Mwah, de regenten vonden een verplichting tot aanvulling van de reserves tot tenminste 80% voor energieleveranciers niet langer nodigquote:Op maandag 2 maart 2026 12:02 schreef de_boswachter het volgende:
energieleveranciers zijn de cholera van deze wereld
Heb jij niet zo'n mail gekregen? Ik weet niet precies wat de voorwaarden zijn om die mail te krijgen, maar een vriend van me zat bij Essent, en kreeg een mail waarin stond dat vanwege gewijzigde voorwaarden (vraag me niet welke voorwaarden) je tot 11 maart de tijd hebt om die voorwaarden te accepteren OF je kunt het gebruiken om zonder boete onder je contract uit te komen. En die mail is niet alleen door Essent verstuurd. Het was/is volgens mij een algemeen iets.quote:Op maandag 2 maart 2026 10:52 schreef Elan het volgende:
Hoop van die driejarige contracten lopen deze zomer zo'n beetje af inclusief die van mij. Zat toevallig van de week te kijken maar kan pas in juni overstappen.
Je kan zo'n kreng zeker niet tussentijds verlengen
Dat is precies het soort gebeurtenissen wat onder het kopje 'onverwachts' valt. Maar al hadden de VS het 3 maanden van tevoren al aangekondigd, veel kan je er niet mee. Het enige wat ze hadden kunnen doen is agressiever inkopen, maar dan betaal je ook gewoon veel meer dus daar krijg je de handen niet voor op elkaar als er geen directe aanleiding is.quote:Op zondag 1 maart 2026 13:41 schreef viagraap het volgende:
[..]
Ik mag toch hopen dat Iran niet onder 'onverwachts' viel.
Nee geen mail gehad, wij zitten voor gas nog steeds bij Vattenfall. Staat op 1,25, heb poosje dynamisch gehad maar dat kon niet met de zonnepanelen.quote:Op maandag 2 maart 2026 12:40 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Heb jij niet zo'n mail gekregen? Ik weet niet precies wat de voorwaarden zijn om die mail te krijgen, maar een vriend van me zat bij Essent, en kreeg een mail waarin stond dat vanwege gewijzigde voorwaarden (vraag me niet welke voorwaarden) je tot 11 maart de tijd hebt om die voorwaarden te accepteren OF je kunt het gebruiken om zonder boete onder je contract uit te komen. En die mail is niet alleen door Essent verstuurd. Het was/is volgens mij een algemeen iets.
Dit was (teruglezend in de chat met hem) op 17 februari, maar dat was vóór de hele Iran situatie, of het nú nog zin heeft weet ik niet. Ik zie nu dat de gasprijzen volgens gaslicht ergens hangen tussen ¤ 1,17 en 1,25 wat ik zo gauw zie, dus als in jouw contract de prijs hoger is én je hebt zo'n mail gehad van je leverancier dan kan het zinnig zijn, maar anders niet natuurlijk.
Hm, want die mail is n.a.v. dit: https://radar.avrotros.nl(...)st-geld-kosten-62389quote:Op maandag 2 maart 2026 12:56 schreef Elan het volgende:
[..]
Nee geen mail gehad, wij zitten voor gas nog steeds bij Vattenfall. Staat op 1,25, heb poosje dynamisch gehad maar dat kon niet met de zonnepanelen.
Gebruiken we nu ook weer niet zoveel (hooguit 600 kuub) en kunnen met de airco verwarmen dus al zouden de prijzen verdubbelen is dat vervelend maar niet onoverkomelijk.
Is of was het niet zo dat elk jaar overstappen het meeste loont vanwege de kortingen die je krijgt als nieuwe klant? Eigenlijk zaten we weer in dezelfde situatie als voor de hele oorlog in Oekraïne en iedereen wil voor een dubbeltje op de eerste rang, zou het best weer 3 jaar vast willen zitten. Zal zo eens bellen kijken wat ze kunnen doen.
Nu alweer ietsie meer ondertussenquote:Op maandag 2 maart 2026 13:27 schreef hollandia02 het volgende:
https://live.deutsche-boe(...)gas-etc?currency=EUR
Europees Aardgas ETF in 1 dag met 27% gestegen
quote:
Ja het is echt ongelofelijk.quote:Op maandag 2 maart 2026 12:08 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Mwah, de regenten vonden een verplichting tot aanvulling van de reserves tot tenminste 80% voor energieleveranciers niet langer nodig
Ondertussenquote:Op maandag 2 maart 2026 13:59 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja het is echt ongelofelijk.![]()
Diezelfde kortzichtigheid zie je nu ook de pandemie bestrijding.
We zijn nog niets eens 3 jaar verder en er wordt al fors in gesneden.
quote:Op maandag 2 maart 2026 13:18 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Hm, want die mail is n.a.v. dit: https://radar.avrotros.nl(...)st-geld-kosten-62389
Dus dat is niet omdat een leverancier iets doet, dit is gewoon landelijk, dus élke leverancier moet mee volgens mij.
quote:De nieuwe Energiewet geldt sinds 1 januari 2026, maar niet alle energieleveranciers voldoen al aan alle regels. Tom Schuitemaker, Head of Markets en energie-expert bij vergelijkingswebsite Pricewise, vertelt waarom: “Het inrichten van de Energiewet en het einde van de salderingsregeling samen hebben enorme invloed op de voorwaarden en facturatie van contracten. Vandaar dat het niet alle leveranciers gelukt is om voor 1 januari alles klaar te hebben.”
Blijkbaar nogal wat haken en ogen. Heb gebeld en ze willen me natuurlijk graag als klant houden blablabla maar mag pas gaan shoppen voor een nieuw contract 30 dagen voordat deze afloopt. Anders krijg je die overstboete. Dus in mei pas.quote:Dat energieleveranciers hun voorwaarden aanpassen, betekent overigens niet dat je automatisch het recht hebt om je contract op te zeggen. Schuitemaker legt uit dat wijzigingen soms worden opgelegd door de overheid - zoals nu ook het geval is met de nieuwe Energiewet - en dat je dan als consument niet kosteloos onder je contract uitkomt. “Alleen als een leverancier zelf voor verandering kiest of als een wijziging nadelig is voor de klant, mag je opzeggen. Leveranciers moeten je hier minimaal dertig dagen van tevoren over informeren.”
Kuijper adviseert dan ook om sowieso niet over te stappen vóór je bericht krijgt van je energieleverancier. “Anders riskeer je alsnog een opzegboete.”
quote:Qatar stopt met productie van lng om oorlog in Midden-Oosten
Qatar stopt voorlopig met de productie van LNG vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, meldt het staatsbedrijf QatarEnergy. Daardoor valt een van de grootste leveranciers van vloeibaar aardgas weg.
Volgens Qatar hebben Iraanse drones een faciliteit bij Ras Laffan aangevallen, daar wordt gas verwerkt. Ook is volgens het land een energiecentrale getroffen.
QatarEnergy heeft niet aangegeven wanneer de productie weer hervat zal worden
Ik heb geen idee. Ik zag dit in de mail die vanuit Essent werd gestuurd:quote:Op maandag 2 maart 2026 14:07 schreef Elan het volgende:
[..]
[..]
[..]
Blijkbaar nogal wat haken en ogen. Heb gebeld en ze willen me natuurlijk graag als klant houden blablabla maar mag pas gaan shoppen voor een nieuw contract 30 dagen voordat deze afloopt. Anders krijg je die overstboete. Dus in mei pas.
Die opzegboete staat ook gewoon in het contract dus juridisch zal het allemaal wel afgetimmerd zijn.
Wel een lekkere timing voor hemquote:Op maandag 2 maart 2026 14:13 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik heb geen idee. Ik zag dit in de mail die vanuit Essent werd gestuurd:
[ afbeelding ]
Hij kon per 'morgen' opzeggen, heeft bevestiging gekregen, en ook direct de eindafrekening en kreeg volgens die afrekening geld terug, zo te zien ¤ 268,19 en zat de dag erna bij Energiedirect. Zijn jaarkosten gingen terug van 2000+ euro per jaar naar 1404 euro.
Kijk dat is dan wel zinnig, maar, dan moet je dus wel het geluk hebben (of eerder pech hebben gehad, het is maar hoe je het bekijkt) dat een paar dingen gunstig bij elkaar komen.
Het enige waar dit land de prioriteiten op gezet heeft is de opvangcapaciteit van asielzoekers.quote:Op maandag 2 maart 2026 12:08 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Mwah, de regenten vonden een verplichting tot aanvulling van de reserves tot tenminste 80% voor energieleveranciers niet langer nodig
Word je nou niet moe van dat slappe gelul van jezelf man?quote:Op maandag 2 maart 2026 14:21 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Het enige waar dit land de prioriteiten op gezet heeft is de opvangcapaciteit van asielzoekers.
Waarom moet je elk onderwerp een asielzoekers draai geven?quote:Op maandag 2 maart 2026 14:21 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Het enige waar dit land de prioriteiten op gezet heeft is de opvangcapaciteit van asielzoekers.
Het is op dit forum toch niet verboden om over je stokpaardje te beginnen?quote:Op maandag 2 maart 2026 14:37 schreef Chadi het volgende:
[..]
Word je nou niet moe van dat slappe gelul van jezelf man?
https://www.nu.nl/economi(...)s-stijgt-verder.htmlquote:Qatar staakt productie lng vanwege Iraanse dreiging, hoge gasprijs stijgt verder
Qatar heeft de productie van vloeibaar gas (lng) stilgezet omdat Iran een aanval op het land zou hebben uitgevoerd. Die aanval zou een reactie zijn op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Qatar is een belangrijkere leverancier van lng aan Europa.
Een grote energiecentrale van staatsbedrijf QatarEnergy ten noorden van de hoofdstad Doha werd maandag aangevallen door een Iraanse drone. Ook de energiecentrale in Mesaieed werd geraakt. Dat laat de Qatarese overheid weten, meldt persbureau Reuters.
De schade aan de energiecentrales wordt momenteel ingeschat.
De gasprijs is als gevolg van het nieuws uit Qatar met bijna 50 procent gestegen. Eerder op de dag steeg de gasprijs al met meer dan een vijfde. Voor een megawattuur (MWh) betaalden handelaren iets voor 14.00 uur ruim 47 euro. Deze prijs kan snel schommelen.
Vervoer van brandstof valt stil
De onrust in het Midden-Oosten zorgt ervoor dat de energieprijzen hard stijgen. De olieprijs is in vier jaar niet zo hard gestegen.
Iran voert tegenaanvallen uit om de druk op de Verenigde Staten op te voeren. Saoedi-Arabië heeft na een droneaanval een van zijn grootste olieraffinaderijen stilgelegd. Daarnaast is de productie van verschillende gas- en olievelden in Israël en Irak stopgezet.
Qatar is een van de grote producenten van lng, samen met Australië en de VS. Het gastransport was al stil komen liggen omdat Iran de Straat van Hormuz, waar het gas door moet worden vervoerd, blokkeerde.
Ja, is een volatiele markt. Das mooi kut, want de olie wordt ook duurder, en dus benzine ook, etc.quote:Op maandag 2 maart 2026 15:22 schreef cinderloom het volgende:
Wat schieten die prijzen in record tempo omhoog poehoe.
Gelukkig heb ik nog een vast contract voor komende anderhalf jaar. "Geen prijsstijgingen komende 3 jaar" staat op de site, dus dat moeten we dan maar geloven.
Hoog tijd dus om na 20 jaar ouwehoeren eens écht door te pakken met verduurzaming en energietransitie.quote:Op maandag 2 maart 2026 21:57 schreef mcmlxiv het volgende:
Tja wanneer deze oorlog in weekje of 2 weer voorbij is zal de markt best weer snel normaliseren. Lukt het Iran om Saoedische en Koeweitse productie serieus te beschadigen dan wordt het komende jaar weer heel interessant. Vooral economisch.
Je gaat eindelijk meehelpen?quote:Op maandag 2 maart 2026 22:04 schreef Ivo1985 het volgende:
Hoog tijd dus om na 20 jaar ouwehoeren eens écht door te pakken met verduurzaming en energietransitie.
Ik ben er al een paar jaar mee bezig.quote:Op maandag 2 maart 2026 22:04 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Hoog tijd dus om na 20 jaar ouwehoeren eens écht door te pakken met verduurzaming en energietransitie.
Scheelt elke keer een hoop stress en geld als "we" veel minder afhankelijk zijn van fossiele import.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |