Veel van de illegale afstekers zijn vroeger als jongetje begonnen met legaal vuurwerk. Ik denk echt dat als vuurwerk niet meer genormaliseerd wordt dat we op den duur ook echt een serieuze afname van illegaal vuurwerk zullen zien.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:17 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Minder legale afstekers ja. Net zoveel zo niet meer illegaal spul
En je kan straks een vuurwerkvereniging opzetten met je buren. Ook leuk.
Onzinargument van de politie met een motief. Zij zijn immers groot voorstander van een algeheel verbod.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:18 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Zoals de politie zelf al aangeeft: de situatie is straks stukken overzichtelijker, omdat niet langer op elke hoek van de straat vuurwerk af wordt gestoken.
Je ziet het ook op het videomateriaal van afgelopen nieuwjaarsnacht. Jeugd gooit een molotovcocktail naar de politie en de politie zorgt dat ze zo snel mogelijk wegkomen in plaats van in te grijpen.quote:Op donderdag 1 januari 2026 14:16 schreef Red_85 het volgende:
Dat is ook naïef van de politiek/autoriteiten zo te denken. Denk je dat ze op ieder knallertje af gaan komen straks? Kon nu ook al he, immers is afsteken sowieso verboden op alle dagen behalve de nieuwjaarsnacht. Heb de politie echt nog nooit zien opdraven tegen knal jeugd.
Ik probeer dat punt al een paar jaar te maken, maar het lijkt nog niet echt over te komen.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:26 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nogmaals, het gaat ook om de cultuurverandering die je hiermee in gang zet. Vuurwerk wordt niet langer genormaliseerd.
Er zijn wel meer zaken illegaal waar nauwelijks op te handhaven is, dat is niet echt een sterk argument.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:27 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Onzinargument van de politie met een motief. Zij zijn immers groot voorstander van een algeheel verbod.
Een zelfde soort verbod op zwaar spul waar ze nooit op groots handhaafden en ook eenzelfde soort verbod op afsteken buiten 2200-0200 waar ze nooit op reageerden?
Het probleem is dat met O&N rellen de cultuur is. Rellen kan ook met minder of zelfs zonder vuurwerk.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:26 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nogmaals, het gaat ook om de cultuurverandering die je hiermee in gang zet. Vuurwerk wordt niet langer genormaliseerd.
Zelfde argument als met roken en drinken.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:27 schreef Zwoerd het volgende:
[..]
Veel van de illegale afstekers zijn vroeger als jongetje begonnen met legaal vuurwerk. Ik denk echt dat als vuurwerk niet meer genormaliseerd wordt dat we op den duur ook echt een serieuze afname van illegaal vuurwerk zullen zien.
Recente onderzoeken wijzen uit dat 60% van de sigaretten in NL uit het buitenland komt, die kanalen zijn er gewoon.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:26 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat zijn wel bepaalde groepen die dat doen. Er zijn echt legio mensen die niet naar Duitsland of Belgie rijden voor goedkope sigaretten en benzine. En ook niet voor vuurwerk.
Wanneer je fel gekant bent tegen een verbod, dan wil je dat ook helemaal niet horen. Je probeert jezelf ervan te overtuigen dat een totaalverbod niet is te handhaven.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:29 schreef Zwoerd het volgende:
[..]
Ik probeer dat punt al een paar jaar te maken, maar het lijkt nog niet echt over te komen.
My god...quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:26 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat zijn wel bepaalde groepen die dat doen. Er zijn echt legio mensen die niet naar Duitsland of Belgie rijden voor goedkope sigaretten en benzine. En ook niet voor vuurwerk.
Zwarte Piet is dan ook niet verboden. Het drinken van alcohol is nog doodnormaal, net zoals 10 of 20 jaar geleden. Voor roken geldt hetzelfde.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:30 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zelfde argument als met roken en drinken.
Nu is iedereen aan het vapen geslagen, met smaakjes.
Zwarte piet is ook met een revival bezig.
Wensdenken.
Daarbij zal men in de gemiddelde wijk ook niet echt bekend willen staan als die tokkie die vuurwerk de grens over smokkelt. Zal ongetwijfeld anders liggen in de wat mindere wijken, maar een verandering zet het wel in gang.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:32 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wanneer je fel gekant bent tegen een verbod, dan wil je dat ook helemaal niet horen. Je probeert jezelf ervan te overtuigen dat een totaalverbod niet is te handhaven.
En inderdaad, illegaal vuurwerk zal niet ineens verdwijnen. Ook komende jaarwisseling zal er weer een hoop worden geknald. Maar het gaat erom dat nieuwe generaties niet langer opgroeien met vuurwerk.
Op dit moment wordt nog vooral schouderophalend gereageerd op vuurwerk, zelfs het illegale spul. Het hoort immers bij de jaarwisseling, zo is de gedachte. Maar dat zal geleidelijk veranderen. Vuurwerk is straks niet meer normaal. Dat leidt tot een maatschappelijke cultuurverandering.
Dit dus.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:30 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Recente onderzoeken wijzen uit dat 60% van de sigaretten in NL uit het buitenland komt, die kanalen zijn er gewoon.
Natuurlijk zijn die kanalen er, maar dan nog zijn er genoeg mensen die daar geen gebruik van maken, en dat ook niet gaan doen.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:30 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Recente onderzoeken wijzen uit dat 60% van de sigaretten in NL uit het buitenland komt, die kanalen zijn er gewoon.
Juist de strengere maatregelen t.o.v. roken werkte wel bij de jeugd, ware het niet dat de tabaksindustrie d.m.v. vapes op een vrij slinkse manier weer een voet tussen de deur kreeg.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:34 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Zwarte Piet is dan ook niet verboden. Het drinken van alcohol is nog doodnormaal, net zoals 10 of 20 jaar geleden. Voor roken geldt hetzelfde.
Ik vind dat niet zo'n goede vergelijking. Als mensen echt zo'n enorme drang zouden hebben naar vuurwerk afsteken, zou het er in de landen om ons heen ook wel zo belachelijk aan toe gaan als ons.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:30 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zelfde argument als met roken en drinken.
Nu is iedereen aan het vapen geslagen, met smaakjes.
Zwarte piet is ook met een revival bezig.
Wensdenken.
Kan je dan dus ook stellen dat het geen probleem is als heel het jaar lang vuurwerk verkocht wordt?quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:18 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Exact.
Maak van 'niet zo sterk' maar 'onzin'.
Met alles wat nu ook al geldt, is het ook geen sterk argument om het lichte legale sierspul ook te verbieden. Alles is al aanwezig voor handhaving op de schoften, maar het gebeurd gewoonweg niet. Al jaren. Daarom vind ik het naïef te denken dat het nu 'anders' gaat zijn.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:29 schreef Caland het volgende:
[..]
Er zijn wel meer zaken illegaal waar nauwelijks op te handhaven is, dat is niet echt een sterk argument.
Er is zowel een politieke als maatschappelijke meerderheid voor dit verbod. Ook niet voor niets.
Natuurlijk, want niet iedereen woont dicht bij de grens. Maar zelfs wij (omgeving Dordrecht) gaan een aantal keer per jaar naar Duitsland. Soort van uitje met inslaan van o.a. drogisterijspullen. Plus je kan daar gewoon net weer eens wat anders kopen wat je hier in Nederland niet hebt. En ja dan gaan er ook een aanzienlijke aantal sigaretten mee.. Want het is echt zoveel goedkoper...quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:34 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Natuurlijk zijn die kanalen er, maar dan nog zijn er genoeg mensen die daar geen gebruik van maken, en dat ook niet gaan doen.
Ha!quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:37 schreef Zwoerd het volgende:
[..]
Ik vind dat niet zo'n goede vergelijking. Als mensen echt zo'n enorme drang zouden hebben naar vuurwerk afsteken, zou het er in de landen om ons heen ook wel zo belachelijk aan toe gaan als ons.
Dit is echt een typisch dingetje van de Nederlandse cultuur waar veel mensen graag verandering in willen.
Al zorgt het in het eerste jaar ‘slechts’ voor 10% minder vuurwerkslachtoffers op de SEH en brandjes dan is dat al een mooi vertrekpuntquote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:38 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Met alles wat nu ook al geldt, is het ook geen sterk argument om het lichte legale sierspul ook te verbieden. Alles is al aanwezig voor handhaving op de schoften, maar het gebeurd gewoonweg niet. Al jaren. Daarom vind ik het naïef te denken dat het nu 'anders' gaat zijn.
Ff voor de duidelijlheid. Ik zelf steek niks af, gewoon zonde van mn geld. Dus ik sta er neutraal in, geen voorstander, geen tegenstander.
Allemaal onzin!quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:40 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Natuurlijk, want niet iedereen woont dicht bij de grens. Maar zelfs wij (omgeving Dordrecht) gaan een aantal keer per jaar naar Duitsland. Soort van uitje met inslaan van o.a. drogisterijspullen. Plus je kan daar gewoon net weer eens wat anders kopen wat je hier in Nederland niet hebt. En ja dan gaan er ook een aanzienlijke aantal sigaretten mee.. Want het is echt zoveel goedkoper...
Zie het niet gebeuren. De zware rellen met illegaal shit gaan niet verdwijnen.quote:Op vrijdag 2 januari 2026 11:41 schreef Caland het volgende:
[..]
Al zorgt het in het eerste jaar ‘slechts’ voor 10% minder vuurwerkslachtoffers op de SEH en brandjes dan is dat al een mooi vertrekpunt
Zoals vaker gesteld is het vooral iets voor de lange termijn
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |