Als de beachvolleybalvrouwen dat willen, krijgen ze boetes, om maar een voorbeeld te noemen.quote:Op donderdag 16 juli 2026 21:59 schreef GerryDV het volgende:
Of je trekt gewoon een ietsiepietsie lossere kleding aan en laat je make-up thuis. Verder gewoon een groot compliment als je zo lekker bent dat mensen erover praten. 👍🏼 Zou me dan ook niks verbazen als de grootste klagers de wat minder aantrekkelijke dames zijn.
Het gaat er dan ook voornamelijk om dat de vrouwelijke sporters in kwestie zich er wel aan storen hoe ze in beeld worden gebracht.quote:Op donderdag 16 juli 2026 22:12 schreef RedShoe het volgende:
Het misbruik van de beelden gaat sowieso te ver.
Verder stoor ik me niet aan hoe het momenteel in beeld wordt gebracht.
Snap ik ja.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 08:11 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het gaat er dan ook voornamelijk om dat de vrouwelijke sporters in kwestie zich er wel aan storen hoe ze in beeld worden gebracht.
Bij een shot van achter, staat iedereen zn kont op beeld. Zeker bij een atletiek sprint of zwem start.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 08:11 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het gaat er dan ook voornamelijk om dat de vrouwelijke sporters in kwestie zich er wel aan storen hoe ze in beeld worden gebracht.
https://nos.nl/artikel/23(...)n-verandering-gaandequote:Op vrijdag 17 juli 2026 08:42 schreef RedShoe het volgende:
[..]
Snap ik ja.
Ik vraag me af hoeveel vrouwen zich er daadwerkelijk aan storen. Het gaat toch voornamelijk om het misbruik van de beelden denk ik.
Maar dan is het een bewuste keuze van de vrouw in kwestie geweest. Alleen gebeurt het nu ook veel dat je als sporter in beeld wordt gebracht op een bepaalde manier zonder dat je er voor hebt gekozen. En wordt er soms ook nog een keer extra op ingezoomd op bepaalde delen. Dat is het probleem. En niet die ene die t pak openritst en een rondje extra rijd.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 09:35 schreef Chillegast het volgende:
Lastig onderwerp, want er zijn ook sporters die hun uiterlijk bewust inzetten op de socials en daar goed aan verdienen. Maar ik zou de keuze vooral bij de atleet laten. Als een schaatser direct na de race zijn/ haar schaatspak tot ver onder de navel open ritst en al zwaaiend naar het publiek half ontbloot nog een extra zegerondje rijdt, dan zie ik niet in waarom dat niet in beeld gebracht mag worden.
Daarom: laat de keuze bij de atleet.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 09:41 schreef Puala het volgende:
[..]
Maar dan is het een bewuste keuze van de vrouw in kwestie geweest. Alleen gebeurt het nu ook veel dat je als sporter in beeld wordt gebracht op een bepaalde manier zonder dat je er voor hebt gekozen. En wordt er soms ook nog een keer extra op ingezoomd op bepaalde delen. Dat is het probleem. En niet die ene die t pak openritst en een rondje extra rijd.
Jutta Leerdam doet alles voor de aandacht idd.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 09:35 schreef Chillegast het volgende:
Lastig onderwerp, want er zijn ook sporters die hun uiterlijk bewust inzetten op de socials en daar goed aan verdienen. Maar ik zou de keuze vooral bij de atleet laten. Als een schaatser direct na de race zijn/ haar schaatspak tot ver onder de navel open ritst en al zwaaiend naar het publiek half ontbloot nog een extra zegerondje rijdt, dan zie ik niet in waarom dat niet in beeld gebracht mag worden.
Houden ze hier ook rekening mee op hun eigen social media kanalen. Staat ook vol met fotos met onmogelijke schoonheidsidealen. Zeker voor jonge meiden vind ik dat verontrustendquote:Op vrijdag 17 juli 2026 01:53 schreef Cockwhale het volgende:
Vrouwen die hun eigen verdienmodel om zeep helpen
Blijft lastig idd. En je ziet het bij mannen ook, maar die zitten daar minder mee denk ik?quote:Op vrijdag 17 juli 2026 09:17 schreef miss_sly het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/23(...)n-verandering-gaande
https://nos.nl/artikel/23(...)pgesneden-pakje-meer
Het speelt al langer dat er vrouwelijke sporters zijn die zich niet prettig voelen bij de voorschriften voor hun sportkleding. En dit anders, minder seksualiserend, in beeld brengen, past daar prima in.
Mannen zouden het ook niet fijn vinden als constant de aandacht op hun kruis wordt gelegd met opnames in plaats van op hun prestatie.
Nee die zijn aan het sporten. Zijn in hun gedachten gewoon niet bezig met of iemand wel of niet kan zien in welke hoek hij zijn leuter draagt.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 10:08 schreef RedShoe het volgende:
[..]
Blijft lastig idd. En je ziet het bij mannen ook, maar die zitten daar minder mee denk ik?
Inderdaad. Selectieve verontwaardiging. Zeg dan gewoon dat je dat soort beelden voor je socials wil bewaren voor de clicks en views.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 10:08 schreef Abrikozentaart het volgende:
[..]
Houden ze hier ook rekening mee op hun eigen social media kanalen. Staat ook vol met fotos met onmogelijke schoonheidsidealen. Zeker voor jonge meiden vind ik dat verontrustend
Nog nooit beachvolleybal gezien?quote:Op donderdag 16 juli 2026 22:22 schreef Joopklepzeiker het volgende:
Ik kijk die zooi toch nooit, sportvrouwen hebben naar mijn smaak 9 van de 10 keer te weinig vlees en rondingen.
En in die minderjarige turnsters en kunstschaatsers heb ik volstrekt geen interesse.
En zo moet het ook.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 10:14 schreef Since2003 het volgende:
[..]
Nee die zijn aan het sporten. Zijn in hun gedachten gewoon niet bezig met of iemand wel of niet kan zien in welke hoek hij zijn leuter draagt.
Als ie maar goed ligt.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 10:14 schreef Since2003 het volgende:
[..]
Nee die zijn aan het sporten. Zijn in hun gedachten gewoon niet bezig met of iemand wel of niet kan zien in welke hoek hij zijn leuter draagt.
Die zijn er.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 10:40 schreef Qarrad het volgende:
Dus behalve dat vrouwen sportkleding opgelegd krijgen waar alles uitvalt, gaan we de mensen die ze in beeld brengen dingen opleggen?
Ik heb echt een fantastische oplossing die honderden miljoenen sportende vrouwen iets oplevert: echte sportkleding. Gewoon normale shorts die je niet belemmeren bij het bewegen en shirts met normale nekken die niet uitzakken tot je tieten of die strak zitten daarover en in je oksels kruipen.
Je ziet mannen ook niet rondlopen met dingen die in hun naad kruipen of gaten erin voor een blote schouder, navel of rug.
Nou ja, je kan moeilijk als topsporter je perfect gevormde fitgirl lichaam verborgen houden. Vind het ook allemaal wel wat overdreven wat er op insta staat en ook de manier hoe, maar dat we jonge meiden moeten beschermen.. meh. Je kan je er ook een voorbeeld aan nemen.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 10:08 schreef Abrikozentaart het volgende:
[..]
Houden ze hier ook rekening mee op hun eigen social media kanalen. Staat ook vol met fotos met onmogelijke schoonheidsidealen. Zeker voor jonge meiden vind ik dat verontrustend
Klopt.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 10:54 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Die zijn er.
Vrouwenhockey, vrouwentennis, vrouwenvoetbal.. allemaal eigen vrouwenlijnen.
Omdat sportvrouwen niet als seksueel object beschouwd willen worden zoals door onderstaande user?quote:Op vrijdag 17 juli 2026 08:31 schreef PurifieR het volgende:
Wat is deze wereld toch echt één grote grap aan het worden.
quote:Op donderdag 16 juli 2026 22:22 schreef Joopklepzeiker het volgende:
Ik kijk die zooi toch nooit, sportvrouwen hebben naar mijn smaak 9 van de 10 keer te weinig vlees en rondingen.
En in die minderjarige turnsters en kunstschaatsers heb ik volstrekt geen interesse.
En hoe laat je de keuze bij de atleet als een cameraman en regiseur bepaald wat er in beeld komt?quote:Op vrijdag 17 juli 2026 09:46 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Daarom: laat de keuze bij de atleet.
Ongewild overal op inzoomen is idd niet okay. Goed voorbeeld is het verspringen. Het is een tijdje erg in geweest om een camera aan het eind van de verspringbak neer te zetten. Dat heb ik nooit goed begrepen. Sportief gezien breng je daar niet zoveel mee in beeld maar je filmt de springers wel recht in hun kruis.
Over de keuze bij de atleten laten:quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:13 schreef Puala het volgende:
[..]
En hoe laat je de keuze bij de atleet als een cameraman en regiseur bepaald wat er in beeld komt?
https://www.cbc.ca/news/e(...)rm-changes-1.6122725quote:Het Noorse beachhandbalteam kreeg een boete van de Europese handbalbond (EHF) voor het dragen van de korte broekjes in plaats van de bikinibroekjes. De kleding van de Noorse atleten ging volgens de bond tegen de officiële kledingvoorschriften in van de Internationale Handbal Federatie: beachhandbalsters moeten een top en bikinibroekje dragen.
Gisteren werd bekend dat de Amerikaanse zangeres Pink die boetes ter waarde van 1500 euro wil betalen. Pink zegt trots te zijn op het team "dat protesteert tegen de heel seksistische regels omtrent hun uniform". Volgens de zangeres zou juist de Europese handbalbond beboet moeten worden wegens seksisme.
https://www.msn.com/nl-be(...)niformen/vi-AA27NgIvquote:Tennis superstar Serena Williams was criticized by Bernard Giudicelli, president of the French Tennis Federation, for wearing a sleek black catsuit during the 2018 French Open as a way to regulate blood clotting.
After Giudicelli stated in an interview that catsuits would be banned from future competitions, Williams donned a black tutu for her next match, at the U.S. Open.
...
Both Breen and the Norwegian women's beach handball team wore shorts in competition — but Breen was criticized for exposing too much skin, and the handball team, for not exposing enough.
It's an impossible standard for women in the international sports spotlight, Schneider said.
Gelukkig hebben we de Duitsers nog:quote:Nike krijgt veel kritiek te verduren vanwege de kleding voor de atletiekploeg van de vrouwen tijdens de Olympische Spelen in Parijs. Critici, waaronder vrouwelijke atleten en voormalige deelneemsters, beschrijven het hoog uitgesneden turnpakje als seksistisch, te onthullend en ongeschikt voor topsportprestaties. De controverse draait om de vraag of bij de kleding van vrouwensportkleding de nadruk ligt op uiterlijk in plaats van functionaliteit. Velen vragen zich af waarom van professionele atleten verwacht wordt dat ze in outfits spelen die oncomfortabel of onpraktisch aanvoelen. Nike reageerde door te stellen dat atleten kunnen kiezen uit verschillende kledingstijlen en dat het bekritiseerde ontwerp niet verplicht is. De video vat het debat samen, de kritiek op de Olympische kleding, de uitleg van Nike en de bredere discussie over comfort, keuzevrijheid, prestaties en representatie in de vrouwensport.
quote:The decision to cover their entire body was a premeditated one. It received full support from the German federation (DTB), which advised that female athletes should always feel comfortable in their apparel.
Dat cameramannen en redacteuren vrouwelijke sporters op die manier in beeld brengen?quote:
Je kunt het natuurlijk ook ownen als atlete:quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:32 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat cameramannen en redacteuren vrouwelijke sporters op die manier in beeld brengen?
Inderdaad.
Nee, dat er moeilijk wordt gedaan over hoe je in beeld komt. We zijn godver volwassen mensen, geen pubers.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:32 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat cameramannen en redacteuren vrouwelijke sporters op die manier in beeld brengen?
Inderdaad.
Waarom mag je daar niet moeilijk over doen? Is het überhaupt moeilijk? Beetje overleg over cameravoering.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:40 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Nee, dat er moeilijk wordt gedaan over hoe je in beeld komt. We zijn godver volwassen mensen, geen pubers.
Zeker, maar lijkt me dat dat soort mensen professioneel zijn en moeten doen hoe het beeld het beste in beeld komt.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:46 schreef Koekoekmakto het volgende:
[..]
Waarom mag je daar niet moeilijk over doen? Is het überhaupt moeilijk? Beetje overleg over cameravoering.
Natuurlijk zijn er vrouwelijke sporters die het niet erg of zelfs meer dan prima vinden. En dat mag. Maar inderdaad, het moet een eigen keuze zijn. En die is er dus niet op het moment.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:37 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Je kunt het natuurlijk ook ownen als atlete:
Bekijk deze YouTube-video
En dan duikt er vanzelf een oude bok op hihaho:
Bekijk deze YouTube-video
Maar de bottom line is denk ik wel dat je het atletes zelf mag laten bepalen. Het feit dat het gros traint in normale shorts en alleen voor de daadwerkelijke competitie die voorgeschreven niemendalletjes aantrekt zegt denk ik wel iets.
Ik denk dat er een offensiefje nodig is waarbij mannelijke atleten net als de vrouwelijke in beeld gebracht worden. Dat er tien seconden een close-up van je reet is in een te klein broekje in de startblokken, camera in je kruis bij het verspringen. shots van onderen, shots van achteren en oh ja, er is ook nog een prestatie...quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:46 schreef Koekoekmakto het volgende:
[..]
Waarom mag je daar niet moeilijk over doen? Is het überhaupt moeilijk? Beetje overleg over cameravoering.
En dat is bij vrouwelijke sporters altijd zo dat er iets seksueels te zien is, en de beelden voor misbruik te gebruiken zijn?quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:47 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Zeker, maar lijkt me dat dat soort mensen professioneel zijn en moeten doen hoe het beeld het beste in beeld komt.
Maar dan ga je er dus vanuit dat bij bedekkendere kleding er niet ingezoomd wordt. En die aanname lijkt onjuist te zijn. Dus zijn er richtlijnen gemaakt over wat wel acceptabel is en wat niet. En het dragen van andere kleding kan dan inderdaad ook prettig zijn, maar het is meer dat beide verstandig is in de huidige tijd.quote:
Het kan altijd professioneler en beter, zo blijkt maar weer. Rekening houden is beter dan geen rekening houden. Het eerste is coöperatief en gedragen door de sporters. Het tweede is egoïstisch en ongedragen door de sporters.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:47 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Zeker, maar lijkt me dat dat soort mensen professioneel zijn en moeten doen hoe het beeld het beste in beeld komt.
Er is bij normale kleding met een normale hoeveelheid stof inderdaad minder te zien om op in te zoomen. Dat is ook waarom we niet getrakteerd worden op mannelijke derrières en zulks op dezelfde sportonderdelen, want die vallen niet uit hun kleding, incidenten daargelaten.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:50 schreef Puala het volgende:
[..]
Maar dan ga je er dus vanuit dat bij bedekkendere kleding er niet ingezoomd wordt. En die aanname lijkt onjuist te zijn. Dus zijn er richtlijnen gemaakt over wat wel acceptabel is en wat niet. En het dragen van andere kleding kan dan inderdaad ook prettig zijn, maar het is meer dat beide verstandig is in de huidige tijd.
We zijn geen pubers. Dat seksuele is kinderachtig, dat moet je wegdenken als professional. Zelfde gedoe met korte rokjes enzo.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 11:48 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En dat is bij vrouwelijke sporters altijd zo dat er iets seksueels te zien is, en de beelden voor misbruik te gebruiken zijn?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |