Halsema gaat hier bijna niet over, en vergeleken met andere steden doet zij juist enorm veel. Dit is een eerste stap, en achter de schermen heeft ze ontzettend veel meer daklozenopvang gerealiseerd.quote:Op zondag 23 augustus 2026 11:46 schreef matspontius het volgende:
Dus in plaats van die mensen te helpen, ze fatsoenlijk onderdak en eten te bieden en de achterliggende oorzaken op te lossen, ga je ze motiveren om lekker overal te slapen. Lekker voor je deur ook als er drugs en criminaliteit mee gepaard gaan. Die Halsema is echt volledig de weg kwijt en moet zo snel mogelijk ophoepelen!
Ja dat magquote:Op zondag 23 augustus 2026 11:51 schreef LXIV het volgende:
Mag je dan ook als toerist gaan wildslapen om die 20% tax te ontlopen
In rechtse steden heb je exact dezelfde problematiek. Het verschil is dat je als dakloze daar moeilijker aan een huis komt door oplopende schulden door boetes die je krijgt omdat je geen dak boven je hoofd hebt en dus maar buiten slaapt. Zeker kwetsbare mensen die zelfs als er plek is bij de opvang niet veilig zijn.quote:Op zondag 23 augustus 2026 11:49 schreef HowardRoark het volgende:
Tja, je krijgt op deze manier de bekende Amerikaanse taferelen die we daar in veel steden zien met een 'progressief' beleid.
Sterker nog, als mensen doorhebben dat je dit in Amsterdam probleemloos kunt doen, krijg je wellicht zelfs een trek naar zo een stad. Ook dat is iets dat we in de VS al hebben kunnen zien. Zo zien we weer eens dat progressief links beleid niet helpt (in tegenstelling tot wat men zelf stelt) maar problemen alleen maar erger maakt en de leefbaarheid in een stad doet afnemen.
Dit soort dingen zouden keihard moeten worden aangepakt en ook de achterliggende problematiek (vaak verslaving) zou moeten worden aangepakt, dat doe je niet door drugs te gedogen of legaliseren (zoals velen van links graag zouden willen).
Halsema gaat daar wel degelijk over, zij is nota bene de eindverantwoordelijke voor de openbare orde:quote:
quote:De bekendste taken van de burgemeesters liggen op het terrein van veiligheid. Zo is de burgemeester in zijn rol als ordebewaker verantwoordelijk voor de handhaving van de openbare orde. Aan de burgemeester zijn hiervoor diverse bevoegdheden gegeven die het hem of haar mogelijk maken de veiligheid in de gemeente te bewaken. De burgemeester is daarnaast lid van het bestuur van de Veiligheidsregio en heeft het gezag over de politie, wanneer deze optreedt in het kader van de handhaving van de openbare orde en hulpverlening. De burgemeester is opperbevelhebber bij rampen en crisis.
https://www.burgemeesters(...)van-de-burgemeester/
Ja maar, ja maar, ja maar, ze doet zo haar best en is zo begaan met de wereld. Tuurlijk gaat dat wijf met die hete aardappel in dr strot daarover want burgermeester van die ruk stad. Ik hoop dat al die gasten bij haar in de tuin of voor de deur gaan liggen - kijken of ze dan zo nog dom lultquote:Op zondag 23 augustus 2026 11:57 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
Halsema gaat daar wel degelijk over, zij is nota bene de eindverantwoordelijke voor de openbare orde:
[..]
Klopt, zij komt echter niet met die oplossingen.quote:Op zondag 23 augustus 2026 12:03 schreef Cherni het volgende:
Beboeten heeft ook wwinig zin. Van een kale kip pluk je niets. Je zult met andere oplossingen moeten komen om mensen onderdak te bieden.
Maar nu gaan ze niet eens weggestuurd kunnen worden, waar dat eerder nog wel kon. Ze hebben dan geen middelen meer om overlast door buitenslapers tegen te gaan.quote:Op zondag 23 augustus 2026 12:03 schreef Cherni het volgende:
Beboeten heeft ook wwinig zin. Van een kale kip pluk je niets. Je zult met andere oplossingen moeten komen om mensen onderdak te bieden.
Is dat zo? Betekent het dat ze nu gewoon kunnen doen en laten wat ze willen op straat?quote:Op zondag 23 augustus 2026 12:06 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Maar nu gaan ze niet eens weggestuurd kunnen worden, waar dat eerder nog wel kon. Ze hebben dan geen middelen meer om overlast door buitenslapers tegen te gaan.
Onder Halsema kan iedereen doen wat ze laten en willen op straat lijkt het wel.quote:Op zondag 23 augustus 2026 12:08 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Is dat zo? Betekent het dat ze nu gewoon kunnen doen en laten wat ze willen op straat?
Hoe ik het lees wordt buitenslapen niet beboet, maar daarbij overlast veroorzaken wel nog.quote:Op zondag 23 augustus 2026 12:08 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Die boetes zijn bedoeld om een dossier op te bouwen zodat je de ergste overlastgevers gedwongen kan helpen bij bijvoorbeeld verslaving.
En die boetes worden elders in de meeste steden alleen gegeven bij ernstige overlast zoals het slapen in portieken.
Nu kan je zelfs zo iemand niet wegsturen, want ze begaan geen overtreding meer.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |