En dat zet je als groenlinks dan gewoon op de lijst? Serieus?quote:GroenLinks-kandidaat raadslid noemt Jutta Leerdam 'fascist op schaatsen' op Bluesky
Sinds haar olympische titel in Milaan wordt schaatsster Jutta Leerdam op sociale media overspoeld met felle, vaak hatelijke reacties. Niet zozeer vanwege haar eigen uitspraken, maar door de politieke standpunten van haar verloofde, de Amerikaanse influencer en bokser Jake Paul.
Paul sprak zich onlangs openlijk uit voor de Amerikaanse immigratiedienst ICE. In zijn boodschap pleitte hij voor respect voor wetshandhavers en hulpdiensten.
Volgens hem is het hypocriet om ICE af te wijzen, maar wél 911 te bellen als je in de problemen zit. Die steun kwam niet helemaal uit de lucht vallen: eerder postte hij al een vrolijke selfie met Donald Trump op Instagram, die hij zelf omschreef als onderdeel van een “geslaagde verjaardagsweek”.
Waar buitenlandse media vooral lof hebben voor Leerdams gouden race op de 1000 meter en haar nieuwe olympische record, is de sfeer online in Nederland een stuk grimmiger. Op platforms als Bluesky buitelen commentatoren over elkaar heen om niet alleen Jake Paul, maar ook Leerdam zelf hard aan te pakken.
De redenering is vaak hetzelfde: als je een relatie hebt met iemand die Trump steunt en ICE verdedigt, dan zegt dat volgens deze critici óók iets over jou.
BNNVARA-gezicht Tim Hofman vraagt zich bijvoorbeeld publiekelijk af wat het over Leerdam zegt dat de politieke voorkeur van haar partner voor haar geen breekpunt lijkt te zijn. Anderen trekken die lijn nog veel verder door en bestempelen zowel Paul als Leerdam zonder omwegen als racisten, fascisten of zelfs nazi's. De toon is daarbij geregeld ronduit agressief: van scheldkanonnades tot berichten waarin mensen Leerdam letterlijk het ergste toewensen, inclusief zware blessures waardoor ze nooit meer zou kunnen schaatsen.
Ook bekende namen mengen zich in het koor van verontwaardigde reacties. Zo wordt Leerdam neergezet als een "fascist op schaatsen" of iemand die "fascisten aanhangt", en zijn er commentatoren die vinden dat wie een relatie heeft met een "nazi", daarmee automatisch zelf ook in dat kamp thuishoort.
Anderen schrijven dat ze Leerdam niets gunnen en het ze niets kan schelen hoe goed ze kan schaatsen, zolang ze zich met iemand als Jake Paul inlaat. Kortom: terwijl Leerdam sportief gezien op een absoluut hoogtepunt staat, is ze online het mikpunt geworden van een ware tsunami aan politieke en persoonlijke haatreacties, die vooral zijn aangewakkerd door de steunbetuigingen van haar verloofde aan Trump en ICE.
Kandidaat gemeenteraadslid voor Groenlinks in Zutphen, Dinant van den Belt, heeft een Bluesky account. En daarop is hij 'antifa', zegt hij zelf. En dus anti-Jutta Leerdam, want haar vriendje is soms weleens positief over Donald Trump, en dan is Jutta natuurlijk 'een fascist op schaatsen'. Dat kan niet anders. En dat is dan een gemeenteraadslid. Hij heeft het bericht inmiddels overigens verwijderd.De Bluesky van Dinant van den Belt, kandidaat raadslid voor GL in Zutphen
Dit ja. Kan daar echt niet bij dat je dan kennelijk gewoon 0 vermogen hebt om eventjes na te denken of dit wel een handige actie is.quote:Op woensdag 18 februari 2026 14:37 schreef KoosVogels het volgende:
Zucht.
Waarom doen mensen toch zo idioot? En al helemaal als volksvertegenwoordiger.
Links Nederland is weer fout bezig. Dat zou rechts Nederland nooit doen. En rechts Amerika is helemaal het fatsoen zelve.quote:Op woensdag 18 februari 2026 14:42 schreef Caland het volgende:
[..]
Sinds Dinan van den Belt (die kent u niet) op bluesky (dat kent u ook niet) ergens commentaar op heeft is het EXTREEM GRIMMIG in dit land
Niet alleen of het een handige actie is, maar of je niet hulp moet gaan zoeken als dit werkelijk is hoe je in het leven staat en over anderen denkt. Het neigt welhaast naar een vorm van paranoïa.quote:Op woensdag 18 februari 2026 14:39 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Dit ja. Kan daar echt niet bij dat je dan kennelijk gewoon 0 vermogen hebt om eventjes na te denken of dit wel een handige actie is.
Het staat je vrij te laten zien dat je het beter kuntquote:Op woensdag 18 februari 2026 14:43 schreef Fok-it het volgende:
Lachwekkend artikel verder weer waarin het beeld wordt gewekt dat dit common ground in de Nederlandse media is met zogenaamd talloze bekende namen die het over nazi en facist hebben om vervolgens alleen een tweet van 1 gemeenteraadslid uit te lichten.
Nou inderdaad zeg. De gedachte dat Dinand van den fucking Belt ook tot de meltpot der linksen behoort. The horror.quote:Op woensdag 18 februari 2026 14:45 schreef Satan_Guardian_Angel het volgende:
zou me schamen links te zijn
Net alsof iedereen zo denkt die links is, ik vind die vriend van Jutta ook een rare maar het is haar keus en zij zal er gelukkig mee zijn en staat los van haar schaatsenquote:Op woensdag 18 februari 2026 14:45 schreef Satan_Guardian_Angel het volgende:
zou me schamen links te zijn
Bron: nieuwrechts.nlquote:Op woensdag 18 februari 2026 14:43 schreef Fok-it het volgende:
Lachwekkend artikel verder weer waarin het beeld wordt gewekt dat dit common ground in de Nederlandse media is met zogenaamd talloze bekende namen die het over nazi en facist hebben om vervolgens alleen een tweet van 1 gemeenteraadslid uit te lichten.
Ik streef als linkse om meer invloed te krijgen in de inrichting van de wereld. Dat is toch niet zo verkeerd?quote:Op woensdag 18 februari 2026 14:50 schreef Cruzinats het volgende:
Afgunst is een vereiste om links te zijn.
Iedereen moet gelijk zijn en privileges worden louter toegekend op basis van hoe loyaal je aan de ideologie bent. Dat is waar linkse mensen naar streven.
Ik kan me niet voorstellen dat mensen de inrichting van de wereld willen overlaten aan de rijksten en dus de sterkstenquote:Op woensdag 18 februari 2026 14:54 schreef torentje het volgende:
[..]
Ik streef als linkse om meer invloed te krijgen in de inrichting van de wereld. Dat is toch niet zo verkeerd?
Zou beginnen met kortere alinea's en minder vooringenomenheid.quote:Op woensdag 18 februari 2026 14:44 schreef Danny het volgende:
[..]
Het staat je vrij te laten zien dat je het beter kunt
zou het nog begrijpen als iemand op fok! het zei maar deze man heeft een maatschappelijke functiequote:Op woensdag 18 februari 2026 14:49 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Nou inderdaad zeg. De gedachte dat Dinand van den fucking Belt ook tot de meltpot der linksen behoort. The horror.
Klopt. Daarom wordt het ook afgekeurd. Door linksen nog wel.quote:Op woensdag 18 februari 2026 14:57 schreef Satan_Guardian_Angel het volgende:
[..]
zou het nog begrijpen als iemand op fok! het zei maar deze man heeft een maatschappelijke functie
Wij als Nederlanders behoren al tot de 1% van de rijksten op aarde. Zouden wij geen stem mogen hebben?quote:Op woensdag 18 februari 2026 14:55 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ik kan me niet voorstellen dat mensen de inrichting van de wereld willen overlaten aan de rijksten en dus de sterksten
Pfffft, het is overal nieuws.quote:Op woensdag 18 februari 2026 14:46 schreef Caland het volgende:
[..]
Ik weet eigenlijk niet wat ik treuriger vind: de domme mening van iemand die niemand kent of iemand die een nieuwsbericht meent te moeten maken over de domme mening van iemand die niemand kent.
Helaas gaat het in bepaalde media bij Jutta meestal niet om het schaatsen, maar om elke scheet die zij en Jake Paul verder laten. Er is weer een mooi nieuw celebritykoppel in de markt gezet dat helemaal uitgemolken moet worden.quote:Op woensdag 18 februari 2026 14:50 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Net alsof iedereen zo denkt die links is, ik vind die vriend van Jutta ook een rare maar het is haar keus en zij zal er gelukkig mee zijn en staat los van haar schaatsen
Inderdaad. Als je het hebt over een extreem grimmige sfeer en talloze reacties van bekende personen die nazi en facist uitspraken doen, om vervolgens 1 tweet van een nietszeggend raadslid te geven, dan ben je stemming aan het makenquote:Op woensdag 18 februari 2026 15:10 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ah, de toon van de reacties is weer eens verkeerd.
Dat nietszeggende raadslid voelde zich veilig genoeg om dit open en bloot te zeggen. Sterker nog, dit gebeurt dagelijks. Op universiteiten, in kranten, bij overheden.quote:Op woensdag 18 februari 2026 15:12 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Inderdaad. Als je het hebt over een extreem grimmige sfeer en talloze reacties van bekende personen die nazi en facist uitspraken doen, om vervolgens 1 tweet van een nietszeggend raadslid te geven, dan ben je stemming aan het maken
Doet niks af aan die totaal debiele tweet verder.
Jahaquote:Op woensdag 18 februari 2026 15:13 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat nietszeggende raadslid voelde zich veilig genoeg om dit open en bloot te zeggen. Sterker nog, dit gebeurt dagelijks. Op universiteiten, in kranten, bij overheden.
Zal je aan Danny, tevens eigenaar van Fok, moeten vragen.quote:Op woensdag 18 februari 2026 15:14 schreef kwiwi het volgende:
Mensen hebben een mening over een BN'er.. Ja, gras is groen. Dat is toch geen nieuws.
Maar waarom wordt er eigenlijk ineens zoveel dat op de FP staat ook hier gepost? Wat is dan nog de toegevoegde waarde van de FP?
Ik ben zelf geen vaste volger van het account van een kandidaat gemeenteraadslid van Zutphen.quote:Op woensdag 18 februari 2026 15:14 schreef yvonne het volgende:
[..]
Welnee, ik heb het echt overal al gelezen hoor.
Bijzonder want Google geeft behalve FOK! en nieuwrechts 0,0 andere bronnenquote:Op woensdag 18 februari 2026 15:14 schreef yvonne het volgende:
[..]
Welnee, ik heb het echt overal al gelezen hoor.
Ja ik zie dat hij de TS is dus daarom vroeg ik het.quote:Op woensdag 18 februari 2026 15:14 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Zal je aan Danny, tevens eigenaar van Fok, moeten vragen.
Dat zegt vooral iets over de media waar het geen nieuws is.quote:Op woensdag 18 februari 2026 15:11 schreef Caland het volgende:
[..]
Op obscure troepsites zoals nieuwrechts.nl en de frontpage hier, klaarblijkelijk
quote:Op woensdag 18 februari 2026 15:16 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Bijzonder want Google geeft behalve FOK! en nieuwrechts 0,0 andere bronnen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |