Eindelijk een vervolg straksquote:Op vrijdag 3 april 2026 14:30 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Zie nu ook een bericht dat er een Black Hawk Hali is neergeschoten![]()
[ x ]
Onbevestigd
Waarom zou je met een lomp transportvliegtuig op search en rescue gaan?quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:32 schreef Peppert het volgende:
[ x ]
[ x ]
Gaan ze straks nog meer vliegtuigen sturen om die heli-crew te zoeken? Op deze manier wordt het gewoon een gemiddelde aflevering van Gourd Brothers... nog even en moeten ze een tweede reddingsteam sturen voor het eerste reddingsteam. ?
Mjah... ik had een jaar geleden nooit verwacht dat ik dit zou zeggen maar de NOS neem ik inmiddels wel met een gekleurde bril of een korrel zout.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:32 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Op CNN en de NOS staat nog niks van dit alles.
Hoezo? We weten al lang dat Iran een schurkenstaat is. Martelen doet de VS ook en dat is onze geweldige bondgenoot.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:33 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Bekijk deze YouTube-video
Als Iran sluw is, gaan ze die man niet zwaar martelen. Als dat openbaar wordt, dan zijn de internationale rijen tegen hun land snel gesloten.
Maar hem inderdaad ten tonele voeren en als wisselgeld gebruiken. Zoals dat in al die eerdere zeer succesvolle oorlogen ook al gebeurde.
Hij zal eerst volop geparadeerd worden door de straten van Teheran, en daarna zal hij ergens heel diep in de bergen verdwijnen en overgeleverd worden aan de IRGC.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:33 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Bekijk deze YouTube-video
Als Iran sluw is, gaan ze die man niet zwaar martelen. Als dat openbaar wordt, dan zijn de internationale rijen tegen hun land snel gesloten.
Maar hem inderdaad ten tonele voeren en als wisselgeld gebruiken. Zoals dat in al die eerdere zeer succesvolle oorlogen ook al gebeurde.
Zoals ik al schreef: als ze sluw zijn... als ze dom zijn, dan gaan ze hem zwaar martelen.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:37 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Hoezo? We weten al lang dat Iran een schurkenstaat is. Martelen doet de VS ook en dat is onze geweldige bondgenoot.
Omdat Trumpgod een gigantisch land binnen is gevallen en de helicopters niet zelfstandig overal kunnen komen.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:35 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Waarom zou je met een lomp transportvliegtuig op search en rescue gaan?
Hopelijk hebben Mo & Samir dan wel de juiste pillen geleverdquote:Op vrijdag 3 april 2026 14:32 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Neem aan dat elke piloot toch wel een Drion pilletje op zak heeft, voor het geval dat.
Anders niet zo leuk nee, dat je waarschijnlijk langzaam dood gemarteld wordt.
Nee man, zo'n piloot is ideaal wisselgeld. Zeker in deze fase van de oorlog. Die houden ze lekker levend voorlopig.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:32 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Neem aan dat elke piloot toch wel een Drion pilletje op zak heeft, voor het geval dat.
Anders niet zo leuk nee, dat je waarschijnlijk langzaam dood gemarteld wordt.
Als ze sluw zijn, inderdaad.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:39 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Nee man, zo'n piloot is ideaal wisselgeld. Zeker in deze fase van de oorlog. Die houden ze lekker levend voorlopig.
Oké, maar hij zal zich binnen een straal van de crashsite bevinden normaliter.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:39 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Omdat Trumpgod een gigantisch land binnen is gevallen en de helicopters niet zelfstandig overal kunnen komen.
Iran is tot nu toe al voor deze aanval van Amerika en Israel strategisch te werk gegaan. Die gaan hem echt niet zwaar martelen. Zij beschouwen zichzelf al aan de winnende hand dus zullen hem gewoon als prisoner of war etaleren dat hun onderhandelingspositie nog sterker maakt en het fiasco van deze oorlog van Trump tegen Iran alleen maar meer onderstreept. Daarvoor hoeven ze die piloot echt niet te folteren.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:38 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Zoals ik al schreef: als ze sluw zijn... als ze dom zijn, dan gaan ze hem zwaar martelen.
Beide opties blijven dus mogelijk.
Een combinatie is ook mogelijk.
Naar verluidt grondclashes tussen de Revolutionaire Garde en het Amerikaanse leger in Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad, nadat het Amerikaanse leger luchtlandingsoperaties had uitgevoerd. Ik heb geen idee of het klopt. Normaal gesproken is het verliezen van een vliegtuig in een conflict niet catastrofaal, maar de politieke gevolgen hier, piloten die gevangengenomen worden, zijn een heel ander niveau. Voor Trump kan zo'n publieke vernedering gemakkelijk zwaarder wegen dan puur tactische overwegingen.quote:Op vrijdag 3 april 2026 10:17 schreef Peppert het volgende:
[..]
Het is een patroon dat zich keer op keer herhaalt: Hitler dacht dat hij de Sovjet-Unie binnen korte tijd kon breken, Poetin dacht hetzelfde over Oekraďne en misrekenede zich volledig, en ook Donald Trump en zijn naaste consorten raakten verblind door euforie over het succes in Venezuela nadat de Venezolaanse president Nicolas Maduro door Amerikaanse troepen was uitgeschakeld en de VS daar de macht consolideerde.
Drie voorbeelden waarin dezelfde dynamiek speelt: arrogantie, overschatting en een misplaatste, bijna messiaanse zelfverzekerdheid leiden tot snelle verwachtingen die onherroepelijk op de harde realiteit botsen en chaos als onvermijdelijk resultaat hebben.
Trump kan nu niet zomaar terugkrabbelen, want dat zou hem enorm gezichtsverlies opleveren, niet alleen bij zijn achterban, maar ook op het mondiale toneel. De politieke eercultuur speelt een grote rol. Het vermijden van gezichtsverlies en het tonen van machtige daden zijn cruciaal, en dat drijft voor een groot deel het beleid en retoriek. Dit geldt niet alleen in islamitische (we noemen het in die kringen eerwraak & eercultuur) kringen maar het speelt ook een heel grote rol in de Amerikaanse (politieke) cultuur.
Ja maar je moet eerst al naar die crashsite vliegen.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:42 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Oké, maar hij zal zich binnen een straal van de crashsite bevinden normaliter.
Dat is dus ook mijn inschatting.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:42 schreef recidivist het volgende:
[..]
Iran is tot nu toe al voor deze aanval van Amerika en Israel strategisch te werk gegaan. Die gaan hem echt niet zwaar martelen. Zij beschouwen zichzelf al aan de winnende hand dus zullen hem gewoon als prisoner of war etaleren dat hun onderhandelingspositie nog sterker maakt en het fiasco van deze oorlog van Trump tegen Iran alleen maar meer onderstreept. Daarvoor hoeven ze die piloot echt niet te folteren.
Prima PR materiaal. Aan de wereld laten zien dat Iran niet het kwaad is maar juist Amerika. Ook voor de publieke opinie in Amerika zelf ideaal natuurlijk. Zou de domste actie ooit zijn als ze deze piloot gaan martelen.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:39 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Nee man, zo'n piloot is ideaal wisselgeld. Zeker in deze fase van de oorlog. Die houden ze lekker levend voorlopig.
Toen had de USA zich ook terug getrokken toch?quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:27 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Zo krijg je een tweede black hawk down film.
Ben benieuwd op welk muziekje de eerste Amerikaanse jongens van 18 worden opgeblazen met een drone. De Amerikanen hebben al het wii sports deuntje gebruikt. Kijken of Iran nog kanslozer is.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:43 schreef Peppert het volgende:
Naar verluidt grondclashes tussen de Revolutionaire Garde en het Amerikaanse leger in Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad, nadat het Amerikaanse leger luchtlandingsoperaties had uitgevoerd. Ik heb geen idee of het klopt.
Eigenlijk gun ik die Amerikanen wel een nieuw Black Hawk Down scenario.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:27 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Zo krijg je een tweede black hawk down film.
Is in vorige oorlogen ook al vaak genoeg gebeurd.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:44 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Prima PR materiaal. Aan de wereld laten zien dat Iran niet het kwaad is maar juist Amerika. Ook voor de publieke opinie in Amerika zelf ideaal natuurlijk. Zou de domste actie ooit zijn als ze deze piloot gaan martelen.
Eerst hebben ze een paar duizend mensen doodgeschoten, wat gezinnen gegijzeld om zichzelf te beschermen tegen mortieren en toen pas zijn ze weggegaan.quote:Op vrijdag 3 april 2026 14:46 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Toen had de USA zich ook terug getrokken toch?
Omdat er Amerikaanse lijken door de straten werden gesleept.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |