abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator woensdag 9 september 2026 @ 08:10:15 #226
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_221756173
quote:
1s.gif Op woensdag 9 september 2026 07:47 schreef Vicky het volgende:
T vindt de muziek van Michael Jackson heel goed. Tja dat is ook een dubieuze persoon. Het gaat haar om de muziek. Ze heeft sws een oude ziel als het om muziek gaat.


Bericht van @:BE gemist helaas
Michael Jackson vind ik zelf altijd een lastige, je weet gewoon niet zeker of hij het gedaan heeft (al lijkt het er wel op). Ik vind die hele cancel cultuur zonder dat er enig bewijs is ook niks namelijk dus dat maakt het heel dubbel. Het gaat mij er echt om dat iemand maatschappelijk onrust zaait of echt bewezen iets heel fouts heeft gedaan en daarin is MJ toch een twijfelgeval.
5 - 28 februari Thailand O+
pi_221756348
Als je MJ in het nu zou zetten met de beschuldigingen en rechtszaak van destijds, zou de maatschappelijke impact ook heel anders zijn met social media en alles.
Denk dat een cancellation al gauw op de loer zou liggen.
  woensdag 9 september 2026 @ 09:01:44 #228
319308 Tink89
To live is to dance
pi_221756381
Maar MaJo, niet alle acties van MJ zijn toch dubieus? Hij hield z'n zoontje over de rand van het balkon en heeft zelf toegegeven het normaal te vinden om het bed te delen met jonge kinderen... Waar ligt dan de grens?

Ik vind die afweging soms ook heel lastig. Wat vind ik wel goed (voor mezelf en voor de kinderen) en wat niet? Zo wordt Harry Potter hier met heel veel liefde gelezen. Die boeken zijn fantastisch en het merendeel staat al sinds mijn eigen jeugd hier in de kast. Moet ik ze dan weggooien omdat Rowling transfobisch is? En zou ik dat dan eigenlijk niet van elke auteur die ik hier in de kast heb staan en bij de bieb leen, eerst moeten checken? Oprechte vragen waar ik zelf ook het antwoord niet op heb. Voor nu probeer ik vooral om de kinderen bij te brengen wat ons beeld is van goed en fout is... Ze zijn ook wel nog zo jong dat ze dat (nog) niet (helemaal) meekrijgen.

Qua muziekstijl kan hier in huis alles. We hebben zelf met veel stijlen wel iets, alleen bij Jan Smit e.d. haak ik echt af en bij trance en techno en andere elektronische muziek. Onze kinderen krijgen veel stijlen mee, hebben ook meestal de radio aan in de auto. Voor de reis naar Denemarken hebben we allemaal liedjes geroepen voor een playlist en daar staat dus echt van 'oe ie oe aa aa' en schnappie van de jongste tot Atlas en Lichtje branden van de oudste tot Metallica, RHCP, Foo Fighters, the Wanderer, Willow, Musicalsongs etc van ons.

In een heel andere categorie: ik heb gisteren 35 cm haar gedoneerd. Heerlijk hoe (relatief) licht het nu is. En het kan nog nét in een staart, wat met sporten enzo dan wel weer fijn is.

En in een nog andere categorie gaat het redelijk met het naar school brengen in de ochtend. De zachte landing voor prul lijkt wat te werken (ksst fokwet). Fingers crossed dat dat zo blijft.
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_221756419
Roald Dahl was ook nogal omstreden in zijn uitspraken.
pi_221756440
Fijn dat het naar school brengen beter lijkt te gaan! En wat goed dat je zoveel haar hebt gedoneerd. Dat zal idd wel een flink verschil maken.

Qua muziek: oudste heeft niks met muziek, D1 luisert vooral flarden van nummers via tiktok en D2 heeft wel spotify en zoekt actief naar muziek die ze leuk vindt. Nu is dat Tokio Hotel.

Ik luister zelf wel graag naar muziek in de auto of als ik bezig ben maar helaas trekken de kinderen (vooral D2) dat erg slecht qua extra prikkels.
  woensdag 9 september 2026 @ 09:15:15 #231
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_221756449
Ik gooi mijn HP boeken niet weg, dat geld heeft ze toch al binnen ;) En de films hebben we op dvd.
Maar ik kijk/koop niks nieuws gerelateerd aan HP zodat ik Rowling niet verder verrijk.

Zo koop ik ook niet via Amazon omdat ik Jeff Bezos een meer kwaad dan goed op deze wereld vind.
En hier praten we als gezin over, hoe wij dat zien, hoe kind het ziet.

Wat een ander doet moet hij weten. Ik zal niet roepen dat je hetzelfde moet doen. Ik doe waar ik mij goed bij voel.

En ja het is soms selectief want je hebt soms toch dingen nodig en het is niet altijd duidelijk waar iets vandaan komt. Ik vind Nestlé verachtelijk met hun melkpoeder in 3e wereld landen verhaal maar zij bezitten zoveel merken dat je het niet aan elk product ziet dat zij er achter zitten en merken wisselen nogal eens van concern met al dat kopen en verkopen onderling. Om maar aan te geven dat ik ook heus niet roomser dan de paus ben. Ik doe wat ik kan/weet.

[ Bericht 9% gewijzigd door laziness op 09-09-2026 09:21:31 ]
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_221756522
Maar dat is toch met alles zo?
Ik denk na over wat ik koop en waar ik het koop, maar ben niet bepaald perfect. Zo weiger ik bij de Ali's van deze wereld te kopen maar koop vast onbewust wel eens iets wat eigenlijk gewoon van dat soort winkels/fabrikanten afkomstig is.

Artiesten hoef ik niet te boycotten, ik heb nooit muziek aan staan eigenlijk. Ja in de auto :D
pi_221756606
Mijn kinderen zijn groot Harry Potter-fan en wat de schrijfster voor opvattingen heeft boeit me niet in dit geval. Mijn dochters kijken wekelijks wel een Harry Potter-film op HBO en we gaan in de voorjaarsvakantie naar de Harry Potter studio’s en in de meivakantie naar de Harry Potter werelden in Universal waar we ook butterbeer kopen en op andere manieren Rowling spekken. De musical hoop ik in het voorjaar mee te kunnen pakken. En met kerst gaan we direct aan de nieuwe serie op HBO beginnen! Rowling heeft geld zat, die mist een paar miljoen meer of minder echt niet, en al helemaal omdat je geen geld nodig hebt om je mening te kunnen geven, dat kan gewoon gratis en de mensen die daarover boos doen zorgen dat haar bereik alleen maar groter wordt.

Hogwarts Legacy zou ook geboycot worden. Die game is een van de meest verkochte games van de afgelopen jaren en een mega succes! (En terecht ook, erg leuk spel!).

Qua muziek luisteren we alleen radio in de auto, thuis alleen als we bezoek hebben als achtergrondmuziek (en dan ook radio). En concerten vind ik geldverspilling :) De kinderen kunnen hun muzieksmaak dus helemaal zelf gaan ontdekken!
pi_221756727
quote:
0s.gif Op woensdag 9 september 2026 09:01 schreef Tink89 het volgende:
en heeft zelf toegegeven het normaal te vinden om het bed te delen met jonge kinderen... W
Even lekker uit de context.
Ik vond het ook normaal om incidenteel met mijn kinderen een bed te delen (itt het bed delen), en met mijn neefjes/nichtjes, logerend kind van vriendin.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  woensdag 9 september 2026 @ 10:27:43 #235
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_221756848
quote:
1s.gif Op woensdag 9 september 2026 07:47 schreef Vicky het volgende:
T vindt de muziek van Michael Jackson heel goed. Tja dat is ook een dubieuze persoon. Het gaat haar om de muziek. Ze heeft sws een oude ziel als het om muziek gaat.

Bericht van @:BE gemist helaas
Dan gooi ik hem er alsnog in. Ik schreef dat ik vanwege mijn werk zo'n enorme diversiteit aan muziek voorgeschoteld krijg en dat is geweldig. Ik hoor dingen die ik anders nooit zelf tegengekomen zou zijn. Echt een verrijking vind ik dat.

En van mijn favorieten is:
Bekijk deze YouTube-video

Of bijv. deze versie van Dido's Lament, van Annie Lennox, ook zo vreselijk mooi! O+ (Het mooist gewoon met je ogen dicht luisteren. O+ )
Bekijk deze YouTube-video
***
  woensdag 9 september 2026 @ 10:36:33 #236
460295 Budabuddumbam
What does the fox say?
pi_221756910
quote:
0s.gif Op woensdag 9 september 2026 09:44 schreef FlyingFish het volgende:
Mijn kinderen zijn groot Harry Potter-fan en wat de schrijfster voor opvattingen heeft boeit me niet in dit geval.
Wat een heerlijk privilege om te hebben.
pi_221756937
Ja, alles van JKR komt er hier echt niet meer in. Je hoeft niet meteen iemand te cancellen, zeker als het iemand was uit een tijd waarin bepaalde opvattingen nog enigszins normaal waren (Roald Dahl vind ik op het randje). Maar JKR heeft echt heel veel schade aangericht, dat kan je echt niet negeren.
Carpe diem, quam minimum credula postero.
pi_221756957
Iemand de film over MJ gezien? Die is goed, maakt ook begrijpbaar waarom hij was zoals hij was.
Ik kan me dan ook écht niet voorstellen dat er iets anders is gebeurd in het bed van MJ, behalve slapen.

Uit principe koop ik niks via webshops uit China en de USA. En niks uit Israël.
Verder zal het me worst wezen. Iedereen moet lekker zelf weten of ze ergens een boycot op gooien, niet mijn pakkie an.

Iedereen kon vanalles roeptoeteren, geen haan die ernaar kraaide. Maar sinds tik tok, insta en weet ik het wat, wordt alles wel erg opgeblazen en uit zijn verband gerukt. Ohja, daar vind ik dan wel iets van en heb dat dus niet. Heerlijk rustig :)
If they say
Why, why, tell her that it's human nature...
pi_221756978
quote:
17s.gif Op woensdag 9 september 2026 10:36 schreef Budabuddumbam het volgende:

[..]
Wat een heerlijk privilege om te hebben.
Hoezo privilege? Iedereen kan gewoon kiezen om iemand te negeren. Geen aandacht aan haar uitspraken geven zou ook een stuk nuttiger zijn, dan wordt haar bereik ook direct een flink stuk kleiner. Ik kom alleen uitspraken van haar tegen omdat er een (mij onbekende) tegenstander een screenshot daarvan maakt en dat weer deelt met wat boegeroep. Daarmee maak je haar podium alleen maar groter. En dat geldt overigens voor elke persoon met een rare mening.
pi_221757006
Ik besteed ook niet in het openbaar aandacht aan haar, ik weiger alleen iets te kopen wat haar geld oplevert. En vertel mijn vrienden over wat ze heeft gezegd om hen te ontmoedigen iets van haar te kopen. Veel mensen weten dat eigenlijk niet precies, een vriendin was echt geschokt toen ik er wat over vertelde. Dus zij koopt nu ook niks meer van JKR.
Carpe diem, quam minimum credula postero.
pi_221757030
Sommige dingen worden onwijs opgeblazen hoor. Geen idee wat Rowling echt allemaal gezegd heeft, iets over transgenders ofzo. :')
Maar als je kinderen genieten van Harry Potter, lekker boeiend.
Opvattingen en opvoeding komen toch voornamelijk vanuit huis en niet van een auteur en haar boeken.
Of je kind moet totaal idolaat zijn van de auteur zélf en elke uitspraak voor waar aannemen.
Tja, rem dat dan af? De maatschappij is meer dan een auteur.
  FOK!Fotograaf / Beeldredactie woensdag 9 september 2026 @ 10:57:20 #242
68600 crew  Ynske
Bedankt voor de zon...
pi_221757034
quote:
0s.gif Op woensdag 9 september 2026 10:53 schreef SaskiaR het volgende:
Ik besteed ook niet in het openbaar aandacht aan haar, ik weiger alleen iets te kopen wat haar geld oplevert. En vertel mijn vrienden over wat ze heeft gezegd om hen te ontmoedigen iets van haar te kopen. Veel mensen weten dat eigenlijk niet precies, een vriendin was echt geschokt toen ik er wat over vertelde. Dus zij koopt nu ook niks meer van JKR.
Ik leef blijkbaar onder een steen :@
Today is life -
the only life you are sure of. Make the most of today.

Dale Carnegie
pi_221757040
quote:
0s.gif Op woensdag 9 september 2026 10:53 schreef SaskiaR het volgende:
Ik besteed ook niet in het openbaar aandacht aan haar, ik weiger alleen iets te kopen wat haar geld oplevert. En vertel mijn vrienden over wat ze heeft gezegd om hen te ontmoedigen iets van haar te kopen. Veel mensen weten dat eigenlijk niet precies, een vriendin was echt geschokt toen ik er wat over vertelde. Dus zij koopt nu ook niks meer van JKR.
Wat op zich een prima principe is hè!
Ik zou alleen niet iets afnemen of uit huis gooien. Waarmee ik niet zeg dat jij dat doet ofc. :)
pi_221757046
quote:
1s.gif Op woensdag 9 september 2026 10:56 schreef vencodark het volgende:
Sommige dingen worden onwijs opgeblazen hoor. Geen idee wat Rowling echt allemaal gezegd heeft, iets over transgenders ofzo. :')
Maar als je kinderen genieten van Harry Potter, lekker boeiend.
Opvattingen en opvoeding komen toch voornamelijk vanuit huis en niet van een auteur en haar boeken.
Of je kind moet totaal idolaat zijn van de auteur zélf en elke uitspraak voor waar aannemen.
Tja, rem dat dan af? De maatschappij is meer dan een auteur.
Transgenders zijn mensen he :) Geen aliens. Met rechten. Maar die hebben ze nu dus niet meer dankzij JKR. In het VK tenminste, maar hier hoor je net zulke uitspraken steeds vaker.

Zelfs de acteurs uit de films (Daniel Radcliffe en Emma Watson vooral) vinden dat wat zij zegt echt niet kan, en daar reageerde ze ook ontzettend gepikeerd op, ze heeft echt gemene dingen over hen gezegd.

https://www.lezerij.nl/ar(...)magie-van-jk-rowling
Carpe diem, quam minimum credula postero.
  FOK!Fotograaf / Beeldredactie woensdag 9 september 2026 @ 10:59:27 #245
68600 crew  Ynske
Bedankt voor de zon...
pi_221757050
Ik lees boeken, en ook boeken voor, die me aanspreken. Maar interesseer me niet voor wie de schrijver is ed
Today is life -
the only life you are sure of. Make the most of today.

Dale Carnegie
pi_221757060
Ik leef ook onder een steen en dat bevalt me eigenlijk wel prima :P

Straks met Kerst weer de HP traditie O+ Alle films achter elkaar kijken, plus Fantastic Beasts. De nieuwe serie gaan we ook kijken. Met Kit Harington :D
If they say
Why, why, tell her that it's human nature...
pi_221757065
quote:
0s.gif Op woensdag 9 september 2026 10:58 schreef SaskiaR het volgende:

[..]
Transgenders zijn mensen he :) Geen aliens. Met rechten. Maar die hebben ze nu dus niet meer dankzij JKR. In het VK tenminste, maar hier hoor je net zulke uitspraken steeds vaker.
I know? ;)

Ik weet oprecht niet welke situatie JKR gecreëerd heeft.
Ik zou de rabbit hole in kunnen gaan. :9
pi_221757076
quote:
1s.gif Op woensdag 9 september 2026 11:01 schreef vencodark het volgende:

[..]
I know? ;)

Ik weet oprecht niet welke situatie JKR gecreëerd heeft.
Ik zou de rabbit hole in kunnen gaan. :9
Lees het en huiver want het is echt niet ok. En er zijn helaas veel mensen die hier ook de rechten van transgenders zouden willen terugdraaien, en JKR heeft laten zien hoe makkelijk je dat kan doen. Dus laten we dat hier voorkomen.
Carpe diem, quam minimum credula postero.
pi_221757086
Net MJ op de radio. :P
pi_221757094
quote:
1s.gif Op woensdag 9 september 2026 11:06 schreef vencodark het volgende:
Net MJ op de radio. :P
:D
Smooth criminal O+ staat in mijn playlist.
If they say
Why, why, tell her that it's human nature...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')