abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_218510173
Winter in Noord Amerika



In het hoge noorden van Canada zakt de temperatuur inmiddels al weer onder het vriespunt en valt de eerste sneeuw. De winters in Canada en de VS kunnen streng zijn en staan bekend om de vele Blizzards die elk jaar weer voor veel sneeuw zorgen.
De bedoeling van dit topic is om het nieuws rond de winter in noord Amerika te volgen. Nieuws, foto's, video's etc etc zijn hier welkom.



Winter in Canada

In de winter is het koud in het noorden en het midden. Temperaturen dalen daar gemakkelijk tot -30 graden. Op 1 februari werd in Snag de allerlaagste Canadese temperatuur bereikt van -62.8 graden. Alleen het uiterste westen heeft een mild klimaat. In Vancouver komt het minste vorst voor.

Noord Canada
Zuid Canada
Oost Canada



De noordoostelijke staten van de USA

De winter in New England staat bekend als een koude winter. De wind is in het winterhalfjaar noordwestelijk en droge arctische lucht uit Canada stroomt ver naar het zuiden. Deze kou-invallen gaan soms gepaard met blizzards. Opdringende warme lucht uit het zuiden zorgt af en toe voor flinke ijzel.

Gemiddeld vriest het bij de Canadese grens in januari zo'n -13 graden. In New Jersey vriest het zo'n 5 graden. In het noordoostelijke puntje van New England daalt in januari de thermometer gemiddeld elke nacht tot -19 graden. De extremen in het gebied liegen er ook niet om. Op 19 januari werd het in Van Buren (Maine) -44,4 graden. Old Forge (New York) mat op 18 februari 1979 zelfs een minimum van -46,7 graden. Het zeewater daalt in januari en februari tot +4 graden in zowel Boston als in New York.



De zuidoostelijke staten van de USA

In de winter komt de gemiddelde kou tot Atlanta. In Maryland, Virginia, de Appalachen en de hoger gelegen staten als Kentucky vriest het veelvuldig. De ergste kou vinden we nog noordelijker in Michigan en Ontario. In West Virginia vinden we de allerlaagste temperatuur van het gebied terug. Op 30 december 1917 daalde in Lewisburg de thermometer tot -38,3 graden.

Het gebied langs de Golf van Mexico beleeft een relatief milde en korte winter. Toch kan het hier soms flink vriezen. Neem bijvoorbeeld de -28 graden die in Corinth (Mississippi) op 30 januari 1966 werd gemeten. In Florida neemt de invloed van de oceaan toe. Dit is vooral merkbaar aan de gemiddelde nachttemperatuur in het zuiden. In zeer uitzonderlijke situatie vriest het hier of valt er sneeuw. Op de Key's komt de temperatuur nooit onder nul. De allerlaagste temperatuur in Florida bedroeg -18,9 graden en werd gemeten in Tallahassee.

De staten Virginia, West Virginia en Maryland krijgen in de winter soms te maken met sneeuwstormen. Deze staan bekend als Nor'easters en komen oktober en april. Ze zijn berucht om de grote hoeveelheid sneeuw, regen en de flinke wind.
Een Nor'easter komt voor als een lagedrukgebied warme vochtige subtropische lucht uit de Golf van Mexico naar het noorden voert. De lucht wordt vermengd met vochtige lucht uit de Atlantische Oceaan. Een hogedrukgebied boven Canada biedt tegenwicht en stuwt arctische lucht naar het zuiden. Daar waar de luchtsoorten bij elkaar komen, ontstaat hevige neerslag.

De meest actieve Nor'easter is de sneeuwstorm die naar het oosten trekt en de straalstroom volgt. Vooral Washington DC, Philadelphia, New York City en Boston worden dan getroffen en krijgen grote hoeveelheden regen en sneeuw te verwerken.

Bekijk deze YouTube-video

Het midden van de Verenigde Staten

De winters in het noorden zijn streng. Bismarck in North Dakota heeft in januari een gemiddelde temperatuur van -12,7 graden. International Falls op de grens van Canada en Minnesota heeft zelfs een gemiddelde januari-temperatuur van -17,2 graden. De nachtelijke temperaturen bedragen hier gemiddeld -23,3 graden en de dagtemperatuur -11,2 graden.

De staten langs de Canadese grens en de Grote Meren krijgen ook in de winter vaak te maken met 'blizzards', die zeer koude lucht aanvoeren vanuit het arctische Canada. Het gebied is dan bedekt met een sneeuwlaag. Veel is dit niet. In januari valt er slechts enkele tientallen millimeters neerslag.

Veel nachten verlopen helder en de aanwezigheid van een sneeuwdek helpt mee aan een lage temperatuur. De allerlaagste temperatuur in North Dakota werd gemeten op 15 februari 1936. In Parshall werd het -51,1 graden. Op 2 februari 1996 gebeurde hetzelfde in Towar, Minnesota.

Naar het zuiden neemt de strengheid van de winter af. Tot in Kansas is de gemiddelde januaritemperatuur onder nul. In Texas loopt deze snel op. Niet alleen de zuidelijke ligging, maar ook de aanwezigheid van de Golf van Mexico speelt daarbij een rol. In Brownsville op de grens met Mexico is het in januari overdag 20,5 graden en incidenteel boven de 33 graden.

Toch krijgen relatief zuidelijk gelegen gebieden 's winters soms te maken met extreme koude situaties, doordat luchtstromen uit het hoge noorden van Canada hun weg zuidwaarts zoeken tussen de Rocky Mountains en de Appalachen. Zo was het in het ogenschijnlijk warme Texas op 3 februari 1933 in Seminole -30,6 graden.

Bekijk deze YouTube-video

Westen van de Verenigde Staten

In de winter heerst de meeste kou in de hoger gelegen delen van de Rocky Mountains. Arctische lucht uit Canada zorgt voor strenge winters in het noorden, zoals in Montana, Wyoming en Colorado. In Montana richt de snijdend koude wind geregeld slachtingen aan onder de veestapel. De allerlaagste temperatuur in Montana werd gemeten op 20 januari 1954. Op Rogers Pass werd het toen -56,7 graden onder nul.

In Wyoming waar ook lange strenge winters voorkomen, staat het minimumrecord op bijna -53 graden vorst. Het berggebied van Idao, Utah en Colorado is koud en sneeuwachtig. Vooral in Colorado valt veel sneeuw. Temperaturen tot onder de -50 graden zijn incidenteel mogelijk. De hoogvlakte van Nevada is eveneens koud. In Ely op 1900 meter hoogte vriest het in januari 's nachts zo'n -12,5 graden. Dit wordt tevens veroorzaakt door de vele heldere nachten in het gebied.

Warmer is het in Washington en Oregon. Het kan hier behoorlijk vriezen, maar aan zee is de winter relatief mild. De regen valt vooral tussen oktober en april. In de bergen gaat het dan om sneeuw en worden wegen afgesloten.

In het zuidwesten van Californië blijft het winters klimaat aangenaam en vriest het zelden. Het is daar dan ook regentijd. Toch kan de winter flink uithalen. Vooral in de Sierra Nevada is dat het geval. De allerlaagste temperatuur in Californië die is gemeten bedraagt -42,8 graden. In New Mexico tenslotte zijn de winters koel maar niet extreem koud.

Bekijk deze YouTube-video

Alaska

In de noordelijke Amerikaanse staat Alaska heersen verschillende klimaten. Zeestromingen, bergruggen en een lage zonnestand bepalen voornamelijk het klimaat. In het noorden komen poolwoestijnen voor, in het zuiden heerst een mild klimaat dat vergelijkbaar is met Nederland.

Bron:

De bedoeling van dit Topic is om het winterweer in Noord Amerika te volgen.
B.v. via onderstaande site's


Weather Channel
Accuweather
Winter Weather cnn
Google News
US wind kaart
Great Lakes map

vorige delen:
http://forum.fok.nl/topicchain/3601
http://forum.fok.nl/topic/1877624
http://forum.fok.nl/topic/2012757
http://forum.fok.nl/topic/2144951/2/25
http://forum.fok.nl/topic/2244320
http://forum.fok.nl/topic/2326827
http://forum.fok.nl/topic/2400442
WKN / Winter in noord Amerika 2018/2019
WKN / Winter in noord Amerika 2019/2020
WKN / Winter in noord Amerika 2020/2021: Halve meter sneeuw voor NY
WKN / Winter in noord Amerika 2021/2022
WKN / Winter in noord Amerika 2022/2023
WKN / Winter in noord Amerika 2023/2024
WKN / Winter in noord Amerika 2024/2025

verwante topics

WKN / Hurricane Season 2024 - Category 6 incoming??
WKN / Winter in Europa 2025/2026

De huidige temperaturen in noord Amerika



Kaartje waarop de sneeuwhoogte en uitbreiding van het noordpoolijs is te volgen.



Aanvullingen of opmerkingen over de OP kan via:

WKN / [WKN FeedBack] Waar depressies aan de orde komen
v
pi_218510350
In het dorpje Anaktuvuk Pass in het binnenland van Alaska zakt het kwik inmiddels al onder nul.

v
pi_218516284
Plaatselijk valt er al wat sneeuw in Alaska, wat ook vrij snel weer weg smelt. De temperaturen schommelen in dit gebied van net onder nul tot een graad of 6 overdag.

Webcambeeld
v
pi_218541654
Lichte sneeuw en temperaturen net onder nul in het binnenland van Alaska.


v
pi_218876572
Sneeuw voor een gedeelte van de Rocky Mountains.

quote:
Monday marked the first day of astronomical autumn across the United States, and less than 24 hours after the new season began, it was already looking like winter in one of the most popular national parks in the country.

"It is currently snowing in the high elevation areas of Rocky Mountain National Park. Snow started to fall at Alpine Visitor Center around 5 p.m. last night, and it is still snowing in areas above 10,000 feet in elevation," Rocky Mountain National Park said in a Facebook post Tuesday.

The snow closed several of the high-elevation roads in the park, while rain fell in the lower elevations.

https://www.accuweather.c(...)rt-to-autumn/1819423

v
pi_218956214
Winterverwachting 2025-2026:
sneeuwseizoen voor delen van de VS

Van sneeuwrijke noordoosters tot ijskoude arctische windstoten: dit is wat u deze winter in de VS kunt verwachten. En waar droogte en warmte juist de boventoon kunnen voeren.

Er staat ons een lange winter te wachten in het centrale en oostelijke deel van de VS, waarbij de zwaarste stormen worden verwacht rond de begin- en laatste weken van het seizoen.

Vroeg in het seizoen trekken winterstormen vanuit Canada naar het Midwesten en trekken vervolgens richting het midden van de Atlantische Oceaan en New England, waar sommige kunnen aanzwellen tot noordoosters. Tegen het einde van de winter zal de stormroute naar verwachting verschuiven, waardoor systemen vanuit de Plains en de Mississippivallei naar de Appalachen, het Midwesten en het noordoosten trekken.

Er wordt meer sneeuwval verwacht dan afgelopen winter in delen van het noordoosten, waaronder Philadelphia, New York City en Boston. De totale sneeuwval kan echter nog steeds onder het historisch gemiddelde liggen, omdat stormen halverwege tot laat in de winter een mix van regen en sneeuw kunnen opleveren in plaats van alleen sneeuw.

Er wordt een sneeuwrijke winter voorspeld voor delen van het Middenwesten, een strook van de vlakten tot de Ohiovallei en delen van Washington, Oregon, Idaho en Montana.

lees hier verder
v
pi_218961119
Guardsman Pass in Utah is right on schedule with one of it's first snowfalls of the year.

Crews have reopened the pass after the high elevation pass collected a pile of snow over the weekend.




https://x.com/WeatherNati(...)pqf_DMdZv5erKbA&s=19
v
pi_218998221
quote:
Snow for northern Rockies, blizzard for south-central Canada
Several inches of snow will fall from the storm farther inland, covering portions of the Rockies in Montana and Wyoming. Some of the snow will melt on the roads over the higher elevations and passes. In grassy and wooded areas, though, several inches are forecast to pile up from Saturday night to Monday.

A pocket of 6-12 inches of snow will fall on the Tetons in northwest Wyoming, including around Yellowstone National Park.

Farther to the Northeast, the storm will gain a boost and strengthen over portions of southern Saskatchewan and west-central Manitoba. In part of this zone, heavy snow will fall and cause blizzard conditions and hazardous travel from Sunday to Monday.

https://www.accuweather.c(...)a-to-montana/1824742



v
pi_219014642
twitter


[ Bericht 100% gewijzigd door 12Beaufort op 15-10-2025 23:11:52 ]
v
pi_219067660
October snow made for a mess on I-70 in Colorado at the Eisenhower Tunnel on Monday morning. The interstate was shut down in both directions for a period of time because of the snow and winds.

https://x.com/accuweather(...)viJOTIgSBb4cwZw&s=19



v
pi_219192269
twitter
v
pi_219194321
En wij, nou ja sommige, lopen nog in onze korte broek ;)
pi_219234854
twitter


twitter
v
pi_219238900
quote:
The first snow of the season in parts of the Midwest and Great Lakes will include some heavy lake-effect snowbands, and parts of the Appalachians, upstate New York and northern New England will see snow linger into Tuesday.

This snowy forecast is all because of a potent, but brief, cold outbreak in the Midwest, South and East. For more on the cold forecast details, check out our forecast here.

Happening Now
Snow is currently falling from the Upper Peninsula of Michigan to the Smoky Mountains to parts of western and upstate New York.

Some of these areas of snow are heavy lake-effect snowbands, particularly over parts of Illinois and Indiana.

https://weather.com/forec(...)ect?cm_ven=hp-slot-1
twitter


twitter
v
pi_219301837
Geen zon meer voor het meest noordelijke plaatsje op het noordelijk Halfrond.

twitter
v
pi_219302689
Oei, kan me niet voorstellen dat iemand hier naar uitkijkt...
  donderdag 20 november 2025 @ 13:07:34 #19
153121 butz0rs
Dat zijn jouw feiten
pi_219302926
quote:
4s.gif Op donderdag 20 november 2025 10:56 schreef 12Beaufort het volgende:
Geen zon meer voor het meest noordelijke plaatsje op het noordelijk Halfrond.

[ x ]
Meest noordelijk in de VS.
pi_219303349
quote:
0s.gif Op donderdag 20 november 2025 13:07 schreef butz0rs het volgende:

[..]
Meest noordelijk in de VS.
Van noord Amerika idd.
v
pi_219377133
Multiple snowstorms to bear down on Northeast, Ohio Valley in early December
Cold air settling into the central and eastern US will set the stage for multiple storms this week, bringing snow farther to the south and east with travel disruptions from the Plains to New England.

https://www.accuweather.c(...)rly-december/1839166

twitter
v
  Moderator maandag 1 december 2025 @ 11:08:38 #22
8781 crew  Frutsel
  Moderator dinsdag 2 december 2025 @ 15:28:16 #23
8781 crew  Frutsel
pi_219420745
twitter
v
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')