Bij gebrek aan Koffieplanter mogen jullie het met mijn voorspelling doen:
**************************** Noval
*** De Smet
** Fedrizzi, Pezzo Rosola, Hettegger
* Rodriguez, Hincapie, Tjumins, Wändel, Botha, Van den Biggelaar, Defrance, Haugetun, Gren, Birkedal, A. Martinez, L. Martinez, Hardy, Storrie
Noval de absolute topfavoriet, dat mag geen verrassing meer zijn. Contract bij Ineos is al binnen, ondertussen heeft hij vooral in eigen land alles aan gort gereden. In allerlei juniorenkoersen reed hij de tegenstand op minuten, recentelijk won hij ook tussen de amateurs al meerdere wedstrijden. Jongens die een paar jaar ouder zijn en op weg zijn om prof te worden bij de lokale ProTeams hadden allemaal het nakijken, ook in Canada zal er geen maat op staan. Heeft ook een aantal sterke ploeggenoten, al is het wel een nadeel dat ze maar met z'n vieren zijn. Ik mis hier een type Aitor Mitxelena, maar met deze jongens komen ze ook een eind. Aitor Martinez, ondanks de naam geen Bask, wordt volgend jaar meteen prof bij Jayco, dat zegt toch wel iets. Luca Martinez, ondanks de naam wel een Bask, komt dan weer in de opleidingsploeg van UAE terecht, ook geen slechte adelbrief. Raul Lopez gaat dan weer naar de opleidingsploeg van Movistar, op papier wel de minst interessante van het stel. Sterke klimmers, geen overbodige luxe hier. Bij de Belgen heeft De Smet zich tijdens de tijdrit al getoond, de indrukwekkendste eerstejaars junior aan het vertrek. Eigenlijk überhaupt een van de beste junioren dit jaar, helaas voor ons zit er weer een Belgisch fenomeen aan te komen. Het gemis van Seff Van Kerckhove zal wel groot zijn, dat had een goed koppel kunnen zijn om het Noval lastig te maken, wat overblijft spreekt toch net iets minder tot de verbeelding. Al wist Yasu Vervoort vorig jaar wel een keer Noval te kloppen, maar ik weiger iemand met de naam Yasu serieus te nemen.
De Italianen hebben een zeer sterke ploeg, Pezzo Rosola kennen we uit het veld en heeft ook op de weg al het nodige gewonnen. Fedrizzi heeft het hele jaar door ook aan de lopende band koersen gewonnen, en dan kunnen hun drie landgenoten eigenlijk ook allemaal mooie resultaten overleggen. Ik ben wel minder bekend met die andere jongens, dus ik ga veilig voor de bekende namen. Balliani en Gugnino hebben op basis van de uitslagen ook genoeg talent, met de kanttekening dat ze vooral in Italië zelf hebben gekoerst en internationaal minder in beeld zijn geweest. De Oostenrijkers hebben met Hettegger dan weer iemand die in iedere rittenkoers heeft uitgeblonken, in Valromey kwam hij het dichtst in de buurt van Noval bijvoorbeeld. Wel weinig eendaagse koersen gereden, dat maakt een inschatting dan weer lastig. Wel 13e vorig jaar in Rwanda, toch maar twee sterren dan. Shout-out naar Santiago Wrolich, uiteraard de zoon van. Geen al te groot talent ben ik bang, dan spreekt Wiesmayr nog eerder tot de verbeelding.
Verder heel veel jongens met één ster, ik dek mezelf mooi in. Er zitten wel een paar jongens tussen om echt in de gaten te houden, zo komt er met Emilio Rodriguez opnieuw een goede Mexicaan aan. Zo zie je er geen enkele, zo zijn ze ineens overal. Enzo Hincapie valt me eerlijk gezegd wat tegen, had ik op basis van alle verhalen toch meer van verwacht, sterretje voor de moeite. De Let Tjumins was vorig jaar heel goed, dit jaar eigenlijk behoorlijk tegenvallend, maar op basis van vorig jaar krijgt hij nu alsnog een ster. Wändel is dan weer een Zweed die volgend jaar bij de opleidingsploeg van Visma te bewonderen is, onder meer de Ronde van Vlaanderen gewonnen, moeten we genoemd hebben dus. Wel hard gevallen recentelijk, dat kan hem duur komen te staan. Botha is een Nieuw-Zeelander die het hele jaar door overal vooraan is geëindigd, al heeft hij vooral wat kleinere wedstrijden gereden, maar ik noteer zijn naam om toch ook wat internationale namen genoemd te hebben. Van den Biggelaar lijkt me dan weer de grootste Nederlandse hoop, rijdt zeker de laatste maanden meer in beeld van een Wiersma bijvoorbeeld.
De Fransen hebben ook nog wel een lollige equipe, met Simon Defrance als meest in het oog springende naam. Ook op weg naar UAE, dat is dan weer jammer. Lancelot Gayant kan ook wat aardige resultaten overleggen, terwijl ik zelf vooral heel enthousiast word van Bastian Laffitte. Een Franse Bask, ja! Ondanks interesse van allerlei WT-ploegen heeft hij ervoor gekozen om volgend jaar voor de amateurploeg van Euskaltel te rijden, om uiteindelijk prof te worden bij Euskaltel. Ik ben fan, dat spreekt voor zich. De Fransen missen overigens wegens een blessure Soen Le Pann, dat was toch wel een van de topfavorieten geweest anders. Wat overblijft is nog steeds goed, ook Celian Rolland en Matisse Bonnet zijn best goed, die nieuwe generatie van de Fransen is er ook eentje om stil van te worden. Het blokje Scandinavië bevat naast de Zweed Wändel uiteraard ook Noren en Denen, daar ontkom je niet aan. Haugetun is een klimmerstype, kunnen we prima noteren dus. De Denen Risbjerg en Birkedal hebben we tijdens de tijdrit al in actie gezien, ook nu weer in de gaten houden. En dan heb je Gren nog, dat is eigenlijk de beste klimmer van het stel. De Slovenen hebben irritant genoeg ook weer een best sterke ploeg, vooral Bohak en Kuntaric Zibert hebben door het jaar heen best wat dingen laten zien, al geef ik ze geen ster. Bij de Australiaantjes zou je Alistair Forsyth nog kunnen noemen, Connor Wright heeft zo nu en dan ook flitsen van talent laten zien. Geen topfavorieten, dat absoluut niet. Bij de Zwitsers zou je eerstejaars Marwan Barhoumi kunnen noemen. Benieuwd of er eindelijk een van de Barhoumi's daadwerkelijk gaat doorbreken.
De Portugeesjes gooien Goncalo Costa in de strijd, iemand die je op basis van zijn goede prestatie in La Classique des Alpes kunt noemen. Om toch ook een Afrikaan te kunnen noemen heb ik Tristan Hardy een ster gegeven, de man uit Mauritius heeft het hele jaar in Frankrijk gereden en daar toch wat koersen kunnen winnen. Ik verwacht er verder niets van, maar ik heb weinig andere Afrikaanse opties om uit te kiezen. Zo doen er geen Eritreeërs mee, de oversteek naar Canada zal waarschijnlijk te kostbaar zijn, of er is wellicht weer visumgedoe, wie zal het zeggen. Jammer is het in ieder geval wel, daar gaat de kans om nieuw talent te ontdekken. Een Nahom Efriem stak vorig jaar uit het niets zijn neus aan het venster en kwam zo aan een contract in Europa, dat missen we nu. Er staan wel drie Rwandezen aan het vertrek, maar die kun je uiteraard meteen vergeten. Dean Woolley is dan weer een Zuid-Afrikaan die veel in België heeft gereden, en niet eens onverdienstelijk, maar het is moeilijk te geloven dat we hem gaan zien. En dan ben ik wel ongeveer door de deelnemerslijst heen. Er zitten heel wat jongens tussen die ik helemaal niet ken, dus deze opsomming is zeker niet uitputtend. Jammer dat bij de Duitsers Karl Herzog ontbreekt, dat was anders ook wel een van de favorieten geweest. Met de jongens die overblijven gaan ze geen potten breken.
Uiteraard heb je de altijd vervelende Britten nog, die leverden vorig jaar zomaar de wereldkampioen af. Ook omdat Noval zich uit enthousiasme in de hekken reed, maar alsnog. Nu moeten we blijkbaar vooral kijken naar Finlay Storrie, maar je kunt ze eigenlijk allemaal noemen. Evander Wishart, Dexter Townsend, Gus Dutton, het zijn geen personages uit een boek, ze bestaan echt en ze fietsen allemaal hard. En dan wint er vast eentje die ik niet eens heb genoemd. De Tsjech Kubena ofzo, of zijn landgenoot Stiblik, of de Est Suppi, of... Nee, natuurlijk niet. Noval, vijf minuten voorsprong. U hoeft niet te kijken.
[ Bericht 0% gewijzigd door Rellende_Rotscholier op 24-09-2026 00:02:42 ]
Het blijft toch een merkwaardige sport hè, dat wielrennen.