Deze? https://rightsforum.org/h(...)-palestijnen-voeren/quote:Op woensdag 1 oktober 2025 22:25 schreef Beathoven het volgende:
Kwam vandaag terloops een artikel tegen die ik helaas even kwijt ben. Dat ging over het groeiende Christelijk Zionisme bij onderandere delen van CU- en SGP-aanhang. Waarin Israel actief lobbied en onderscheidingen uitreikt.
Hoewel ik het artikel niet meer kan vinden levert zoeken op de term op google genoeg leesvoer op.
Het is een politieke stroming die vindt dat Israel door God gekozen boven o.a. de VN en alle verdragen staat en die zich achter de 'Groot Israel' plannen van Netanyahu zet. Dit omdat ze geloven dat de heilige landen van de bijbel terugveroverd dienen te worden als beloofd land.
Na IS en Israel dus Christenen met een onhaalbare utopische penetratiedrang.
Gaan onze fijne politieke partijen hier ook voor ondervraagd worden?
[ afbeelding ]
Maar dan kun je ook achter de oppositie van Israel staan.quote:Op woensdag 1 oktober 2025 22:40 schreef Firuze60 het volgende:
Enorm lastig, er heerst volgens mij nog steeds een (westerse) erfschuld tov Isreal en de oprichting daarvan.
Yes, dat is 'm. Bedankt voor het vindenquote:Op woensdag 1 oktober 2025 22:55 schreef kladderadatsch het volgende:
[..]
Deze? https://rightsforum.org/h(...)-palestijnen-voeren/
Ontluisterend die video! Wist echt niet dat er zoveel reliegekkies waren..quote:Op woensdag 1 oktober 2025 22:59 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Yes, dat is 'm. Bedankt voor het vinden
Ik dacht dat veel Christenen de leer van Jezus volgden en pro mensenrechten waren. Maar dat geloof in eindtijden is sterk aanwezig en valt samen met een wens tot dat kaartje van Netanyahu hierboven.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 00:03 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ontluisterend die video! Wist echt niet dat er zoveel reliegekkies waren..
Iedere christen gelooft in de eindtijd. Maar niet iedere christen gelooft dat daar een staat Israël of een derde tempel voor nodig is, dat is echt maar een beperkt groepje binnen het christendom. En in NL zie je die vooral in de SGP/Jezus leeft! hoek, al zijn er ook wel lid van CU en zullen er vast ook een deel wat anders stemmen. Maar bij de CU zal het geen meerderheid zijn, anders is de meerderheid het niet eens met de bijbeluitleg binnen hun kerken.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 06:33 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ik dacht dat veel Christenen de leer van Jezus volgden en pro mensenrechten waren. Maar dat geloof in eindtijden is sterk aanwezig en valt samen met een wens tot dat kaartje van Nefanyahu hierboven.
Het houdt de raderen van de wapenindustrie wel draaiende die godsdienstwaanzin.
Het is toch wel wat groter dan dat.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 08:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Iedere christen gelooft in de eindtijd. Maar niet iedere christen gelooft dat daar een staat Israël of een derde tempel voor nodig is, dat is echt maar een beperkt groepje binnen het christendom. En in NL zie je die vooral in de SGP/Jezus leeft! hoek, al zijn er ook wel lid van CU en zullen er vast ook een deel wat anders stemmen. Maar bij de CU zal het geen meerderheid zijn, anders is de meerderheid het niet eens met de bijbeluitleg binnen hun kerken.
En nu?quote:Op donderdag 2 oktober 2025 08:32 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Het is toch wel wat groter dan dat.
Don Ceder is een beetje het nieuwe gezicht van CU aan het worden.
Ceder was in 2024 ook aanwezig op de conferentie The Trial. Terwijl hij in de zaal zat, werd het publiek gevraagd op te staan en uit te spreken: ‘We verklaren dat alles wat op zand is gebouwd in Den Haag zal instorten tijdens het schudden van de Heer.’ Van der Tang verduidelijkte: het Vredespaleis, waar het Internationaal Gerechtshof huist, is op zand gebouwd en zal dus vernietigd worden.
Ceders inspanningen in de Tweede Kamer worden gewaardeerd door de Israëllobby. [b]Op een conferentie van de Israel Allies Foundation in Israël in 2024 kreeg Ceder de ‘Friends of Zion’-prijs uitgereikt.[/b] Deze prijs is een ‘blijk van waardering voor zijn sterke steun voor Israël’, aldus de organisatie. De conferentie deed een oproep tot het opheffen van UNRWA.
Geloven is prima. Maar als je het goed leest is het geloof dat de politiek sterk penetreert.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 08:34 schreef agter het volgende:
[..]
En nu?
Ik geloof ook in de eindtijd. Dat doet iedere christen.
En ik steun net als heel veel Nederlanders ook het bestaan van de staat Israël. Is dat zionisme?
Ceder steunt anders ook allerlei moties tegen de huidige regering van Israël. Maar inderdaad lijkt hij meer Israëlminded dan het gemiddelde CU lid, op het congres werd de fractie daar dan ook op teruggefloten door een hoop leden.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 08:32 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Het is toch wel wat groter dan dat.
Don Ceder is een beetje het nieuwe gezicht van CU aan het worden en legt aan met Stoffer, die eveneens voor snoepreisjes naar Israel ging.
Ceder was in 2024 ook aanwezig op de conferentie The Trial. Terwijl hij in de zaal zat, werd het publiek gevraagd op te staan en uit te spreken: ‘We verklaren dat alles wat op zand is gebouwd in Den Haag zal instorten tijdens het schudden van de Heer.’ Van der Tang verduidelijkte: het Vredespaleis, waar het Internationaal Gerechtshof huist, is op zand gebouwd en zal dus vernietigd worden.
Ceders inspanningen in de Tweede Kamer worden gewaardeerd door de Israëllobby. [b]Op een conferentie van de Israel Allies Foundation in Israël in 2024 kreeg Ceder de ‘Friends of Zion’-prijs uitgereikt.[/b] Deze prijs is een ‘blijk van waardering voor zijn sterke steun voor Israël’, aldus de organisatie. De conferentie deed een oproep tot het opheffen van UNRWA.
quote:Op donderdag 2 oktober 2025 08:43 schreef Hanca het volgende:
Deze standpunten zijn niet zionistisch:
https://www.christenunie.nl/standpuntenisraelgaza
De "groot Israël wens" speelt niet binnen de CU, CU is altijd pal achter de tweestatenoplossing blijven staan en niets binnen de leden of stemmingen wijst er op dat ze daar ooit mee zullen stoppen.
Dit is het basisprincipe van het zionisme. Een duidelijker zionistisch standpunt kan je niet vragen van ze. Ik vind het persoonlijk allemaal genuanceerde en verantwoorde standpunten. Bedankt voor het delen.quote:Christenen voelen zich verbonden met het Joodse volk. Voor Joden is de staat Israël een veilige thuishaven in een wereld waarin het giftige antisemitisme onuitroeibaar blijkt. Daarom staat de ChristenUnie pal voor het bestaansrecht van de staat Israël, inclusief het recht van Israël op zelfverdediging.
Dat is ook niet zo'n verborgen agenda, kerken als de GerGem, Oud GerGem en GerGem in Ned, waar de meeste SGP leden lid van zijn, zeggen inderdaad dat er een terugkeer moet zijn van de staat Israël, sommige zelfs dat het hele gebied van David weer Israël moet worden (dan ga je nog hele happen van de buurlanden moeten nemen), en er een derde tempel moet worden gebouwd, waarbij de huidige moskee en rotskoepel moeten verdwijnen. Dat allemaal moet de wederkomst inluiden.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 08:53 schreef Frozen-assassin het volgende:
Puur op basis van de debatten en de uitlatingen in de Kamer ga ik mee met Hanca. CU is daar niet van maar SGP laat nogal duidelijk blijken dat ze achter 'Groot Israel' staan. Ze hebben het regelmatig over Judea en Samaria en willen kolonialisme in bijv Westelijk Jordaanoever niet veroordelen. Daar zit natuurlijk een agenda achter.
Zionisme staat tegenwoordig voor het steunen van een groot Israël zonder Palestijnen. Als het steunen van het bestaan van de staat Israël, onder andere omdat antisemitisme in een groot deel van de wereld blijft bestaan, al zionistisch is, dan zijn alle Nederlandse politieke partijen zionistisch en is ook de Nederlandse regering en de EU zionistisch. Die staan allemaal pal voor het bestaan van de staat Israël.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 08:58 schreef oblo het volgende:
[..]
[..]
Dit is het basisprincipe van het zionisme. Een duidelijker zionistisch standpunt kan je niet vragen van ze. Ik vind het persoonlijk allemaal genuanceerde en verantwoorde standpunten. Bedankt voor het delen.
Als je meegaat in deze definitie speel je alleen maar extreem-rechts in Israel in de hand. De meerderheid van de Israelis, zionistische instituten en Joden over de hele wereld denken niet zo.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 09:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zionisme staat tegenwoordig voor het steunen van een groot Israël zonder Palestijnen. Als het steunen van het bestaan van de staat Israël, onder andere omdat antisemitisme in een groot deel van de wereld blijft bestaan, al zionistisch is, dan zijn alle Nederlandse politieke partijen zionistisch en is ook de Nederlandse regering en de EU zionistisch. Die staan allemaal pal voor het bestaan van de staat Israël.
Als dat zionisme is, dan ben ik ook zionistisch en is vrijwel heel Nederland dat. En dan is er niks mis met zionisme.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 09:05 schreef agter het volgende:
Okay.
Ik versta onder zionisme dat je de staat Israël bestaansrecht vindt hebben.
Ik ken die stroming niet zo goed, dat groot-Israël-denken.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 09:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als dat zionisme is, dan ben ik ook zionistisch en is vrijwel heel Nederland dat. En dan is er niks mis met zionisme.
Masr goed, vervang dan waar ik zionistisch of zionisme zeg door "groot-Israël-denken" (is daar dan geen woord voor?). Daar doet de CU, itt de SGP, niet aan.
Groot Israël is meestal dit:quote:Op donderdag 2 oktober 2025 09:18 schreef agter het volgende:
[..]
Ik ken die stroming niet zo goed, dat groot-Israël-denken.
Ik heb dat zelf in elk geval nooit onder zionisme verstaan.
Dan ben ik op dat kleine punt een zionist.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 09:05 schreef agter het volgende:
Okay.
Ik versta onder zionisme dat je de staat Israël bestaansrecht vindt hebben.
Okay. Dank je.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 09:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Groot Israël is meestal dit:
[ afbeelding ]
In christelijke kringen is het soms dit:
[ afbeelding ]
En de meest extreme rabijnen nemen dit:
[ afbeelding ]
Dat eerste en middelste speelt wel in Nederland, in de zwaar reformatorische hoek. Mijn vrouw en schoonfamilie komen daar vandaan, evenals een stel vrienden. Mijn schoonouders geloven ook in de "groot-Israël is nodig voor de wederkomst" uitleg van de bijbel.
Netanyahu is helemaal niet zo onduidelijk over wat hij 'anno 2025' onder zijn Groot Israel verstaat. Het plaatje in de OP is ook geen photoshop, hij brengt dat kaartje vaker mee.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 09:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Groot Israël is meestal dit:
[ afbeelding ]
In christelijke kringen is het soms dit:
[ afbeelding ]
En de meest extreme rabijnen nemen dit:
[ afbeelding ]
Dat eerste en middelste speelt wel in Nederland, in de zwaar reformatorische hoek. Mijn vrouw en schoonfamilie komen daar vandaan, evenals een stel vrienden. Mijn schoonouders geloven ook in de "groot-Israël is nodig voor de wederkomst" uitleg van de bijbel.
Dat scheelt dan, want dat hele christen-zionisme is in Nederland een aberratie. Hoeveel leden heeft zo'n Christenen voor Israël?quote:Op donderdag 2 oktober 2025 10:04 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Netanyahu is helemaal niet zo onduidelijk over wat hij 'anno 2025' onder zijn Groot Israel verstaat. Het plaatje in de OP is ook geen photoshop, hij brengt dat kaartje vaker mee.
Waar Netanyahu een beetje uit het duister kroop was toen Trump opkwam en MAGA AIPAC naar de oppervlakte tilde. Men schrijft over AIPAC ook dat het helemaal niet bedoelt was voor de spotlights die er nu opstaan. AI-generaties van Gaza-resort waarin Trump en Netanyahu aan het strand liggen maakten dat die spotlights er alleen maar feller op gingen schijnen. Amerika lijkt zich met nieuwe generaties langzaam te willen losmaken van Israel en dan zoeken ze elders steun.
Wat je over Don Ceder schreef is goed voor de nuance. Het lijkt me geen persoon met verkeerde intenties en ik hoop dat z'n moreel kompas in orde blijft. Hij kreeg de prijs ook in 2024, misschien is hij wat teruggekomen van meer onvoorwaarlijke steun. Maar dat er Christelijke stromingen zijn, ook binnen wat de CU vertegenwoordigd en in sommige opzichten de grenzen opzoekt en wat overgaat met gesteunde moties vindt wel enigszins z'n verklaarbaarheid in wat het artikel aanhaalt. Meestal trekken de luidste schreeuwers, zoals Stoffer die in Urk massa's ophitste met Israelvlaggen, de rest ook wel enigszins naar zich toe onder het motto 'we zijn allemaal Christenen'.
Eindtijden en "het grondgebied van de Bijbel" op moslims terugveroveren is iig iets waar ik geen toekomstige generaties Nederlanders voor het leger in wil zien gaan en geen belasting voor wil betalen. In zekere zin waren veel moslims voor de Christenen van eeuwen terug ook "gevallen Christenen" in de context van sommige geconverteerde Nestorianen en Ebionieten die al wat tegen de Islam aanschuurden.
Van mijn part gaan alle Christenen, moslims en Joden daar lekker met z'n allen wonen, erkennend dat ze allemaal gewoon in dezelfde God geloven.
Christelijk-zionisme is dan ook vooral een Amerikaans Evangelical fenomeen, opgekomen in de 19e eeuw onder groepen die meenden dat de eindtijd ingeluid was.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 08:24 schreef agter het volgende:
Ik heb dit als normale katholiek in elk geval nog nooit via de leer of in de kerk gehoord.
Wat prive mensen prive denken, moeten ze verders zelf weten. Met mijn religie heeft het niet zoveel te maken.
De stroming dat de staat Israël moet bestaan en er een derde tempel nodig is, is binnen het christendom ouder dan de VS, zelfs ouder dan Nederland. Dus nee, net is niet een in de 19e eeuw opgekomen Amerikaans fenomeen (de Amerikaanse Evangelicals zijn trouwens enorm beïnvloedt door Nederlandse GerGem emigranten). Het heeft waarschijnlijk al sinds het begin van de jaartelling bestaan. De stroming is nooit groot geweest en is het ook nu niet.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 10:49 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Christelijk-zionisme is dan ook vooral een Amerikaans Evangelical fenomeen, opgekomen in de 19e eeuw onder groepen die meenden dat de eindtijd ingeluid was.
Nam daar helemaal een hoge vlucht in 1948.
Daarbij dient Israël vooral als tool, want van daadwerkelijke liefde voor Joden of Israël is geen sprake. Hulpmiddelen voor bij de apocalyps, meer niet.
Het huidige christen-zionisme is absoluut een 19e eeuws Amerikaans fenomeen. Daarom leeft dat gedachtegoed buiten de VS ook zo weinig omdat de traditionele Europese kerken - RKK, OOK, Luthers en Calvinistisch - dit nooit als hoeksteen van hun eindtijddenken hebben geleerd.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 10:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
De stroming dat de staat Israël moet bestaan en er een derde tempel nodig is, is binnen het christendom ouder dan de VS, zelfs ouder dan Nederland. Dus nee, net is niet een in de 19e eeuw opgekomen Amerikaans fenomeen. Het heeft waarschijnlijk al sinds het begin van de jaartelling bestaan. De stroming is nooit groot geweest en is het ook nu niet.
Ik heb buurtbewoners die Christen zijn en de vlag van Israel uithangen als het Koningsdag is. Als je al politieke partijen hebt die, gesteunt door een lobbiegroep, dit geluid groot genoeg vinden om politiek verder uit te dragen is met name 'de invloed' niet verwaarloosbaar. De invloed van IS op de moslimgemeenschap was destijds ook betrekkelijk klein, maar wel luid.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 10:45 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat scheelt dan, want dat hele christen-zionisme is in Nederland een aberratie. Hoeveel leden heeft zo'n Christenen voor Israël?
Er is groeiende ontkerkelijking en het percentage niet-gelovigen neemt toe, dat zie je overigens ook onder moslimjongeren in landen als Turkije. Maar daarmee worden de geluiden van de rest wel sterker.quote:Persoonlijk vind ik het iets massaler gewapper met Palestinavlaggen en de internationale propagandacampagnes van de Moslimbroederschap een tikkeltje zorgwekkender dan die paar Urkers en een SGP'er die een religie aanhangen die in Nederland al op sterven na de dood is.
Ik dacht dat God voor Israel en Israel boven alles voorbij de realiteitszin was, maar het is dus de kans dat er weleens een unit heen kan gaan ter defensie van Israel dat voorbij de realiteitszin gaat.quote:Tenslotte: het idee dat je Nederlanders anno 2025 massaal denkt te zien vertrekken als militairen naar Israël - of Oekraïne, of Jemen of waarheen dan ook - is voorbij alle realiteitszin.
Door wie gestuurd? Stoffer?quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:03 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ik heb buurtbewoners die Christen zijn en de vlag van Israel uithangen als het Koningsdag is. Als je al politieke partijen hebt die, gesteunt door een lobbiegroep, dit geluid groot genoeg vinden om politiek verder uit te dragen is met name 'de invloed' niet verwaarloosbaar.
[..]
Er is groeiende ontkerkeling en het percentage niet-gelovigen neemt toe, dat zie je overigens ook onder moslimjongeren in landen als Turkije. Maar daarmee worden de geluiden van de rest wel sterker.
[..]
Ik dacht dat God boven alles voorbij de realiteitszin was, maar het is dus de kans dat er weleens een unit heen kan gaan ter defensie van Israel dat voorbij de realiteitszin gaat.
Wat gaan we doen wanneer Netanyahu klaagt over dat ze op grond van een buurland of in Tel Aviv bestookt worden als ze een nieuwe oorlog binnenwandelen? "Het arme Israel" aan z'n lot overlaten? Genoeg sentimenten die bespeeld kunnen worden.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Door wie gestuurd? Stoffer?
Geen flauw idee waar je naar toe wil.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:11 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Wat gaan we doen wanneer Netanyahu klaagt over dat ze op grond van een buurland of in Tel Aviv bestookt worden als ze een nieuwe oorlog binnenwandelen? "Het arme Israel" aan z'n lot overlaten?
Waar ik naartoe wil?quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:12 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Geen flauw idee waar je naar toe wil.
Wat zegt dat kaartje?quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:15 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Waar ik naartoe wil?
[ afbeelding ]
Ik sta niet met dit kaartje in mijn hand..
Hetzelfde wat Gaza "zei" als inmiddels uitgevoerd plan. Dit is waar Netanyahu persoonlijk naartoe wil, daar is niets BNW-achtigs aan. Realpolitik niet verwarren met conspiracy.quote:
Waar wil hij naar toe? Word eens concreet.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:20 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Hetzelfde wat Gaza "zei" als inmiddels uitgevoerd plan. Dit is waar Netanyahu persoonlijk naartoe wil, daar is niets BNW-achtigs aan. Realpolitik niet verwarren met conspiracy.
Ik ben je echt helemaal kwijt. Je hebt buren met een Israëlische vlag en die zijn christenen.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:20 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Hetzelfde wat Gaza "zei" als inmiddels uitgevoerd plan. Dit is waar Netanyahu persoonlijk naartoe wil, daar is niets BNW-achtigs aan. Realpolitik niet verwarren met conspiracy.
Netanyahu wil vooral uitzicht op veroordeling ontlopen door oorlogen te starten tot zijn dood en de PR-machine van Israel zoekt steun bij groepen om dat te rechtvaardigen. Het artikel in de OP en het feit dat Netanyahu bijna bij ieder optreden met dit kaartje staat te wijzen als in wat Groot Israel inhoudt is nogal een rode vlag richting Turkije, Egypte en het Midden-Oosten. Juist omdat eerdere plannen van hem succesvol zijn uitgevoerd.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:22 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Waar wil hij naar toe? Word eens concreet.
Alleen toont dat kaartje geen Groot Israël.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:29 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Netanyahu wil vooral uitzicht op veroordeling ontlopen door oorlogen te starten tot zijn dood en de PR-machine van Israel zoekt steun bij groepen om dat te rechtvaardigen. Het artikel in de OP en het feit dat Netanyahu bijna bij ieder optreden met dit kaartje staat te wijzen als in wat Groot Israel inhoudt is nogal een rode vlag richting Turkije, Egypte en het Midden-Oosten. Juist omdat eerdere plannen van hem succesvol zijn uitgevoerd.
Dat alleen al lijkt me voldoende discussievoer en niet iets wat we weg moeten wuiven als conspiracy. Iets als Aipac bleek samenzweringspraktijk en geen "theorie", daar zijn behoorlijk wat politici rijker van geworden.
De landen in groen gekleurd zijn landen die relaties met Israel hebben genormaliseerd of in het proces van normalisatie zijn. Dat is de context van het plaatje.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:22 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Waar wil hij naar toe? Word eens concreet.
quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:30 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Alleen toont dat kaartje geen Groot Israël.
Dat was mijn punt.quote:Op donderdag 2 oktober 2025 11:30 schreef oblo het volgende:
[..]
De landen in groen gekleurd zijn landen die relaties met Israel hebben genormaliseerd of in het proces van normalisatie zijn. Dat is de context van het plaatje.
TS verwart dat al dan niet bewust met “groot Israel” ambities..
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |