quote:Op donderdag 7 mei 2026 22:05 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Oekraiense hornet drone vliegt weer rond 100km om de snelweg vanuit mariupol te terroriseren.Mooie snelweg wel. Hebben ze snel aangelegd.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 7 mei 2026 22:44 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Het valt mij op dat je niks hoort van dat 'bekende' Duitse dronebedrijf met een bekende investeerder. Behalve dat die drones niet zo goed waren als gehoopt.
Ben nu alleen de naam kwijt
Bekijk deze YouTube-videoquote:AI-overzicht
Helsing, een Duits defensietechnologiebedrijf, speelt een cruciale rol in de levering van geavanceerde, AI-gestuurde drones aan Oekraïne.
Deze drones, met name de HX-2 "strike drones" (kamikazedrones), staan bekend om hun vermogen om elektronische oorlogsvoering (jamming) te weerstaan en opereren met een zeer hoge trefzekerheid, in sommige gevallen dicht bij de 100%.
Belangrijkste punten over Helsing-drones in Oekraïne (stand van zaken begin 2026):
Hoge leveranties: Helsing levert honderden HX-2 drones per maand aan Oekraïne.
AI-mogelijkheden: De software in deze drones zorgt ervoor dat ze hun doel kunnen vinden en raken, zelfs wanneer Russische systemen proberen de verbinding te verstoren.
Nederlandse betrokkenheid: Nederland speelt een grote rol bij de financiering en productie.
Er is ¤135 miljoen tot wel een kwart miljard euro vrijgemaakt voor de aanschaf en gezamenlijke productie van deze drones.
De drones worden mede in Nederland en Oekraïne geproduceerd.
Ontwikkelingen: Hoewel de drones zeer effectief zijn, zijn er in januari 2026 ook rapporten verschenen die vragen stelden bij de inzetbaarheid op het slagveld, al blijft de algehele inzet significant.
Idd. Beter leren van Oekraïne en die tech schalen dan aanklooien met onze eigen ineffectieve industrie.quote:Op donderdag 7 mei 2026 22:48 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Kut drone inderdaad
[ afbeelding ]
Die samenwerkingen met ontwerpen vanuit oekraiene gebouwd met duitse industrie gaan een stuk beter naar het lijkt.
Hoewel mij dit verhaal ook niet echt realistisch in de oren klinkt. 75% van de drones kan niet gelanceerd worden en maar 35% van de 14 pogingen was raak? Dat rijmt niet met elkaar en klinkt ook echt heel onlogisch. Net alsof ze lanceren niet testen.quote:Op donderdag 7 mei 2026 22:48 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Kut drone inderdaad
[ afbeelding ]
Die samenwerkingen met ontwerpen vanuit oekraiene gebouwd met duitse industrie gaan een stuk beter naar het lijkt.
Ik neem aan van de drones die dan uiteindelijk wel vlucht namen dat daarvan 35% uiteindelijk hun doel bereikten?quote:Op donderdag 7 mei 2026 22:58 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Hoewel mij dit verhaal ook niet echt realistisch in de oren klinkt. 75% van de drones kan niet gelanceerd worden en maar 35% van de 14 pogingen was raak? Dat rijmt niet met elkaar en klinkt ook echt heel onlogisch. Net alsof ze lanceren niet testen.
Er gaat natuurlijk veel geld in om en het is allemaal hyper competitief. Oekrainse bedrijven hebben niet per se baat bij buitenlandse concurrentie.
Kan natuurlijk ook een kut drone zijn (hoewel ik wel lees dat ze niet door de Russen uit de lucht gehaald zijn) maar het klinkt heel vaag.
Als er 14 gelanceerd zouden zijn, 75% niet, dan heb je 56 lanceringen gehad. Hoeveel klachten zouden daar over moeten zijn gekomen? Ze zitten waarschijnlijk allemaal bij 1/2 units want verspreiden heeft weinig zin. Dan zou je ook maar max een paar klachten er over moeten hebben.quote:Op donderdag 7 mei 2026 23:03 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Ik neem aan van de drones die dan uiteindelijk wel vlucht namen dat daarvan 35% uiteindelijk hun doel bereikten?
Maar helsing is wel echt 1 van de meest constant beklaagde drones.
Switchblade is wel beter, maar veeeeel te duur voor wat het doet.
https://www.bloomberg.com(...)rders-after-setbacksquote:Op donderdag 7 mei 2026 23:08 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Als er 14 gelanceerd zouden zijn, 75% niet, dan heb je 56 lanceringen gehad. Hoeveel klachten zouden daar over moeten zijn gekomen? Ze zitten waarschijnlijk allemaal bij 1/2 units want verspreiden heeft weinig zin. Dan zou je ook maar max een paar klachten er over moeten hebben.
Het klinkt allemaal vaag. Met de informatie die we hebben uit dat ene artikel tenminste.
Bijv:quote:Op donderdag 7 mei 2026 23:14 schreef skysherrif het volgende:
[..]
https://www.bloomberg.com(...)rders-after-setbacks
Hier nog een bloomberg artikel erover.
En heb ook wel wat telegram posts eerder gelezen over eenheden die over de drone klagen.
We gaan morgen zien hoe effectief de luchtverdediging is in Moskouquote:Op vrijdag 8 mei 2026 10:23 schreef oheng het volgende:
Het is heel rusland dat nu onder vuur ligt, er vliegen zelfs drones boven Grozny.
En ondertussen zit putin luchtverdediging te hoarden in moskou. 🥹
Stiekem toch gewoon hopen dat Moskou morgen zal branden, en hard ook. 😇quote:Op vrijdag 8 mei 2026 11:27 schreef Starhopper het volgende:
[..]
We gaan morgen zien hoe effectief de luchtverdediging is in Moskou
Lol!!!quote:Op donderdag 7 mei 2026 22:38 schreef michaelmoore het volgende:
Ruzzia bereid zich voor op de grote overwinningsparade in Moscow
[ afbeelding ]
Ja!!!!quote:Op vrijdag 8 mei 2026 11:29 schreef Haags het volgende:
[..]
Stiekem toch gewoon hopen dat Moskou morgen zal branden, en hard ook. 😇
Ze hebben speciale paraplu's ontwikkeld hiervoor.quote:Op vrijdag 8 mei 2026 11:27 schreef Starhopper het volgende:
[..]
We gaan morgen zien hoe effectief de luchtverdediging is in Moskou
quote:Op vrijdag 8 mei 2026 11:32 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ze hebben speciale paraplu's ontwikkeld hiervoor.
[ afbeelding ]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |