Bekijk deze YouTube-videoquote:Trump richt pijlen op Washington: daklozen moeten weg, 'Nationale Garde opgeroepen'
President Trump gaat opnieuw de strijd aan met een grote Amerikaanse stad. Stuurde hij in juni honderden reservisten naar Los Angeles tegen de wens van de burgemeester in, nu lijkt de hoofdstad Washington D.C. aan de beurt.
De afgelopen dagen heeft Trump meermaals geklaagd over misdaad en verpaupering in de stad. Hij zegt te moeten ingrijpen om een eind te maken aan "de misdaad, moord en dood in de hoofdstad van onze natie". Burgemeester Bowser zegt juist dat er juist veel minder misdaden worden gepleegd dan voorheen.
Trumps aandacht voor de stad begon vorig weekend, toen hij een foto op sociale media plaatste van een van zijn aanhangers die in Washington gewond was geraakt bij een carjacking. Het ging om de 19-jarige Edward Coristine, die enige tijd werkte voor het DOGE-project van Elon Musk en bekendheid had gekregen omdat hij kort daarvoor onder de bijnaam Big Balls online actief was geweest.
"Als dit zo doorgaat, moet ik mijn macht laten gelden", reageerde Trump. Hij zei desnoods de leiding van de stad over te willen nemen. "Voor alle tenten, verpaupering, vuil en misdaad was het de mooiste hoofdstad ter wereld. Dat gaat binnenkort weer zo zijn."
Meer blauw
De afgelopen dagen werden al FBI-agenten ingezet om samen met de politie 's nachts extra patrouilles te kunnen draaien. Zo'n 120 medewerkers van de afdelingen corruptie en anti-terreur werden daarvoor ingeroosterd. Een opvallende maatregel, omdat zij over het algemeen geen training of ervaring hebben met dit soort politiewerk.
Volgens The Washington Post zullen deze federale agenten zeker een week lang worden ingezet. Er zouden ook plannen zijn om medewerkers van de Secret Service in te zetten voor meer blauw op straat.
Daarnaast zou Trump plannen hebben om ook hier reservisten van de Nationale Garde in te zetten. Het Britse persbureau Reuters zegt op basis van twee anonieme overheidsbronnen dat details van dit voorstel nog worden uitgewerkt, zoals hoeveel mensen zullen worden opgeroepen. Trump zal zijn plannen vandaag op een persconferentie toelichten.
Daklozen weg
Gisteren riep hij daklozen in de stad al op te vertrekken. "Daklozen moeten ONMIDDELLIJK weg. We geven jullie onderdak, maar VER WEG van de hoofdstad." Het Witte Huis wilde niet toelichten hoe dat in zijn werk moet gaan of op basis van welke wet de regering daklozen kan dwingen te vertrekken.
Er zijn zo'n 3800 mensen zonder vaste woon- of verblijfplaats in de stad. Ongeveer 800 van hen brengen de nacht door op straat, de rest heeft tijdelijk onderdak in bijvoorbeeld de opvang.
Burgemeester Bowser, een Democraat, begrijpt niet waarom Trump zo aanslaat op misdaad in haar stad. "Er is geen sprake van een toename." Volgens haar is er dit jaar tot nu toe 7 procent minder misdaad gemeld dan in dezelfde periode vorig jaar, en is er zelfs 26 procent minder gewelddadige misdaad. "Dat is het laagste in 30 jaar."
Het is niet de eerste keer dat Trump het aan de stok heeft met een Democratisch stadbestuur. Eerder deze zomer vond hij dat de stad LA te weinig deed tegen protesten tegen zijn anti-immigratiebeleid en stuurde hij honderden leden van de Nationale Garde eropaf. Critici vonden dat een overreactie, opruiend en een stap richting een autoritair regime.
https://nos.nl/artikel/2578246
Niet zo dramatisch. Trumpie wil vooral de criminaliteit en verloedering aanpakken wat die figuren met zich mee brengen. Geen gek idee lijkt me.quote:Op maandag 11 augustus 2025 07:54 schreef RiZu het volgende:
Het lijkt erop dat tijdens een autorit naar zijn potje golf, Trump zich irriteerde aan een paar daklozen die hij vanuit zijn auto zag. Blijkbaar moeten nu alle daklozen opgepakt worden en zet hij daarvoor de nationale garde in.
Het lijkt erop dat de volgende groep om opgepakt en gedeporteerd te worden ook inzicht is na de immigranten.
https://www.theguardian.c(...)course-washington-dc
Dan moet je de oorzaak aanpakken, niet het gevolg.quote:Op maandag 11 augustus 2025 07:56 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Niet zo dramatisch. Trumpie wil vooral de criminaliteit en verloedering aanpakken wat die figuren met zich mee brengen. Geen gek idee lijkt me.
Onwenselijk dus, duidelijk.quote:Volgens haar is er dit jaar tot nu toe 7 procent minder misdaad gemeld dan in dezelfde periode vorig jaar, en is er zelfs 26 procent minder gewelddadige misdaad. "Dat is het laagste in 30 jaar."
Dan is het een kwestie van horen, kijken, en in Trumps geval, iets ervan vinden.quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:02 schreef tesssssssss het volgende:
Hoe kan dat eigenlijk als het grootste gedeelte van daklozen niet geregistreerd staat?
Dat lukt je niet binnen een week. Daarom eerst maar eens de rommel opruimen.quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:07 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dan moet je de oorzaak aanpakken, niet het gevolg.
quote:Op maandag 11 augustus 2025 07:56 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Niet zo dramatisch. Trumpie wil vooral de criminaliteit en verloedering aanpakken wat die figuren met zich mee brengen. Geen gek idee lijkt me.
Zoals een schoonmaker zou doen. Het vuil opvegen en dat dan onder het tapijt schuiven.quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:26 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Dat lukt je niet binnen een week. Daarom eerst maar eens de rommel opruimen.
Ja je kan ook de bla-bla route pakken zoals wij in Europa doen. Lekker overal over debatteren en discussiëren.quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:29 schreef Hiddendoe het volgende:
Zoals een schoonmaker zou doen. Het vuil opvegen en dat dan onder het tapijt schuiven.
'Opgeruimd staat netjes.' En Trump gaat verder met heel tevreden zijn over zichzelf.
Zo'n leuke redenering altijd.quote:
Tussen deze twee uitersten zitten nog heel veel andere manieren om dit op te lossen.quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:34 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Ja je kan ook de bla-bla route pakken zoals wij in Europa doen. Lekker overal over debatteren en discussiëren.
Tuurlijk joh! Daar gaat de wereld kapot aan.quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:39 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Tussen deze twee uitersten zitten nog heel veel andere manieren om dit op te lossen.
Zo'n leuke redenering altijd: "Wat we deden heeft merkbaar effect, laten we het vanaf nu totaal anders doen!"quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:37 schreef Zorro het volgende:
[..]
Zo'n leuke redenering altijd.
"Het is minder dus het bestaat niet"
Nu al uitgeluld?quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:41 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Tuurlijk joh! Daar gaat de wereld kapot aan.
Ik ben het toch eens met de te nemen maatregel? Jij zou eens wat van die stappen, waar je mee schermt, moeten uitleggen die er dan wel genomen zouden kunnen worden. Lijkt er op dat je zelf maar wat in de ruimte lult zonder met een pasklare oplossing te komen. Veel gebrul, weinig wol. Trump doet er tenminste wat aan. Beter dan roepen, discussiëren , debatteren en vervolgens weer bij nul beginnen.quote:
En wat gaat hij er aan doen, die mensen opsluiten, of moeten ze naar een andere stad? Of gaat ze echt helpen?quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:46 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Ik ben het toch eens met de te nemen maatregel? Jii zou eens wat van die stappen, waar je mee schermt, moeten uitleggen die er dan wel genomen zouden kunnen worden. Lijkt er op dat je zelf maar wat in de ruimte lult zonder met een pasklare oplossing te komen. Veel gebrul, weinig wol. Trump doet er tenminste wat aan. Beter dan roepen, discussiëren , debatteren en vervolgens weer bij nul beginnen.
Helpen door hun handen af te hakken of wat bedoel je?quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:47 schreef Momo het volgende:
En wat gaat hij er aan doen, die mensen opsluiten, of moeten ze naar een andere stad? Of gaat ze echt helpen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |