abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_221096791
quote:
Kabinet snijdt in onderhoud infra, ondernemers: ‘bereikbaarheid in geding’
BNR Webredactie en ANP

Bestuurders in gemeenten, provincies, bouw- en infrabedrijven, mobiliteit en logistiek maken zich grote zorgen over de afnemende budgetten voor de Nederlandse infrastructuur. ‘De bereikbaarheid van Nederland komt in het geding’, stellen ze in een verklaring verspreid door de ANWB, die onderdeel is van de alliantie.

Naar verwachting maakt het kabinet binnenkort bekend welke infrastructuurprojecten geld krijgen en welke niet. 'Hierdoor dreigen geplande woonwijken volledig onbereikbaar te worden en onderhoud aan wegen, spoor en tunnels uitgesteld', vrezen de organisaties. 'Voor inwoners en ondernemers dreigt flinke overlast doordat bijvoorbeeld bruggen en viaducten langere tijd afgesloten moeten worden.'

‘Cruciaal’

Volgens de alliantie zijn investeringen 'cruciaal voor nu en voor toekomstige generaties. Dat vraagt om politieke moed met keuzes die verder reiken dan één kabinetsperiode en waarbij ook alternatieve bekostigingsmogelijkheden voor infrastructuur worden overwogen', aldus de alliantie.

Het kabinet gaat naar verwachting snijden in aanleg en onderhoud van wegen, waterwegen en spoor om miljardentekorten terug te dringen. Deze vrijdag kwamen staatssecretaris Bertram en minister Vincent Karremans (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat met een leidraad die moet helpen bepalen welke projecten wel en niet doorgaan.

‘Echt nodig’

De reparaties aan de hogesnelheidslijn tussen Amsterdam en Rotterdam en de invoering van een nieuw Europees systeem voor spoorbeveiliging zijn 'echt nodig', zegt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA). Later dit jaar moet ze zich buigen over mogelijke bezuinigingen op infrastructuur.

Tot welke keuzes het 'afweegkader' leidt, weten de twee bewindslieden nog niet. Maar met de uitspraken van Bertram lijkt het onwaarschijnlijk dat het herstel van de HSL en het nieuwe spoorbeveiligingssysteem ERTMS worden weggestreept. 'Die worden ook door ProRail als twee belangrijke grote dossiers gezien.' Ze benadrukt ook het belang van internationale spoorverbindingen.

Staatskas

Eerdere ministers pleitten voor meer geld uit de staatskas naar infrastructuur, maar dat pleidooi is in de Kamerbrief van vrijdag niet expliciet terug te lezen. 'Elke minister probeert elk jaar meer geld te regelen voor zijn of haar begroting', antwoordt Karremans op vragen van het ANP. 'Alleen je moet daar realistisch in zijn.' Zaken als de gesprekken met de vakbonden vragen ook om geld, merkt hij op.

Karremans ziet ook andere kansen om budget te vinden. Hij kijkt bijvoorbeeld naar Europa en naar financiering door private partijen. De coalitie wil eenmalig 7 miljard en jaarlijks 500 miljoen euro extra uittrekken voor infrastructuur.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)ikbaarheid-in-geding

de bezuinigingen stapelen zich jaar na jaar op. de totale onderhoudsachterstand bij RWS en Prorail bedraagt inmiddels tientallen miljarden euro's , omdat opeenvolgende kabinetten de kosten voor verouderde infra decennialang voor zich uit hebben geschoven.

veruit de meeste nederlandse viaducten en bruggen stammen uit de jaren 50, 60 en 70. ze bereiken nu massaal tegelijkertijd het einde van hun technische levensduur. de infrastructuur slijt ook vele malen sneller dan destijds berekend, omdat het vracht- en autoverkeer de afgelopen decennia explosief is gegroeid en voertuigen zwaarder zijn geworden.

en zelfs áls er morgen miljarden vrijkomen is er simpelweg nog genoeg technisch personeel en ingenieurs om de noodzakelijke vernieuwingen uit te voeren.

dit komt er ook nog bij:
quote:
Achter de klaslokaalhitte deze week schuilt een groter (en duurder) probleem
Kim Einder | 19 juni 2026

Het is heet, dus veel scholen trekken hun tropenrooster, ijsvoorraad en waterpistolen weer uit de kast. Schoolgebouwen zijn niet ingericht op de vele warme dagen van tegenwoordig, maar zijn hun levensduur vaak sowieso allang voorbij. "Dit los je niet op met alleen airconditioning ophangen."
https://www.nu.nl/binnenl(...)uurder-probleem.html

niet alleen infra maar ook veel schoolgebouwen moeten vervangen worden, de stroomnetten moeten worden uitgebreid, tienduizenden oude woningen moeten worden gesloopt en enkele miljoenen moeten worden gerenoveerd, ruim 1500km aan dijken en honderden sluizen moeten worden versterkt, miljoenen huizen moeten de komende jaren worden aangesloten aan grootschalige warmtenetten, het drinkwaternetwerk veroudert snel en er moeten nieuwe wingebieden, zuiveringsinstallaties en duizenden km aan transportleidingen worden gebouwd. kazernes moeten worden gerenoveerd en gebouwd alsook munitiedepots, vliegvelden en logistieke hubs, het landelijke 5G- en glasvezelnetwerk moet worden afgerond. het binnenhof, de kademuren en grachten, etc etc

ik denk niet dat genoeg mensen beseffen dat nederland er echt schrikwekkend slecht voor staat. en niet alleen nederland maar zowat heel europa en in de VS gaat het nog slechter. china geeft al decennia meer dan 8% van zijn bbp uit aan infra, al heeft dat wel een schaduwzijde. japan en zuid-korea zijn de gouden standaard en laten zien hoe het wél moet: hypermoderne nieuwbouw met strak en preventief onderhoud. japan blijft ondanks een giga staatsschuld fors investeren in infra. maar wij weigeren om te leren van andere landen die bepaalde zaken beter uitvoeren dan wij.

ik kan mij nog herinneren dat nederland 16 miljoen inwoners had, ik schrik me rot dat het vandaag al 18,1 miljoen is!
pi_221096794
In Nederland vinden wij andere dingen belangrijker.
  zaterdag 20 juni 2026 @ 12:56:21 #3
8252 mvdejong
Home is where the cat is.
pi_221096821
Ik denk dat het maar een van de opzettelijke manieren is om de woningbouw zoveel mogelijk tegen te houden en te vertragen. Huisjes moeten altijd meer, meer, meer waard worden. Dat is al decennia zo met officieel en minder officieel beleid op landelijk, provinciaal en gemeentelijk niveau. Een echt werkende woning-markt kost veel te veel belangrijke mensen geld.
Sam the American Eagle : You, sir, are a demented, sick, degenerate, barbaric, naughty freako!
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
pi_221096822
De overheid heeft schijt aan het autochtone volk, schijnbaar.
Google is your friend, abuse your friends
  zaterdag 20 juni 2026 @ 12:56:54 #5
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_221096825
De 3e wereld importeren, gasvelden dichtgooien, geld bijprinten en een visieloze energietransitie ingaan blijkt achteraf toch niet zo slim.

Lekker gewerkt Jetten. Ja ik zeg Jetten, want die was er toen al bij en vertoont nu geen enkel teken van reflectie of substantiële koerswijziging.
pi_221096832
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 juni 2026 12:56 schreef Metalfrost het volgende:
De overheid heeft schijt aan het autochtone volk, schijnbaar.
Past in het omvolkingsbeleid.
Een beetje zoals de Indianen uit Amerika werden verdrongen willen ze ons nu ook wegjagen door het leefklimaat zo onaantrekkelijk mogelijk te maken.
pindazakje
pi_221096861
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 juni 2026 12:58 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Past in het omvolkingsbeleid.
Een beetje zoals de Indianen uit Amerika werden verdrongen willen ze ons nu ook wegjagen door het leefklimaat zo onaantrekkelijk mogelijk te maken.
Jij hoeft niet bang te zijn, de ondernemers verdrijven slechts links Nederland.
pi_221096873
Dit was paar weken terug al in het nieuws, toen voor de 3 noordelijke provincies geen geld meer is voor de infra.

Ik durf te wedden dat de infra op orde brengen voor de randstad wel doorgaat.
Fuck the EBU
Fuck FIA
Pakaak
It's called motorracing.Sorry? We went to carracing Toto
  zaterdag 20 juni 2026 @ 13:07:51 #9
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_221096881
Het is niet een onoplosbaar probleem. Het is een politiek probleem. Of de belastinginkomsten zijn te laag, of de uitgaven op andere begrotingsposten zijn te hoog, of beide.

Maar geen politicus wil zich eraan branden, dus wacht tot de wal het schip keert en hoopt dat het niet faliekant misgaat terwijl zij politiek verantwoordelijk zijn.
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
pi_221097347
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 juni 2026 12:51 schreef Jahr00n het volgende:
In Nederland vinden wij andere dingen belangrijker.
Wij hebben partijen zoals PRO die structureel honderden miljoenen extra willen uitgeven aan ontwikkelingsgeld en er ook van alles voor over hebben om dat voor elkaar te krijgen.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_221097393
quote:
Dat vraagt om politieke moed met keuzes die verder reiken dan één kabinetsperiode en waarbij ook alternatieve bekostigingsmogelijkheden voor infrastructuur worden overwogen', aldus de alliantie.
Ja, dat gaat hem dus niet worden.
  zaterdag 20 juni 2026 @ 13:54:45 #12
335133 MichaelScott
fulltime CEO//parttime fluffer
pi_221097409
Als je steeds meer geld naar het buitenland overmaakt dan blijft er ook steeds minder over voor Nederland zelf.

Dat is logisch.
Op zaterdag 8 februari 2014 23:39 schreef Slaapscheet het volgende:
Oke, MichaelScott, je bent geweldig. :D
pi_221097448
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 juni 2026 12:51 schreef Jahr00n het volgende:
In Nederland vinden wij andere dingen belangrijker.
Puur politieke keuzes inderdaad. De potjes voor de asielindustrie, multinationals, klimaat en defensie zijn altijd goed gevuld.

Infrastructuur zal wel als een ver-weg-van-mijn-bed show klinken voor de meeste burgers. Althans zo zullen politieke partijen wel redeneren. Op de NPO zie je eigenlijk 24/7 drek over klimaatgedram, angstporno dat de russen nu écht komen en diversiteits propaganda. Dat noemen we de stemmer conditioneren.

Nederland is een idiocracy in wording. Ik wil ze niet de kost geven die jarenlang gedacht hebben dat er ergens een geldboom staat en het nooit op kan raken. En zie hier; het gevolg van decennialang wanbestuur.
pi_221097511
Er zijn iets van 25% meer ambtenaren bijgekomen de laatste jaren, terwijl de overheid niet meer werk aflevert. Ik zou zeggen al die ambtenaren een dag in de week laten asfalteren enzo, hoe moeilijk kan het zijn.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  zaterdag 20 juni 2026 @ 14:24:54 #15
94782 Nieuwschierig
Pro bikini-lijn
pi_221097553
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 juni 2026 13:42 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]
Wij hebben partijen zoals PRO die structureel honderden miljoenen extra willen uitgeven aan ontwikkelingsgeld en er ook van alles voor over hebben om dat voor elkaar te krijgen.
Ja dat is 4km snelweg
Wie dit leest is gek
pi_221097562
Als de asielindustrie er maar niet onder te lijden heeft. Je moet er toch niet aan denken dat er geen budget voor een nieuw azc is omdat de basisschool een nieuw gebouw nodig heeft.
Don't quote me boy, cause I ain't said shit!
Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
pi_221097583
Oekraïne, ontwikkelingshulp, de elite en het grootkapitaal subsidiëren en migranten binnenhalen zijn belangrijker!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')