quote:
Graag gedaan.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 22:28 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dat stichten van een joodse staat in het Midden-Oosten. Dat was ook niet slim he.
Dat zei ik in reactie op:quote:
Als je weet dat Palestijnen en Arabieren in de regio antisemitisch zijn, is het niet bepaald slim om daar een joodse staat te stichten.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 22:01 schreef HowardRoark het volgende:
Palestijnen/Arabieren in die regio zijn antisemitisch, dit was ook al aanwezig voor de oprichting van de staat Israël.
Het is gewoon een logische gevolgtrekking op wat je schrijft. Ook al is in die regio iedereen antisemiet, dan nog hoeven de Joden niet te vertrekken.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 12:22 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dat zei ik in reactie op:
[..]
Als je weet dat Palestijnen en Arabieren in de regio antisemitisch zijn, is het niet bepaald slim om daar een joodse staat te stichten.
Vervolgens maak jij iets anders van mijn tekst, want je doet alsof ik gezegd heb dat Israël niet gesticht had moeten worden.
Nee, het is het verdraaien van mijn standpunt. Een stroman.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 13:13 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het is gewoon een logische gevolgtrekking op wat je schrijft.
Wederom een onzinargument. Een staat stichten in een gebied waar al mensen wonen, is iets heel anders dan naar een feestje gaan.quote:Ook al is in die regio iedereen antisemiet, dan nog hoeven de Joden niet te vertrekken.
Dat is zoiets als wanneer je zou zeggen dat vrouwen maar niet meer naar feestjes van corpsballen moeten gaan omdat er nogal wat figuren tussen zitten die hen zien als sperma emmers…
Die zijn er zeker.quote:
quote:An influx of Jews into Asia Minor and the Ottoman Empire, occurred during the reign of Mehmed the Conquerors's successor, Beyazid II (1481–1512), after the expulsion of the Jews from Spain and Portugal. The expulsion came about as a result of the Alhambra Decree in 1492, declared by the Spanish King and Queen Ferdinand II and Isabelle I as part of a larger trend of antisemitism resurging throughout Europe that the Ottomans would exploit.
The Sephardic Jews were allowed to settle in the wealthier cities of the empire, especially in the European provinces (cities such as Istanbul, Sarajevo, Salonica, Adrianople and Nicopolis), Western and Northern Anatolia (Bursa, Aydın, Tokat and Amasya) but also in the Mediterranean coastal regions (such as Jerusalem, Safed, Damascus and Egypt). İzmir was not settled by Spanish Jews until later. The Jewish population at Jerusalem increased from 70 families in 1488 to 1,500 at the beginning of the 16th century, and that of Safed increased from 300 to 2,000 families.
Bron
En zie hier een map van de plekken waar Joden heentrokken na vedrijvingen in Europa, waaronder dus het land van Israël.quote:After the 1492 Alhambra Decree, some Sephardic Jews migrated to Ottoman-controlled Palestine (Eretz Yisrael), especially after the Ottoman conquest in 1516. Cities like Safed and Jerusalem grew into major centers for Jewish scholarship, mysticism (Kabbalah), and community life during the 16th century.
Reasons for Moving to Palestine
• Ottoman Control: The Ottoman Empire welcomed Jewish refugees, and their conquest of Palestine made travel and settlement safer and more organized.
• Religious Hope: Many felt strong messianic hopes and believed the expulsion signaled a step toward returning to Zion.
• Favorable Rules: Local governors encouraged economic growth, which allowed new communities to thrive
Key Centers of Life
Safed (Tzfat): Became a world-famous hub for Jewish law and Kabbalah, led by scholars like Rabbi Joseph Karo and Isaac Luria.
Jerusalem: Reestablished a stable, growing Jewish quarter with new synagogues and schools.
Tiberias and Gaza: Received smaller groups of resettled families who built up local textile and trade industries.
Bron: Google Gemini
Nou, het is vooral opmerkelijk dat jij de de situatie omdraait. Jij legt het probleem bij de inheemse bewoners die terugkeren en hun inheemse cultuur meenemen, niet bij de Arabieren, waarvan sommigen zeker ook inheemse roots hebben, maar men zich ondertussen flink heeft vermengd met onder meer Arabieren en Afrikanen en ook een cultuur, taal en religie aangenomen die oorspronkelijk uit het Arabisch Schiereiland komt en absoluut niet inheems is aan dit gebied.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 12:22 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dat zei ik in reactie op:
[..]
Als je weet dat Palestijnen en Arabieren in de regio antisemitisch zijn, is het niet bepaald slim om daar een joodse staat te stichten.
Vervolgens maak jij iets anders van mijn tekst, want je doet alsof ik gezegd heb dat Israël niet gesticht had moeten worden.
Zeggen dat Palestijnen die al honderden jaren in dat gebied wonen niet inheems zijn is gewoon lachwekkend.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 13:39 schreef HowardRoark het volgende:
Nou, het is vooral opmerkelijk dat jij de de situatie omdraait. Jij legt het probleem bij de inheemse bewoners die terugkeren en hun inheemse cultuur meenemen, niet bij de Arabieren, waarvan sommigen zeker ook inheemse roots hebben, maar men zich ondertussen flink heeft vermengd met onder meer Arabieren en Afrikanen en ook een cultuur, taal en religie aangenomen die oorspronkelijk uit het Arabisch Schiereiland komt en absoluut niet inheems is aan dit gebied.
De nodige Arabieren zijn pas begin 20e eeuw naar dit gebied gekomen in een zoektocht voor werk. Het is zeker waar dat sommigen er al generaties wonen, voor anderen geldt dit niet. Bovendien, we verwijzen toch ook niet naar blanke Amerikanen die al eeuwen in de VS wonen als inheemse inwoners? Dat zal over 500 jaar niet ineens anders zijn. Native Americans blijven degenen die er aanwezig waren vóór de influx van Europeanen. Waarom hanteren we dan niet dezelfde standaard hier?quote:Op zaterdag 25 juli 2026 13:50 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Zeggen dat Palestijnen die al honderden jaren in dat gebied wonen niet inheems zijn is gewoon lachwekkend.
En dan migranten die al honderden jaren (soms meer dan duizend jaar) niets met het gebied te maken hebben opeens wél inheems noemen.
Volgend jaar Jeruzalem, is door de eeuwen heen na de verstrooiining een vaste aanmoediging geweest voor joden overal ter wereld, van Panama tot Moldavië. De wens naar terugkeer heeft altijd diep gezeten.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 13:50 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Zeggen dat Palestijnen die al honderden jaren in dat gebied wonen niet inheems zijn is gewoon lachwekkend.
En dan migranten die al honderden jaren (soms meer dan duizend jaar) niets met het gebied te maken hebben opeens wél inheems noemen.
Rot op man, er zijn genoeg andere topics over dit conflict.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 13:39 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Die zijn er zeker.
Het gaat niet om veel Joden trouwens, naar schatting enkele duizenden. Zij trokken met name naar Tiberias en Safed, wat centrale plekken werden voor de Joodse (Sefardische) mystiek. Zie ook:
[..]
[..]
En zie hier een map van de plekken waar Joden heentrokken na vedrijvingen in Europa, waaronder dus het land van Israël.
[ afbeelding ]
Bron
[..]
Nou, het is vooral opmerkelijk dat jij de de situatie omdraait. Jij legt het probleem bij de inheemse bewoners die terugkeren en hun inheemse cultuur meenemen, niet bij de Arabieren, waarvan sommigen zeker ook inheemse roots hebben, maar men zich ondertussen flink heeft vermengd met onder meer Arabieren en Afrikanen en ook een cultuur, taal en religie aangenomen die oorspronkelijk uit het Arabisch Schiereiland komt en absoluut niet inheems is aan dit gebied.
Je stelt de vraag waarom er in dit gebied een Joodse staat moest worden opgericht. Maar je kunt ook de vraag stellen waarom Islamitische Arabieren dit gebied zo nodig moesten veroveren? En de lokale populaties hun cultuur, taal en religie opleggen? En waarom moest men vervolgens zo vijandig zijn tegen anderen, waaronder dus terugkerende inheemse bewoners?
In het Westen kijken wij vaak met schaamte terug op onze koloniale periode, maar als moslims gebieden veroveren en deze Islamiseren en Arabiseren moeten we schijnbaar ineens doen alsof dit gebied altijd al van hen was. Daar is dus een dubbele standaard merkbaar.
quote:Op zaterdag 25 juli 2026 19:23 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
Het is allang niet meer zo dat alleen linkse mensen met blauw haar en een neusring, om maar even een stereotype van stal te halen, voor Palestina zijn en tegen Netanyahu.
Netanyahu heeft zo duidelijk laten zien wat een onmens het is dat hele grote delen van de wereld wakker zijn geworden, niet alleen in Spanje waar pro-Palestina overheidsbeleid is, maar zelfs in de VS, het meest schaapachtige land als het gaat om Israel met een grote AIPAC-lobby en mensen van links tot rechts maakt het niet meer uit om 'antisemiet' genoemd te worden, want die titel krijg je al als je kritiek uit op het vermoorden van kinderen in Palestina en zelfs kritiek op Epstein is blijkbaar antisemtisch.
Ja krijg het hoempapa dan maar.
De grootste van oorsprong Trump-aanhangers keren nu Trump en zeker Netanyahu de rug toe. Tucker Carlson bijvoorbeeld. FvD was in eerste aanleg best pro Israel, maar je kunt stellen dat Israel het behoorlijk verkl**t heeft, ook door de VS in een oorlog te storten in Iran die de ondergang van de VS in gaat luiden. Een oorlog die je niet kunt winnen. Iran heeft alle troeven in handen nu.
Netanyahu is de facto de president van de VS. En mensen zijn dat kotsbeu en zien nu ook de verschrikkingen die Israel pleegt in Palestina (en Iran waar ze een meisjesschool hebben gebombardeerd).
Die hele Epstein-blackmail-affaire vanuit Tel Aviv werkt ook niet echt mee in het voordeel van Netanyahu. Charlie Kirk, niet echt een 'woke' persoon zeg maar, wordt vermoord nadat hij kritiek uit op Israel. JfK ook. En dan is er nog 9/11 en wie daar werkelijk achter zat. Enzovoorts.
Alleen heel sneue figuren als Trump en Geertje Wilders blijven nog achter Israel staan.
Ik was nooit echt anti Israel. Ik ben altijd anti VS geweest, nog altijd trouwens. Maar met Israel hield ik me nooit bezig. Israel is veel te ver gegaan.
Moord op kleine kinderen in Palestina is gruwelijk en onmenselijk. Daar hoef je geen blauw haar en een neusring voor te hebben om dat vinden. Leuke framing van de Mossad-zender Pownews, maar deze vlieger gaat niet meer op.
Mensen zijn het gedrag van het IDF zat. En van AIPAC.
Kwestie van tijd voordat ook Wilders zich van Israel afkeert. Dit klinkt raar, maar het zijn rare tijden en ik doe met vol bewustzijn deze voorspelling.
Ik denk dat we ons nu wel weer op het (in mijn ogen) achterlijke plan van de UU kunnen richten..quote:
Je schreef dat het niet slim was om het daar te doen.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 13:36 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Nee, het is het verdraaien van mijn standpunt. Een stroman.
Ik heb meerdere keren, ook in dit topic, gezegd dat Israël van mij mag bestaan. Dat Israël in de huidige vorm een staat in beleg is die terreur pleegt, is een andere discussie.
[..]
Wederom een onzinargument. Een staat stichten in een gebied waar al mensen wonen, is iets heel anders dan naar een feestje gaan.
Ik heb ook niks met de VS of Israel, maar we hebben in Nederland nooit last van Joden of Amerikanen. En van die andere kant hebben we enorm veel last...quote:Op zaterdag 25 juli 2026 19:31 schreef vul_maar_in het volgende:
Ergens wordt het voor mij wel heel lastig om de acties van Israël te blijven vergoelijken. Zelfs onder de meest positieve lens.
Two wrongs never made a right.
Ik zie ze liever beiden niet meer de geopolitiek vergiftigen.
Het zijn Palestijnen en geen zionisten. Dus van radicalisering is geen sprake.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 13:16 schreef HowardRoark het volgende:
Totaalidioot beleid, men is dus actief bezig uit een van de meest geradicaliseerde gebieden ter wereld tientallen studenten hierheen te halen die zonder enige twijfel hun giftige gedachtegoed op de universiteit verder kunnen verspreiden.
Het benadrukt eens te meer hoe noodzakelijk er een bezem door al die instituten moet worden gehaald die nu onder de volledige controle staan van radicaal tot extreemlinkse individuen.
Hmm.quote:Op zondag 26 juli 2026 10:37 schreef Chadi het volgende:
[..]
Het zijn Palestijnen en geen zionisten. Dus van radicalisering is geen sprake.
Zijn punt is duidelijk. Had af en toe een glimlach. Maar het had zeker 2 minuten korter gemogen.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 20:02 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Ook niet het meest 'woke' kanaal op youtube dat je je kunt voorstellen. Om nog maar te zwijgen van dingen die worden aangekaart op Twitter/X.
https://x.com/AhmedHe94013122/status/2080627569787859430
Als Netanyahu wil dat mensen Israël meer gaan waarderen, zou het helpen om bijvoorbeeld te stoppen met genocide en het vermoorden van kinderen in Gaza, Libanon en Iran. Meeste mensen kunnen dat niet zo waarderen namelijk.
Palestijnen zijn op zijn minst net zo inheems als de Joodse bewoners.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 13:50 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Zeggen dat Palestijnen die al honderden jaren in dat gebied wonen niet inheems zijn is gewoon lachwekkend.
En dan migranten die al honderden jaren (soms meer dan duizend jaar) niets met het gebied te maken hebben opeens wél inheems noemen.
Saai.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 14:05 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
De nodige Arabieren zijn pas begin 20e eeuw naar dit gebied gekomen in een zoektocht voor werk. Het is zeker waar dat sommigen er al generaties wonen, voor anderen geldt dit niet. Bovendien, we verwijzen toch ook niet naar blanke Amerikanen die al eeuwen in de VS wonen als inheemse inwoners? Dat zal over 500 jaar niet ineens anders zijn. Native Americans blijven degenen die er aanwezig waren vóór de influx van Europeanen. Waarom hanteren we dan niet dezelfde standaard hier?
Jij weet bepaalde sociaal-wetenschappelijke onderzoeken niet in het juiste perspectief te plaatsen. Ja, als je met een vragenlijst langs mensen gaat, dan zie je dat de meerderheid negatief denkt over Israel. Maar wat veel belangrijker is: vinden mensen het algehele onderwerp relevant genoeg, om het mee te nemen als ze gaan stemmen. En het antwoord daarop is: nee.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 19:23 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
Het is allang niet meer zo dat alleen linkse mensen met blauw haar en een neusring, om maar even een stereotype van stal te halen, voor Palestina zijn en tegen Netanyahu.
Netanyahu heeft zo duidelijk laten zien wat een onmens het is dat hele grote delen van de wereld wakker zijn geworden, niet alleen in Spanje waar pro-Palestina overheidsbeleid is, maar zelfs in de VS, het meest schaapachtige land als het gaat om Israel met een grote AIPAC-lobby en mensen van links tot rechts maakt het niet meer uit om 'antisemiet' genoemd te worden, want die titel krijg je al als je kritiek uit op het vermoorden van kinderen in Palestina en zelfs kritiek op Epstein is blijkbaar antisemtisch.
Ja krijg het hoempapa dan maar.
De grootste van oorsprong Trump-aanhangers keren nu Trump en zeker Netanyahu de rug toe. Tucker Carlson bijvoorbeeld. FvD was in eerste aanleg best pro Israel, maar je kunt stellen dat Israel het behoorlijk verkl**t heeft, ook door de VS in een oorlog te storten in Iran die de ondergang van de VS in gaat luiden. Een oorlog die je niet kunt winnen. Iran heeft alle troeven in handen nu.
Netanyahu is de facto de president van de VS. En mensen zijn dat kotsbeu en zien nu ook de verschrikkingen die Israel pleegt in Palestina (en Iran waar ze een meisjesschool hebben gebombardeerd).
Die hele Epstein-blackmail-affaire vanuit Tel Aviv werkt ook niet echt mee in het voordeel van Netanyahu. Charlie Kirk, niet echt een 'woke' persoon zeg maar, wordt vermoord nadat hij kritiek uit op Israel. JfK ook. En dan is er nog 9/11 en wie daar werkelijk achter zat. Enzovoorts.
Alleen heel sneue figuren als Trump en Geertje Wilders blijven nog achter Israel staan.
Ik was nooit echt anti Israel. Ik ben altijd anti VS geweest, nog altijd trouwens. Maar met Israel hield ik me nooit bezig. Israel is veel te ver gegaan.
Moord op kleine kinderen in Palestina is gruwelijk en onmenselijk. Daar hoef je geen blauw haar en een neusring voor te hebben om dat vinden. Leuke framing van de Mossad-zender Pownews, maar deze vlieger gaat niet meer op.
Mensen zijn het gedrag van het IDF zat. En van AIPAC.
Kwestie van tijd voordat ook Wilders zich van Israel afkeert. Dit klinkt raar, maar het zijn rare tijden en ik doe met vol bewustzijn deze voorspelling.
Toen de Duitsers hier het land uit werden gejaagd, stonden ze in Nederland ook te dansen.quote:Op zondag 26 juli 2026 10:42 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hmm.
Volgens mij waren het toch echt de Palestijnse straten die volstonden met juichende mensen (jong en oud) toen er doodgemartelde Israëlische burgers doorheen werden gereden. Ik heb iets soortgelijks 'Zionisten' nog niet zien doen.
Sterker nog, in Israël wonen er probleemloos miljoenen Arabieren met een Israëlisch paspoort. In de Palestijnse samenleving wonnen nul Joden en weten allemaal ook wel waarom. Het verkopen van land aan een Jood is door de Palestijnse Autoriteit (zogenaamd een gematigde gesprekspartner volgens sommigen in het Westen) met de dood strafbaar gesteld.
Mij dunkt dus zulke mensen uit zo een samenleving hier toelaten, wel degelijk een veiligheidsrisico met zich meebrengt.
Hele rare vergelijking.quote:Op zondag 26 juli 2026 11:13 schreef Chadi het volgende:
[..]
Toen de Duitsers hier het land uit werden gejaagd, stonden ze in Nederland ook te dansen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |