quote:
Model, catwalkcoach en leerkracht in spe: dit is Valentine Besard (20), de nieuwe partner van Ruben Van Gucht
Ze studeert voor leerkracht secundair onderwijs, werd drie jaar geleden gekroond tot Miss Grace Benelux en werkt als model en catwalkcoach. Valentine Besard (20) haalt alles uit het leven, en doet dat sinds kort aan de zijde van Ruben Van Gucht (38). Maar wie is Valentine – behalve getalenteerd, knap en uitermate gedreven – eigenlijk? Een portret van de West-Vlaamse schone. “Ik had nooit gedacht dat dit mijn leven zou zijn.”
Het slotevenement van De slimste mens ter wereld, de Kerstjumping in Mechelen, de uitreiking van de Gouden Schoen… De voorbije maanden was Valentine Besard niet weg te denken op de rode loper. En daar stond het jonge model, die tevens studeert voor leerkracht secundair onderwijs Engels en geschiedenis, niet alleen te shinen.
Zo werd Valentine steevast geflankeerd door Ruben Van Gucht, die ze al een tijdje haar partner mag noemen. Sinds de VRT-sportjournalist vorig jaar toegaf dat hij een open huwelijk heeft met de Kroatische atletiekvedette Blanka Vla¨ić (42) – tevens de moeder van Rubens driejarige zoontje Mondo -, verstopt hij zijn andere liefdespartners niet langer.
Dat Ruben het meent met Valentine, mag alvast blijken uit z’n Instagrampagina. Zo heeft hij een fotoreeks met Besard bij één van z’n drie vastgepinde berichten staan. Daarnaast regent het ook hartjes en lieve woorden op haar pagina. “Passie, doorzettingsvermogen en talent. Blijf altijd je dromen najagen baby”, valt te lezen onder een recente fotoreeks van het model. Hoe de twee elkaar leerden kennen en wanneer de vonk precies oversprong, blijft nog eventjes hun geheim.
Al lijkt het weinig waarschijnlijk dat Valentines ouders daar een aandeel in hadden. Zo is mama Isabelle – oh ironie, wanneer je partner zijn rijbewijs kwijt is – griffier in de politierechtbank van Brugge, en is papa Rolf dan weer zaakvoerder van digitaal optimalisatiebedrijf Zebrix. Waarschijnlijker is het dat Ruben en Valentine elkaar leerden kennen in de coulissen van de showbizz. Zo lijkt Besard geen onbekende voor housewives Amy De Winter (30) en Julie Boone (30), die regelmatig haar foto’s liken op Instagram.
Hard werken
Op vele vlakken lijken Ruben en Valentine – goed voor zo’n twaalfduizend volgers op Instagram - alvast een prima match. Beiden weten ze dat je hard moet werken voor je dromen. Van Gucht als sportjournalist, presentator en tv-gezicht. Valentine als catwalkcoach en model. Een passie waar ze op haar elfde mee aan de slag ging, en die haar ondertussen al heel wat mooie opdrachten bracht. Zo werd ze het afgelopen jaar onder andere nog geboekt voor het Italiaanse lingeriemerk Intimissimi.
Spannend
Kansen waar ze – in een andere Instagrampost – dankbaar op terugblikt. “Nooit in mijn leven had ik gedacht dat deze passie een levensstijl zou worden”, aldus Valentine. “Dankjewel 2025, en dankjewel aan alle merken, fotografen, sponsors, visagisten, evenementen... die vorig jaar, dit jaar en hopelijk nog vele jaren daarna met me hebben samengewerkt. Zonder jullie zou ik mijn passie niet als werk kunnen uitoefenen.”
Dat ze – vanwege haar romance met Van Gucht – in 2026 ook haar eerste stapjes zet in BV-land, lijkt Valentine alvast niet af te schrikken. “Ik vind het wel spannend, maar heb er zin in”, vertelde ze – op de rode loper van de Gouden Schoen – aan Het laatste nieuws. “Met Ruben voel ik me op mijn gemak.”
Bijzonder respectvol
Iemand die zich alvast niet verbaast over de sterke klik tussen Valentine en het VRT-gezicht, is ontwerpster Ebru Sari. Zij leerde Valentine enkele jaren geleden kennen, toen ze deelnam aan Miss Grace Benelux – en die wedstrijd ook won. “Nadien hebben we contact gehouden”, aldus Ebru. “Dat deden we vooral omdat zij uitermate sympathiek en sociaal is. Ze is iemand met wie het gemakkelijk klikt, en die ook nog eens op een bijzonder respectvolle en volwassen manier met mensen omgaat. Ze luistert naar advies, staat open voor suggesties en vertrouwt op het creatieve verloop. Dat maakt het werken met haar vlot en aangenaam.”
Ook met Van Gucht heeft Ebru een goed contact, zegt ze. “Twee jaar geleden was Ruben aanwezig op mijn dertigste verjaardag, waarvoor ik een evenement organiseerde in het casino van Knokke. Ik vind hem een zeer toffe, sociale en toegankelijke man. Hoe ik hen ken, vind ik dat Valentine en Ruben samen een heel mooie match vormen. Ze hebben een sterke uitstraling, en daarmee trek je vanzelf aandacht.”
Zacht en oprecht
Ebru was dan ook vereerd toen ze Valentine mocht kleden voor de Gouden Schoen. “Ze contacteerde me enkele weken geleden, met de vraag of ik haar aan een geschikte look kon helpen”, legt ze uit. “Aangezien Valentine samen is met een sportpresentator, wist ik dat ze sowieso extra in de spotlight zou staan. Doorgaans draagt ze vaak zwart of donkere kleuren – wat haar prachtig staat -, maar voor deze gelegenheid vond ik rood een geschikte keuze. Zonder te overdrijven: het geheel voelde zacht en oprecht. Eigenlijk helemaal in lijn met wie zij is, en ook met wat haar naam uitstraalt - warmte en liefde.”
Daarmee lijken de kaarten, ondanks het leeftijdsverschil van achttien jaar, goed te liggen voor een fijne romance – weliswaar op voorwaarde dat Valentine Rubens polyamoureuze levensstijl respecteert. “Iemand beloven dat ik altijd trouw zal zijn, dat zit niet meer in mij”, vertelde het VRT-gezicht afgelopen zomer nog aan deze krant. “Als je me wil zoals ik ben, moet je aanvaarden dat ik dat nooit zal doen.”