Dat vakt wel mee. Japan is een totaal andere cultuur waar ik niet eens mee zou kunnen leven. Zwitserland vergelijkbaar met spooropp. als Nederland maar wel veel meer personeel en duur. Bovendien minder hufterigheid. Was mijn fav. vakantieland en waar ik ook ben geweest kunnen winkeliers in de nacht gewoon alles buiten laten staan. Zal uiteraard niet overal kunnen.quote:Op woensdag 15 juli 2026 09:46 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Gaan ze maar op cursus in Japan en Zwitserland.
NLse treinenstelsel, ze zeggen van zichzelf daar in utrecht dat ze goed zijn, echter zijn het een stel amateurs. Iets met verkeerde inschatting
Ligt ook wel aan het traject en tijdstip.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:27 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Ik reis dagelijks met de trein. Valt allemaal reuze mee ja. Alleen in de weekenden/ met festivals is het kut.
Je bedoeld de VIRM. De koploper(ICM) heeft meer ruimte en is wat mij betreft een luxe tov de VIRM. Althans wat ik nog heb meegemaakt. Ben er 1 jaar uit maar eigenlijk 3 jaar dat ik nog echt oo de werkvloer werkte. Heb niet eens meer de nieuwe ICNG, die de koploper moet vervangen meegemaakt of die beter zijn mbt ruimte voor bagage. De SNG is de laatste serie waar ik nog mee werkte.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:06 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Hopelijk heeft de vervanger van de koplopers fatsoenlijke bagagerekken en ruimte om je tas neer te zetten op de grond.
Ja, die dubbeldekkers richting Schiphol hebben gewoon te weinig ruimte om bagage kwijt te kunnen.quote:Op woensdag 15 juli 2026 08:54 schreef Cherni het volgende:
[..]
Als men al eens begint om zeker intercyties naar Schiphol geen (V)iRM in te zetten dan scheelt dat ook al wat. Genoemde dubbelkdekker kom je geen koffer in kwijt. Je vraagt je wel eens af of degene die het interieur heeft ontworpen dat op een maandag ochtend heeft verzonnen. Zelfs de bagageruimte is zo bizar dat je er niet eens een tas van formaat in kwijt kunt laat staan een rugzak.
Dus alles maar op het balkon of gangpaden waar de zaak bij drukte geblokkeerd word en het in- en uitstappen bij stations moeilijker verloopt.
Ik bedoel deze:quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:40 schreef Cherni het volgende:
[..]
Je bedoeld de VIRM. De koploper(ICM) heeft meer ruimte en is wat mij betreft een luxe tov de VIRM. Althans wat ik nog heb meegemaakt. Ben er 1 jaar uit maar eigenlijk 3 jaar dat ik nog echt oo de werkvloer werkte. Heb niet eens meer de nieuwe ICNG, die de koploper moet vervangen meegemaakt of die beter zijn mbt ruimte voor bagage. De SNG is de laatste serie waar ik nog mee werkte.
Dat is de ICM.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:46 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Ik bedoel deze:
[ afbeelding ]
VIRM en ICM zeggen mij niet zoveel.
VIRM is niet ideaal om die op Schiphol routes te laten rijden vanwege de bagage die vaak groot en veel is, maar ik snap ook wel waarom de NS de VIRM inzetten omdat die meer zitplaatsen heeft dan de koplopers.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:48 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat is de ICM.
De VIRM is deze:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Verlengd_interregiomaterieel
Dat deed ik al. Ook sta ik op voor ouderen en dames gehandicaptenquote:Op dinsdag 14 juli 2026 14:50 schreef cinderloom het volgende:
[..]
Kun jij je erin vinden?
Ik enerzijds wel. Iedere reiziger moet kunnen zitten. Anderzijds biedt een trein zover ik weet ook niet zoveel cq handige opbergmogelijkheden (?)
Inderdaad, hele gangpaden vol met koffers en te weinig bagagerekken. Iedereen staat elkaar te irriteren en kan zijn koffer niet kwijt. Toch herinner ik me hun inzet nog wel op de Schiphol ritten die ik gedaan heb. Of de gewone Schiphol route was vanwege werkzaamheden niet beschikbaar en dan wordt je over Rotterdam gestuurd, waar dit onding rijdt.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:51 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
VIRM is niet ideaal om die op Schiphol routes te laten rijden vanwege de bagage die vaak groot en veel is, maar ik snap ook wel waarom de NS de VIRM inzetten omdat die meer zitplaatsen heeft dan de koplopers.
Dit VIRm rij ook weleens vanuit het Noorden richting Schiphol en verder. Vooral bij Zwolle wordt het irritant, omdat daar veel reizigers instappen.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:00 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Inderdaad, hele gangpaden vol met koffers en te weinig bagagerekken. Iederene stata elkaar te irriteren. Toch herinner ik me hun inzet nog wel op de Schiphol ritten die ik gedaan heb. Of de gewone Schiphol route was vanwege werkzaamheden niet beschikbaar en dan wordt je over Rotterdam gestuurd, waar dit onding rijdt.
Ik vind sprinters echt kut, maar mijn rugtas staat altijd gewoon tussen mijn voeten op de grond.quote:Op dinsdag 14 juli 2026 16:00 schreef Caland het volgende:
In 7 van de 10 treinen kan je die tas trouwens ook prima kwijt in de bergruimte boven je, al helemaal in de sprinters maar die worden eigenlijk zelden gebruikt omdat men liever lui dan moe is.
Ik vind de naam sprinter als vervanging van stoptrein belachelijk.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik vind sprinters echt kut, maar mijn rugtas staat altijd gewoon tussen mijn voeten op de grond.
Gaat prima.
Hij rent kleine stukjes, net als een sprinter?quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:04 schreef Horzula het volgende:
[..]
Ik vind de naam sprinter als vervanging van stoptrein belachelijk.
Hij stopt overal. Net als een stoptrein.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:07 schreef Perrin het volgende:
[..]
Hij rent kleine stukjes, net als een sprinter?
Ik had het al eens in een nagenoeg lege eerste klas coupé, waar 1 persoon zat, uiteraard in de enige vierzits van die coupé, ik was met mijn jongste zoon en mijn oudste kleinzoon, die destijds 12 en 4 waren.quote:Op dinsdag 14 juli 2026 16:11 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Uhuh, ik had het over een halflege coupe, he.
Toch wel een verschilletje dus.quote:Naamgeving NS: Sinds de dienstregeling van 2012 heeft de NS de term 'stoptrein' volledig vervangen door de naam 'Sprinter'. Dit werd gedaan omdat de nieuwere treinen sneller kunnen optrekken en afremmen, wat beter past bij korte trajecten met veel stops.
Ja, ik sprak een tijdje terug een paar Britse dames die dachten dat de Sprinter de snelste trein zou zijn naar Amsterdamquote:Op woensdag 15 juli 2026 11:04 schreef Horzula het volgende:
[..]
Ik vind de naam sprinter als vervanging van stoptrein belachelijk.
Stoptrein klinkt zo negatief, alsof zijn doel is om stil te staan.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:08 schreef Horzula het volgende:
[..]
Hij stopt overal. Net als een stoptrein.
Want het is ook een stoptrein.
De ICM isquote:Op woensdag 15 juli 2026 10:48 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat is de ICM.
De VIRM is deze:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Verlengd_interregiomaterieel
Gewoon zoals in Belgie. Locomotief met 12 rijtuigen en stuurstand. Zelfs de I10 rijtuigen in Belgie is een genot in vergelijking met het interieur van de VIRM. Bovendien ligt een dubbeldekker niet lekker op het spoor.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:51 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
VIRM is niet ideaal om die op Schiphol routes te laten rijden vanwege de bagage die vaak groot en veel is, maar ik snap ook wel waarom de NS de VIRM inzetten omdat die meer zitplaatsen heeft dan de koplopers.
Rechtvaardigt het snellere optrekken de naamsverandering of worden we hier weer geconfronteerd met het zoveelste walmende semiambtelijke euphemisme.quote:
Ben in mijn leven al veel in van die treinen geweest en ik vind die oude naam eerlijker.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:17 schreef Perrin het volgende:
[..]
Stoptrein klinkt zo negatief, alsof zijn doel is om stil te staan.
Blijf jij het toch gewoon de stoptrein noemen, probleem opgelostquote:Op woensdag 15 juli 2026 11:21 schreef Horzula het volgende:
[..]
Rechtvaardigt het snellere optrekken de naamsverandering of worden we hier weer geconfronteerd met het zoveelste walmende semiambtelijke euphemisme.
Voor de reiziger is die ICM heerlijk. Voor mij als mcn vond ik het minder. Je zit veel te hoog en schommelt als een gek en om te rangeren ook niet prettig. Gelukkig hadden ze die kopdeuren dicht gelast. Combineren en splitsen in de spits was een stress klus 😀😀 als die deuren niet werkte, dat regelmatig het geval was.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
De ICM is
De VIRM is een kuttrein.
Top 3:
ICM
DDZ
ICNG
Voor een score van de VIRM zou ik een top 10 nodig hebben, en dan kwam de VIRM nog op 11.
Ik kan me voorstellen dat het in de kop idd anders is dan in de coupé.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:25 schreef Cherni het volgende:
[..]
Voor de reiziger is die ICM heerlijk. Voor mij als mcn vond ik het minder. Je zit veel te hoog en schommelt als een gek en om te rangeren ook niet prettig. Gelukkig hadden ze die kopdeuren dicht gelast. Combineren en splitsen in de spits was een stress klus 😀😀 als die deuren niet werkte, dat regelmatig het geval was.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |