Update:
Weer boete van 8,5 miljoen euro voor Tata Steel vanwege te hoge uitstoot©
https://www.nhnieuws.nl/n(...)ege-te-hoge-uitstootBeste volgers,
Vandaag weer eventjes de tijd voor meest nieuwsgierigen onder u en FOK! Derhalve ingelogd om
mijn 
nieuwe reactie uit te brengen over Tata Steel!
Het laatste bericht van 17 april 2026 over deze reeds érg lang bestaande fabriek, die vandaag de dag vooralsnog hoogwaardig staal produceert

, geeft aan dat tevredenheid bij deze of gene over het verduurzamingsproces van Tata nog ver te zoeken is.
Dat feit betreurt
men op de hogere posten uiteraard ten zeerste, waaronder
wij 
die vrijwel dagelijks in contact staan met onder andere de staalgigant. Het gaat hier om een eerbaar bedrijf dat meer en meer z'n beste beentje voorzet om duidelijk schonere productie le leveren, waarin het bedrijf tussen 2018 en heden al flink geslaagd is.

~
Belangrijk blijft echter dat er snel uitsluitsel komt over het goed en wel blijven voortbestaan van het immense complex, oftewel voorheen Koninklijke Hoogovens, later Corus en thans al geruime tijd Tata Steel.
Zo'n gulle en daarmede voor het bedrijf vruchtbare miljardeninjectie doormiddel van overheidsgelden, waaraan de belastingbetaler zijn/haar steentje bijdraagt om eigen staalproductie levend te houden om afhankelijkheid van andere landen te vermijden, is immers een hartenwens voor zowel diverse groten binnen het bedrijf zelf als een wervelende financiële wereld die zoal is te vinden op de Zuid-as te Amsterdam!
Maar goed, laat
ik het als volgt zeggen: deze nieuwe boete in kwestie van zo'n slordige 8,5 mln, waarover het wederom gaat in het kader van ''te hoge uitstoot'' en zulks, zal het bedrijf wederom serieus in overweging nemen. Dat laatste uiteraard om haar reeds zelfgecontroleerde stappen nóg beter af te kunnen stemmen om tot betere en meer bevredigende condities in de regio te geraken, teneinde planmatig vermeend ongezonde lucht

meer en meer te klaren.

Let op: er is onderhand veel bereikt, maar het blijft een planmatig gebeuren hetgeen verdere uitwerking behoeft, waarvoor nu eenmaal tijd nodig is.
Óók de naar verluidt beruchte Cokes- en Gassfabrieken 1 en 2 zullen soon as possible met uitmuntende vakkundigheid onder leiding van professionals met succes worden aangepakt.

~
Maar
'geduld is een schone zaak', wat hierbij nou eenmaal ook geldt!

Dat het staalbedrijf in IJmuiden één van de beste juristen in dienst heeft en op haar posten heeft zitten, tevens niet de eersten de besten die bepaalde sancties in totaal andere gevallen niet zelden eveneens met veel succes aanvochten, moge duidelijk zijn.

Maar ondanks milieu- en gezondheidsproblemen aldaar, die de laatste tijd flink opgeblazen en gehyped lijken te worden, legt een betrouwbaar en zeer transparant bedrijf als Tata dergelijke bezwaren absoluut niet naast zich neder.

Temeer omdat andermans gezondheid en welzijn voor het staalbedrijf nu eenmaal op nr 1 komt.
Tot slot: ''TATA zal zich met hart en ziel blijven inzetten om tot oplossingen te komen die binnen twintig jaar (uiterlijk 2045) voor alle partijen zullen leiden tot tevredenheid alom'', dunkt
mij samen met 'n andere paar ingewijden

vanuit een zonnig en feestelijk Haarlem!

~
Mooi weekend, geniet ervan!
Scjvbquote:
17 april 2026, 10.44 uur · Aangepast 17 april 2026, 11.43 uur · Door: ANPTata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata zelf.
Tata Steel - Foto: Tata SteelHet maximale dwangsombedrag is nu bereikt. "De omgevingsdienst beoordeelt nu wat dit betekent voor de vergunning", aldus een woordvoerster. OD NZKG zou ook een nieuwe dwangsom kunnen opleggen.
De dienst verwacht binnenkort de resultaten van metingen die in december vorig jaar en in maart zijn gedaan. "De resultaten daarvan nemen we mee bij de beoordeling van welke vervolgstap passend is."
Eind 2024 ook al boetes van tientallen miljoenenOD NZKG legde Tata Steel eind 2024 twee zogeheten lasten onder dwangsom op, van ruim 17 miljoen en bijna 10 miljoen euro, omdat de kooksgasfabrieken (KGF) 1 en 2 te veel schadelijke stoffen uitstootten. De overschrijdingen bedroegen volgens de omgevingsdienst vijf tot twintig keer de norm.
Tata Steel moest de uitstoot fors omlaagbrengen, anders zou de last onder dwangsom in stappen worden geïnd. Dat is nu volledig gebeurd voor KGF 1. Voor de andere fabriek staat de dwangsom nog open.
Tekst loopt door onder de foto.
Kooksfabriek 2 - Foto: NH Media / Jasper LeegwaterVolgens Tata Steel, dat eerder al naar de rechter stapte om beide dwangsommen aan te vechten, is de boete gebaseerd "op twee piekmetingen". Het bedrijf zegt "de gehanteerde meetmethodiek" te bespreken met de omgevingsdienst, maar wil daar verder niet op ingaan.
OD NZKG benadrukt dat de metingen worden uitgevoerd door "geaccrediteerde bureaus", die werken volgens de Nederlandse regelgeving. "Voor ons staat buiten kijf dat dit volwaardige metingen zijn."
Gemengde gevoelens bij GreenpeaceMilieuorganisatie Greenpeace zegt blij te zijn dat de omgevingsdienst weer een boete oplegt, maar ook boos te zijn dat Tata Steel "kankerverwekkende stoffen blijft uitspuwen" over de omgeving.
"De maat is vol, letterlijk en figuurlijk. Wat ons betreft zit er maar één ding op en dat is de vergunning intrekken. De antieke kooksfabrieken maken de mensen in de omgeving ziek, die moeten gewoon nu dicht."
Tata Steel laat weten al geruime tijd te werken aan "een samenhangend pakket van maatregelen" voor de kooksgasfabrieken. Het bedrijf wil beide fabrieken vervangen door schonere installaties.
Tevens probeert het bericht hieronder van een week eerder (10 april 2026) de lezer te laten geloven dat Tata IJmuiden probeert controles te ontlopen, waar dat eigenlijk toch een verkeerd beeld schetst van alle serieuze en zichzelf controlerende manoeuvres die het bedrijf de laatste jaren continue bezigt.
En het heeft er alle schijn van dat er soms misleidende en gemanipuleerde info de wereld ingeholpen wordt om bedrijven als Tata Steel in een verkeerd daglicht te stellen.
Hoewel daarvan nog geen bewijs aangeleverd is, ondanks het bedrijf zeer vindingrijke mensen en professionals herbergt, zou kunnen worden gedacht aan in de wereld helpen van 'betaalde leugens' over het bedrijf.
Het zou lang de eerste keer niet zijn wat pogingen betreft met als doel het bedrijf onrechtmatig gesloten te krijgen, dunkt
mij.
©
https://www.ijmuidercoura(...)-doen/145542703.html[ Bericht 0% gewijzigd door Scjvb op 18-04-2026 20:41:07 (aanvullende info) ]