Het zal niet de laatste kleine modeketen zijn die omvalt de komende tijd. De binnensteden zijn een sterfhuis.quote:Op dinsdag 10 februari 2026 23:07 schreef W00fer het volgende:
Winkelketen Paprika (damesmode) is door de fast fashion ook ter ziele
https://www.omroeptilburg(...)edingketen-failliet/
Vapiano vond ik belachelijk duur voor eten dat niet eens vers word gemaakt met vieze fabrieks ingredienten, en dan moet je je voer ook nog eens zelf ophalen. Voor dat zelfde geld kan ik hier gewoon een verse oven pizza in het restaurant krijgen.quote:Op woensdag 11 februari 2026 09:40 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Hier zitten de restaurants toch nog steeds goed vol.
Ik vond Vapiano voor de snelle simpele hap eigenlijk wel fijn.
Het ging mij om de pasta. Overigens werd het bij mij altijd voor mijn neus gemaakt.quote:Op woensdag 11 februari 2026 11:47 schreef raptorix het volgende:
[..]
Vapiano vond ik belachelijk duur voor eten dat niet eens vers word gemaakt met vieze fabrieks ingredienten, en dan moet je je voer ook nog eens zelf ophalen. Voor dat zelfde geld kan ik hier gewoon een verse oven pizza in het restaurant krijgen.
Ik kwam wel eens voor mijn werk in Utrecht, nu zie ik in de reviews ook dat die enorm slecht scored.quote:Op woensdag 11 februari 2026 11:50 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Het ging mij om de pasta. Overigens werd het bij mij altijd voor mijn neus gemaakt.
Dat is in Utrecht sowieso het geval. Waarom heb ik in godesnaam in Eindhoven gestudeerdquote:Op woensdag 11 februari 2026 11:57 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik kwam wel eens voor mijn werk in Utrecht, nu zie ik in de reviews ook dat die enorm slecht scored.
Overigens heb je ook Spaghetteria, doen het wel iets beter volgens mij maar concept is vooral hele knappe bediening neer te zetten is mijn ervaring
Is de Heuvel Galerie zelf nog niet failliet toen ik daar een jaar geleden doorheen liep zaten er al bijna geen winkels meer.quote:Op woensdag 11 februari 2026 10:59 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Tja, oubollige winkel, er zat er eentje in de Heuvelgalerie in Eindhoven hier. Uit de drukke route ook.
TK Maxx moest een trekker worden die zowel publiek als andere winkels aantrekt, maar echt helpen doet het vooralsnog niet.quote:Op woensdag 11 februari 2026 12:15 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Is de Heuvel Galerie zelf nog niet failliet toen ik daar een jaar geleden doorheen liep zaten er al bijna geen winkels meer.
Het trekt weer een klein beetje aan, moet ik zeggen. Ook nog wel veel dichtgeplakt om leegstand te verbloemen. TKMaxx is inderdaad een goede publiekstrekker en ook de grote H&M doet goede zaken. En er zit weer een actief binnenterras sinds kort.quote:Op woensdag 11 februari 2026 12:15 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Is de Heuvel Galerie zelf nog niet failliet toen ik daar een jaar geleden doorheen liep zaten er al bijna geen winkels meer.
Ozempic maakt de eerste slachtoffers in de winkelstraat.quote:Op dinsdag 10 februari 2026 23:07 schreef W00fer het volgende:
Winkelketen Paprika (damesmode) is door de fast fashion ook ter ziele
https://www.omroeptilburg(...)edingketen-failliet/
Lijkt me een lulverhaal want zij moeten ook hun inkoop doen en personeel betalen. Ze gaan niet met verlies opereren lijkt me.quote:Op woensdag 11 februari 2026 09:59 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Toen werden de prijzen ook kunstmatig laag gehouden om naamsbekendheid te creëren. Nu zijn de prijzen zoals elke andere pizzeria.
Drukke route, nee joh. De Heuvel zitten veel high class winkels zoals Pandora, Björn Borg zat er, Intertoys, Setpoint, Society Shop. Het is geen hele goedkope locatie zeg maar.quote:Op woensdag 11 februari 2026 10:59 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Tja, oubollige winkel, er zat er eentje in de Heuvelgalerie in Eindhoven hier. Uit de drukke route ook.
Dat zelf ophalen bij de balie was al jaren niet meer.quote:Op woensdag 11 februari 2026 11:47 schreef raptorix het volgende:
[..]
Vapiano vond ik belachelijk duur voor eten dat niet eens vers word gemaakt met vieze fabrieks ingredienten, en dan moet je je voer ook nog eens zelf ophalen. Voor dat zelfde geld kan ik hier gewoon een verse oven pizza in het restaurant krijgen.
Dat hebben we in Brabant niet en ik hoor dat het ook achterlijk duur is.quote:Op woensdag 11 februari 2026 11:57 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik kwam wel eens voor mijn werk in Utrecht, nu zie ik in de reviews ook dat die enorm slecht scored.
Overigens heb je ook Spaghetteria, doen het wel iets beter volgens mij maar concept is vooral hele knappe bediening neer te zetten is mijn ervaring
H&M is toch ook tanende sinds de enorme Zara geopend is in het pand van de voormalig HEMA?quote:Op woensdag 11 februari 2026 15:32 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Het trekt weer een klein beetje aan, moet ik zeggen. Ook nog wel veel dichtgeplakt om leegstand te verbloemen. TKMaxx is inderdaad een goede publiekstrekker en ook de grote H&M doet goede zaken. En er zit weer een actief binnenterras sinds kort.
Zelfs Victoria's Secret is met de lingerieshows terug naar de smalle maatjes.quote:Op woensdag 11 februari 2026 16:17 schreef Eightyone het volgende:
Erkennen dat je een wat grotere maat hebt en zo'n winkel binnen stappen, blijft voor veel mensen toch een grote drempel.
Over 'body positivity' hoor je ook bijna niemand meer.
Die etalagepoppen ogen trouwens niet echt alsof ze de maten hebben van de beoogde doelgroep. Zo typisch altijd.
[ afbeelding ]
Stukje durfkapitaal.quote:Op woensdag 11 februari 2026 21:25 schreef W00fer het volgende:
[..]
Lijkt me een lulverhaal want zij moeten ook hun inkoop doen en personeel betalen. Ze gaan niet met verlies opereren lijkt me.
De bankjes zijn op last van de gemeente weggehaald om "overlast" van zwervers tegen te gaan.quote:Op woensdag 11 februari 2026 22:00 schreef Eightyone het volgende:
Het valt bij de Heuvel op dat je er amper ergens kunt zitten, afgezien van die waterbak voor H&M (al is dat in de Rechtestraat/Demer recent ook achteruit gegaan).
Eten kan je er al geruime tijd ook niet heel veel meer. Waar nu het toilet zit, zat vroeger horeca.
De mall's van nu hebben vaak een foodcourt.
De hele bovenverdieping van de Heuvel staat toch leeg en is afgesloten?quote:Op woensdag 11 februari 2026 21:26 schreef W00fer het volgende:
[..]
Drukke route, nee joh. De Heuvel zitten veel high class winkels zoals Pandora, Björn Borg zat er, Intertoys, Setpoint, Society Shop. Het is geen hele goedkope locatie zeg maar.
2022:quote:Op donderdag 12 februari 2026 09:06 schreef Kapitein_Schavuit het volgende:
[..]
De hele bovenverdieping van de Heuvel staat toch leeg en is afgesloten?
Tot op heden gaat het lekker vlot inderdaadquote:De nieuwe eigenaren, ontwikkelaar 3W Real Estate uit Maastricht en de Singaporese investeringsmaatschappij AT Capital Pte Ltd, willen het centrum wel herontwikkelen. Maar de Muziekberg is voor hen geen uitgangspunt meer.
Dat zegt Jaco Meuwissen van 3W Real Estate in een toelichting op de koop van de Heuvel voor 130 miljoen euro. De opvolger van voormalig eigenaar CBRE wacht een flinke klus met de herontwikkeling . ,,Maar wij hebben veel ervaring met winkelcentra. Ook leegstand op de eerste verdieping hebben we al vaker succesvol aangepakt, zoals in de Barones in Breda.”
Leegstand bovenverdieping groot probleem
De nieuwe eigenaren zien de Heuvel als een ‘populair’ centrum met ‘grote aantrekkingskracht en een regionale functie’, melden ze in een persbericht. De Heuvel was voor CBRE echter een blok aan het been geworden vanwege de grote leegstand waarmee de passage te kampen heeft. De bovenverdieping is zelfs bewust leeg gehouden, omdat daar geen vraag meer is naar naar winkels. Beneden worden lege ruimtes nog wel opgevuld.
Vandaag toevallig in het ED.quote:Op donderdag 12 februari 2026 22:41 schreef W00fer het volgende:
[..]
2022:
[..]
Tot op heden gaat het lekker vlot inderdaad
quote:Op vrijdag 13 februari 2026 07:24 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Vandaag toevallig in het ED.
Megaverbouwing voor winkelcentrum Heuvel in Eindhoven: ‘Je herkent het straks niet meer terug’
Hopelijk blijft er nog wat eigen smoel behouden.quote:...het torentje op de hoek van de Markt en de Nieuwstraat. Meuwissen: „Dat torentje vinden we nu wat rommelig, dus daar gaat ook iets mee gebeuren.
Dat is dan ook de grootste persiflage op een stad in de geschiedenis van de mensheid.quote:
Die supermarkt liep overigens voor geen meter. Zat ook helemaal achteraan weggestopt. Je moest maar net weten dat het er zat.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 23:32 schreef W00fer het volgende:
Vroeger zat er een supermarkt wat mensen trekt, een visboer, een toko.
Diegene die geïnterviewd wordt kijkt teveel naar de Outlet Centers waar grote merken zitten met gratis parkeren.
In een binnenstad met torenhoge parkeertarieven naar Holland & Barrett gaan doet niemand.
Zoiets als winkelcentrum Kirchberg in Luxemburg (of zijn dat kantoren, daar bovenin?). Maar dat is sowieso goed gelukt.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 23:32 schreef W00fer het volgende:
De bovenste etage woningen maken was misschien nog niet eens zo'n slecht idee. Dan heb je ook wat sociale controle misschien.
Ik ga juist graag naar Zoetermeer want daar zijn meer winkels dan in mn eigen woonplaatsquote:Op vrijdag 13 februari 2026 23:22 schreef W00fer het volgende:
In Zoetermeer gaat het ook geweldig
Bekijk deze YouTube-video
Ook bizar dat ze het bagatelliseren als bijna 20 procent leeg staat.
Haha, nee. De parkeergarage eronder is van Q-park en is peperduur en auto's worden uit het centrum geweerd.quote:Op zaterdag 14 februari 2026 11:48 schreef Viv het volgende:
Zetten ze de Heuvel parkeergarage niet in om klanten te trekken? Bijvoorbeeld eerste half uur gratis, of gratis parkeren bij besteding van X euro in de Heuvel-winkels? Gemiste kans!
Winkelcentrum De Barones in Breda heeft eigenlijk nooit echt lekker gewerkt. In het begin zag het er wel goed uit: het was mooi ingericht, zat redelijk vol en had meer dan zestig winkels. Inmiddels zijn er nog maar een stuk of twintig over, grotendeels zonder echt onderscheidende ketens.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 11:12 schreef Eightyone het volgende:
[..]
[..]
Hopelijk blijft er nog wat eigen smoel behouden.
De Barones in Breda verloor dat na de metamorfose geheel.
En hier zitten dezelfde mensen achter.
De Heuvel Parkeergarage is volgens mij van origine juist om mensen naar het dure muziekcentrum of Holland Casino te trekken. De winkels zijn een beetje bijzaak omdat je ook de Mathildelaan parkeergarage al eerder had.quote:Op zaterdag 14 februari 2026 11:48 schreef Viv het volgende:
[..]
Die supermarkt liep overigens voor geen meter. Zat ook helemaal achteraan weggestopt. Je moest maar net weten dat het er zat.![]()
Ze hadden een huurcontract voor 10 jaar, en toen dat afliep in 2002 zijn ze meteen vertrokken. Bron: ik werkte destijds bij die specifieke supermarkt.![]()
Zetten ze de Heuvel parkeergarage niet in om klanten te trekken? Bijvoorbeeld eerste half uur gratis, of gratis parkeren bij besteding van X euro in de Heuvel-winkels? Gemiste kans!
Dat is wel een goed idee. Een half uur gratis kan ook helpen om mensen die specifiek daar moeten zijn toch even langs te laten komen.quote:Op zaterdag 14 februari 2026 11:48 schreef Viv het volgende:
[..]
Die supermarkt liep overigens voor geen meter. Zat ook helemaal achteraan weggestopt. Je moest maar net weten dat het er zat.![]()
Ze hadden een huurcontract voor 10 jaar, en toen dat afliep in 2002 zijn ze meteen vertrokken. Bron: ik werkte destijds bij die specifieke supermarkt.![]()
Zetten ze de Heuvel parkeergarage niet in om klanten te trekken? Bijvoorbeeld eerste half uur gratis, of gratis parkeren bij besteding van X euro in de Heuvel-winkels? Gemiste kans!
De parkeertarieven zijn wel schrikbarend hoog geworden in Eindhoven overigens. Het zou me niet verbazen als dit op termijn ook tot een toename van leegstand in het centrum gaat zorgen.quote:Op zaterdag 14 februari 2026 12:55 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Haha, nee. De parkeergarage eronder is van Q-park en is peperduur en auto's worden uit het centrum geweerd.
Als de parkeergarages vol staan dan maakt de hoogte van de tarieven niet zoveel uit?quote:Op zaterdag 14 februari 2026 16:57 schreef BlaZ het volgende:
[..]
De parkeertarieven zijn wel schrikbarend hoog geworden in Eindhoven overigens. Het zou me niet verbazen als dit op termijn ook tot een toename van leegstand in het centrum gaat zorgen.
Zolang is het juiste woord. Het wordt pas een probleem als je op het punt komt dat ze niet langer vol staan en met dat komt met steeds hogere parkeertarieven en een vrij oninteressante binnenstad als Eindhoven sneller in zicht.quote:Op zaterdag 14 februari 2026 17:00 schreef Perrin het volgende:
[..]
Als de parkeergarages vol staan dan maakt de hoogte van de tarieven niet zoveel uit?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |