Dat is idd wel een nette!quote:Op dinsdag 16 september 2025 16:10 schreef r_one het volgende:
Of deze: https://www.gamma.nl/asso(...)kg-2-stuks/p/B107497
Hoef je niet in de tegels te boren
Kan ook. Maar is die niet specifiek voor hun Tillreda magnetron bedoeld? https://www.ikea.com/nl/nl/p/tillreda-magnetron-wit-50486792/quote:Op dinsdag 16 september 2025 16:34 schreef embedguy het volgende:
Ik zie dat Ikea dit ook heeft (maar dan voor de helft van de prijs):
https://www.ikea.com/nl/n(...)-magnetron-70497445/
Goede om even te checken ja.quote:Op dinsdag 16 september 2025 16:41 schreef r_one het volgende:
[..]
Kan ook. Maar is die niet specifiek voor hun Tillreda magnetron bedoeld? https://www.ikea.com/nl/nl/p/tillreda-magnetron-wit-50486792/
Ja het kan zomaar gewoon goed gaan. Als je maar niet blind de installatiehandleiding volgt (behalve die dedicated beugeltjes ook de aangegeven breedte) en ook even op de max. draadkracht let.. En je moet er nog een paar flinke jongens (pluggen en schroeven/bouten) bij kopen.quote:Op dinsdag 16 september 2025 17:06 schreef embedguy het volgende:
[..]
Goede om even te checken ja.
In zoverre ik kan zien krijg je er een speciaal beugeltje bij om de Tillreda magnetron er vast op te zetten (zodat je de magnetron er ook niet af kan pakken). Maar hij is ook verstelbaar dus zonder dat beugeltje kun je er ook andere magnetrons op zetten.
Hoezo plak je die dan?quote:Op dinsdag 16 september 2025 16:10 schreef r_one het volgende:
Of deze: https://www.gamma.nl/asso(...)kg-2-stuks/p/B107497
Hoef je niet in de tegels te boren
Ik denk zomaar dat bedoeld wordt dat je boven de tegels kan bevestigen, dergelijke gaten zijn wel weer weg te werken.quote:
Er komt niet veel (trek)kracht op de pluggen te staan. De kracht is voornamelijk naar onder toe.quote:Op dinsdag 16 september 2025 19:00 schreef 215 het volgende:
Als het een gipsblokken muurtje is dan zou ik niet op pluggen vertrouwen maar ook iets aan de andere kant van de muur ophangen. Bij een holle muur de staanders opzoeken en alleen daar in boren.
[..]
Ik denk zomaar dat bedoeld wordt dat je boven de tegels kan bevestigen, dergelijke gaten zijn wel weer weg te werken.
Als je dertig kilo met een beugel voor een muur hangt komt er wel degelijk veel trekkracht op de bevestiging. Bovendien ga je ook nog eens dagelijks er aan zitten, je krijgt dus wisselende krachten op die bevestiging.quote:Op dinsdag 16 september 2025 19:35 schreef embedguy het volgende:
[..]
Er komt niet veel (trek)kracht op de pluggen te staan. De kracht is voornamelijk naar onder toe.
Je zou voor keilbouten kunnen kiezen maar ik denk dat dat al ‘moeilijk doen’ is. Als je een paar fatsoenlijke pluggen neemt en de gaten niet te groot maakt dan komt dat goed.
quote:
Dat dus. De magnetronsteunen bevestig je "naar boven", een gewone plankdrager "naar beneden".quote:Op dinsdag 16 september 2025 19:00 schreef 215 het volgende:
Ik denk zomaar dat bedoeld wordt dat je boven de tegels kan bevestigen, dergelijke gaten zijn wel weer weg te werken.
Bij nader inzien ging ik in eerder bericht te kort door de bocht. Als de magnetron inclusief een maaltijd samen 30kg zou wegen (weegt wat minder maar ok) dan zou de trekkracht op de vier pluggen ca 300 a 400n kunnen zijn (kort door de bocht, even uit het hoofd). Dus ca 100n per plug. Das niet veel, dat kunnen een paar goed geplaatste pluggen prima aan.quote:Op dinsdag 16 september 2025 19:50 schreef 215 het volgende:
[..]
Als je dertig kilo met een beugel voor een muur hangt komt er wel degelijk veel trekkracht op de bevestiging. Bovendien ga je ook nog eens dagelijks er aan zitten, je krijgt dus wisselende krachten op die bevestiging.
Wat jij er van denkt mag jij weten maar ik zou dus nooit niet zo iets aan een gipsmuurtje hangen met alleen een paar pluggen. Bij mij gaat er een draadeind of zo helemaal door de muur en komt er aan de andere kant een plaatje (of overmaatse carrosserie-ring) achter. He mooiste is dan als je aan de andere kant van de muur ook iets op hangt aan de zelfde bevestiging.
De Tillreda magnetron weegt maar 11 kg, menig andere kan gerust richting de 20 à 25 kilo gaan. 't Is de vraag of die Ikea steunen daar wel op berekend zijn, ik zou voor dat tientje goedkoper die gok niet nemen.quote:
Die 30 kg is de max belastbaarheid, niet het daadwerkelijke gewicht.quote:Op dinsdag 16 september 2025 19:50 schreef 215 het volgende:
Als je dertig kilo met een beugel voor een muur hangt komt er wel degelijk veel trekkracht op de bevestiging.
Mijn ervaring met gips is dat het snel brokkelt en slecht weerstand bied aan de zijkanten van het gat. Zeker als krachten wisselen zal bij de allerminste speling het gat heel snel uitschuren. Met een plaatje of ring van een paar cm2 aan de andere kant van de muur belast je voornamelijk op druk en daar kan gips wel tegen.quote:Op dinsdag 16 september 2025 22:18 schreef embedguy het volgende:
En puur omdat ik benieuwd ben, zeker niet om jouw methode onderuit te halen; Ik vraag me af in hoeverre een plaatje aan de andere kant van de muur de moeite is. Een keilbout of chemisch anker breekt eerder het gipsblok dan dat je de bout eruit trekt. Dat is mi vergelijkbaar met wat er gebeurt als je een gat doorboort en een plaatje aan de andere kant van de muur plaatst. Alleen is dat laatste veel onhandiger, meer werk en het kan niet altijd.
Klinkt als ‘keilbouten’:quote:Op woensdag 17 september 2025 09:53 schreef blomke het volgende:
Ik heb 3 plaats radiatoren aan een gipsen wand afgehangen. Met van die bouten die uitzetten als je ze aandraait.
Spreidanker:quote:Op woensdag 17 september 2025 10:03 schreef embedguy het volgende:
[..]
Klinkt als ‘keilbouten’:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |