Rotterdam en ook een hoop Rotterdammers zijn anders behoorlijk blij met Beelen. Hij heeft het park van van der Most overgenomen wat anders jarenlang een schandvlek zou zijn voor Rotterdam. Nu maakt hij er iets moois van en het is zelfs nog net op tijd open voor de zomervakantie.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 13:21 schreef phpmystyle het volgende:
Wat irritant wordt is dat die Beelen doet alsof ie ontzettend maatschappelijk betrokken is terwijl het gewoon een bikkelharde zakenman is
Dat er nu iets goeds met de locatie gebeurt is natuurlijk alleen maar toe te juichen. Miniworld ken ik niet, maar het blijkt dus dat Beelen ook openstaat voor minder exploitabele attracties in zijn park als ik jou zo begrijp.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 15:38 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Rotterdam en ook een hoop Rotterdammers zijn anders behoorlijk blij met Beelen. Hij heeft het park van van der Most overgenomen wat anders jarenlang een schandvlek zou zijn voor Rotterdam. Nu maakt hij er iets moois van en het is zelfs nog net op tijd open voor de zomervakantie.
En waar hij ook veel krediet mee scoort is hoe hij Miniworld heeft gered. Miniworld is altijd een attractie geweest waar veel Rotterdammers heen gingen en trots op waren. Het zat helaas in een heel slecht en veel te duur pand waardoor ze het hoofd niet boven water hielden. Dankzij Beelen is Miniworld niet alleen gered, maar krijgt het ook een pand waarin het beter tot zijn recht komt en toekomstbestendig is.
Miniworld redden is absoluut niet iets wat een 'bikkelharde zakenman' zou doen. Met goed ondernemerschap kan je quitte draaien of een kleine winst overhouden. Je gaat er nooit veel geld mee binnenhalen.
Zeker. En bij dit park heeft Beelen gratis entree voor kinderen uit Zuid vanwege de achterstandspositie.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 20:08 schreef phpmystyle het volgende:
Dat er nu iets goeds met de locatie gebeurt is natuurlijk alleen maar toe te juichen. Miniworld ken ik niet, maar het blijkt dus dat Beelen ook openstaat voor minder exploitabele attracties in zijn park als ik jou zo begrijp.
Ik wil het allemaal aannemen.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 20:37 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Zeker. En bij dit park heeft Beelen gratis entree voor kinderen uit Zuid vanwege de achterstandspositie.
En hij verkoopt er bijvoorbeeld geen snoep of frisdrank, maar slechts gezonde snacks. Beide dingen doe je niet als je het puur om de winst gaat.
Volgens vd Most.quote:Op dinsdag 21 juli 2026 20:39 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik wil het allemaal aannemen.
Maar er was een tijdje geleden een podcast met Hennie waarin Hennie vertelde dat eind vorig jaar Beelen de intentie had om te financieren als hij daar een boot voor de kade mocht leggen.
Later trok hij de financiering (voorstel) in omdat hij toen al vermoedde dat het geveild zou worden.
Ik snap het ergens wel, maar het voelt wel spijkerhard.
Dat grote recyclebedrijf staat op dit moment flink te fikkenquote:Op maandag 18 mei 2026 16:10 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Man ging van droom naar obsessie.
Ook die locatie, naast een vuilnisstort, niet bepaald de beste plek.
quote:Bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Charlois is vrijdagavond een grote brand uitgebroken. Daarbij komt een enorme zwarte rookwolk vrij die in de wijde omtrek te zien is. Er staat een berg afval in brand. De brandweer is druk bezig met blussen. Het bedrijf zit naast attractiepark Spelen bij Beelen.
De brand brak iets voor 21:00 uur uit. Er zijn vanwege de vele zwarte rook die vrijkomt twee NL-Alerts verstuurd naar de wijde omgeving. De rook verspreidt zich naar het zuiden. Inwoners van onder meer Rhoon, Barendrecht en een deel van de Hoeksche Waard krijgen het advies ramen en deuren te sluiten en de mechanische ventilatie uit te zetten. De naastgelegen Maastunnel is in beide richtingen afgesloten voor verkeer vanwege de rook. De rook wordt onderzocht op schadelijke stoffen.
Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond meldt dat de oorzaak van het vuur nog niet bekend is. Eerder meldde de veiligheidsregio dat de brand zou woeden op het terrein van het naastgelegen pretpark Spelen bij Beelen. Later bleek het om Van Leeuwen Metaal Recycling te gaan.
Veel beelden
De brandweer heeft flink opgeschaald vanwege de heftige brand en om extra water te kunnen aanvoeren. Een boot van het Havenbedrijf Rotterdam helpt met blussen.
Dat de brand door de hele stad te zien is, blijkt uit de hoeveelheid beelden die Rijnmond opgestuurd krijgt. Vanuit alle hoeken van de stad zien mensen de grote zwarte rookwolk. Op sociale media circuleren ook foto's vanuit Alblasserdam en Barendrecht. Op Zuid trekt de brand ook veel bekijks; zo stonden tientallen mensen bij de Maastunnel en de SS Rotterdam. Enkele toeschouwers hadden zelfs stoeltjes meegenomen.
Wij zeiden bij ons in de buurt vroeger altijd: In de brand, uit de brand....quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 08:36 schreef vul_maar_in het volgende:
Ruik ik daar de geur van verzekeringsfraude?
Las het net ja.quote:
Hij had ook nog helemaal geen enkel pretpark hèquote:Op vrijdag 28 augustus 2026 20:16 schreef DrDentz het volgende:
Misschien was het bij Hennie met terugwerkende kracht een schuld die hij voelde dat hij er vroeger nooit voor zijn kinderen is geweest om eens een dagje met hen naar een pretpark te gaan oid, dat hij nu perse een eigen pretpark wilde hebben in Rotterdam.
https://nos.nl/artikel/26(...)r-most-wordt-geveildquote:Gelders landgoed van Hennie van der Most wordt geveild
vandaag, 22:13
Ondernemer Hennie van der Most moet nu ook gedwongen zijn luxe villa in Gorssel afstaan aan de veilingmeester. Eerder werd al beslag gelegd op zijn Rotterdamse pretpark Rivoli, Speelstad Oranje, bedrijventerrein Schuinesloot en zijn ouderlijk huis.
De vastgoedondernemer kocht landgoed De Haar in 2009 voor ongeveer 4,5 miljoen euro, schrijft RTV Oost. Het ligt in bebost gebied tussen Deventer en Zutphen. Op het ruim 35 hectare grote landgoed staat een vrijstaand landhuis met een woonoppervlak van bijna 1200 vierkante meter.
Grootste schuldeiser
Van der Most behoorde met een geschat vermogen van 75 miljoen euro ooit tot een van de rijkere ondernemers van ons land.
In mei werd Van der Most failliet verklaard. Hij raakte in de financiële problemen door Rivoli. Zijn schulden zijn inmiddels opgelopen naar bijna 70 miljoen euro. Om een deel van de schuldeisers te kunnen betalen, is de afgelopen tijd beslag gelegd op alle bezittingen van Van der Most.
Curator Vincent Terlouw zei eerder tegen RTV Oost dat een vennootschap van Van der Most zelf de grootste schuldeiser is. Over de hoogte van het bedrag wilde de curator niets kwijt, "in verband met de privacy".
Daarna zou Pearl Capital de belangrijkste schuldeiser in het faillissement zijn. Van der Most zou volgens zakenblad Quote bij deze investeringsmaatschappij zo'n 7,5 miljoen euro schuld hebben. Pearl Capital legde al beslag op andere bezittingen van Van der Most.
Onder de veilinghamer
In april werd het nooit geopende Rivoli voor 6,5 miljoen euro geveild. De nieuwe eigenaar Wim Beelen is er een grote speeltuin begonnen.
Deze week werden er kijkdagen gehouden op Van der Mosts bedrijventerrein in Schuinesloot. Dit terrein van ruim 140.000 vierkante meter gaat op 28 september onder de hamer. Ongeveer zestig belangstellende bezochten de kijkdag.
De kijkdag op het voormalige Drentse attractiepark Speelstad Oranje trok eerder ongeveer evenveel kijkers. De veiling hiervan vindt plaats op 22 september.
Serieus geld
Of er voor het landgoed een kijkdag wordt georganiseerd, is nog niet bekendgemaakt. Veilingdirecteur Richard Dieteren gaat op 2 oktober een poging doen om het landgoed te veilen.
Hij durft niet te voorspellen hoeveel het gaat opbrengen. "Dat weten we niet. Er liggen geen taxatierapporten", zegt hij tegen RTV Oost. Verwijzend naar de ongeveer 4,5 miljoen euro die Van der Most er destijds voor betaalde, benadrukt Dieteren dat het "over serieus geld gaat".
25 BAMquote:Op vrijdag 28 augustus 2026 23:10 schreef monkyyy het volgende:
https://vastgoedveiling.n(...)d-de-haar-te-gorssel
Ik open de bieding met een tientje
Hij heeft een vermogen van ¤75 miljoen. Ik las volgens mij dat zijn schulden rond de ¤70 miljoen bedroegen. Als dat klopt, is meneer nog steeds uitstekend af, alleen is hij minder rijk dan voorheen.quote:Op zaterdag 29 augustus 2026 09:02 schreef DrDentz het volgende:
Krijgt hij nu urgentie voor een sociale huurwoning? Mss een leuke nieuwe SBS6-serie: "Hennie in de bijstand"
Dat loopt heel snel over de wip heen.quote:Op zaterdag 29 augustus 2026 18:01 schreef Peppert het volgende:
[..]
Hij heeft een vermogen van ¤75 miljoen. Ik las volgens mij dat zijn schulden rond de ¤70 miljoen bedroegen. Als dat klopt, is meneer nog steeds uitstekend af, alleen is hij minder rijk dan voorheen.
Vertel?quote:Op zaterdag 29 augustus 2026 18:49 schreef hondonspain het volgende:
Heb de man in het echt meegemaakt, beetje mini-Trump, vieze zakenman. Hoop dat hij geen cent overhoud
In het kort. Ik werkte voor een organisatie die beurzen organiseerde om de 2 jaar en ook in zijn Evenmenten hallen maar ook andere locaties. Hennie verplichte de organisatie alle beurzen bij hem te doen en ging ook een vergelijkbare beurs starten om standhouders weg te lokken. Later dus alle beurzen bij hem, keiharde, vervelende zakenman.quote:
Zo keihard dat ie keihard op zijn domme muil is gevallen. Net goed.quote:Op zaterdag 29 augustus 2026 19:36 schreef hondonspain het volgende:
[..]
In het kort. Ik werkte voor een organisatie die beurzen organiseerde om de 2 jaar en ook in zijn Evenmenten hallen maar ook andere locaties. Hennie verplichte de organisatie alle beurzen bij hem te doen en ging ook een vergelijkbare beurs starten om standhouders weg te lokken. Later dus alle beurzen bij hem, keiharde, vervelende zakenman.
De ark van Beelen komt er echtquote:Ondernemer Wim Beelen mag zijn museumark alsnog afmeren bij pretpark Spelen bij Beelen in de Maashaven. Het Havenbedrijf Rotterdam heeft daarvoor groen licht gegeven, nadat de benodigde informatie over de ark en de aanlegvoorzieningen was aangeleverd en beoordeeld.
Beelen liet de 70 meter lange ark vorige week met twee sleepboten vanuit het Friese Franeker naar Rotterdam brengen. De ondernemer hield aanvankelijk in het midden waar het schip precies zou afmeren. Het Havenbedrijf liet daarop weten dat de Maashaven geen optie was, zolang de nautische veiligheid en de benodigde gegevens niet waren gecontroleerd.
Volgens Beelen is daar deze week duidelijkheid over gekomen na overleg met de gemeente Rotterdam en het Havenbedrijf. „Alles is bekeken en afgestemd. Ik ben blij dat alle ruis en onduidelijkheid nu weg is”, zegt hij.
Paar uur op Nieuwe Maas
De ark vertrekt zaterdag vanuit Krimpen aan den IJssel richting Rotterdam. Eind van de middag passeert het schip tijdens de Wereldhavendagen de Erasmusbrug. Daarna blijft de ark nog enkele uren op de Nieuwe Maas, voordat hij naar zijn ligplaats in de Maashaven wordt gesleept.
Beelen benadrukt dat de ark niet wordt gebruikt voor rondvaarten. Daarvoor zet hij andere schepen in. Vanaf dit weekend zijn twee tenders beschikbaar met elk plaats voor dertig passagiers. Begin oktober verwacht hij daarnaast twee rondvaartboten met een capaciteit van elk 249 passagiers. Vanaf dat moment kunnen bezoekers ook rondvaarten door de Rotterdamse haven maken.
Vanaf 11 september is de museumark open voor publiek. Bezoekers kunnen online een tijdslot reserveren.
https://www.ad.nl/rotterd(...)-maashaven~a5a11d87/
Een deel van zijn schulden zijn bovendien aan zijn eigen bv.quote:Op zaterdag 29 augustus 2026 18:01 schreef Peppert het volgende:
[..]
Hij heeft een vermogen van ¤75 miljoen. Ik las volgens mij dat zijn schulden rond de ¤70 miljoen bedroegen. Als dat klopt, is meneer nog steeds uitstekend af, alleen is hij minder rijk dan voorheen.
Het zal alleen nog wel even duren voordat we weten of Hennie nog iets overhoud aan dit debacle.quote:Schulden zakenman Hennie van der Most miljoenen euro's hoger dan gedacht
De schulden van zakenman Hennie van der Most rondom Speelstad Rotterdam zijn hoger dan werd gedacht. Eerder werd gesproken over een schuld van 50 miljoen euro, nu blijkt het zeker om 67 miljoen euro te gaan. De grootste schuldeiser is een bv die in handen is van de ondernemer zelf.
Speelstad Rotterdam, later pretpark Rivoli, had een pretpark moeten worden in Rotterdam-Zuid, maar ging na een jarenlange bouwfase failliet. Oprichter Van der Most begon in 2012 aan het attractiepark en investeerde 62 miljoen euro uit zijn eigen vermogen, zei hij zelf.
Het pretpark is in april dit jaar geveild voor 6,5 miljoen euro. Ondernemer Wim Beelen werd de nieuwe eigenaar. Hij heeft het park inmiddels geopend onder de naam Spelen bij Beelen. Spullen van Speelstad Rotterdam zijn in de afgelopen tijd nog geveild en leverden 105.000 euro op.
De 76-jarige Van der Most werd bekend door het ombouwen van verlaten bedrijfspanden tot succesvolle ondernemingen of pretparken. Hij begon in 1980 met een sauna- en zwemcentrum in een oude bontweverij in zijn woonplaats Slagharen. Zijn bekendste project was Wunderland Kalkar, waarvoor hij een nooit afgebouwde kernreactor in Duitsland ombouwde tot pretpark.
Schulden
De veiling leverde weliswaar miljoenen op, maar doordat de schuld inmiddels was opgelopen naar 11,5 miljoen euro, stond Van der Most nog altijd ruim 4 miljoen euro in de min. Dat was reden voor de partijen die zijn hypotheken voor Speelstad Rotterdam financierden om het faillissement van die bv aan te vragen.
Drie maanden geleden werd Speelstad Rotterdam van Van der Most door de rechtbank failliet verklaard. Daarnaast is beslag gelegd op het landgoed en privéwoning van de zakenman en de ongeveer tien bedrijven die hij bezit.
https://www.rijnmond.nl/n(...)os-hoger-dan-gedacht
Zijn landgoed plus villa heeft hij uiteindelijk zelf als onderpand gegeven voor nog een lening bij een investeringsmaatschappij.quote:Op woensdag 16 september 2026 09:36 schreef Schanulleke het volgende:
Ik ben toch wel verbaasd dat hij kennelijk zo een slechte scheiding had tussen zijn prive-vermogen en zijn zakelijke belangen. Amateuristisch voor een zakenman met zijn reputatie.
Daar zat ik ook aan te denken, hij had een fittie met die ijzerboer volgens mijquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 07:53 schreef Hexagon het volgende:
Ook een manier om van je ongewenste buren af te komen.
Dat denk ik ook.quote:Op vrijdag 28 augustus 2026 19:56 schreef vul_maar_in het volgende:
Hoeveel mensen zullen wel niet op hem hebben ingepraat:. "Geef het op!"
En nu alles kwijt. Tunnelvisie is a bitch.
Het was ook geen nette ondernemer en werkgever nee. Deed vooral zaken met kleine partijen om deze uit te knijpen. Desondanks gun ik niemand armoede ergens diep in de 70.quote:Op zaterdag 29 augustus 2026 18:49 schreef hondonspain het volgende:
Heb de man in het echt meegemaakt, beetje mini-Trump, vieze zakenman. Hoop dat hij geen cent overhoud
Het is zonder zijn thaise assistentes en met vervuilde frietpan he?quote:Op vrijdag 28 augustus 2026 23:10 schreef monkyyy het volgende:
https://vastgoedveiling.n(...)d-de-haar-te-gorssel
Ik open de bieding met een tientje
Hij had een grote muil, maar hij heeft nooit zijn middelbare school afgemaakt. Veel mazzel gehad, maar weinig nuttige kennis en weinig behoefte aan feedback (zie je in de docu over het pretpark).quote:Op woensdag 16 september 2026 09:36 schreef Schanulleke het volgende:
Ik ben toch wel verbaasd dat hij kennelijk zo een slechte scheiding had tussen zijn prive-vermogen en zijn zakelijke belangen. Amateuristisch voor een zakenman met zijn reputatie.
Okee, 5 euroquote:Op woensdag 16 september 2026 12:48 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Het is zonder zijn thaise assistentes en met vervuilde frietpan he?
Hij kon onder de streep wel eens negatief uit komen. Jarenlang heeft hij het gegoochel met geld en schuiven met potjes kunnen volhouden, maar nu zijn de potjes wel allemaal leeg of verkocht.quote:Op woensdag 16 september 2026 00:04 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Een deel van zijn schulden zijn bovendien aan zijn eigen bv.
[..]
Het zal alleen nog wel even duren voordat we weten of Hennie nog iets overhoud aan dit debacle.
Hij zal geen potten meer kunnen brekenquote:Op woensdag 16 september 2026 14:24 schreef Ronald het volgende:
[..]
Hij kon onder de streep wel eens negatief uit komen. Jarenlang heeft hij het gegoochel met geld en schuiven met potjes kunnen volhouden, maar nu zijn de potjes wel allemaal leeg of verkocht.
Zijn vermogen is wel verdampt ja. Het is nu alleen nog de vraag of hij straks nog in zijn villa kan blijven wonen of naar een sociale huurwoning moet.quote:Op woensdag 16 september 2026 14:24 schreef Ronald het volgende:
[..]
Hij kon onder de streep wel eens negatief uit komen. Jarenlang heeft hij het gegoochel met geld en schuiven met potjes kunnen volhouden, maar nu zijn de potjes wel allemaal leeg of verkocht.
En teveel denken dat het in Rotterdam in 2026 zo werkt als het in Hardenberg in 1980 werkte.quote:Op woensdag 16 september 2026 12:50 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Hij had een grote muil, maar hij heeft nooit zijn middelbare school afgemaakt. Veel mazzel gehad, maar weinig nuttige kennis en weinig behoefte aan feedback (zie je in de docu over het pretpark).
Die villa kan ie vergeten, die gaat onder de hamer (hopelijk niet de sloophamer).quote:Op woensdag 16 september 2026 15:01 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Zijn vermogen is wel verdampt ja. Het is nu alleen nog de vraag of hij straks nog in zijn villa kan blijven wonen of naar een sociale huurwoning moet.
Hij mag denk ik blij zijn als hij straks nog een enigszins redelijke koopwoning heeft en nog tot zijn dood kan leven van het beetje geld wat er nog is.quote:Op woensdag 16 september 2026 15:01 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Zijn vermogen is wel verdampt ja. Het is nu alleen nog de vraag of hij straks nog in zijn villa kan blijven wonen of naar een sociale huurwoning moet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |