Maar de opvoeding en de kinderen niet. Het zijn tegenwoordig grotendeels, er zijn uitzonderingen, verwende blagen.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:28 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ik vind zeker wel dat zowel mannen als vrouwen zich de laatste decennia moreel en sociaal beter ontwikkelt hebben.
Dat zeggen alle boomers al honderden jaren langquote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:54 schreef Gia het volgende:
[..]
Maar de opvoeding en de kinderen niet. Het zijn tegenwoordig grotendeels, er zijn uitzonderingen, verwende blagen.
Vroeger veegden mensen hun reet af met stenen...quote:Op zaterdag 7 maart 2026 08:50 schreef LXIV het volgende:
10 jaar geleden had je enkel recht op 2 dagen verlof als het kind op een werkdag geboren werd. Anders gewoon 1 dag voor de aangifte
8 uur op een dag is al veel te zwaar voor ze. Zelfs als het fysiek niet belastend werk is.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:38 schreef bloodymary1 het volgende:
Kan me er wel in vinden. Mensen en vooral jongeren moeten vooral maar weer eens gaan werken voor hun geld in plaats van alleen maar te teren op allerlei voordelen. En van mening zijn dat fulltime 32 uur is en dat zelfs niet vol kunnen houden.
Stokpaardje van D66. Minder kinderen en ouderen sneller een spuitje.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 08:44 schreef Gibson88 het volgende:
Ah ze doen er ook echt alles aan om kinderen krijgen te ontmoedigen.
Een verschil.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:56 schreef Caland het volgende:
[..]
Dat zeggen alle boomers al honderden jaren lang
Kinderen mishandelen moet inderdaad weer genormaliseerd wordenquote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:59 schreef Montagui het volgende:
[..]
Een verschil.
Daar waar vroeger de leraar de baas was in de klas zijn dat nu de ouders.
Daar waar vroeger je er nog een 'pets' bij kreeg wanneer je strafwerk kreeg van de leraar gaan nu de ouders op hoge poten de leraar ter verantwoording roepen.
Met je 'boomer'.
Ze, als in iedereen? Waar baseer je dit op? Sowieso is het veel complexer dan jij nu voorschotelt. De informatiedruk en dus prikkels and whatnot ligt waarschijnlijk tegenwoordig al minstens 100x hoger dan in "jouw tijd". Ze worden geconfronteerd met informatiestromen die voor jou wellicht amper te volgen zijn.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:58 schreef Gia het volgende:
[..]
8 uur op een dag is al veel te zwaar voor ze. Zelfs als het fysiek niet belastend werk is.
En nu kun je wel weer komen met opmerkingen als: "maar jij zit in de WAO!" Ja, klopt, omdat ik werk had toen ik arbeidsongeschikt werd. Wij gingen als jonge tieners al bij de boer aardbeien, bonen en augurken plukken om geld te verdienen om naar het zwembad te kunnen. Tegenwoordig houden ze hun handen op bij papa en mama die dat vrijwillig betalen, want dan hebben ze weer een zaterdagmiddag rust, zonder de kinderen. Kost wat, maar dan heb je ook wat.
Poeh poeh, het is wat. Teveel prikkels!!quote:Op zaterdag 7 maart 2026 13:01 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Ze, als in iedereen? Waar baseer je dit op? Sowieso is het veel complexer dan jij nu voorschotelt. De informatiedruk en dus prikkels and whatnot ligt waarschijnlijk tegenwoordig al minstens 100x hoger dan in "jouw tijd".
Echt he. Strafwerk is kindermishandeling.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 13:00 schreef Caland het volgende:
[..]
Kinderen mishandelen moet inderdaad weer genormaliseerd worden
quote:Op zaterdag 7 maart 2026 13:02 schreef Gia het volgende:
[..]
Poeh poeh, het is wat. Teveel prikkels!!
Wat leest deze zin lastig... en volgens mij staat er niet eens wat je bedoelt. Er staat dat we moeten aanmoedigen om minder kinderen te krijgen, maar door je zinsopbouw vermoed ik dat je het tegenovergestelde wilt.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 09:21 schreef Saekerhett het volgende:
[..]
Ik vind niet dat we moeten ontmoedigen om nog minder kinderen te krijgen.
Laat die bom maar vallen. Ben benieuwd wie zich dan het beste redden. De 'boomers' of de 'teveel prikkels'-generatie.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 13:03 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Hier baseer je het op dus. Hef jezelf maar op, want je maakt jezelf belachelijk, behalve bij je mede-boomers.
Kaas-schaven noemt men dat, structurele keuzes maakt men niet. Dat gaat imo ook nimmer gebeuren.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 13:05 schreef Dutchguy het volgende:
Elke dag een nieuwsbericht dat er iets slechter wordt. Steeds een plakje er af. Salamitactiek.
En nog verder daarvoor moest mijn overgrootvader als kind al zwaar rotwerk doen voor een paar stuivers per week. Niet om lekker naar het zwembad te gaan, want alles wat hij verdiende werd door zijn ouders weer afgepakt omdat elke cent keihard nodig was om uberhaupt als arm gezin rond te kunnen komen. Maakt jou dat dan ook niet een verwende blaag, uit vrije wil kunnen werken voor niet-noodzakelijke doeleinden als zwembadbezoek?quote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:58 schreef Gia het volgende:
[..]
8 uur op een dag is al veel te zwaar voor ze. Zelfs als het fysiek niet belastend werk is.
En nu kun je wel weer komen met opmerkingen als: "maar jij zit in de WAO!" Ja, klopt, omdat ik werk had toen ik arbeidsongeschikt werd. Wij gingen als jonge tieners al bij de boer aardbeien, bonen en augurken plukken om geld te verdienen om naar het zwembad te kunnen. Tegenwoordig houden ze hun handen op bij papa en mama die dat vrijwillig betalen, want dan hebben ze weer een zaterdagmiddag rust, zonder de kinderen. Kost wat, maar dan heb je ook wat.
Jep, er moeten meer huizen vrijkomen natuurlijk...quote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:59 schreef Halcon het volgende:
[..]
Stokpaardje van D66. Minder kinderen en ouderen sneller een spuitje.
Überhaupt je handje ophouden bij de overheid omdat je niet meer kan werken door een zwak lichaam, hadden de generaties voor @Gia ook geen recht opquote:Op zaterdag 7 maart 2026 13:17 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
En nog verder daarvoor moest mijn overgrootvader als kind al zwaar rotwerk doen voor een paar stuivers per week. Niet om lekker naar het zwembad te gaan, want alles wat hij verdiende werd door zijn ouders weer afgepakt omdat elke cent keihard nodig was om uberhaupt als arm gezin rond te kunnen komen. Maakt jou dat dan ook niet een verwende blaag, uit vrije wil kunnen werken voor niet-noodzakelijke doeleinden als zwembadbezoek?
Mijn moeder ging ook op haar 14de werken, vrijwillig (ze had ook door mogen leren), en moest wat ze verdiende thuis afgeven. Maar ze kregen toen ook fietsgeld en dat mochten ze houden. Tja, in de 19de eeuw moesten kinderen in een fabriek werken aan de weefgetouwen. En het klopt, wij hadden het beter dan onze ouders wat dat betreft, maar dat neemt niet weg dat wij nog wilden werken voor iets wat we zelf graag wilden, naast school/studie. Tegenwoordig moet alles gratis zijn, ouders moeten het maar betalen of ze lenen tot de max, om vooral maar niet te hoeven werken voor de kost. En dan hebben ze op hun 26ste een studieschuld van hier tot Tokyo en klagen ze dat ze geen huis kunnen kopen. Tja....quote:Op zaterdag 7 maart 2026 13:17 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
En nog verder daarvoor moest mijn overgrootvader als kind al zwaar rotwerk doen voor een paar stuivers per week. Niet om lekker naar het zwembad te gaan, want alles wat hij verdiende werd door zijn ouders weer afgepakt omdat elke cent keihard nodig was om uberhaupt als arm gezin rond te kunnen komen. Maakt jou dat dan ook niet een verwende blaag, uit vrije wil kunnen werken voor niet-noodzakelijke doeleinden als zwembadbezoek?
De rollen waren simpelweg anders, dat heeft niets met emotionele volwassenheid te maken.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:28 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ik vind zeker wel dat zowel mannen als vrouwen zich de laatste decennia moreel en sociaal beter ontwikkelt hebben. Dat is progressie ja. Het is geen kwestie van ja of nee, maar een gradueel proces. Natuurlijk waren ze toen niet emotioneel onvolwassen, maar wel emotioneel onvolwassener dan nu.
Definieer 'rijk'.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 08:33 schreef SnodeSnuiter het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)oor-gendergelijkheid
Het kabinet wil de verlofuitkeringen voor ouders met midden- en hoge inkomens fors verlagen. Die maatregel heeft relatief veel effect op de inkomens van mannen, omdat die meestal meer verdienen dan vrouwen. Voor gezinnen is het daarom aantrekkelijker als alleen de moeder na de geboorte van een kind met verlof gaat, met gevolgen voor de rolverdeling thuis.
"Dit zal hoogstwaarschijnlijk ten koste gaan van het gebruik van verlof onder vaders", zegt Anne Roeters, onderzoeker bij het Sociaal en Cultureel Planbureau en adviseur verlofregelingen bij de Sociaal-Economische Raad. Door de maatschappelijk nog steeds heersende norm met de man als kostwinner, zijn vaders al een lastige groep om te bereiken, weet zij. "Ze stuiten ook op weerstand op werk als ze verlof willen opnemen. Als je de vergoeding dan gaat verlagen, dan werp je nog een obstakel op."
Geld grote factor
Als je het aan de vaders zelf vraagt, is de hoogte van de uitkering nu al de voornaamste concrete reden om geen verlof op te nemen. De meeste mensen willen zorg en werk gelijk verdelen met hun partner, maar in de praktijk gebeurt dat maar in een van de tien gezinnen, volgens CBS-onderzoek.
"Het verlagen van de vergoeding zou een grote stap terug zijn in het licht van de grote investeringen die verschillende kabinetten de afgelopen tien jaar hebben gedaan om gendergelijkheid te bevorderen", zegt Mara Yerkes, hoogleraar aan de Universiteit Utrecht.
Ze doelt op het feit dat vaders tien jaar geleden slechts recht hadden op twee dagen betaald verlof bij de komst van een kind. Tegenwoordig krijgen mannen in loondienst zowel partner- als ouderschapsverlof. In totaal hebben zij recht op 3,5 maanden betaald verlof.
Minder verlof voor de rijke tattas
Uhm, dat ligt ook aan de roverheid. Ik heb al die jaren geprobeerd om aan telewerk te komen. Ben opgeleid tot secretaresse en kan prima typen. Maar omdat ik hartpatient ben en kanker heb gehad, wil geen enkele werkgever zijn handen daaraan branden. En begrijpelijk, want stel dat ik weer ziek wordt, wat nu het geval is (nee, geen kanker) dan moeten ze het loon een tijd doorbetalen.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 13:21 schreef Caland het volgende:
[..]
Überhaupt je handje ophouden bij de overheid omdat je niet meer kan werken door een zwak lichaam, hadden de generaties voor @:gia ook geen recht op
Verwend blaag is het
Huhquote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:34 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Wtf? Je quote een andere user onder mijn username?
8 uur per dag is ook onzin. Diverse onderzoeken dat in 6 uur meer gedaan kan worden per dag. Daar zit de sweetspot.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:58 schreef Gia het volgende:
[..]
8 uur op een dag is al veel te zwaar voor ze. Zelfs als het fysiek niet belastend werk is.
En nu kun je wel weer komen met opmerkingen als: "maar jij zit in de WAO!" Ja, klopt, omdat ik werk had toen ik arbeidsongeschikt werd. Wij gingen als jonge tieners al bij de boer aardbeien, bonen en augurken plukken om geld te verdienen om naar het zwembad te kunnen. Tegenwoordig houden ze hun handen op bij papa en mama die dat vrijwillig betalen, want dan hebben ze weer een zaterdagmiddag rust, zonder de kinderen. Kost wat, maar dan heb je ook wat.
Wat uiteraard ook allang niet meer kan zonder een studieschuld, maar dat even terzijde.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 13:23 schreef Gia het volgende:
[..]
En dan hebben ze op hun 26ste een studieschuld van hier tot Tokyo en klagen ze dat ze geen huis kunnen kopen
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |