Het broeit al langer in Ierland. Ook vóór de hogere brandstofprijzen. Veel Ieren maken zich zorgen over massa-migratie en <Knip> en vinden Ierland in korte tijd ingrijpend veranderd.quote:In het centrum van Dublin heeft de politie een einde gemaakt aan blokkades met tractors en vrachtwagens. Die waren vanaf dinsdag opgeworpen door onder meer boeren, vrachtwagen-, bus- en taxichauffeurs en aannemers, uit protest tegen de sterk gestegen brandstofprijzen.
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen de VS en Israël en Iran is diesel in Ierland ruim 20 procent duurder geworden.
De blokkades, ook op andere plekken in het land, veroorzaken veel overlast. In de haven van Galway ontstonden schermutselingen tussen de politie en de demonstranten. Er werd een legervoertuig ingezet om een versperring af te breken.
Gisteren werd al een blokkade doorbroken van de enige olieraffinaderij in het land, nabij de zuidelijke stad Cork. Die voorziet in zo'n 40 procent van de Ierse energiebehoefte.
Gevaarlijk moment
Door de blokkades heeft ongeveer een derde van de benzinepompen in Ierland geen brandstoffen meer. De minister van Financiën sprak van "een buitengewoon gevaarlijk moment" voor het land, doelend op hulpdiensten die zonder brandstof zitten.
De regering weigert met de betogers te onderhandelen, maar is wel met belangenorganisaties in gesprek over maatregelen om de brandstofprijzen te verlagen.
https://nos.nl/artikel/26(...)j-brandstofprotesten
Ok. Ik haal mijn info vooral van Twitter, daar krijg je echt een andere indrukquote:Op maandag 13 april 2026 17:57 schreef Jaeger85 het volgende:
Het zijn ook brandstofprotesten die jij probeert te framen als wat anders.
Ierland mag wat mij betreft ook hiernaartoe komen. Lekkere roodharige wijven.quote:Op maandag 13 april 2026 17:48 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het broeit al langer in Ierland. Ook vóór de hogere brandstofprijzen. Veel Ieren maken zich zorgen over massa-migratie en ‘replacement migration’ en vinden Ierland in korte tijd ingrijpend veranderd.
In de Nederlandse media hoor je nagenoeg niets over deze protesten en nu dan een artikel waarbij deze protesten geframed worden als brandstofprotesten. Als ik echter op X accounts uit Ierland lees dan is het veel b breder dan dat.
'Een indruk' via Twitter is niet altijd een feit…quote:Op maandag 13 april 2026 18:14 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ok. Ik haal mijn info vooral van Twitter, daar krijg je echt een andere indruk
Kloptquote:Op maandag 13 april 2026 18:20 schreef MadMaster het volgende:
[..]
'Een indruk' via Twitter is niet altijd een feit…
The bother is, ye can't be understandin' 'em, so ye can't.quote:Op maandag 13 april 2026 18:17 schreef Joopklepzeiker het volgende:
[..]
Ierland mag wat mij betreft ook hiernaartoe komen. Lekkere roodharige wijven.
De gemiddelde Ier profiteert daar in negatieve zin van.quote:Op maandag 13 april 2026 18:11 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ik dacht dat het juist best goed ging economisch met ierland.
Elk software bedrijf zit daar zo'n beetje
Twitter gebruiken als je primaire nieuwsvoorziening is de beste manier om ongeïnformeerd te blijvenquote:Op maandag 13 april 2026 18:14 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ok. Ik haal mijn info vooral van Twitter, daar krijg je echt een andere indruk
Toch wel.quote:Op maandag 13 april 2026 18:21 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
The bother is, ye can't be understandin' 'em, so ye can't.
Alleen met de expats die voor die software bedrijven werken gaat het goed in Ierland.quote:Op maandag 13 april 2026 18:11 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ik dacht dat het juist best goed ging economisch met ierland.
Elk software bedrijf zit daar zo'n beetje
Waarom zou dat een beter idee zijn? Heb je de illusie dat dat ook maar een heel klein beetje verschil zal maken?quote:Op maandag 13 april 2026 18:44 schreef Hexagon het volgende:
Ze kunnen beter bij de ambassades van de VS en Israel gaan demonstreren.
Dan zijn ze in ieder geval bij het juiste adres.quote:Op maandag 13 april 2026 18:54 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Waarom zou dat een beter idee zijn? Heb je de illusie dat dat ook maar een heel klein beetje verschil zal maken?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |