In Nijmegen heeft D66 op een procentje na net niet PvdA/GL verslagen. Dat is ook best opvallendquote:Op donderdag 30 oktober 2025 07:36 schreef Nattekat het volgende:
Mijn VVD-bolwerk is ook helemaal omgeslagen naar D66. Gezellig.
"In Urk"quote:Op donderdag 30 oktober 2025 07:49 schreef Caland het volgende:
[ afbeelding ]
Op Urk is alles gelukkig gewoon weer hoe het was
Ik ben er op zich wel voorstander van om dat weer af te drijven.quote:
Hoe komen die precies op 76?quote:Op donderdag 30 oktober 2025 08:06 schreef AmaninFull het volgende:
Even een simpele vraag met waarschijnlijk een ingewikkeld antwoord, waarom wordt het als vanzelfsprekend geacht dat een coalitie over links niet mogelijk is?
Wat let men om een coalitie te vormen van D66-CDA-GL/PvdA-PvdD-SP-CU, eventueel met die laatste drie partijen in de vorm van gedoogpartners zonder ministers te leveren. Die coalitie zou op 76 zetels uitkomen in de Tweede Kamer, en 32 zetels in de Eerste Kamer. Is dat omdat die coalitie instabiel zou zijn vanwege het hoge aantal partijen? Maar wie bepaalt hoeveel partijen 'te veel' is? Waarom zou vier partijen nog kunnen, maar vijf of zes partijen te veel zijn?
Excuus, je komt dan 3 zetels tekort. Maar goed, for argument's sake, dan zet je er DENK bij, ook een linkse partij, de vraag blijft hetzelfde. Het komt nogal arbitrair over om te zeggen dat vier partijen het maximum is voor een regering,quote:
Op het eiland, in de gemeente.quote:
Het is niet ingewikkeld, het is juist doodsimpel. Met zo'n minimale meerderheid, zoveel partijen en dus zoveel wensen.. dat is gewoon veel te instabiel.quote:Op donderdag 30 oktober 2025 08:14 schreef AmaninFull het volgende:
[..]
Excuus, je komt dan 3 zetels tekort. Maar goed, for argument's sake, dan zet je er DENK bij, ook een linkse partij, de vraag blijft hetzelfde. Het komt nogal arbitrair over om te zeggen dat vier partijen het maximum is voor een regering,
Liefste dan ook afslepen naar de oceaan.quote:Op donderdag 30 oktober 2025 08:05 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik ben er op zich wel voorstander van om dat weer af te drijven.
Yup en zeker als bij partijen een afsplitsing gedurende de looptijd van een regering ook niet valt uit te sluiten.quote:Op donderdag 30 oktober 2025 08:16 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Het is niet ingewikkeld, het is juist doodsimpel. Met zo'n minimale meerderheid, zoveel partijen en dus zoveel wensen.. dat is gewoon veel te instabiel.
Netjes, een absolute meerderheid voor de SGPquote:Op donderdag 30 oktober 2025 07:49 schreef Caland het volgende:
[ afbeelding ]
Op Urk is alles gelukkig gewoon weer hoe het was
Strategisch stemmen noemen ze dat..quote:Op donderdag 30 oktober 2025 07:31 schreef Nattekat het volgende:
Zou intens kut zijn als PVV straks toch de grootste is, maar tegelijkertijd vind ik het prachtig dat al die domme tactische PVV-stemmers ervoor hebben gezorgd dat de rechtse coalitie onmogelijk wordt
Ik ben al weer Twitter Wilders moe. En maar gelijk weer zeuren, boos doen, schreeuwen. Die kan de komende jaren weer lekker en in schreeuw rol zittenquote:Op donderdag 30 oktober 2025 08:25 schreef TheVulture het volgende:
Als die 1,4% nog voornamelijk buitenlandstemmers en briefstemmers zijn heb ik er wel vertrouwen in dat D66 de grootste wordt in absoluut aantal stemmen. Hoeven we niet naar een Wilders-act te kijken die het proces even kaapt voor de buhne.
VVD gaat nooit met PVV in zee.quote:Op donderdag 30 oktober 2025 08:32 schreef TAmaru het volgende:
Het is zeer jammer dat deze optie geen meerderheid heeft trouwens:
PVV-VVD-JA21-FvD-BBB-SGP-50PLUS
73 zetels zo te zien. Geen rechtse meerderheid meer dus in de kamer, maar een centrumlinkse meerderheid.
Liever met Jesse Klaver dan?quote:
Ja lekker man een heel stabiel kabinet met 7 partijen waarvan er ook nog een paar zijn waarvan je nu al weet dat er afsplitsingen komen. Als je over een jaar weer wilt stemmen moet je dat zeker doenquote:Op donderdag 30 oktober 2025 08:32 schreef TAmaru het volgende:
Het is zeer jammer dat deze optie geen meerderheid heeft trouwens:
PVV-VVD-JA21-FvD-BBB-SGP-50PLUS
73 zetels zo te zien. Geen rechtse meerderheid meer dus in de kamer, maar een centrumlinkse meerderheid.
Centrumlinks? Met die opties kom je op krap 55 zetels uit, in welke wereld is dat een meerderheid in een kamer van 150?quote:Op donderdag 30 oktober 2025 08:32 schreef TAmaru het volgende:
Het is zeer jammer dat deze optie geen meerderheid heeft trouwens:
PVV-VVD-JA21-FvD-BBB-SGP-50PLUS
73 zetels zo te zien. Geen rechtse meerderheid meer dus in de kamer, maar een centrumlinkse meerderheid.
Ja, echt heel jammer dat een radicaalrechtse coalitie vol met marginale ruziepartijtjes geen meerderheid heeft. Dat zou mogelijk nog meer smullen opgeleverd hebben dan de clownerie die we net achter de rug hebbenquote:Op donderdag 30 oktober 2025 08:32 schreef TAmaru het volgende:
Het is zeer jammer dat deze optie geen meerderheid heeft trouwens:
PVV-VVD-JA21-FvD-BBB-SGP-50PLUS
73 zetels zo te zien. Geen rechtse meerderheid meer dus in de kamer, maar een centrumlinkse meerderheid.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |