60k afschrijving over ?15 jaar ?= 4000 per jaarquote:Op dinsdag 28 oktober 2025 10:39 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Geen idee wat hij verkeerd heeft gedaan.
Heb in 2018 hier panelen en een warmtepomp neer laten pleuren en betaal sindsdien niets meer, krijg zelfs nog wat terug.
Ik waardeer zijn eerlijkheid en nuchterheid.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 10:39 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Raar dat je als duurzaamheidsadviseur zo in het nieuws wilt komen. Als ik een (al dan niet potentiele) afnemer was geweest van de adviezen van deze adviseur zou ik me toch wel even achter de oren krabben.
Ik heb er niet voor geleend maar alsnog zou je dan wel het verlies aan rendement op dat geld moeten meerekenen.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 10:47 schreef Moonversion het volgende:
[..]
60k afschrijving over ?15 jaar ?= 4000 per jaar
60k lening met 3% rente = 1800 per jaar (wordt wel ieder jaar minder)
Als je dat mee telt en de saldering die er straks afgaat, maar niet de meer waarde van je woning gaat tellen kom je er wel aan, had deze meneer vooraf kunnnen weten
Dat is inderdaad een keuze. Maar als je geen plannen hebt om je spaargeld te beleggen dan is het (met de huidige spaarrente) nog niet zo gek om je maandlasten naar beneden te brengen.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 10:49 schreef Terrorizer het volgende:
Als hij 6 jaar geleden 60k in een indexfonds had belegd was het geld verdubbeld.
De schade is nog groter.
Dan moet je ook de toegenomen woningwaarde meenemen. En je kan het ook zien als een spreiding van de risico's.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 10:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
Ik heb er niet voor geleend maar alsnog zou je dan wel het verlies aan rendement op dat geld moeten meerekenen.
Alleen glas vervangen is nog niet zo'n dure hobby en het geeft ook direct extra comfort.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 10:52 schreef phpmystyle het volgende:
Het hele eieren eten is ook waar je in investeert. Investeer je in (dure) isolatie, kozijnen, of ga je hele toeren uithalen om geringe energiewinst te behalen dan heb je een negatieve roi.
Zonnepanelen waarmee je je eigen productie consumeert kunnen vaak nog wel uit.
Oh ja, ik maak me er ook niet druk om. Voor mij is het laag houden van de maandlasten alleen al een motivatie.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 10:53 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dan moet je ook de toegenomen woningwaarde meenemen. En je kan het ook zien als een spreiding van de risico's.
Achteraf weet je altijd precies op welk moment je waarin had moeten investeren en was iedereen miljonair geweest.
Ook een punt, een CV-ketel verdient zich ook niet terug.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 10:56 schreef Isdatzo het volgende:
Sowieso grappig dat een warmtepomp, isolatie, fatsoenlijk glas, ..., terugverdiend moeten worden. Dat zijn allemaal zaken die het wooncomfort behoorlijk verbeteren.
Aan de andere kant gooien mensen zo een halve ton stuk op een nieuwe keuken en/of badkamer. Of een auto. Wanneer verdient dat zich terug dan?
Mooi voor jou.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 10:54 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Alleen glas vervangen is nog niet zo'n dure hobby en het geeft ook direct extra comfort.
Toen ik in m'n vorige woning (2009-2018) het oude thermopane en enkel glas verving door HR++ was het gelijk veel behaaglijker en stiller in huis, nog los van de bespaarde aardgas.
Dat is de dementor die zich onder de vensterbank verstopt heeft..quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 11:00 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Mooi voor jou.
Ik heb recent oud dubbelglas (halverwege tot eind jaren 90 glas gok ik) vervangen voor HR++ glas, en om heel eerlijk te zijn merk ik nog erg weinig. Ik durf niet te zeggen waar de kou vandaan komt, maar als ik naast het glas zit dan voel ik soms een koude deken naar beneden komen.
Ik neem aan dat ze het glas goed gemonteerd hebben? (vlammetjestest voor HR++ doen)quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 11:00 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Mooi voor jou.
Ik heb recent oud dubbelglas (halverwege tot eind jaren 90 glas gok ik) vervangen voor HR++ glas, en om heel eerlijk te zijn merk ik nog erg weinig. Ik durf niet te zeggen waar de kou vandaan komt, maar als ik naast het glas zit dan voel ik soms een koude deken naar beneden komen.
Gelukkig kreeg ik 400 + 1800 terug van gemeente en ISDE subsidie. Klein doekje voor het bloeden.
Hoe controleer je of iets goed gemonteerd is?quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 11:03 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik neem aan dat ze het glas goed gemonteerd hebben? (vlammetjestest voor HR++ doen)
Tocht langs de kozijnen?
Het scheelde in mijn 70's doorzonwoning wel.
Gasverbruik daalde met zo'n 250-300m3 per jaar. Gas was toen nog ¤0,60 - ¤0,75 per m3.
De belasting is nu al hoger.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op dinsdag 28 oktober 2025 12:54 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hoe controleer je of iets goed gemonteerd is?
Als het niet tocht langs de randen, dan zal het wel goed zijn.quote:Ik heb zijdelings gekeken hoe het gemonteerd werd, er was één oude vakman aanwezig, en twee hulpen waar ik minder fiducie in had. Zo op het oog voldoet het.
Russische wind dat door de spouwmuur heen komt.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 11:01 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dat is de dementor die zich onder de vensterbank verstopt heeft..
Zijn casus -niemand heeft het nagerekend- zal wel uniek zijn en extreem. Dikwijls kunnen alleen panelen, airco's en hybride pompen uit. Complete dak- en muurvernieuwing of vervanging kozijnen vanzelfsprekend niet.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 14:17 schreef Oud_student het volgende:
Even serieus,
als ik bijna 60.000 euro ga investeren, dan maak ik eerst een business case.
Dat zal wel een beroepsdeformatie van mij zijn, maar het behoedt je wel voor desinvesteringen.
Als je 74 bent dan leef je misschien nog 15 jaar (voor meer exacte schattingen, vraag het uw actuaris !)
60k / 15 = 4K (rente niet meegerekend)
Dus dan moet de warmtepomp + isolatie per jaar minstens 4000 euro goedkoper zijn.
Hij krijgt nu een hogere rekening, stel 1000 meer per jaar.
Dan heeft dit project dus zo"n 5000 euro per jaar gekost, totaal 75K![]()
Maar alles voor het klimaat !!
Nee, ik denk het niet.quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 14:19 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Zijn casus -niemand heeft het nagerekend- zal wel uniek zijn en extreem. Dikwijls kunnen alleen panelen, airco's en hybride pompen uit. Complete dak- en muurvernieuwing of vervanging kozijnen vanzelfsprekend niet.
Laten we uitgaan van een niet al te best afgestelde warmtepomp met een sCOP van 3.5quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 14:18 schreef Alarmonoff het volgende:
Elektriciteit is duur en die hogere kosten komt vooral door de warmtepomp dat voornamelijk draait op stroom van een leverancier.
Ik heb niks tegen verduurzamen, voorop gesteld, ben totaal geen idealist. Maar aardwarmte geeft een tien keer prettige atmosfeer in huis dan de cv (vooral als je de luxe hebt om het te combineren met een lekkere haardkachel).quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 14:17 schreef Oud_student het volgende:
Even serieus,
als ik bijna 60.000 euro ga investeren, dan maak ik eerst een business case.
Dat zal wel een beroepsdeformatie van mij zijn, maar het behoedt je wel voor desinvesteringen.
Als je 74 bent dan leef je misschien nog 15 jaar (voor meer exacte schattingen, vraag het uw actuaris !)
60k / 15 = 4K (rente niet meegerekend)
Dus dan moet de warmtepomp + isolatie per jaar minstens 4000 euro goedkoper zijn.
Hij krijgt nu een hogere rekening, stel 1000 meer per jaar.
Dan heeft dit project dus zo"n 5000 euro per jaar gekost, totaal 75K![]()
Maar alles voor het klimaat !!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |