Op dinsdag 11 november 2025 08:48 schreef Beathoven het volgende:[..]
In het geval van Musk ook nog eens een hele serie aan grootse beloftes met geschetste deadlines waar niks van terechtgekomen is en waar veel geld op gegooid is. Pure bluf met gebakken lucht. Het bekende gezegde van de huid verkopen voor de beer geschoten is. En Musk verkocht meerdere huiden.
Hij zou Los Angeles wel even met San Francisco gaan verbinden met Hyperloop. De voorstelling die hij maakte was buizenpost (voor degenen die wat jonger zijn, google het) met razendsnelle metro-achtige systemen. Dat zou, als het werkelijkheid zou zijn geworden een revolutionair iets zijn waar de wereld iets aan zou kunnen hebben.
Wat Musk presenteerde was vergelijkbaar met onderstaand
Bekijk deze YouTube-videoMen beloofde een verbinding met 'pods' tussen LA en San Francisco met een reistijd van 35 minuten"
In plaats van in het geheim onderzoeken of het allemaal haalbaar was met veiligheid en uitvoerbaarheid en een veilig werkend prototype presenteren. En dán pas verder investeren, liep het project zichzelf voorbij. De buit was al binnen. Toen men al tegen de deadline aanzat heeft Musk een Tesla door een tunnel laten glijden op cruise-speed.
Bekijk deze YouTube-videoEven doorspoelen
"How cool is this? :| wow :|"
En niemand sprak meer over Hyperloop. Zoveel geld gepompt in wat uiteindelijk een snel rollende band werd, die er ook niet komt want het is allemaal halfbakken en autos door een tunnel is simpelweg niet hetzelfde.
Anno 2025 (nu) zouden ook de eerste mensen op Mars lopen om Mars te koloniseren. Nog een droom waar veel geld in gestoken is. En hoewel het knap is dat SpaceX verticaal landen en hergebruik van motoren werkt, waren dat secundaire doelen in aanloop naar het grote plaatje.