Dit zou je niet verwachten van een partij die altijd het morele gelijk claimt en regelmatig anderen beschuldigt van anti-democratische praktijken. Pure kiezersbedrog maar Amsterdam kennende zal ze er wel mee wegkomen.quote:Amsterdamse D66-leider hield miljoenen-tegenvaller stil tot na verkiezingen: oppositie eist ’volledige openheid van zaken’
Amsterdam- De Amsterdamse wethouder Melanie van der Horst wist al voor de raadsverkiezing van 18 maart dat de brug over het IJ honderden miljoenen duurder zou worden dan begroot. De gigantische tegenvaller hield zij bewust stil tot na de verkiezingen. Oppositiepartijen zijn in shock.
Niet 336 miljoen euro, maar 650 of zelfs 850 miljoen euro. De eerste brug over het IJ bleek na de formatie van het nieuwe college veel duurder dan gedacht. Maar die raming was al ruim voor de verkiezingen bekend, blijkt uit onderzoek van stadsomroep AT5. Wethouder Van der Horst besloot dit echter niet te delen met de raad.
Van der Horst was op dat moment niet alleen verkeerswethouder, maar ook D66-lijsttrekker. Het startschot voor de brug was het grootste succes voor de bestuurder, die daarnaast vooral bekend was van de knip in de Weesperstraat.
Raming kosten brug over het IJ niet gedeeld
Maar terwijl zij in de campagne goede sier maakte met de komst van een brug over het IJ, wist zij in tegenstelling tot de anderen dat de kosten explosief zouden stijgen. AT5 ontdekte met een Woo-verzoek dat al in februari de nieuwe raming bekend was. Toch werd de nieuwe raming ’vanwege de verkiezingen’ niet met de raad gedeeld.
Zo kon Van der Horst als lijsttrekker niet alleen campagnevoeren met het succes van een brug waarvan de dekking inmiddels ontbrak, maar andere partijen wisten ondertussen van niets. Zij konden ook niet het debat aangaan over de gevolgen van de kostenstijging, door bijvoorbeeld alternatieven bespreekbaar te maken. Met als gevolg dat de Amsterdamse kiezer zich daar niet over kon uitspreken.
https://www.telegraaf.nl/(...)zaken/159861847.html
Ik vraag mij echt oprecht af welke figuren die offertes maken voor het rijk....quote:Niet 336 miljoen euro, maar 650 of zelfs 850 miljoen euro.
Veel té ver. Aangifte heeft dan ook geen enkele zin tegen dit soort volk. Pek en veren! En dan de stad uit jagen, misschien krijgen ze dan eens wat fatsoen in hun flikkerquote:Op dinsdag 11 augustus 2026 20:33 schreef suijkerbuijk het volgende:
Kan burgers geen aangifte doen tegen haar als persoon.
Tot hoever zijn hun inderdaad beschermt
En de slachtofferrol in, echt alles 100% volgens het scriptquote:AT5
@AT5
·
1m
Wethouder reageert fel na kritiek op niet delen informatie Oostbrug: "Aanval op mijn integriteit"
Oh my...quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 20:45 schreef HeatWave het volgende:
[..]
En de slachtofferrol in, echt alles 100% volgens het script.
Dit betreft een serieuze vertrouwenskwestie en in een goed functionerende democratie zou Van der Horst weggestuurd worden met een motie van wantrouwen, maarja dat gaan haar progressieve vriendjes natuurlijk niet steunen.quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 20:23 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Maakt niet uit, wat verontwaardigde oppositiepartijen en verder gaat dit helemaal geen gevolgen hebben.
Ja, en die idioten die er op blijven stemmen vinden het blijkbaar ook wel best. Het doel heiligt alle middelen bij progressievenquote:Op dinsdag 11 augustus 2026 20:50 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Oh my...
Alles klopt hieraan.
Ze wanen zich echt god en onaantastbaar daar in de stopera.
Wie kan hun wat maken?
Lijkt wel omerta inmiddels. En de rest is bühne werk.
Ja uiteraard zou dat moeten, maar dat gaat allemaal niet gebeuren. Alleen al om de rest van haar partij niet verder te beschadigen zou deze mevrouw in een normaal functionerende bestuurlijke situatie de eer aan zichzelf moeten houden en dus opstappen, maar het tegenovergestelde zullen we wel zien gebeuren waarbij de gelederen zich juist sluiten en er gezamenlijk een verontwaardigd toneelstukje wordt opgevoerd alsof het eigenlijk de buitenwereld is die verkeerd zit. Zie ook alvast haar eerste reactie voor een opzetje daartoe.quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 20:51 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Dit betreft een serieuze vertrouwenskwestie en in een goed functionerende democratie zou Van der Horst weggestuurd worden met een motie van wantrouwen, maarja dat gaan haar progressieve vriendjes natuurlijk niet steunen.
Wie had vorige week dat plaatje dat 'progressieven' geweld zelfs niet schuwen om hun doel te bereiken?quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 21:04 schreef Sodeknetters het volgende:
[..]
Ja, en die idioten die er op blijven stemmen vinden het blijkbaar ook wel best. Het doel heiligt alle middelen bij progressieven
Geen idee. Klopt wel.quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 22:08 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Wie had vorige week dat plaatje dat 'progressieven' geweld zelfs niet schuwen om hun doel te bereiken?
Het is zeker een aanval op haar integriteit ja, dat zegt ze goed. Een zeer terechte aanval.quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 20:45 schreef HeatWave het volgende:
[..]
En de slachtofferrol in, echt alles 100% volgens het script.
Neuh, dit is ‘by design’. De overheidHet volk betaalt toch wel.quote:Op dinsdag 11 augustus 2026 20:24 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Ik vraag mij echt oprecht af welke figuren die offertes maken voor het rijk....
Een aap met een telraam denk ik...
Hetzelfde als het Binnenhof, die is ipv 500 miljoen,bijna 3 miljard....!!!!!!
Dit is ordinair schuiven met belastinggeld, hier worden figuren gewoon heel rijk mee..
Lekker allemaal met de pont waar ze geen personeel voor kunnen vinden en wat op termijn alleen maar duurder isquote:Op dinsdag 11 augustus 2026 20:12 schreef thedeedster het volgende:
Gewoon helemaal niet aan beginnen, die brug.
Na mijn pensioen wil ik misschien wel een of twee dagen per week voor ze gaan varen. Misschien.quote:Op woensdag 12 augustus 2026 08:15 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Lekker allemaal met de pont waar ze geen personeel voor kunnen vinden en wat op termijn alleen maar duurder isbizar eigenlijk dat daar niet al eeuwen geleden een brug is gelegd.
Moet je binnenvaartschipper voor zijn. Lijkt mij ook leuk hoor, maar de meeste binnenvaartschippers kiezen voor lucratievere baantjes. Leg die brug gewoon aan en gooi het binnenhof plat.quote:Op woensdag 12 augustus 2026 08:36 schreef Sodeknetters het volgende:
[..]
Na mijn pensioen wil ik misschien wel een of twee dagen per week voor ze gaan varen. Misschien.
Maar dan wel gewoon het dubbele vragen van wat vooraf is afgesproken hèquote:Op woensdag 12 augustus 2026 08:36 schreef Sodeknetters het volgende:
[..]
Na mijn pensioen wil ik misschien wel een of twee dagen per week voor ze gaan varen. Misschien.
Groot vaarbewijs en marifoon is voldoende.quote:Op woensdag 12 augustus 2026 08:37 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Moet je binnenvaartschipper voor zijn. Lijkt mij ook leuk hoor, maar de meeste binnenvaartschippers kiezen voor lucratievere baantjes. Leg die brug gewoon aan en gooi het binnenhof plat.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |