Communisme? Dit is juist kapitalisme in actie: de staat die onteigent zodat grote bedrijven kunnen uitbreiden en meer winst kunnen maken.quote:Op donderdag 20 november 2025 00:14 schreef Vvdjemoeder het volgende:
[..]
Onteigening is eerder communisme?
De gemeenteraad stemt voor zijn eigen opheffing.quote:Op donderdag 20 november 2025 00:00 schreef Vvdjemoeder het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)-met-verdwijnen-dorp
Gemeenteraad Moerdijk stemt in met verdwijnen dorp
Het dorp Moerdijk in Noord-Brabant verdwijnt. Daarmee heeft de gemeenteraad van de veel grotere gelijknamige gemeente vanavond ingestemd. Het plan kreeg 19 stemmen voor en 3 stemmen tegen, schrijft Omroep Brabant.
Dat betekent dat de 1100 inwoners op zoek moeten naar een andere woonplaats. Voor hen is nog geen oplossing, al benadrukken alle partijen dat voor hen goed moet worden gezorgd.
Voorafgaand aan de raadsvergadering spraken inwoners met emoties over het naderende einde van hun dorp. "Er wordt niet alleen een heel dorp weggeveegd, maar ook een hele gemeenschap", zei een 23-jarige inwoner.
Knooppunt in energietransitie
De gemeente onderzocht jarenlang alternatieven, maar komt tot de conclusie dat het dorp moet verdwijnen om over tien jaar ruimte te maken voor project Powerport. Daarmee is 450 hectare gevonden voor energie-infrastructuur, groei en verduurzaming.
NOS
Zo ligt Moerdijk ingeklemd tussen de industrie
Het Moerdijkgebied wordt dan een belangrijk knooppunt in de energietransitie. Zo komt er een nieuw stroomstation waar door windmolens op zee opgewekte energie aan land op het stroomnet wordt gekoppeld. Die stroom is nodig voor woningen en bedrijven en moet Nederland minder afhankelijk van het buitenland maken.
Op 1 december willen gemeente, Rijk en provincie verder beslissen over de randvoorwaarden om het haven- en industrieterrein uit te breiden.
Nee hoor. Het gaat om het dorp Moerdijk. De gemeente Moerdijk blijft gewoon.quote:Op donderdag 20 november 2025 08:35 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
De gemeenteraad stemt voor zijn eigen opheffing.
nee dat kan niet , het verdwijnen van dat dorp is maatschappelijke noodzaakquote:Op vrijdag 14 november 2025 12:04 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Je kunt ook de grootste 'fuck you' woning behouden...
[ afbeelding ]
Onzin, het is een politieke keuzequote:Op donderdag 20 november 2025 09:41 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee dat kan niet , het verdwijnen van dat dorp is maatschappelijke noodzaak
net als dat er een nieuwe spoorlijn moet komen dan moet er wel eens een boerderij aan de kant , zoals bij de Betuwelijn
Het is een opdracht van het landelijk bestuur om Nederland minder afhankelijk te maken van het buitenland.quote:
Dan moet je zelf weer de moeite doen in een periode van enorme stress.quote:Op donderdag 20 november 2025 09:17 schreef TweedeKlum het volgende:
Ik neem toch aan dat er massaal bezwaar gemaakt gaat worden? Laat ze maar bloeden, sowieso al bespottelijk dat ze met 95% van de taxatiewaarde aan komen zetten terwijl dat natuurlijk 100% moet zijn, procedeer ze helemaal de moeder zou ik zeggen.
Voornamelijk dus voor de energie'transitie'.quote:Op donderdag 20 november 2025 09:58 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Het is een opdracht van het landelijk bestuur om Nederland minder afhankelijk te maken van het buitenland.
Dus echt met kapitalisme heeft het niet veel te maken.
ja je kunt een spoorlijn ook iets anders leggen , maar het dient wel een maatschappelijk doel , heeft de overheid de keuze gemaakt dan MOET je wegquote:Op donderdag 20 november 2025 09:48 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Onzin, het is een politieke keuze
Tussen het huidige haven en industriegebied en Willemstad is ruimte genoeg
Je zou wel eens wat minder naar beneden(lees links) mogen trappen, want mensen lager in de hiėrarchie hebben geen invloed op het beleid van bovenaf, en het is onterecht om hen verantwoordelijk te houden voor beslissingen die buiten hun macht liggen.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:01 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Voornamelijk dus voor de energie'transitie'.
De linkse 'hobby'.
Bovendien is het duiden als een linkse hobbie niet helemaal juist. "Linkse hobbies" waren musea bezoeken en artistiek bezig zijn (al slaat dat ook nergens op). Daar past dit allerminst tussen.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:11 schreef torentje het volgende:
[..]
Je zou wel eens wat minder naar beneden(lees links) mogen trappen, want mensen lager in de hiėrarchie hebben geen invloed op het beleid van bovenaf, en het is onterecht om hen verantwoordelijk te houden voor beslissingen die buiten hun macht liggen.
Linkse hobby's zijn gewoon alle dingen waar de aandeelhouders niet direct van profiteren of waar je zelf niet beter van wordt.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:29 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Bovendien is het duiden als een linkse hobbie niet helemaal juist. "Linkse hobbies" waren musea bezoeken en artistiek bezig zijn (al slaat dat ook nergens op). Daar past dit allerminst tussen.
Dat waren ze oorspronkelijk niet.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:33 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Linkse hobby's zijn gewoon alle dingen waar de aandeelhouders niet direct van profiteren of waar je zelf niet beter van wordt.
Yeşilgöz heeft meerdere malen benadrukt dat de VVD een centrumpartij is. Dus dan is het CDA al links.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:37 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Dat waren ze oorspronkelijk niet.
Dit als linkse hobbie markeren is eigenlijk soortgelijk aan de rubberen lineaal waarmee de VVD tijdens de verkiezingen alles links van de VVD als Links rekende en na de verkiezingen ineens doet alsof rechts bij CDA en D66 is begint.
De winsten als rechts markeren en opstrijken en de verliezen als links neerzetten en delen.
quote:Op donderdag 20 november 2025 10:11 schreef torentje het volgende:
[..]
Je zou wel eens wat minder naar beneden(lees links) mogen trappen, want mensen lager in de hiėrarchie hebben geen invloed op het beleid van bovenaf, en het is onterecht om hen verantwoordelijk te houden voor beslissingen die buiten hun macht liggen.
En weer mis je het punt nogal.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:07 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja je kunt een spoorlijn ook iets anders leggen , maar het dient wel een maatschappelijk doel , heeft de overheid de keuze gemaakt dan MOET je weg
accepteer je het overigens zeer prima koopbod niet dan wordt je onteigent
Een neef van me had een boerderij die was waard 300.000 gulden hij woonde er twee jaar en die moest weg voor het nieuwe stadhuis en hij kreeg een miljoen gulden, en een aanbod voor een heel mooi gelegen bouw kavel
Moerdijk wordt dus opgeofferd voor de energie 'transitie', moet een knooppunt worden voor alle stroom van windmolens op zee, die eerst naar buurman shell gaat en daarna pas op het net, maar dat wordt hier niet gezegd natuurlijk.quote:Op donderdag 20 november 2025 10:29 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Bovendien is het duiden als een linkse hobbie niet helemaal juist. "Linkse hobbies" waren musea bezoeken en artistiek bezig zijn (al slaat dat ook nergens op). Daar past dit allerminst tussen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |