Vier op tien huiseigenaren staan open voor kamerverhuur misschien, ’maar privacy groot struikelblok’Meest aandachtige lezers,
Het gegeven dat meldingen van zowel
mijn hand

als die van een ander maatschapplijk gezinde en bij veel organisaties goed aangeschreven personages
onze 
medemens gunstig gezind zijn is (u) reeds bekend. Dat de woningnood velen parten speelt, is 'n gegeven en best ook een ernstige zaak nu het bij meerdere verhuurders en makelaars vaak dringen is

tot overbieden aan toe bij laatstgenoemde.
Wat u? Want het spreekt natuurlijk voor zich dat ook
wij 
gaarne veranderingen tegemoet zien onder andere op gebied van deze slepende kwestie in woningland!

~
Onlangs op locatie Amsterdam en Haarlem, waar zoals u van onder meer
mij weet dat de ambiance en uiteraard het eten in plaatselijke luxe restaurants bijzonder goed is

, waren
wij het unaniem erover eens dat spijkers met koppen geslagen moeten worden met het bijbouwen van woningen.
En meerdere gemeentes gaan er inmiddels voor, maar in in het Bourgondische Haarlem zijn de afgelopen jaren reeds meerdere palen de grond ingegaan om sneller te voldoen aan de prangende en levensgrote vraag naar passende huisvesting aldaar. Het een en ander werd meer en meer duidelijk in samenwerking met politiek Den Haag, waarover het laatste woord nog niet zal zijn gezegd!
Wat zal
ik zeggen?

Echter, de koopsector en vrije huur heeft hierbij
onze voorkeur, teneinde ook doorstroming te verkrijgen voor sociaal huurders.

Hetzelfde geldt dan ook spoedig binnen meerdere gemeentes in het ganse land, waar bv u woonachtig bent en eventueel ook op zoek bent.
Maar er zijn naar verluidt dus meerdere opties: namelijk het verhuren van kamers in kwestie door huiseigenaren (één kamer lijkt ook
mij dan goed genoeg voor bepaalde groepen zoekenden). Behalve voor noodlijdende woningzoekenden resten via deze gulden mogelijkheid nog andere functionele en voor het publiek zeer maatschappelijke opties in het kader van benodigde ruimte

, waarover u nadere info zult vinden in het artikel zelf.

~
Dit kan namelijk leiden tot tijdelijke of permanente oplossingen voor hen die nog steeds bij hun ouders wonen

en nog geen starterslening kunnen verkrijgen in makelaarsland waar de koffie al vroeg op de dag staat te pruttelen

, of gewoon zij die tijdelijk ergens anders onderdak nodig hebben om uiteenlopende redenen.
Het spreekt voor zich dat privacy-overwegingen voor alle belanghebbenden nader besproken dienen te worden!
Afgelopen week ten kantore op de Zuid-as

kwam dit item in de hoop om de woningnood ietwat te verlichten ook reeds te berde, waarna
wij als hoogstaande functionarissen

in gesprek gingen met diverse gemeenten, en enkele plaatselijke huiseigenaren die met betrekking tot het onderwerp in kwestie reeds hun barmhartige bereidheid hiertoe toonden.
Denk hier eens over na, en alvast 'n mooi weekend toegewenst!
Scjvbquote:
06:00 uur | vandaag
Er zijn politieke plannen om hospitaverhuur aantrekkelijker te maken voor de huisbezitter. © Getty ImagesAmsterdam- Veel Nederlandse huiseigenaren zitten ruim in hun kamers, maar die hebben vaak voor hun wel een functie. Bovendien hechten mensen sterk aan hun privacy. Toch houden vier op de tien huiseigenaren de mogelijkheid open om woonruimte te delen met een woningzoekende.
Pieter Van Erven Dorens
Verslaggever Woningmarkt, vastgoed en personal financeEen beter gebruik van de bestaande woonruimte wordt met name in progressieve kring wel geopperd als methode om de woningnood te verminderen. Ruim de helft van de Nederlanders gebruikt inderdaad een deel van de woning structureel niet, zo blijkt uit onderzoek dat ING vrijdag publiceert.
Daarbij gaat het bijvoorbeeld om ouderen bij wie de kinderen uit het huis zijn vertrokken. Of alleenstaanden van wie de partner is vertrokken of overleden, en die dus met wat kamers extra zitten. Daarnaast zijn er uiteraard veel mensen die gewoon liever wat meer ruimte voor zichzelf hebben.
Logés, mantelzorg of thuiswerken„Nederland telt veel ongebruikte kamers, maar je kunt woonruimte niet simpelweg opnieuw verdelen”, constateert Wim Flikweert, manager Wonen bij ING. „Veel mensen hebben kamers die zij weinig gebruiken, maar bewust beschikbaar houden voor toekomstige behoeften, zoals logés, mantelzorg of thuiswerken.”
Die kamer kan je daarom niet zomaar verhuren aan een student of jongere, stelt hij vast. „Een kamer die vandaag leegstaat, kan morgen nodig zijn voor mantelzorg of een veranderende gezinssituatie”, zegt Flikweert.
ING ondervroeg voor het onderzoek 725 koopwoningbezitters en 332 huurders en thuiswonenden die spoedig een eigen huis willen kopen. Voor hen is privacy de belangrijkste reden om geen kamer in hun (toekomstige) woning te willen delen. Toch zou 39 procent dat wel overwegen, blijkt uit het onderzoek. Extra inkomsten vormen daarvoor de belangrijkste aanleiding.
HospitaverhuurDat betekent dat er wel een voedingsbodem is voor hospitaverhuur. Minister Boekholt-O’Sullivan (Volkshuisvesting) heeft recent een wetswijziging die hospitaverhuur aantrekkelijker moet maken naar de Tweede Kamer gestuurd. Zo wordt het dan makkelijker om het huurcontract te beëindigen als de eigenaar het huis wil verkopen.
Dat moet het ook makkelijker maken om toestemming voor hospitaverhuur te krijgen van de hypotheekverstrekker, die het nu meestal niet toestaat omdat de waarde van de woning met een huurder erin lager is.
WensenlijstUit het onderzoek blijkt verder dat 29 procent de eigen woning juist te klein vindt, dus sowieso geen kamers over heeft om te delen. Op de wensenlijst staan een tuintje of terras bovenaan, gevolgd een extra slaapkamer en meer opbergruimte.
Die extra ruimte is ook belangrijk in een mensenleven, constateert Flikweert. „Wie ruimte tekortkomt, heeft minder plaats voor hobby’s, ontvangt minder vaak bezoek of logés en mist soms de privacy om zich thuis terug te trekken.”
Maar veel mensen zitten ook in de omgekeerde situatie. Bijna een kwart, 22 procent, zou liever kleiner wonen, onder meer omdat meer ruimte ook meer onderhoud en schoonmaakwerk betekent.
©
https://www.telegraaf.nl/(...)lblok/161280695.html