quote:Op maandag 11 augustus 2025 12:55 schreef IW2B het volgende:
Goedendag medefokkers,
Ik heb een hok waar ik stroom aan wil leggen. Kan best wel kabels doortrekken en zelf stopcontacten/contactdozen aansluiten enzo... maar nooit iets gedaan met een groepenkast.
Mijn groepenkast heeft nog ruimte voor één automaat zie ik. Ik wil dus een groep bijzetten. Is het simpelweg de automaat erin klikken, en daarna boven de fase, nul en aarde kabels (die vanuit het hok naar de meterkast doorgetrokken worden) erin prikken?
Zie foto's hieronder voor de huidige situatie:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dus ik begrijp dat ik, gelukkig, niet met de hoofdaansluiting/kabel hoef te kloten, gezien deze al in de aardlekschakelaar zit?
Alvast bedankt voor degene die ernaar gekeken hebben en die reageren hierop!
Zo werkt het helemaal niet. De aarde komt vanaf een aparte aarderail en de fase en nul zul je ook moeten voeden aan de automaat vanaf blokjes of via een kamrail.quote:Op maandag 11 augustus 2025 13:21 schreef mstx het volgende:
Het werkt inderdaad zoals je zegt, laatst toevallig nog gedaan met precies dat type automaat.
Als je de foto's kan zien dan zou je gezien hebben dat er een aarderail op zit (waar dus de aarde naartoe gaat) en een een verdeeldoos (waar de automaat inklikt). Het gaat om de ABB Haf Flexomaat 1P+N B16A NA.quote:Op maandag 11 augustus 2025 14:05 schreef blomke het volgende:
[..]
[..]
Zo werkt het helemaal niet. De aarde komt vanaf een aparte aarderail en de fase en nul zul je ook moeten voeden aan de automaat vanaf blokjes of via een kamrail.
Foto's doen het niet.
You're right I'm wrong, het is inderdaad een kliksysteem i.t.t. de kam-systemen (en met draden vanaf blokjes) die ik ken uit vroeger tijden.quote:Op maandag 11 augustus 2025 17:16 schreef IW2B het volgende:
[..]
Als je de foto's kan zien dan zou je gezien hebben dat er een aarderail op zit (waar dus de aarde naartoe gaat) en een een verdeeldoos (waar de automaat inklikt). Het gaat om de ABB Haf Flexomaat 1P+N B16A NA.
Dus als het volgens jou anders moet hoor ik graag hoe en wat... maar kan zelf niets anders bedenken dan wat ik zelf al noemde en mstx aangaf (inklikken in de rail zodat het verbinding maakt met de aardlek, en aarde aan de rail schroeven, en de nul en fase die door de muur gaan).
Wellicht dat je de linkjes anders wel kan zien?
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Graag hoor ik van je wat ik dan zou moeten doen...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |