abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Redactie Sport maandag 29 december 2025 @ 18:35:55 #151
451829 crew  H.Vviv
pi_219657010
Einde seizoen voor Sweeck.
pi_219660796
Ach De Lau.

Erg jammer.
quote:
Einde seizoen voor Laurens Sweeck na stevige val in Loenhout

Het crossseizoen van Laurens Sweeck (32) zit er eind december al op. De renner van Crelan-Corendon kwam maandag stevig ten val in Loenhout en moet onder het mes.

Redactie
29 december 2025, 18:37
Laatste update: 18:46

Bij het opdraaien van de laatste rechte lijn in Loenhout schoof Sweeck onderuit. Meteen was duidelijk dat hij zich ernstig bezeerd had, want de Belgische kampioen van 2020 bleef liggen en kon niet meer verder.

Sweeck liep een ontwrichting van het gewricht tussen het sleutelbeen en de schoudergordel in de hoogste graad op, zo meldt zijn ploeg. Hij wordt morgen geopereerd door dokter Tom Claes in Herentals.

Het seizoen van Sweeck zit er meteen op. Hij moet het BK in Beringen op 11 januari en het WK in Hulst op 2 februari dus missen.
Bovendien is Sweeck met nog vier manches te gaan de leider in het Wereldbeker-klassement. Maar die plaats zal hij dus niet kunnen verdedigen.

Sweeck won dit seizoen één keer. Op 11 november was hij de beste in de Superprestige-cross in Niel.
The owls are not what they seem
  maandag 29 december 2025 @ 20:55:27 #153
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_219660872
Wat zonde, ach de Lau
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_219663193
Sneu, was vooral de laatste maanden goed bezig met de wereldbeker als haalbaar doel.
pi_219663236
Verder ach Wout en ach Belgische fans.

Las afgelopen week ook al ergens dat er kritiek was op de kop van Sporza. "Del Grosso nieuwe Nederlandse plaaggeest voor Van Aert." Op zich geen rare kop, maar in deze tijd wel een goede manier om een paar marginalen op te jutten richting Del Grosso.
pi_219667462
quote:
Toen we nog wel eens een modderparcours hadden :{
pi_219667463
pi_219667469
quote:
“Ons doel? Blijven feesten. Ik vraag thuis wel wie gewonnen heeft”: waarom de cross van Loenhout de reputatie van “zuipcross” heeft

Liefhebbers die al om 7 uur ‘s ochtends “inpilsen” en een burgemeester die baldadige jongeren weert met huisarrest: de cross in Loenhout bruist van de sfeer, maar heeft ook een ietwat bedenkelijke reputatie. “Wij supporteren voor Thibau Nys! Hoezo, die verschijnt niet aan de start?”

“Dit is de cross van de zware mannen van de Kempen.” Zo klonk het bij Sporza-commentator Paul Herygers in aanloop naar de veldrit in Loenhout. Al een half seizoen kondigt Herygers, die als ex-prof samen met Ruben Van Gucht commentator is, deze veldrit in de Noorderkempen aan als “dé cross der crossen”.
Met de “zware mannen van de Kempen” heeft Herygers het niet over thuisrijders Wout van Aert en Mathieu van der Poel, die beiden zo dichtbij wonen dat ze met de fiets naar de cross kwamen. Nee, die “zware mannen”, dat zijn de supporters in Loenhout, die al jaren door organisatoren gevierd maar ook gevreesd worden. En dat bleek deze editie meer dan ooit het geval.

“Hou het alsjeblieft netjes, dames en heren, dit was bijna einde verhaal voor de wereldkampioen.” De cross is nog maar vijf minuten bezig wanneer de omroeper de supporters ter orde moet roepen via de luidsprekers. Een achteloze toeschouwer had Van der Poel in de openingsronde bijna ten val gebracht met zijn hand. De politie haalde de man onmiddellijk van het parcours voor verhoor.

Op basis van dat verhoor en van de videobeelden bleek dat de man onopzettelijk handelde. De organisatoren slaakten een zucht van opluchting. Want kwaad opzet, dat kan een cross die in de volksmond “de zuipcross” genoemd wordt, missen. Met supporters die ver boven hun theewater zijn, liep het er al eerder fout. Zoals toen Sven Nys in 2012 naar eigen zeggen in elke ronde een pint over zich kreeg (ter info: het parcours in Loenhout is goed voor zeven pinten).

“Als je mensen in een varkensstal steekt, krijg je varkens”, zegt Dieter Wouters. De burgemeester van Wuustwezel, de fusiegemeente waaronder Loenhout valt, vertelt over zijn taak om het volksfeest in goede banen te leiden. “Ieder jaar is het een geweldig feest, maar het is ook altijd bang wachten op het verlossende berichtje dat het plein zonder grote incidenten afgesloten is.”

“Vroeger liep het te vaak uit de hand, daarom hebben we besloten de hele feestbeleving op te waarderen”, aldus de burgervader, die vertelt hoe een kwaliteitsvollere belichting en bevloering de feesttent op het crossterrein vandaag minder tot een varkensstal maakt. “Er ligt planché tegen de modder”, aldus Wouters, die ook hardere maatregelen trof, zoals meer camera’s en een “crossverbod”.

“Er zijn een aantal jongeren die we proberen weg te houden van bepaalde evenementen, waaronder de cross”, aldus Wouters. Hij zegt dat het moeilijk is voor een burgemeester om iemand écht thuis te houden, maar een “preventief gesprek met de ouders” werpt vaak al zijn vruchten af. Kortom, wat in grootsteden gebruikt wordt tegen rellen tijdens oudejaarsavond, wordt in Loenhout ingezet tijdens de cross: huisarrest.

“De zware mannen van de Kempen? Da zin de bouwvakkers”, zegt Jo (43), een zelfstandig muurmetser uit Mol. “Toen ik dat hoorde, dat den Herygers het op tv had over ‘de zware mannen van de Kempen’, wist ik: wij moeten onze taak volbrengen vandaag.” Die taak omschrijft Jo in maateenheden bier. Ook voor zijn Kempische vrienden is de koers bijzaak. “Voor wie supporteren wij vandaag?”, vraagt de ene zich luidop af. “Voor Thibau Nys!”, antwoordt een andere. Wisten zij veel dat de kleine Nys in Loenhout niet aan de start zou komen.

Wat verder troept een andere Kempische vriendengroep samen. “Met de cross hebben we niks”, zegt Dieter, een 29-jarige loodgieter. De vriendengroep uit Mol kwam maandagochtend om zeven uur samen, om “in te pilsen”. Met de bus kwamen ze naar Loenhout, waar de cafés voor de gelegenheid om acht uur openden.

“Vandaag draai ik een derde van mijn jaaromzet”, zegt Lou, cafébaas van Bij Sonja en Lou. Drie uur vóór de eerste eliterenner in Loenhout moet opdraven, staat zijn dansvloer vol. Hetzelfde tafereel iets verderop in café De Zwaluw, waar pinten per bak besteld worden.

“Dit zie je nergens anders”, zegt Danny (55). De Nederlandse crossfanaat staat in de hoek van het café met pretoogjes naar het ‘officieuze WK-polonaisedansen voor twaalf uur ‘s middags’ te kijken. “Bij ons in Nederland komen ze voor het rondje (op het parcours, red.). En dan nog interesseert het hen enkel als er een Nederlander wint. Hier weten ze dat een Nederlander wint, en komen ze tóch. Gewoon voor de sfeer.”

Alarm gezet
Net als de cafés in Loenhout, blijft ook de feesttent tijdens de hele cross afgeladen vol. Volgens de organisatie goed voor 5.000 mensen, oftewel een derde van het publiek. Je staat er helemaal weg van het parcours, zelfs de grote schermen kun je van in de tent niet zien. Kortom, van de cross maak je niks mee. Een gevaar voor de renners vormen de meest feestlustigen zo alvast niet.

Tussen de “zware mannen” die hier en daar de ambitie uitspreken “om een vélo te zien”, staat ook Charissa, een Kempische vrouw van in de twintig. “Wat de bedoeling is? Hier in de tent blijven feesten tot onze bus naar Kasterlee vertrekt, en thuis vragen wie er gewonnen heeft.”

Wanneer Van der Poel over de finish rijdt, neemt de dj in de feesttent dan toch het woord door de micro. Om de winnaar aan te kondigen? Nee hoor, om het volgende nummer in te zetten: “En we gaan naar links... En rechts.”

Nu begrijp ik waarom een van die “zware mannen van de Kempen” me vooraf had verteld dat hij een alarm had gezet om 16 uur. Zodat hij wist “wanneer de koers gedaan was”, en de bus naar Mol weer zou vertrekken.
pi_219668588
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 december 2025 02:19 schreef wimderon het volgende:

[..]
Toen we nog wel eens een modderparcours hadden :{
Einde tijdperk moddercrossen inderdaad :{
pi_219669662
Diegem _O_

Diegem zonder turbocross _O_

Diegem zonder regen in de afgelopen tijd -O-
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
  dinsdag 30 december 2025 @ 10:35:40 #161
328924 Frozen-assassin
STAY STRONG APPIE
pi_219669698
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 december 2025 02:23 schreef wimderon het volgende:

[..]

:')
  Moderator dinsdag 30 december 2025 @ 11:06:18 #162
198822 crew  Rellende_Rotscholier
Robbertje matten met de wouten
pi_219670178
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 december 2025 02:23 schreef wimderon het volgende:

[..]

Ik heb dit met stijgende verbazing gelezen.
Het blijft toch een merkwaardige sport hè, dat wielrennen.
  Moderator dinsdag 30 december 2025 @ 11:06:43 #163
198822 crew  Rellende_Rotscholier
Robbertje matten met de wouten
pi_219670182
Tussen de “zware mannen” die hier en daar de ambitie uitspreken “om een vélo te zien”, staat ook Charissa, een Kempische vrouw van in de twintig. “Wat de bedoeling is? Hier in de tent blijven feesten tot onze bus naar Kasterlee vertrekt, en thuis vragen wie er gewonnen heeft.”

Is dit peak België?
Het blijft toch een merkwaardige sport hè, dat wielrennen.
  dinsdag 30 december 2025 @ 11:11:38 #164
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_219670283
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 december 2025 11:06 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Tussen de “zware mannen” die hier en daar de ambitie uitspreken “om een vélo te zien”, staat ook Charissa, een Kempische vrouw van in de twintig. “Wat de bedoeling is? Hier in de tent blijven feesten tot onze bus naar Kasterlee vertrekt, en thuis vragen wie er gewonnen heeft.”

Is dit peak België?
Nee peak België is dat ze daarna dronken in de auto naar huis rijden
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_219670456
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 december 2025 11:06 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Tussen de “zware mannen” die hier en daar de ambitie uitspreken “om een vélo te zien”, staat ook Charissa, een Kempische vrouw van in de twintig. “Wat de bedoeling is? Hier in de tent blijven feesten tot onze bus naar Kasterlee vertrekt, en thuis vragen wie er gewonnen heeft.”

Is dit peak België?
Ik heb thuis dit prachtige boek, vol sfeerbeelden van de cross en Vlaanderen.
https://www.bol.com/nl/nl/p/cyclocross/9200000000049616/

het is precies 50/50 gevuld met dronken fans en door het slijk ploeterende renners :D
Mijn foto's op Flickr!
[b]Op 15-09-2006 10:28 schreef Hans_Gielus[/b]
Namens Fryslân hoop ik dat je van een berg afkukelt _O-
pi_219670485
quote:
10s.gif Op dinsdag 30 december 2025 10:33 schreef franklop het volgende:
Diegem _O_

Diegem zonder turbocross _O_

Diegem zonder regen in de afgelopen tijd -O-
Op kantoor al de hele dag geen broekje aan, omdat er vanavond cross is!
Jack does it in real time...
pi_219670487
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 december 2025 11:06 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Tussen de “zware mannen” die hier en daar de ambitie uitspreken “om een vélo te zien”, staat ook Charissa, een Kempische vrouw van in de twintig. “Wat de bedoeling is? Hier in de tent blijven feesten tot onze bus naar Kasterlee vertrekt, en thuis vragen wie er gewonnen heeft.”

Is dit peak België?
Nee deze simpelheid kan je veel breder trekken dan België. Dit had ook een citaat van de gemiddelde Nederlandse bezoeker van een voetbalstadion kunnen zijn.
The owls are not what they seem
pi_219670520
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 december 2025 11:20 schreef Gripper het volgende:

[..]
Ik heb thuis dit prachtige boek, vol sfeerbeelden van de cross en Vlaanderen.
https://www.bol.com/nl/nl/p/cyclocross/9200000000049616/

het is precies 50/50 gevuld met dronken fans en door het slijk ploeterende renners :D
Linkje werkt helaas niet bij mij.

Om welk boek gaat het? Mijn interesse is gewekt.
The owls are not what they seem
pi_219671673
https://sporza.be/nl/2025(...)nager~1767038993153/

Kans gemist om in mijn thuishaven het voorjaar van Tadeüs te hypothekeren.
  dinsdag 30 december 2025 @ 12:42:31 #170
454292 Koffieplanter
Straight Cash Homie
pi_219671794
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 december 2025 12:37 schreef The_Undertone het volgende:
https://sporza.be/nl/2025(...)nager~1767038993153/

Kans gemist om in mijn thuishaven het voorjaar van Tadeüs te hypothekeren.
Jammer, had hem graag als een gieter zien afgaan.
Put these foolish ambitions to rest.
pi_219672042
Femke kon zeker niet op tijd een fiets lenen
Jack does it in real time...
pi_219672139
quote:
9s.gif Op dinsdag 30 december 2025 12:54 schreef DeeBee het volgende:
Femke kon zeker niet op tijd een fiets lenen
Die had ze just verkocht aan Fouqenet.
The owls are not what they seem
pi_219672274
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 december 2025 11:26 schreef DiegoFuser het volgende:

[..]
Linkje werkt helaas niet bij mij.

Om welk boek gaat het? Mijn interesse is gewekt.
Zo dan misschien? Nieuw niet meer te koop, maar de Slegte heeft m nog. Het is al wel een paar jaar oud, dus de hoofdpersonen heten Zdenek, Sven en Niels :)

https://www.deslegte.com/cyclocross-1563173/
Mijn foto's op Flickr!
[b]Op 15-09-2006 10:28 schreef Hans_Gielus[/b]
Namens Fryslân hoop ik dat je van een berg afkukelt _O-
pi_219674697
Ploeg Sven Nys krijgt nieuwe naam vanaf 2026 en dat is een hele mond vol...

🇧🇪 Baloise Verzekeringen-Het Poetsbureau Lions
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
pi_219678320
De Scheefpoeper en Pol zijn live.

En er is een recon:
Bekijk deze YouTube-video
The owls are not what they seem
pi_219678541
Ach Inge.

Het waren 50 fantastische meters.
The owls are not what they seem
pi_219678576
Puck schroeit.
The owls are not what they seem
pi_219679105
De Nederlandse driekleur en dan de Luxemburgse driekleur.
pi_219679122
Het gaat bij Ruben en Pol al uitgebreid over LOTTE en Axel.
The owls are not what they seem
pi_219679143
Schreiber gaat beter door het zand dan Pieterse.
pi_219679191
Puck begint te chocken
The owls are not what they seem
pi_219679348
In het zand is het verschil wel groot. Maar dit lijkt te lukken voor Pieterse.
pi_219679389
Leuk voor Puck.

Hopelijk maken Tibo en Tibor er iets meer een show van.
The owls are not what they seem
pi_219680165
Simpele Yara kookt goed voor Niels Vandeputte.

Het verbaast mij dat Yara snapt hoe een fornuis aangaat.
The owls are not what they seem
pi_219680216
Definitief einde tijdperk Bart Wellens.
The owls are not what they seem
  dinsdag 30 december 2025 @ 19:47:46 #186
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_219680339
Erg mooi voor de sympathieke Puck
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_219680419
Leuk voor Puckgodin
  dinsdag 30 december 2025 @ 19:59:21 #188
311468 Van_Poppel
Voormalig kopman van Gertje
pi_219680609
Hup Tibor
  dinsdag 30 december 2025 @ 20:00:14 #189
311468 Van_Poppel
Voormalig kopman van Gertje
pi_219680627
Chute De Witte
pi_219680628
Sjuut general
  Moderator dinsdag 30 december 2025 @ 20:00:28 #191
198822 crew  Rellende_Rotscholier
Robbertje matten met de wouten
pi_219680630
CHUTE
Het blijft toch een merkwaardige sport hè, dat wielrennen.
  Moderator dinsdag 30 december 2025 @ 20:00:40 #192
198822 crew  Rellende_Rotscholier
Robbertje matten met de wouten
pi_219680634
Vanthourenhout is ZIEDEND.
Het blijft toch een merkwaardige sport hè, dat wielrennen.
  dinsdag 30 december 2025 @ 20:00:43 #193
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_219680636
Ach witte
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_219680641
Chute en De Witte krijgt het halve peloton over zich heen.
The owls are not what they seem
  dinsdag 30 december 2025 @ 20:01:05 #195
454292 Koffieplanter
Straight Cash Homie
pi_219680647
Hij start een seconde te laat en schiet dan door. Eigen schuld.
Put these foolish ambitions to rest.
pi_219680648
Ja dat was niet slim
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
  dinsdag 30 december 2025 @ 20:01:11 #197
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_219680649
Kijk nou wat ie doet
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_219680652
De witte is zelf de oorzaak
pi_219680656
Lekker gewerkt.
sig verwijderd door FA
pi_219680664
De Canadees ziet zijn kansen op de zege ook vervliegen
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')