Op een gegeven moment zou een eerlijke kosten baten analyse toch niet misstaan.quote:Op dinsdag 8 september 2026 14:49 schreef Pajanus het volgende:
[..]
Haalbaar? zeker.
Wenselijk? absoluut niet.
Er zijn duizenden redenen meer waarom het niet gunstig is om uit de EU te stappen dan wel.
Wat denk je dat alle extra douanehandelingen betekenen voor onze export en havens?
Wil je dan ook nog de gulden terug hebben?
Zo ja, dan kunnen we beter meteen failliet gaan.
Overigens is het natuurlijk wel zo dat we dan veel besluiten zelf mogen maken en dat we ook niet meer zoveel betalen aan de EU, dat wel.
Wie heeft het over uit de EU stappen?quote:Op dinsdag 8 september 2026 14:30 schreef Pajanus het volgende:
[..]
Als je enigzins realistisch bent dan weet je dat dit juridisch gewoon totaal onhaalbaar is mits we niet uit de EU stappen.
Dat zijn hele goede argumenten.quote:Op dinsdag 8 september 2026 14:55 schreef Sodeknetters het volgende:
[..]
Wie heeft het uit de EU stappen?
Gewoon zeggen, we doen het niet. We hebben genoeg eigen shit op te lossen. Wat wil de EU dan doen?
Ons er uit gooien? Nope, dat kan niet.
Minder subsidie? We zijn al netto betaler.
Dreigen met de rechter? jammer. We doen het nog steeds niet.
Het is allemaal niet zo moeilijk hoor. Orban durfde het ook. Je moet wel een beetje ballen hebben en niet bang zijn dat er mooie baantjes aan je neus voorbij gaan als je een beetje dwars doet. En daar gaat het mis, onze politici hebben geen ballen en hun eigen belang weegt zwaarder dan het landsbelang
Absoluut zou er een eerlijke kosten baten analyse moeten zijn. schaamteloze AI zegtquote:Op dinsdag 8 september 2026 14:53 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Op een gegeven moment zou een eerlijke kosten baten analyse toch niet misstaan.
De haven van Rotterdam is zonder de eu, en dus met alle bijkomende douanehandelingen uitgegroeid tot de grootste haven ter wereld en nederland 1 van de rijkste landen. Allemaal zonder eu.
Hele mooie argumenten voor in de kroeg. Maar toch diplomatiek compleet onhoudbaar?quote:Op dinsdag 8 september 2026 14:55 schreef Sodeknetters het volgende:
Wie heeft het over uit de EU stappen?
Gewoon zeggen, we doen het niet. We hebben genoeg eigen shit op te lossen. Wat wil de EU dan doen?
Ons er uit gooien? Nope, dat kan niet.
Minder subsidie? We zijn al netto betaler.
Dreigen met de rechter? jammer. We doen het nog steeds niet.
Het is allemaal niet zo moeilijk hoor. Orban durfde het ook. Je moet wel een beetje ballen hebben en niet bang zijn dat er mooie baantjes aan je neus voorbij gaan als je een beetje dwars doet. En daar gaat het mis, onze politici hebben geen ballen en hun eigen belang weegt zwaarder dan het landsbelang
quote:Op dinsdag 8 september 2026 14:55 schreef Sodeknetters het volgende:
Het is allemaal niet zo moeilijk hoor. Orban durfde het ook. Je moet wel een beetje ballen hebben en niet bang zijn dat er mooie baantjes aan je neus voorbij gaan als je een beetje dwars doet. En daar gaat het mis, onze politici hebben geen ballen en hun eigen belang weegt zwaarder dan het landsbelang
Kraakhelder.quote:Op dinsdag 8 september 2026 14:58 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Dat zijn hele goede argumenten.
Met boetes en kunnen ze ons niet pakken en we zijn als netto betaler ook niet te korten.
Maar je snijdt de kern van het probleem aan. Voor veel Nederlandse ministers en kamerleden is het simpelweg de opstap naar hun volgende baan. Daarom wil nederland het braafste jongetje van de klas zijn en strooit nederland altijd net wat meer met geld dan andere landen. Omdat ze alvast solliciteren naar hun volgende baantje.
Wat diplomatiek onhoudbaar is, is ook maar wie je het vraagt in de EU. Dat verschilt nogal eens.quote:Op dinsdag 8 september 2026 15:23 schreef Pajanus het volgende:
[..]
Hele mooie argumenten voor in de kroeg. Maar toch diplomatiek compleet onhoudbaar?
NL moet zich aan zijn afspraken houden, als we als land zijnde dat al niet doen waar is dan de grens?
Enorm arbitrair om dit dan weer niet te doen omdat jij persoonlijk het gevoel hebt dat het er allemaal niet toe doet.
Als je er voor kiest om het niet te volgen moet je ook uit de EU stappen.
Die schooljongen-mentaliteit van 'we doen het lekker niet' is toch te triest voor een vooruitstrevend land als NL?
En als klap op de vuurpijl nog even Orban als goed voorbeeld van leiderschap aanhalen?
onze fijne pro-rus.
We kunnen de miljarden die naar Oekraine gaan bijvoorbeeld gebruiken in eigen land.quote:Op dinsdag 8 september 2026 13:16 schreef Perox het volgende:
[..]
Werk het dan eens even uit hoe we aan die 80 miljard komen die er nodig zijn voor het onderhoud van de bruggen.
Laat maar zien.
Anders hou lekker je muil met die prietpraat.
Mooie vragen.quote:Op dinsdag 8 september 2026 15:47 schreef Sodeknetters het volgende:
En hoe vooruitstrevend is Nederland nog? De infrastructuur begint uit elkaar te vallen. Bruggetje in de A27, nu weer wat bij Nijkerk en onlangs werd nog de noodklok geluid over het wegennet en spoornet rondom Rotterdam.
Ja, heel vooruitstrevend in het over de balk smijten van veel geld naar anderen en vooral voorkomen dat de temperatuur misschien 0,000036 graden gaat stijgen. Oh ja, en dat stikstof. Lopen we ook in voorop. In het land stil leggen.
De eigen bevolking kan steeds meer betalen en in ruil daarvoor ongezien de tyfus krijgen. Anderen zijn kennelijk belangrijker. Anderen die bitter weinig met, of voor Nederland op hebben
Opzich is het wel heel erg fijn dat het front wat verder weg van ons blijft.quote:Op dinsdag 8 september 2026 15:49 schreef xzaz het volgende:
[..]
We kunnen de miljarden die naar Oekraine gaan bijvoorbeeld gebruiken in eigen land.
Asiel kost geen 3 tot 7 miljard per jaar.quote:Op dinsdag 8 september 2026 13:38 schreef Perox het volgende:
[..]
Dus toch Geert Wilders populisme. Gecondoleerd.
Die stikstofgelden moeten geleend worden en zitten aan internationale verdragen vast.
Die asiel kost heel geen 24 miljard maar ligt tussen de 3 en 7 miljard. Gewoon de grenzen dicht is zo'n populistische droom.
Ontwikkelingswerk schommelt tussen de 4 en 6 miljard maar ja een miljard smokkelen geven we je. Ook hier heb je te maken met afspraken en verdragen. Je kan natuurlijk altijd een brief aan Europa sturen zoals Faber ooit deed.
We voldoen maar net aan de norm voor defensie uitgaven dus hoe je daar 2 miljard ziet is mij een raadsel.
Die 10 miljard verdien je niet met die uitkeringsmaatregel die je noemt, je rekent jezelf rijk.
Nog los van dat deze maatregelen "ongemerkt" zouden kunnen worden doorgevoerd.
De tandjes echt hoe kom je aan die onzin allemaal welke twitterkanalen produceren deze rommel?
Ja mooi he. Eerst vanaf 1 juli belachelijk veel heffing per kilometer betalen als je hier iets hebt wat op een dieseltruck lijkt.quote:Op dinsdag 8 september 2026 16:52 schreef Pajanus het volgende:
[..]
Mooie vragen.
Tevens ben ik het inhoudelijk ook niet eens met al normen en restricties rondom uitstoot.
maar 'En hoe vooruitstrevend is Nederland nog? ' - Vergeleken met wat?
het gemiddelde land in de EU? > absoluut.
Gemiddeld land in de wereld? > absoluut.
Over enkele jaren hier zijn vrijwel alle vrachtwagens elektrisch (zeg 8 jaar), niet omdat die nou echt veel beter zijn.
Maar omdat de NL overheid een diesel wagen over de levensduur zeker 100.000+ euro duurder heeft gemaakt door de introductie van tolheffingen en de elektra wagens die een schijntje betalen.
Wie gaat dat betalen? gewoon, de consument zoals altijd.
Orban is meer dan een lul, eigenlijk gewoon een crimineel.
Extra ¤¤¤quote:Op dinsdag 8 september 2026 17:20 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Ja mooi he. Eerst vanaf 1 juli belachelijk veel heffing per kilometer betalen als je hier iets hebt wat op een dieseltruck lijkt.
En vervolgens flikkeren ze alle infrastructurele knooppunten dicht waardoor je om mag rijden
Lekker ouderwets in je hol worden genomen.
Wilder was de kampioen gratis bier die door de mand viel. En de rest van de verhaaltjes die jij hierboven hield zijn ook van die gratis bier of overdreven uit verband gerukte naar de bek praterij verhaaltjes. Maar als jij je er lekker bij voelt ga vooral je gang, want zo kun je eeuwig boos blijven op alles en iedereen want deze "simpele" oplossingen gaat niemand doorvoeren. Voornamelijk omdat ze te simpel zijn dus.quote:Op dinsdag 8 september 2026 14:34 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Geen idee hoe wilders opeens bij de discussie betrokken is geraakt.
[..]
Aha. Dus ik weerleg al je beweringen punt voor punt. En dan pik je alleen de zin eruit, hoe komt wilders bij de discussie betrokkenquote:Op dinsdag 8 september 2026 23:11 schreef Perox het volgende:
[..]
Wilder was de kampioen gratis bier die door de mand viel. En de rest van de verhaaltjes die jij hierboven hield zijn ook van die gratis bier of overdreven uit verband gerukte naar de bek praterij verhaaltjes. Maar als jij je er lekker bij voelt ga vooral je gang, want zo kun je eeuwig boos blijven op alles en iedereen want deze "simpele" oplossingen gaat niemand doorvoeren. Voornamelijk omdat ze te simpel zijn dus.
precies. wat een gelul man.quote:Op dinsdag 8 september 2026 17:20 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Ja mooi he. Eerst vanaf 1 juli belachelijk veel heffing per kilometer betalen als je hier iets hebt wat op een dieseltruck lijkt.
En vervolgens flikkeren ze alle infrastructurele knooppunten dicht waardoor je om mag rijden
Lekker ouderwets in je hol worden genomen.
Wilders heeft minder met die brug te maken dan die 800 nieuwe asielzoekers deze week in ter apel. Je praat poep, zwetst en bent nog de eigenwijs om dat in te zien.quote:Op dinsdag 8 september 2026 23:11 schreef Perox het volgende:
[..]
Wilder was de kampioen gratis bier die door de mand viel. En de rest van de verhaaltjes die jij hierboven hield zijn ook van die gratis bier of overdreven uit verband gerukte naar de bek praterij verhaaltjes. Maar als jij je er lekker bij voelt ga vooral je gang, want zo kun je eeuwig boos blijven op alles en iedereen want deze "simpele" oplossingen gaat niemand doorvoeren. Voornamelijk omdat ze te simpel zijn dus.
quote:Op dinsdag 8 september 2026 16:53 schreef Pajanus het volgende:
[..]
Opzich is het wel heel erg fijn dat het front wat verder weg van ons blijft.
Járenlang wanbeleid begint eindelijk zijn vruchten af te werpen!quote:Op maandag 7 september 2026 19:19 schreef Akkerdjie het volgende:
Wordt nog leuk als men er politiek gezien achter komt dat een groot deel van de rioleringen (dat deel wat vlak na de oorlog is gebouwd) ook hun levensduur bereikt hebben en deze ook problemen gaan geven.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |