BuZa stelt contact met hem te hebben gehad zegt me niet zoveel als dat "contact" ook bestond uit een ingesproken bericht.
Laat ze maar eens duidelijk maken of ze werkelijk contact hebben gehad, danwel face to face, danwel een echt gesprek.
Nou dat dus, ik geloof er niets van dat ze hem werkelijk gesproken hebben, maar een AI voicemessage of een deepfake videobericht zou me weer niet verbazen.quote:Op vrijdag 23 oktober 2026 11:37 schreef koemleit het volgende:
[..]
Ook ik heb een naar onderbuikgevoel.
maar als BuZA daadwerkelijk contact heeft gehad, dan hoeven (of zelfs mogen) ze niet te delen wat dat contact precies inhoud.
Als Emiel zegt: "ja ik leef, laat me met rust, en houdt je kop tegen mijn kinderen en de media". Dan mogen ze denk ik hier niet over uitwijden.
al denk ik persoonlijk hetzelfde als jij. Dat "contact" bestond uit een voicememo': "hey hallo Emiel hier, ik leef, groetjes Emiel".
Maar dat andere bericht, aan die voormalig advocaat, klinkt wel anders dan dit staccato berichtje.quote:Op donderdag 22 oktober 2026 23:58 schreef Leandra het volgende:
Het klinkt idd wat dubieus:
Beluister hier: is spraakbericht écht van Emile Ratelband, of is het AI? | Vandaag Inside https://share.google/jx1gLcIERxS2Znd82
"Patjepeeër die beroemd is geworden met een trucje."quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |