Dan was je vast en zeker niet in Zuid Afrika in elke willekeurige stad.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 20:11 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik was gister nog in Afrika. Geen enkele fentanylzombie gespot.
Rome. Maar daarvoor moeten we wel +/- 1500 jaar terug.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 21:05 schreef Hathor het volgende:
[..]
Maar innoveren ze daar dan niet? Ik kan me niet herinneren dat in Europa een stad vergelijkbaar met Detroit ooit gehalveerd is qua inwonersaantal.
Dat had een hele andere reden dan economische terugval, maar ik waardeer je bijdrage.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 21:32 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Rome. Maar daarvoor moeten we wel +/- 1500 jaar terug.
Graag gedaanquote:Op dinsdag 12 augustus 2025 21:34 schreef Hathor het volgende:
[..]
Dat had een hele andere reden dan economische terugval, maar ik waardeer je bijdrage.
Ik denk dat dat een mentaliteitskwestie is, wij bouwen altijd verder op vele voorgaande generaties. De Amerikanen zijn nog een beetje halve nomaden, voldoet het niet meer dan ga je ergens anders heen. Het idee van een stad behouden voor de vooruitgang zit niet heel diep. Er is ook niet zoveel te behouden vaak om dat er weinig is dat in het verleden lang behouden is geweest.en er wordt ook niet gebouwd voor de eeuwigheid.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 21:05 schreef Hathor het volgende:
[..]
Maar innoveren ze daar dan niet? Ik kan me niet herinneren dat in Europa een stad vergelijkbaar met Detroit ooit gehalveerd is qua inwonersaantal.
Maar dat is nu juist het verbazingwekkende....Amerikanen zijn geen ander ras, het zijn voornamelijk Europese emigranten. Ze komen dus uit hetzelfde nest.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 22:26 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik denk dat dat een mentaliteitskwestie is, wij bouwen altijd verder op vele voorgaande generaties. De Amerikanen zijn nog een beetje halve nomaden, voldoet het niet meer dan ga je ergens anders heen. Het idee van een stad behouden voor de vooruitgang zit niet heel diep. Er is ook niet zoveel te behouden vaak om dat er weinig is dat in het verleden lang behouden is geweest.en er wordt ook niet gebouwd voor de eeuwigheid.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op dinsdag 12 augustus 2025 23:03 schreef Hathor het volgende:
[..]
Maar dat is nu juist het verbazingwekkende....Amerikanen zijn geen ander ras, het zijn voornamelijk Europese emigranten. Ze komen dus uit hetzelfde nest.
Wij kiezen voor leefbare steden, zij verplaatsen de mensen naar houten huizen in de buitenwijken en bouwen de stad vol met enorme winkelcentra, snelwegen en parkeerplaatsen. Veel is er dan in het centrum ook niet meer te doen, daar staan dan de leegstaande kantoorpanden.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 23:03 schreef Hathor het volgende:
[..]
Maar dat is nu juist het verbazingwekkende....Amerikanen zijn geen ander ras, het zijn voornamelijk Europese emigranten. Ze komen dus uit hetzelfde nest.
quote:Op woensdag 13 augustus 2025 07:57 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Wij kiezen voor leefbare steden, zij verplaatsen de mensen naar houten huizen in de buitenwijken en bouwen de stad vol met enorme winkelcentra, snelwegen en parkeerplaatsen. Veel is er dan in het centrum ook niet meer te doen, daar staan dan de leegstaande kantoorpanden.
Er zijn hier op het forum zelfs een aantal mensen die vinden dat we dat ook moeten gaan doen. Weer terug naar de tijd dat je overal voor de deur kon parkeren, maar dan met tien keer zoveel auto's.
Ik ben er erg blij mee dat in Utrecht het onzalige idee van een vierbaanssnelweg dwars door de stad uit de jaren '60 heeft plaatsgemaakt voor een meer autoluwe binnenstad met ruim baan voor voetgangers en fietsers.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 07:57 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Wij kiezen voor leefbare steden, zij verplaatsen de mensen naar houten huizen in de buitenwijken en bouwen de stad vol met enorme winkelcentra, snelwegen en parkeerplaatsen. Veel is er dan in het centrum ook niet meer te doen, daar staan dan de leegstaande kantoorpanden.
Er zijn hier op het forum zelfs een aantal mensen die vinden dat we dat ook moeten gaan doen. Weer terug naar de tijd dat je overal voor de deur kon parkeren, maar dan met tien keer zoveel auto's.
Het is inderdaad een veel breder probleem, dat een gevolg is van het decennialange verketteren van sociale standpunten. Alles wat ook maar een beetje te maken heeft met geld uitgeven om de zwakkeren te helpen afschilderen zijnde "muh communism." Aan het kontgaatje hangen van Big Corp.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 07:30 schreef hondonspain het volgende:
Het is makkelijk om Trump weer de schuld te geven maar kijk eens naar bestuur van de steden.
Lebensraum zit daar nog meer in de genen dan in Duitsland anno 1940. Eerst hadden ze die manifest destiny shit en daarna kwam de bigger is better mentaliteit.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 23:03 schreef Hathor het volgende:
[..]
Maar dat is nu juist het verbazingwekkende....Amerikanen zijn geen ander ras, het zijn voornamelijk Europese emigranten. Ze komen dus uit hetzelfde nest.
Waarom zou een mentaliteit aan 'ras' gebonden zijn? Een mentaliteit is vaak gewoon een cultuurgebonden iets. We hebben het niet voor niets vaak over een mentaliteit die je bij Duitsers, Britten of Fransen ziet en het is nou niet bepaald dat er significante genetische verschillen tussen die bevolkingen zitten.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 23:03 schreef Hathor het volgende:
[..]
Maar dat is nu juist het verbazingwekkende....Amerikanen zijn geen ander ras, het zijn voornamelijk Europese emigranten. Ze komen dus uit hetzelfde nest.
Meest bekend is natuurlijk Detroit, dat in de jaren 20-30 groeide tot een miljoenenstad vanwege de auto-industrie maar inmiddels flink is gekrompen naar ongeveer 650.000 inwoners (met wel weer een kleine groei in de laatste jaren). Dat heeft een gigantische impact gehad op de stad.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 09:13 schreef Monolith het volgende:
En nogmaals, Europa is gewoon heel statisch, juist het feit dat de VS een heel dynamische economie kent, betekent ook dat er lokaal heel veel fluctuatie kan zitten in zaken als werkgelegenheid. Combineer dat met het feit dat de VS een groot land is met een soepele interne markt (wat in de EU veel minder het geval is, al was het maar vanwege taalbarrières) en je hebt de reden dat steden in de VS veel meer fluctueren qua populatie. \
Doordat de boeren de mensen oppotten in verstedelijkte gebieden is het overal zo'n puinhoop. Daar mogen rustig maatregelen tegen genomen worden.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 14:36 schreef TAmaru het volgende:
Feit is gewoon dat onze moderne maatschappijen langzaam maar zeker totaal verwilderd en vervreemd zijn van hun origine. Het is een jungle geworden, ook in Nederland. Ga maar eens naar Rotterdam, Den Haag of Amsterdam. Het leven is hard,
Utrecht is sowieso een verschrikkelijke stad om met de auto te zijn. Daar had een mega snelweg niets aan veranderd.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 09:02 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik ben er erg blij mee dat in Utrecht het onzalige idee van een vierbaanssnelweg dwars door de stad uit de jaren '60 heeft plaatsgemaakt voor een meer autoluwe binnenstad met ruim baan voor voetgangers en fietsers.
Tegenwoordig gaat het weer wel, maar toen de halve binnenstad nog openlag was het helemaal om te huilen.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 14:53 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Utrecht is sowieso een verschrikkelijke stad om met de auto te zijn. Daar had een mega snelweg niets aan veranderd.
Dat is de laatste decennia ook gewoon bewust beleid natuurlijk. Knippen, eenrichtingswegen, lagere maximumsnelheden, fietsstraten en ga zo maar door.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 14:53 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Utrecht is sowieso een verschrikkelijke stad om met de auto te zijn. Daar had een mega snelweg niets aan veranderd.
Leipzig komt het dichtst in de buurt denk ik. en Wolfsburg straksquote:Op dinsdag 12 augustus 2025 21:05 schreef Hathor het volgende:
Maar innoveren ze daar dan niet? Ik kan me niet herinneren dat in Europa een stad vergelijkbaar met Detroit ooit gehalveerd is qua inwonersaantal.
Leipzig is wel vergelijkbaar in de zin dat je hele wijken hebt die nauwelijks bewoond worden, inclusief dichtgetimmerde ruiten. Vooral de verlaten industrie is wel cool om te zien als dat je ding is. Dessau, dat er in de buurt ligt heeft dat ook.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:12 schreef nostra het volgende:
[..]
Leipzig komt het dichtst in de buurt denk ik. en Wolfsburg straks
Dat helpt niet. Dan verhard de maatschappij en heb je op iedere straathoek een gewapende agent nodig. Eerst schieten, dan vragen stellen. Als je dat echt op wilt lossen is er maar 1 ding wat je kunt doen: links stemmen. Sociaal beleid. Dan heb je geen onderlaag van mensen die misdadiger moeten worden om hun rekeningen te kunnen betalen.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 14:36 schreef TAmaru het volgende:
Feit is gewoon dat onze moderne maatschappijen langzaam maar zeker totaal verwilderd en vervreemd zijn van hun origine. Het is een jungle geworden, ook in Nederland. Ga maar eens naar Rotterdam, Den Haag of Amsterdam. Het leven is hard, ieder voor zich, je kunt op iedere hoek van de straat beroofd of omver gereden worden door een gekkie op een fatbike. Jongeren zitten massaal aan drank en drugs. Overal lopen en hangen bedelaars, illegalen, zwervers, jongeren die zich geen raad weten met deze wereld ... en in Amerika is dat proces nog veel verder dan hier natuurlijk.
Ook wij zouden met een Nationale Garde de orde op straat moeten herstellen. Schoonvegen die handel. Geef er maar eens een flinke klap op met de knuppel. En wie niet wil luisteren, gaat een busje in en wordt linea recta naar een gevangenis gebracht of op het vliegtuig terug naar huis gezet.
Oost-Duitsland in z'n geheel heeft natuurlijk wel te maken gehad met een uittocht van bevolking.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:16 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Leipzig is wel vergelijkbaar in de zin dat je hele wijken hebt die nauwelijks bewoond worden, inclusief dichtgetimmerde ruiten. Vooral de verlaten industrie is wel cool om te zien als dat je ding is. Dessau, dat er in de buurt ligt heeft dat ook.
Valt wel mee in Leipzig. De bevolking daar heeft tijdens WO2 om begrijpelijke redenen een flinke krimp meegemaakt, maar tot aan de val van de muur was golfde die gewoon wat marginaal op en neer. De hereniging zorgde wel voor wat verdere krimp, maar die is vandaag de dag eigenlijk weer volledig hersteld.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:12 schreef nostra het volgende:
[..]
Leipzig komt het dichtst in de buurt denk ik. en Wolfsburg straks
Terug naar Amerika waar juist de steden met een links bestuur de meeste criminaliteit kennen.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:17 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat helpt niet. Dan verhard de maatschappij en heb je op iedere straathoek een gewapende agent nodig. Eerst schieten, dan vragen stellen. Als je dat echt op wilt lossen is er maar 1 ding wat je kunt doen: links stemmen. Sociaal beleid. Dan heb je geen onderlaag van mensen die misdadiger moeten worden om hun rekeningen te kunnen betalen.
Plus, al dat soort scenario's eindigen met grote strafkampen waar steeds meer mensen in zitten en veel onwil van de rest van de bevolking om daar voor te betalen. Je mag je zelf afvragen hoe dat dan opgelost wordt.
Heb je daar ook een bron voor?quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:32 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Terug naar Amerika waar juist de steden met een links bestuur de meeste criminaliteit kennen.
Nou ja, het gros van de steden met een significante omvang daar heeft een Democratische burgemeester, dus als je hem omdraait naar 'de steden met de meeste criminaliteit hebben doorgaans een links bestuurd', dan klopt dat als gevolg van het voorgaande. Maar goed, ook in steden met weinig criminaliteit heb je vaak een Democratische burgemeester.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:33 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Heb je daar ook een bron voor?
Algemeen bekend, reden vaak nu Defund the police, DEI en illegalen welkom. New York krijgt misschien een socialist als burgermeester, ben benieuwdquote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:33 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Heb je daar ook een bron voor?
Ik heb het even uitgezocht: democraten scoren over het algemeen beter dan republikeinen, behalve bij diefstal. Zoals je ook al aangeeft zijn de grootste (en rijkste) steden allemaal democratisch, maar daar heb je ook de meeste daklozen. Veel mensen gaan daar naar toe omdat je daar goed kunt verdienen, maar dat maakt ze ook onleefbaar als je geen goede baan hebt.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:38 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nou ja, het gros van de steden met een significante omvang daar heeft een Democratische burgemeester, dus als je hem omdraait naar 'de steden met de meeste criminaliteit hebben doorgaans een links bestuurd', dan klopt dat als gevolg van het voorgaande. Maar goed, ook in steden met weinig criminaliteit heb je vaak een Democratische burgemeester.
Ah, van horen zeggen. Klinkt veel betrouwbaarder dan onderzoeken, natuurlijk.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:52 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Algemeen bekend, reden vaak nu Defund the police, DEI en illegalen welkom. New York krijgt misschien een socialist als burgermeester, ben benieuwd
Jaren geleden waren er in San Francisco al veel daklozen, zag ik. En het waren bijna allemaal psychiatrische patiënten of verslaafden. Wegens het milde klimaat schijnen ze vaak daar naartoe te gaan als ze op straat terecht komen.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:52 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ik heb het even uitgezocht: democraten scoren over het algemeen beter dan republikeinen, behalve bij diefstal. Zoals je ook al aangeeft zijn de grootste (en rijkste) steden allemaal democratisch, maar daar heb je ook de meeste daklozen. Veel mensen gaan daar naar toe omdat je daar goed kunt verdienen, maar dat maakt ze ook onleefbaar als je geen goede baan hebt.
Verder zie je natuurlijk dat je in de rode staten meer doden door vuurwapens hebt, wat natuurlijk ook logisch is.
Dan krijg je dus inderdaad dat de meeste moorden gebeuren in democratische steden, maar misdaad in het algemeen hoger is in republikeinse staten als je kijkt naar het aantal misdaden per inwoner.
Kortom, wat die democratische steden missen is een sociaal vangnet.
Als er veel ijsjes worden verkocht verdrinken er meer mensen. Misschien moet je eens het verschil tussen causaliteit en correlatie leren.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:32 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Terug naar Amerika waar juist de steden met een links bestuur de meeste criminaliteit kennen.
2 te moeilijke woorden dat begrijpt zo'n persoon niet net zoals Trump is de woordenschat van zulke types minimaal.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 16:07 schreef zevenmijlslaars het volgende:
[..]
Als er veel ijsjes worden verkocht verdrinken er meer mensen. Misschien moet je eens het verschil tussen causaliteit en correlatie leren.
Er zijn hier ook schrikbarend veel daklozen, maar er is hier meer en betere opvang. De meerderheid woont trouwens illegaal bij vrienden of kennissen, omdat die vaak meer belasting moeten betalen als je opgeeft dat je daar woont. En dan rekenen we de kinderen die tot ver na hun dertigste nog thuis wonen niet mee.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 16:02 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Jaren geleden waren er in San Francisco al veel daklozen, zag ik. En het waren bijna allemaal psychiatrische patiënten of verslaafden. Wegens het milde klimaat schijnen ze vaak daar naartoe te gaan als ze op straat terecht komen.
Heel triest, die mensen hebben eigenlijk opvang en hulp nodig.
Het is niet zoals hier, maar hele straten vol met grote groepen daklozen, enorme aantallen.
In New York zijn het er veel minder.
Op zich is dit natuurlijk best logisch. Het is voor de lagere sociale klassen gewoon gunstiger en gebruikelijker om links te stemmen, en daar komt ook meer criminaliteit voor. En je kunt vinden van die conservatieven wat je wilt, maar ze zullen niet snel crimineel gedrag vertonen. Betekent natuurlijk niet dat er een causaal verband is tussen links stadsbestuur en criminaliteit.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 15:33 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Heb je daar ook een bron voor?
Gek genoeg komen de meeste mensen die rechts stemmen net uit de lagere sociale klasse. Het aantal rijken is namelijk in zijn totaal niet zo groot, daar zul je geen verkiezingen mee winnen. Het zijn net de mensen uit de middenklasse met een hogere opleiding die links stemmen. Voornamelijk de vrouwen.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 17:18 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Op zich is dit natuurlijk best logisch. Het is voor de lagere sociale klassen gewoon gunstiger en gebruikelijker om links te stemmen, en daar komt ook meer criminaliteit voor. En je kunt vinden van die conservatieven wat je wilt, maar ze zullen niet snel crimineel gedrag vertonen. Betekent natuurlijk niet dat er een causaal verband is tussen links stadsbestuur en criminaliteit.
Waar is die gedachte op gebaseerd eigenlijk? Je hoeft maar naar de huidige potus te kijken om te zien dat die vlieger niet opgaat.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 17:18 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Op zich is dit natuurlijk best logisch. Het is voor de lagere sociale klassen gewoon gunstiger en gebruikelijker om links te stemmen, en daar komt ook meer criminaliteit voor. En je kunt vinden van die conservatieven wat je wilt, maar ze zullen niet snel crimineel gedrag vertonen. Betekent natuurlijk niet dat er een causaal verband is tussen links stadsbestuur en criminaliteit.
De conservatieve president is een veroordeeld crimineel.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 17:18 schreef TAmaru het volgende:
En je kunt vinden van die conservatieven wat je wilt, maar ze zullen niet snel crimineel gedrag vertonen.
Ja, je zou verwachten dat egoïsten meer crimineel gedrag vertonen dan socialisten. En ze zijn ook verantwoordelijk voor meer criminaliteit.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 17:57 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Waar is die gedachte op gebaseerd eigenlijk? Je hoeft maar naar de huidige potus te kijken om te zien dat die vlieger niet opgaat.
Was al schuldig bevonden voor het proces en lopen nu veel onderzoeken naar de personen die hem beschuldigd hebben en veel hebben fraude gepleegd blijkbaar, word een boeiende tijdquote:Op woensdag 13 augustus 2025 18:06 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
De conservatieve president is een veroordeeld crimineel.
Om nog maar te zwijgen van het pedofielenprobleem dat de GOP heeft...quote:Op woensdag 13 augustus 2025 18:06 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
De conservatieve president is een veroordeeld crimineel.
Uhuh.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 18:13 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Was al schuldig bevonden voor het proces en lopen nu veel onderzoeken naar de personen die hem beschuldigd hebben en veel hebben fraude gepleegd blijkbaar, word een boeiende tijd
Ze zeggen hetzelfde, maar dan anders verpakt. Ze kijken bijvoorbeeld niet naar steden. En dan concluderen ze dat het allemaal 1 pot nat is. Goed schudden voor gebruik en niet kijken naar het waarom.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 18:24 schreef nostra het volgende:
https://www.perplexity.ai(...)5IE9SwSoC43YoCq0JX8A
Al die dronken dakloze Polen en Roemenen enzo die hebben ze uit het filmpje geknipt of die komen daar niet langs zeker. Meteen weer die ene intelligente dakloze interviewen die zijn hele leven D66 heeft gestemd maar nu toevallig tussen twee huizen in zit ofzo ...quote:Op woensdag 13 augustus 2025 20:58 schreef Momo het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Toevallig dit filmpje over daklozen in Amsterdam, van de meesten zou ik niet meteen zeggen dat ze dakloos zijn
Was bijna propaganda dat daklozen best wel een fijn leven hebben, een grote familiequote:Op donderdag 14 augustus 2025 07:05 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Al die dronken dakloze Polen en Roemenen enzo die hebben ze uit het filmpje geknipt of die komen daar niet langs zeker. Meteen weer die ene intelligente dakloze interviewen die zijn hele leven D66 heeft gestemd maar nu toevallig tussen twee huizen in zit ofzo ...
Ja, slecht filmpje natuurlijk, want jouw vooroordelen zag je er niet in terug. Straks ga je nog denken dat het ook gewoon mensen zijn.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 07:05 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Al die dronken dakloze Polen en Roemenen enzo die hebben ze uit het filmpje geknipt of die komen daar niet langs zeker. Meteen weer die ene intelligente dakloze interviewen die zijn hele leven D66 heeft gestemd maar nu toevallig tussen twee huizen in zit ofzo ...
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |