https://www.bnr.nl/nieuws(...)sen-oorlogsveteranenquote:Grote zorgen Rusland: naar schatting 120.000 tot 180.000 criminelen tussen oorlogsveteranen
Auteur: BNR Webredactie | 9-9-2025
Rusland maakt zich ernstig zorgen om de staat waarin soldaten terugkeren van het front. Ook na eerdere oorlogen, onder meer in Afghanistan, veroorzaakte de terugkeer voor veel onrust in het land, zegt Rusland-correspondent Joost Bosman. Tussen de militairen aan het front zitten volgens berichten zo’n 120.000 tot 180.000 criminelen. ‘Als die allemaal tegelijk terugkomen, is de schade waarschijnlijk niet te overzien.’
Rusland ziet nu al dat de militairen die terugkeren van het front in Oekraïne voor trammelant zorgen, vertelt Bosman. In oktober vorig jaar heeft een onafhankelijk Russisch medium, dat vanuit Praag opereert, van bijna vijfhonderd incidenten vastgesteld dat mensen slachtoffer werden van terugkerende veteranen. 'De helft van deze mensen raakte gewond en de andere helft heeft het niet eens overleefd.' Bosman denkt dat de cijfers alleen maar zijn toegenomen.
Posttraumatisch Stress Syndroom
Rusland heeft zo'n 700.000 militairen gestationeerd in Oekraïne. Het land maakt zich vooral zorgen dat al die militairen tegelijk terugkomen. Volgens Bosman heeft Rusland al ervaren dat veel veteranen beschadigd terugkwamen, met soms moorden en verkrachtingen tot gevolg. 'Met dat soort verschrikkelijke gebeurtenissen heeft Rusland te maken. Door de gebeurtenissen lijden veel veteranen aan het Posttraumatisch Stress Syndroom.'
Criminelen
Veteranen werden min of meer aan hun lot overgelaten als zij naar het front gingen, al zegt het ministerie daar volgens Bosman niks over. Het levert een gevaarlijke categorie oorlogsveteranen op. 'Het zijn mensen die op zijn minst toch hun morele kompas niet goed hebben staan.' Sommigen van deze criminelen hebben ook vastgezeten vanwege moord en zijn in Oekraïne doorgegaan met het doden van mensen. 'Die komen terug in Rusland en deinzen er niet voor terug om nog iemand om het leven te brengen', vreest Bosman.
Rusland is begonnen met een programma waar veteranen zich voor kunnen inschrijven, om bij terugkeer hulp te krijgen. Met het programma willen ze de militairen een toekomst geven. 'Het punt is dat het waarschijnlijk niet goed zal werken, doordat de oude elite dat niet zal pikken.'
Volgens officiele bronnen is de rus van plan om haar "soldaten" onder te brengen in overheidsorganen en te laten les geven op scholen, in "waarden en normen".quote:Op woensdag 10 september 2025 15:55 schreef gwn_een_user het volgende:
[..]
https://www.bnr.nl/nieuws(...)sen-oorlogsveteranen
bro...
Toch wel vreemd dat Trump van oude mannetjes houdt, hij is meer het type dat van meisjes onder de 16 jaar houdt.quote:Op woensdag 10 september 2025 16:08 schreef Perrin het volgende:
Trump houdt van Poetin als zijn grote voorbeeld. Poetin houdt van Trump omdat hij achterlijk en beinvloedbaar is.
[ x ]
Don't die for Danzig.quote:Op woensdag 10 september 2025 09:39 schreef Perrin het volgende:
[..]
We zullen wel excuses verzinnen om Rusland lekker zijn gang te laten gaan idd.
Ondertussen doen ze ook goede pogingen om hun soldaten helemaal niet meer terug te laten komen.quote:Op woensdag 10 september 2025 16:00 schreef oheng het volgende:
[..]
Volgens officiele bronnen is de rus van plan om haar "soldaten" onder te brengen in overheidsorganen en te laten les geven op scholen, in "waarden en normen".
Ja, dat is een veelgehoorde klacht in russische bronnen.quote:Op woensdag 10 september 2025 16:40 schreef nixxx het volgende:
[..]
Ondertussen doen ze ook goede pogingen om hun soldaten helemaal niet meer terug te laten komen.
quote:The story of one betrayal.
The bastard led his own comrades on for 7 months, killed hundreds of people and fled to the enemy side.
Stupnikov Lev.
Scum, creature and traitor.
Every serviceman of the RF Armed Forces should consider it his duty to send this scum to the black earth.
The hunt begins, friends.
Here we go in two weeks!quote:Op woensdag 10 september 2025 17:33 schreef Ulx het volgende:
Taco Two-weeks heeft ook maar een nietszeggende tweet geplaatst.
Zielig.quote:President Trump:
What's with Russia violating Poland's airspace with drones? Here we go!
Want die brandslang zien we alweer verschijnen.quote:"Onzin, is de krachtige analyse van voormalig luchtmachtkolonel Bolder. „Eén drone is toeval, twee is onhandig, drie is een blunder. Meer drones is opzet, al zullen de Russen dit natuurlijk verkopen als toeval. Ze zullen de brandslang openzetten om allerlei flauwekul over ons uit te gieten, net zoals Moskou deed na MH-17.”
Met de slappe reactie van de NAVO zal dit in de nabije toekomst wel vaker gaan gebeuren.quote:
Zijn er users die deze actie verdedigen?quote:Op woensdag 10 september 2025 17:44 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Dit even onthouden:
[..]
Want die brandslang zien we alweer verschijnen.
Ze insinueren dat het een false flag operatie van Oekraïne is.quote:Op woensdag 10 september 2025 17:55 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Zijn er users die deze actie verdedigen?
Zelfs de russische milbloggers zeggen dat het Gerands zijn. Dus stop maar met je act.quote:Op woensdag 10 september 2025 18:16 schreef inslagenreuring het volgende:
Komen zulke drones met Russische vlag de grens over en klinkt er Blyat onder het vliegen?
Al zijn die drones persoonlijk gesigneerd door Poetin ontkennen ze het nog.quote:Op woensdag 10 september 2025 18:16 schreef inslagenreuring het volgende:
Komen zulke drones met Russische vlag de grens over en klinkt er Blyat onder het vliegen?
NATO moet wachten tot ook de Russische bevolking weet dat Ruzzia een oorlog aan het uitlokken is anders zegt men dat NATO begonnen isquote:Op woensdag 10 september 2025 08:00 schreef Perrin het volgende:
[..]
De NAVO is zowel zwak als machteloos én ze provoceert Rusland én Rusland vecht tegen de hele NAVO in Oekraïne.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |