abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_220958336
NOS Nieuws

vandaag, 12:50
Ouwehand stopt als leider Partij voor de Dieren, Teunissen neemt het over

quote:
Esther Ouwehand stopt als fractievoorzitter en partijleider van de Partij voor de Dieren. Ouwehand draagt beide taken over aan Kamerlid Christine Teunissen, maar blijft wel namens de Partij voor de Dieren in de Tweede Kamer.

"Ik ga dus door, maar vanaf nu wel in een andere rol: terug naar de functie van Kamerlid", schrijft Ouwehand in een toelichting. "Ik heb de luxepositie dat ik het stokje over kan dragen aan een onvermoeibare voorvechter voor onze idealen"

Teunissen (40), die in 2018 voor het eerst in de Tweede Kamer kwam, reageert dat ze veel zin heeft om "de grote verantwoordelijkheid waar te maken en deze prachtige partij te gaan leiden". De nieuwe leider vindt haar partij "harder nodig dan ooit". "Deze tijd is allesbepalend, Het is juist nu keihard nodig dat we op blijven komen voor alles wat kwetsbaar is."

Teunissen was eerder ook Eerste Kamerlid, raadslid en medewerker van de Partij voor de Dieren. Ze gold al een tijdje als nummer 2 van de partij.

ANP
Christine Teunissen
Ouwehand (49) was sinds 2019 partijleider van de Partij voor de Dieren. Zij volgde Marianne Thieme op, met wie ze jarenlang een tweepersoonsfractie in de Tweede Kamer vormde.

Het boterde niet altijd tussen de twee. In 2010 was het aan het ingrijpen van partijleden te danken dat Ouwehand haar tweede plek op de kandidatenlijst terugkreeg. Ze was daar door Thieme vanaf gehaald. Waarom is nooit precies duidelijk geworden.

Bij Ouwehands eerste verkiezingen als lijsttrekker, in 2021, groeide de partij verder, van vijf naar zes zetels. Maar bij de verkiezingen in 2023 ging het minder goed en bleven er nog drie zetels over. Na de verkiezingen van vorig jaar bleef de partij op drie zetels.

Roofbouw
Als partijleider heeft Ouwehand onrustige tijden gekend. In aanloop naar de verkiezingen van 2023 kreeg ze het aan de stok met het toenmalige partijbestuur. Ze moest zich tijdelijk terugtrekken als lijsttrekker, maar trok uiteindelijk aan het langste eind. Het bestuur werd vervangen en Ouwehand werd toch lijsttrekker.

Ouwehand is een aantal keer weggeweest vanwege overbelasting. "Net zoals we moeten stoppen met de roofbouw op de aarde, moeten we stoppen met de roofbouw op onszelf", zei ze daarover toen ze in 2023 terugkeerde in de Kamer na afwezigheid.

Veel gevergd
Niet lang geleden was het ook onrustig binnen de partij. In oktober stapte oprichter en Eerste Kamerlid Nico Koffeman uit de partij uit onvrede over de koers. Volgens hem en andere partijleden dreef de PvdD te ver af van het bestrijden van dierenleed. Uit onvrede met de bredere koers van Ouwehand werd zelfs een nieuwe dierenpartij Vrede voor Dieren opgericht.

"De dieren en de natuur hebben ons keihard nodig, net als mensen die worden onderdrukt en vertrapt", zegt Ouwehand hierover vandaag in haar toelichting. "Het was een strijd die het waard was om aan te gaan, maar die ook veel van me heeft gevergd."

In de Kamer gaat Ouwehand zich de komende tijd bezighouden met "twee grote eigen wetsvoorstellen", schrijft ze: een wet om de bioindustrie te stoppen en een wet die het lijden van dieren bij de slacht moet beperken.
De op twee na laatste alinea doet mijn wenkbrauwen fronsen:

quote:
Niet lang geleden was het ook onrustig binnen de partij. In oktober stapte oprichter en Eerste Kamerlid Nico Koffeman uit de partij uit onvrede over de koers. Volgens hem en andere partijleden dreef de PvdD te ver af van het bestrijden van dierenleed. Uit onvrede met de bredere koers van Ouwehand werd zelfs een nieuwe dierenpartij Vrede voor Dieren opgericht.
Vrede voor Dieren is juist opgericht omdat ze tegen de NAVO norm zijn.

Van hun website:

quote:
Vrede... voor dieren?
Vrede is onmisbaar voor het beschermen van dieren en natuur. Alle wapens worden getest op dieren en verwoesten hun leefgebied.

Toch groeit het defensiebudget explosief - ten koste van andere sectoren. Militaire oefeningen vinden plaats in beschermde natuurgebieden, zoals de Veluwe en de Waddenzee. Inmiddels heeft de focus op defensie al geleid tot minder strenge natuurbescherming. Ook levert Nederland F16's waarmee clusterbommen kunnen worden ingezet. Ondanks dat clusterbommen internationaal verboden zijn vanwege hun verwoestende effect op mens en dier.
https://vredevoordieren.nl/
pi_220958358
The eyes, Chico, they never lie |:)
pi_220958416
Ze heeft haar zakken genoeg gevuld. Drie kinderen, twee Tesla's en een vrijstaand huis op een stuk land ver weg van de Randstad zoals Kroger? Tijd om te stoppen met deugen!
  donderdag 4 juni 2026 @ 13:50:45 #4
44346 junkiesietze
Trotse Scooter-rijder.
pi_220958425
niet gelezen, maar komt het door de burgerking advertenties in Amsterdam? :')
Ik boek je met mijn neon je weet.
en ik heb ook een auto.
pi_220958458
quote:
0s.gif Op donderdag 4 juni 2026 13:51 schreef Ambtenaar030 het volgende:

[..]
Wat heeft een Palestijnse vlag te maken met Hamas? Je weet dat ze los van elkaar kunnen bestaan? Net zoals niet elke Israëliër een neokolonist is. Of elke Duitser een nazi.

Misschien moet je een keer bij jezelf ten raden gaan waarom je het forum met nietszeggende reacties bestookt. Zo zorg je ervoor dat het steeds leger wordt.
Waarom doe je dit in FB? Beter in het topic toch?

  donderdag 4 juni 2026 @ 13:56:29 #6
477768 TweedeKlum
Raheem the Dream
pi_220958464
En dan vorig jaar een hoop stampij maken omdat ze gecanceld werd door het toenmalige bestuur? :')

Ach dat is alweer 3 jaar geleden, time flies. Raar wijf verder, die ogen alleen al, brrrrrr. Lekker oprotten naar Gaza. :W
Voor de dagelijkse Trumprotzooi: https://reportersonline.nl/auteur/kirsten-verdel/
Kijk live hoe Trump zijn eigen land sloopt: https://www.project2025.observer/
pi_220958465
quote:
De nieuwe leider vindt haar partij "harder nodig dan ooit".
Verkapte 'je-hebt-kutwerk-geleverd-Esther'-opmerking.
  Redactie Sport donderdag 4 juni 2026 @ 13:58:07 #8
274204 crew  Mexicanobakker
pi_220958473
quote:
1s.gif Op donderdag 4 juni 2026 13:42 schreef PieterDeRijcke het volgende:
Gaat Ouwehand nu verder als woordvoerder Hamas?
Als je het nieuwsbericht goed had gelezen had je geweten wat ze werkelijk blijft doen, maar je wilde gewoon 'gevat' uit de hoek komen.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
  donderdag 4 juni 2026 @ 13:58:38 #9
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_220958475
Wat is er onwaar aan TS?

Vrede voor dieren ontstond inderdaad uit een conflict over de NAVO norm. Die mensen denken namelijk dat wanneer je het gewoon niet over militaire dreiging uit Rusland hebt, het er niet meer is.
  donderdag 4 juni 2026 @ 14:00:45 #10
156145 Lucifer_Doosje
Licht ontvlambaar
pi_220958488
Mooi. Missen we helemaal niks aan :W
Op zaterdag 26 juli 2008 11:43 schreef Kali-Mist1 het volgende:
lucifer FTW!!!!
pi_220958489
quote:
0s.gif Op donderdag 4 juni 2026 13:58 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Als je het nieuwsbericht goed had gelezen had je geweten wat ze werkelijk blijft doen, maar je wilde gewoon 'gevat' uit de hoek komen.
Sluit elkaar toch niet uit. Bij haar niet in elk geval.

twitter
pi_220958528
quote:
0s.gif Op donderdag 4 juni 2026 13:58 schreef Hexagon het volgende:
Wat is er onwaar aan TS?

Vrede voor dieren ontstond inderdaad uit een conflict over de NAVO norm. Die mensen denken namelijk dat wanneer je het gewoon niet over militaire dreiging uit Rusland hebt, het er niet meer is.
Of een ver van m'n bedshow die de Polen zelf mogen oplossen.
pi_220958610
quote:
1s.gif Op donderdag 4 juni 2026 14:01 schreef PieterDeRijcke het volgende:

[..]
Sluit elkaar toch niet uit. Bij haar niet in elk geval.

[ x ]
Ach goeie bron wel.

Heb je ook een bron over hoe de aarde plat is? Las ook zoiets op Twitter. Of hoe corona nep is.
pi_220958634
quote:
1s.gif Op donderdag 4 juni 2026 13:42 schreef PieterDeRijcke het volgende:
Gaat Ouwehand nu verder als woordvoerder Hamas?
Of promotor van het slachtfeest.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  donderdag 4 juni 2026 @ 14:31:16 #15
476022 PzKpfw
Devon 'No Limits'
pi_220958642
quote:
10s.gif Op donderdag 4 juni 2026 13:54 schreef PieterDeRijcke het volgende:

[..]
Waarom doe je dit in FB? Beter in het topic toch?

[ afbeelding ]
Dat wijf is echt totaal gestoord.
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
  donderdag 4 juni 2026 @ 14:32:17 #16
121125 Gimmick
I am vomit vomiting
pi_220958650
Dat werd tijd. Ze heeft goed werk verricht voor de partij maar er was steeds meer ‘gedoe’ rond haar persoon.

Ook leidt de overvloedige aandacht voor de Palestijnen af van de hoofdboodschap, al verwacht ik niet dat dat zal veranderen.

Het lijkt mij onverstandig dat ze in de kamer blijft. Lijkt mij niet prettig voor Teunissen.
I am a black hole shitting into the void
  donderdag 4 juni 2026 @ 14:34:37 #17
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_220958664
Wat is de desinformatie in het NOS bericht?
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_220958673
quote:
5s.gif Op donderdag 4 juni 2026 14:34 schreef golfer het volgende:
Wat is de desinformatie in het NOS bericht?
quote:
Niet lang geleden was het ook onrustig binnen de partij. In oktober stapte oprichter en Eerste Kamerlid Nico Koffeman uit de partij uit onvrede over de koers. Volgens hem en andere partijleden dreef de PvdD te ver af van het bestrijden van dierenleed. Uit onvrede met de bredere koers van Ouwehand werd zelfs een nieuwe dierenpartij Vrede voor Dieren opgericht.
De Navo norm lijkt niet bekritiseert te kunnen worden bij de Nos/Npo wat tegen het pluriform beginsel in gaat
  donderdag 4 juni 2026 @ 14:37:32 #19
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_220958682
quote:
0s.gif Op donderdag 4 juni 2026 14:35 schreef Ambtenaar030 het volgende:

De Navo norm lijkt niet bekritiseert te kunnen worden bij de Nos/Npo wat tegen het pluriform beginsel in gaat
Uit welke grote duim zuig je dit?
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_220958693
quote:
0s.gif Op donderdag 4 juni 2026 14:35 schreef Ambtenaar030 het volgende:

[..]
[..]
De Navo norm lijkt niet bekritiseert te kunnen worden bij de Nos/Npo wat tegen het pluriform beginsel in gaat
NAVO norm is onderdeel van de bredere koers.
Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.
pi_220958694
quote:
1s.gif Op donderdag 4 juni 2026 13:42 schreef PieterDeRijcke het volgende:
Gaat Ouwehand nu verder als woordvoerder Hamas?
:'). Nooit echt nooit heeft ze iets gezegd pro Hamas.
Maar als je je uitspreekt tegen de genocide van Israël ben je vogelvrij volgens sommige hier.
Niet normaal hoe wij als beschaving zijn afgegleden.
  donderdag 4 juni 2026 @ 14:41:48 #22
168739 Red_85
'echt wel'
pi_220958710
Achterbaks leugenachtig wijf neemt eindelijk afscheid.
Volgende achterbakse leugenaar neemt plaats in.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_220958714
quote:
1s.gif Op donderdag 4 juni 2026 14:37 schreef golfer het volgende:

[..]
Uit welke grote duim zuig je dit?
Sure.

Plaats maar een kritisch artikel over de Navo van de Npo/Nos.
pi_220958720
quote:
0s.gif Op donderdag 4 juni 2026 13:56 schreef Mutsaers__78 het volgende:

[..]
Verkapte 'je-hebt-kutwerk-geleverd-Esther'-opmerking.
Wel goede tieten.
pi_220958810
quote:
0s.gif Op donderdag 4 juni 2026 13:49 schreef Spring_Sale het volgende:
Ze heeft haar zakken genoeg gevuld. Drie kinderen, twee Tesla's en een vrijstaand huis op een stuk land ver weg van de Randstad zoals Kroger? Tijd om te stoppen met deugen!
En straks weer ergens burgemeester of ceo van een dierenasiel oid...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')