Meer politiek dan Obama die hem kreeg?quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 17:24 schreef Discombobulate het volgende:
Dit is wel echt de meest politieke nobelprijs voor de vrede ooit. Wat een onzinprijs zeg.
Maar wat heeft vrije media dan te maken met vrede?quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 11:07 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Lang niet iedereen die de prijs heeft gekregen heeft voor een ommekeer gezorgd, lijkt me? Het gaat niet per se om het eindresultaat, maar ook om het blijven vechten. Russische journalisten die hem kregen hebben nou ook niet bepaald kunnen zorgen voor vrije media in Rusland.
Groot fan zal wel meevallen, maar steun van Amerika is in die regio natuurlijk enorm belangrijk. Gezien zijn agressie tegen het regime waar zij ook tegen is wil je hem wel aan je zijde hebben.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 18:30 schreef FlippingCoin het volgende:
Lol ze draagt hem op aan Trump!
En nee niet op ironische wijze, schijnbaar groot fan van hem.
van wat ik lees is ze erg rechts, Trump fan en pro Israel.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 18:41 schreef Timwonnacott het volgende:
[..]
Groot fan zal wel meevallen, maar steun van Amerika is in die regio natuurlijk enorm belangrijk. Gezien zijn agressie tegen het regime waar zij ook tegen is wil je hem wel aan je zijde hebben.
Inzetten voor democratie is gewoon iets waar het comité naar kijkt. Net als zaken als mensenrechten, toch al twee zaken waar je bij Trump eigenlijk al mee af kunt haken.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 17:24 schreef Discombobulate het volgende:
Dit is wel echt de meest politieke nobelprijs voor de vrede ooit. Wat een onzinprijs zeg.
Dan nog. Het is wel heel toevallig... Niet. Mega politiek gewoon.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 19:05 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Inzetten voor democratie is gewoon iets waar het comité naar kijkt. Net als zaken als mensenrechten, toch al twee zaken waar je bij Trump eigenlijk al mee af kunt haken.
Dat valt wel mee, ze is een liberaal conservatief wat in Latijns Amerika lang niet zo rechts is als in de VS maar meer richting het rechts tot midden ligt. Zo is ze voorstander van legale abortus, homohuwelijk, legalisatie van wiet, dingen die je normaal niet verwacht bij rechts. Ze ziet vooral Thatcher als haar voorbeeld en wil van alles privatiseren in Venezuela.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 18:46 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
van wat ik lees is ze erg rechts, Trump fan en pro Israel.
maduro kliek is toch (op papier) socialistisch links? Dan is het niet zo raar dat de oppositie rechts is.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 18:46 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
van wat ik lees is ze erg rechts, Trump fan en pro Israel.
Goh, waarom zou hij daar nou over beginnen.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 19:13 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Dan nog. Het is wel heel toevallig... Niet. Mega politiek gewoon.
Wat niet betekend dat Trump hem zou moeten krijgen. Ik heb geen idee waarom je daar opeens over begon.
Buiten dreigementen krijsen op X en hard op je borst kloppen vanaf je apenrots bestaan er natuurlijk nog wel meer manieren om stabiliteit in een land te brengen. Door middel van vrije media zorgen voor minder oppressie is daar een van.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 17:43 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Maar wat heeft vrije media dan te maken met vrede?
Ik had de context van vrede in relatie tot de nobelprijs altijd begrepen als "absentie van oorlog". Minder oppressie staat daar wel bijzonder ver vandaan.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 20:07 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Buiten dreigementen krijsen op X en hard op je borst kloppen vanaf je apenrots bestaan er natuurlijk nog wel meer manieren om stabiliteit in een land te brengen. Door middel van vrije media zorgen voor minder oppressie is daar een van.
Bijzonder, want een groot deel van de winnaars valt daar helemaal niet onder. O.a hoop organisaties die hem gekregen hebben door de jaren heen, terugdringen van nucleaire dreiging op de wereld bijvoorbeeld. Of een Malala.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 20:12 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik had de context van vrede in relatie tot de nobelprijs altijd begrepen als "absentie van oorlog". Minder oppressie staat daar wel bijzonder ver vandaan.
Dat kan natuurlijk, maar dan kun je het beter geen nobelprijs voor de "vrede" noemen. Een nobelprijs voor het stimuleren van westerse waarden zou een betere titel zijn.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 20:16 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Bijzonder, want een groot deel van de winnaars valt daar helemaal niet onder. O.a hoop organisaties die hem gekregen hebben door de jaren heen, terugdringen van nucleaire dreiging op de wereld bijvoorbeeld. Of een Malala.
quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 20:36 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk, maar dan kun je het beter geen nobelprijs voor de "vrede" noemen. Een nobelprijs voor het stimuleren van westerse waarden zou een betere titel zijn.
Lijkt mij een hele slimme zet als oppositieleider daar, Trump aan je kant krijgen en paaien.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 18:30 schreef FlippingCoin het volgende:
Lol ze draagt hem op aan Trump!
En nee niet op ironische wijze, schijnbaar groot fan van hem.
In zijn testament stond het als volgt, voor wat het waard is:quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 20:36 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk, maar dan kun je het beter geen nobelprijs voor de "vrede" noemen. Een nobelprijs voor het stimuleren van westerse waarden zou een betere titel zijn.
quote:one part to the person who shall have done the most or the best work for fraternity between nations, for the abolition or reduction of standing armies and for the holding and promotion of peace congresses
https://www.nobelprize.or(...)bel-foundation/#par1
Nou ja, een nobelprijs voor menselijke waarden dan?quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 20:40 schreef Fok-it het volgende:
[..]![]()
Uiteraard westerse waarden.
Het is weer zo doorzichtig
Precies, schandalig dat het tegenwoordig een prijsje is geworden voor mensen die geen enkele aanstalte in die richting genomen hebben.quote:Op vrijdag 10 oktober 2025 20:40 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
In zijn testament stond het als volgt, voor wat het waard is:
[..]
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |