https://nos.nl/artikel/26(...)htoffer-van-misdrijfUpdate:
Clen V. (39), die wordt verdacht van de moord op zijn vrouw, verscheen vandaag voor het eerst voor de rechter. Daar werden nieuwe details gedeeld over de omstandigheden rond de dood van het slachtoffer. De acties van de verdachte roepen wat het Openbaar Ministerie (OM) betreft veel vragen op.
Het Openbaar Ministerie verdenkt V. ervan zijn vrouw te hebben vergiftigd, dan wel geweld op haar hoofd te hebben uitgeoefend en/of haar onder water te hebben gehouden. Het gaat om een voorlopige tenlastelegging. Na onderzoek kunnen er nog aanvullingen en wijzigingen volgen. Dat heeft ook te maken met het feit dat de exacte doodsoorzaak van het slachtoffer nog niet is vastgesteld. Het onderzoek rond de doodsoorzaak is bemoeilijkt door de staat waarin het lichaam van het slachtoffer werd aangetroffen.
In woning gevonden
Het lichaam van het slachtoffer werd op 26 maart aangetroffen in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, waar het getrouwde stel samen woonde met een kind. Ze lag in bad, in heet water van 54 graden. Onderzoek wijst uit dat ze de avond voor zij werd gevonden al zou zijn overleden.
Sleutel van oppas
De ochtend van 26 maart sloegen collega's van het slachtoffer alarm, toen zij niet op haar werk was verschenen, niet op mailtjes reageerde en ook de verdachte, Clen V., de telefoon niet opnam. Dat was 'zeer ongebruikelijk', stelde het OM.
Collega's die poolshoogte kwamen nemen bij de woning van het echtpaar, kregen geen gehoor, waarna de politie werd ingeschakeld. Ook de oppas van het gezin kwam naar de woning, wiens sleutel uiteindelijk door de politie is gebruikt om de woning te betreden.
Op de eerste verdieping troffen ze het lichaam van het slachtoffer aan. Het OM zegt rekening te houden met vier scenario's: suïcide, natuurlijk overlijden, een ongeluk of een misdrijf. Alleen voor een mogelijk misdrijf zijn volgens het OM tot nu toe aanwijzingen.
Opmerkelijk gedrag
Clen V. was de avond van het overlijden van het slachtoffer en de nacht en ochtend die daarop volgden in de woning aanwezig met hun dochtertje. Hij heeft daar zelf over verklaard dat hij niet doorhad dat zijn vrouw overleden in de woning lag. Hij zou hebben gedacht dat ze die ochtend gewoon naar haar werk was vertrokken. Dat haar kant van het bed onbeslapen was, haar telefoon in bed lag, haar jas over de trapleuning hing en haar tas in het zicht in de gang stond, zou hij niet hebben opgemerkt.
Toen de politie bij de woning aankwam, was V. niet meer thuis. Later, toen hij wel weer bij het pand aankwam, zou hij volgens het OM geen vragen hebben gesteld over wat er met zijn vrouw was gebeurd of waar zij was. Wel zou hij al snel hebben verklaard dat hij die dag nog niet had gedoucht of zijn tanden had gepoetst. "Alsof hij zich buiten het plaats delict wilde plaatsen", verklaarde de officier van justitie.
Daarbij komt kijken dat het lichaam van het slachtoffer na haar overlijden nog is aangeraakt. Dat is uit onderzoek van de schouwarts gebleken.
Geen doodsoorzaak vastgesteld
Clen V. ontkent 'met klem' iets met de dood van zijn vrouw te maken te hebben. "Ik begrijp eigenlijk helemaal niet waarom ik hier ben", verklaarde hij gefrustreerd. Wat hem betreft zijn de feiten 'super duidelijk'. "Ik leef in een nachtmerrie op dit moment."
De advocaten van de verdachte benadrukten op hun beurt dat er geen doodsoorzaak kon worden vastgesteld en dat V. vanaf het eerste moment als verdachte zou zijn behandeld, in plaats van als nabestaande.
Ook zou het V. in de periode voor het overlijden van zijn vrouw zijn opgevallen dat ze somber was en ziek. Hij zou bang zijn geweest dat ze zich 'kapot zou werken'. Andere naasten zouden volgens de advocaten ook hebben verklaard dat het slachtoffer al een poos 'slecht uitzag' en het erop leek dat ze zich overwerkte.
De verdenkingen in de tenlastelegging zijn wat de verdediging betreft niet te bewijzen. V. zou op basis van de verschillende onderzoeken naar het slachtoffer en de omstandigheden rond haar dood geen doodslag of moord verweten kunnen worden, stellen de advocaten. Wat de advocaten betreft zouden er juist ook aanwijzingen voor andere scenario's dan een misdrijf. "Er zijn meer mogelijke scenario's."
Veel media-aandacht
De zaak trekt zoals gezegd veel media-aandacht. Dat heeft enerzijds te maken met het optreden van V. in verschillende datingprogramma's. Anderzijds kwamen in korte tijd twee medewerkers van ABN Amro om het leven, onder wie het slachtoffer in deze zaak. Enkele dagen na haar overlijden werd een 56-jarige collega van haar gedood op een parkeerplaats bij Nieuw-Vennep. De politie onderzocht eerst een mogelijk verband tussen de twee zaken, maar dat bleek niet het geval te zijn.
Op 23 september staat de volgende zitting gepland. Dat zal opnieuw een pro-formazitting zijn. Voor nu heeft de rechtbank besloten dat V. langer vast blijft zitten en voor observatie bij het Pieter Baan Centrum wordt aangemeld. Dat is een psychische observatiekliniek. Hoewel er geen indicatie is voor een stoornis bij V., ziet de rechtbank zich genoodzaakt hem te laten observeren, omdat hij geen vragen wil beantwoorden en niet meewerkt aan het onderzoek.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)de-liefde-rechtszaak[ Bericht 92% gewijzigd door ootjekatootje op 01-07-2026 12:53:23 (Update) ]