---------------------------quote:Verkiezingsbelofte ingelost: burgemeester Schouten daalt af van de Euromast
De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten is vandaag abseilend naar beneden gegaan vanaf de Euromast. Daarmee heeft ze de belofte die zij deed bij de gemeenteraadsverkiezingen ingelost: als de opkomst hoger was dan vier jaar geleden, zou ze gaan abseilen.
Het was kielekiele - de opkomst afgelopen maart was met 40,7 procent net wat hoger dan vier jaar geleden, toen 38,9 procent van de Rotterdammers kwam opdagen bij de stembus.
Saillant detail is dat Schouten naar eigen zeggen "enorme hoogtevrees" heeft. Toch moest ze er vandaag aan geloven en vanaf een hoogte van 100 meter afdalen. "Als je wat belooft, moet je het nakomen", zei ze daarover.
Soepel
Beneden stonden veel mensen te kijken hoe de burgemeester dat deed, zag regionale omroep Rijnmond. Volgens een verslaggever leek ze er geen moeite mee te hebben om op grote hoogte over de rand te stappen, terwijl dat moment juist vaak als moeilijk wordt ervaren. Zowel de afdaling als de landing verliep soepel.
Eenmaal met beide voeten op de grond kreeg de burgemeester applaus van de toeschouwers. "Ik moet even landen", was haar eerste reactie. Volgens de regionale omroep kwam ze met een grote lach op haar gezicht beneden.
Eenmaal beneden stond ze nog even na te trillen, vertelt ze:
ZIE VIDEO BIJ BRON
De verkiezingsbelofte van Schouten was bedoeld om de opkomst in Rotterdam te verhogen. In 2022 was die met bijna 39 procent historisch laag. Bij de verkiezingen van 2018 kwam nog zo'n 46 procent van de Rotterdammers opdagen.
"Het was een bijzonder moment", zei Schouten achteraf over haar afdaling. "Maar het was naar aanleiding van de opkomst voor de verkiezingen en dat wil ik centraal zetten." Volgens de burgemeester is het belangrijk om het belang van de democratie te blijven benadrukken.
"Ik heb letterlijk een stap voor de democratie gezet, hopelijk volgen heel veel mensen ook", aldus de burgemeester.
Jetten
Het duurde even voordat het abseilen daadwerkelijk kon worden ingepland, omdat de Euromast tot vorige maand dicht was wegens een grote renovatie.
In eerste instantie zou premier Jetten ook komen afdalen. Hij had beloofd mee te komen als de landelijke opkomst ook hoger zou zijn dan vier jaar geleden. Dat was het geval, maar Jetten kon er vandaag niet bij zijn.
Dus ging Schouten alleen. Ze had wel geoefend, zei ze eerder bij Rijnmond. "Als ik dat niet doe, dan sta ik daar en dan durf ik het niet." Ze oefende op een klimmuur en werd daarbij geholpen door mariniers van de Van Ghentkazerne in Rotterdam.
https://nos.nl/artikel/26(...)t-af-van-de-euromast
Ik zou het wel kwalijk vinden als je als minister-president van het land de tijd kan vinden om onnozel te gaan abseilen op een werkdagquote:Op donderdag 23 juli 2026 15:05 schreef Gibson88 het volgende:
Jetten 'Geen tijd'.Zeg gewoon dat je een mietje bent en niet durft. Zacht gekookt ei.
Tiktok en Instagram up to date houden met zijn kinderachtige vriendje.quote:Op donderdag 23 juli 2026 15:28 schreef de_boswachter het volgende:
Jetten heeft het druk. Waarmee eigenlijk, want resultaten boekt hij niet.
slobber slobber slobber slobberquote:Op donderdag 23 juli 2026 15:44 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Tiktok en Instagram up to date houden met zijn kinderachtige vriendje.
En jij durft niet uit de kast te komen.quote:Op donderdag 23 juli 2026 15:05 schreef Gibson88 het volgende:
Jetten 'Geen tijd'.Zeg gewoon dat je een mietje bent en niet durft. Zacht gekookt ei.
Want tijdens het zomerreces hebben ze zo veel te doen natuurlijk.quote:Op donderdag 23 juli 2026 15:37 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Ik zou het wel kwalijk vinden als je als minister-president van het land de tijd kan vinden om onnozel te gaan abseilen op een werkdag
Een dokter gaat ook niet midden op de dag even weg om te paintballen.
Kikkers spotten op Madagascar.quote:Op donderdag 23 juli 2026 15:28 schreef de_boswachter het volgende:
Jetten heeft het druk. Waarmee eigenlijk, want resultaten boekt hij niet.
Skydiven is ook niet eng.quote:Op donderdag 23 juli 2026 15:32 schreef Mikeytt het volgende:
Je zit gewoon vast aan een touw en gaat met slakkengang omlaagDe plaatselijke carrousel is nog avontuurlijker.
Kom op zeg, t is geen skydiven ofzo. Wat voor 'challenge' is dit nou weer
Het gaat nog een stap verder.quote:Op donderdag 23 juli 2026 16:06 schreef Domnivoor het volgende:
Gewone burgers moeten er fors voor betalen om dit te doen![]()
Ik zou meer onder de indruk zijn als ze eens een dag achter een vuilniswagen gaat hangen of zo.
quote:In eerste instantie zou premier Jetten ook komen afdalen. Hij had beloofd mee te komen als de landelijke opkomst ook hoger zou zijn dan vier jaar geleden. Dat was het geval, maar Jetten kon er vandaag niet bij zijn.
Hij draagt meer bij aan dit land dan jij en ik, skeere junk.quote:Op donderdag 23 juli 2026 15:28 schreef de_boswachter het volgende:
Jetten heeft het druk. Waarmee eigenlijk, want resultaten boekt hij niet.
Het is een vies schijnheilig wijf.quote:Op donderdag 23 juli 2026 17:18 schreef Sunshine1982 het volgende:
Je kan zeggen van haar wat je wilt, maar het is wel iemand die dicht bij de mensen staat.
Wandelaar gespot.quote:Op donderdag 23 juli 2026 18:02 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Het is een vies schijnheilig wijf.
Voor prostituees en klanten is ze namelijk wat minder lief.
Zeg dat wel. En dat gaat in NL steeds moeilijker dankzij dat ranige refowijf in de OP.quote:
Ik denk ook niet dat dit even tussen de bedrijven door is. Als zelfs onze koning zo nu en dan eens tijd heeft bestuurt hij ook een vliegtuig gewoon omdat hij dat leuk vindt om te doen. Dus wat dat betreft is er makkelijk een dagje in te plannen.quote:Op donderdag 23 juli 2026 15:37 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Ik zou het wel kwalijk vinden als je als minister-president van het land de tijd kan vinden om onnozel te gaan abseilen op een werkdag
Een dokter gaat ook niet midden op de dag even weg om te paintballen.
Wat ben jij een stoer jongetjequote:Op donderdag 23 juli 2026 15:51 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
En jij durft niet uit de kast te komen.
De koning hoeft dan ook geen land te besturen.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 08:43 schreef Gibson88 het volgende:
Ik denk ook niet dat dit even tussen de bedrijven door is. Als zelfs onze koning zo nu en dan eens tijd heeft bestuurt hij ook een vliegtuig gewoon omdat hij dat leuk vindt om te doen. Dus wat dat betreft is er makkelijk een dagje in te plannen.
Jetten ook niet want hij is momenteel op vakantie, dat is de reden waarom hij er niet bij was. Al lijkt mij vakantie ook wel enorm fijn gezien de drukke baan dat MP is, maar we hoeven in elk geval niet doen alsof hij zo druk was met het land besturen dat hij er niet bij kon zijn.quote:Op vrijdag 24 juli 2026 08:54 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
De koning hoeft dan ook geen land te besturen.
Vaak duurt het even voor je resultaat ziet.quote:Op donderdag 23 juli 2026 15:28 schreef de_boswachter het volgende:
Jetten heeft het druk. Waarmee eigenlijk, want resultaten boekt hij niet.
We wachten rustig afquote:Op vrijdag 24 juli 2026 12:45 schreef potjecreme het volgende:
[..]
Vaak duurt het even voor je resultaat ziet.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |