Ja, maar dat zeg ik dus, je moet het niet stil laten vallen. Vanaf het begin op kop rijden, er een harde koers van maken en dan hopen dat Vollering aan het eind weg kan rijden.quote:Op maandag 11 augustus 2025 18:38 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Bij de vrouwen valt het vaak stil dus die komt nog wel een paar keer terug. En ze is tactisch 10x beter dan de rest bij elkaar. Dus alleen daarom zou ik haar altijd meenemen maar dan moet iedereen wel luisteren en niet zoals vorig jaar tegen elkaar rijden.
Daar is dit team toch ook niet sterk genoeg voor vrees ik.quote:Op maandag 11 augustus 2025 18:40 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[..]
Ja, maar dat zeg ik dus, je moet het niet stil laten vallen. Vanaf het begin op kop rijden, er een harde koers van maken en dan hopen dat Vollering aan het eind weg kan rijden.
Met haar gebrek aan enig tactisch inzicht heb je weinig aan andere plannen. Je kunt wel een Pieterse vooruit sturen ofzo, maar we hebben vorig jaar het WK gezien en dan gaat Vollering dus gewoon zelf in de achtervolging.
Het is echt heel simpel. Al ben je wel nog afhankelijk van de vorm van de dag natuurlijk, maar ik zou het absoluut niet moeilijker maken dan dit.
https://www.ad.nl/wielren(...)ne-en-bier~a2c819a3/quote:Op maandag 11 augustus 2025 18:07 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Vos? Ten Dam is een ernstige drinker.
Dit lijkt ouderwets op z'n Gunnewijks een onsamenhangend zooitje.
Ik heb schijt aan Vollering, maar de tactiek hier zou toch ernstig eenvoudig moeten zijn als ze haar oude niveau haalt: de koers gesloten houden, op kop rijden en haar aan het eind laten vertrekken. Ik weet niet of Ten Dam deze verzameling vrijbuiters zo gaat kunnen laten rijden.
Lijkt mij wel. Moet je wel alle neuzen dezelfde kant op zien te krijgen.quote:Op maandag 11 augustus 2025 18:42 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Daar is dit team toch ook niet sterk genoeg voor vrees ik.
Intern zal ze naar voren geschoven worden maar Demi kan niet zo goed met druk om dus naar buiten zal LtD wel zeggen dat het open blijft.quote:Op maandag 11 augustus 2025 18:38 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Ten Dam is wel gewoon al in Rwanda geweest, hij kent de wegen en de omstandigheden.
Maakt het natuurlijk alleen maar vreemder dat ze niet gewoon Vollering naar voren schuiven. Of ze moeten bang zijn dat ze haar niveau van het begin van het jaar niet meer gaat halen.
Maar wat doe je dan als ze Le Court er niet af krijgt of Kopecky weer benen heeft? Hard maken lijkt me inderdaad de aangewezen tactiek, maar dan eerder vóór de absolute slotfase en met het idee twee of drie meisjes over te houden tegen eenlingen.quote:Op maandag 11 augustus 2025 18:19 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[..]
Op dit parcours? Nee joh, gewoon zo hard mogelijk maken.
Misschien moet hij weer eens een weekje in de wildernis fietsen? Of hij wilde er gewoon van af zijn?quote:Op maandag 11 augustus 2025 21:24 schreef Marcoss het volgende:
Moeten Nederlandse bondscoaches verplicht de selectie al zo vroeg bekend maken?
Ik zie van Empel op de startlijst staan. Is de comeback dan eindelijk daar?quote:Op woensdag 13 augustus 2025 16:09 schreef Pino112 het volgende:
Demi start toch niet in Romandië, ziek.
De afgevallen Marlen Reusser vindt dat alleen Marlen Reusser mag afvallen.quote:Ook Marlen Reusser laat zich kritisch uit over snelle gewichtsafname van Tourwinnares Pauline Ferrand-Prévot: “Stiekem hoopten we dat ze het niet zou halen”
Er was na de Tourzege van Pauline Ferrand-Prévot (33) heel wat te doen om haar gewicht: de Française was in de aanloop naar de Tour op zes weken tijd vier kilogram kwijtgeraakt en woog in de Tour nog maar vijftig kilo. Daar kreeg ze heel wat kritiek op, nu ook van collega-wielrenster Marlen Reusser. “Als anderen dat voorbeeld volgen...”
Het werd niet de Tour de France Femmes waar Marlen Reusser op gehoopt had. De Zwitserse won in haar thuisland nog de Ronde van Zwitserland en zowel in de Giro als de Vuelta werd ze tweede. De Movistar-renster trok dan ook met ambitie naar de Tour, maar in aanloop naar de Tour werd ze ziek en uiteindelijk moest ze vroeg in de openingsetappe al afstappen.
Ze bleef de Tour wel volgen vanop televisie en zag de Française Pauline Ferrand-Prévot de eindzege op haar conto schrijven. Daarbij had Reusser toch gemengde gevoelens. “We hoopten stiekem dat ze het niet zou halen,” zegt ze in een interview met Tages Anzeiger. “Ze heeft een nieuwe standaard gezet. Als anderen dat voorbeeld volgen, legt dat druk op alle rensters.”
Reusser vreest dan ook dat zo’n extreme gewichtsafname op korte termijn zowel fysieke als mentale gevolgen kan hebben. “Een ploeggenoot vertelde me dat Pauline haar huidplooi meet en dan beslist of ze mag ontbijten. Dat is geen signaal dat we willen afgeven.”
“Als collega-atlete bewonder ik haar. Als arts maak ik me zorgen. Is het echt ongevaarlijk als het tekort slechts van korte duur is? Waar ligt de grens tussen slim prestatiemanagement en schade?”, klinkt het nog.
Ik ben eigenlijk wel een beetje klaar met die overdreven aandacht voor het gewicht van PFP.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:00 schreef wimderon het volgende:
[..]
De afgevallen Marlen Reusser vindt dat alleen Marlen Reusser mag afvallen.
De aandacht was er toch ook voor de Tour al? Ook omdat ze het zelf had genoemd in een podcast, geloof ik.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:13 schreef Pistolero het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk wel een beetje klaar met die overdreven aandacht voor het gewicht van PFP.
Als ze niet had gewonnen was er amper aandacht voor geweest. Typisch gevalletje jaloezie en kutnijd. En ook nog flink hypocriet inderdaad.
Als arts had ze ook moeten weten dat ze zelf te ziek was om de Tour starten.quote:Als arts
Ik vind 4kg afvallen in ruim 6 weken in de basis ook helemaal niet zo heel extreem eigenlijk.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:28 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Ondertussen was Reusser ziek voor de tour en Vollering ziek na de tour en heeft PFP nergens last van.
[..]
Als arts had ze ook moeten weten dat de Tour starten voor haarzelf zinloos was.
Dat is niet extreem als je 138 kilo weegt met een enorm vetpercentage. Ferrand-Prevot is een dame van nauwelijks een meter zeventig met een gewicht van in het beste geval 55 kilo en een vetpercentage dat nauwelijks dubbele cijfers haalt. Die heeft dus zes weken lang gewoon geleefd van gras en water.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:33 schreef Pistolero het volgende:
[..]
Ik vind 4kg afvallen in ruim 6 weken in de basis ook helemaal niet zo heel extreem eigenlijk.
En sowieso zou de boodschap moeten zijn dat topsport per definitie niet gezond is. Ook de werkwijzes Vollering en Reusser niet.
Vollering heeft LBL laten liggen, omdat haar menstruatiecyclus nog een soort van werkt. Meer dan de helft van het peloton kan dat niet zeggen...quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:33 schreef Pistolero het volgende:
[..]
Ik vind 4kg afvallen in ruim 6 weken in de basis ook helemaal niet zo heel extreem eigenlijk.
En sowieso zou de boodschap moeten zijn dat topsport per definitie niet gezond is. Ook de werkwijzes Vollering en Reusser niet.
Het afvallen zou in de basis nog kunnen, maar niet gekoppeld aan de prestaties die ze vervolgens heeft geleverd.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:48 schreef Marcoss het volgende:
Dit “niet heel extreem” noemen is ook vrij bijzonder ja
quote:Na gewichtsverlies van Ferrand-Prévot wordt er gepleit voor jaarlijkse screening of rensters niet te mager zijn: “Een potentieel groot probleem voor de gezondheid van sporters”
Het gewichtsverlies van Pauline Ferrand-Prévot blijft een thema in wielerland. Haar collega Marlen Reusser liet weten dat ze de Française net om die reden liever niet zag winnen en de Cyclists’ Alliance, de arbeidsorganisatie die wielrensters in de Women’s World Tour vertegenwoordigt, wil een jaarlijkse screening op Relative Energy Deficiency in Sport (RED-S) verplichten. Maar wat is RED-S? En loopt Ferrand-Prévot een risico?
Bijna twee weken na haar Touroverwinning blijft het gewichtsverlies van Pauline Ferrand-Prévot over de tongen gaan in wielerland. Marlen Reusser, in juli nog tweede in de Giro, vertelde in een interview met de Zwitserse krant Tages Anzeiger dat ze stiekem hoopte dat Ferrand-Prévot de Tour niet zou winnen. “Als collega-atlete bewonder ik haar. Als arts maak ik me zorgen. Waar ligt de grens tussen slim prestatiemanagement en schade?”, zo vroeg ze zich luidop af.
Door alle heisa voelt ook de Cyclists’ Alliance, de arbeidsorganisatie die wielrensters in de Women’s World Tour vertegenwoordigt, zich genoodzaakt om zich te mengen in de discussie. Via een statement laten ze weten dat ze zich “zorgen maken over praktijken en culturen in de sport die de gezondheid van renners in gevaar brengen.” Staat ook te lezen in het statement: een nieuwe oproep aan de UCI om een jaarlijkse screening op RED-S te verplichten. RED wat?
Een extreem laag vetpercentage kan leiden tot RED-S, wat staat voor Relative Energy Deficiency in Sport, ofwel het relatief energietekort in sport. Het houdt in dat iemand gedurende een bepaalde periode te weinig invoer van energie en te veel uitvoer van energie heeft”, zo vertelt sportarts Gianni Faelens, ook bekend van zijn podcast over gezondheid en welzijn. “Als je veel gaat sporten, verbrand je veel calorieën. Als je dan niet voldoende calorieën opneemt via voedsel ontstaat er een onbalans. Als die onbalans groot is en lang genoeg duurt, kan je serieuze problemen krijgen. Het lichaam beschikt dan over onvoldoende energie om zijn basisfuncties te vervullen en gaat in een spaarstand om te overleven. Bij uithoudingsatleten, zeker bij de vrouwelijke atleten zoals nu bij Ferrand-Prévot maar ook bij mannelijke atleten, bestaat die vrees. En bij atleten die al heel scherp staan en weinig overschot hebben, is de kans op een RED-S uiteraard groter.”
Uitblijven van menstruatie en geheugenproblemen
De gevolgen van RED-S zijn talrijk, de ene al onschuldiger dan de andere. “Het kan beginnen met vermoeidheid, een slecht humeur en maag-darmproblemen maar het kan op termijn ook zorgen voor onregelmatige of het uitblijven van menstruatie, depressie, concentratie- en geheugenproblemen, hormonale ontregelingen, botontkalking en een grotere kans op infecties en blessures. En op termijn zullen ook de sportieve prestaties dalen”, zo waarschuwt Faelens.
Was er bij Ferrand-Prévot dan sprake van RED-S? De renster van Visma-Lease a Bike verloor in zes weken tijd vier kilo en gewicht kan je enkel en alleen maar kwijt spelen als je minder calorieën eet dan je er verbrandt. “Ik ken haar medisch dossier uiteraard niet, maar als ik het zo hoor, vermoed ik van niet. Een aantal dagen en zelfs een aantal weken in dat energietekort zitten, is meestal geen probleem. En Ferrand-Prévot wordt perfect begeleid, ook haar omkadering zal weten wat RED-S is. Wat pleit voor haar: als je in RED-S zit, dalen je prestaties sterk. Het feit dat Ferrand-Prévot zo sterk presteerde in de Tour toont volgens mij aan dat ze het niet heeft gehad. Als ze na de Tour de France opnieuw genoeg heeft gegeten, zullen die symptomen ook niet plots meer gaan opduiken. Ik denk dat ze het gewoon goed ingeschat hebben bij de ploeg.”
Dat Ferrand-Prévot en Visma-Lease a Bike het goed hebben ingeschat, betekent niet dat iedereen dat doet. De Cyclists’ Alliance wil een jaarlijkse screening op RED-S dan ook verplichten. Al denkt Faelens dat dat moeilijk te realiseren is. “Je kan op een paar manieren gaan screenen. Je kan de rensters in een app laten ingeven hoeveel calorieën ze eten, maar je kent natuurlijk het effectieve verbruik van een renster niet. Je kan bloedwaarden en hormonale waarden gaan bekijken, maar hormonale waarden fluctueren vaak. Je kan het vetpercentage meten, maar de ene atleet heeft van nature een lager vetpercentage dan een ander. Ga je die dan verbieden om onder de – ik zeg maar iets – tien procent te komen terwijl ze makkelijk lager kan gaan én toch gezond blijven?“
“Elke atleet is anders gebouwd en waar trek je dan de grens? Ik denk dat het zeer moeilijk is om zo’n screening te implementeren. En topsport is nu eenmaal altijd balanceren op een slappe koord, op zoek naar die laatste procentjes. Ik weet niet of een limiet op het vetpercentage dat gaat oplossen.”
Al betekent dat niet dat er niet voor gewaarschuwd moet worden. “RED-S is een potentieel groot probleem voor de gezondheid van sporters, waar ze voor moeten behoed worden. Bewustwording en voorlichting over RED-S bij atleten zelf, maar ook bij coaches en de medische staf lijkt mij een belangrijkere en nuttigere interventie voor dit soms nog te vaak miskend probleem”, aldus Faelens.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |