Trump heeft blijkbaar weer allerlei toezeggingen gedaan aan Poetin. Zoals het er nu naar uitziet moet Oekraïne de gehele Donetsk afstaan in ruil voor een staakt het vuren. Bijzonder hoe we van een ultimatum met sancties naar een nieuw capitulatie voorstel zijn gegaan.quote:Ontmoeting Trump en Poetin op vrijdag in Alaska
President Trump en de president Poetin zullen elkaar aanstaande vrijdag ontmoeten in de Amerikaanse staat Alaska. Dat maakte Trump bekend op zijn social media platform Truth Social. Trump en Poetin zullen elkaar spreken over de oorlog in Oekraine. Meer details over de aanstaande ontmoeting ontbreken nog.
Het is voor het eerst sinds 2019 dat Trump en Poetin elkaar ontmoeten.
https://nos.nl/artikel/2578029
slecht voor het klimaatquote:Op zaterdag 9 augustus 2025 01:37 schreef TLC het volgende:
Ik hoop dat t vliegtuig van putin ergens in de oceaan crasht
quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 04:08 schreef RamboDirk het volgende:
Ze gaan samen brokeback mountain kijken in de blokhut van Donald.
Misschien dat Europa zich er dan eens actief mee moet gaan bemoeien en niet gaan denken dat het allemaal wel losloopt als we de geldkraan richting de VS openzetten en maar wat wapens en munitie bij Oekraïne droppen.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 08:36 schreef KareldeStoute het volgende:
En weer zal Trump het arme Oekraïense volk keihard naaien, vermoed ik.
Witkoff heeft meerdere gesprekken met Poetin gehad de afgelopen maanden. Daarnaast is er natuurlijk geen enkel soort deal waarin Rusland niet die gebieden zou houden ongeacht wat wij daar van vinden. Dat is logischerwijs voor Rusland de grootste non-negotiable.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 08:58 schreef Breekfast het volgende:
Eén gesprek tussen Witkoff en Poetin en Trump is alweer bereid om Oekraïne onder de bus te gooien. Het is toch ongelooflijk.
Oekraïne moet dus enkel voor een staakt-het-vuren (geen definitieve vredesdeal), de door Rusland bezette gebieden afstaan.
quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 03:09 schreef superniger het volgende:
Goed gedaan door Trump.
Nobelprijs voor vrede
Bron: Nu.nlquote:Armenië en Azerbeidzjan hebben vrijdag een door de Amerikanen bemiddelde vredesovereenkomst getekend in het Witte Huis. Daarmee komt er een einde aan het bijna veertig jaar durende conflict over de regio Nagorno-Karabach. Daarnaast sloot de VS lucratieve handelsdeals met de twee landen.
"Het heeft lang geduurd, 35 jaar. Ze hebben gevochten en nu zijn ze vrienden, en ze zullen dat nog lang blijven", zei de Amerikaanse president Donald Trump bij de ceremonie. Voor de ondertekening schudden de Azerbeidzjaanse president Ilham Aliyev (links op de hoofdfoto) en de Armeense premier Nikol Pashinyan elkaar de hand.
Volgens Trump hebben de landen afgesproken te stoppen met vechten en gaan ze elkaars grenzen respecteren. Dat betekent dat Nagorno-Karabach Azerbeidzjaans blijft. Ook gaan de landen diplomatieke banden aan. Daarnaast heeft de VS de beperkingen op de defensiesamenwerking met Azerbeidzjan opgeheven.
De VS heeft met beide landen deals gesloten voor samenwerkingen op het gebied van energie, handel en technologie. De VS krijgt daarbij exclusieve rechten voor een doorvoercorridor door de Kaukasus. Volgens het Witte Huis krijgt die corridor de naam "Trump-route voor internationale vrede en welvaart". Deze corridor zou meer export van energie en andere grondstoffen mogelijk maken.
Aliyev en Pashinyan prijzen Trump voor zijn bijdrage aan het beëindigen van het conflict. Ze zeiden dat ze de Amerikaanse president zouden nomineren voor de belangrijkste vredesprijs. "Als president Trump de Nobelprijs voor de Vrede niet verdient, wie dan wel?", zei de Azerbeidzjaanse Aliyev.
Het is volkomen naïef om te denken dat die gebieden ooit terug zullen worden veroverd. Dus nee, Trump gooit Oekraïne niet voor de bus.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 08:58 schreef Breekfast het volgende:
Eén gesprek tussen Witkoff en Poetin en Trump is alweer bereid om Oekraïne onder de bus te gooien. Het is toch ongelooflijk.
Oekraïne moet dus enkel voor een staakt-het-vuren (geen definitieve vredesdeal), de door Rusland bezette gebieden afstaan.
Neequote:Op zaterdag 9 augustus 2025 09:12 schreef Idisrom het volgende:
Trump kan volgende week vrijdag de redder voor Oekraïne zijn.
Gisteren kwam het Duitse DW met de volgende grafiek.
In 2022 wilde nog 73% van de Oekraïners doorvechten, nu is dat 24%.
In 2022 was 22% van de Oekraïners voorstander voor onderhandelingen, nu is dat 69%.
In dit voorjaar was Zelenky nog niet bereid om daadwerkelijk onderhandelingen te willen voeren. Alleen een nietszeggend 'onvoorwaardelijk staakt het vuren'.
Witkoff krijgt dingen voor elkaar, omdat hij steeds de tijd neemt om te rustig te onderhandelen, en vooral te luisteren.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 08:58 schreef Breekfast het volgende:
Eén gesprek tussen Witkoff en Poetin en Trump is alweer bereid om Oekraïne onder de bus te gooien. Het is toch ongelooflijk.
Oekraïne moet dus enkel voor een staakt-het-vuren (geen definitieve vredesdeal), de door Rusland bezette gebieden afstaan.
Sorry maar hier sla je wel wat door. Bijna 1 op 1 Poetins wensen overnemen en weigeren druk op Rusland uit te oefenen is volgens mij geen onderhandelen.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 09:29 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Witkoff krijgt dingen voor elkaar, omdat hij steeds de tijd neemt om te rustig te onderhandelen, en vooral te luisteren.
Een heel ander type dan Von der Leyden. Die gaat de ene dag even snel naar Peking, om te zeggen wat China wel en niet moet doen, om dan de volgende dag al bij Donald Trump in Schotland zitten. Dan plan je echt dingen verkeerd.
Een enquête onder 1.000 Oekraïners? We moeten Maurice de Hond maar even vragen, of de vragen wel op de juiste manier gesteld zijn.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 09:25 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Nee
https://united24media.com(...)sal-poll-shows-10537
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |